Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Andol 100 u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno Andol 100 u trudnoći

    Da li se on zaista smije uzimati? U uputama za lijek piše da je trudnoća kontraindikacija,a drugdje pronađem da se uzima i prije i za vrijeme trudnoće? Pojedini doktori ga preporučuju kao preventiva kod spontanih nepoznatog razloga(što je slučaj kod mene),ali nije mi baš svjejedno jer je stvarno previše različitih mišljenja o njiegovom uzimanju.
    Da li ga je koja uzimala od vas u trudnoći, zašto i koliko dugo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Ja sam ga uzimala po preporuci ginića, ali vrlo kratko. Ginić mi je rekao da ga uzimam zbog bolje prokrvljenosti, ali mi je nakon nekog vremena često curila krv iz nosa, pa ga više nisam uzimala.

  3. #3
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    sonja3333, a što ti je rekao tvoj liječnik?

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nisam uzimala. U trudnoći mi, inače, prvi put u životu prokrvario nos - sve je bolje prokrvljeno u trudnoći. Sonja, pitaj dolje na Potpomognutoj, na topicu Imunologija, ili onako kao odvojen topic, vjerojatno je to povezano s nekim imuno-dubiozama, možda ti budu znale reći lidali, lillium, pa ev. njih PPaj. Vidjet ćeš, o raznoraznim pitanjima u trudnoći često i sto liječničkih mišljenja - jedno će ti reći MPO-ovac, jedno socijalac, jedno privatnik itd. Mislim da ovaj aspirin nije neki veliki bad, ali pitaj svog doka (svoj - onaj koji ti vodi trudnoću ili MPO-ovac), i pitaj gore cure na Potpomognutoj. Pozdrav i sretno!

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Andol 100 se pije često za "imunologiju" u slučaju povišenog LAC-a ili u slučaju lošeg koagulgrama itd. Možda bude znala i Snješka pa ev. i nju možeš ppati... U svakom slučaju, ovo ti je specifično pitanje gore za Potpomognutu, cure će tamo vjerojatno znati, "standardnim" trudnicama je onako "baterija" preporučenih pripravaka najčešće folic plus ili prenatal ili omega3, svaka x-ta dobije i normabel i obavezno utrogestani do 12. tjedna trudnoće, pitaj gore na Potpomognutoj, mislim da ne moraš pretjerano "paničariti" oko andola i njegovih ev. kontraindikacija u trudnoći ako ti ga je dr. prepisao .

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    ...ovo za normabel i utrogestane - to nisam mislila na "standardne trudnice", nego na "MPO trudnice". Za "standardne" obično ide samo folic plus i prenatal.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    ...a "standardnima" u Americi isto obavezno omega 3.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    sonja,
    aspirin je priznata i ucinkovita terapija kod antifosfolipidnog sindroma (pozitivni LAC i/ili ACL) i dr. Reagan koja vodi kliniku za ponavljajuce pobacaje preporucuje dnevno 75mg, ona kaze - low dose aspirin combined with anticoagulant heparin; thinning the blood and improving blood flow through the placenta and have an effect on the way in which young placenta manages to invade the maternal uterine blood vessels;
    Na drugim mjestima kazu da kako aspirin razrjedjuje krv moze biti koristan i za razne druge trombo-probleme sa pojacanom sklonoscu zgrusavanju, a kazu da djeluje i protuupalno.

    Kao sto je i ina33 rekla na dosta mjesta se preporucuje i omega-3 koja ima dobro djelovanje na krvozilni sustav a djeluje i protuupalno.

    Sretno

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ja sam svaki drugi dana pila aspirin 100 od 17-32 tjedna zbog povisenog LAC-a po preporuci ginekologa.

  10. #10
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Od 17 tjedna pijem andol 100, sad sam 28 tjedan i u srijedu idem na kontrolu, i nosim nalaz zgrušnjavanja krvi.

  11. #11
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Nisu li andol i aspirin dvije različite stvari? Andol sadrži paracetamol koji ima analgetsko djelovanje, a aspirin sadrži acetilsalicilnu kiselinu koja poboljšava cirkulaciju (i zato ju nije preporučljivo uzimati za vrijeme mjesečnice). To je ono čega se ja sjećam. Prosvjetlite me!

  12. #12
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Nisu li andol i aspirin dvije različite stvari? Andol sadrži paracetamol koji ima analgetsko djelovanje, a aspirin sadrži acetilsalicilnu kiselinu koja poboljšava cirkulaciju (i zato ju nije preporučljivo uzimati za vrijeme mjesečnice). To je ono čega se ja sjećam. Prosvjetlite me!
    andol i aspirin su ISTA stvar - acetil salicilna kiselina. paracetamola ima u Lekadolu i Lupocetu

  13. #13
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Nekak sam zabrijala da zbog onog nastavka -dol ima veze sa paracetamolom. Valjda zbog rime Sad me

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    68

    Početno

    Sonja, evo i ja ga upravo pijem i isto tak sam brinula pa su mi svi rekli da ginić vjerojatno zna kad mi ga je prepisao. Iza sebe imam 3 spontana i jedan porod pa uz andol 50mg uzimam svaki drugi dan, utrogestan i folic plus. Sada sam 10 tj trudna. Kad sam pitala oma ginića zakaj andol, rekao je zbog bolje prokrvljenosti jer neznamo razlog pijašnjih spontanih pa kaže da je baš to mogao bit problem.

  15. #15
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    ja sam svaki drugi dana pila aspirin 100 od 17-32 tjedna zbog povisenog LAC-a po preporuci ginekologa.
    ja sam ga pila cijelu trudnoću zbog povišenog LAC-a....

    rezultat je na slici mog avatara

  16. #16
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Ja sam ga pila u obje tridnoće od početka do kraja zbog ponavljanih sponatnih.

  17. #17
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    malo dizem temu.moj dr mi je rekao da gaijem svaki drugi dan kao preventivu (spontani nisam imala) ida nemoze nastetiti.isto sam pročitala i na zdravljeizivot u odgovoru dr.Radončića.malo me buni na osnovu čega m je dao andol???

    genetika u obitelji točnije "boljka" je embotrombolija (valjda je to naziv) i svi su sa očeve strane imali tromb i sad kako sam skuzila andol je dobra preventiva ili griješim?

    koji test da odradim da vidim trebam piti andol ili ne?

  18. #18
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    laky, doc. ti je dao andol pretpostavljam, upravo zbog obiteljske anamneze a da bi se izbjegao spontani!

  19. #19
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Ja ga pijem cijelu trudnoću, pola svaki dan radi bolje prokrvavljenosti.

  20. #20
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    laky, doc. ti je dao andol pretpostavljam, upravo zbog obiteljske anamneze a da bi se izbjegao spontani!
    i ja pretpostavljam da je to razlog a obzirom danoze skoditi do 32 tjdna nije mi bed piti ga uz ostalo.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    91

    Početno

    Mislim da ti je sigurniji lekadol ilim lupocet

  22. #22
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam ga pila do 30tog tjedna u prvoj trudnoći u kojoj mi je bebica nažalost umrla, a sada ga takošer pijem od transfera pa nadalje.
    Uz Fragmin i Folnu... Takošer mi je rečeno za bolju prokrvljenost.

    Ovaj tjedan idem na pretrage lac i acl.




  23. #23
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj geberita prvotno napisa
    Mislim da ti je sigurniji lekadol ilim lupocet
    to je potpuno drugi lijek

    ja sam u prvoj trudnoći isto pila andol100

  24. #24
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Podizem staru temu...cure koje ste pile andol u trudnoci a imale ste spontane prije...kako su zavrsile nove trudnoce, nadam se uspjesno? Bas me zanima ova tema opcenito jer cujem mnoge trudnice piju andol po preporuci ljecnika ali nqjcesce bas one koje su prije izgubile bebu.

    Hvala, moze i na pp.

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nitko?

  26. #26
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja sam pila u obje trudnoće jer imam mutaciju PAI 4g homozigot. Ne uklapam se u tvoj upit jer nisam imala spontanih prije, ali do IVF-a nisam ni uspjela ostati trudna.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  27. #27
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Imala sam 3 spontana. Nakon toga 4 uspješne trudnoće uz Andol. Al pred kraj trudnoće, zadnja 2 mj. se više ne pije. Uglavnom, kak ti dr kaže, niš na svoju ruku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •