Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 232 od 232

Tema: ZPB 2005. (31. dio)

  1. #201
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    sinek mi se tek sad probudio :shock:

  2. #202
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Policijom ga "plašimo" kad hoće izići iz AS za vrijeme vožnje jer je to stvarna i realna opasnost (ne toliko od policije, nego da ne bude vezan dok se vozi), a vrlo je vjerojatno i da će mama platiti kaznu ako patrik nije vezan dok se vozi. Dakle, to po meni nije plašenje, nego ako već ne želi biti vezan jer je to radi njegove sigurnosti (ajd skorotrogodišnjaku obajasni pojam "njegova sigurnost"), a onda da mama ne plati kaznu
    Lovre je svjedočio kada je dida platio 500kn zbog nevezivanja. 8) Iako je to bilo prije nekoliko mjeseci i danas zna to spomenuti...

    Što se plašenja tiče, imamo istu politiku kao i wana. Mada, primjetila sam da tu ti tamo "policija dolazi kada se psuje" i slično... :/

    Evo malo ~~~~~~ za Rokove kozice, Jurino uho i traktorkine živce!

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Ja ih s nićim ne plašim i derem se na mm kad pokušava neke "cigane, vještice i doktore" pa onda on kaže nekom od njih "onda će doći Jadranka Kosor da porazgovara s vama "

    Međutim koristim doktora kad počnu boli me ovo, boli me ono ili cendrat bezveze.

  4. #204
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Međutim koristim doktora kad počnu boli me ovo, boli me ono ili cendrat bezveze.
    ali ipak - s ničim ih ne plašiš

  5. #205
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Međutim koristim doktora kad počnu boli me ovo, boli me ono ili cendrat bezveze.
    Nama je doktor i ovako strah i trepet... :/
    Što mi je jako čudno: njegova pedijatrica stoji vrata do svekrve (koja ga čuva) i svaki dan je kod nje najnormalnije. Igra se s njenom kćeri, nešto pojede, znaju ga ponekad pričuvati na pola sata. I sve super. Ali kada dođemo u ordinaciju... Vriska!

  6. #206
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I još.
    Nikad ne cendra bezveze. Odnosno kada izmišlja da ga boli - koristi riječnik identičan onome koji koriste baka, dida, stara teta (koja živi s njima)... Npr. stislo me oko srca, srce mi tuče... i sl, što se onda da lako prepoznati , pa onda razgovaramo o čemu je zapravo problem.

  7. #207
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ni patrik ne voli svoju doktoricu (ili možda više sestru - zadnji je put pred njom rekao da je ne voli , ali ona se pravila da kao ne čuje ), ali sad kad smo bili nakon (hvalabogu) podulje stanke od čak skoro 9 mjeseci, nije ni plakao, ni vrištao i dao je da mu pregleda i uha i grlo što je prije bio SF, ali doma povremeno zna reći da ne idemo doktorici - ničime izazvan.
    E upravo zato ne govori da ga nešto boli bez veze jer zna da ako ga boli idemo doktorici. To, naravno, ne znači da mi neće reći ako ga nešto stvarno boli i već znam da ako ga moram pitati, a ne kaže sam - nije mu ništa!

  8. #208
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Mi se isto ne plašimo. Kad je bila manja i ne bi htjela zaspati mm je znao pokucati po krevetu i reći " Buhaaaaa, dođi.....". Vrlo brzo je to provalila i počela njega zezati sa tom buhom
    Kad se neće vezati jednostavno lagano zakočimo da shvati kako može ispasti iz stolice i to je to.

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Stijena vidim da je wonder woman pravi ljek za djecu
    S njom ni ne treba plašit samo se treba djete prisjetit.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Ja skužim kad se cendra bezveze jer onda boli 21 različitka točka na tijelu.

    A cendra se bezveze i kad nešto nije po njihovom ili slično....

  11. #211
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Nema traktorke danas. Valjda se nije Roku pogoršalo stanje... :/ Stvarno se nadam da nije.

    Dok je nema... moram vam ju ishvaliti!!!
    Jučer mi je u Osijeku kupila skije! :D Za koji dan stižu u Split...

    Pa jel' ima to gdje drugdje osim na ovom našem forumu?

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Aaaaaaaaa Trak svaka čast

  13. #213
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    i mi smo bubani
    ivan izgleda laringitis, noćas j imao 40.3, tuširali ga u tri ujutro
    sad je bolje, već je u elementu
    evo zalegli obojica u boravku, pa me muštraju, te složi mi krevet, te ja bi čaja, ja bi zebru u vava (zebra i lav-madagaskar-super crtić)
    mm se zakašlje a ivan "Tata kašlje ko konj"
    koliko vam je temperatura u stanu po danu a koliko po noći?

    mm navukao bronhitis jer se nikada ne liječi na vrijeme

    lu je ok, i ja se držim

    deda ivanu stalno govori da će doći stari mačak ako bude zločest, ali ga s e ivan ne boji, to mu je više neka fora i stalno spominje starog mačka i stalno ga ćuje kako mijauče



    točkicegledam vaše sličke i ne mogu vjerovati kako ta djeca rastu ali i jel će začas i odrasti

  14. #214

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    YAS ~~~~~~~~~~~~
    Jedva čekam proljeće. Kad će te boleščuge iš iš

  15. #215
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ajmeeeeee, ~~~~~~~~~~~ za ivana i čime to liječite - antibioticima?

    kod nas je preko dana uvijek iznad 20 iako je meni to previše, pa malo proluftam, pa onda ponovno zagrijem, ali onda se friški zrak brzo zagrije, pa ispočetka...kad smanjim na termostatu ispod 20 onda mi za sat vremena bude hladno :/
    preko noći prošle zime uopće nismo grijali, ali ove zime ostavimo na oko 16 (iako je suh zgrakza pop****), a koliko je stupnjeva - ne znam, ali uglavnom kad se dignem, toplo je.
    Prije isto nismo niti preko dana dok nas nema ostavljali grijanje, a sad ostavimo isto ko i po noći da se ne smrznemo kad dođemo doma. A sad čekam očitanje i obračun plina :shock:

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Mi imamo tajmer za iskljčivanje i uključivanje grijanja. Noću se održava na 17-18, a prek dana 21.
    Ja sam zimogorozna i to mi je premalo ali anvodno idealno za klince. Svakih sat vremena 5 minuta prozračim i imam 2 ovlaživaća zraka

  17. #217
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    za laringitis obično dobijemo fenistil kapi ili rinolan
    doktorica nam radi popodne, vodim ga da ga presluša da nije što i na plućima

    sad sam se zamislila, kod nas je valjda pregrijano, ali bojim se smnajiti grijanje preko noći jer je ivan stalno otkriven a i zbog lucije

    noćas je noćna temp. bila 21, a preko dana 22,5 inače smo i jače grijali

    ovlaživač radi cijelu noć a i mokri ručnici na radijatoriuma

    jel i kod vas drugih takva temp kao kod
    stijene?

    isuse...sad čitam i mb-in post, pa mi onda def. po noći pregrijavamo, a nije ima hladno ako se otkriju?
    a možda se baš i otkrije jer mu je vruće :?
    imamo i mi tajmer, baš smo iz tog razloga i kupili

  18. #218
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja sam skužila da se patrik baš i tkriva kad mu je vruće, a ako mu je hladn - probudi se i zove me da ga pokrijem, ali to se stvarno rijetko događa.
    Mi spavaću osim što zračimo skoro čitav dan dok ne dođemo doma, obavezno prozračimo još i navečer jer ne mogu zaspati koliko mi je vruće. Iako je u patrikovoj sobi uvijek hladnije, s obzirom da on stvarno nije nikada bio zimogrozan, nego samo stalno skida sa sebe i znoji se, mislim da 16-18 stupnjeva za noć ne može nikako biti premalo, više može naštetiti pregrijan i presuh zrak.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Kažu da je 16-18 idealna temperatura za spavanje

  20. #220
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Kod nas je doma poprilično toplp, imamo radijatore Glamox. Navodno ne isušuju previše. Jurinu sobu do prije neki dan nismo grijali, preko dana je zatvorena i zrači se, jer se on voli igrati u dnevnom, popodne je otvorim da uđe toplog zraka iz ostatka stana, evewntualno upalim na 17, tek toliko da "ubije led". Po noći mu je u sobi temp cca 16-18.
    U dnevnom, što od kuhanja, što od radijatora, temp je cca 25 :/ , snizit ću je.
    Ja sam zimogrozna i volim hodati po kući u jednoj majčici, ali Jure se zna oznojiti :/ , mijenjat ću svoje navike

  21. #221

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Brrrrrrrrrr...... nama je minimalna temperatura u stanu 20, po danu oko 23oC. Mrzim kad trebam nositi vestu u kući. Zimogrozna sam, što ćeš.

    A H se staaaalno otkriva kad spava, koma. Nožice hladne pa si mislim da ako još smanjim temperaturu u stanu... brrrrr.....

  22. #222
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    zapravo za ekonomizaciju troškova i potrošnje energije, pa čak i radi bolje radne učinkovitosti , i preko dana za odraslog čovjeka ne bi trebalo u prostoriji biti više od 18 stupnjeva.
    Naravno, ovisi jel se krećeš ili sjediš/ležiš.
    Drugo je ako imaš bebu, a za ove naše hahare što manje to bolje, da se ne znoje previše , a i za nosnu sluznicu je bolje.
    Iako većina ljudi ima predrasudu da djeci curi nos jer je u sobi hladnije, pa ih pregrijavaju i time samo uzrokuju pad imuniteta i sklonost virozama. Za zdravu sluznicu nosa je presudno da ne bude pregrijana ni presuha jer upravo to pogoduje bakterijama i virusima. Isto tako ne valja ni da je previše hladno.
    I ja po doma hodam u majici, doduše dugih rukava, ali to mi je i više nego dovoljno. Moja mama kad dođe k meni uvijek bude u kratkim rukavima jer je navikla da kod njih nikad nije više od 18 jer imaju visoki tlak.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~za sve bubane!!!
    Je li se netko cuo s Trak? Kako je Roko?

    Tockice Lea je prava cura ,
    lijepe su vam slikice!

    Kod nas je kroz dan teperatura oko 21 ili 22 stupnja, ali kroz noc je u sobi gdje spavamo oko 16-17 stupnjeva.
    Primijetila sam da nam klinci puno bolje spavaju kroz noc dok je temp. niza.

  24. #224
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Baš se i ja pitam di nam je Trak :?

    E da, vi što imate ovlaživače.
    Ja imam neki IMETEC-kad ga upalim to bude prestrašno, kao u prašumi, soba mokra i zamagljena
    Razmišljala sam da bih kupila "ionizator" zraka, al ne znam da li to uopće koristi.

    MB-gdje uopće držiš ovlaživač i gori li cijeli dan ili samo noću :?

  25. #225
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Znala sam da sam nešto zaboravila.
    Točkice, Lea je prava smišnica, al slika di jede grah , podsijeća me na Juru

  26. #226
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja bih joj poslala poruku, al s mojeg moba ne dobiva :/ ...ma vjerojatno je Roko previše šeće sad kad su doma :?

  27. #227
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    evo samo kratko Trak nam se nemože ulogirati , zvala me upomoć. kad javi za Roka javim vam a sad moram ić nekome se spava

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Ni sa mog ne dobiva poruke...
    Ja držim ovlaživać na malom stalku u dnevnoj sobi i na komodi u njihovoj sobi, namješten je na određeni postotak vlage i automatski se pali i gasi kad je potrebno

  29. #229
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Ja držim ovlaživać na malom stalku u dnevnoj sobi i na komodi u njihovoj sobi, namješten je na određeni postotak vlage i automatski se pali i gasi kad je potrebno
    A haaa, onda je tvoj neki sofisticirani, moj je ipak neki priprosti, ima samo regulator jačine i kad vlaži, vlaži

  30. #230
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Traktorka prvotno napisa
    Uopće nemogu otvoriti stranicu.
    Roko je puno bolje, suše se koze
    evo najnovije vijesti

    e sad da vidim šta se pisale, a bembo mi već zaspao - šta radi svježi zrak i shoping tipično muško

  31. #231
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ja nemam pojma kolika nam je temperatura u stanu... :?
    Glamoxice gore stalno. Ako osjetim da mi je hladno - pojačam, ako mi je vruće - smanjim.

  32. #232
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    mi imamo centralno na drva, termostat nemamo. kad god dođe mama k meni stalno kuka kako joj je vruće. ali za noć spavaću rashladim jer ni klinci ni MM nemogu spavati. a ja stalno mislim da će se prehladiti jer svi su otkriti, a Kala čak i polu gola.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •