Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: 1-3 skupina i bake!

  1. #1
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno 1-3 skupina i bake!

    znam da su stvorene da bi razmazile unuke,ali ja stvarno ludum!svi znamo u kakvim su raspoloženjima klinci s kojima se borimo,a uz to još se borim i sa bakom!sva sreća to je moja mama,ali me žena stvarno izbaci iz takta.neki dan je imala izjavu"dok sam ja tu molim te nemoj provoditi svoje odgojne mjere ,vidiš da se mali samo dere,pusti mene",on se stalno "dere"neću ovo neću ono!sigurno znate o čemu pričam!naravno mali ju jedva dočeka i kad nešto ne štima "ano ide kod bake"zato što baka sve dopusti!a kako je onda mene tako "dobro "odgojila!

  2. #2
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Ah, bolna tema. Moja svekrva Marku ne želi ništa uzeti iz ruke (iako on radi neku svinjariju) a sve uz objašnjenje da ne želi da je dijete mrzi.

  3. #3
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    da, bolna tema, ali daj joj probaj objasniti da je to za bebača dugoročno loše, a to što je sad ne "mrzi" ne znaći da joj poslije neće predbaciti rječima tipa: " e, a što me to prije nisi naučila, sama si si kriva!" Ja to još nisam doživjela od svoje djece, ali znam neke klince koji uredno takve izjave serviraju bakama.

  4. #4
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno Re: 1-3 skupina i bake!

    Citiraj tetamaja6 prvotno napisa
    svi znamo u kakvim su raspoloženjima klinci s kojima se borimo
    Ne razumijem ovaj dio - ni o tako poznatom raspoloženju klinaca, ni o borbi s njima.

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    meni od ovoga ide para na usi. sva sreca da moja mama ne zivi u istom gradu nego dolazi povremeno. ali svaki put kada ode treba mi mjesec dana da malog dovedem ured. prije smo se svadjale ali sam od ovog bozica odlucila da mi je lakse pretrpiti sa spoznajom da ne traje predugo


    zdnji primjer: marko u vrticu ne zeli jesti jer ga frustrira sto ne zna sam jesti zlicom. ja stravicnu muku mucim da ga polako doma naviknem da jede sam a da se to sve ne pretvori u bitku oko hrane. i postignem dobar pomak i dodje ona i ja joj to sve pricam a ona vec za prvi obrok "hoces da te baka hrani" :shock: i sad smo opet tamo gdje smo bili na pocetku

  6. #6
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    zdnji primjer: marko u vrticu ne zeli jesti jer ga frustrira sto ne zna sam jesti zlicom. ja stravicnu muku mucim da ga polako doma naviknem da jede sam a da se to sve ne pretvori u bitku oko hrane.
    jesi li pokušala sagledati problem npr hranjenja na drugi način?
    recimo - koji je razlog da sa 3 godine ne jede sam sa žlicom?

  7. #7
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    blago Vama!mislila sam jutarnje natezanje oko oblačenja,ponudim izbor odjeće,ponudin vrijeme da sve proba sam obući i kad je gotov on skine čarape i zaključi da mu danas ne trebaju!na većinu ponuđenih stvari će prvo reći NE,a tek onda razmisliti!kad ja imam vrijeme(druga beba nasisana i spava)onda pustim da filozofira,ali kadkad ne može dobiti sve i odmah i tada se ispoljava promjenjivo raspoloženje!moja mama ide linijom manjeg otpora jer je najčešće sama s njim i ima vrijeme da mu ugađa!ja žongliram između dvije!

  8. #8
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Moja mama i svekrva dosta čuvaju Grgu i naravno da mu puste svašta i više nego ja ali on jako dobro zna da nešto kaj radi kod bake ne može i kod mame i uopće nemamo nikakvih problema.Mi imamo malo pravila i granica ali ih se striktno držimo.
    Recimo pije sok ili mlijeko-kod baka on sam sve uzima (ako treba iz visećeg ormarića one ga drže),sam si toči u šalicu ili čašu,ako mute kakao on sam sipa sa žlicom i sl.Probao je i kod mene,mama drži da ja to sam i ja sam mu rekla da to tako radi kod bake a doma neka sjedne za stol i čeka svoju šalicu i može sam popiti ali ne mješati sa žlicom i prolijevati-to radi u kadi Ili da ga ja držim dok on sebi bira kaj će si izvaditi iz visećeg ormarića u kuhinji,ili dok sam otvara pipu i toči si vodu-to doma može zaboraviti i više ni ne traži.Ali bake uredno mucufira,ali to je već njihov problem.

  9. #9
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj bobaibeba prvotno napisa
    Moja mama i svekrva dosta čuvaju Grgu i naravno da mu puste svašta i više nego ja ali on jako dobro zna da nešto kaj radi kod bake ne može i kod mame i uopće nemamo nikakvih problema.Mi imamo malo pravila i granica ali ih se striktno držimo.
    Recimo pije sok ili mlijeko-kod baka on sam sve uzima (ako treba iz visećeg ormarića one ga drže),sam si toči u šalicu ili čašu,ako mute kakao on sam sipa sa žlicom i sl.Probao je i kod mene,mama drži da ja to sam i ja sam mu rekla da to tako radi kod bake a doma neka sjedne za stol i čeka svoju šalicu i može sam popiti ali ne mješati sa žlicom i prolijevati-to radi u kadi Ili da ga ja držim dok on sebi bira kaj će si izvaditi iz visećeg ormarića u kuhinji,ili dok sam otvara pipu i toči si vodu-to doma može zaboraviti i više ni ne traži.Ali bake uredno mucufira,ali to je već njihov problem.
    A kaj ima loše u tome da si sam uzima sok, da sam toči vodu i sl.?? :?

    Ja svojeg potičem da to sam radi, kod nas je obrnuto - baka i deda (s kojima živimo) se polome tko će mu prije servirati, on zna i može sam

  10. #10
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Čitam postove, s nekima se slažem, s nekima baš i ne. Moja mama pusti puno više, ali ne bunim se zbog toga. Ne znam i zašto bih? :?
    Ja sam im mama, ona baka. Ona ima svoja pravila (koja ne postoje) , ja svoja- ne baš stroga.
    Također, ja pustim više nego npr. u vrtiću pa tamo nikad nema problema- zna se koja pravila tamo postoje. U vrtiću im teta stavlja kakao na griz, šećer na knedle i sl. Doma joj ja dam da sve radi sama.
    Slažem se s Malom Sirenom- moja kćer sama ulijeva, prelijeva, sipa i štogod treba. Ne vidim razloga to braniti.

    A što se tiče bake, baka je baka, ja sam mama i pustim baku da uživa. Ne treniram je. Ona je svojedobno odgojila troje djece. S mojima nek podjetinji ako treba!!!

  11. #11
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    zdnji primjer: marko u vrticu ne zeli jesti jer ga frustrira sto ne zna sam jesti zlicom. ja stravicnu muku mucim da ga polako doma naviknem da jede sam a da se to sve ne pretvori u bitku oko hrane.
    jesi li pokušala sagledati problem npr hranjenja na drugi način?
    recimo - koji je razlog da sa 3 godine ne jede sam sa žlicom?
    nije da ne zna nego nece jer mu pada i to ga nervira, a ja sam sve do sada isla linijom manjeg otpora pa kad bi on rekao "ti mi davaj" ja bi ga hranila jer nekako nisam ni smatrala da je to neki problem dok prije mjesec dana nije krenuo u vrtic i tad sam shvatila da to jest problem jer njegovi vrsnjaci jedu sami a on nije vjest u tome.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    195

    Početno

    Ja sam skoro imala raspravu s mojom mamom,kazem joj da nemoze tako,da joj nemoze sve dopustati,nesto se mora i zabraniti,kaze ona meni,pa ja joj objasnim sto valja a sto ne,ako shvati da to nije dobro za nju,ostavi,ako ne razumije,pa razumjet ce( naravno tu ne ubraja stvari opasne po zdravlje ),kao kako ce joj nesto zabranit,ja joj kazem ,pa povikni ako treba,a meni moja mama,tebe i tvog brata sam odgojila a nisam vikala i dobri ste ispali

  13. #13
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    ja sam za da podjetinji,ali kad pretjera onda ludim!danas sam je uhvatila kako hoda s tanjurom u ruci za Ivanom i hrani ga.ima 2.5 većinu stvari jede sam i za stolom. baka odgovara "da bar nešto pojede,nema vremena sam ,kad se igra s dedom,vjerojatno ne bi večerao"jer je pojeo hrpu bombona i slamboš!naravno to ju cinka njen voljeni unuk!

  14. #14
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Bili na ručku kod bake i dede. 5 minuta prije nego je ručak bio na stolu T. otišao do frižidera i izvadio Kinder Pingui. Ja ovak :shock: pa neće TO jesti prije ručka, a baka "kaj mu ja mogu, sam si je uzeo!" ????
    Ja sam mu uzela čokoladicu, rekla mirno da će sad biti ručak i da ne može sad jesti čokoladu. Stavila sam ju na policu (di ju on vidi i može lako do nje). On nije ni "a" rekao, nije se pobunio ni pokušao uzeti natrag. Čovjek razuman skroz
    Mogu si mislit kako je kad ja nisam blizu :/
    Ne kužim zašto se toliko boje da će ih unuci prestati voljeti ako im sve ne dopuste?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Ja samo mogu konstatirati da mi je najbolje ici zapaliti svijecu na Kamenita vrata mojim roditeljima. Nenametljivi su a uvijek pri ruci kada je frka. Muz i ja imamo takav posao da nije od 8 do 4 (iako se ja jako trudim od Ivanovog rodjenja da bude tako). Da nije bilo njih sumnjam da bih uz Ivana kao bebu uspjela zavrsiti MBA, ovako nisam propustila niti jedan modul jer kada nije mogao muz oni su putovali s nama i cuvali ivana dok sam ja bila na predavanjima.
    Da maze ga, ali mazim ga i ja, ponekad su popustljivi, pa ni ja se uvijek ne drzim svih pravila. Poticu njegovu samostalnost i kreativnost, vidim da on uziva s njima i oni s njim i zbog toga sam sretna. Da vjerojatno je pretjerano sto moj tata gotovo svaki tjedan donese neku malu igrackicu, ali to veselje kod Ivana kada ju dobije i raznjezena faca mog tate osvjeze mi cijeli dan i nema sanse da im uskratim to zadovoljstvo. Djetinjstvo traje i ovako prekratko.

  16. #16
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    moji su roditelji u većini stvari stroži od mene i mm-a, jedino oko klope prave cirkus - stalno trče za njima sa tanjurima, jer valjda djeca moraju pojest pola frižidera na dan. nije me briga što rade s njima dok to ne ugrožava njihovo zdravlje. živcira me što-šta, ali ih iskrcam tamo i odem da ne gledam. moram priznat da ne volim tamo boravit s klincima jer to je onda generalni raspašoj. kući imaju svoja pravila, u vrtiću svoja, u parku svoja,....

  17. #17
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja nisam imala problem s popustljivošću i dopuštanjem koječega već sa svekrvinom samovoljom.
    jednom sam je zatekla kako, tada trodogodišnjoj, unuci daje bevandu. kada je vidjela moju :? :shock: reakciju rekla je da se nakon ribe ne može piti voda?!
    to je samo jedna krupnija stvar, a sitnica je bilo čitav vagon.
    srećom, sada je moja najdraža mama u mirovini pa kada sam na poslu sina ostavljam njoj na brigu i čuvanje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    [quote="sunca"] oko klope prave cirkus - stalno trče za njima sa tanjurima, jer valjda djeca moraju pojest pola frižidera na dan. [/quote

    Nda, ovo je također boljka moje mame. :/


    jednom sam je zatekla kako, tada trodogodišnjoj, unuci daje bevandu
    :shock: Ta bi kod mene unuku nakon toga viđala samo na slici.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    jednom sam je zatekla kako, tada trodogodišnjoj, unuci daje bevandu.
    O pa meni su to redovito davali.
    i bijelu kavu (s espresso kavom).
    To štošta objašnjava, zar ne?

  20. #20
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ni ja ne volim kada trce za njim s hranom. brate, ako hoce jesti jesti ce za stolom, ako nece nije gladan, jest ce kasnije.

    ne volim ni kad mu pricaju price, ono u stilu nemoj vristati ugrist ce te mika (nas pas) . koma. to mu je danas rekla moja sestra, koja je 2 godine starija od mene :shock: .

    inace, za cudo, dosta postuju moja pravila, pa se nemam kaj pozaliti. jedino brijem da mu je sveki uvaljivala sol "ispod pulta" dok mu je radila klopu kad je bio ispod godine dana, ali ajde to je proslost

  21. #21
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Citiraj bobaibeba prvotno napisa
    Moja mama i svekrva dosta čuvaju Grgu i naravno da mu puste svašta i više nego ja ali on jako dobro zna da nešto kaj radi kod bake ne može i kod mame i uopće nemamo nikakvih problema.Mi imamo malo pravila i granica ali ih se striktno držimo.
    Recimo pije sok ili mlijeko-kod baka on sam sve uzima (ako treba iz visećeg ormarića one ga drže),sam si toči u šalicu ili čašu,ako mute kakao on sam sipa sa žlicom i sl.Probao je i kod mene,mama drži da ja to sam i ja sam mu rekla da to tako radi kod bake a doma neka sjedne za stol i čeka svoju šalicu i može sam popiti ali ne mješati sa žlicom i prolijevati-to radi u kadi Ili da ga ja držim dok on sebi bira kaj će si izvaditi iz visećeg ormarića u kuhinji,ili dok sam otvara pipu i toči si vodu-to doma može zaboraviti i više ni ne traži.Ali bake uredno mucufira,ali to je već njihov problem.
    A kaj ima loše u tome da si sam uzima sok, da sam toči vodu i sl.?? :?

    Ja svojeg potičem da to sam radi, kod nas je obrnuto - baka i deda (s kojima živimo) se polome tko će mu prije servirati, on zna i može sam
    Ma nisam valjda dobro opisala.On to sve radi sam i doma ali za stolom i tamo di može sam ali one ga drže iznad sudopera ili ispred visećih ormarića da bi on sebi sam sve uzeo.Ja ga ne mislim cijeli dan držat kraj kuhinjskih ormarića da bi si on iz njih vadio kaj želi (to može iz ovih donjih )

  22. #22
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    jednom sam je zatekla kako, tada trodogodišnjoj, unuci daje bevandu
    :shock: Ta bi kod mene unuku nakon toga viđala samo na slici.
    srećom, ubrzo je krenula u vrtić.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •