Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 212

Tema: Placenta praevia

  1. #51
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ja bih potražila još jedno mišljenje, čisto zbog sigurnosti. Čitala sam na par mjesta da se posteljica može pomalo pomaknuti kako maternica raste - što ovisi o tome gdje se sada "usidrila". Mirovanje je vjerojatno preporučljivo (tako piše i u knjizi koju imam o trudnoći), a da li je strogo ili ne - to ti može samo doktor reći ovisno o tvojoj točnoj dijagnozi.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    I meni je dijagnosticirana u 12 tjednu. Mada se ne prakticira tako rano dijagnosticirati, kod mene su dva vrlo dobra doktora bila 100 % sigurna da je to to.

    Carski nije ništa strašno. Krvarenje je vrlo vjerojatno, ali tek iza 20. tjedna. Prvo koje nastupi obično nije toliko jako da se izgubi plod. Ali, obacezno moraš u bolnicu. I onda slijedi strogo mirovanje, ja sam ležala u krevetu dva mjeseca, dizanje je bilo samo za wc.

    Moj savjet ti je da odeš po drugo mišljenje i svakako se pričuvaš malo više. Nikakvo napinjanje, sex i slično.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno

    idem po drugo misljenje za 2 tjedna....
    zvala drugu doktoricu i rekla da me frajer totalno nepotrebno isprepadao...ajde bar me to sad smirilo...

    thanx na odgovorima...

  4. #54
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Tako rano se placenta previja ne može dijagnosticirati. Ja sam imala totalnu placentu previju pa je ginekolog čekao do 33.tj prije nego što je utvrdio konačnu dijagnozu. Mislim da te ginekolog bespotrebno straši.

  5. #55
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno no

    Osim toga, histerektomija se vrši u slučaju placente urasle u stijenku maternice tzv. placente accrete, a o tome je sigurno prerano govoriti. Ono što bi ti trebala činiti je MIROVATI i ništa više. Znači nema govora o pranju poda, peglanju i sličnim aktivnostima. Ležati što više, čak nemoj niti sjediti dugo.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Ja sam isto imala p.p.,prokrvarila sam po noći negdje sredinom trudnoće i od tada strogo mirovanje,ali hvala Bogu kod kuće.Išla sam u kupaonu,jesti za stol,maloj sam pripremala stvari za vrtić i spremala ju,muž mi je kupio ležaljku pa sam za lijepih dana ležala vani u vrtu.U 36 tjednu sam dobila trudove i završila na carskom.Sve je ispalo dobro i sad smo već tjedan dana doma. :D

  7. #57
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni je utvrđeno sa nekih 10-ak tj da mi je posteljica djelomično preko ušća.Nitko se uopće nije zabrinjavao niti postavljao ikakve dijagnoze(jer je prerano) ,samo mi je gin. objasnio da će se s vremenom, kako beba i trbuh budu rasli, posteljica micati i pomaknuti.I tako je i bilo.

    Inače,vidim da se raspravljalo o posteljici sprijeda iza.Potpuno je nevažno di je(osim naravno ako nije na ušću).Meni je sva tri puta bila sprijeda

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Meni je dr u 15. tjednu rekao da je posteljica straga i jako nisko skroz do unutarnjeg ušća,a na moje pitanje o mirovanju rekao je da mou normalno raditi ,kupati se u moru i voziti ns gliseru.Naravno ako nema krvarenja.Već sam se i kupala ali me malo strah.Inače idem kod izvrsnog uz dijagnostičara.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno

    hvala na odgovorima...

    sad barem znam u kojoj mjeri znaci mirovanje, jer po tom doktoru ne bi ja bas previse mirovala....

    jos sam mislila otici privatno na pregled, cisto da dobim jos jedno misljenje i savjete kaj tocno smjijem , a kaj ne...jer planirali smo ici na more, a sveki me moli da ne idemo jer kaj ak se nekaj dogodi, a i privatna dok mi je napomenula da bi bilo dobro da dodem na pregled prije mora cisto da vidi jel mogu plivati ili ne...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    I meni je placenta djelomično preko ušća, sad sam u 22. tj
    Dr kaže da se to obično do 20-24 tj treba povući, tj da je već trebalo. Znači, može i kasnije?

  11. #61
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    moze i puno kasnije. ima vremena! opusti se

    zapravo je totalno besmisleno tako rano najavljivati placentu previu i priustiti trudnici par tjedana ili mjeseci straha, kad najcesce sve bude u redu i placenta se povuce gore sama od sebe.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Evo jos jedne s dijagnozom placente previje totalis.
    Dosla sam maloprije od doktora. Sva sam smusena,sjecam se samo da mi je doktorica odredila mirovanje,no neznam tocno sto smijem,a sto ne.

    Spremali smo se na godisnji za 2 dana,ali mi je zabranila putovanje.

    Jel zaista tako ozbiljno?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Nina, može bit ozbiljno i bolje je da to tako i prihvatiš. Miruj i slušaj liječnikove upute.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    18

    Početno

    svugdje čitam da se posteljica ne može spuštati s rastom maternice, već samo podići, a meni se dogodilo baš suprotno: u 13. tjednu bila je skroz preko ušća, onda sam u 18. tjednu prokrvarila, tada je bila 17 mm od ušća; u 28. tjednu bila je 25 mm od ušća, a na zadnjem uzv u 33. tjednu spustila se na 14 mm od ušća. sljedeći tjedan idem opet na uzv, bit ću u 36. tjednu. ima li netko slična iskustva? radi li se carski isključivo u slučaju pp, ili i kad je riječ o ovako niskim posteljicama? što znači da se posteljica nalazi u med. liniji? curama koje su tek počele s mirovanjem poručujem da vrijeme brzo prolazi (ležim mjesecima), da budu strpljive i nađu neku zanimaciju u ležećem položaju (seks isključen)

  15. #65
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Trešnjice, vjerojatno će tek sad zadnji uzv-ovi pokazati da li je kod tebe potreban carski ili ne. Obzirom da kod tebe posteljica očito mrvicu ide "amo-tamo" - možda se dovoljno odmakne da možeš normalno roditi. Ali to će se tek vidjeti, doktori će ti sigurno preporučiti ono što je najsigurnije za tebe i bebača. Držim fige!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno

    trešnjice, sad me bas i nisi utjesila, meni je sa 11 tjedana i 5 dana dijagnosticirana pp totalna (pregled bio preko trbuha na prazan mjehur)...za 2 tjedna sam otisla jos privatno na pregled i doktorica kaze da je smijesno dijagnosticirat pp sa toliko tjedana kad je posteljica tek formirana sa 12-13 tjedana, i da u mom slucaju ona ne bi dijagnosticirala pp, posteljica je do samog ušća maternice, ali po njoj to ne bi bila ni djelomicna pp.....sad me zanijma, kako je moguće da jedan tako veliki strucnjak iz vinogradske tako pogrijesi u dijagnozi, makar sam sad vec pocela razmisljati da mi je mozda doktorica to sve malo uljepsala...u biti ne znam vise, uglavnom nekako vise vjerujem njoj nego njemu...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Diami, hvala.

    Stela, mislim da ti je druga liječnica dobro rekla. pričekaj još koji tjedan pa ćeš vidjeti kako će se stvari razvijati. slušaj njezine preporuke i razmišljaj pozitivno. mene su od početka isprepadali, pa mi se možda baš zbog toga i ostvarila ovakva neizvjesna situacija.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    18

    Početno

    dodatak stela - za pregled posteljice na uzv uvijek treba imati puni mjehur. barem su to dosad od mene tražili. vinogradska.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    22

    Početno udaljenost posteljice od ušća

    eto mene opet, bila opet kod onog doktora u vinogradskoj, i sad nemam pp, ali je posteljica 39mm od usca maternice, pa me sad zanima da li je to normalno ili se smatra da je posteljica nisko???
    dok bas i nije nesto pricljiv, po njemu je sve ok, a kad mi to kaze ja si mislim da opet postajem "normalna" i da mogu skoro sve ko i prije trudnoce (rekao je samo ne dizati nista teze od 2 kg).... e sad opet, citala sam negdje da je normalno da je posteljica barem 80 mm od usca, sto bi onda znacilo da mi je nisko....tak da u biti sad vise nis ne znam.....pa me samo zanima, da li se pripaziti, mirovati ipak malo vise nego trudnice koje nemaju nikakvih problema i sl. ili kaj??

    sorry na dugom postu....

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Na predzadnjem uzv posteljica je bila 14 mm od ušća; na zadnjem uzv beba je "prošla" posteljicu, odnosno glavica joj je vodeća. Dakle, čekam vaginalni porod. Moj zaključak o niskoj posteljici je da treba biti oprezan, slušati savjete liječnika, ali ne stvarati svakodnevni stres i razmišljati o lošim rezultatima. Žene kojima se posteljica smjesti potpuno preko ušća idu na carski, a svi ostali slučajevi niskih posteljica su individualni.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj trešnjica prvotno napisa
    dodatak stela - za pregled posteljice na uzv uvijek treba imati puni mjehur. barem su to dosad od mene tražili. vinogradska.
    Sad opet malo citam ovaj topic,pa sam vidjela ovu recenicu.

    Ja sam bas na vise mjesta citala da pun mjehur moze dati lazni nalaz placente previje, tako da je vazno da mjehur bude PRAZAN.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Nina, nakon 32 tjedna traže da mjehur bude pun. nemam pojma zašto, ne ulazim u njihovu struku.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Citala sam na stranim stranicama,a ovdje ima nesto i na hrvatskom:
    http://www.e-beba.com/index.php?opti...=200&Itemid=41

  24. #74
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Da li je neka od vas poslana na mirovanje u bolnicu kad je dijagnosticirana potpuna pp, unatoc tome sto nije doslo do krvarenja??
    Ako da, sto mirovanje u bolnici podrazumjeva?

  25. #75
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Nisam krvarila i mirovala sam u bolnici od 32. tjedna.

    Mirovanje je u tom slučaju značilo - ležanje (nikako ne sjedenje!) u krevetu. Smjela sam hodati do najbližeg wc-a, tuširanje minimalno, i do sobe za ctg. Smjeste te u sobu najbližu sestrama i liftu. I upozore da zvoniš ako bilo što osjetiš, nikako ne smiješ u tom slučaju hodati.

  26. #76
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Goge, do kojeg si tjedna iznijela bebu?
    U kojoj si bolnici bila?
    Cak niti polusjedeci polozaj??

  27. #77
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Primili su me u bolnicu u 33. tjednu, međutim u tijeku borovka u bolnici su mi korigirali termin za tjedan dana unaprijed. To znači da sam primljena u 32. tjednu, a planirani carski su izveli u 37. tjednu. Ako nema obilnijeg krvarenja, čeka se da sazriju bebina pluća, a to je upravo oko 37. tjedna. Meni su dan prije poroda napravili amniocentezu i njome se je utvrdila optimalna zrelost pluća i to je bilo zeleno svjetlo za porod.

    Želim ti reći da nisu sve placente previje iste, i pod time ne mislim samo na položaj posteljice. Postoje stvari koje doktori pacijenticama ne govore jer nisu u poziciji da ih sa sigurnošću dijagnosticiraju, a svaki normalan doktor neće bez potrebe uzrujavati trudnicu zbog nečeg što je pod upitnikom. Uglavnom, ako imaš povjerenja u svog liječnika, poslušaj ga. Ne radi se tu samo o mirovanju, već i o blizini operacione sale ako počne krvarenje.

    Ja sam čuvala trudnoću i rodila u KBC Rijeka i imam same riječi hvale za doktore i sestre koje tamo rade. Odjel je bio izoliran više od mjesec dana zbog epidemije gripe, a oni su se zaista trudili da nam ništa ne fali. Znala sam da će sve biti u redu - izvrsni doktori su mi pratili trudnoću (profesor Petrović, dr Prodan, dr Sindik)

    Gledaj, ovo za sjedenje nisam niti ja znala dok me nije profesor Petrović zatekao kako sjedim na krevetu u sobi. Jako ljuto me je upozorio da moram ležati, jer i sama gravitacija vrši pritisak na ušće maternice.

    Pišem ti na dve strane i opet ponavljam - slušaj liječnike ako kažu da ideš u bolnicu. Slažem se sa svime što su cure prije pisale, postoje razlozi za i protiv. Nije lako promatrati što se događa curama oko tebe, sve to ostavi traga na tebi (Leonisa ), i ništa te ne može pripremiti na to. Ali, kao što netko prije mene napisa: Sve za svoju bebu! Brzo ti to vrijeme prođe. I ja sam stekla divne prijateljice sa kojima se često čujem.

  28. #78
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala Goge, cijenim tvoje savjete. Za 10-ak dana cu otici u neku od bolnica pa cu vidjeti sta ce reci, a do tada sam na STROGOM kucnom mirovanju. Najduza setnja mi je do WC-a, a najvise fizicki radim kad se okrecem u krevetu

  29. #79
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    That's the spirit!!!

    Samo se ti čuvaj i sve će biti u redu

  30. #80
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    kopiram s drugog topica

    Citiraj ninanuna prvotno napisa
    Pozdrav svima!
    Mama sam jedne curice od četiri godine, te sam u 16 tjednu druge trudnoće. Trebala bih jednu razmjenu iskustava. Prije nekoliko dana sam bila na redovitom UZV i sve je bilo OK s time da mi je rekao da je posteljica dosta iza te mi je spomenuo mogućnost placente previe. Isto tako upozorio me da je to još uvijek rana trudnoća te da su moguće brojne promjene da bude sve OK itd. Pitala bih tko ima iskustava s takvom dijagnozom; kada mu je definitivno postavljena, što je radio,... Čitala sam puno o njoj, našla sam naravno i na forumu, ali bih ipak molila još neko direktnije iskustvo, jer kada razgovaram o tome i općenito o trudnoći puno se opuštenije osjećam.
    Puno hvala!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Ja sam u 26 tjednu i za sad mi je placenta skroz dole,cak sam i prokrvarila zbog toga,ali doktor kaze da ima jos vremena da se digne i ne zeli da postavi dijagnozu placente previe.Non stop lezim-nikako ne sedim..... :/

  32. #82
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Molnja, ja znam curu kojoj se posteljica podigla tek u 35. tjednu. Nemoj gubiti nadu!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    Molnja, ja znam curu kojoj se posteljica podigla tek u 35. tjednu. Nemoj gubiti nadu!
    A nadam se draga moja....
    Mene ne brine carski rez(ako se mora uradit)nego krvarenja ako se ponovi...uh

  34. #84

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno evo i mene

    Evo jos jedne s pp totalis u 12. tjednu trudnoce. Kao ima jos sanse da se podigne, pa se ja nadam. No od jucer sam na mirovanju. Nisam za sada prokrvarila.

    Zanima me kada ste pocele s tim full mirovanjem u kojem se ne smije niti sjediti? Iz ovoga sto ja citam mi se cini da se to ipak dogadja u drugom dijelu trudnoce, znaci iza 20. ili cak 28. tjedna. Ja nekako ne mogu zamisliti da sada zalegnem i lezim slijedecih 6 mjeseci, daj me utjesite da barem slijedeca 2-3 mjeseca jos mogu umjereno mirovati, znaci podgrijati rucak, obuci starije dijete, forumirati u nekom polulezecem polozaju ...

    I jos nesto, nitko ne spominje utjecaj pp na plod, a mene toga najvise strah. I naravno krvarenja. To sto cu morati na carski me ne zabrinjava.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ja mislim da je vrlo neodgovorno od jednog doktora postavit dijagnozu placente praevije u 12.tjednu.

    U to vrijeme su sve posteljice nisko. Pa kako i mogu biti visoko kad je cijela maternica joj vrlo vrlo mala.
    No kako maternica raste,posteljica se isto skoro uvijek povuce na gore.
    U rijetkim slucajevima ostane dolje i tek tada se moze govoriti o placenti praeviji.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Nina prvotno napisa
    Ja mislim da je vrlo neodgovorno od jednog doktora postavit dijagnozu placente praevije u 12.tjednu.

    U to vrijeme su sve posteljice nisko. Pa kako i mogu biti visoko kad je cijela maternica joj vrlo vrlo mala.
    No kako maternica raste,posteljica se isto skoro uvijek povuce na gore.
    U rijetkim slucajevima ostane dolje i tek tada se moze govoriti o placenti praeviji.
    Potpis.

    PP se dijagnostifikuje tek u trećem trimestru.

    A jel tebi dr rekao da miruješ?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno re:

    Rekla mi je da mirujem i da je to prijeteca pp, koja je trenutno totalis spustena. To sto se moze podici s rastom maternice mi je naravno takodjer rekla, ali kad vidis kako vaginalni uzv direktno u nju tuce te kako je ona prokrvljena, onda ti je prilicno jasno da trebas mirovati.

    Jasno je da se konacna pp dijagnosticira sa 32 tjedna, ali je vrlo jasno i da se do tada mnoge zene s takvom dijagnozom vec porode i vec tjednima leze u bolnici, pa bas i ne vidim sto je tu neodgovorno da te netko na to upozori. Inace meni je u prosloj trudnoci sa 12 tjedana posteljica bila u kontr. dijelu, tako da nije istina da je kod svih zena na pocetku nisko. Naravno da se i ja nadam da ce se dici, ali eto sto vise citam ispada da se one dijagnosticirane malo kasnije od moje (sa 16 tjedana) i to ako su potpune jako rijetko podizu.

    Ma dosta sam procitala o tome, mozda i previse, i nema smisla sada previse citati jer se samo opterecujem, a najvise sto mogu napraviti je mirovati, nadati se da ce se podici ili ako se ne podigne da ce sve biti OK.

    Mene najvise zanima da li ovo mirovanje i u prvom dijelu kad maternica i plod jos nisu tako teski dok pritiscu na posteljicu mora biti tako apsolutno, lezanje bez sjedenja i dizanje iskljucivo na WC ili se jos 2-3 mjeseca mogu malo vise opustiti, odmarati, ali ipak ne cijeli dan lezati? Ima li netko iskustva s tim?

  38. #88
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam to pitala na drugom topiku, uglavnom meni je i dr rekla da to nije ležanje nego nepretjerivanje s aktivnostima-tj.neš šetat sat vremena, dizat nešto teško, saginjat se, vježbat...
    ali možeš do WCa ili skuhat ili do dućana i natrag u horizonatalu :/

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    mamica nisam mislila tako oštro kao što si ti shvatila.
    A i drugo je kad napišeš da imaš pp totalis, a drugo kad napišeš da te je dr upozorila i da imaš preteću pp.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno re

    Nisam ni ja mislila oštro, samo mi je blesavo kritizirati tuđeg giniča tako bez veze. Kod žene idem punih 15 godina, odradila jednu trudnoću i imam puno povjerenje u nju.

    Koliko sam ja skuzila pp nije nista drugo nego spustena posteljica, a to imam i pise u nalazu. Isto tako pise i da se moze podici, a to sam i napisala, a ona mi je objasnila da je to cesta dijagnoza na pocetku i da se ona podize s rastom maternice. Manje me ona preplasila nego kad sam malo citala po forumima, iz cega ispada da se ta totalis rijetko bas skroz dize. I sad kad vratim film unatrag nije ni ona bas bila nesto optimisticna oko toga. Ali, glupo mi je o tome raspravljati kad tu bas nista ne mogu napraviti. Zato me zanimaju konkretne savjeti oko tog mirovanja i u kojoj mjeri su ga druge cure primjenjivale.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Meni je u 23.tjednu bila placenta praevia totalis,u 30.tjednu jos marginalis,a nakon toga se makla oko pola centimetra od usca,
    tako da vise uopce nije bila placenta praevia,te sam mogla rodit normalno.

    Eto,mozda se jos digne.

    A mirovala sam tek od 30.tjedna,ali zbog prijevremnih trudova,a ne zbog pp.

    Receno mi je samo da malo smanjim aktivnosti,ne tesko dizat,ne sex... ali ne bas mirovat.

  42. #92
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Moja pp totalis dijagnosticirana u 24-om tjednu se na zalost nije povukla. Dapace, lijepo se ugnjezdila i sumnja se da je prerasla u PP totalis accretu. Iako sam vrlo pozitivna i optimisticna i zaista sam se prije svakog UZV-a nadala da je placenta pomakla, to se nije desilo. A ja mirujem vec 14 tjedana, i ocito to ne pomaze. osim sto su mi misici atrofirali i sto se vucem ko starica.
    S druge strane nisam uopce krvarila, i beba se razvija O.K. Dobila sam kortikosteoide i nista vise, jer za to stanje nema lijeka ni terapije. Cekam datum za carski i zao mi je sto necu iskusiti normalan porod i sto sigurno vise necu imati djece. Nakon jedne pp-e sanse da se ponovi su prevelike. Ali se nadam da ce ova beba biti O.K. i zahvalna sam da cemo imati baremjedno dijete.
    Na srecu PP totalis je rijetka a accreta je jos rjedja, tako da se nadam da sam statisticki ja ta jedna od 2400 i da ste tako vi sve druge izvan opasnosti
    Zelim vam svima ugodne vaginalne porode i zdrave bebe.

  43. #93
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    mrs Happy, rijetka je, ali ima nas - i ja sam imala pp totalis accretu. Drži se, imaš moju podršku .

  44. #94
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala Goge!!!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno re:

    Mrs Happy, ma super je da nisi prokrvarila i da dijete dobro napreduje, zato se i miruje. A to je sada najvaznije. Svaka ti cast, misice ces kasnije vec vratiti u normalu. To znaci da si ti sada u 38. tjednu, ako dobro racunam (24 kad je dijagnosticirana + 14 mirovanja). Je li tako? Jesi li cijelo vrijeme lazala doma? A i vidjet ces, mozda se ipak odlucis za jos jedno dijete, pa nije to najgore sto ti se moze dogoditi. Ja vec imam jednu veliku curku, a vidim da je ovo najvjerojatnije posljedica jake upale koju sam imala nakon tog prvog poroda.

    Vidim da ima i onih kojima se totalis povukla, tako da se ja i dalje nadam. A i strogo, strogo mirovanje mogu jos odgoditi za kojih 10-tak tjedana, ma meni sad sve izgleda super jer je sve to bolje od 6 mjeseci strogog mirovanja, ali i to bi se dalo izdrzati da bebica i ja na kraju budemo dobro. Hvala cure na vasim iskustvima, odmah se lakse dise!

    Kakva je ta pp totalis accreta? Opasnija zbog vece mogucnosti krvarenja pri porodu ili zasto?

  46. #96
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hi Mimica, nisam u 38-om nego u 36-om, zapravo sam bila negdje 23 i pol tjedna kad su sa sigurnoscu konstatirali pp totalis i odmah sam pocela lezati doma, a onda sam negdje nakon 6,5 tjedana zavrsila u bolnici i sada sam ovdje 6,5 tjedna. Par dana gore ili dolje, uglavnom lezim vec cijelu vjecnost. Ili barem tako imam feeling...
    Accreta je ona koja se ukopala u marernicu vise nego sto je to normalno (i pozeljno), pa je tako stvorila jaci krvozilni sustav i naravno teze se odstranjuje. Zbog toga postoji opasnost od potrebe da se odstrani maternica a mozda i jajovodi i jajnici. Sve ovisi o dubini ukopanosti.
    No, nije ta najgora. Jos postoje increta i percreta i neka koja se zove vasa previa. Bolje da o njima nista ne pisem. Kazu da je nekad bolje znati manje...
    Naravno kos svih previa je mogucnost krvarenja i prije i za vrijeme poroda ono cega se svi lijecnici najvise boje. (ili se barem meni tako cini.)

  47. #97
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    Naravno kos svih previa je mogucnost krvarenja i prije i za vrijeme poroda ono cega se svi lijecnici najvise boje. (ili se barem meni tako cini.)
    i poslije....

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Naletila sam i ja na tu vasa pp i nisam htjela niti citati dalje, sta cu se nerverati kad tako i tako ne mogu nista drugo napraviti nego mirovati, a vec sam shvatila da je to jako vazno (barem zadnjih 10 tjedana).
    Mrs Happy, znaci uz mirovanje u bolnici uspijes ubaciti i laptop da se spojis na net i to iz lezeceg polozaja? Ajde bar to. Drzim ti fige jos znaci 2 tjedna i da sve dobro prodje, bez komplikacija za tebe i bebu ...

    U kojoj se bolnici najbolje cuvati trudnoca u Zagrebu, u Petrovoj ili je neka druga bolja za preporuciti? Za uvjete necu niti pitati, vise me zanima kakav je dojam na vas ostavio strucni tim?

    Sta i nakon poroda na carski je moguce krvarenje zbog pp? Ja sam krvarila i nakon prvog vaginalnog poroda 7 tjedana i dobila neku upalu maternica, zato sad i jesam u kriticnoj skupini za pp

  49. #99
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Kako Goge kaze, krvarenje i poslije, a ona ima vise iskustva...Ja sam na SD-u i za sada jedino mogu komentirati da su sestre profesionalne i pune razumjevanja i strpljenja, a doktori s kojima sam ja dosla u doticaj isto tako.
    No, kad prodje C/R onda cu ti znati reci koliko su bili strucni i koliko su se znali ponijeti sa izazovnom operacijom.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno re:

    I meni se cini da Goge jako puno zna iz iskustva, a daje nam informacije na kapaljku da nas ne plasi. No cijenim to

    Nekako i ne zalim previse toga znati, mislim da je ovo sto znam dovoljno da shvatim ozbiljnost i mirujem, ako kod mene uopce i dodje do te dijagnoze, a ostalo sada ne zelim niti znati.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •