Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Besplatni odvjetnici za utjerivanje alimentacija

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Besplatni odvjetnici za utjerivanje alimentacija

    Vijest je stara vise godinu dana, ali mozda neki ne znaju
    http://www.vjesnik.com/Pdf/2006%5C12%5C13%5C04A4.PDF

    [quote]Srijeda, 13. prosinca 2006.

    Besplatni odvjetnici za utjerivanje alimentacija

    Procjenjuje se da je u Hrvatskoj najmanje 60.000 djece razvedenih
    roditelja koja ne primaju alimentaciju

    HOK

  2. #2
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno Re: Besplatni odvjetnici za utjerivanje alimentacija

    [quote=Mukica]Vijest je stara vise godinu dana, ali mozda neki ne znaju
    http://www.vjesnik.com/Pdf/2006%5C12%5C13%5C04A4.PDF

    [quote][b]Srijeda, 13. prosinca 2006.

    i prema rije

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    32

    Početno

    mukica ajde mi molim te napiši gdje se mogu obratiti za toga odvjetnika??

  4. #4
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Obrati se u HOK

    http://www.hok-cba.hr/hr
    na dnu stranice ti je kontakt broj.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    evo me tu, u pitanju je alimentacija koju ne placa mome sinu njegov otac vec pola godine....nekima se cini mozda malo,ali meni je to strasno s obzirom da moja placa ode na dva kredita i rezije i ostaje mi mjesecno 700,00 kn za hranu,higijenske potrepstine,ljekove,obucu i odjecu za dijete...sebe nisam uracunala....i tako sam morala posnjeti na sud zahtjev za ovrhu-s kojom mogu guzu obrisati posto isti zivi van granica i adresa je nepoznata, zahtjev za promjenu vidjanja-zahtjev za vidjanje uz nadzor soc radnika jer se nisu vidjeli preko 7 mj, i onda tek sa potvrdom da je to predano sudu sam pisala dopis soc radu za neku pomoc...ukratko ja sam platila odvjetnicu koja mi od pocetka sve vodi i super je ali mi je skupo ...ta dva dopisa 1000,00 kn , no dala sam to , a soc rad....ovako su rekli, ako dobijemo cca 300-400 kn mozemo biti super sretni-AKO!!!! .....

  6. #6
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    a soc rad....ovako su rekli, ako dobijemo cca 300-400 kn mozemo biti super sretni-AKO!!!! .....
    Ne razumijem ovo!
    Od koga ako dobiješ od centra ili od oca?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    dakle ako ti se ne placa alimentacija , soc rad ti daje pomoc....ako uspijes dobiti....vidjeti cu, to ti je novi zakon, kaj se tice oca to je svakom jasno da to necu uspjeti, ali ga moram tuziti jer je to jedini dokaz za soc rad da mi ne placa i da mogu dobiti ikakvu pomoc....sramotno,ponizavajuce ali sad vec neizbjezno, tako da bi i ovih 300 kn mi super doslo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    a da, i moras navesti sve troskove..oni odlucuju koji su opravdani-kerediti-nisu ti svi u zivotu nuzni, rezije, ljekovi koji ne idu na recept, higijenske potrepstine,odjeca i obuca djeteta.....

  9. #9
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    dakle ako ti se ne placa alimentacija , soc rad ti daje pomoc....
    Aha, kužim!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    61

    Početno

    Ako je otac vani, a ne plaća alimentaciju, može se podnijeti i kaznena prijava zbog neplaćanja alimentacije, pa tražiti i određivanje tjeralica. Isto tako u ovrsi zbog alimentacije može se tražiti i privremena mjera oduzimanja putovnice u kojem slučaju kada se dotični pojavi može mu biti oduzeta putovnica dok sve ne plati.
    Ja imala u praksi takav slučaj. Sve super ispalo, ali napominjem radi se o manjem sudu i manjem gradu gdje je sve išlo puno, puno brže i učinkovitije.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ovo nisam znala, sad cu si isprintati tvoj post...vec sam luda od svega!!!!! naravno da ce to ovdje trajati do bezsvijesti i ishod se ne zna u biti....katastrofa. i onda se stalno pitam koji to novi zakoni pomazu roditeljima???? koja su to neka prava koja imama...nikakva...jedino ako zivis kao sirotzinja i ostanes bez icega ce mozda odreagirati-strasno
    ma bljak, snaci cu se ja, ali ovo je sve sramotno!!!!

  12. #12
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    ja sam to isto negdje spomenula. moja prijateljica je dobila besplatnog advokata od odvjetničke komore, baš u tu svrhu. to bi bio pro bono

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    treba se napisati molba, od dokumentacije priloziti rodni list podnositelja molbe i rodne listove djece/djeteta i poslati HOK.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    32

    Početno

    kad smo već kod odvjetnika daj mi recite ,dali odvjetnik može istodobno voditi dvije parnice ?imala sam ga u vezi rastave ,a ona trči malo sim malo tam.pa da poludiš :shock:

  15. #15
    Natasa.Bg

    Početno

    E ovako... Moja sestra se razvela posle 10 god braka, ima troje dece koja zive sa njom. Bivsi suprug mora da placa alimentaciju od 100 e mesecno. On se prezenio, zivi u Nemackoj i dobio je dete. Ona sada zeli da sastavi molbu za povecanje alimentacije ali ne zna kako... I nema novca za advokata. Inace je iz Beograda, pa ako bi ste mi odgovorili puno bi mi znacilo...
    Unapred zahvalna...
    Natasa

  16. #16
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    cure, informacije su vam zastarjele: donesen vam je Zakon o besplatnoj pravnoj pomoći.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Drage moje !

    Sutra mi doalzi sacijalna radnica k meni s obzirom da mi pomaće ostavriti još neka prava ( osobnu invalidninu s obzirom da mi je zdravstveno satnje na žalost sve gore ) pa ću sa njom porazgpvarati i raspitati se u vezi alimentacije , nakon koliko vremena mogu sudski goniti bivšeg za neplaćanje alimentacije .
    Zanima me zašto nitko ne poduzima ništa u vezi tih roditelja koji ne plačaju alimentacije , zašto pravobraniteljica za djecu ništa ne poduzima nego mi samohrani roditelji sami moramo to riejšavati .

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    5

    Početno

    moj bivsi s kojim imam sincica od 5 godina ne placa alimentaciju,otkazao je obrt i navodno uzeo strano drzavljanstvo.Kako naplatiti alimentaciju?Otac je sina priznao ali niti pita za njega niti imamo ikakvih kontakata i udaljeni smo skoro 600km.Koliko znam ne radi trenutno nigdje(bivsi pomorac)tako je i kupio dvije jahte i osnovao charter obrt koji je kako sam saznala otkazao.Sto sada?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    tuzba za alimentaciju, nakon toga ovrha na imovini ako vec nema primanja.

    to je prvi korak.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Zanimaju me odvjetnici u istri koji ne uzimaju novac ili ga uzimaju tek kada je parnica dobivena.. Nisam dobivala alimentaciju od oca 14 godina i imam trenutno odvjetnicu koja nista ne poduzima sve te godine i bili smo na sudu i sve ali nista od toga, uspijela sam dobiti alimentaciju na 2 mjeseca i sada opet nista i samo zelim da se to napokon rijesi i da dobijem ono sto je moje na kraju krajeva. Znam da je star clanak ali eto valjda dobijem neki odgovor! Pozdrav

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Klara# prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimaju me odvjetnici u istri koji ne uzimaju novac ili ga uzimaju tek kada je parnica dobivena.. Nisam dobivala alimentaciju od oca 14 godina i imam trenutno odvjetnicu koja nista ne poduzima sve te godine i bili smo na sudu i sve ali nista od toga, uspijela sam dobiti alimentaciju na 2 mjeseca i sada opet nista i samo zelim da se to napokon rijesi i da dobijem ono sto je moje na kraju krajeva. Znam da je star clanak ali eto valjda dobijem neki odgovor! Pozdrav
    sa svakim odvjetnikom se mozes obicno dogovoriti da se njegov trosak plati kada sve bude gotovo. ono sto svakako moras platiti su sudske pristojbe i troskovi, koji na zalost nisu tako mali.

    zasto u medjuvremenu ne trazis prevremeno uzdrzavanje od centra? u tom slucaju, kada ga dobijes, CZSS ce sam pokrenuti parnicu protiv njega, putem državnog odvjetništva., pa se mozda promjeni njegov stav oko cijele price jednom kada ga drzava zatrazi natrag svoje novce.

    Inace, ako imas sudsku presudu kojom ti je duzan alimentaciju, mozes traziti izravno naplatu putem fine, jedino sta trebas napraviti je prijedlog za ovrhu, a to ti moze napraviti bilo koji odvjetnik. pristojbe na prijedlog za ovrhu u slucaju alimentacije se ne placaju. po meni ti je to naj jeftinije i najsigurnije.

    traziti od odvjetnika da ti to napise: prijedlog za ovrhu na temelju pravomoćne presude. pola sata posla..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •