Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 212 od 212

Tema: Placenta praevia

  1. #201
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Tako je i meni savjetovano, realno mirovala sam cijelu trudnocu zbog serklaze i previje pa sam opet prokrvarila i to u sred noci dok sam spavala. Pravila kod previje zbilja nema. Mislim da bi tu svaka zena trebala raditi po nekom svom osjecaju. Cisto da si ocuva psihu. Mene je umirivalo ako sam mirovala jer sam znala da sam poduzela nuzno sve da sprijecim komplikacije i da vise nije nista u mojim rukama.

    Hvala na pitanju, super smo! Evo malena je vec 2 godine i 2mj. Prva godina od rodjenja nam je prosla setanjem po bolnicama i kontrolama, isle smo i na Goljak jer se jako izvijala. Propuzala je sa 12mj, prohodala sa 16mj..
    Sve smo stigli, vrsnjake smo dostigli vec sa godinu dana i po kilazi i motoricki. Sad je to jedna prelijepa mala frckava brbljavica!

  2. #202
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja ne mirujem u klasicnom smislu, ali sam modificirala većinu aktivnosti, da smanjim svaki zamor na minimum. Legnem nekoliko puta u danu, koliko imam vremena, da koliko god smanjim pritisak na posteljicu.
    Kod mene je posteljica na zadnjem zidu i onako laički kontam da je krvarenje bilo izazvano tim sto sam tu noć ležala na leđima (ubijaju me kukovi kad ležim na strani) i vjerovatno je tako pritisak veci bio... možda upravo zato, zbog položaja nastanu mnoga od tih noćnih krvarenja, žena se u snu ne znajući okrene nekako da izazove dodatni pritisak... sad najviše pazim na to da spavam na boku, a i po danu kad sjedim da nisam zavaljena nazad...
    Super za curicu, drago mi je da je sve ok!
    Posljednje uređivanje od alef : 12.02.2019. at 14:56

  3. #203
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Jednostavno sam misljenja da ako ce se krvarenje dogoditi, nista ga ne moze sprijeciti. Drugi put sam lezala u bolnici i mirovala ( sve obavljala u krevetu) 5-ti dan su mi dozvolili da se odem otusirati i kosu oprati, tu noc sam opet prokrvarila i zavrsila na hitnom carskom.

    Najbolje radi po svom nahodjenju. Slusaj svoje tijelo i vidi s doktorom sa s ulaskom u trece tromjesecje svakako odes u bolnici na cuvanje trudnoce jer tada su komplikacije jako ceste i bolje da si im odmah na oku.

  4. #204
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Bila jučer na pregledu, 34+1, previa još uvijek kompletno prekriva cerviks. Dr kaže da nema šanse/vremena da se pomakne na sigurnu udaljenost, tako da sve ukazuje da cu morati na carski... samo da ne bude nikakvih komplikacija prije toga...

  5. #205
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Sretno od srca.. i samo hrabro. Bebica je u sigurnim tjednima, prati jedino pokrete i na najmanji iscjedak ili tockicu odmah idi dokotoru. Bilo bi zbilja dobro da vidis s doktorom da te uzmu na promatranje do carskog. Ajde jos malo i ti i beba se mazite
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 07.03.2019. at 15:28

  6. #206
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Evo da prijavim i ovdje, najviše zbog mama koje će čitati ovu temu u budućnosti: naša priča sa previjom je hvala Bogu završena bez ikakvih komplikacija!
    Moj bebač je bio u poprečnom položaju, okrenut licem ka dolje, tako da je pritisak na posteljicu bio minimalan I to me vjerovatno spasilo krvarenja tokom trudnoće.
    Carski obavljen 37+2, bilo je malo straha i brige, ali je proteklo sve ok. Beba super, ja se oporavljam, sad nakon 15 dana skoro kao da nisam ni imala operaciju.
    Dr je očekivala jace krvarenje, to mi je rekla kasnije, ali srećom nije ga bilo.
    Kad su me prebacili iz sale u postoperativnu, sve me bolilo, na meni jos svi oni kablovi i cjevčice, ali ja sam osjećala samo ogromno olakšanje sto je sve dobro prošlo...

  7. #207

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima! U 27 tt sam i imam dijagnozu placenta praevia totalis. Doma sam na mirovanju i nisam još imala krvarenja. Neki dan sam radila ogtt i vrijednost natašte mi je povišena (5.6), ostale dvije su u redu. Drugi tjedan idem na pregled, pa ne znam što će mi reći dr, ali pretpostavljam da imam gestacijski dijabetes. Inače se kontroliram u Petrovoj. Da li je netko imao slično i znate li kako utječe jedno na drugo?

  8. #208

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Alef čestitam na bebici i tako mi je drago da je sve dobro proslo!uzivajte sad i mazite se,bas lijepe vijesti!

  9. #209

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Alef i ako te mogu jos samo nesto pitati,jesi li bila hospitalizirana prije carskog ako da od kojeg tjedna?i u kojoj bolnici si bila?

  10. #210
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Nisam bila hospitalizirana, nije mi bilo čak preporučeno ni mirovanje... u bolnicu sam dosla sat i 15 min prije carskog ali ja sam u USA, i ovdje je pristup mnogim stvarima znatno drugačiji nego kod nas... praćenje trudnoće i sve vezano uz nju je jedna od tih stvari... jos uvijek nisam načisto je li ovako bolje ili ne... srećom sve je dobro završilo

  11. #211

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Ahha a i mislila sam si da nisi u Hr.Preporuke se stvarno dosta razlikuju.Makar ni meni nije rečeno strogo mirovanje ali polaksi tempo da.al ja ipak mirujem tako se osjecam sigurnije.A meni su rekli vjerojatno bolnica od 34 ili 35 tt...Ma naravno glavno da je sve dobro zavrsilo i sad su samo lijepe stvari pred tobom uživaj!
    Posljednje uređivanje od Anelej : 09.04.2019. at 12:10

  12. #212

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Evo da i ja javim da je i moja placenta previa dobula sretan zavrsetak.Bila je to na kraju ipak totalna placenta previa.Smjestena sam u bolnicu u 34 tt i rodila sam dogovorenim carskim rezom u 37+2 tt.Nije bilo nikakvog novog krvarenja.Carski rez je prosao ok,moja bebica zdrava i lijepa apgar 10/10.Sad smo naravno doma,vec imamo skoro mjesec dana i uzivamo.Svima koji se suoce s placentom previom zelim puno srece,a pogledat cu koji put ovdje pa ako bude kakvih pitanja odgovorim.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •