Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 323

Tema: Isplata delimitiranih rodiljnih naknada - važno

  1. #201
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    Citiraj magi7 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    imam jedno pitanje pa ako mi netko može pomoći ...
    Dakle-01.05.2010. krećem na rodiljnu naknadu, 45 dana prije poroda(15.06.) nakon komplikacija u trudnoći. Moja doktorica mi je na temelju izjave moje ginekologice za rodiljnu naknadu koja počinje 01/05 izračunala da mi rodiljna traje do 27.10.2010., pa me sada zanima u čemu je fora?
    Ja sam računala da bi trebala puna plaća biti do 15.12. kada bi mi dijete napunilo 6 mjeseci. Još nisam s tim otišla na socijalno, pa me zanima ako netko zna zašto je to tako da mi odgovori što prije.
    Hvala unaprijed!!

    ...i meni se to isto dogodilo...sve tu čitam,tražim i ne mogu naći ništa šta mi je činiti po tom pitanju...ako neko zna,bile bi jako zahvalne da nas posavjetuju...

  2. #202
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ...doznala sam što me zanimalo....oni na socijalnom pošalju rješenje,tako da se ja oko toga ne moram više brinuti...ja sam za sada svoj dio posla ,što se tiče papirologije napravila...sad je na njima red...

  3. #203
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nakon porođaja, HZZO će regulirati duljinu rodiljnog dopusta do 6 mjeseca djetetovog života.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    da li je i dalje prosjek plaće do 6mjeseci djetetova života?
    sad me zvala frendica da u tih 6mjeseci ulazi i porodiljni prije proda..pa ispadne da ukupno samo 6mjeseci možeš primiti prosjek plaće...
    ja sam rodila prije 15mjeseci i primala sam do 6mjeseci djetova života....

    da li se nešto mijenjalo??

  5. #205

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Nista se nije mijenjalo, frendica ti ima krive informacije

  6. #206

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    molim odgovor

    1.da li se u prosjek plaće računa netto- u kojem je obračunata olakšica za dijete (ono za kaj mi je veća plaća)
    2.i s obzirom da će mi ući i plaće sa haračem- da li se računa s haračem ili bez (veća ili manja)

  7. #207
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    1. Da, bar su meni tako
    2. Ne znam - tu ćeš naići na oprečne informacije.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    1. Da, bar su meni tako
    2. Ne znam - tu ćeš naići na oprečne informacije.
    hvala


    znali netko odgovor na drugo ???

  9. #209
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    S obzirom da ti je harac umanjio netto, logicno bi bilo da ce biti manja

  10. #210
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Problem je u tome da će dobiti onoliku naknadu koliku joj računovodstvo napiše. Znam primjere gdje je računovodstvo uračunalo harač i gdje nije. U MF tvrde da je dogovor između HZZO-a i njih da se harač ne računa. Na HZZO svak svoju politiku vodi. Na onom 0800 broju daju info da se treba računati, tj umanjiti osnovica za harač.

  11. #211
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    uzet ćeti točni prosjek u zadnjih 6 mjeseci, sad nema haraća već 4 mjeseca, znači 2 mjeseca buju bila s haraćem, ak ideš početkom idućeg mjeseca

  12. #212

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    u prošloj trudnoći mi 100% nisu uračunali harač. točno se sjećam i sad sam zvala kolegicu koja je išla na porodiljni kad i ja i kaže isto.....

    pa mi nije jasno ..jer frendici je ušao harač koja je otvorila prije par mjeseci.....

    neopisivo mi ide na živce što niš nije kak spada regulirano

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    sad sam malo po forumu gledala..meni nema logike..jer ti si svoju plaću zaradio po nekoj satnici ?? kaj ne..i oni su ti na to lupili harač?
    znači nemamo smanjenu satnicu, nego samo kao extra davanje....

    evo ovo sam našla na forumu....

    istina je da hzzo računa po satnici koju ti upiše poslodavac, ne kontroliraju niti ne traže platne liste da bi vidjeli jel ti to satnica umanjena za harač ili ne.
    svakako u računovodstvu tražite da vam ne umanje satnicu za harač jer u uputama za popunjavanje piše da se u kolonu #isplaćena plaća# upisuje plaća prema ugovoru (brutto) umanjena za poreze, prireze i doprinose koji se plaćaju državi, budući da vam se harač vodi kao obustava na plaću (odn. oduzima se od netto plaće) ne uzima ga se u obzir kao niti ikoju drugu obustavu na plaču
    ja sam tak tumačila svojem računovodstvu, njima ni iz džepa ni u džep i upisali su mi pravu netto satnicu, a žena na hzzo nije ni pitala
    eto..

  14. #214
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sve valjda visi o o teti u računovodstvu, moja je malo tvrđa, i ne dela ništ mimo zakona, tj, nek je isplatila

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    a valjda....
    sad sam gledala platnu listu.....

    piše netto plaća: xxxxx
    pa nakon toga krizni porez 4%
    pa netto za isplatu : xxxx-4%

    ako se gleda netto plaća po toj logici ne bi smjeli krizni uračunavati odnosno odbijati za krizni.....

    kaj ne ?


    po toj logici meni treba ona ući i 12mj uvećan za korekciju poreza..što je bilo bolesno velika isplata ?
    jer isto piše netto plaća: uvećana cifra za korekciju poreza

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e sad stvarno vidi kaj ti bu tetka napravila, ak je bolesno velika svota puno veća o krizne bar traži tak

  17. #217
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Radi se o tome da po zakonu imaš pravo na naknadu u prosječnom iznosu zbroja svih oporezivih primanja unatrag 6 mj. U to se ne računa krizni porez i tu se RAČUNA korekcija poreza iz 12. mj. Pitala u MF.

    E, sad, svatko sa završenim dvomjesečnim tečajem može raditi u računovodstvu i tumačiti zakone kako mu padne na pamet pa i od tud dolazi ovakva razlika.

    Također, na hzzo telefon se javljaju ljudi koji nemaju pojma o ničemu i čak i u pravnoj službi možeš dobiti info koji nema veze sa zakonom.

    Zadnji put sam natjerala ženu da pronađe zakon i da ga pročita pa je ispalo da sam ipak u pravu.

    Također, tko ima dodatni ugovor o djelu, može tražiti da mu se i to zbroji u prosjek. Na sve se to plaća porez i dopronosi.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    mamma san mi odgovorila da ide s haračem, znači manja plaća...al samo je jedan mjesec pa nek se nose
    ali zato ako imam pravo na razliku poreza od 12mj...to će biti pravi utržak....njam njam..jer sam bila do 1.7.2010. na porodiljnom pa sam dobila jako lijepu svotu u 12mj koja mi značajno diže prosjek onda

  19. #219

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Nisam sigurna da postavljam pitanje u pravoj temi pa se unaprijed ispirčavam...Zna li netko što je s zatvaranjem komplikacija i ponovnim otvaranjem unutar mjesec dana. Naime, na komplikacijama sam bila nekoliko mjeseci, u međuvremenu mi je istekao ugovor u staroj firmi. nakon toga mi je hzzo isplaćivao i dalje naknadu za komplikacije u trudnoći. Budući da sam dobila priliku da se zaposlim na neodređeno, prekinula sam komplikacije i počela raditi no nakon 2 tjedna dobila sam trudove i poslana na ponovno mirovanje pa su mi opet komplikacije otvorene. Sada čitam da se to ne smatra prekidom i da se uzima prosjek izračunat prije prvog otvaranja komplikacija. Budući da nemam prekida u stažu, znači li to da sada imam pravo na punu porodiljnu naknadu u visini svoje plaće?? Unaprijed vam zahvaljujem na pomoći

  20. #220

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Ne znam da li sam na pravoj temi ali ipak ću postaviti pitanje, zanima me da li se porodiljski koji sam koristila kao nezaposlena majka s biroa, dakle preko biroa sam imala onih 1600 kn, računa kao da sam bila zaposlena. Naime taj porodiljski sam prekinula nakon 10 mj. zbog stalnog zaposlenja, sada sam trudna ali sam u radnom odnosu samo 6 mj. što znači da nemam onih 12 mj. neprekidnog staža. Zanima me da li mi se računa onaj porodiljski u staž ili ću ipak morati odraditi još 6 mj. kako bi imala veći porodiljski?

  21. #221
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj leloX prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li sam na pravoj temi ali ipak ću postaviti pitanje, zanima me da li se porodiljski koji sam koristila kao nezaposlena majka s biroa, dakle preko biroa sam imala onih 1600 kn, računa kao da sam bila zaposlena. Naime taj porodiljski sam prekinula nakon 10 mj. zbog stalnog zaposlenja, sada sam trudna ali sam u radnom odnosu samo 6 mj. što znači da nemam onih 12 mj. neprekidnog staža. Zanima me da li mi se računa onaj porodiljski u staž ili ću ipak morati odraditi još 6 mj. kako bi imala veći porodiljski?
    rodiljni dopust nezaposlene osobe ne računa se u staž osiguranja s osnove rada.
    S druge strane, s promjenom Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama izmjenjen je i dio uvjeta. Naime, potrebno je ili 12 mjeseci neprekidnog staža ili 18 mjeseci staža u zadnje 2 godine prije otvaranja bolovanja / rodiljnog dopusta.

  22. #222
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj jana25 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna da postavljam pitanje u pravoj temi pa se unaprijed ispirčavam...Zna li netko što je s zatvaranjem komplikacija i ponovnim otvaranjem unutar mjesec dana. Naime, na komplikacijama sam bila nekoliko mjeseci, u međuvremenu mi je istekao ugovor u staroj firmi. nakon toga mi je hzzo isplaćivao i dalje naknadu za komplikacije u trudnoći. Budući da sam dobila priliku da se zaposlim na neodređeno, prekinula sam komplikacije i počela raditi no nakon 2 tjedna dobila sam trudove i poslana na ponovno mirovanje pa su mi opet komplikacije otvorene. Sada čitam da se to ne smatra prekidom i da se uzima prosjek izračunat prije prvog otvaranja komplikacija. Budući da nemam prekida u stažu, znači li to da sada imam pravo na punu porodiljnu naknadu u visini svoje plaće?? Unaprijed vam zahvaljujem na pomoći
    makar moj odgovor kasno stiže... ipak zbog drugih.

    Ne bi trebala dostavljati novi ER-1 obrazac, jer kod prekida koji su kraći od 30 dana, isplata naknade se vrši s osnove prethodnog obračuna (ako nije bilo prekida u stažu).

  23. #223
    baps avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    206

    Početno

    Molim vas provjeru i/ili mišljenje o mojoj Potvrdi o plaći?
    Naime, po otvaranju rodiljnog dopusta 28 dana prije termina, danas sam dobila taj famozni ER-1. Budući da s gđom koja mi ju je ispisala baš i nisam u najboljim odnosima, provjeravam sve PL s ispisanom tablicom... uočila sam sljedeće;
    1. Nije mi odvojila sate u punom radnom vremenu i godišnji (to pretpostavljam nije bitno),
    - u 8. stupac nije mi unijela sate bolovanja na teret HZZO-a (bila sam u ožujku i travnju neprekidno 37 kalendarskih dana na komplikacijama nakon kojih sam se vratila tri mjeseca na posao). Isto je vidljivo samo u nepodudaranju sati prema kalendaru radnog vremena (kolona 10) i ukupnih sati (kolona 7).
    Je l' to ok? Ili mi je ipak trebala unijeti samo 2 isplate (za travanj i svibanj) poslije komplikacija?
    2. Već godinama uz plaću preko računa primam i dodatnu stimulaciju ispisanu kao "mjesečna loko vožnja". To mi ne ulazi ni u kakav prosjek. Je l' da?

    Uh, baš sam nabrijana... zato i nisam odmah odnijela papire na HZZO... jadne tete, kad im sutra dođem...

  24. #224
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Imam pitanje... Budući da sam odnedavno na rodiljnom (45 dana prije termina) i da bih uskoro trebala dobiti prvu naknadu, zanima me kad to obično bude? Hoću reći, postoji li neki datum do kojeg to obavezno isplate? Može li se, iz nekog razloga, dogoditi da isplate kasne mjesec-dva?

  25. #225
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ispalte oko 18, sad to može bit i 17 a i 22

  26. #226
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    No, bude redovito? Mislim, svaki mjesec?

  27. #227

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    da da,redovite su isplate svaki mjesec.kao sto je vec jelena rekla,od 18 do 22.ovisi o kada pada vikend.ja se nadam ovaj mjesec da ce biti 18.jer je 20 u nedjelju.

  28. #228
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Hvala vam.

  29. #229
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Nadovezat ću se na ovu temu...
    Dobila sam svoj ER-1 obrazac i odmah naletjela na prvu prepreku: u HZZO-u su mi rekli da mi uvećanje plaće zbog godišnjeg obračuna poreza u 12. mj. 2012. neće uzeti u obzir, a isto tako da imam pravo da mi se u ER-1 stavi stimulacija/bonus (na to su plaženi svi porezi i doprinosi). To su mi rekle cure koje rade u HZZO-u, a ja bih ipak da se mogu pozvati na neki Zakon ili pravilnik s kojim se onda mogu obratiti u računovodstvo firme iz razloga što su mi oni ER-1 ispunili samo s čistom isplaćenom plaćom. Ako netko ima bilo kakvih saznanja, bila bih zahvalna za informacije.

  30. #230
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    phiphy
    na ovom forumu postoji ovaj topic linkovi na zakone koji nam trebaju i tamo se nalazi ovaj Pravilnik o uvjetima i načinima ostvarivanja prava iz zdravstvenog osiguranja gdje je od članka 81. nadalje definiran i način utvrđivanja osnovice za bolovanje/rodiljni.

    čl.83. st. 6.
    (6) Pod isplaćenom plaćom iz stavka 1. ovog članka na osnovi koje se utvrđuje osnovica za naknadu plaće podrazumijeva se u smislu članka 41. Zakona redovna mjesečna plaća osiguranika isplaćena u skladu s odredbama propisa o radu i drugih propisa o određivanju plaće, te naknada plaće isplaćena za vrijeme odsutnosti s rada (godišnji odmor, plaćeni dopust i bolovanje) koju isplaćuje pravna ili fizička osoba kod koje je osiguranik zaposlen (plaća isplaćena u tekućem mjesecu za taj mjesec, odnosno u tekućem mjesecu za prethodni mjesec).

  31. #231
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala, mamma san. Iskreno, nisam ništa pametnija jer mi se čini da je ovaj članak u suprotnosti s onim što su mi rekli na HZZO-u, tj. da bonus ulazi u prosjek. Bonus nije plaća, a čini mi se da ovaj članak isključivo 'cilja' na plaću...

  32. #232

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    jel zna netko zbog čega je jedan mjesec veća, a drugi manja porodiljna naknada (prvih 6 mj.), znam da ima veze s radnim danima/satima, ali nikako si to sama ne mogu izračunati, a svaka kuna mi je važna. recimo u travnju i svibnju sam dobila par sto kuna različitu naknadu, a imaju kao isto radnih sati pa niš ne kužim. zna li netko kako to ide?

  33. #233
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    U travnju je bilo 20 radnih dana, a u svibnju 21, ako sam dobro izbrojala (neradni dani: Uskrsni ponedjeljak, Prvi maj i Tijelovo).

  34. #234
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    jel zna netko zbog čega je jedan mjesec veća, a drugi manja porodiljna naknada (prvih 6 mj.), znam da ima veze s radnim danima/satima, ali nikako si to sama ne mogu izračunati, a svaka kuna mi je važna. recimo u travnju i svibnju sam dobila par sto kuna različitu naknadu, a imaju kao isto radnih sati pa niš ne kužim. zna li netko kako to ide?
    plaćaju se svi dani osim subota i nedjelja.
    neradni dani (praznici) unutar tjedna se također plaćaju, a ako padnu u vikend onda ne.


    tablica za 2013 :
    http://www.obracun-placa.com/index.p...ati-rada-2013/

    hzzo naknade isplaćuje po broju dana iz 2. stupca , odnosno broju radnih sati iz 5. stupca

  35. #235

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    jedno pitanje.

    dali se jos uvijek isplacuju "delimitirane rodiljne naknade" ? u stvari, zanima me dali netko dobiva naknadu preko 4.838,40 kn? jer sam ja dobila upravo toliko : 4.838,40 kn. Moja placa je 5200 bila svaki mjesec i naravno da sam racunala da cu dobivati puni iznos svoje place, barem tih prvih 6 mjeseci.

    molim vas recite mi dali sam ja pogrijesila ili nesto nije u redu sa njihovim obracunom i isplatom. ukoliko bilo tko od vas dobiva preko ovog prvog iznosa, molim vas da mi kazete kako vam je to uspjelo jer se u tom slucaju svakako planiram zaliti i traziti ostatak svoje place.
    radila sam skoro cijelu trudnocu, zadnjih 20 dana prije obveznog sam otvorila komplikacije jer vise nisam smjela raditi i cijelo vrijeme racunam na tu svoju krvavo zarađenu placu :/ muka mi je sad. mozda se nekome ne cini neka razlika, ali meni je i 50 kn trenutno velika razlika!

  36. #236
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    samamama ne možeš nikako dobivati točno 5.200,00 jer HZZO ne daje fiksne naknade
    na ER-1 obrascu koji si im nosila je navedena vrijednost tvojeg 1 radnog sata
    HZZO taj iznos množi sa brojem radnih sati u mjesecu prema obrascu

    http://www.obracun-placa.com/index.p...ati-rada-2013/

    stoga će tvoja naknada varirati iz mjeseca u mjesec jer svaki mjesec ima različit broj radnih sati
    posebno se obračunavaju blagdani
    Posljednje uređivanje od Boxica : 24.07.2013. at 13:17

  37. #237

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    znaci , moguce je dobiti punu placu, iako je ona preko 5000 ?
    knjigovođa u firmi mi je rekla da se ne dobiva puna placa, nego 100% osnovice koja cini drzavni prosjek ?!

  38. #238
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    znaci , moguce je dobiti punu placu, iako je ona preko 5000 ?
    knjigovođa u firmi mi je rekla da se ne dobiva puna placa, nego 100% osnovice koja cini drzavni prosjek ?!
    frendica dobiva punu plaću na rodiljnom, limitirane su komplikacije

    a kojeg datuma si otvorila komplikacije, a kojeg rodiljni?
    da ti možda u obračun za 6 mj nije ušlo pola jednog i pola drugog?

  39. #239

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    frendica dobiva punu plaću na rodiljnom, limitirane su komplikacije

    a kojeg datuma si otvorila komplikacije, a kojeg rodiljni?
    da ti možda u obračun za 6 mj nije ušlo pola jednog i pola drugog?
    rodiljni sam otvorila jos 24.5., i u 6.mjesecu sam dobila dvije uplate, to sto kazes, jedno za dio komplikacija, drugo za rodiljnu.
    cijeli 6.mj sam na rodiljnom i sada sam racunala da cu dobiti tu prvu normalnu naknadu. :/

  40. #240
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    traži svoje u firmi da ti kažu vrijednost 1 radnog sata (negdje sigurno imaju kopiju tvojeg izračuna) pa sama provjeri
    ali nema što drugo biti nego ono što sam ti prvo napisala da HZZO vrijednost tvojeg 1 sata množi s brojem radnih sati...neke cure tako znaju dobiti i do 1.000,00 kn nižu isplatu

  41. #241

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Sve ovisi koliko je bilo radnih sati u mjesecima za koje si predala listu. Izračunaj si sama i množi svaki mjesec, velike budu razlike. Ja sam isto imala nesreću da je u tih 6 mjeseci za koje sam predala bilo puno radnih sati pa je moja satnica ispala niža nego bi ispala da ih je bilo manje. Velim ti, znale su mi biti razlike preko 1000 kn, al nijednom nisu ni lipu pogriješili u izračunu, nažalost.

  42. #242

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Evo.....
    Info....i malo frustracija da se izbaci...
    Mada ovdje vec svi znaju ....samo osnovna placa ide u izracun place..
    Znaci bilo kakvi varijabilni dio place, bonusi ne idu...
    Danas zvala na nekoliko mjesta....

    Da ne kazem da sam od 3 razlicite djelatnice hzzo dobila tri razlicita odgovora....
    pa mi je posebno drago da onaj masni bonus koju mi firma uplati, vise od 50%. ide na placanje onih drzavnih sluzbenika koji nemaju blage veze o svom poslu i davanju pravilnih i korisnih informacija...
    da ne kazem da varijabilni dio place dobivam svaka tri mjeseca , znaci 4 puta godisnje...i to nije u redu da bi stavilo u prosjek place....

    Al zato me fascinira kako im ne upada u oci da valjda 90% zena ca placom do 4500kn uvijek ima komiciranu trudnocu....

    malo sam off...al morala sam izbaciti malo frustracije....
    Posljednje uređivanje od freya7 : 20.11.2013. at 15:51

  43. #243
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Freya, kod mene druga priča, bonus mi je ušao u prosjek.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Freya, kod mene druga priča, bonus mi je ušao u prosjek.
    pa kak ti je to proslo
    gdje je to proslo
    tj na osnovu cega...
    Posljednje uređivanje od freya7 : 20.11.2013. at 16:28

  45. #245
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Molim pomoć. Trudna sam 4 tjedna i ginekolog me šalje na komplikacije. Frendica mi je rekla da moram raditi bar do četvrtog mjeseca trudnoće kako bih imala pravo na delimitiranu novčanu naknadu. Da li je to istina? Inače imam 8 godina neprekidnog radnog staža.

  46. #246

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Tina da li ti je utvrđena trudnoća? sa 4 tj. nema još otkucaja srca? meni je ginekologica otvorila sa 9tj. komplikacije i dobivam dobru naknadu, tj. ovisi o visini plaće.
    nadam se da će ti netko stručnije odgovorit ...

  47. #247
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Jučer sam vadila betu i u ponedjeljak ju ponavljam. Gin mi je napomenuo da ako će se beta pravilno poduplati da će me poslati na komplikacije, jer ova T je došla nakon 4 godine pokušaja, a i imam takvo radno mjesto na kojem svaki dan strepim da će me moždani udariti. Pa se unaprijed raspitujem. Znam da brzam, ali... Ne mogu si pomoći.

  48. #248
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da ti je prijateljica u krivu

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  49. #249

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Tina i ja bi na tvom mjestiu otišla odmah na bolovanje tj. na komplikacije u trudnoći i ja mislim da ti je prijateljica u krivu....

  50. #250
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Prijateljica je sigurno u krivu.naknada se isplacuje po sifri bolovanja a to nema veze s tjednima trudnoce.ako gin procjeni da je trudnoca ugrozena mozes biti na bol od prvog dana

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •