Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 323

Tema: Isplata delimitiranih rodiljnih naknada - važno

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno Isplata delimitiranih rodiljnih naknada - važno

    Obzirom da vidim da su krenula pitanja o naknadama u 2008. i novom Zakonu evo par naputaka.

    - Naknada se obračunava od 1.1.2008. što znači da je prva isplata prema novom Zakonu u veljači (za siječanj).

    - U novi sustav ulaze i rodilje koje su već na prvih 6 mj porodiljnog kao i one koje će tek postati majke.

    - Službenici u HZZO automatski će izvršiti novi obračun naknada za sve majke koje su već na porodiljnom i nikakvi novi obrasci ne moraju se nositi.

    mamma san editirala naslov i malo podijelila tekst da bude lakše čitljiv.

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Božana hvala!

  3. #3
    Sasa Jurkovic

    Početno s porodiljnog na porodiljni

    Evo jedne mame koja je trenutno na porodiljnom i opet trudna tako da će odmah nakon što istekne drugih šest mjeseci za prvu bebu na novi porodiljni za drugu bebu.
    Imam informaciju od nekih mama koje su bile u sličnoj situaciji u 2007. da im je nova naknada za porodiljni iznosila 2500 kn zato što im se to smatra zadnojm plaćom, a ne plaća koju su zadnju ostvarile na radnom mjestu. Ima li tko informaciju da li se je što po tom pitanju promijenilo u 2008.

    Ako je to tako svakako nije poticaj za majčinstvo.

    dupla mamasita

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno naknada

    ako ipak imaš do drugog obveznog porodiljnog ipak lufta bar 2 mjeseca preporučujem da se vratiš na posao (pa makar i prekinula trenutačni porodiljni) i skupiš isplate plaće potrebne za obračun naknade u punom iznosu tvoje plaće.

  5. #5
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    moja situacija...ako ne spada tu molim vas premjestite...hvala..


    na komplikacijama jos od 01.01.08-14.01.08........
    na porodiljni dopust od 15.01.08-15.07.08...


    kako cemi gledati naknadu za ovih 14 dana sto sam na komplikacijama,a kako jos ovih 15 dana do kraja 01.mjeseca...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno zakon

    naknada na komplikacijama je ostala ista, dakle u max iznosu od 4.200, na porodiljnom ti se obračunava naknada u visini tvoje pune plaće u čiji prosjek ne ulazi naknada s komplikacija već zadnja isplaćena plaća.

    obzirom da do sada još nije bila niti jedna isplata po novom zakonu bila bi zahvalna i tebi i drugim mamama da nas obavijeste je li bilo kakvih problema i jesu li dobile naknadu u visini plaće!

  7. #7
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Jedno pitanjce:
    ako sam dobro shvatila, u prosjek plaće za obračun porodiljskog (prvih 6 mjeseci) ne ulazi vrijeme provedeno na komplikacijama već isključivo zadnjih 6 isplaćenih plaća dok sam radila?

    ovo mi je važno jer planiram raditi još 2-3 mjeseca, a onda na bolovanje (ako neću morati i ranije) pa se ne bih baš željela zeznuti tako da mi u prosjek uđe naknada za bolovanje :?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno zakon

    da stijena dobro si shvatila, komplikacije ne ulaze u prosjek za izračun naknade!

  9. #9
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno Re: zakon

    Citiraj božana prvotno napisa
    da stijena dobro si shvatila, komplikacije ne ulaze u prosjek za izračun naknade!
    hvala

  10. #10
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Stijena, , ovo je stvarno iznenađenje!!! :D
    Sljedeće ljeto na plaži još više djece!!!!

  11. #11
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Jedno pitanjce:
    ako sam dobro shvatila, u prosjek plaće za obračun porodiljskog (prvih 6 mjeseci) ne ulazi vrijeme provedeno na komplikacijama već isključivo zadnjih 6 isplaćenih plaća dok sam radila?

    ovo mi je važno jer planiram raditi još 2-3 mjeseca, a onda na bolovanje (ako neću morati i ranije) pa se ne bih baš željela zeznuti tako da mi u prosjek uđe naknada za bolovanje :?
    A da probam odgovoriti i na pitanje! Baš sam danas predala potvrdu o plaći na hzzo-u, a od zadnjih 6 mjeseci sam mjesec i pol provela na komplikacijama (tijekom ljeta, zbog mučnina), pa su mi rekli da to ne ulazi u prosjek nego se isplaćeni iznosi dijele s brojem sati provedenim na poslu. to mi se jako sviđa, al sve se nešto bojim da sam ja tu gospođu shvatila onako kako sam željela shvatiti, jer je ovo preidealno.

  12. #12
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    Stijena, , ovo je stvarno iznenađenje!!! :D
    Sljedeće ljeto na plaži još više djece!!!!
    ooooooooooooo, pa ti si još u jednom komadu! već sam mislila da ima novosti ....................da, sljedeće ljeto još samo trbušina , ali ono tamo već nam treba vrtić!

  13. #13
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    da, i sorry na OT

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    angie, dijele se samo isplaćeni iznosi dok si radila sa satima koje si provela na poslu, neće ti zbrojiti naknadu s komplikacije i plaću pa sve podijeliti ako si tako mislila pa ti zvuči preidealno.

  15. #15
    Sasa Jurkovic

    Početno

    Citiraj božana prvotno napisa
    angie, dijele se samo isplaćeni iznosi dok si radila sa satima koje si provela na poslu, neće ti zbrojiti naknadu s komplikacije i plaću pa sve podijeliti ako si tako mislila pa ti zvuči preidealno.
    mene muči još samo jedna stvar, a to je da sam zadnji put točnije u rujnu 2006. trebala donijeti potvrdu o zadnje 3 isplaćene plaće kod poslodavca, a vi sad spominjete prosjek zanjih 6 plaća.
    A da je stvar još bolja teta na HZZO na tel 0800 7979 mi je rekla da su mi dovoljne 2 plaće da bi primala punu naknadu. I što sad?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    dobro ti je teta rekla, piše 6 ali praksa je pokazala da su dovoljne i dvije..

  17. #17
    suncica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Ima li itko valjanu informaciju o tome ulazi li 45 dana prije rođenja djeteta u "rodiljnu naknadu" po novom zakonu (prema kojem će se i za to vrijeme isplaćivati 100 % plaće ako je veća od 4250 kn)?

    Ili su to prestali zvati rodiljnim dopustom pa je to vrijeme prebačeno u rubriku "kompikacije" i dalje limitirano do 4250 kn?

    Meni na ovo pitanje u HZZo-u nisu znali odgovoriti prije nove godine jer, kako kažu, nisu još bili dobili naputak od Ministarstva.

  18. #18
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    meni su u hzzo, u splitu, rekli da je i to delimitirano. čekam svoju prvu naknadu ovaj mjesec da i ja budem sigurna.

  19. #19
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ako je i to delimitirano, onda nije delimitirano prvih 6 mjeseci porodiljnog kako se do sada govorilo, nego prvih 7,5 mjeseci?!?! :?
    što mi je doduše posve logično jer se tih 45 dana prije termina zove obvezni porodiljni dopust ili tako nekako?

  20. #20
    suncica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Ako je i to delimitirano, onda nije delimitirano prvih 6 mjeseci porodiljnog kako se do sada govorilo, nego prvih 7,5 mjeseci?!?! :?
    što mi je doduše posve logično jer se tih 45 dana prije termina zove obvezni porodiljni dopust ili tako nekako?
    Evo, jučer kad smo išli prijaviti dijete rekli su nam u HZZO-u (Jukićeva), kako se delimitiranje naknade odnosi i na 45 dana prije poroda.

    Jupiiiiiii :D :D :D

    Nekako sam sigurna da se Kosorici to zalomilo jer nije bila upućena u detalje oko rodiljnog dopusta . Inače bisigurno na sav glas u predizbornoj kampanji vikala da se radi o 7,5 mjeseci delimitiranih naknada.

  21. #21
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj suncica prvotno napisa
    Nekako sam sigurna da se Kosorici to zalomilo jer nije bila upućena u detalje oko rodiljnog dopusta . Inače bisigurno na sav glas u predizbornoj kampanji vikala da se radi o 7,5 mjeseci delimitiranih naknada.
    baššššššššššš, kak joj je to promaklo , moramo joj to javiti da nam i to brže-bolje može natrljat na nos

  22. #22
    pupe avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Bok svima!
    I ja intezivno proučavam sve ovo vezano za porodiljne naknade. Spadam u kategoriju mama koje imaju primjetno veću plaću u odnosu na 4250, par rata kredita i još k tomu radim na mjestu gdje se baš i ne vrte trudnice zbog rtg zračenja. Danas me prijateljica uvjerava da je njen muž negdje čitao o tome kako se te delimitirane naknade neće odnositi na žene koje su prije porodiljnog vrijeme provele na komplikacijama. Neću govoriti o tome kako sam na to poludjela i kako bi to bilo totalno diskriminirajuće za sve mame koje moraju čuvati trudnoću i sl.
    Molim vas da mi kažete je li se stvarno pojavljuju neke takve informacije ili je to nesporazum! Ja nisam našla ništa slično!
    Hvala!

  23. #23
    suncica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Pupe, to što si čula su samo na svu sreću glasine.

    Nema veze ako si prije rodiljnog dopusta bila na komplikacijama, uzima se prosjek plaće prije komplikacije.

  24. #24
    pupe avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Bas ti hvala na utješnom odgovoru! Kako je sve to u našoj državi zbrčkano, na tren sam se prepala da je tako. I nije mi, kao i svima, bilo svejedno. Mislim da bih ministrici Kosor osobno skočila za vrat iz nekog kutka! Dosta mi je što se i ovako mislim oko sto drugih stvari, trudnoći, prilikama na radnom mjestu, šefu i sl...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    možda je muž tvoje prijateljice zapravo htio reći da je čitao da naknada nije delimitirana za komplikacije, odnosno dok su trudnice na komplikacijama (što je točno) i nekako mi zvuči da je to slično pa je mogao pobrkati, pogotovo ako je neupućen. ali to nema veze s delimitacijom porodiljne naknade na obveznom porodiljnom dopustu na koju ne utječe naknada na komplikacijama.

  26. #26
    pupe avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    26

    Početno

    I meni se čini isto. A iskreno i treba se dobro uputiti da se polove svi ti termini i situacije. Nadam se da će se sve potvrditi uskoro s isplatom prvih delimitiranih naknada!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sam bila na komplikacijama od početka trudnoće i sad mi je sjela puna plaća :D

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Meni je isto danas sjela plaća (delimitirana), ali je iznos oko 600kn veći od 6-mjesečnog prosjeka kojeg sam ove jeseni nosila u HZZO. Mislim, nije da se žalim , ali zar cifra ne bi trebala odgovarati tom prosjeku?

  29. #29
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    ja sam dobila 400 kuna veću naknadu od prosjeka plaće. Isto mi nije jasno što je to..

  30. #30
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj pupe prvotno napisa
    Bok svima!
    I ja intezivno proučavam sve ovo vezano za porodiljne naknade. Spadam u kategoriju mama koje imaju primjetno veću plaću u odnosu na 4250, par rata kredita i još k tomu radim na mjestu gdje se baš i ne vrte trudnice zbog rtg zračenja. Danas me prijateljica uvjerava da je njen muž negdje čitao o tome kako se te delimitirane naknade neće odnositi na žene koje su prije porodiljnog vrijeme provele na komplikacijama. Neću govoriti o tome kako sam na to poludjela i kako bi to bilo totalno diskriminirajuće za sve mame koje moraju čuvati trudnoću i sl.
    Molim vas da mi kažete je li se stvarno pojavljuju neke takve informacije ili je to nesporazum! Ja nisam našla ništa slično!
    Hvala!

    Pretpostavljam da je riječ o članku koji je 02.02.2008. izašao u Slobodnoj Dalmaciji s naslovom: S posla u rodilište - Zaposlene će rodilje, prema mjerama nove Vlade "održati" svoju plaću na porodnom dopustu jedino ako ga otvore 28 do najviše 45 dana prije termina za porod, što u praksi žene jako rijetko čine

    Muž tvoje prijateljice je dobro pročitao jer u tom članku doista piše da je to tako i to argumentiraju time što tvrde da će u izračun visine naknade ulaziti primanja koja je žena primala neposredno pred porodiljni, a ne plaću koja je prethodila bolovanju. Rekla bih da je članak netočan, neprovjerenih informacija, jer je upravo danas sjela naknada (ja sam primjer, bila sam na čuvanju trudnoće, a sada sam dobila punu plaću), no čovjek je zbilja shvatio i pročitao dobro.

    Možda ne bi bilo loše provjeriti kako je moguće da je tako nešto krivo osvanulo u novinama. U članku se citiraju i izjave Renate Jelušić iz Rode, pa je ipak možda negdje na forumu bilo riječi o tome..

  31. #31
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Vila prvotno napisa
    ja sam dobila 400 kuna veću naknadu od prosjeka plaće. Isto mi nije jasno što je to..
    se sjecate svoje satnice? ono sto je pisalo na kraju obrasca ER-1 - tp je satnica koju pomnoze sa brojem sati u tekucem mjesecu i tako dobijete naknadu.
    ako vam je u prosjek uslo puno mjeseci sa malo radnih dana imate satnicu koja je veca od ocekivanog prosjeka 8)

    vidjet cete da naknada varira prema duzini mjeseca i roju radnih dana.
    uzivajte i vjerujte, nisu vam dali nis sto vas ne ide

  32. #32
    pupe avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Cure, baš sam sretna što je sve ispalo u redu i onako kako smo očekivale. Do zadnjeg me je bilo strah da će bit komplikacija. Mene sve tek očekuje, friška sam trudnica, ali me sve užasno kao i ostale zanima. Bravo!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Ja sam prošli mjesec (25.1.) otvorila porodiljni, to jest, prešla sam s komplikacija na porodiljni. Spadam u one koje se vesele delimitaciji.
    Prekjučer mi je na tekući sjelo 1700 kuna! Ko tu koga???!?
    Gdje da pitam o čemu se radi, svoj područni ured HZZO-a? Netko je spominjao 0800 broj, mogu li mi oni dati informaciju o mojoj naknadi?
    Pliz, pomoć!

  34. #34
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Ja sam prošli mjesec (25.1.) otvorila porodiljni, to jest, prešla sam s komplikacija na porodiljni. Spadam u one koje se vesele delimitaciji.
    Prekjučer mi je na tekući sjelo 1700 kuna! Ko tu koga???!?
    Gdje da pitam o čemu se radi, svoj područni ured HZZO-a? Netko je spominjao 0800 broj, mogu li mi oni dati informaciju o mojoj naknadi?
    Pliz, pomoć!
    to znači da ti se naknada u punom iznosu računa samo od 25.01. do 31.01. znači za 6 dana ti se obračunava po punoj plaći, a prvih 25 dana siječnja dobit ćeš srazmjerno danima od iznosa 4250. Kako porodiljna naknada dolazi dva tri dana prije naknade za komplikacije ovo što ti je sjelo ti je dio porodiljne naknade (od 25.01. - 31.01.), a sutra prekosutra sjest će ti naknada za komplikacije za prvih 25 dana.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru. Već sam htjela paničariti...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    10

    Početno

    Jos jedno pitanje na istu temu

    nisam vidjela da je vec postavljeno pa pitam, sorry ako sam slucajno propustila pa se onda ponavljam

    Da li se sa komplikacija u trudnoci moze preci na onih 45 (28) dana porodiljnog prije predvidjenog termina poroda koji su delimitirani? Ili kompliakcije ostaju do poroda i ne moze se iskoristiti tih 45(28) dana prije predvidjenog temrina?


    Hvala puno
    Anita

  37. #37
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Anita30 prvotno napisa
    Jos jedno pitanje na istu temu

    nisam vidjela da je vec postavljeno pa pitam, sorry ako sam slucajno propustila pa se onda ponavljam

    Da li se sa komplikacija u trudnoci moze preci na onih 45 (28) dana porodiljnog prije predvidjenog termina poroda koji su delimitirani? Ili kompliakcije ostaju do poroda i ne moze se iskoristiti tih 45(28) dana prije predvidjenog temrina?


    Hvala puno
    Anita

    ako si na komplikacijama, prebacuju te na porodiljni automatski 45 dana prije termina. Ako bi radila do zadnjega, mogla bi birati želiš li da ti se porodiljni otvori 45 ili 28 dana prije termina. Ovako, automatski ideš na porodiljni 45 dana prije termina što znači da će ti naknada biti delimitirana 45 dana prije + do djetetovih 6 mjeseci života.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    164

    Početno

    Pitanje :? ?

    Ima li netko informaciju, što je s osobama koje su s prvog porodiljinog išle na bolovanje ( komplikacije ) i onda opet porodiljini !

    Da li im se plaća gleda kao minimalac 1800 kn ili kao 2500 kn ( drugi dio porodiljinog ) ili kao puna plaća ( ona prije prvog porodiljnog ) !

    Hvala

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala puno Vila

    Pozdrav,
    Anita

  40. #40
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Pinkflower prvotno napisa
    Pitanje :? ?

    Ima li netko informaciju, što je s osobama koje su s prvog porodiljinog išle na bolovanje ( komplikacije ) i onda opet porodiljini !

    Da li im se plaća gleda kao minimalac 1800 kn ili kao 2500 kn ( drugi dio porodiljinog ) ili kao puna plaća ( ona prije prvog porodiljnog ) !

    Hvala
    imaš puno o tome na forumu, ne znam da li je riječ o točno 1800 kn, ali definitivno je riječ o najmanjoj mogućoj cifri. Znam da nije čak niti 2500. E sad, da li je 2000 ili manje malo pregledaj po forumu.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    164

    Početno

    Tražila sam, ali nisam nasla ništa :? , imam više informacija pa rekoh ako netko zna pouzdanu !!! Jer na bolovanju se isplaćuje cca. 1800 !

  42. #42
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Nažalost mislim da će ti naknada na komplikacijama biti 831,50 kn, a porodiljna naknada 1600 kn :/ .

    evo ovo sam još našla pa kopiram:


    + evo ti info sa stranica HZZO.

    (da bi imala prosjek plaća, gleda ti se plaća isplaćena u zadnjih 6 mjeseci).

    Koji je prosječni iznos plaće mjerodavan
    Prosječni iznos plaće koja je osiguraniku isplaćena u posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu.

    Koja mjesečna osnovica osiguranja i za koji period se uzima u obzir
    Mjesečna osnovica osiguranja za obračun i uplatu doprinosa za obvezno zdravstveno osiguranje za posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu plaće, umanjena za doprinos za mirovinsko osiguranje, porez i prirez.

    Prethodno osiguranje
    Naknada plaće pripada osiguraniku u visini propisanoj Zakonom o obveznom zdravstvenom osiguranju i općim aktima Zavoda, pod uvjetom da ima ostvaren uvjet prethodnog osiguranja.
    Prethodno osiguranje je status osiguranika u obveznom zdravstvenom osiguranju najmanje 12 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine na temelju radnog odnosa ili obavljanja gospodarske djelatnosti, odnosno obavljanja profesionalne djelatnosti samostalno u obliku zanimanja.
    Osiguraniku koji ne ispunjava uvjet prethodnog osiguranja naknada plaće, za sve vrijeme trajanja bolovanja, pripada u iznosu od 25% od proračunske osnovice, odnosno 831,50 kuna, osim u slučaju korištenja prava na obvezni rodiljni dopust i prava na bolovanje zbog rane, ozljede ili bolesti koja je neposredna posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu.


    Najniži i najviši iznos naknade plaće

    Najniži mjesečni iznos naknade plaće, za puno radno vrijeme, iznosi 25% od proračunske osnovice, odnosno 831,50 kuna.
    Najviši mjesečni iznos naknade plaće, za puno radno vrijeme, kada se ona isplaćuje na teret sredstava Zavoda, je proračunska osnovica uvećana za 28%, odnosno 4.257,28 kuna.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    imam i ja jedno pitanje na koje se nadam da ce mi netko znati dati odgovor,,,
    na komplikacijama sam od 01.09.07 - 28.02.08
    doznake za veljacu sam odnijela i sad moram ici predati papire za otvaranje porodiljnog...
    prije komplikacija sam odnijela prosjek zadnjih 6placa (sto sam dobila u firmi) - u tih 6mjeseci mi je isplaceno 7placa - jedan mjesec smo dobili dvije place jer je placa za 5mjesec bila isplacena 10.06. a placa za 6mjesec 30.06....... kako se tu sad racuna satnica?!

    hvala na pomoci

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    pazite ovo....ja sam otvorila komplikacije sa 1.2. danas me zove frendica koja ima istu situaciju kao ja, termin poroda u 9. mj., a isplaćena 1 plaća od poslodavca i to za 1. mjesec. njena knjigovotkinja joj je rekla da bi trebala u prvih 6 mjeseci ove godine imati minimalno 2 isplaćene plaće kako bi ostvarila punu plaću u prvih 6 mj porodiljnog dopusta zbog satnice, bodovanja, i sl. kako oni to već računaju.ja zovem info tel HZZO-a i žena ( ljubazna) mi govori da mi u prosjek ulazi zadnji 6 mjeseci računajući od termina poroda unazad?? ja velim da sam na komplikacijama i da kako to? onda to nije 100 % plaće i da sam u šoku. ona veli, a tako vam je to, nismo mi krojili zakon, to vam oni sve tako najavljuju, a u praksi je nešto totalno drugačije?? tu na forumu svugdje piše da u prosjek ulazi plaća, a ne naknada sa komplikacija, pa sam sad totalno :? mislim, nevjerovatno da mi žena daje krive informacije? božana, help!

  45. #45
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    prije nikad nije ulazila naknada...kad ona nije plaća...za komplikacije se ionak dobivala puna plaća...ovo ne kužim... zapravo kužim da, as usual, ni oni sami opet nemaju pojma...
    lud zbunjenog

  46. #46
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    ja sam od 5.7. na komplikacijama, a od 24.12. na porodiljnom. Dobivam punu plaću, komplikacije nisu ulazile u obračun.
    Ispravka: na komplikacijama se dobiva puna plaća, ali s gornjim limitom od 4250.

  47. #47
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj alanat prvotno napisa
    pazite ovo....ja sam otvorila komplikacije sa 1.2. danas me zove frendica koja ima istu situaciju kao ja, termin poroda u 9. mj., a isplaćena 1 plaća od poslodavca i to za 1. mjesec. njena knjigovotkinja joj je rekla da bi trebala u prvih 6 mjeseci ove godine imati minimalno 2 isplaćene plaće kako bi ostvarila punu plaću u prvih 6 mj porodiljnog dopusta zbog satnice, bodovanja, i sl. kako oni to već računaju.ja zovem info tel HZZO-a i žena ( ljubazna) mi govori da mi u prosjek ulazi zadnji 6 mjeseci računajući od termina poroda unazad?? ja velim da sam na komplikacijama i da kako to? onda to nije 100 % plaće i da sam u šoku. ona veli, a tako vam je to, nismo mi krojili zakon, to vam oni sve tako najavljuju, a u praksi je nešto totalno drugačije?? tu na forumu svugdje piše da u prosjek ulazi plaća, a ne naknada sa komplikacija, pa sam sad totalno :? mislim, nevjerovatno da mi žena daje krive informacije? božana, help!
    procitaj puno topica na ovu temu i uvijek je isti odgovor.

    ako si na komplikacijama do obaveznog porodiljnog (45 dana prije poroda) nosis na HZZO samo jedanput i to prilikom otvaranja komlikacija obraza ER-1 i na tom obrascu pise tvoja satnica. ako ona premasuje nekih 25kn (tj prosjek place je veci od 4250kn) na komlikacijama ti se isplacuje max 4250kn naknade a na porodiljnom prvih mj prema tvojoj satnici pomnozenoj sa brojem radnih sati u odredjenom mjesecu.

    mislim da je teta zbunjena, a ne ti
    sretno sa svime

  48. #48
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    zaboravih dodati, za ER-1 mora imati prosjek 6 zadnjih placa prije mjeseca otvaranja komplikacija. ja sam na komplikacijama od 21.1. i u prosjek su mi usle place isplacene u 12, 11, 10, 9, 8, 7 mj prosle godine. dakle, niti jedna placa od ove godine i najnormalnije mi je izracunata satnica i isplacuje se naknada za komplikacije,a i prema tome ce se isplacivati naknada na porodiljnom.

    ovo sa najmanje isplacene 2 place (prije mjeseca otvaranja porodiljnog, dakle min 3mj na poslu) vrijedi ako si se s komplikacija vratila na posao pa onda na porodiljni, ali cak ni onda ne ulazi naknada sa komplikacija u izracun prosjeka - to nije placa.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    saska7, hvala ti na informacijama, meni je isto , naravno, logično, da se prosjek računa po zadnjih 6 isplaćenih plaća prije otvaranja komplikacija, ali me ona žena sa HZZO-a totalno zbunila. no dobro, sad mi je lakše. jedno pitanjce, da li se računa brutto ili netto satnica?tnx.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    i još nešto mi nije jasno. ja sam u 9. mj. imala kiretažu, bila na bolovanju ( komplikacije) cca 3 tjedna. Za malog sam isto bila na bolovanju, i za sebe u 12.mj. 2 tjedna.Da li mi to smanjuje prosjek, tj. utječe na satnicu? kolko se sjećam, na ER-1 obrascu imaju dvije kolone, jedna za satnicu issplaćenu kod poslodavca, druga za satnicu koja je išla na teret HZZO-a.ja uopće ne kužim taj obrazac, a u mojoj firmi na tim poslovima radi žena koja je blago rečeno malo tukasta, pa od nje nikad nemogu ništa saznat.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •