Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: trudnoča i slatkiši

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno trudnoča i slatkiši

    Blagdansko je doba i svuda oko mene su kolači, čokolade, bomboni....

    U 36. sam tjednu i rekli su mi da je u visokoj trudnoči čokolada štetna. Zašto? jer to vrijedi samo za čokoladu ili za sve slatkiše? Jer može ta moja ovisnost nauditi bebi?

    I inaće obožavam slatko a otkad sam trudna ta ljubav se utrostručila pa slatkišima teško odoljevam. Do sada mi je sa trudnočom bilo sve u redu. Čak ni mučnine nisam imala.
    Uzorna sam trudnica (uglavnom) ali želja za slatkim me uništava. Čak i ako po danu odolim, noću se budim i krećem u lov po frižideru... Nemogu si pomoći...

    Ima li netko sličnih problema? Kako ih rješavate? Koje su alternative kolačima (osim voća) ako ih upće ima?

    Pomagajte molim vas :?

  2. #2
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja sam bila ko ti.
    slatkiši su mi bili opsesija.
    ovo da je čokolada u visokoj trudnoći štetna prvi put čujem.
    štetno je pretjerano jest slatko kroz cilu trudnoću (vidi kako dilim savjeta sad kad sam daleko od trudnoće ).

    ja bi po noći pojela cilu kutiju domaćica keksa, a onda se opet u zoru probudila gladna ko vuk i pojela bi punu zdjelu čokolina.

    i čuj, slatko je svakako štetno, pretjerana konzumacija.
    moja konzumacija je bila takva da sam dobila 32 kg u trudnoći

    ali neće ti bit ništa od komadića čokolade, možete te samo beba počet pojačano udarat.
    moja bi živnila ko da je na techno partyu kad bi ja pojela čokoladu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    mmm, domačice....

    Bit će da je beba na mene, šuta me samo kad jedem srdele, zamisli!

    Uuu, 32 kile je mnogo, ja dobila "samo" 16 (zasad).
    Si uspjela skinit? Kako? Ja planiram neko rolanje po Jarunu na proljeće.
    Ak nisi, ne brini se. I Mila Jovović je dobila 30kg u trudnoći, bila je fet, vidla sam ju. Sad je navodno opet tvigi

  4. #4
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    da uspila skinit. itekako. i to brzinski. :D
    šefica se rodila u 9., a ja dogodine u 6. na kupanju bila bolja nego kad sam bila cura i s manje kila nego kad sam zatrudnila. stvarno mi nije baš dugo tribalo, nekih 8 miseci za kompletno vratit twigi liniju.

    a porod mi je bio šala mala. jesam bila teška, jesam bila ogromna i debela ko slon, ali sam ja stalno bila u pokretu. i to me spašavalo. inače bi dobila 62kg kako sam krenila.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Svaka ti čast!
    Dala si mi nadu!
    A kak si ih se rešila? Dijeta? Sport? Odricanje od slatkiša?

    p.s.- možda ti je porod bio lagan baš zbog slatkog. čokolada djeluje na onaj neki hormon sreće, tak neš. (da bar)

  6. #6
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja se bas cudim samoj sebi kako slatko od pocetka ne mogu taknuti, a prije sam bila ovisnik. prosao moj rodjendan, bozic, nova... sve bez ijednog kolacica. dobro, trenutno me jos mucnine pucaju
    ja isto kao da sam negdje vidjela da cokolada nije bas, ali se ne mogu sjetiti zasto... valjda slican efekt kao kava, smanjena apsorpcija zeljeza... sorry, ako lupam! no u tom slucaju, imas trudnice koje piju puno kave, a ti jedi puno slatkog, pa sta! vidis kako se i sa kilama moze.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Ma samo jedi i uživaj,u prvoj trudnoči sam dobila 35kg,jela sam od jutra do mraka,sve sam skinula nakon 9 mjeseci.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    ja sam drmala po slatkome cijelih 9.mj ..2 čokolade dnevno+ ostali slatkiši ...samo malo da si odem po čokoladne tortice vračam se odmah

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    evo jos jedne ovisinice o slatkome

    u trudnoci sam tamanila sladolede (uz ostale poslastice) i dobila 12 kg.

    beba je imala 2980 g a ginekolog me stalno opominjao da ne smijem jesti nista slatkoga jer ce beba biti prevelika a ja predebela.

    cokolada stetna?! - ne znam zasto bas cokolada i to pred kraj :?

    btw. ostale mi 3 kg no jos ima vremena... eli ima tek 3 mj i jos uvijek tamanim sve slatko

  10. #10
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa

    ja bi po noći pojela cilu kutiju domaćica keksa, a onda se opet u zoru probudila gladna ko vuk i pojela bi punu zdjelu čokolina.
    hehe..ja sam ovisna o domacici!!! valjda ima neka veza izmedju domacice i trudnica
    od kad sam trudna u kuci uvijek moramo imati zalihe domacica
    a i cokolina i grisolina

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Ja zadnjih dana tamanim nutelu ko blesava Stalno mi se jede nešto slatko i teško mi se suzdržati

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Joj i ja stalno po slatkisima udaram.. Nutella, Milka s ljesnjacima, kuham pudinge sto prije nikad nisam. Znam da bas ne valja al kad mi se samo to jede.. Cokoladno mlijeko pijem iz dosade.. Ma grozota!! Kila se nakupilo..Nekako cu valjda skinut.. Ljubim sve slatkoljupce!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Dole u mom dućanu su se urotili protiv mene- otkad sam trudna počeli su uvozit kolače - i to one male, slatke mađarice - kutija njih za 25 kn!
    Borila sam se protiv tog demona cijelu trudnoču bezuspješno.

    sad pred kraj ipak pazim da ne pretjeram

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ja skrivam čokolade od svojih ukućana jer volim imat čokoladu u pričuvi kad me pukne želja za slatkim al je to uglavnom teško izvedivo jer moja mala već zna sva skrovišta pa kad čujem da je tiha znam da je našla moju čokoladu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    ja sam u trudnoći isto bila ovisna o slatkišima, pogotovo o čokoladi. pred kraj trudnoće sam čokoladu jela ko luda. dobila sam samo 10 kila u trudnoći. sad sam se vratila na težinu prije trudnoće. nisam se ni baš ni udebljala, samo sam trbuh imala, zato sad i imam strije samo na trbuhu

    čokolada je zakon :D , samo navali

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    nisam mogla izdržat, morala sam se sinoć ić opskrbit slatkišima mljac

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    Evo ja malo njuskala i naisla na sljedeci clanak:

    http://www.buzzle.com/editorials/3-24-2005-67582.asp

    Naime i ja volim cokoladu :D Citajuci clanak jedina komponenta (stavka 12) u cokoladi bi mogao biti Theobromine koji kaze u clanku pre-stimulira kardio i nervni sistem kod macaka i pasa i moze izazvati trenutnu smrt. Ne znam da li su mozda doktori to povezali sa bebicama, mozda zato sto su malecke pa da njima nebi taj Theobromine naskodio?!?!? U svakom slucaju mislim da kockica cokoladice tu i tamo ne moze naskoditi...

  18. #18
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno Rafinirani proizvodi

    Rafinirani proizvodi (bijelo brašno, bijeli šećer, rafinirana ulja i kuhinjska sol) kradu našem organizmu vrijedne sastojke npr. minerale, pogotovo kalcij. Osim toga, često se u organizmu pretvaraju u masnoće i na taj način ometaju pravilno funkcioniranje probavnih organa i metaboličkih procesa. Najraširenija i istodobno najopasnija namirnica svakako je bijeli šećer, koji se gotovo isti časa nakon konzumiranja probavlja, brzo podiže razinu šećera u krvi i otklanja osjećaj gladi. Zavaravamo se da smo siti, ali ne dobivamo prijeko potrebne hranjive sastojke, jer ih bijeli šećer jednostavno ne sadrži. Budući da se višak šećera u organizmu pretvara u masnoću, vrlo lako možemo postići prekomjernu tjelesnu težinu i istodobno biti pothranjeni. Prekomjerno konzumiranje namirnica s bijelim šećerom uzrokuje glavobolje, razdražljivost i depresiju u trudnoći, a može se razviti i prevelika beba, što stvara daljnje komplikacije pri porodu.

    (iz knjige Za bebe i djecu - Jadranka Boban Pejić)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja ne mogu prežaliti što sam si dopustila konzumirati slatkiše koliko sam htjela, u trudnoći. Dobila sam ukupno 25 kg u trudnoći, popucao mi je trbuh, zadobila probleme sa stopalima, kralježnicom... sve zbog zadovoljenja nepca.
    Joooj, radije bi da su me vezali lancem, nego da sam poslušala onu rečenicu: "Ma, nemoj si sad ništa uskraćivati... ako nećeš sad, kad ćeš?" Bilo kad (najbolje nikad), samo ne u trudnoći.
    Sad je gotovo, a rješenje za strije ne postoji, niti za stopalo koje se spustilo i povećalo za pola broja. Baš šteta. A da ne govorim i o drugih zdravstvenim aspektima, koje je uostalom, Svea navela.

    Nije trudnoća vrijeme u kojoj se trebamo ponašati razmaženo, već promišljeno i inteligentno dok gledamo stvari DUGOROČNIJE od par minuta užitka.

  20. #20
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    A kak si ih se rešila? Dijeta? Sport? Odricanje od slatkiša?

    p.s.- možda ti je porod bio lagan baš zbog slatkog. čokolada djeluje na onaj neki hormon sreće, tak neš. (da bar)
    čim sam rodila jednostavno mi je prisjelo i slatko i svo jelo.
    jela sam minimalno koliko sam se mogla natjerat da pojedem da mogu funkcionirat.
    pa ona cjelonoćna buđenja, dizanja, svakodnevne kilometarske šetnje i eto mene već slijedeće ljeto u bikiniju i to bolja (ne pretjerujem) nego rpije trudnoće. kasnije sam opet ukenjala motku jelom i kilima i dobila strije koje u trudnoći nisam.

    posljedica mojih prekomjernih kila je uništeno stopalo, rašireno užasno i za cijeli broj veće.
    a imala sam tako finu i elegantnu nogicu.

    u drugoj trudnoći (ako bog da pa je bude) a neš ne žderat slatko i punu zdjelu punjenih paprika i pirea.
    btw, u trudnoći sam jela iz zdjele jer mi je tanjur bila mala mjera a mrzim dva puta vadit u tanju, tj. mrzim repete.

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A kao trudnoća i slatkiši se baš ne preporučavaju, kao niti pretjerivanje sa slatkišima i inače. Sve ti je u umjerenosti, 2-3 kockice čokolade nakon obroka - neće ti od toga ništa bit. U trudnoći bi trebalo više jest bijelo meso, laganije - lešade, voće i povrće... Ja se toga baš moram strogo držat jer imam zdravstv. problem pa ne smijem previše kilaže dobit, a i inače ne volim slatko, ali probaj ne pretjerivat sa slatkim, koliko možeš da ti nije nervirancija i frustracija.

  22. #22
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prije trudnoce sam mogla jednu cokoladu imat godinu dana, uopce me nije slatko vuklo. Ali u trudnoci...ajme...Za dorucak obavezno cokolino, poslje rucka obavezno sladoled, naravno od cokolade, poslje vecere obavezno domacice. Srecom, dobila sam samo 14 kg, nisam ih jos ve skinula ali vjerovatno zato sto sam ostala ovisnica o domacicama. Sta je s tim keksima, toliko su jednostavne a toliko fiiine!

  23. #23
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    pretjerano konzumiranje čokolade ima na organizam sličan učinak kao i kofein! znate i same kad je čovjek umoran uzme si neki slatki doping da ga malo podigne! naravno kao i sve, umjereno papanje ima vrlo pozitivan efekt na tijelo, a i dokazano je da je čokolada posebno crna izuzetno zdrava! ali naravno pretjeran unos bilo čega nije dobar pa tako ni čokice...
    ja moram priznati da nisam neki čokoladni ovisnik! obožavam poslije ručka pojest kockicu čokolade, ali to je sve! a i u prvoj trudnoći i sada uopće mi se ne jede slatko! sretnica, ha!!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Cure, mene slatko uopce ne puca...cak mi je to i cudno. Ali kad vam kazem nista, onda vjerujte bas nista. Preko novogodisnjih praznika doma mi donjeli pa sigurno desetak vrsta kolaca, ja niti jedan nisam pojela. U restoranu za desert svi gledaju mene i valjda si misle kako cu sad ja narucit 6 porcija a ja nista. Doma nemam nista od slatkog.
    Jedino sto me malo zbunilo kod vasih postova je to sto ste napisale da vam je cokolino i grisolino slatko, kada to spada pod niskokaloricnu hranu i jos ako ga napravite sa light mlijekom...ne vidim problema.
    No vjerujem kako ce i mene primiti faza slatkisa!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •