Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 134 od 134

Tema: Trombofilija

  1. #101
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    MalaRiba, imamo skoro iste nalaze, iza mene su 2 pobačaja (sumnja i na 3. biokemijsku).
    Da, radi se o trombofiliji, imaš 3 mutacije, najgora je Faktor V Leiden, najvjerojatnije će ti biti potreban heparin.
    Posavjetuj se i s hematologom. Sretno!

  2. #102
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    I blighted je, potvrđeno večeras uzv-om.

    Cure, hvala vam - to sam i pretpostavljala, da jest trombofilija.
    Doktorica mi je rekla da je ''rubno trombofilija'' (ne zvuči mi kao službena dijagnoza), no, opet, pretpostavljam da ni sama nije sigurna jer sam pretragu uopće išla obavljati na vlastitu inicijativu. Moguće da sam ju zatekla s nalazima i pitanjima.
    Također je napomenula da nije sigurno da je ona uzrok ranim gubicima, tj nerazvoju ploda.
    U svakom slučaju, čeka me ili kiretaža ili (nadam se) prirodno čišćenje - oboje sam iskusila i biram prirodno čišćenje, ako do njega dođe.
    Ja duboko vjerujem da je trombofilija uzrok gubicima i prava dijagnoza, vidjet ćemo kako ćemo dalje rješavati.
    Hvala još jednom!

  3. #103
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Mala ako sumnjas da tvoja gin ne zna puno o tome nadi pravog gin ili dr. Jos bolje hematologa.
    Neznam od kuda si , ali ima puno cura koje znaju di ici kome se obratiti.

  4. #104
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Tiia, is Rijeke sam!
    Nemam pojma odakle krenuti, mislila sam pitati dr opce prakse uputnicu za hematologa, ginicka mi nis nije spominjala osim da cemo pricati kada sve bude gotovo (ova trudnoca)

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Mala Riba,žao mi je. Prenijet ću ti moje iskustvo. Nakon jedne savršene trudnoće i poroda narednih sedam godina imala sam četiri pobačaja od osme do 12. sedmice. Osim poremećaja stinjace nadjene su mi mutacije pai, ace i faktor 13. Prošle godine sam do začeća uzimala aspirin a zatim clexan od pozitivne bete ali je opet završilo pobačajem,i to jako rano.
    Obišla sam nekoliko ginekologa, hematologa na klinici,i njihova mišljenja su jako podijeljena. Sada sam ponovo trudna i uzimam samo aspirin po preporuci dr Radoncica i mog stalnog ginekologa. Trombociti su dobri,dimeri miruju. Mnogi dr danas kad nemaju rješenje i objašnjenje propisuju clexan. Nekome pomogne nekome ne. Ali sam od nekoliko dr čula da genetska a ne stecena trombofilija nisu uvijek siguran razlog za rane pobačaje. Često je to slabost ovulacije, ne znam da li si to ispitala? Sretno
    ps Ja sam uspjela do sada u velikoj mjeri zahvaljujuci dr Radoncica, iako nisam iz Zg. Jedan pregled i konsultacije za njega su bili dovoljni. Naravno da to nije uvijek slučaj ali vrijedi probati.

  6. #106
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    MalaRiba, jako mi je žao
    U prvoj trudnoći nisam primala heparin, dogodio mi se spontani.
    Druga trudnoća je ostvarena ivf-om, primala sam heparin od prvog dana stimulacije, opet mi se dogodio spontani.
    Hematologinja je rekla da trombofilija najvjerojatnije ne utječe na ranu trudnoću, uglavnom, mišljenja su podijeljena (ne znam jesu li podijeljena među hematolozima, među ginekolozima jesu).
    Ginekologinja ti može dati uputnicu za hematologa, tj. za sve što se tiče (ostvarivanja) trudnoće.

  7. #107
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    I ja sam iz Rijeke i takoder na heparinu.
    Ja sam pronasla gin u bolnici koja mi je prepisala hep, staroj gin nisam vjerovala.
    Neznam dali se kod nas ide ili ima kakav hematolog kao i u Zg sto ima.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    48

    Početno

    MalaRiba, žao mi je zbog tvog gubitka...
    kod tebe je definitivno trombofilija u pitanju, sad sam u bolnici imala cimericu sa identičnim tvojim mutacijama koja je imala tri rana pobačaja, a sada je 4i put trudna i na kraju je trudnoće, prima heparin od samog početka trudnoće (od plusića na testu) uz velike doze i utrogestana i duphastona odjednom...
    Želim ti puno sreće....

    Btw...ja isto imam trombofiliju koja mi je ustanovljena nakon gubitka prve bebice u 39 tt...ali moje mutacije su Faktor II protrombin heterozigot i PAI 1 homozigot 4G...sada sam ponovo trudna, primam heparin od pozitivnih otkucaja i trenutno sam u 27 tt, guram dan po dan, ali za mene panika tek sada kreće s obzirom na prvu trudnoću...

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima,

    Imala sam jedan spontani u 9tt i tada otkrila da imam trombofiliju. Poslije toga sam rodila bebu uz korištenje Fragmina svaki dan. I nakon toga u 3.trudnoći u 18.tjednu prijevremeni porod/spontani, uz korištenje Fragmina. Na obdukciji je nalaz pokazao da je došlo do infarkta posteljice. Inače sam -rh grupa. Da li je netko od vas imao ovakav slučaj da se uz korištenje Fragmina dogodio spontani/infarkt posteljice? Što savjetujete? Hvala unaprijed

  10. #110
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Cure, hvala na info!

    biserko, a što bi bila slabost ovulacije? Možda nekvalitetna jajna stanica?
    tiia, ako smijemo ovdje, molim te ime doktora iz bolnice koji ti je dala heparin, čisto da imam kao orijentir. Ja sam inače trenutno kod doktorice D.-Š., ona je prije bila na Pomeriu, a sada je kod Guvernerove.

  11. #111
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Na odjelu humane, prof Smiljan.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Mala riba, otprilike tako mi je dr objasnio. Loša kvaliteta stanice plus pucanje folikula kad već prerastu optimalnu veličinu. Moguce da je kod mene uzrok te slabosti bila hormonalna neravnoteza-visok tsh,hipotireoza plus nizak progesteron.
    Ja sam u trenutku kad je dr procijenio da su idealne veličine dobila pregnyl zatim nakon nekoliko dana progesteron 3puta 1 i upalilo je nakon četiri spontana. sada još uvijek uzimam 2 utrogestana dnevno,a zbog aspirina kontrolisem inr, ptt i trombocite.

  13. #113
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Molim za pomoc ako se neko razumije u ove nalaze. U 6.mjesecu sam trydnoce i radila sam testove na trombofiliju koji su ovakvi:
    PAI I - polimorfizam 4G/4G
    Lupusantikoagulans - nije dokazan
    MTHFR - obje heterozigotne
    Faktor II - nema defekta
    Leiden V - nema defekta
    Ginekolog kaze da ovo samo ukazuje na predispoziciju za trombofiliju ali da je nemam i da je dovoljno da uzimam aspirin 100 protect i da mi ne treba heparinska terapija. Interesuju me vasa iskustva i misljenje posto sam negdje procitala da heparin treba uvesti i ako samo postoji predispozicija za trombofiliju. Hvala unaprijed

  14. #114
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Cure molim vas pomoc! ja imam nalaz mthfr C677T-heterozigot I A1298C-homozigot. Sad sam trudna 7tj I ovaj tjedan idem na ultrazvuk da cujemo srce! Pijem aspirin 100 od ivf transfera, moja dr ne smatra da sam za heparin. Imam jednu biokemijsku trudnocu iza sebe. Sto vi mislite? Trebam potrazit pomoc hematologa?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj LIMAC prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molim vas pomoc! ja imam nalaz mthfr C677T-heterozigot I A1298C-homozigot. Sad sam trudna 7tj I ovaj tjedan idem na ultrazvuk da cujemo srce! Pijem aspirin 100 od ivf transfera, moja dr ne smatra da sam za heparin. Imam jednu biokemijsku trudnocu iza sebe. Sto vi mislite? Trebam potrazit pomoc hematologa?
    Hej! Moj nalaz je isti kao i tvoj. U IVF postupku doktor koji mi je vodio postupak nije smatrao da mi treba heparin. No, vec kod prvog pregleda kod mog primarnog ginekologa u 6 tt, isti me stavio na heparin. Rekao mi je da je naravno postoji sansa da mi heparin nece trebati no on ne zeli riskirati, da sam se previse namucila da zatrudnim itd. i da ce sve poduzeti da odrzim trudnocu do kraja. Odlican je!
    E sad, kad sam bila na vadjenju krvi popunjavala sam neki upitnik i izmedju ostalog navela da trosim Fragmin i tad su se svi cudom cudili da koji mi ga to lijecnik prepisao jer se kao Fragmin u pravilu daje od 12 tt. Dok se kod prve trudnoce (meni je ovo prva) ne daje! Hmmmm valjda se ceka da se dogodi sr... pa su svi sljedeci put pametniji!
    Svaki lijecnik ima svoju praksu. Ja bih se na tvojem mjestu izborila za fragmin. Ne bih riskirala!
    Seetno!

  16. #116
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Hvala ti! Jako se.bojim da se nesto ne desi. Moj ginekolog nema neko misljenje o tome... Zatrazit cu ipak uputnicu za hematologa I probat se izborit za fragmin.

  17. #117
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Meni su, nakon dva spontana uveli Clexane odmah po potvrdi T, tj.po pozitivnoj beti. I tako rade na odjelu na kojem se ja vodim.
    Neki odjeli i gin.uvode nakon srcane akcije a netko tek kasniie.
    Ovisno kakva je tvoja situacija ali mislim da preventivno bi ti trebali dati odmah !

  18. #118
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Hvala vam cure! Imate kakvu preporuku kod kojeg doktora da idem?

  19. #119
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Od kud si?

  20. #120
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Od kud si?
    Iz Varazdina

  21. #121
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj LIMAC prvotno napisa Vidi poruku
    Iz Varazdina
    Evo bila sam danas u Merkuru i rekli su da nisam kandidat za fragmin, da je to samo za aspirin.

  22. #122
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Meni je u Petrovoj na.Humanoj reprodukciji dokt.uvela heparin.

  23. #123
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Evo cure ipak sam zavrsila na clexanu 4000IU, u 9tt d-drimeri su mi 2560...nadam se da je bebica dobro.

  24. #124
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj LIMAC prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure ipak sam zavrsila na clexanu 4000IU, u 9tt d-drimeri su mi 2560...nadam se da je bebica dobro.
    Nadam se da si dobila preporuku za ponovo vađenje kroz par tjedana kako bi se potvrdilo da doza na kojoj si djeluje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  25. #125
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da si dobila preporuku za ponovo vađenje kroz par tjedana kako bi se potvrdilo da doza na kojoj si djeluje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Svaka 4tjedna vaditi veliki loaulogram. Nadam se da je to u redu!

  26. #126
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj LIMAC prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka 4tjedna vaditi veliki loaulogram. Nadam se da je to u redu!
    Svaka 4tjedna moram raditi veliki koaulogram. Nadam se da je to u redu!

  27. #127
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj LIMAC prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka 4tjedna vaditi veliki loaulogram. Nadam se da je to u redu!
    Trebalo bi biti. Sretno! Držim palčeve da bude sve ok dalje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  28. #128
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo bi biti. Sretno! Držim palčeve da bude sve ok dalje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Puno hvala!! I ja se nadam da bude sve u redu!!

  29. #129
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Lijepe moje molim vas za pomoc. Sto vise citam to manje znam, pa cu jednostavno bubnuti pitanje.

    Dobila danas nalaze koji kazu:
    Faktor V Leiden (R506Q) - normalan tip
    Faktor II protrombin (G20210A) - normalan tip
    MTHFR (C677T) - homozigot (mutacija)
    PAI-1 (4G/5G) - homozigot 4G

    Dali to znaci da imam trombofiliju?
    Kako cu znati dali je nasljedna ili stecena?
    I koji je postupak sada dalje ako zelim u novu trudnocu?

    Hvala vam svima unaprijed

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav! Pratim vec neko vrijeme temu..
    Ja sam u posljednjih 7 mjeseci imala 2 spontana (1 blighted ovum i 1 missed ab.) nakon cega me moja ginekologinja salje na pretrage za trombofiliju. Pronadene su mi mutacije na PAI1 i MTHFR, obje heterozigot. Ostale pretrage su uredne. Posto uskoro planiram ponovno ostati trudna, zanima me je li potrebno prije trudnoce otici transfuziologu ili se ide nakon pozitivne bete? Moja mi je ginekologinja rekla da se javim kada test bude pozitivan te me onda salje kod transfuziologa na konzultacije. Mene sada zanima sto vi mislite, da li je potrebno javiti se na pregled transfuziologa prije trudnoce? Hvala unaprijed!

  31. #131
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Evo ja sam u medjuvremanu prosla kontrolu u Petrovoj. Rekli su mi da je trombofilija u pitanju. Slijedeci korak je odlazak kod internista hematologa koji ce odrediti terapiju. Kad i ako ostanem trudna, s tim nalazom se vracam u Petrovu, gdje ce onda oni postupiti po preporuci hematologa i voditi trudnocu tamo od prvog dana.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure
    Radila sam testove na trombofiliju, jos jedan dio nalaza cekam, a ovo mi je stiglo pa ako mi koja moze reci u kakvoj sam situaciji:
    Faktor V Leiden(G1691A) G/G
    Faktor II protrombin (G20310A) G/G
    MTHFR (C677T) T/T
    PAI-1 (4G/5G) 5G/5G
    Unaprijed se zahvaljujem

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    14

    Početno

    Molim Vas informaciju, ako znate...
    Testiranje na trombofiliju samoinicijativno.. Znači bez uputnice dr.
    Gdje se može obaviti i cijena koja je?

  34. #134
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Cijena je cca 250/300 kn po faktoru. Ne znam smijem li pisat gdje se vadi privatno, al odite na google i lako ćete pronaći.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •