Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: NECE FLASICU

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    40

    Početno NECE FLASICU

    imam kcer od sest i pol mj, poceli smo s dohranom. jos uvijek je na mom mlijeku, a mala ne zeli flasicu. hocu joj malo dati sokica ili caja ali cim joj stavim flasicu u usta...plac...strajk...nece!!! sad neznam sta da radim, strah me ako izgubim mlijeko, kako da joj dam adaptirano mlijeko?!!!!kako da se napije caja ili vode ili soka? a vidim da je zedna. ako ste imali slicno iskustvo, kako ste vi to rijesile?

  2. #2
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ma ne boj se bit će sve okej.

    Nemoj nuditi samo flašicu, probaj s čašom. Može i mala boca Jane sa sportskim čepom. I kljunići umjesto duda na boci.

    Moj sin je prvi put popio iz nečeg drugog osim cice i čaše sa punih 10 mjeseci!! JA sam već mislila da nikad to neće savladati. Imala sam sve vrste kljunašica, tvrde, meke, okrugle, ma sve živo. Ali nije htio. Baš je protestirao. Svako malo sam mu pokušala dati ali nisam forsirala.

    E sad, ja kad sam vidjela da nam ne ide dodavanje neke druge tekućine na druge načine, lagano sam uvodila dohranu ali nisam smanjivala dojenje. I upalilo je - tražio je vde kad je bio spreman. Pa tako nisam ni mogla izgubiti mlijeko. Tako da mislim da možeš biti skroz mirna, ne smanjuj dojenje jer ćeš jedino na taj način biti sigurna da dovoljno (i najkvalitetnije) pije a i mlijeka ćeš ziher onda imati

    I da, nemoj žuriti, ne prihvaćaju sve bebe dohranu jednako. I kod nas je išlo sporije. Pa evo ga - sad jede sve. Brzo to dođe..

  3. #3
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ja svom nikad nisam davala bocu (izuzev dana u roilištu i 2dana nakon rodilišta). vodu sam mu počela davat tek iza 6mj na čašu. točnije, svaki dan smo počeli s vodom na čašu od njegova 8mj po rođenju, kada je i počeo s pravom dohranom. prihvatio ju je odlično nakon par puta proljevanja. prislonim mu na usne, malo nakosim, i on vuče.
    mlijeko ne nestaje prek noći. nemoj da te hvata panika. sam ti doji, jer do prve godine rođenja, majčino mlijeko ja glavna hrana a sve ostalo DOhrana.

  4. #4
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Za početak možeš joj probati dati vode sa žličicom, pa polako preći na čašu.

    L već 2 mj. pije samo iz male šalice za kavu, a počeli smo sa žličicom.......kupili smo kljuniće i u upotrebi su samo povremeno (njoj je to fora, malo za promjenu).

  5. #5
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Za početak možeš joj probati dati vode sa žličicom, pa polako preći na čašu.

    L već 2 mj. pije samo iz male šalice za kavu, a počeli smo sa žličicom.......kupili smo kljuniće i u upotrebi su samo povremeno (njoj je to fora, malo za promjenu).
    Nisam se uopće sjetila tih malih šalica - ali da, to je genijalno, mi smo mu dali malu tupperware šalicu za kavu i super mu je bila!

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja L. nikad ali nikad nije pila i flasice.
    uvijek ju je odbijala.
    i kljun.
    i sportski cep.

    pa smo uzeli casu za rakiju

    na kraju je prvo naucila piti janu iz boce, bez cepa, onak kako mi veliki pijemo. pa iz case, velike.

    ne treba joj flasica i duda, moze samo stvoriti probleme u dojenju.

    ali tek je iza godine dana pila vodu da se t moze nazvati pijenjem.

    bez brige, sve ce doci na svoje.

    takodjer je moje misljenje da tako malom dojenom djetetu osim vode ne treba nista- ni caj ni sok. oni nece utaliti zedj. bas naprotiv. a vecina sokova sadrzi secer. L. sa skoro 22mj. jos uvijek ne pije ni sokove ni cajeve.

  7. #7
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    cure su ti sve već rekle, ja bih se samo malo osvrnula na ovo
    ad neznam sta da radim, strah me ako izgubim mlijeko, kako da joj dam adaptirano mlijeko?
    mlijeko se ne gubi, dokle god dijete doji mlijeko se stvara po principu ponude-potražnje
    Ne zaboravi da je do godine dana mm i dalje najvažnija namirnica, dohrana se uvodi malo po malo. I nakon godine dana dijete možeš nastaviti dojiti dokle god vam to odgovara. Čak ako imate jedan podoj dnevno mlijeka će se stvarati u toj potrebnoj količini. Stoga ne brigaj

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nedonoscad uspjesno pije iz (najobicnije) case... Probaj i ti to s tvojim djetetom. Nema potrebe za bocicom. Casa je vise nego dovoljna (i malo treninga/prakse u davanju tekucine casom)

  9. #9
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Dosta djece voli piti i na slamku. A obično pijenje iz čaše nije teško za naučiti.
    Neophodna flašica je samo štos iz brošure proizvođača adaptiranog "svako dijete s vremenom prijeđe na bočicu"

  10. #10
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    Mia nikad nije imala flašicu, kljunašicu, slamke i ino. Odmah smo je naučili piti iz čaše i to je bilo s nekih 6mj. sad je već prava maherica i sama pije iz čaše! A da joj leđa nisu mokra!

  11. #11
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    M. je par puta pio iz flašice (dok sam se ja privikavala na dojenje u javnosti ), al to je bilo svega 3 puta....

    dudu imamo ali nam služi za igranej kad se vozimo tj ona kopča za dudu.

    ja je nisam namjeravala koristit i dragho mi je što nema ni dudu ni bočicu..

  12. #12
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    j. nikad nije pio iz flasice, niti zna piti.
    mi smo poceli s rakijskom casicom. vrlo spretno kod sestomjesecnih beba. odmah je prihvatio. naravno, unutra voda

  13. #13
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Mi smo pili prvo iz male salice za kavu, a onda je poceo u njoj prati ruke (obozava vodu) pa sad pije iz bocice sa kljunom i to samostalno, ima 9mj.

  14. #14
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ako malena ima 6,5 mje. i do sad je dojena, teško da ćeš sad odjednom "izgubiti" mlijeko. Tako da se tog ne bi trebala bojati.

    A ostale varijante cure su već rekle.

    Moja M. do 8 mjeseci uopće nije htjela čuti za pijenje tekućine. Flašicu ni pod razno. Onda se naučila iz prve na Janu sa sportskim čepom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •