Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: prehlada

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno prehlada

    cure drage, dajte pomozite. bembo mi se prehladio i to kod svoje pedijatrice koja nas je ostavila skoro pola sata da je goli čekamo samo s dekicom na sebi. baš sam ljuta na nju .dođeš zdrav, izađeš bolestan . i sad je bembo prehlađen. nosić pun, ali negdje u dubini-u vidljivoj unutrašnjosti se ništa ne vidi, hropi, kašlje tu i tamo, ne previše, pćihne tu i tamo. febre nema i grlo nije upaljeno. koristim slijedeće: sljezov korjen kapaljkom u nosić, sedimar fiziološka otopina, tuljcima od vate ga čistimo, (kršitelj koda)ov čaj protiv kašljanja. osim ovog što koristim imam i prospan sirup za iskašljavanje, ali iako piše da ga bebe od 3 mj.mogu koristiti, pedijatrica mi je na tel.rekla da ga ipak ne koristim. zrak u kući vlažim, pazim da nije pretoplo, legnem ga na prsa s malo zabačenom glavom prema dolje i lupkam od guze do vrata jer sam pročitala da tako sekret lakše izlazi van na nosić i stvarno je tako.......što još mogu učiniti da mi djetetu bude lakše?jedva mi jede jer ne slabo može disati na nos, a bembo je poznata izjelica

  2. #2
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Ja ti na sve ovo baš i nemam više što dodati osim želje da se što prije riješite bolesti. I moja se Dorka na sličan način razboljela pa smo tako muku mučile, al mi ne možemo zvati pedijatricu (med. sestra ne da )

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ti isto nemam što dodati - sve dobro radiš - ova 'drenaža' tj. lupkanje po leđima je super, Lea je imala bronhiolitis i u bolnici su je tako lupkali dva puta dnevno, a i mi to radimo kod kuće. Nemoj se brinuti oko hrane, to je normalno da djeca malo jedu kad su bolesna, sve će to bembo nadoknaditi.
    Eventualno razmislite o čišćenju nosića sa kakvom pumpicom, ako ima puno sekreta. I ja želim bembi brzo ozdravljenje

    Kaja - ne možete zvati pedijatricu :shock: ajme grozote

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    tuljcima od vate ga čistimo
    Ne kuzim?

    Znas sta je najvaznije? Da mu previse ne kapas u nos. Vaznije je to sve izvlaciti. Imas li onu pumpicu za izvlacenje iz nosa. Nas to spasava. Izvlaciti po cijele dane da se skuplja jer bi mogao i upalu uha dobiti ako je pun nosic(znas da je uho,grlo, nos jako usko povezano kod beba). Ako imas osvjezivac zraka mozes u njega malo ulja od eukaliptusa kapnuti pa zatvoris vrata od sobe da to malo osvjezi sobu pa se ponekad i nosic odcepi. Mozes ga okupati pa napari kupaonu pa mozda se iskise pa izbaci sto vise. Probaj ga obuci u kupaoni da nema velike razlike u temperaturi da mu ne bi bilo hladno. Mozda se sjetim jos necega

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Puros, mislim da je dosta da lupkaš samo prsni koš (to je ono gdje su rebra) da ga ne izlupaš po bubrezima. Provjeri s doktoricom.
    Dobar ti je trik da ga, kad vidiš da mu je pun nos, poškakljaš vaticom po nosnicama (suhom), kihnut će i izbaciti dobar dio toga. Moji si nisu dali ništa staviti u nos pa sam morala tako.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    [quote="Natasa30"]
    tuljcima od vate ga čistimo
    ma to su tuljci kućne izrade. patronažna mi je pokazala kako se to radi i stvarno ok stvar. uzmeš čačkalicu i komadić vate, naviješ je na čačkalicu da se stvari čvrsti tuljak i onda izvučeš čačkalicu-ostane smao tuljak od vate koji jako dugoko može ući u nos i ne može ništ aoštetiti u nosiću. paziti treba da nije predebel, a ni pretank.


    Imas li onu pumpicu za izvlacenje iz nosa.
    ma imam pumpicu od chicca, ali nešto nisam baš zadovoljna s njome. radim tako da jednu nosnicu začepim, a u drugu stavim vršak pumpice koji potegne što ima, ali ili kod njega ima jako malo toga, ili ja to ne radim kako treba. i bembo mrzi kad mu to radim, izvija se, plače, baš mi ne da.

    Izvlaciti po cijele dane da se skuplja jer bi mogao i upalu uha dobiti ako je pun nosic(znas da je uho,grlo, nos jako usko povezano kod beba).
    ma toga se i bojim.

    Ako imas osvjezivac zraka mozes u njega malo ulja od eukaliptusa kapnuti pa zatvoris vrata od sobe da to malo osvjezi sobu pa se ponekad i nosic odcepi.
    imam svih mogućih, patim od toga. evo ću sad kapnuti eukaliptus-moj omiljeni.


    mamazika: ne lupam ga po bubrezima, pazim na to. ipak, dobro ti kažeš-možda ja to ne radim pravilno, ipak sam to smao pročitala na internetu, nije mi nitko to pšokazao prije ...sutra ću ga odvest ponovo u pedijatrice i neka ga pregleda i presluša pa ćemo vidjeti na čemu smo.

  7. #7
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Kaja - ne možete zvati pedijatricu :shock: ajme grozote
    Imala Dora nekakvu temperaturicu i nisam htjela ići u ambulantu nego sam samo htjela zvrcnuti doktoricu da me ukratko uputi (jer sam mislila da je možda od zuba - iako su nam dosad svi zubi izbili bez problema). Sestra se javila i rekla kako nema šanse da me spoji jer "se to ne radi". Moram doći.
    I tako se ja spremila, otišla tamo, a nakon dva dana moja Dora ima afte na grlu, a nakon toga i upalu :/ (a čekaonica puna "kašljavih mališana" :D
    Tako ti je to

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Puros, nama Chicco pumpica isto nije dobra jer ima tanak nastavak gore, bolja nam je NUK a dobra je (po izgledu) i Tigex, jer gore imaju deblji nastavak za nos. Imamo i aspirator za nos na baterije, nama je dobar, ali nekim curama na forumu nije.

    Ovo lupkanje tj. drenažu radi po gornjem dijelu leđa, fizioterapeuti to rade i od naprijed i sa strane, ali naprijed isto treba paziti na srce. Najbolje da ti doktorica pokaže točno kako se to radi.

    Mi smo kad je Lea bila bolesna kupili i ovlaživač zraka, a koristimo eterično ulje Cajeput od Primavera life, to je kao baš za bronhije, i jako je fino.

    Kaja - to je stvarno grozno Što više čitam iskustva cura na forumu vidim da je naša pedijatrica super!

  9. #9
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Cure, i moj mali je prehladjen
    Nocas je poceo kasljati (nije suh kasalj) i odmah sam, kad sam cula taj kasalj i prepala se, otisla nakratko do foruma u 3 ujutro.
    Vidla sam da cure preporucaju sljezov caj (koji moze i za male bebe) i neke obloge od eukaliptusa. Ujutro su mi u ljekarni dali taj sljezov caj, eukaliptus balzam nisu imali, a uzela sam i Lupocet cepice (za slucaj da dobije temperaturu nocas )
    Kapam mu svoje mlijeko u nos, ali zasad mu nije tolko zacepljen. U svakom slucaju cemo odmah ujutro do pedijatrice.

    Puros, kakav je to sljezov korijen koji mu kapaljkom stavljas u nos?
    Ja sam jos pitala ovu u ljekarni jel mi ima jos sta za preporuciti, a ona totalno nezainteresirano odgovorila da nema. Ko da lijecim od obicnog kaslja tinejdzera, a ne malu bebicu

    I, curke, kako pripremate sljezov caj? Na kutiji pise da se u HLADNU vodu stavi zlica caja :? A kasnije pise da se TOPAO napitak pije... Jel to moze biti istina da se sljezov caj priprema s hladnom vodom??? Nekak mi to nema logike?

    I jos jedno pitanje: kako se male bebe mogu rijesiti tog kaslja kad ne mogu iskasljavati??? Jako me je strah kako cemo to rijesiti?

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Teško se mogu riješiti sekreta zato te prehlade i jesu takav problem kod malih beba. Zato se radi drenaža ili tuckanje po leđima/prsima, jer na taj način se oni zakašlju pa izbace šlajma - mislim, obično ga ne izbace nego progutaju pa poslije pokakaju. Zato im stolica može biti sluzava - to je šlajm kojeg su se nagutali. Mogu i povratiti šlajm. Ali, normalno, sve ovisi o tome koliko su jako prehlađeni, kao i čemu su skloni - Lei je prehlada prešla u bronhiolitis jer je on, očito (i po obiteljskom naslijeđu ) sklona bolestima bronhija. Ako primijetite da jako kašlju i da teže dišu, i to ako dišu 'iz trbuha' onda svakako odite doktoru ili na hitnu (u Zagrebu najbolje na Srebrnjak).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako natapaš sljezov korjen stavljaš ga u hladnu vodu, držiš par sati i onda koristiš za nos. Ako je to za piti (za veću djecu i odrasle) onda se zagrije koliko treba da bude topao, ali ne smije zakipiti jer se izgube te ljekovite sluzi koje sadrži.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    mony, sljezov korjen piše na kutiji. uzmeš 1 žlicu, preliješ s 1 dcl hladne vode i ostaviš najmanje 2 sata. zatim procijediš i kapaljkom kapneš 2-3 kapi u svaku nosnicu. nikako ne zagrijavat već mora biti sobne temp. čaj od ovog korjena male bebe ne smiju piti.

    eh da, muža sam danas poslala u apoteku da kupi dr.theiss eukalyptus balsam s za dojenčad i mažem ga po prsima i leđima te na to stavim zagijanu deblju i veću gazu.kažu da to super pomaže jer se bebama sekret skuplja između grla i pluća i taj nikako ne može van.

    čepići za skidanje temp. nisu baš nešto jer ih se mora lomit pa su meni preporučili sirup lupocet. imam ja i čepiće.

    kakica mu je otkad je prehlađen sluzava i ima dosta kafene sluzi. to je valjda sekret. nadam se.......

  13. #13
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj puros prvotno napisa
    mony, sljezov korjen piše na kutiji. uzmeš 1 žlicu, preliješ s 1 dcl hladne vode i ostaviš najmanje 2 sata. zatim procijediš i kapaljkom kapneš 2-3 kapi u svaku nosnicu. nikako ne zagrijavat već mora biti sobne temp. čaj od ovog korjena male bebe ne smiju piti.

    eh da, muža sam danas poslala u apoteku da kupi dr.theiss eukalyptus balsam s za dojenčad i mažem ga po prsima i leđima te na to stavim zagijanu deblju i veću gazu.kažu da to super pomaže jer se bebama sekret skuplja između grla i pluća i taj nikako ne može van.

    čepići za skidanje temp. nisu baš nešto jer ih se mora lomit pa su meni preporučili sirup lupocet. imam ja i čepiće.

    kakica mu je otkad je prehlađen sluzava i ima dosta kafene sluzi. to je valjda sekret. nadam se.......

    Pa kako sad: ne smije piti sljezov caj :? Jucer sam mu ga dvaput dala i ljekarnica mi je rekla da moze , a u nos kapala svoje mlijeko i jutros Sterimar kapi da mu pumpicom lakse izvadimo smrklje. Mrzi to!!!

    Ja cu isto danas kupiti taj eukaliptus, a onda i sirup Lupocet. Al, evo idemo sad kod doktorice pa da vidimo sta ce rec. Jos nema temperaturu. Al je zato mene primila tako da smo oboje -

    Njemu je kakica isto takva ko sto si ju opisala - jucer i danas.

    Puros, kolko puta na dan okrenes bebaca da mu je glava malo nize i da bi ga lupkala da mu se slajm odvoji?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pažljivo s tim lupkanjem

    meni je to pokazano na Srebrnjaku i ne radim sve što sam naučila

    a u bolnici promjenjuju clapping 2 puta dnevno po 20-25 minuta

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lupkati možete i po 4-5 puta dnevno po 5 minuta, ali najbolje je da pitate pedijatra da vam to pokaže - posebno treba paziti kako se beba pri tome drži da ne bi aterirala na pod. Mi ne lupkamo kao fizioterapeuti na Srebrnjaku nego onako kako nam je pokazala pedijatrica - po gornjem dijelu leđa i samo po leđima, iako su mi na Srebrnjaku, recimo, rekli da samo ne lupkam po lijevoj strani od naprijed radi srca nego da tu mogu lupkati sa strane. Pitajte pedijatre da vam pokažu drenažu, eto.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Meni se čini da od svega najviše pomaže inhaliranje. Mi imamo doma inhalator (a bilo je topića gdje mame preporučaju različite tipove i cijene inhalatora). Može se inhalirati samo fiziološkom otopinom, ili pak staviti kakve kapi za nos ili Bisolex ali u savjetu sa pedijatrom.
    Djeca ne vole kapanje nosa, inhaliranje je puno ugodnije. Djeci ne stavim masku na nos nego onak izdaleka inhalator iz kojeg ide parica.

    Za lakšu noć nije loše u spavaću sobu staviti prerezani crveli luk. Je da smrdi ali se lakše diše.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam u jednoj nedoumici s tim lupkanjem - naime, prije par godina su mi u ambulanti pokazali lupkanje s bridom dlana (kao mali karate udarci) a nedavno sam čitala da treba dlanom formirati kao neku čašicu (engl. cupped hand), pa tako lupkati, da se tako stvara poddtlak. Da li to onda treba lupkati golu kožu? Što su vama o tome rekli?

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Fizioterapeuti lupkaju sa dlanom u čašici, s jagodicama prstiju, a pedijatrica (i dr. Raos) su nam pokazali da se lupka s bridom.

    U vezi inhaliranja - ja nisam baš sigurna koliko je korisno inhaliranje bez ikakvog lijeka :? - tj. ima li to smisla :? Za Bisolex nam je naš doktor rekao da je 'topla voda', a vidim da i dr. Richter nema neko mišljenje o tom lijeku.

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Bisolex na žličicu nama nije djelovao i ja mislim da je topla voda kao i mnogi sirupi za kašalj, ali se meni čini da u inhalatoru djeluje.
    Nisam ja neki stručnjak samo prenosim svoja iskustva s dvoje djece.
    Znam da je drenaža učinkovita ali ja ju nisam znala primjeniti.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nisam niti ja stručnjak, ja sam htjela kupiti inhalator kad je Lea imala bronhiolitis i nastaviti je inhalirati - NEČIM - ali nisam znala čime, pa su mi rekli da to nema smisla ako se ne inhalira nekim lijekom. A ja se sjećam da je mene mama tjerala da se 'parim' nad kamilicom kad sam bila dijete.

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Naša pedijatrica zna slati djecu na inhaliranje.
    Davno sam i na nekom forumu našla preporuke drugih mama, i stvarno mi se čini dobro (mi ga imamo doma jer je MM alergičar).

    Ja obično pitam pedijatricu što da stavim unutra. Pogotovo ak se radi o bebi.

    Frano je kada je krenuo u jaslice počeo kašljati kao lud - i probali smo svašta: dr Theissov balzam (dosta dobro), pa toplo ulje i krpica na prsa, pa sljez, pa crna rotkva, pa razni sirupi. Osobno, nisam vidjela neko poboljšanje. To je tak dok zima ne prođe.

    I ja iz djetinjstva pamtim grozno inhaliranje s ručnikom na glavi. Ali inhalator nema s tim veze. Ak je unutra samo fiziološka, samo omekša sluz u nosu da lakše izađe van (dijete se ne plače, za razliku od kapanja nosa istiom), a ak se stavi lijek on puno bolje djeluje nego ak se taj isti lijek kapa u nos (tak kaže doktor)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    evo i nas. jutros mso ipak pošli u dr.i kako kaže dr.nije bronhitis već je nos tako silno začepljen ( a ne vidi se) da je to koma. pa nam j epropisala 2x dnevno, ujutro i popodne dolaziti na inhaliranje. jutros mso bili i opet sad smo se vratili i vidim značajno poboljšanje. dijete mi diše bez otvaranje usta i puuuuuuno lakše diše. nije se nešto strašno ni bunio na inhalator i bio je jako dobar , sunce mamino malo. pošto mu je i grlo malkice crveno, sami početak kaže dr., dala mu je i amoxil sirup. eto, to je to. kako sam već gore napisala mi smo sve probavali 3 dana i ništa nije pomoglo već inhaliranje. htjela sam odmah kupiti inhalator-ima jedan talijanski i košta 1.500 kn (zvala 4 ljekarne i samo jedna ima taj inhalator), ali dr.kaže da to nikako ne radim jer ću ga možda samo sad upotrijebiti i više možda nikad, da je bolje da sačekam. mislim da me je pametno savjetovala.što vi mislite?

    mony, pitala sma ti smiju li male bebe piti čaj od sljeza i rekla da mi je to za bebu od prijateljice koja ima pola godine i rekla je nipošto. e sad ti vidi, netko kaže jedno, a netko drugo......

  23. #23
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Puros, ja mislim da je inhalator dobra investicija. Samo ne taj za 1500 kn. Probaj pretražiti ovaj forum ili M&B, jer je sigurno bila ta tema. Znalo ih je biti u Mercatoneu ili već ne znam gdje, po cca 200 kn.

  24. #24
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj puros prvotno napisa
    mony, pitala sma ti smiju li male bebe piti čaj od sljeza i rekla da mi je to za bebu od prijateljice koja ima pola godine i rekla je nipošto. e sad ti vidi, netko kaže jedno, a netko drugo......

    Hvala, Puros
    Al mi jucer bili kod doktorice i rekla je da smije piti sljezov caj s mjericom - 1/3 cajne zlice caja na 2 dcl vode :?
    Mali jako kaslje, a nije mu dala nikakav sirup da mu barem ublazi kasalj , a i pregledala nas je tako brzo da je uopce nisam nista stigla pitati , no cekaona je bila preeepuna bolesne djece.

    Puros, kako si ti svome malom ublazavala kasalj :?

    A jel mu onda u nos smijem staviti tog sljezovog caja ili ne?
    Kako da mu pomognem dok smrca - moje mlijeko bas ne pomaze previse, stavljam mu fiziolosku Sterimar i pumpicom (Bebe&Comfort imamo) vadimo smrkljice van, al to tolko mrzi da se jako i dugo rasplace pa mu se od placa stvore nove smrklje. I tako unedogled

    A sto se sljezovog caja tice - ne znam zasto opet svi pricaju razlicito pa da roditelji samo budu u nedoumici. A zanima me jel oni koji kazu ne sljezovom caju daju i razlog zasto ne? Pa da barem mogu ocijeniti - jer njemu je stvarno pomogao jucer i ublazio mu kasalj.

    A za eukaliptus balzam je dr. rekla da ne jer je premali, pa nam je rekla da uzmemo etericno ulje od eukaliptusa.

    MIslim da cu je danas opet zvat da mi preporuci neki sirup, jer kako kaslje, strah me da ga to i ne boli

    Ja njega lupkam po ledjima skroz blizu vrata, jagodicama prstiju i jako slabo i to samo kada zakaslje. Jel to u redu?

    Hrpa pitanja, valjda cu dobiti par odgovora

  25. #25
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Evo, jos nikakvih uputa nisam od vas dobila, a vec imam jos jedno.
    MM kupio malome sljedece: Prospan biljni sirup - rekli mu da moze za dojencad :? , Echinacea kapi (od ChildLifea) za jacanje imuniteta - isto preporucljivo za dojencad :?
    Jeste ikad culi za ove proizvode?
    Pliz, javite!
    Necu mu nocas jos davat, i MM se s tim slozio, al on inzistira, kao pobornik medicine , da sutra pocnemo s tim :?
    Malome nije uopce bolje, a doktroica nam se ne javlja na telefon :/ Ne ide mi se ponovo u onu cekaonu koja je prepuna gripozne djece s visokom temperaturom :/

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Drenaža iliti lupkanje radi se tako da je dijete okrenuto na trbuh i glavom nagnuto prema dolje, treba biti jako oprezan da ne padne i držati ga ispod vrata. Onda se lupka - ili šakom u čašici ili bridom dlana po gornjem dijelu leđa. Da, dobro je lupkati kad kašlje jer onda najčešće izbaci sekreta. Barem Lea tada izbaci sekret - nekad ga čak i pljune tj. bljucne. Ali najbolje je da ti to pokaže pedijatar, nama je pedijatrica odmah kad se Lea prehladila pokazala drenažu.

    Što se ovih biljnih preparata tiče, ja osobno ne bih ništa od toga davala djetetu jer mislim da to ne pomaže, a da li šteti - tko zna. No to je stvarno samo moje mišljenje. Inače, ako ti se da možeš pitanja o ovome postaviti dr. Richteru na Cybermedu. Ako ti bebi ne bude dobro ili ako se bojiš uvijek možete otići na Hitnu na Srebrnjak - to je bolnica baš za dišne puteve i imaju Hitnu koja radi cijelu noć.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    mony, ja sam isto kupila prospan, ali nisam ga dala jer mi je dr rekla da je bembo premali.

    echinacea kapi ja osobno koristim za imunitet i nisam baš sigurna da je to ok davati bebama. ja to nikako ne bih učinila. mislim da je još prerano za izgradnju imuniteta na taj način.

    ono što ti ja savjetujem je da malo tu svoju dr opomeneš da si ti zabrinuta mama željna informacija, a ne deblo kojem se ne treba ništa reći i objasniti. kako me takve stvari ljute .

  28. #28
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj puros prvotno napisa
    mony, ja sam isto kupila prospan, ali nisam ga dala jer mi je dr rekla da je bembo premali.

    echinacea kapi ja osobno koristim za imunitet i nisam baš sigurna da je to ok davati bebama. ja to nikako ne bih učinila. mislim da je još prerano za izgradnju imuniteta na taj način.

    ono što ti ja savjetujem je da malo tu svoju dr opomeneš da si ti zabrinuta mama željna informacija, a ne deblo kojem se ne treba ništa reći i objasniti. kako me takve stvari ljute .

    Ja sam mu dala mrvicu (recimo oko 3 kapi) Prospana danas 2x i mozda cu sutra jos jednom ili dvaput. Ne mogu ga slusat kako kaslje jer znam da kad ja tako kasljem prsa me bole za poludit Pa valjda mu nece naskodit :/

    Ovo je dobra ideja za Echinacea kapi - odsad cu i ja tako

    A sto se doktorice tice - i pored hrpe mojih pitanja ona svoje odgovore svede na minimum. Sve sto sam mu dala za ovu prehladu sam saznala s ovog foruma, od frendice i ono sto je prekjucer MM kupio u ljekarni. Meni isto ide na zivce kad su doktori takvi da ne objasne, ali ova moja nije uvijek takva, pa ju sada mogu razumijeti jer je cekaona bila tolko puna djece i roditelja kad smo bili u ponedjeljak da se nije moglo disat. No, ipak...

    Al, hvala Bogu, malome je bolje - ici cemo kod doktorice samo da poslusa kako mu se kasalj povlaci (sto je sigurno, sigurno je) pa se nadam da smo to savladali.
    A ja mislila da iskljucivo dojena djeca ne mogu dobiti prehladu, temperaturu... :/ Prevarila sam se, ocito :/

    A Puros, kako tvom malom?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    moja je bila nekaj cudna danas
    MM je prehladen vec par dana
    ona je pak kasljucala cijeli dan i povremeno kihnula,
    onak ko pocetak prehlade
    neraspolozena je, spava joj se cijeli dan i cesto zna zazmirit na svjetlo
    kao da ju boli glava te nije danas htjela nis od krute hrane,
    samo mlijeko i to recimo da je pojela 20% manje od normale
    nadam se da me ujutro ne bu iznenadila

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Evo, čitam da spominjete eukaliptus za bebe, pa sam samo htjela napomenit da eukaliptus nije prepručljiv kod djece prije 4. godine (po nekima i 6.)!!
    Kod prehlada je dobro Cajeput, npr. od Primavere;
    ili pomiješati Niaouli, Lavanda angustifolia i mandarina crvena, po kap-dvije u 1dcl vode u aromalampu, oslobađa dišne puteve i dezinficira zrak.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    jos nije preraslo u neki zabrinjavajuci kasalj, temp. nema
    jedino kaj je cendrava i nis mi ne spava po danu
    zadnja 2 dana skoro stalno na rukama
    izgleda da ju i zubici zezaju
    mozda ju spasavaju i oni vitamini od twina koje joj dajem

    btw navodno ima vise vrsta eukaliptusa
    kao i nekih 130 vrsta aloe vere,al nije svaka ljekovita,cak ima i stetnih
    (to procitala na kucnim ljubimcima)

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Što nije mentol taj koji se ne smije do 4-5 godina?

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Da, mentol se ne smije davati maloj djeci. Umjesto njega za njih je eukaliptus.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Ovo za eukaliptus sam čula na jednom seminaru za aromaterapiju. Niame, prije se preporučavalo koristiti ga za djecu, ali navodno može izazvati alergijske reakcije i nekakve grčeve. Neki ga i dalje preporučuju a neki ne; ja ga za svoje dijete ne bih koristila.
    U biti je vrlo mali broj eteričnih ulja primjeren za djecu!

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Danas sam bila u Bioveginom dućanu i jedna žena je tražila eukaliptus za djecu! Tj. eterično ulje za djecu, pa sam zaključila da postoji više vrsta. Nisu ga imali, btw. Mi koristimo Cajeput.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Maureno ima zaštopani nosić,ali je jušer počeo kašljati,a danas mu svira u plućima sad sAm se prepala da nije bronhitis.Izvlačim mu sekret iz nosa,kapam sa fiziološkom,ali ovo sad svira stvarno jako.Mislim da bi trebali do pedijatrice...kak se vama čini?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    još nisam pametna kaj da radim :?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Odite pedijatrici. Pa ako kaže da nije ništa, tim bolje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •