Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 212

Tema: Placenta praevia

  1. #151
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj choko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam provela 2 mj u bolnici zbog totalne previe ,vec sam se jadala na tu temu iz bolnice .
    Ono sto je bitno da se postuju neka pravila ...meni je moja dr .rekla da sam super ,normalna trudnoca i onda taj isti dan zavrsila u sred noci u bolnici sa takvim krvarenjem da sam mislila da nema sanse da je beba ok .
    Na svu srecu sve je proslo super ,dva mj sam lezala na gin . I jedino sam isla u wc .
    28.02 rodila na carski preeedivnu curici ) isplatilo se sve i opet bi da moram !
    Nego da ne duljim ne zelim vas plasiti ali previa je zeznuta ,nema odnosa,dizanja teskog ,napora ...
    A ja sam radila sve jer mojoj doktorici je primaknula previa .ja sam tu ako imate kakva pitanja ...meni je falilo informacija
    imam pitanja: znači, nisi baš mirovala jer nisi znala da imaš previju? vjerovatno si zato i prokrvarila, jel tako?

  2. #152
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Choko, drago mi je da je prošlo sve u redu i da si ad sretna sa svojom bebicom
    Ja se neću ništa brinuti dok ne uđem u 32.tjedan, ak se dotad ništa ne promjeni onda ću paničarit :D
    Ionako odnosa nema dok ne izlječimo ureoplasmu i on i ja, a sad sa tom posteljicom neću pogotovo, posla po kući imam sad prije božića, al ću ulagano... Ionako se čitavu trudnoću puno nerviram, ne treba mi sad još i ovo!

  3. #153
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    imam pitanja: znači, nisi baš mirovala jer nisi znala da imaš previju? vjerovatno si zato i prokrvarila, jel tako?
    mislim, oću reći, ako ja mirujem, mogla bih spriječiti krvarenja i sl. ? jesi imala puno BH kontrakcija? Ja ih juče i prekjuče imala gomilu preko dana, ono malo malo, pa sam se prepala da mi ne smetaju posteljici, a sigurno smetaju!
    Kao što kaže fingertrips, ne smijemo paničariti do 32. tjedna, možda se stvarno izdign,e moha ginekologinja kaže da je od 28. do 32. tjedna rast maternice najžešći pa onda, držmo fige!

    p.s. a odnosi?!, ne padaju mi, srećom, ni na pamet!
    Posljednje uređivanje od nataša : 15.12.2012. at 12:29

  4. #154
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ma da, bit će to sve u redu! A koliko sam shvatila, kad je takva posteljica u pitanju potrebno je što više mirovanja, iako meni doktorica nije nikakvo posebno mirovanje rekla, nego ono klasično, ne dizati teško, ne saginjati se, nije dobro ni puno stajati, al ni puno ležati. Normalno da nećeš sad ići raditi generalno čiščenje po kući, al skuhati ručak, povješati robu sigurno možeš!

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    I meni je jucer receno da mi je posteljica jako nisko, mirovanje bez ikakvog kretanja... A sd sam u 16. tjednu. Nije dijagnoza placenta previa ali po vasoj prici to je to...koliko st dugo miriovale?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Moja je bila skoro do usca, mirovala 3 tj i sve bilo ok kasnije.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    34

    Početno

    Meni se u 12 tjednu pojavio smedji iscjedak ne svaki dan al dovoljno da napravi paniku. Sa 12+5 sam isla na 4d uzv sa bebom sve ok jako je zivahna. Posteljica je nisko straga sto je dobro zbog mojih mioma i tako ne ugrozavaju moju bebu al kaze dr da djelomicno prelazi preko unutrasnjeg verc. usca malim j

  8. #158

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    34

    Početno

    Pobjegao mi post. Znaci malim jezickom mi prelazi djelomicno preko unutrasnjeg cerv. Usca. I da zato brljavim. Kaze da ce se podici kako beba raste. Al sve je to dovoljno da se uvuce nervoza. Netko nesta slicno mozda i da je sve bilo ok. Sad sam 13+2 trudna i jutros opet malo ali stvarno malo smedjeg.

  9. #159
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    ja sam prokrvarila i nisam znala da imam previu ali i kad sam znala i lezala u bolnici sam 2 puta prokrvarila ali niti priblizno kao 1. puta

  10. #160

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Prokrvarila sa 23 tjedna, doma lezala uz normabele i sve ok.
    No, u subotu 17.8.2013. Hitnom prebacena iz Poreca u Puli( jer sam isla na go uz veliko mirovanje). Primljena za hitan carski a 30+1. Medjuyim sve se nekako smirilo, ali vec treci dan lezim u Puli. Ne micem se,, imam kahlicu, brisem se maramicama, molim sestre da mi pomognu prati zube, jedem lezeci. Placenta previa bila preko usca pa se povukla do usca, pa sam zato i dobro prosla. Stoga ne zezati se...Ja sam to nekako olako shvatila .... A sad se molim da lezeci izdrzim barem jos 2-5 tjedana.. Dobijam injekcije za brzo sazrijevanje pluca, protiv kontrakcija, transfuzija... Ne zelim
    Nikome ovakvu neizvjesnost. Zato molim Boga da se sto vise smiri i da me prebace za Zg zbog inkubatora. Imali netko da sa mnom podijeli svoje slicno iskustvo?

  11. #161
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Pasha znam ženu koja je izdržala čak 2 mjeseca tako u bolnici ali mislim da je i ranije prokrvarila i dogurala skoro do termina. Ima inkubatora i u Riječkoj bolnici ne znam zašto baš treba do ZG ići, ali eto nadam se da ćete čim više izdržati skupa

  12. #162

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Pasha slazm se s Mimi, rijecka neonatologija je jedna od najboljih u RH, svi je hvale a i djecju intenzivnu, moja sestricna je tamo vec 2 mj s bebacem i sve hvale ima.. Nadam se da cete izdrzati jos dugi 2u1 i zelim ti sa na kraju sve ispadne kako treba i s bebicom i s tobom..pozz..

  13. #163
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj Pasha prvotno napisa Vidi poruku
    Prokrvarila sa 23 tjedna, doma lezala uz normabele i sve ok.
    No, u subotu 17.8.2013. Hitnom prebacena iz Poreca u Puli( jer sam isla na go uz veliko mirovanje). Primljena za hitan carski a 30+1. Medjuyim sve se nekako smirilo, ali vec treci dan lezim u Puli. Ne micem se,, imam kahlicu, brisem se maramicama, molim sestre da mi pomognu prati zube, jedem lezeci. Placenta previa bila preko usca pa se povukla do usca, pa sam zato i dobro prosla. Stoga ne zezati se...Ja sam to nekako olako shvatila .... A sad se molim da lezeci izdrzim barem jos 2-5 tjedana.. Dobijam injekcije za brzo sazrijevanje pluca, protiv kontrakcija, transfuzija... Ne zelim
    Nikome ovakvu neizvjesnost. Zato molim Boga da se sto vise smiri i da me prebace za Zg zbog inkubatora. Imali netko da sa mnom podijeli svoje slicno iskustvo?
    Prokrvarila sam u 28tt obilno. Do tada pvremeno krvarenje ali sa ovim zadnjim sam hospitalizirana. Uspjela u bolnici dogurati do 35tt. Dobila 2 injekcije za brze sazrijevanje pluca,bila na tokolizi,koristila ponovo Utrogestan,i jos neke tablete protiv kontrakcija od kojih sam imala grozne nuspojave,ali izgurali smo. Porod na hitni carski( vec je bio planiran carski ali nismo eto dogurali do tog datuma).Beban nije bio ni dan u inkubatoru. Znam kroz sta prolazis,svaki dan ocekivanje hoce li krvarenje stati(ja sam jos bila na fraxiparinu,pa je krvarenje bilo ono bas zestoko). Ima evo sretnih zavrsetaka. Nadam se da ce i kod tebe biti tako.

  14. #164

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Lijepo je cuti za lijepe price... Hvala vam puno mi znaci to .
    U Zg zel jer mi je tamo obitelj. Ovdje sam zaglavila jer sam se tu zadesila..
    Danas mi je grozan dan, kicma se ukocila od lezanja, u medjuvremenu sam se razboljela.. Kasljem boli me trbuh od kaslja.. Bojim se da od toga ne prokrvarim.
    Uh, kako zaspati veceras sa strahovima i bolovima..

  15. #165

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Nakon 6 dana Pule stigla u Petrovu( sanitetskim vozilom)e prebacili. Sada sam drugi dam tu i mirujem do daljnjeg.... Nekako s mirnija tu jer sam prezivjela pakao.
    Krizat cu dane i samo da bude ok.
    Nisam jos prosla sve kontrole u Petrovoj jer sam upala u vilend, base zanima kakvo je stanje sa pp. Danas sam 31+1.

  16. #166
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ajde sad si bar bliže svojima pa će biti lakše preživjeti dane u bolnici, nadam se da će biti sve uredu i da ćeš izdurati još 3,4 tjedna

  17. #167

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala Mali Mimi

  18. #168

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Sada vec 2 tjedna mirujem doma.. Sutra nam je punih 35. tjedana..
    Samo da izdrzimo jos 2 tjedna...

  19. #169
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pasha, bravo. Najgore ste prebrodili. Još dva tjedna će dobro doći, ali i sada je već sigurno. Sa 35 tjedana se beba može roditi bez problema. Samo će biti malo manja, ali sve bitno je razvijeno. Drž'te se još to malo.

  20. #170
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Pasha prvotno napisa Vidi poruku
    Sada vec 2 tjedna mirujem doma.. Sutra nam je punih 35. tjedana..
    Samo da izdrzimo jos 2 tjedna...
    znaš koliko sam ja izdržala s istom dijagnozom?! 40+3!!!!
    za poludit! tako a ne brini, miruj( relativno) i bit će sve ok.
    a da i krene ranije, ja sam rodila prvo dijete sa 35+1 tjedana, čak nije išlo ni unkubator!
    tako da opusti se u svakom slučaju i uživaj!

  21. #171

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Samo da javim da sam danas 37+1 i cekam 37+3 zakazani carski... Dijeli me 36h jos da izdrzim.,,
    Bila sam disciplinirala i umjesto rodim sa 30+2 nadam se da cu za dan i pol izdrzati sa 37+3.
    Ovo pisem da sve koje imaju tu dijagnozu se ne zezaju.. Ja sam bila neozbiljna....

  22. #172

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Pasha drago mi je da si dogurala do 37 tt..
    Meni je posteljica preko usca, i krvarim vec mjesec dana, nekad vise, nekad manje, i u bolnici sam, strogo mirujem, kad pocnem krvariti piskim na kahlicu, ostalo sve radim lezeci plus toga imam i nekakve kontrakcije dosta jake, sad smo 17+3..i ja se nadam da cemo izdrzati do 30 tt..

  23. #173

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Ja sam imala preko usca u 23 tt, mirovala i uz 3 normabela dnevno i ketonale se smirilo. Cak sam i radila poslije 5 tjedana.
    Pa se opustila misleci da sam prosla kriticnu fazu i onda u 30 tt skoro rodila( kahlica, bolnice), dobijala protiv trudova i za brzo sazrijevanje pluca, ali zadnjih 7 tjedana ne hodam vise od 10 metara.
    I sad se povukla sa totalis u marginalis 2 cm... Ali nemamo vise vremena, mora ici van projevtrudova mada ja vec lagano osjetim dolje..
    Ne smije se dirati trbuh jer izaziva kontrakcije..
    Drzi se vatra86 samo miruj, i bit ce ok!

  24. #174

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Evo jos par sati .... Sada samo 37+3.
    Dan D..
    Cekam klistir i poziv u salu.. Ne mogu spavati...

  25. #175

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Pasha nadam se da se vec mazis sa svojom bebicom..i da je sve proslo u najboljem redu..

  26. #176

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Rodila se najljepsa seka, 7.10.2013. U 9:55. Porod vrlo tezak, posteljica se zalijepila za maternicu, spasila je super dr. Skrablin. Trebala je i maternica van.
    Beba 3520/50. Prava cura.. Ja puno krvarila, 6 doza krvi dobila a opet mali hemoglobin.
    Sad smo doma, napredujemo... Uzivamo i mazimo se...
    Sretne sto je sve iza nas.
    Vrlo teska trudnoca, tezak i porod, ali sa sretnim zavrsetkom!!
    Tako zelim svima koji imaju tu dijagnozu...
    Mirujte.. Nemojte se zezati. Cijena je prevelika.
    Pusa...

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Pasha cestitam! Maloj bebici zelim dobrodoslicu.. Uzivajte sad!

  28. #178
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pasha, čestitke velike!
    Uf, i maternica, onda ti je stvarno bilo "čupavo", ali uspjela si i dočekala pravo vrijeme za donijeti svoje dijete na svijet. Svaka čast. Da, placenta previa nije nešto s čime se treba igrati.

  29. #179

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala.
    Uzivamo!!
    Pusa svim trudnicama...

  30. #180

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Samo da javim da je moja cura prekrasna..

  31. #181

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Evo i mene s ovom dijagnozom i jos tjedan dana do iduceg pregleda...iskreno, strah me, ali s druge strane se relativno dobro osjecam i radim (sada sam 26+2). Ginekolog je rekao od 28. tjedna najvjerojatnije mirovanje (radim poprilicno naporan posao na kojem sam cijeli dan na nogama, 10h, od toga 1h pauze).

    Nadam se da cu dogurati bez komplikacija do dogovorenog carskog u 38. tjednu...

  32. #182
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Ja, bez obzira na prognoze ranog poroda, izdržala do dan prije termina.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Lijepo je to cuti!
    Kak to da su ti dali tako dugo cekat? Meni su rekli da rade 2 tjedna prije termina carski da ne bi trudovi krenuli...

  34. #184
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Placenta je bila na samom rubu. Krvarila nisam. Vodio me jedan dr. cijelo vrijeme i rekao da idemo na carski ranije. Onda me preuzeo drugi dr. koji je inzistirao da se ide do kraja jer mozda se placenta malo podigne a carski je zakazao na dan termina. Prokrvarila jako dan prije.

  35. #185
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    U 12 tt mi je dg. placenta preavia, ali ne totalna, već parcijalna. Posteljica je sezala i prekrivala dio unutarnjega ušća. Rekao mi dr. mirovati (ali ništa strogo), već ne dizati teško, izbjegavati napore. Negdje sa 20tt se počela pomicati prema gore i evo sad sam u 36tt i pomaknula se dosta, mislim da je dr. zadnji put rekao da je 6 cm od ušća što je super

  36. #186

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Evo da i ja podijelim svoje iskustvo.U 12.tj usred noci sam imala krvarenje,crveno sa ugruskom,mislila sve gotovo,moje mrvice vise nema Muz pozvao hitnu koja je stigla za 10 ak min.Na pregledu ustanovljen hematom i posteljica koja potpuno prelazi usce,u bolnici strogo mirovanje 7 dana -samo wc-krevet,terapija duphaston,normabel 1x3.Krvarila sam samo 1.dan,nakon toga smedji iscjedak 2tj pomalo-hematom se cijedio.Poslana sam doma na strogo mirovanje i kontr.ulz za tjedan dana.Stanje isto posteljica skroz preko usca,i dalje mirovanje(muz mi je kuhao prao cistio - ljubav moja.Sa 16 tj stanje i dalje isto -strogo mirovanje.Jucer na ulz sa 22 tj mojoj sreci nije bilo kraja kada mi je ginekolog rekao,jao pa posteljica nam se skroz podiglaisplatilo se 2 mj strogog mirovanja(samo krevet-wc)-sve za moju mrvicu

  37. #187
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Meni je posteljica smjestena skroz nisko ali sam tek u 14tt zako da je rano da se postavi dijagnoza placenta previa. Ovo je druga trudnoca s istim problemom. U prosloj trudnoci se posteljica podignula skroz i porod je bio lak,brz i prirodan. Ni jednom nije bilo krvarenja. Medutim sada od 11tt je bilo jednom krvarenje. Srećom kratko i nije bilo obilno. Strogo sam mirovala tjedan dana nakon toga bez tezih poslova ili podizanja tezih stvarcica. Na duphastonu sam jos i jutros se pojavljuje svijetlo smeđkasti iscjedak. Jednom se to dogodilo nakon odnosa dok jos nismo znali da je posteljica nisko. Sad apstiniramo,bar ja Jeli itko od vas imao to smeđkarenje i jeli zabrinjavajuće. Na proslom pregledu Dr je rekla da je za ocekivati smeđi iscjedak. Mirujem cijeli dan danas i nije mi svejedno pa me zanima jel bilo ovako i kod vas

  38. #188
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Meni je posteljica smjestena skroz nisko ali sam tek u 14tt zako da je rano da se postavi dijagnoza placenta previa. Ovo je druga trudnoca s istim problemom. U prosloj trudnoci se posteljica podignula skroz i porod je bio lak,brz i prirodan. Ni jednom nije bilo krvarenja. Medutim sada od 11tt je bilo jednom krvarenje. Srećom kratko i nije bilo obilno. Strogo sam mirovala tjedan dana nakon toga bez tezih poslova ili podizanja tezih stvarcica. Na duphastonu sam jos i jutros se pojavljuje svijetlo smeđkasti iscjedak. Jednom se to dogodilo nakon odnosa dok jos nismo znali da je posteljica nisko. Sad apstiniramo,bar ja

  39. #189
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Otislo mi je dva puta. Da se ispravim..strogo sam mirovala tjedan dana nakon toga mi je receno da se cuvam ali ponasam normalno. Znaci ne trcati maraton ne dizati tesko, bez odnosa..sve ostalo ppolako. Hvala na svakom odgovoru

  40. #190
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Carmina, cestitam!!!
    Nema te dugo i bum ovako

  41. #191
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Otislo mi je dva puta. Da se ispravim..strogo sam mirovala tjedan dana nakon toga mi je receno da se cuvam ali ponasam normalno. Znaci ne trcati maraton ne dizati tesko, bez odnosa..sve ostalo ppolako. Hvala na svakom odgovoru
    Preporuke očito zavise od doktora do doktora.
    Moja je placenta marginalis. Kad je u 16tt ustanovljeno da dira ušće dobila sam preporuku da ležim i mirujem. Na zadnjoj kontroli mi je rekao s obzirom da nije došlo do krvarenja mogu prošetati pola sata i to je to.

  42. #192
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Hvala na cestitkama i na odgovoru. To sam primjetila citajuci postove od prije da su preporuke razlicite. Mene nekako tjesi to sto mi je receno da bi se moglo to smedkarenje ponavljati i to sta nije obilno. Zapravo je jedva primjetno ali je tu i zato me zanima jeli nekome bilo slicno kao i meni. Malo bi mi bilo lakse da cujem da vas ima jos iako bi bilo bolje da nema. Dr je rekla da se mogu dizati, setati..ponasati normalno i da sama procijenim kada mi treba odmor. Ne pretjerujem u nicemu. Dosta u toku dana odmaram ali i spremim rucak,slazem robu itd. Sve odmjereno. Sada ipak lezim drugi dan dok iscezne i posljednji trag iscjetka. Valjda ce sve biti dobro. Ps..nije me dugo bilo na forumu jer sam radila, radila i radila. a i nije bilo razloga da ista napisem. Sad me evo opet natrag. Treca beba na putu..nove bitke i nove pobjede predamnom.

  43. #193

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno Placenta previa,iskustva sa niskom posteljicom preko ušća

    Razmjenjivanje iskustva sa nisko usadjenom posteljicom preko usca maternice..odrzavanje trudoce,mogucnost dizanja posteljice u drugom tromjesecju..ponasanje u trudnoci,porod

  44. #194
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam u 29 tt sa dijagnozom previje od 18.tt
    Jos uvijek je na istom mjestu, nije se pomakla, jos se nadam da hoće do pred porod...
    jutros sam imala prvu epizodu krvarenja, nadam se da će biti i zadnja.
    Nista naporno ne radim, ali i ne ležim... moram pojačati mirovanje...
    Ima li vas jos sa friskim iskustvima? Nije bas ugodno znati da si tempirana bomba...

  45. #195

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Meni je u 18+1 gin rekao da je posteljica pokriva usce(2/3 za sada)-tako je napisao na nalaz.onda valjda nije totalna previa ili?? nije jos dakle bas dao dijagnozu placente previe ali je to spomenuo,kao i mogucnost krvarenja i sve to.prestravilo me i sokiralo nakon kaj sam dosla doma i pocela citat o tome...lakse mi je kad tu procitam da ima i pozitivnih iskustava s tom dijagnozom ali se jos nadam da ce se podici...jucer mi se pojavio neki jako jako svijetlo smedje-zuti iscjedak,al ono jedva vidljivo da nije samo zućkast nego ima tu kao neku još smećkastu boju i to samo kad papirom nakon piskenja bas dublje u rodnicu obrišem(ispričavam se na detaljnom objašnjenju al luda sam već od brige s tom posteljicom jer sam i inače hipohonda)i sad ne znam jel da idem na hitnu ili ne.mislim to nije krvarenje,al opet mi je i malo sumnjivo.uglavnom odmaram doma iako mi gin nije nis tako rekao,rekao je sve normalno samo bez velikih napora.
    Alef da,stvarno nije ugodno znati da si tempirana bomba i to me uzasava

  46. #196

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Prokrvarila sam par sati nakon sto sam napisala gornji post.ne puno al naravno isli smo na hitnu i ostavili me u bolnici tri dana...sad su me pustili doma na mirovanje i dali mi utrogestan.i dalje sam u strahu da se to ne ponovi.joj samo se nadam da bi se ta posteljica ipak mogla podici.ako ima koja buduca mamica sa slicnim strahovima ili iskustvima,javite se...

  47. #197
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    I meni je bilo najvažnije saznati iskustva iz prve ruke. Tako sam iščitala valjda sve forume na našem i engleskom govornom području i dijagnoza jeste ozbiljna, ali najveći broj trudnoća završi super na kraju - i beba i mama dobro.
    Meni je krvarenje trajalo bukvalno sat ili dva, nakon čega sam imala smećkasti spoting jos desetak dana, sve manji i manji... mirovanje svi preporučuju, ali izgleda da nije garancija ničega... mnoga krvarenja nastupe u snu...

  48. #198

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Da i ja sam sve zivo procitala i vidim da vecinom ipak sve super zavrsi.ali je bas naporno stalno brinuti...ma meni je bila samo kaplja krvi i nije se nis nastavilo i poslije par dana taj smedji iscjedak...a da,znam,ni mirovanje nis ne garantira al mirujem jer kaj cu drugo kad se ni ovak nemrem opustiti

  49. #199
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Ja sam imala previju sad s drugom trudnocom. Prvo totalnu, kasnije je presla u marginalnu.
    I takva je ostala do 30+2tt kad sam prokrvarila jako ( u snu) 5 dana nakon tog su me porodili hitnim carskim jer sam opet bila prokrvarila.
    U 24tt imala smedji sluzavi iscjedak i nakon tog je bilo sve ok. Trazi se u bolnicu na cuvanje trudnoce cim udjes u 28tt, jer ulaskom u 3trom. Previja tek pocinje praviti probleme.
    I nedaj da te puno dolje pregledavaju. Sretno. Ako mozes ikako, probaj se opustiti jer ni ovaj stres ti bas puno ne pomaze. Znam da je tesko, ali probaj se okruziti pozitivom.
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 11.02.2019. at 11:34

  50. #200
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Meni nisu preporučili posebno mirovanje, samo uzdržavanje od odnosa i da ne dižem nista teško. Čak i kad sam prokrvarila i dosla na pregled i pitala za uputstva kako da se ponašam, rekli su mi da nastavim sa uobičajenim aktivnostima... to me bas zbunjuje, ta razlika u pristupu...

    Ives, kako je sve prošlo dalje? Kako ste ti i bebica?

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •