Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: klavocin-povracanje i proljev, dokada?

  1. #1
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno klavocin-povracanje i proljev, dokada?

    nazalost, neman vremena sada opisivati cilu situaciju pa cu samo ukratko. 26.-ga smo dobili klavocin, receno mi je da mi obe cure imaju upalu grla. jucer (28-ga) smo bili kod pedice zbog povracanja i proljeva, kaze da je to zbog klavocina i da nema nikakve upale. ukinila nam je terapiju i rekla da ce povracanje i proljev prestati.
    mene zanima kada?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    mi u roku par sati završili na infuziji,srećom pustili nas doma,povraćanje još 36 sati,dojila do besvjesti i onda se smirilo

  3. #3
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    moj.T se tako jako osuo kad smo počeli uzimati Klavocin da smo ga morali odvesti na hitnu pomoć
    Klavocin obično izaziva jak proljev a po mom lajikčkom mišljenju nešto što izaziva takav proljev i povraćanje nije dobro za nikoga...više štete nego koristi..pa dijete od tog može dehidrirati
    meni kod starijeg na kartonu velikim slovima piše "NE KLAVOCIN!"
    a kod mlađeg "NE SILAPEN!"

    samo nek uzima dovoljno tekućine da ne dehidrira...
    ne znam kolike su cure, ali ćaj od šipka je savrsen za proljev a u kombinaciji s blagom kamilicom smiruje želudac i povraćanje
    od kad znam za sebe mama mi je to davala a ja sam nastavila davati svojoj djeci

  4. #4
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    hvala cure!

    Citiraj brane prvotno napisa
    samo nek uzima dovoljno tekućine da ne dehidrira...
    ne znam kolike su cure, ali ćaj od šipka je savrsen za proljev a u kombinaciji s blagom kamilicom smiruje želudac i povraćanje
    od kad znam za sebe mama mi je to davala a ja sam nastavila davati svojoj djeci
    trudim se...vole piti i jedna i druga pa i nije neki problem oko uzimanja tekucine, sva srica. sada sam im smuckala caj od sipka i malo rehidromiksa. ali me je svejedno strah da im je malo tekucine.
    mlada je danas dobro, nije povracala, samo proljev dva puta.
    a starija povraca i ima proljev. sve sta uzme na usta ode vani.

    psmtr klavocinu i doktorima koji ne znaju postavit dijagnozu

  5. #5
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    luce2006, moja Pupica je pila Klavocin prvi put sa 6 mjeseci, ali je pedica rekla da odmah dajemo ujutro po trećinu doze probiotika, npr. prolife ampule, pa da neće dobiti proljev.

    Tako je i bilo.

    Probiotik obnavlja crijevnu floru, ne treba recept. Doje li tvoje curice?

    Držite se!

  6. #6
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa
    Doje li tvoje curice?

    Držite se!
    nisu. nina se odbila sa svojih 8 mj. a andrea je dojila jako kratko, svega 2 tjedna. da bar jesu, znan da bi ih to sada bilo spasilo.

    no, da kucnem, danas su dobro, ni proljeva ni povracanja. vidit cemo jos kako ce dan proc.

    mislim da ce i na nasem kartonu sada pisati "ne klavocin"

    hvala svima na odgovorima

  7. #7
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    znam da su ti cure male ali evo režima ishrane koji je nama pomogao puno puno

    prvi dan:
    prvo se jedu pečenen jabuke, može zašećerene.
    slijedeći obrok samo gola kuhana riža,
    potom riža sa mrkvom, potom riža sa mrkvom i teletinom jako sitno sjeckanom, gotovo pasiranom(može i pasirano)

    drugi dan:
    opet pečene jabuke
    krompir pire, pa pire sa mrkvom, pa pire sa mrkvom i teletinom.

    treći dan:
    opet jabuka, sve ostalo isto samo sa tjesteninom.

    Ja sam poslije umjesto riže/pirea/tjestenine uvela puru, pa onda opet pire, pa rižu, a sve pomalo dodavala ili koju mahunu ili koje drugo povrće.

    Za piti - čaj od šipka zašećeren (naglašenoi mi je posebno zašećeren jer sam ja dr. rekla da ja G. ne šećerim ni limunadu)
    i sok od mrkve - ima (kršitelj koda) neki od mrkve i jabuke, taj nam je valjao.

    i ~~~~~~ da će brzo proći

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moj mlađi sin, koji se stalno pati s tvrdom stolicom, imao je proljev od klavocina, prošao je za nekoliko sati nakon Linexa. Nakon toga je normalno popio cijelu turu klavocina, uz Linex. Ali nije povraćao.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi nismo povraćali ali smo imali proljev po Klavocinu. Dr. nam je rekao kad prestane proljev odu sve beštije van, i tak je i bilo. 7 dan po uzimanju proljev nam je prestao. (Nije bio jak proljev 6-7 stolica dnevno).
    Slijedeći put kad smo opet pili Klavocin dr. je rekao da ga probamo dati natašte prije jela i stvarno od onda nikad više nismo dobili proljev od Klavocina.

  10. #10
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    evo napokon mogu reci da je gotovo :D , proljev i povracanje su trajali tocno 5 dana od uzimanja zadnje doze klavocina (povracanje dan manje).

    natasa, hvala na jelovniku, pomoglo nam je!

    ostale cure, hvala za savjet o linexu, sljedeci put kad dobijemo klavocin, svakako cu im ga dat.


  11. #11
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Aj luce, stvarno mi je drago :D


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •