Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 134

Tema: Trombofilija

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj leloX prvotno napisa
    Inače bez trudnoće sam potpuno zdrava, ...
    Pitanjce, nisam sigurna da li je vezano, što se tiče trombofilije, dali ima veze sa prokrvljenošću inače, mimo trudnoće, a s tim vezano i s migrenom možda.
    Migrena često nastaje usljed slaboprokrvljenih žila u vratu i sl...

    :?

  2. #52
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    drage cure,
    nažalost imam i ja pitanje vezano na ovu temu.
    Naime već par godina pokušavamo dobiti bebicu. Sad nakon dva pobačaja poslalali su me na pretrage.
    I uglavnom dobila sam rezultate, ali baš ne razumijem sve.

    Gen MTHFR C677T:genotip CT heterozigot
    pronađen genotip 4G/4G homozigot u genu za PAI-1
    ostalo u referentnim granicama pa ću samo navesti nalaze:
    PV, APTV, Fibrinogen, Antitrombin, D-Dimeri, Lupus antikoagulant, Protein C aktivnost, Protein S aktivnost, Inhibitor aktivatora plazminogena (PAI)
    Homocistein
    aCI-IgG, aCI-IgM
    PCR analiza točkaste mutacije FV R506Q /nije dokazana
    PCR analiza točkaste mutacije FII 20210A / nije dokazana

    Možda je na neke nalaze utjecalo to što već duže pijem folnu i b12, to ne znam.
    Ali njih uzimam po preporuci doktora.
    Sad sam i oko toga zbunjena.

    Stvarno ne znam što dalje.
    Smijem li ostati trudna?
    Komme se obratiti?
    Malo sam u šoku.
    I zapravo već satima proučavam forum i postove.
    Sva sreća da je petak navečer, pa se sutra ne moram dići.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    Bok Prva!
    Evo čitam tvoj nalaz i imam gotovo isti.Naime ja sam imala tri spontana i nedavno sam radila nalaze na trombofiliju na što mi doc rekao da je to razlog spontanima.Što se tiče daljnjih trudnoća kaže da uz inekcije heparina ne bi trebalo bit problema...doduše ja teško i zanosim pa se spremam na postupak!
    Meni je osobno bilo lakše šta sam saznala zbog čega je tako mada nije ni to tako bezazleno ali se nadam najboljem.
    Nadam se da sam te malo utješila...ali dva doc su mi rekla da uz terapiju bi trebalo bit ok!

  4. #54
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj zlatica prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Prva!
    Evo čitam tvoj nalaz i imam gotovo isti.Naime ja sam imala tri spontana i nedavno sam radila nalaze na trombofiliju na što mi doc rekao da je to razlog spontanima.Što se tiče daljnjih trudnoća kaže da uz inekcije heparina ne bi trebalo bit problema...doduše ja teško i zanosim pa se spremam na postupak!
    Meni je osobno bilo lakše šta sam saznala zbog čega je tako mada nije ni to tako bezazleno ali se nadam najboljem.
    Nadam se da sam te malo utješila...ali dva doc su mi rekla da uz terapiju bi trebalo bit ok!
    ma i meni je drago da sam saznala što nije u redu...nekako su na meni dvije neuspjele trudnoće ostavile traga. Ali obe su bile s nekim razlozima, ali ne tormbozom.
    Podnjet ću sve, hm nadam se...
    samo ne znam kako ću ako ću morati na bolovanje.
    Sad me povrh svega i to počelo brinuti.
    A i tko zana hoću li i ovaj put ostati trudna bez pomoći...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    naravno da neuspješne trudnoće ostave traga...međuostalim te ojača u puno pogleda!
    Ni meni nije lako sad kad krenem s postupkom ić na bolovanje jer mi ni posao nije najsigurniji...ali ne mogu i o tome razmišljat tako mi je osam godina sad je ovo pa je ono...
    Ja sam pustila neko vrijeme ali kako se ništa nije dogodilo zadnje dvije godine(od posljednje trudnoće)sad idem s postupkom.
    Posavjetuj se s doc s obzirom na tvoju situaciju što je najbolje za učiniti!U svakom slučaju sretno

  6. #56
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    tako i ja razmišljam...imam većgodina, samo ponekad me ulovi kriza, što sutra!!!
    Kod doktora ću skoro i sad se pripremam svim informacijama koje mogu prikupiti za nekakav razgovor.
    Ako će me htjeti slušati.
    Vidjet ćemo...
    Mmislim da ću i ja tvojim korakom. Pa što bude bit će...
    Sretno.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    Prva!
    Nisam te pitala u kojem tjednu si imala spontane?Ja sam sva tri puta imala oko 7-8 tjedna..čitala sam da spontani uzrokovani tromb.budu najčešće u drugom tromjesećju pa mi se (po ne znam koji put)mota po glavi šta oko....mada mi je i doc rekao da su najvjerojatnije uzrokovani tromb. mada nikad ne mogu tvrdit ništa sa sigurnošću! Strah me redom svega...postupka pa dalje.
    U kojoj si ti fazi razmišljanja?

  8. #58
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    ... prva negdje oko 8-9 tjedna. Ali rekli su da je slaba prokrvljenost jer se plod ulovio na septum...Dakle našli su uzrok.
    Onda sam zlu netrebalo, rješila taj septum. Kod druge trudnoće na pregledu u 8 tjednu nije se vidio plod već samo gest.vrečica. Cijelo vrijeme sam bila na hormonima, najviše zato što sam imala već jedan spontani pa sam bila u strahu da se ne ponovi. Tako da možda zbog toga nisam prokrvarila. Na sljedećem pregledu potvrdili su dijagnozu, jedino mi je još jedan drugi doktor rekao da je plod stao u razvoju na 7tjednu.
    Zapravo nije niti bitno. NAručena sam na kiretažu i to je bilo to, negdje 10tjedan.
    Drago mi je samo da su me ipak poslali na sve ove pretrage jer stvarno ne znam kako bih podnjela još jedan gubitak t.

  9. #59
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Evo i ovaj topic podizem. (vezan je uz trombofiliju)
    Pisala sam na onom drugom topicu.

  10. #60
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Molim vas da mi odgovorite i pomognete ,ako znate:
    da li jedna uredna trudnoca, i porodjaj u terminu, iskljucuje trombofiliju i probleme koji idu uz to?

    Moja prva trudnoca je bila uredna kao i porodjaj, sve 5.
    Druga -missed u 10.tt, radila dosta nalaza,trazili uzrok i nismo nasli, (moguce losi plivaci? jer nam je tu problem sto nismo dugo uspjevali doci do trudnoce). Radila sam, nakon kiretaze i nesto nalaza na trombofiliju i bili su u redu, ali imam u porodici trombozu-baka ( nisu mi radili PAI,LAC vec proteinC,S, ACA,ANA i sl. znam koliko to moze pokazati problem)
    Treca trudnoca, IVF/ICSI, ubrzano vrijeme koagulacije i krvarenja i andol100 do 12.tt. Od tada nista od terapije, bebi se uredno razvija-od pocetka naprednije za 7 dana, pl.voda dovoljna kolicina, sve ok. Imam li razloga za brigu?
    Sta bih mogla sada da uradim da vidim je li sve ok, color dopler ili nesto drugo?

    Sada ulazim u 30.tt. Hvala vam unaprijed!
    Posljednje uređivanje od a72 : 26.03.2010. at 23:08

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    split
    Postovi
    168

    Početno

    Cure molim vas ako neka od vas zna da mi odgovorite.Gdi radi dr Đelmiš i kako doći do njega?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Dr. Đelmiš ti radi u Petrovoj bolnici.

    Privatno valjda u http://www.pronatal.hr/djelatnici.htm.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas da mi odgovorite i pomognete ,ako znate:
    da li jedna uredna trudnoca, i porodjaj u terminu, iskljucuje trombofiliju i probleme koji idu uz to?

    Moja prva trudnoca je bila uredna kao i porodjaj, sve 5.
    Druga -missed u 10.tt, radila dosta nalaza,trazili uzrok i nismo nasli, (moguce losi plivaci? jer nam je tu problem sto nismo dugo uspjevali doci do trudnoce). Radila sam, nakon kiretaze i nesto nalaza na trombofiliju i bili su u redu, ali imam u porodici trombozu-baka ( nisu mi radili PAI,LAC vec proteinC,S, ACA,ANA i sl. znam koliko to moze pokazati problem)
    Treca trudnoca, IVF/ICSI, ubrzano vrijeme koagulacije i krvarenja i andol100 do 12.tt. Od tada nista od terapije, bebi se uredno razvija-od pocetka naprednije za 7 dana, pl.voda dovoljna kolicina, sve ok. Imam li razloga za brigu?
    Sta bih mogla sada da uradim da vidim je li sve ok, color dopler ili nesto drugo?

    Sada ulazim u 30.tt. Hvala vam unaprijed!
    Hm.
    S obzirom da u obitelji imaš slučaj vezan uz trombofiliju, vjerojatno je da nosiš gen. Da li će se aktivirati ili ne, to niko ne zna.

    Trombofilija se utvrđuje genetskim pretragama koje se neke čekaju i do dva mj.
    Trenutno možeš učiniti da se obratiš nekom dr. koji zna o čemu pričaš (dr Đelmiš).
    Obavezno gledati na kvalitetnom UZV protoke kroz pupkovinu i moždanu aktivnost.
    Ako neko ima stariji uređaj, možda ne vidi baš najbolje.
    Color dopler je sve to zajedno, sad su svi noviji uređaji takvi.
    Ako misliš na 3D-4D, to je drugo.
    Protoci se mjere na dopleru.

    Postoji puno pretraga koje pokazuju trenutno stanje i da li se nešto odvija sada u ovom momentu.
    Evo malo škicni ovdje. http://www.kbsm.hr/klinkemija/HDMB/K...ja/05_raic.pdf
    Ali nemoguće je da sama odrađuješ dijagnostiku.
    Obrati se stručnom liječniku.
    Ne bilokojem doktoru, jer ne poznaju područje. To je još nova znanost i puno njih ne prakticira spoznaju o svemu tome.

    Odi, posavjetuj se, bolje ranije, nego slučajno zakasnit.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Meni se srce kida kad vidim da vama curama u MPO nisu radili pretrage na to.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Što se tiče uredne trudnoće i trombofilije.
    Da moguće je imati i x broj urednih trudnoća i imati trombofiliju.

    Malo si pročačkaj obiteljsku anamnezu u globalu.
    Trombofilija se nasljeđuje, od jednog ili oba roditelja.

    Moja je mama rodila prvo djete sa zastojem u rastu.
    Drugo sve 5, termin, nikakva poteškoća.
    Treće djete zastoj u rastu.


    Ja prvo pa zastoj u rastu.
    Martina prvo pa .
    Užasno mi je žao.

  16. #66
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    sweety, hvala ti na trudu...zvacu u ponedeljak mog MPO dr-a pa cu vidjeti sta ce mi reci. Ponadala sam se da jedna uredna trudnoca rjesava stvar...
    Posljednje uređivanje od a72 : 27.03.2010. at 18:39

  17. #67
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    sweety, hvala ti na trudu...zvacu u ponedeljak mog MPO dr-a pa cu vidjeti sta ce mi reci. Ponadala sam se da jedna uredna trudnoca rjesava stvar...
    draga, da u ovoj trudnoći imaš problema zbog trombofilije imala bi jedan ili najvjerojatnije sve od slijedećih simptoma: zaostajanje bebe u rastu, manjak plodne vode i slabe protoke jer zbog trombofilije krv je pregusta i ne može prolaziti kroz krvne žilice koje povezuju maternicu i posteljicu (do problema dolazi u drugom tromjesečju)

    ja sam to imala od 16 tt trudnoće no nitko me nije poslao na dodatne pretrage, a ležala sam dva mjeseca u bolnici...
    i izgubila sam twinse u 30 tt... evo sad će 4 mjeseca...

    koliko sam skužila tvoja trudnoća je sve 5 tako da nemaš brige

  18. #68
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Boxica, jako mi je zao...prestrasno,nemam rjeci...

    kao sto si procitala, sve je ok, a za protoke ne znam jer mi za sada nisu mjerili, jedini pokazatelj mi je to sto je do sada beba lijepo napredovala. ali obavezno cu to ovih dana da provjerim , jer vise nemam mira...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ...

    Tako mi je žao.
    Pa ukojoj si to bolnici bila?


    Što se tiče simptoma, ono šo si navela je u slučaju kada nastupa polagano, pa ide zastoj.
    Nažalost ima puno slučajeva kada nastupi odjednom, onda bude fatalno.

    a72, ne bi te htjela plašit time, ali bolje da provjeriš kad već imaš mogućnost.
    Nadam se da neće biti ništa, ali ipak bolje u provjerit, pogotovo jer sina težak način došla do bebe. teta bi bilo propustit nešto.

  20. #70
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    [QUOTE=sweety;1582260]
    Tako mi je žao.
    Pa ukojoj si to bolnici bila?

    QUOTE]


    ...ne bi vjerovala, ali u Zagrebu na SD...
    Posljednje uređivanje od Boxica : 27.03.2010. at 23:07

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ...ne bi vjerovala, ali u Zagrebu na SD...
    To sam i mislila.
    Ja isto.

    Ne mogu vjerovat da su pustili to tako.

    Imaš li ikakve nalaze da su i radili tijekom hospitalizacije?
    Kada ti je utvrđena trombofilija?

    Mislim da je vrijeme da ih neko tuži. Prestrašno koliko oni slučajeva tako puste bez da odrade diagnostiku. A moraju. To im je posao.

  22. #72
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    u bolnici su radili samo redovne krvne slike, CRP malo češće jer je curici u 27 tt prestalo kucati srčeko...

    a što se tiče potvrđenosti, evo prije tjedan dana sam podigla nalaze s Rebra, imam sve crno na bijelo...i onda sam počela čačkati po netu i došla do svih tih podataka

    inače imam curicu 3,5 godine, rođena kao nedonošće u 33+6 imala 1.920 kg na porodu...(hvala bogu sve je ok) u 29 tt isto su joj mjere počele opadati no to je sve bilo u granicama normale...no onda je bio drugi gin u igri koji me pak na ništa nije slao pa nije ni spominjao protoke (koje nije radio) niti zaostajanje...tješio me da ja nisam krupna ni MM pa naravno da ne mogu imati bebu od 4 kg... sada mi to više ne drži vodu...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Prestrašno.
    Jako mi je žao.


    Kaži kako tvoja curica napreduje.
    Moja je rođena sa 1900g 36+2, sada je 22mj, i i dalje je jako sitna.
    Trenutno uspoređujem daljnje napredovanje djece rođene sa zaostatkom, to sve meni ima smisla.
    Mamina cijela familija se cijeli život tješi kako su oni svi sitni, sitni su jer su svi rođeni sa zaostatkom, pa nisu ni mogli napredovati.

  24. #74
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    sweeety imaš pp

  25. #75
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Evo da vam se javim ovdje, od juce lakse disem...bila sam kod svog MPO-vca, objasnila zbog cega brinem i covjek samo klimnuo glavom i rekao "ok,idemo provjeriti..." . Dugo gledao, slusao (i ja sa njim kao da znam sta cujem ) i na kraju mi rekao da je sve kako treba biti, ne vidi nikakva odstupanja.
    Na pregledu sam bila 29+4, i bebi je 1420 gr, plodova voda dovoljna kolicina i protoci uredni.
    Ipak je bolje da sam otisla i uvjerila se da je sve ok. A za dalje...uz Bozju pomoc

  26. #76

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da vam se javim ovdje, od juce lakse disem...bila sam kod svog MPO-vca, objasnila zbog cega brinem i covjek samo klimnuo glavom i rekao "ok,idemo provjeriti..." . Dugo gledao, slusao (i ja sa njim kao da znam sta cujem ) i na kraju mi rekao da je sve kako treba biti, ne vidi nikakva odstupanja.
    Na pregledu sam bila 29+4, i bebi je 1420 gr, plodova voda dovoljna kolicina i protoci uredni.
    Ipak je bolje da sam otisla i uvjerila se da je sve ok. A za dalje...uz Bozju pomoc
    Bravo, super!
    Obavezno naglasi i pitaj za protoke kod svakog pregleda, da se neko nebi zaboravio.
    Sretno!

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    jel se ovi protoci vided na običnom ili onom kompliciranijem UZV???

  28. #78
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    eh, sad sta je "obicni" ? kod mog soc gina je najobicniji moguci, kad on ni u 24.tt nije mogao da potvrdi pol, koji je druga dr to ustanovila na isto tako obicnom uzv,puno ranije-u 15. tt ali koji ima vag. sondu. Tad me nije pregledala sondom, ali znam da ovaj njegov ni to nema. A protoke sam gledala kod treceg dr-a kod kojeg sam i radila IVF, to je UZV doppler- treba pitati je li dopler, a uglavnom ovi svi noviji to jesu.

  29. #79
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Cure, ja ne zelim nikoga plasiti.
    Ali, ja sam bila na uzv-u (provjera svih cirkulacija, medu inim) i sve, SVE je bilo u redu. (6.3.)
    8.3. sam zavrsila u bolnici, srceko se vise nije culo..
    10.3. sam se porodila.
    Hocu reci, postoji i ova nagla trombofilija, i da ona je fatalna. (kao sto mozete vidjeti kod mene).
    Moj Ivan ne da nije zaostajao u rastu vec je bio poveci za svoju dob..
    Dakle, bez krnih pretraga (onih posebnih) ne mozes uvijek reci da se sigurno nista nece desiti.
    Da sam znala ja bi napravila sve te krvne pretrage prije same trudnoce i na pocetku trudnoce (Faktore 2 i 5, Faktor V. Leiden, Proteine C i S,....).
    A ovako su mi PAI i d-dimeri koje sam radila bili u redu, pa tako doc nije smatrao da trebam daljnje pretrage, a time nisam ni dobila potrebnu terapiju.
    Rezultat znamo - nagla trombofilija... (masovna)..
    Evo, bas sad za sat vremena idem kod hematologice tu u Rijeci, jedva cekam..

  30. #80
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    ... I da nadopunim svoj post, kada sam 10.3. rodila (30tj.), Ivan je bio veliki: - 1460grama, 43cm dugacki.

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Oprostite kaj se tako ubacujem, ali jel se može ići na pretrage iz krvi za trombofiliju u trudnoći?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite kaj se tako ubacujem, ali jel se može ići na pretrage iz krvi za trombofiliju u trudnoći?
    Pretrage koje pokazuju genetsku predispoziciju jesu genetske i pokazuju stvarno stanje, nepromjenjivo, onako kako nam je. Neke od tih su gotove za desetak dana, neke se čekaju i do mjesec-dva (PAI mislim).
    Ako postoji sumnja, rade se trenutne vrijednosti u krvi FV, FII, d-dimeri, proteini C i S...
    Trenutne vrijednosti su ok do momenta kad se krene nešto dešavat, danas može bit ok, a za 7 dana rusvaj.
    Nažalost je tako.

    Martinin slučaj je stvarno extremna krajnost, ali nažalost se dešava.
    Martina, nadam se da ćeš pronaći pravi odgovor.

  33. #83
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    sweety (hvala ti ) je sve nabrojala, ja bi jos dodala Faktor V Leiden.
    Ako vam doktori daju uputnice, iskoristite to, i odite na pretrage. (ovo se ponajvise odnosi na one koji u obitelji imaju trombozu, plucne embolije i ine probleme sa zgrusavanjem).
    Ponekad nosis gen, a da ni ne znas.
    Ja sam jucer pricala sa hematologicom, prvo cu sve pretrage obaviti, onda cemo razgovarati (+ sve imunoloske i genetske pretrage koje moram dobiti od ginica svog).

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    martina123 zanima me sto ti je rekla hemtologica, da li mozes sve potrebne pretrage napraviti i u Rijeci (ako da, gdje tocno)? I da li ti je dala popis pretraga koje trebas napraviti?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Cure moje drage...ja sam izgubila bebu u 38/39 tjednu i dogodio mi se DIK sindrom-izgubila svu krv i fibrinogen bio nula...jedva me spasili...i na svoju ruku odlučila sam raditi sve pretrage...iako se beba zapetljala 3x oko noge i 1x oko vrata ...i mnogi doktori su rekli da je to zla kob...Dokazana mi je trombofilija 4G/4G i sad doktor navodno tvrdi da beba ipak nije umrla zbog trombofilije već zbog posteljice...Bojim se iduće trudnoće jako,savjetuju mi andol 100 i folnu kiselinu prije a čim ostanem trudna niskomolekularni heparin...s tim da isti taj liječnik tvrdi da mi ne bi davao heparin zbog njegovih loših utjecaja....ne znam koji su to ...iako imam trombofiliju... već da je obavezan zbog DIK sindroma

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj dijana777 prvotno napisa Vidi poruku
    ...Dokazana mi je trombofilija 4G/4G i sad doktor navodno tvrdi da beba ipak nije umrla zbog trombofilije već zbog posteljice......
    Žao mi je.

    A kaži, što je bilo s posteljicom?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    bok cure! prva trudnoća mi je završila kiretažom u 10 tj (plod se prestao razvijati u cca 7.)sada sam ponovno u protokolu za drugi IVF i nitko mi nije rekao da bi trebala napraviti i druge pretrage osim onih standardnih (brisevi,urinokultura,krv,papa). PHD nalaz nakon kiretaže bio je uredan. Znam da je sad malo kasno ali zanima me da li mogu napraviti ove pretrage o kojima pričate i na početku eventualne trudnoće. Vidim da ste spomenuli neke trenutne vrijednosti pa mi nije baš jasno. Trenutno pijem folnu kiselinu i c vitamin i nadam se uspješnom postupku i pozitivnoj ß (ako Bog da ). Ako su neke od tih pretraga gotove za desetak dana možda ipak ne bude kasno u slučaju loših nalaza nešto poduzeti?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Draga Swetty...kod posteljice se desio nekakav kolaps interviloznog prostora, žarište krvarenja u promjeru 2cm, fibrozne resice i akutni hematom marginalis...Nisam pametna...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa Vidi poruku
    bok cure! prva trudnoća mi je završila kiretažom u 10 tj (plod se prestao razvijati u cca 7.)sada sam ponovno u protokolu za drugi IVF i nitko mi nije rekao da bi trebala napraviti i druge pretrage osim onih standardnih (brisevi,urinokultura,krv,papa). PHD nalaz nakon kiretaže bio je uredan. Znam da je sad malo kasno ali zanima me da li mogu napraviti ove pretrage o kojima pričate i na početku eventualne trudnoće. Vidim da ste spomenuli neke trenutne vrijednosti pa mi nije baš jasno. Trenutno pijem folnu kiselinu i c vitamin i nadam se uspješnom postupku i pozitivnoj ß (ako Bog da ). Ako su neke od tih pretraga gotove za desetak dana možda ipak ne bude kasno u slučaju loših nalaza nešto poduzeti?
    Stigneš sve, samo odi pravom doktoru.
    Ovi kod kojih ideš očito ne kuže, MPO beba prestane se razvijat, a ne šalju na sve pretrage, ja ne kužim taj dio, ali eto nisam ja doktor.
    Odi Đelmišu, možeš i privatno.
    Sretno.


    Trenutne vrijednosti su jako relativne, znaju se promjenit u sedam dana, zato je bolje napravit genetske, pa znaš sigurno.
    Točna ti je i obiteljska anamneza. Malo pročačkaj, ko je visokotlakaš, jeli bilo infarkta, moždanog, spontanih, tromboze, plućne embolije i sl.
    Ako nije, onda ti se stvarno slučajno desio plod da je imao grešku na sebi, to ne možeš znati, desi se.
    Ostalo se sve da provjerit.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    hvala sweety! ja sam ti više manje samo kod MPO u Pragu a ovdje u hrv idem kod ginekologa (ne MPO) u jednu priv. klinikušto se tiče ovog što si nabrojala -ima u familiji viskog tlaka i infarkta.spontanih,embolije ne. Mislim da sam vidjela da ste napisale da Đelmiš radi u petrovoj -a gdje radi privatno?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj leeloo77 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala sweety! ja sam ti više manje samo kod MPO u Pragu a ovdje u hrv idem kod ginekologa (ne MPO) u jednu priv. klinikušto se tiče ovog što si nabrojala -ima u familiji viskog tlaka i infarkta.spontanih,embolije ne. Mislim da sam vidjela da ste napisale da Đelmiš radi u petrovoj -a gdje radi privatno?
    http://www.pronatal.hr/djelatnici.htm

  42. #92
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Podižem pošto me zanima problematika.
    Imam pozitivne nalaze na trombofiliju,
    MTHFR , PAI 1 , ACE

    Faktor II i Faktor V su u redu
    Posljednje uređivanje od bublica3 : 23.05.2010. at 01:44

  43. #93
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem pošto me zanima problematika.
    Imam pozitivne nalaze na trombofiliju,
    MTHFR , PAI 1 , ACE

    Faktor II i Faktor V su u redu
    bublica za sada si na stand-by. tek kad ostaneš trudna počet ćeš dobijati terapiju kroz cijelu trudnoću (injekcije heparina - ima više vrsta) za razrjeđivanje krvi
    koliko sam skužila ti ideš na MPO pa prema tome nejvjerojatnije ćeš početi sa terapijom odmah iza postupka (inaće se počinje tek kad je trudnoća dokazana-kucanje srčeka)
    ako si nestripljiva, odi na konzultacije kod dr. Đelmeša (radi u Petrovoj, ali ima i privatnu ambulantu)
    Posljednje uređivanje od Boxica : 24.05.2010. at 15:26

  44. #94
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Boxica hvala ti draga

  45. #95
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    bok cure!!!
    nisam se dugo javljala, pa sam samo s vam htjela podijeliti malo pozitivnih vibri.
    Meni je dijagnosticirana trombofilija nakon 2 spontana.
    Kod sljedeće trudnoće procedura je bila da se javim u bolnicu čim zatrudnim. Do tada andol 100 i B vitamini.
    Kad mi je test bio + pričekala sam još dva tjedna kako bi se vidjeli otkucaji i otišla svom gin.
    On mi je dao uputnicu za bolnicu gdje se mogu dobiti fragmini (heparini) jer ta lijek mora odobriti komisija.
    Oni odobre svim trudnicama, tako da nije problem jedino moraš ostati taj jedan dan kod njih da te zavedu.
    Od tada, cca 7-8 tj, sam si davala inekcije. Nikakva drama, davala sam si ih s unutarnje strane bedra, gdje ima najviše sala, a i gdje ne smetaju te masnice.
    Doza fragmina traje mjesec dana, tako da jednom mjesečno trebaš kod svog gin dići uputnicu te otići u bolnicu po novu zalihu.
    Trudnoća je protekla u najboljem redu.
    E sad, htjela sam samo javiti niz zabluda na koje sam naišla na forumu i zbog kojih sam se jako brinula, a nemas koga pitati dok sam sve ne prođeš.
    Prvo su svi rekli da je obavezan carski. To je daleko od istine. Čak štoviše, forsiraju prirodni porod jer je manje komplikacija posebno za nekog tko ima problema s zgrušavanjem krvi.
    Bojala sam se carskog i tada bih sve dala za vaginalni.
    Drugo mi je rečeno da zbog trombofilije neću moći dobiti epiduralnu.
    No uglavnom, trudnoća je bila super, radila sam do kraja, porod je bio brz i gotovo bezbolan (uz epiduralnu) u 41tjednu, bebica zdrava, a mama puna energije i adrenalina.
    Već kalkuliram kad bih mogla na novu mrvicu .
    Nisam imala nikakve specijalne doktore koji me vode. U bolnicu sam na kontrole išla zadnji mjesec, kod meni nepoznatih doktora.
    Ali došla sam do zaključka da su svi dobri. Neke sam upoznala na pregledu, a neke na porodu.
    Malo je neobično da nisam imala nikakve kontrole krvi za vrijeme trudnoće, ali valjda su te doze fragmina i andola bezopasne. Nisam se time zamarala.
    Sad još nakon poroda treba uzimati fragmin 6 tj.
    Tako da ne treba uzimati zdravo za gotovo sve što se pročita na netu jer je svaka trudnoća specifična.
    Želim vam puuuno bebica.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    7

    Početno

    imam mensis a stomak mi raste, a prije toga sam imala 3 spontana
    doktor mi jedva dao uputnice za trombofiliju pretrage, inace sam potpuno zdrava.
    sad cekam nalaze.......
    JEL IMA KO DA ME NAJBOLJE MORE UPUTIT STA RADIT?

  47. #97
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    odakle si?dr inače tesko daju uputnice za imunoloske pretrage treba biti bas uporan a 3 spontana su indikacija da ti daju uputnice

  48. #98

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    7

    Početno

    Ja sam iz sl. broda,drago mi je sto se neko javio
    dobila sam neke nalaze,neznam jesu li pozitivni ili negativni:

    rezultat jedinica ref.interval
    antitrombin III 1.25 h 1 0.80 -1.20
    protein c 1.18 1 0.70-1.40
    lupus antikoagulant 1 neg. arb.jed neg
    homocistein 7.6 umo1/1 5.0 -15.0

    molim cure da mi jave jesu li ovi nalazi u redu ili ne.
    ps.mog doktora nema, na godisnjem odmoru
    malo sam zabrinuta ,faktor v laiden cu naknadno nalaz dobit

  49. #99
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Podižem!

    Drage forumašice, molim pomoć, iskustva, mišljenja o mojim nalazima.

    Prvo mali uvod:
    dogodila su mi se 2 pobačaja
    (1. u 8. tt, blighted ovum u 2. mj 2014. godine
    i 2. također u 8. tt, u 10. mj 2015, missed abortion)

    Trenutno sam opet trudna, 7+1 no izgleda da je opet blighted, imamo nepravilnu gestacijsku i žumanjčanu, danas predvečer idem na UZV opet.
    Doktorica me na početku ove trudnoće poslala da vadim nalaze za trombofiliju (dosad učinjeni spolni hormoni, hormoni štitnjače, KKS uredni, brisevi na bakterije uključujući i klamidiju uredni)

    Danas su mi stigli nalazi (dio, čekam antifosfolipidna antittijela)
    Glase:
    Faktor V Leiden (R506Q) heterozigot
    Faktor II protrombin (G20210A) normalan tip
    MTHFR (C677T) heterozigot
    PAI-1 (4G/5G) homozigot 4G

    Protein C global snižen 0,61 (refrentna vrijednost 0,69-1,56)
    APCR snižen 1,5, (referentna vrijednost >1,8)

    Ostalo unutar granica referentnih vrijednosti (APTV, APTV omjer, protrombinsko vrijeme, INR, fibrinogen, antitrombin III, protein C, protein S, lupus antikoagulant)

    Znače li nalazi trombofiliju? Ponavljam, dio fali, biti će za cca 2 tjedna.
    Hvala unaprijed!
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 30.03.2016. at 15:22

  50. #100
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Po meni bi ovo bila trombofilija, po pai , i to bi trebalo znaciti da pijes andol 100 prije zacetka ili od.plusa a dalje heparin.
    Za nepravilnu gestacijsku ces jos vidjeti danas, drzim fige da bude ok.
    Za sve ce ti gin reci i objasniti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •