Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: kondilomi u trudnoci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    7

    Početno kondilomi u trudnoci

    Očajna sam i razočarana u naše ginekologe i zdravstvo!
    Trudna sam 18 tjedana. Uz kondiome koji se nalaze izvan rodnie uputili su me na operativno uklanjanjanje.
    Zabrinuta sam i prestrašena jer mi ginekolozi nisu objasnili sam ostupak uklanjanja, trajanje, moguće rizike za trudnocu, bebu...
    Molila bih svee trudnice koje imaju ili znaju nesto o tomproblemu da mi kazu jer mi je situacija totalno nepoznata...
    Prva trudnoca mi je protekla u najboljem redu, normalan porod , zdrava beba... No , prije ove druge mi je utvrđen CIN 1 i sad u trudnoći su se pojavili kondilomi. Može li se javiti koja trudnica, mama sa iskustvom??
    Hvala!!

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja ih, srecom, nisam imala u trudnoci, ali posto su se prije toga dvaputa vratili nakon "paljenja" ginekolog mi je rekao, da u slucaju da se vrate u trudnoci moram na uklanjanje jer beba na samom porodu moze pokupit HPV od mene. Koliko me on uputio u sve to, postoji lasersko uklanjanje i ono klasicno takozvano spaljivanje. Lasersko je, navodno, bolje, jer kondilom uklanja ispod koze, navodno je bezbolno i sam postupak je ambulantni, dakle nista strasno. Tad, znaci prije 4 godine, kod privatnika je cijena bila oko 500 kn ako se ne varam. Tad se jos u bolnicama nisu obavljali zahvati laserom. Da li je jos uvijek tako ne znam, najbolje ti je da se raspitas.
    Ako se odlucis na klasicno uklanjanje to ti je takoder relativno bezbolno jedino sto se ponekad mora ponovit postupak 2-3 puta.
    Nadam se da sam ti barem malo pomogla...Sretno i javi sta si rijesila!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Rečeno mi je da će se kondilomi uklanjati kirurški i to u drugom tromjesečju trudnoće.
    Čekam pregled kod doktorice tjedan dana, jer me pregledavaju u bolnici i strahujem... po prirodi sam paničar još kad mi ništa ne objasne...
    Ako se ne uspijem riješit kondiloma, tj. ako se opet vrate neizbježan je porođaj na carski?
    Samo molim Boga za svoje dijete da ostane zdravo i da porođaj protekne u najboljem redu??!!
    Neka se javi neka trudnica , sadašnja, bivšs sa sličnim iskustvom...
    Hvalaaaaa !!
    koksy,, pomogla si mnoga

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zvornik,BiH
    Postovi
    56

    Početno

    Ja sa ih imala u prvoj trudnoci i spaljivali su mi u drugomtromesecju trudnoce,jer su se tad i pojavili,radila sam neke nalaze i sve je posle toga bilo u redu....ne panici...nemas nista od toga....meni se posle trudnoce nisu ni vracali

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj sole prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sa ih imala u prvoj trudnoci i spaljivali su mi u drugomtromesecju trudnoce,jer su se tad i pojavili,radila sam neke nalaze i sve je posle toga bilo u redu....ne panici...nemas nista od toga....meni se posle trudnoce nisu ni vracali
    ja sam ih uklanjala 12.01. u anaseziji kirurskim putem ( 23. tjedan trudnoce). nije boljelo,par dana sam slabo krvarila na dvije,tri rane... mazala sam to kremom i proslo je sve ok. imala sam 13 kondiloma vanjskih (šiljasti).
    25.01. dakle dva tjedna poslije uklanjanja me pregledao ginic i sve je bilo ok.
    12.02. znači mjesec dana nakon kirurskog otklanjanja su mi se opet pojavila tri,cetiri mala komada sa lijeve strane velikih usana. pregled kod svog ginica imam za pet dana. strahujem od ponovnog odlaska u bolnicu samo iz razloga da mi se opet ne pojave nakon anastezije pod cijim utjecajem bude i beba. znam da treba biti uporan sa tom bolešću ali nisam se nadala njihovom vraćanju, tim više što mi je zadnji papatest uredan, negativan na HPV.
    Molim vas da se javi netko tko je prosao porod sa kondilomima i koliko je uspješno premazivanje... sada sam u 28. tjednu trudnoce pa mozda bi bilo bolje da to probam predlozit ginicu da ih se rijesim prije poroda!11

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •