Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kada krenuti na vjezbe za trudnice?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    55

    Početno Kada krenuti na vjezbe za trudnice?

    Pozdrav svima i sretna vam Nova, drage moje! Zelim vam puno uspjeha i licne srece! Naravno, zdravlja prvenstveno!
    Kao sto vidite, zanima me pitanje iz naslova, ali bih vas htjela pitati i za savjet oko literature za trudnice? Naime, kako mi je ovo prva trudnoca, voljela bih saznati puno toga, a opet da ne potrosim vrijeme na beskorisne stvari? Dakle, koju knjigu mi preporucujete za ovaj period - savjeti kroz trudnocu, ali i u prvoj godini zivota novorodjenceta ?

    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Pozdrav, Strumpfeta!

    I ja sam prvi put trudnica i nezasitna sam, što se tiče literature. Uglavnom u knjižnici posuđujem sve i svašta, a kupila sam 4 knjige i nisam požalila.


    Snježana Vojvodić Schuster "Vježbe za trudnice" (Planetopija, Zagreb, 2007)

    Jadranka Boban Pejić "Za bebe i djecu, cjelovita i organska prehrana od trudnoće do školske dobi" (Planetopija, Zagreb, 2007.)

    "Što očekivati u trudnoći", grupa autora (VBZ, Zagreb, 2003.)

    "Što očekivati prve godine", grupa autora (VBZ, Zagreb, 2002.)

    Uz to sam naručila neke specijalne brojeve časopisa Bebe, a dobila sam od frendice i knjigu koja se dijeli u rodilištima "Moja prva godina".

    Vježbati sam počela u 4. mjesecu trudnoće. Možeš i prije, ali ja sam bila lijena i borila se s mučninama.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja ti ne znam za literaturu, a što se vježbanja tiče...
    ako si vježbala i do sada, možeš nastaviti i u trudnoći
    ...ako nisi vježbala, preporučuje se da pričekaš da prođe prvo tromesječje...

    Koliko vidim ti si u 13. tjednu, pa taman možeš krenuti, ako već nisi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    ja sam htjela vježbati, ali mi ginekolog još ne da, tako da obavezno pitaj i njega
    što se knjiga tiće ja ti preporučam penelope leach: vaše dijete

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    ja sam htjela vježbati, ali mi ginekolog još ne da, tako da obavezno pitaj i njega
    što se knjiga tiće ja ti preporučam penelope leach: vaše dijete

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj dixie prvotno napisa
    što se knjiga tiće ja ti preporučam penelope leach: vaše dijete
    Uložila sam i ja 200 kunića i kupila ovu knjigu. Odlična je, pune mi se baterije dok je čitam. Totalna pozitiva.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    16

    Početno

    u Rijeci počele nove vježbe za trudnice, evo danas prvi dan. Na Mlaci, oko 200 kn/mj. Voditeljica je super, inace fizioterapeut. Vjezbe obuhvacaju yogu, pilates, malo rastezanja, i sl... jako ugodno

  8. #8
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    eh, di je Rijeka... i ja bi na to! A sta se nudi u Slavoniji, zna li netko? Ja gledam kod kuce knjigu o Yoga vjezbama, i gledam je, i gledam... nikako da pocnem. Radije bi u drustvu vjezbala...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    eh, di je Rijeka... i ja bi na to! A sta se nudi u Slavoniji, zna li netko? Ja gledam kod kuce knjigu o Yoga vjezbama, i gledam je, i gledam... nikako da pocnem. Radije bi u drustvu vjezbala...
    Ima u Osijeku u Ergoviti www.ergovita.hr

    FizioBall - Rekreacija za trudnice
    Priključite se grupnoj rekreaciji ukoliko želite:
    postići pravilno držanje tijekom trudnoće, poboljšati kardiovaskularnu sposobnost, povećati kvalitetu disanja, nadzirati tjelesnu težinu i podijeliti najljepše trenutke očekivanja majčinstva s grupom!
    Kako je lopta najbolji rekvizit za vježbanje tijekom trudnoće, Ergovitin rekreacijski program kombinira korištenje lopte, strunjače i elastičnih traka.
    Vježbe traju 45 minuta, unutar kojih se provode i vježbe disanja. Program se završava vježbama relaksacije u trajanju od oko 15 minuta.

    FizioBall - Vježbe za mame i bebe

    Vježbe su namijenjene prvenstveno mama, za vraćanje u formu mišića, kostiju i zglobova.
    Vježbe su važne za buduće zdravlje žene, kao i za uspostavljanje pravilne posture i stjecanje kondicije na način kontroliran od strane fizioterapeuta.
    Ukoliko majke povedu djecu - ona starija od 4 mjeseca, a mlađa od deset - mogu biti uključena u zajednički program vježbanja.

  10. #10
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Thanks Svrco! sad cu ja to izviditi! zvuci super!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj strumpfeta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima i sretna vam Nova, drage moje! Zelim vam puno uspjeha i licne srece! Naravno, zdravlja prvenstveno!
    Kao sto vidite, zanima me pitanje iz naslova, ali bih vas htjela pitati i za savjet oko literature za trudnice? Naime, kako mi je ovo prva trudnoca, voljela bih saznati puno toga, a opet da ne potrosim vrijeme na beskorisne stvari? Dakle, koju knjigu mi preporucujete za ovaj period - savjeti kroz trudnocu, ali i u prvoj godini zivota novorodjenceta ?

    Hvala!
    Draga Strumpfeta nam se porodila već sigurno, ali savjet za ostale mame koje su tek krenule s trudnoćom. Jedna mama koja je trudna treći puta, a ujedno i moja trenerica snima vježbe koje prate trunoću po tjednima. Sve vježbe se nalaze na njenom youtube kanalu

    https://www.youtube.com/channel/UC2h..._as=subscriber

  12. #12
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Nisam trudna, ali planiram/nadam se da cu uskoro biti. Hvala na linku,pretplatila sam se!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •