Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 323

Tema: Isplata delimitiranih rodiljnih naknada - važno

  1. #101
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa

    ukoliko se nakon komplikacija u trudnoci vratis na posao te moras nazad na komplikacije, a da nisi bila 3 mj na poslu (tj nisu isplacene min 2 isplate ne racunajuci onu u mj u kojem ponovno otvaras bolovanje) prosjek ti pada ma minimum...

    sretno sa T
    hvala, ovo me zanimalo, jer moja dr opće prakse nije za to da se vraćam na posao, a obzirom na pobačaj, hematom, trenutni minus s kg, pa moje radno mjesto- kompjuter+ trčanje uokolo ako nekome nešto ne radi, putovanje tramvajem na posao, te što se nalazimo unutar bolnice, dakle moram otići i na neki od odjela povremeno, pa su kojekakve bolesti lako moguće, dvoumim se i ja, iako se trenutno osjećam dobro

  2. #102
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    osobno, ne bih se igrala s obzirom na to sto si sve nabrojala, sa T, pogotovo ne zbog 2% povecanja place...

    na tebi je da odlucis da li se zelis vratiti i raditi, ali ja ti preporucam da dobro odvagnes sto je vaznije.

    kao sto vec rekoh, sretno i uzivaj

  3. #103
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    osobno, ne bih se igrala s obzirom na to sto si sve nabrojala, sa T, pogotovo ne zbog 2% povecanja place...

    na tebi je da odlucis da li se zelis vratiti i raditi, ali ja ti preporucam da dobro odvagnes sto je vaznije.

    kao sto vec rekoh, sretno i uzivaj
    hvala, ja znam što je važnije, najvažniji je bebać, nego je kod mene problem u glavi, ja kad se osjećam dobro imam osjećaj kao da nekoga "varam" jer nisam na poslu, radna sredina mi nije loša i zato me kopka, ali popričati ću još i s ginekologicom, pa vidjeti, hvala još jednom

  4. #104

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ako si na komplikacijama, prebacuju te na porodiljni automatski 45 dana prije termina. Ako bi radila do zadnjega, mogla bi birati želiš li da ti se porodiljni otvori 45 ili 28 dana prije termina. Ovako, automatski ideš na porodiljni 45 dana prije termina što znači da će ti naknada biti delimitirana 45 dana prije + do djetetovih 6 mjeseci života.[/quote]

    to AUTOMATSKI me buni, znači, cure na kompl. nemaju "izbora"?

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    maya e kužim u ćmu je it, o?e ?a komplikacijama su "zaštiće?e" i do?ijaju porodiljski od 45 da?a prije termi?a. , u svakom slučaju su u oljem položaju


    ?e rade mi ?eka slova!!!!

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ma sve mi je jasno...
    ali me zanima ako sam prije por. na kompl. i ako ne želim otvoriti rodiljni 45 dana prije nego npr. 28 (ili 35 ili.. nebitno) iz nekog mog desetog razloga, smijem ili ne?
    ili negdje piše da moram 45 dana prije?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    cure, vjerojatno je na ovo pitanje već 1000 puta odgovoreno, ali nikako ne mogu naći...
    naime, zanima me, ako se otvori porodiljni 45 dana prije termina, PUNA porodiljna naknada se dobiva tih 45 dana i PLUS 6 mjeseci nakon djetetova rođenja ili se, pak, da se dijete primjerice rodi 01.01., ne dobiva do 30.06. nego do 45 dana ranije tj. 15.05.? da li na kraju odbiju tih 45 (ili manje/više, ovisno o datumu poroda) prethodnih dana?

  8. #108
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Da, dobiješ puni iznos rodiljne naknade i nitko ti ništa ne uzima.
    Ako je dijete rođeno 06.03. (kao što je kod mene bio slučaj), dobivaš punu naknadu do 05.09. (ili 06.09., ne znam više napamet), a dalje ti računaju nižu. I sve ono prije poroda dobiješ full.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    aha... znači 6 mj. plus tih 45 dana prije se dobiva ta delimitirana naknada? sam ispravno shvatila?

  10. #110
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    aha... znači 6 mj. plus tih 45 dana prije se dobiva ta delimitirana naknada? sam ispravno shvatila?
    mislim da DA a za one kojih buni 28 i 45 dana evo par članaka:

    Članak 12.
    (1) Zaposlena majka ili samozaposlena majka za vrijeme trudnoće, poroda i njege novorođenog djeteta, ima pravo na rodiljni dopust do navršenih 6 mjeseci života djeteta ako ovim Zakonom nije drugačije propisano.
    (2) Zaposlena majka ili samozaposlena majka obvezno koristi rodiljni dopust 28 dana prije dana očekivanog poroda i koristi ga u neprekidnom trajanju do 42. dana poslije poroda (u daljnjem tekstu: obvezni rodiljni dopust).
    (3) Dan očekivanoga poroda utvrđuje izabrani doktor opće/obiteljske medicine na prijedlog izabranog doktora ginekologa iz obveznoga zdravstvenog osiguranja.
    (4) Zaposlena majka ili samozaposlena majka može početi koristiti rodiljni dopust iz stavka 1. ovoga članka i 45 dana prije dana očekivanog poroda, prema nalazu i ocjeni izabranog doktora ginekologa iz stavka 3. ovoga članka.
    ...

  11. #111
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    U moru topika o porodiljnim naknadama ne mogu sad naći piše li gdje kada otprilike u mjesecu sjedaju? Više se ne sjećam od prošli puta, a tek očekujem prvu... Hvala!

  12. #112
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    oko 20. u mjesecu.

  13. #113
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Hvala!

  14. #114
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    imam pitanje vezano za naknade jer što više čitam manje mi je jasno

    dakle, kad se vratiš s porodiljnog a plaća ti je veća od 4250, koliko dugo moraš raditi da bi imao ponovno pravo na tu max naknadu na komplikacijama (ako ih otvaraš) i na delimitiranu naknadu za prvih 6 mjeseci?

    hvala

  15. #115
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Tri mjeseca moraš raditi, odnosno imati najmanje dvije uračunljive isplate (dakle, bez one u mjesecu u kojem otvaraš komplikacije).

  16. #116
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    hvala @n@

  17. #117
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    xenia, imaš ti to nama nešto prijaviti kao ssr

  18. #118
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa
    xenia, imaš ti to nama nešto prijaviti kao ssr
    nemam još al nadam se da će biti brzo nakon što J. napuni godinu dana

  19. #119

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    44

    Početno

    Imam pravo na otvaranje porodiljnog dopusta od 20.08. (45 dana prije). Sada sam došla od doktorice i sestra mi je samo donesla doznake za 8 mj. i rekla da dođem krajem 9. mj. (termin mi je 03.10.). Znači, ja sada idem s tim papirima u HZZO? I šta onda moram ići još jednom krajem 9.? nije mi jasno, ja sam mislila da ću sad dobiti doznake za 6 mj. :?

  20. #120
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Vjerovatno je sestra mislila da si dosla otvoriti komplikacije pa ti je rekla kao sto bi i svakoj zeni rekla, na komplikacijama treba svaki mjesec nositi nove doznake.

    Doktorica je vjerovatno pogrijesila sto je pisala "kraj" tj. zakljucila doznaku, ali ako je napisala tocnu sifru za otvaranje porodiljnog dopusta onda ne bi trebalo biti problema, provjeri kod doktorice za svaki slucaj prije nego odneses.

    Jesi li ti uopce vidjela doktoricu i rekla joj sto trebas? Jesi li joj donijela potvrdu od ginekologa? :/

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    44

    Početno

    Nema ti tu baš mrdanja kod moje doktorice, sestra je koma. Skoro svaki put se posvađam s njom, danas mi se nije dalo prepirat. Ona je uzela moje papire od gina i odnesla unutra doktorici i izašla s tim doznakama. Vidim da je šifra dobra (rodiljni dopust), al budem nazvala ured hzzo-a sutra da ne idem bezveze, pa da me ne okrenu.

  22. #122
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ako je sifra dobra onda nemas brige, na HZZO-u preprave takve propuste jer logicno - ne moze ti otvoriti porodiljni na samo mjesec dana

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    44

    Početno

    Hvala puno!

  24. #124
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    pročitala sam više manje sve što ste pisale tu, al mi opet jedna stvar nikako nije jasna pa bi molila pomoć: naime, prije par dana sam išla u doktorice po doznake i da mi otvori porodiljni, a sestra mi je izračunala da sam od 25.08. na rodoljnom dopustu (termin mi je 08.10.) do 20.02.2009. a to nije do navršenih djetetovih 6mjeseci ????? :?
    jeli to ona pogriješila ili ja stvarno ništa više ne kužim?
    help!

  25. #125
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa
    pročitala sam više manje sve što ste pisale tu, al mi opet jedna stvar nikako nije jasna pa bi molila pomoć: naime, prije par dana sam išla u doktorice po doznake i da mi otvori porodiljni, a sestra mi je izračunala da sam od 25.08. na rodoljnom dopustu (termin mi je 08.10.) do 20.02.2009. a to nije do navršenih djetetovih 6mjeseci ????? :?
    jeli to ona pogriješila ili ja stvarno ništa više ne kužim?
    help!
    Ne brini se. Sve se to izregulira rođenjem djeteta i njegovom prijavom.

  26. #126
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    mamma san, hvala na odgovoru!

  27. #127
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    puno toga sam tu pročitala i moram priznati da sam malo se izgubila u svim tim informacijama. objasnit ću moj slučaj i postavit par pitanja pa molim ako ko zna i može da mi razbistrite sve to.
    radim u privatnoj firmi od 15.05.2007. na ugovor na određeno koji mi se produžuje svaka 3 mjeseca. plaća mi je bila oko 3000 kn, s tim da je ljeti bila i viša. u siječnju 2008. sam skužila da sam trudna, pa mi ginekolog radi nekakvih bolova otvara komplikacije nekih 20tak dana (drugu polovicu veljače i par dana u ožujku). vraćam se na posao do 08.05. kada mi otvara komplikacije u trudnoći do daljnjeg (samo da napomenem da se u tom periodu plaća u firmi podigla za 500 kn tako da je sada min 3500). prije par dana sam otvorila porodiljni (od 25.08 do 20.02.2009 i to mi nije bilo jasno ali sam dobila odgovor) e sad pretpostavljam da ću za koplikacije dobiti 100% od plaće ( nisam sigurna jer još nisam ništa dobila od svibnja radi zbrke u firmi, i o tome sam pisala) pa me samo zanima dali ću dobijati porodiljni u iznosu pune plaće i da li je to i sa povećanjem od 500 kn.
    žao mi je ako sam upilala, al bi bila jako zahvalna na odgovoru jer mi niko to ne zna objasnit a da ne govorim kako svako tupi svoje.
    puuuuuuuuuuno hvala!!!!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    porodiljni ćr ti biti u visini prosjeka zadnjih 6 isplata koje ćeš donijeti na obračun, ako su sve bile 3500 onda je jasno, ako imaš par mj 3000 a par 3500 onda između!
    pa jesi li već odnijela prosjek zadnjih plaća, tamo ti piše koje ulaze u obračun, teško je za pohvatati koliko si isplata imala između komplikacija i porodiljnog.

  29. #129
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    božana, nisam ja ništa odnijela jer mi to riješava teta iz firme i ona je to poslala na hzzo.

  30. #130
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Kako sam rodila skoro mjesec dana ranije, načula sam da mi porodiljski ne traje godinu dana od dana rođenja djeteta, nego godinu dana od očekivanog termina poroda. Je li to točno? :/
    Ako je, kako se to odražava na naknadu - jel dobivam puni iznos plaće ipak svih 7,5 mjeseci kao što sam i trebala da sam rodila u terminu ili još tih mjesec dana dobivam onaj manji iznos kao za drugih 6 mjeseci?

    Treba li na HZZO u vezi s tim dostaviti i neku dodatnu dokumentaciju - mislim kako znaju kad je bio očekivani termin poroda s obzirom da u rodnom listu koji im trebam dostaviti piše samo datum rođenja djeteta. Malo mi je to sve skupa nejasno!

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Kako sam rodila skoro mjesec dana ranije, načula sam da mi porodiljski ne traje godinu dana od dana rođenja djeteta, nego godinu dana od očekivanog termina poroda. Je li to točno? :/
    ja ću ti samo citirati čl.12. novog zakona: ako je dijete prerano rođeno, rodiljni dopust produžuje se za onoliko vremena za koliko je dijete prerano rođeno.
    obzirom da je rodiljni do 6 mj djetetova života znači da ti se produžuje taj prvi dio u kojem imaš delimitiranu naknadu.

    ovaj drugi dio kako to dokazati će ti znati netko iz prakse!

  32. #132
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Stijena, pogledaj ovdje za produžetak porodiljnog.

  33. #133
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Hvala!
    o detaljima ću se raspitati na HZZO-u kad ću nositi rodni list, trebala mi je samo potvrda da je to točno i nešto otkud da krenem.

  34. #134
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj božana prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Kako sam rodila skoro mjesec dana ranije, načula sam da mi porodiljski ne traje godinu dana od dana rođenja djeteta, nego godinu dana od očekivanog termina poroda. Je li to točno? :/
    ja ću ti samo citirati čl.12. novog zakona: ako je dijete prerano rođeno, rodiljni dopust produžuje se za onoliko vremena za koliko je dijete prerano rođeno.
    obzirom da je rodiljni do 6 mj djetetova života znači da ti se produžuje taj prvi dio u kojem imaš delimitiranu naknadu.

    ovaj drugi dio kako to dokazati će ti znati netko iz prakse!
    Na HZZO-u su mi dali da ispunim zahtjev uz koji se prilaže otpusno pismo iz bolnice (valjda moje), dokument na kojem stoji očekivani termin poroda, trudnička knjižica i rješenje o PD do 1 g, a zahtjev se ne može predati prije isteka 11 mj. rodiljnog dopusta

    po tome sudeći, punu naknadu ću ipak dobiti samo za 6 i (skoro) pol mjeseci, umjesto 7 i pol :/ :? a za onaj produženi dio s obzirom da se zahtjev predaje tek tamo pred kraj cijelog porodiljnog, naknada (ako se uopće dobiva :? jer to baš nigdje ne piše, piše samo zahtjev za produljeni PD) je kao za drugih 6 mjeseci

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    stijena pogledaj postove od željke na topicu koji ti je mammasan linkala...
    ona je uspjela produžiti prvih 6 mjeseci. poanta je da mjesec dana prije isteka prvog dijela ideš produžavati porodiljni do godine dana i to je trenutak kada bi ti trebali priznati ovu razliku.

  36. #136
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    pročitala sam taj topic, ali eto što mi dnas rekoše na HZZO-u, pa ti budi pametan!
    OK, probat ću, iako su mi danas ovako rekli na HZZO-u ...........ovu soluciju nisu spominjali!
    jel možda netko zna čime bi to moglo biti regulirano (osim ovim citiranim člankom - njime baš to i nije decidirano rečeno :/ ) da se čovjek ima na što pozvati :?

  37. #137
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Bok, evo i mene sa stotinu ? nad glavom.

    Ja nemam plaću nego sam na dohotku, ali doprinose plaćam prema nekom unaprijed određenom "obrascu".

    Zaposlena sam kao samostalan poduzetnik od 01.04.2008.
    Očekivani termin poroda mi je 27.02.08.

    Zanima me postoji li razlika u obračunu ako se na bolovanje radi komplikacija ide 01. u mjesecu, ili 09. u mjesecu.

    Hvala.

  38. #138
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj wana prvotno napisa
    ..........

    Zanima me postoji li razlika u obračunu ako se na bolovanje radi komplikacija ide 01. u mjesecu, ili 09. u mjesecu.

    Hvala.
    ne. uvijek se na obrazac o isplaćenim plaćama stavlja evidencija o isplaćenim plaćama u proteklih 6 mjeseci, a završno sa mjesecom koji prethodio mjesecu kada si otišla na bolovanje.

  39. #139
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj wana prvotno napisa
    ..........

    Zanima me postoji li razlika u obračunu ako se na bolovanje radi komplikacija ide 01. u mjesecu, ili 09. u mjesecu.

    Hvala.
    ne. uvijek se na obrazac o isplaćenim plaćama stavlja evidencija o isplaćenim plaćama u proteklih 6 mjeseci, a završno sa mjesecom koji prethodio mjesecu kada si otišla na bolovanje.
    thnx

  40. #140
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    U novim Mamama i bebama (listopad 2008) piše da je naknada drugih 6 mjeseci 80% proračunske osnovice, pa me zanima kolika je proračunska osnovica budući da max. isplaćuju 2500kn . Hvala puno unaprijed

  41. #141
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Ana29 prvotno napisa
    U novim Mamama i bebama (listopad 2008) piše da je naknada drugih 6 mjeseci 80% proračunske osnovice, pa me zanima kolika je proračunska osnovica budući da max. isplaćuju 2500kn . Hvala puno unaprijed
    Proračunska osnovica za 2008. godinu iznosi 3326 kuna.

    Što se tiče članka u časopisu Mama i beba, nisam ga čitala, ali pretpostavljam da je dan osvrt na novi Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama. Naime, novim Zakonom utvrđeno je da je max mjesečna naknada za vrijeme trajanja roditeljskog dopusta u trajanju od 6 mjeseci iznosi 80% proračunske osnovice (odnosno za 2008.g. 2660,80 kn), a za duže trajanje roditljeskog dopusta (istekom 6 mjeseci) 50% proračunske osnovice (odnosno temeljem iste za ovu godinu to bi bilo 1663 kn). Ovi iznosi kao i odredbe novog Zakona primjenjuju se tek od 1.1.2009.g. Normalno, može se desiti i da će se promijeniti proračunska osnovica, a samim time i ovi iznosi.

    Što se tiče 2008.godine, max naknada za rodiljni dopust od 6 mj do prve godine djetetova života iznosi 2500 kuna.

  42. #142
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    iz ovog svega ja još nisam shvatila ZAŠTO ako nećeš na komplikacije bezrazložne imaš samo 28 dana prije, a ako si na komplikacijama 45 dana prije porodiljni-tj. zašto poklon od 17 dana pune plaće onom ko je na komplikacijama?

  43. #143
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Hvala mamma san

  44. #144
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    iz ovog svega ja još nisam shvatila ZAŠTO ako nećeš na komplikacije bezrazložne imaš samo 28 dana prije, a ako si na komplikacijama 45 dana prije porodiljni-tj. zašto poklon od 17 dana pune plaće onom ko je na komplikacijama?
    Zato što ako si zdravstveno sposobna raditi i ne postoji opasnost za tvoje dijete i tebe uslijed tvojeg rada, onda odlaziš na obavezni rodiljni 28 dana ranije.

    No, ako si na komplikacijama, odlaziš na rodiljni 45 dana ranije, jer je to povoljnije (financijski) za rodilju. Eh sad, da li je ovih 45 dana dano iz nekih mogućih medicinskih razloga, pojma nemam.

    A i ovo što sam napisala je moja pretpostavka. Iskreno, do nedavno sam bila uvjerena da mogu birati odlazak na rodiljni dopust između 45 i 28 dana prije termina. :/

  45. #145
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    do nedavno sam bila uvjerena da mogu birati odlazak na rodiljni dopust između 45 i 28 dana prije termina. :/
    zar nije vise tako? :?
    Ja sam 2006.g normalno isla na porodiljni 45 dana prije termina a nisam bila na komplikacijama ni jedan jedini dan :/

  46. #146
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Citiraj mamma san prvotno napisa
    do nedavno sam bila uvjerena da mogu birati odlazak na rodiljni dopust između 45 i 28 dana prije termina. :/
    zar nije vise tako? :?
    Ja sam 2006.g normalno isla na porodiljni 45 dana prije termina a nisam bila na komplikacijama ni jedan jedini dan :/
    sa 45 ili više od 28 dana ideš samo onda ako tako ocijeni tvoj dr.

  47. #147
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    U 2009. počinje vrijediti "Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama"
    koji propisuje da trudnica ide na rodiljni 28 dana prije termina, a ranije (najviše 45 dana prije termina) samo prema ocjeni droktora.

    Do tada (prema ZOR-u) trudnica sama bira koji dan 45 - 28 dana prije predviđenog termina poroda kreće na rodiljni dopust.

    Ne znam kako će u praksi izgledati ovo s procjenom doktora, jer to nije isto što i slanje na komplikacije. :/

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    68

    Početno

    Hi, evo jedna mama kojoj taman ističe ovih prvih 6 mjeseci. Sad ću na ovu mižerju od 2500kn... No, jedno pitanje imam, i to me u stvari muči već zadnjih mjeseci kako sam pratila iznose koji su sjedali na račun. Zar ja nisam trebala, po svoj logici, svaki mjesec dobiti isti iznos - odnosno izračunati projesek zadnjih 6 plaća. Ja sam dobivala razne varijacije, hoću reći i po 300-400kn nižu, pa jednom 300kn veću. Ovaj zadnji je sjeo u dva puta... Niš mi nije jasno... Samo u travnju i svibnju sam dobila točno onaj izračunati iznos.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    iznos ovisi o broju radnih sati svaki mjesec koji nije isti i zato naknada varira.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    68

    Početno

    Kako misliš? Pa svaki mjesec sam radila jednak broj sati, odnosno 8 dnevno. Ako varira, može samo zbog broja dana u mjesecu, znači 30 ili 31, odnosno koliko već ispada radnih dana, pa bi prema tome barem svaki drugi mjesec iznos trebao bit jednak. Zar ne? Ili ja to nešto brkam?

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •