Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 377

Tema: Vuneni coveri - iskustva 2. dio

  1. #251
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja svoje nisam susila prije lanoliziranja. Zapravo, prvi put sad to cujem. nakon pranja sam odmah lanolizirala i onda susila.

  2. #252
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ja jesam
    čisto logike radi - mokro na suvo, ne mokro na mokro
    btw, to je moja logika, mislim da nigdje na netu nisam pročitala ništa o tačnoj proceduri pranje-sušenje-lanoliziranje

  3. #253
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    i meni je logičnije da ako suhi močim u vodu s lanolinom, da će bolje upiti, odnosno da će biti nepropusniji.

    opet, lijena sam, pa sam mislila skratiti postupak.
    probati ću kao marta, pa ak bude puštao onda idem sušiti prije

  4. #254
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ni ja nisam sušila
    pranje, lanoliziranje, pa tek onda sušenje

  5. #255
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i uvijek su bili savršeno lanolizirani, držali cijele noći po 14 sati u komadu (i duže bi, ali morala sam ujutro promijenit pelenu )

  6. #256
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nikad cula za prvo susenje pa lanoliziranje i nisam nikad ni u jednim uputama to procitala (uvijek napomenu da se koristeni cover ispere i kasnije umoci u pripremljenu otopinu).
    Mi smo imali jedno vrijeme frku kad ni jedno lanoliziranje nije uspjelo i nakon toga, sve 5 (kuckuckuc).
    Nama isto drzi ful dugo svaki vuneni cover, imamo nezgode jedino ponekad ako malca nosim u marami jer onda mu je stisnut cover pa prije zna propustiti.

  7. #257
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da li lanoliziranje mora ići nakon svakog pranja covera ili nešto slično. Htjela bi lanolizirati deku , ali da ostane malo duža nepromočiva.

  8. #258
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    lanolizirat treba nakon svakog pranja
    ali se zato peru rijetko

  9. #259
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ne znam jeste li vec pisale o tome, ali, jucer sam dobila novi cover i letak o lanoliziranju na kojem pise da nije lose prije lanoliziranja vec koristenog covera, drzati ga neko vrijeme u blagoj otopini octa, osobito ako je voda u vasem kraju tvrda.
    Naime, lanolin vise "voli" kiseliju okolinu pa taj ocat pospjesuje uspjeh lanoliziranja.

    Dovoljna je jedna zlica octa u tih par litara vode u kojima se namace cover, prije lanoliziranja (a nakon pranja, valjda).

  10. #260

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Za ocat nisam nigdje procitala.

    Na uputama koje sam dobila uz cover pise da se pere sa Sudz 'n Dudz ili Eucalanomposlije ispiranja pod hladnom vodom, a negdje na Internetu sam procitala da se ne smije prati sa Wooliteom i slicnim deterdentima. Da li je to istina? Sa cim onda oprati prije lanoliziranja?

    Smije li se staviti u stroj za pranje rublja na program za vunu ili onaj za rucno pranje na 30 stupnjeva? Ako se smije, stavi li se neka centrifuga, ili se skroz iskljuci?

    I u uputama mi pise da poslije pranja npr. Eucalanom treba lanolizirati sa 1-2 zlicice lanolina u posudi tople vode.

    Znaci, trebam prvo oprati (nekako ako zelim, s nekim deterdentom), zatim operem sa onim djecjim samponom s lanolinom (umjesto Eucalana) i na kraju lanoliziram? Jesam li dobro shvatila?

  11. #261
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj molly prvotno napisa
    Za ocat nisam nigdje procitala.

    Na uputama koje sam dobila uz cover pise da se pere sa Sudz 'n Dudz ili Eucalanomposlije ispiranja pod hladnom vodom, a negdje na Internetu sam procitala da se ne smije prati sa Wooliteom i slicnim deterdentima. Da li je to istina? Sa cim onda oprati prije lanoliziranja?

    Smije li se staviti u stroj za pranje rublja na program za vunu ili onaj za rucno pranje na 30 stupnjeva? Ako se smije, stavi li se neka centrifuga, ili se skroz iskljuci?
    ja perem s tekućim deterđentom (nisam sigurna kojim, mislim faksom). na pakiranju praška (ariel) je izričito pisalo da nije za vunu, pa sam oprala s tekućim.

    perem u vešmašini, program za vunu.

  12. #262

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Kad stavim na vunu, centrifuga je na 900. Smijem li tako ostaviti, ili moram skroz iskljuciti centrifugu. (Inace mogu smanjiti i na 700.)

  13. #263
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    pranje u mješavini dječjeg šampona i lanolina je u biti lanoliziranje

    nove i smrdljive zaštitne operem u Ecoveru za vunu. iako koristim i nešto slično tom Eucalanu ne čini mi se da to baš onako pošteno očisti pa to koristim kad cover treba malo osvježiti i dodati još malo lanolina. kad operem cover ponovno ga i lanoliziram

    štrikano perem na ruke, a interlock može i u mašini

  14. #264
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj molly prvotno napisa
    Kad stavim na vunu, centrifuga je na 900. Smijem li tako ostaviti, ili moram skroz iskljuciti centrifugu. (Inace mogu smanjiti i na 700.)
    meni je na vuni centrifuga na 400, a temperatura na 30 C , tako i perem vunene zaštitine

  15. #265
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj molly prvotno napisa
    Kad stavim na vunu, centrifuga je na 900. Smijem li tako ostaviti, ili moram skroz iskljuciti centrifugu. (Inace mogu smanjiti i na 700.)
    previše. isključi centrifugu i ocijedi u ručniku

  16. #266

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Uzela sam od CYA neke sa e-baya. Mislim da nisu interlock jer se na vanjskom sloju vide ocice od strikanja. Nadam se da bez obzira na to smiju u stroj za pranje.
    Puno hvala na detaljnim informacijama.

  17. #267
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Vidim da je većina tema s nekakvim pp iskustvima zamrla. Ako ima netko tko koristi, štrika, naručuje...nek se javi.
    Zapravo, štrikati ne znam, pa me zanima neki dobar link za naručivanje...
    Trenutno čekam cya- nisu baš jeftini, nadam se da će me oduševit

  18. #268
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    tua poslala sam ti pp, ali ne znam da li možeš primati.

  19. #269
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    mogu

  20. #270
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    podizem temu...imam muke po WCW coverima...

    mislila sam da je problem u lanoliziranju,no sada uspijem da nista ne procuri cijelu noc ali ako smo vani u setnji vec nakon 2h joj promoci kroz odjecu... neki mi je dan cijela sjedalica u autu bila mokra...

    dakle,sa prvim mokrenjem sve ode niz noge...kako je to uvijek na nogavicama,cini mi se da je problem u luftu oko nogica kad sjedi....jednostavno kao da joj ne sjednu dobro uz tijelo....mislim,mora da je to,ako cijelu noc ne propusti u krevetu,kad je pelena ujutro nekad natopljena do vrha....

    radi toga sam prije par dana sam odustala od koristenja vune po danu nego smo na PUL-u a po noci stavljam vuneni i sve 5....
    ona ima cca 9,5kg i M velicina covera....L bi joj nekad stavila po noci i cini mi se da je OK...

    drugi problem - smrad....pa meni se oni odma usmrde,vani mi stoje na zraku preokrenuti do noci i vec za par dana to smrdi za poludit...
    pa svako koliko ih vi perete? ja sam sinoc jedan provala proprat na ruke sa tekucim sapunom i ujutro ga pomirisala i idalje smrdi...
    dakle,moram ga frknut u masinu....na koji program,smije li na centrifugu?
    i onda nakon svakog tog pranja (bilo rucno,bilo u masini) se moraju opet lanolizirat?
    pa ja cu to onda morat svako 5-6dn radit....sta vama ne smrde?

  21. #271
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ti coveri imaju velike otvore oko nogu, zato procure.
    Oni koji imaju malo duze "nogavice", onako, bar 6-7 cm su puno bolji.
    I problem je u interlock vunenoj tkanini koja po mom iskustvu najteze upija lanolin.
    Ne znam jedino zasto ti smrde. Mozda se zapravo osjete na lanolin, a tebi to smrdi?
    Po mom iskustvu, a fakat ga imam, prvi vuneni cover sam isplela za sina koji za par mjeseci puni 10 godina, postoje velike razlike medju vunenim coverima.
    Štrikane gace, dakle one koje se strikaju na ruke, najbolje upijaju lanolin. Mislim da je stvar u velicini očice i "labavijoj" tkanini. Meni su znale izdrzati desetak dana, tj. noci bez pranja.
    Sljedece po redu su npr. Disana gace, koje su duplo strikane ali strojno, puno je tanja vuna, pa upcycle gace, od starih pulovera i Bumpy ili ImseVimse gace na cicak od vunenog štofa. Sve ove nabrojane dobro upijaju lanolin, ali slabije od rucno strikanih. Meni su recimo Bumpy vuneni cover jedan od drazih jer se savrseno slaze s tetra pelenama.
    Najslabije upijaju gace od vunenog interlocka, ne znam zasto, valjda je stvar u pletivu. One nekako najteze upiju lanolin i skroz je lako zbrljat. Meni se dogodilo nedavno, nisam mogla vjerovati da nisam uspjela lanolizirati gace nakon punih 9 godina lanolizirackog iskustva.

  22. #272
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dopisat cu kasnije jos neke stvari, moram prvo malenu uspavati.

  23. #273
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Htjela sam zapravo detaljnije analizirati vunu.

    Kao sto sam vec napisala, najbolje upijaju lanolin, tj. najlakse ih je uspješno lanolizirati, štrikane gaće. Ovog tipa.

    Njihov je glavni nedostatak velicina, tj. glomaznost. Najbolje funkcioniraju kao noćne gaće. Jedino ako imate dugačke, onda ste na konju, imate i dnevne i nocne gace. Vrlo prozracne, meni nisu nikad smrdile, i morala sam ih prati, tj. propustile bi svakih 10 do 12 dana. Ako su nastrikane od vune koja se ne filca, mogu se prati u masini i uvijek su mekane i rastezljive, tako da jedna velicina moze dugo trajati, jer se razvuku po potrebi. Al kao sto rekoh, velike su. Treba imati neke super siroke hlačice za obući preko takvih gaća.

    U drugu kategoriju mi spada nekoliko vrsta covera, npr. ovi. Napravljeni su od iste vrste vunene tkanine tj. vunenog štofa, kao i ImseVimseBumpy. Osim sto ok upijaju lanolin, savrseni su za svakodnevnu upotrebu, pogotovo s tetra pelenama. Nisu debeli, mogu pod odjecu bez problema i super drze.
    Po mom iskustvu, u lakolanolizirajuće spadaju i upcycle gaće, tj. sve vrste gace sašivenih od starih pulovera. Npr. ovakve, ili ovakve. Ali znaju (ove druge) biti glomazne za standardnu odjecu koja je napravljena za jednokratne pelene.
    Tu su mi i Disana gaće, ove. Genijalno drze i lako se lanoliziraju.
    Al i one su poveće.

    I onda na kraju dolazim do ovih koje mi zadaju probleme s lanoliziranjem. To su ovakve gace. Ta vrsta pletiva, čini mi se, ne tvrdim da je to povijesna istina, teze upija lanolin. I uvijek mi ostane onako masnjikava na povrsini. I ovaj tip gaca najlakse propusti oko nogu. Puno su mi bolje one koje su napravljene kao kratke hlače, one ne cure i drze odlicno. Al rekla bih da ne postoji odjeca pod koju bi se to moglo ugurati. Pretpostavljam da bi dugačke gace od vunenog interlock pletiva bile odlicne. Al ih nemam.

    Planiram naštrikati babuši jedne dugačke, za zimu.
    Posljednje uređivanje od mikka : 15.10.2012. at 22:23 Razlog: prvi link nije radio

  24. #274
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    marta hvala ti,ovo je pravi tutorial for dummies.... nisam imala pojma da postoji toliko vrsta.....prvi link ti ne radi...

    hmmm...izgleda da ja imam te od interlocka (nisam znala da se to tako zove,ali da,bas su ono krute i gustog tkanja)...dakle em su kratke nogavice em slabo upija lanolin... jednom ih nisam uspjela lanolizirat dobro,propustile su mi tokom noci i nakon ponovljenog lanoliziranja je bilo OK...
    kako cover ispliva u lavoru pa dio nije pod vodom,nasla sam neku tesku kriglu i stavila ju unutra pa je pritisnuo cover na dno....

    smrad - ne,nije to lanolin,jednostavno jako smrde po urinu...logicno,ako je ovo gusto nepropusno tkanje....tesko upija lanolin ali bome jednom kad udje urin unutra smrad ostaje....
    mogu njih frknut u masinu? na ruke nisam uspjela to oprat....

    onda za po danu mi trebaju te kroja a la Disana...i nosit ih na kotulice jedino....
    a za po doma imati jedne skroz dugih nogavica pa ih nositi umjesto hlaca....

  25. #275
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    popravila sam prvi link.

  26. #276
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Saću da gi opravim.
    Evo štrikanih gaća:
    http://www.llamajama.com/category_4/Wool-Soakers.htm

    Ne zna mogu li te gace u masinu. Ako ces probati obavezno stavi na program za vunu ili rucno pranje. Ili ih operi rucno, ali s kratkim namakanjem i jacim detergentom. I onda se potrudi oko lanoliziranja, jer kad upiju vise lanolina, manje upijaju mokracu.

  27. #277
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mikka, nisi, jos uvijek ima viska slova.

  28. #278
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hej curke, imam već duže vrijeme lanolina, gotovo nikada korištenog. Jel to ima rok trajanja? Odnosno želi li ga tko?

  29. #279
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    gdje ima viska slova?

    jelka, mislim da lanolin nema rok trajanja, bar ne ovaj za covere. onaj za mazati cice ima

  30. #280
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    A kome da ga uvalim? Mislim, ne traži jesti, ali opet znam da ga je prije bilo malo teže nabaviti (u vidu čudnih pogleda farmaceuta).

  31. #281
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Vise nema viska slova, falanapitanju.

    Lanolin nema rok trajanja. Kad istekne rok trajanja onom za bradavice (iako mu zapravo nije nista, al moraju navesti neki rok), mogu se njime gace lanolizirati bez problema.

  32. #282
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    mozes s lanolinom podmazat sanjke

  33. #283
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ili mazati ruke po zimi.

  34. #284
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    zasad skulirana, WCW cover možeš bez problema oprati u mašini na programu za vunu, samo isključi centrifugu, cover stavi u ručnik i stisni. Po mom iskustvu, svi se coveri usmrde, i štrikani i od interlocka, kad se natope urinom, a to mi se dogodi najčešće kad je 1) pretanka pelena i 2) bodi previše stisne pelenu.
    Nakon pranja bi trebala ponovo lanolizirati cove i, ako nisi, preokreni ga naopačke i gnječi rukama pod vodom da se lanolin bolje upije

  35. #285

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    ja s njime mažem usta cijelu zimu, pa se gadim djeci bježe od mene - bljak, ueee, lanolin, aaaa

    nisam više u pelenama, ali kako su moje pretežno bile u vuni (druga isljučivo) skužila sam da gaće treba povremeno dobro oprati; ja sam običavala natrljati sa sapunom, pustiti da malo odstoji, pa isprati. baš da se izgule ostaci. mislim, to je radio mm jer on tako sebi i vunene čarape koje obožava i nosi od rujna do svibnja

    sad ih čuvam za ... nemam pojma koga, ali stoje u ormaru nanovo lanolizirane - i lijepo mirišu iako su tjerane i po tri, četiri godine

  36. #286
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    jutros sam ih frknula u masinu,program za vunu ima centrifugu na 600,nisam iskljucivala...evo sam joj bez lanoliziranja stavila cover pred spavanje....vidit cemo sto ce bit do ujutro....zasada mi spava u majici i u vreci,nista ju ne stiska preko covera,mogla bi onda podebljati malo nocnu pelenu....ovo ljeto je bila suha do jutra,dolaskom hladnijeg vremena se sve poremetilo...

  37. #287
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To ce ti sve iscuriti jer nisi lanolizirala cover.

  38. #288
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a vidit cemo,mislim da nece jer kad sam ih kupila nisam ih lanolizirala a drzali su! em se ona popisa tek pred jutro....
    ionako je vrijeme za oprat posteljinu i vrecu.....

  39. #289
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Imam i ja pitanje. Odvažila sam se ovaj put na vunene zaštitne gaće (slične kao ove WCW), i uspješno sam ih lanolizirala i super drže po noći. Ali problem je što se M. skoro uvijek pokaka pred jutro i onda drek skoro pa obavezno procuri ili na leđima ili uz nogu, pa onda perem, pa opet lanoliziram, pa se to dugo suši... Uglavnom, više vremena ih ne koristim nego što ih uspijevam koristiti. A noću nekako najviše volim staviti tetru. (jednu u trokut, drugu u pravokutnik, pa još jedan dodatni uložak)

    Ima li neki čarobni načina slaganja tetri koji uspješno sprečava curenje kake po coveru?

  40. #290
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Marija cestitam na cetvrtom!
    Probaj origami fold za tetru, drugacije se dobije trokut i da se bolje oblikovati oko nogu. Ja sam s tetrama koristila iskljucivo covere na cicak ili drukere (vunene, sa S koristim samo vunu), ali mislim da se moze kraj zagurati tako da se ne odvaja previse.

  41. #291

  42. #292
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Hvala

    Sad spava u tetrama bezveze posloženim u cover, a sutra ću probati taj origami, ako zapne, pitam sina da mi pomogne
    Ja sam se vune bojala, a sad vidim da nije toliko komplicirano

  43. #293
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma vuna je zakooooon!
    A origami fold je odlican, jer pristaje na novorodjence jednako dobro kao i na bebu od godinu i pol - provjereno.

  44. #294
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    To ce ti sve iscuriti jer nisi lanolizirala cover.
    suho ko papar jutros.... a pelena je bila dobro namocena do gornjih drukera...

  45. #295

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    mi imamo disana soaker i nije nikad promočio.lanolin sam kupila u apoteci za neke smješne nofce.
    sa snappy kopčom se tetra uz malo vježbe super stisne da drekec ne mrda

  46. #296
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Koristi li koja mama babyology vuneni cover. Jeftiniji su pa me zanima jesu li i slabije kvalitete?

  47. #297
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni se cine skroz u redu. Nemam ih, samo sam proguglala.

  48. #298
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    tko zna, gdje mogu kupiti taj lanolin u st? Ili ga mogu negdi preko neta naruciti?

  49. #299
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U bilo kojoj ljekarni. Mozda te cudno pogledaju, al inzistiraj.
    Ili kupi u DMu onu njihovu mast za bradavice, nije cissti lanolin, ali moze posluziti.

  50. #300
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I pitala sam zato sto su me cudno gledali pa rekoh, mozda neko zna ljekarnu u kojoj ne gledaju cudno

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •