Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 143 od 143

Tema: INJEKCIJE HEPARINA-iskustva!

  1. #101
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,koliko vremena od stimulacije mora proci da bi se mogli vaditi svi ovi nalazi vezani za trombofiliju?

  2. #102
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,387

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    cure (ako je ijedna jos ovdje aktivna) zanima me jeste li dobile fragmine/heparine na recept i kako (kod koga)?
    ja se bodem vec 10. dana nakon et. i ako sam trudna trebati cu nastaviti. 20 inekcija sam kupila (za prvu ruku) ali neću više. em nema smisla ako mogu na recept, em su skupe...
    Pinky ja sam ti jedan dan bila na obradi u Petrovoj (privatno dogovorila sa dr. Đ)...tamo su mi napisali potvrdu (na temelju mojih nalaza za nasljednu trombofiliju) koju svaki mjesec pokažem socijalnom ginu i on mi da uputnicu za ambulantno liječenje za Petrovu.
    Odmah nakon što sam dobila potvrdu otišla sam sa njom u trudničku ambulantu i tamo naručila injekcije za mjesec dana. kad sam pri kraju (ostane mi recimo 6 injekcija) zovem telefonski i naručim Clexan te ga nakon par dan podignem sa uputnicom.
    iskorištene injekcije u isto vrijeme odnesem na odjel kod sestara da ih odlože...

  3. #103
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    uf, ja sam iz dalmacije. da li to znaci da sve moramo svaki mjesec u petrovu (koliko se ostaje na ambulantnom lijecenju, dan?) ili bi se to moglo odraditi u npr. splitskoj bolnici? znam da pitam previse i prerano (jos nemam potvrdu da sam trudna) ali sta cu, streber sam...

    puno ti hvala na svim odgovorima draga boxice

  4. #104
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,387

    Početno

    ovo što sam bila na obradi bila sam jedno prijepodne...
    a uputnica za heparin je samo na ambulalantno liječenje ali se ništa ne ostaje...doneseš uputnicu i podigneš lijekove

    S obzirom da si iz Dalmacije mislim da možeš najnormalnije otići u neku bližu bolnicu, ali to onda moraš kod njih provjeriti kako ide procedura...

    ako imaš nalaze na trombofiliju, ne bi trebalo biti problema da već sad počneš dobivati injekcije na recept jer se to u postupcima uzima odmah iza ET
    ja imam prirodnu trudnoću pa su čekali da čuju srčeko i onda sam počela sa terapijom...
    neznam jesi li samoinicijativno napravila pretrage ili te neki gin uputio? pretpostavljam da nisi samoinicijativno počela uzimati injekcije...prema tome odi kod gina koji ti je to preporučio nek ti da potvrdu,
    pa s tim kod socijalca po uputnicu i onda zovi bolnicu i pitaj za proceduru...

    i ako je još što zanima, samo ti pitaj...drago mi je da mogu nekome pomoći...

    mislim na tebe i želim ti +!!!

  5. #105
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    imala sam uputnicu ginekologa na moje inzistiranje (za pretrage). inekcije nisam pocela samoinicijativno vec na dan et po preporuci mpo lijecnika. isti dan sam dosla doma i nasla u sanducicu genetske nalaze. zvala mpo dr. i nastavljam sa fragminom dok ne napravim test. a prvih 20 inekcija sam kupila navrat nanos jer sam se odmah trebala poceti bosti. petpostavljam da ću trebati sve srediti sa socijalnim ginekologom na osnovu nalaza. ma puno ti hvala, spasavas mi mozak!!! bila bi 300x nervoznija da na tebe nisam naisla

    btw taman gledam na vijestima novu aparaturu u citološko/patološkom labu u splitu, jednu od najboljih u europi wow

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Bok cure, imam jedno pitanje za vas iskusne heparinke. Zbog upaljene vene i povišenih fibrinogena i d-dimera uveden mi je clexan 0.4, koji primam unazad mjesec dana i moram ga uzimati još 6. tjedana iza poroda koji je bio 11.6. E sad, ja se sama bodem u bedro, i do sad sam imala reakcije poput hematoma. Ono što me počelo zabrinjavat je to što me je unazad tjedan dana područje uboda na obje noge počelo svrbiti i pojavile su se crvene fleke. Da li se to i vama dešava, je li to normalno ili je neka alergijska reakcija?

  7. #107
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,387

    Početno

    Citiraj pera prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, imam jedno pitanje za vas iskusne heparinke. Zbog upaljene vene i povišenih fibrinogena i d-dimera uveden mi je clexan 0.4, koji primam unazad mjesec dana i moram ga uzimati još 6. tjedana iza poroda koji je bio 11.6. E sad, ja se sama bodem u bedro, i do sad sam imala reakcije poput hematoma. Ono što me počelo zabrinjavat je to što me je unazad tjedan dana područje uboda na obje noge počelo svrbiti i pojavile su se crvene fleke. Da li se to i vama dešava, je li to normalno ili je neka alergijska reakcija?
    ja sam na Clexanu 0,4 (isto se pikam u bedra)
    mjesto uboda mi je crvena fleka, a oko nje ogromna masnica...

    možda sad drugačije reagiraš jer ti tijelo ima malo drugačije hormone nego kad si bila trudna...najbolje da pitaš gina

  8. #108

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Čula sam se sa ginekologom i ispalo je da je to alergija na clexane . Schok. Nakon više od mjesec dana uzimanja, pojavila se alergija. Rekla mi je da odmah prekinem s terapijom, a kako je prošlo 3 tjedna od poroda da mi neće uvodit zamjenski lijek, jer kao više nije potrebno, 3 tjedna su dovoljna, a uz to da bi vjerojatno ispala alergična na ostale heparinske lijekove.

    Sad se ja pitam, da želim ponovnu trudnoću u životu, i da mi se pojavi opet isti problem, kako bi g uspjela rješiti ako sam alergičn na heparin. Jeli ima koja od vas sa sličnim iskustvom.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj pera prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Sad se ja pitam, da želim ponovnu trudnoću u životu, i da mi se pojavi opet isti problem, kako bi g uspjela rješiti ako sam alergičn na heparin. Jeli ima koja od vas sa sličnim iskustvom.
    Negdje na ovoj stranici sam našla info o tome što se koristi u slučaju netolerancije na heparin.
    Potraži, trenutno nemam vremena čačkat, ako nađem prije tebe, postaću link.
    http://www.fvleiden.org/ask/

  10. #110
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj pera prvotno napisa Vidi poruku

    Sad se ja pitam, da želim ponovnu trudnoću u životu, i da mi se pojavi opet isti problem, kako bi g uspjela rješiti ako sam alergičn na heparin. Jeli ima koja od vas sa sličnim iskustvom.
    Sumnjam da si alergična na sve vrste niskomolekularnih heparina. Pred nekih godinu dana, možda i više, sanja74 (valjda sam dobro zapamtila nick) je dobila takvu alergiju u trudnoći, provela je neko vrijeme u bolnici, promijenili su joj vrstu (clexan, fragmin, fraxiparin, ne sjećam se o čemu je bila riječ) i sve je bilo O.K. do kraja trudnoće, na onaj drugi nije imala alergiju.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    2

    Početno

    vidim da vas dugo nije bilo na ovoj temi, a ja trebam hitnu pomoć! sutra idem prvi put u bolnicu po clexan. na uputnici mi piše samo ambulantno liječenje i nigdje ni glasa clexanu... Kako će tamo znati što mi trebaju dati, jer će to biti ok uputnica? Puno hvala

  12. #112
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni je soc. gin. dala 2 uputnice: za ginekologa u bolnici i za dnevnu bolnicu.
    ginekolog u rodilištu (bolnici) mi je na osnovu nalaza trombofilije i preporuke mpo liječnika odobrio fragmine. onda sam sa tim nalazom i friško izvađenom krvi išla u dnevnu bolnicu gdje su mi naručili dozu inekcija za mjesec dana.
    krvna slika mi je bila u redu (trombociti ti moraju biti ok i zato prije svakog izdavanja inekcija moram donijeti novu krvnu sliku) i sutradan sam došla predići 30 inekcija.

    i tako iz mjeseca u mjesec.
    p.s. ja sam ostala trudna iz 5. icsija, dobijam inekcije u bolnici tek od pozitivne bete, a do tada sam ih kroz postupke (od transfera do bete) sama kupovala.

  13. #113
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    i da, na uputnici za dnevnu bolnicu ti TREBA pisati clexan i koji (meni piše fragmin 5000)

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Poštovana, da li ste doijili ? Trenutno koristim Fragmin 5000 i rekli su mi da kada se porodim necu moci dojiti?

  15. #115
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Alla prvotno napisa Vidi poruku
    Poštovana, da li ste doijili ? Trenutno koristim Fragmin 5000 i rekli su mi da kada se porodim necu moci dojiti?
    Alla, pretpostavljam da si proguglala, ovo puse u uputstvu:


    "Dojenje
    Dalteparinnatrij se u malim količinama izlučuje u majčino mlijeko. Dosadašnjim je ispitivanjima utvrđeno da razine anti-Xa u majčinom mlijeku iznose 2 do 8% razina u plazmi (15 žena, 3. do 5. dana laktacije, 2 do 3 sata nakon supkutane primjene dalteparina). Nije vjerojatan antikoagulacijski učinak na dojenče.
    Ne može se isključiti rizik za dojenče. Odluku o tome treba li nastaviti ili prekinuti dojenje ili nastaviti odnosno prekinuti liječenje Fragminom treba donijeti uzimajući u obzir korist dojenja za dijete i korist liječenja za majku."

    Koliko ja znam, zene doje.
    Ipak, radi sigurnosti, kontaktiraj ginekologa/hematologa/klinickog farmakologa/farmaceuta/nekog od nabrojanih.

    Sretno!

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje na ovoj stranici sam našla info o tome što se koristi u slučaju netolerancije na heparin.
    Potraži, trenutno nemam vremena čačkat, ako nađem prije tebe, postaću link.
    http://www.fvleiden.org/ask/
    postovana, davno ste pisali o ovome da li jos ima ovaj link negdje ne mogu ga naci hvala!!

  17. #117
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Cure, je li vam se događalo da vam izađe nešto lijeka "van" na mjesto uboda?
    Meni se danas to dogodilo prvi put i to prilična kap a vidim da je mrvicu ostalo u šprici. Jeste kad pokušale to s drugom injekcijom "nadomjestiti", vjerojatno je to glupa ideja jer je teško ocijeniti koliko doze treba ispustiti.

    Mene je sad strah da će mi faliti lijeka i nezz sto da radim, možda da ujutro popijem jedan aspirin 100?

  18. #118
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Era, ne sekiraj se, ponekad koja kap ostane u šprici ili izađe.
    Pokušaj nakon što se ubodes i injektiraš tekućinu pričekati 10ak sekundi prije nego izvuces iglu vani.

  19. #119
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Aha, dobro to nisam znala, budem tako probala. Tek sam si 3x dala injekcije pa još učim.

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Jesi li krenula kući?

  21. #121
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Heeej stigla sam jučer kući.
    Prezivjela let i sve. Danas cu pokusati s mojom dr vidjetu kako ćemo kontrolirati krv radi tog heparina... A ako test bude pozitivan svakako bih se naručila i kod, ovdje već spominjanih, dr. Đelemiša

  22. #122
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Era koju mutaciju imaš? Ja PAI heterozigot a za to se navodno ne daje heparin...a iza mene 2 spontana i 2 ranije rođeno djece.

    Jeste imale kakvih nuspojava, koje uopce mogu biti sto kazu doktori?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Može li se injekcije clexana kupovati bez recepta u ljekarni? (Imam nalaze gdje piše da moram uzimati clexan)

  24. #124
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Uz nalaz moze.

  25. #125
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Era koju mutaciju imaš? Ja PAI heterozigot a za to se navodno ne daje heparin...a iza mene 2 spontana i 2 ranije rođeno djece.

    Jeste imale kakvih nuspojava, koje uopce mogu biti sto kazu doktori?
    Ajme, ja sam sad tek ovo vidjela. Dugo nisam otvarala ovu temu.
    Masnice, vidim u potpisu + i čestitam ti od srca.

    Ja imam PAI 4g/4g, i primjene na MTHFR 677 i F13A1.
    Nakon svih pretraga sam, u jesen, bila kod spec.hematologa i on mi je napisao preporuku za clexane ili fragmin u slučaju trudnoće ili ponovnog postupka potpomognute.

  26. #126
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Hvala!

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Zdravo ima li koga ovde?
    Nosilac sam pai 4g5g hetero.
    Koristim niskomolekularni 0.4
    Sada sam 38 nedelja,nesto mi hematolog pominje da mozda trebam da prekinem pa posle porođaja da nastavim,ali nije ni on siguran bez konsultacije sa ginekologom.Zanima me da li je neka od vas prekidala pred porodjaj ili ne?Inace se radi i o vantelesnoj oplodnji.

  28. #128
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj JelenaJA prvotno napisa Vidi poruku
    Zdravo ima li koga ovde?
    Nosilac sam pai 4g5g hetero.
    Koristim niskomolekularni 0.4
    Sada sam 38 nedelja,nesto mi hematolog pominje da mozda trebam da prekinem pa posle porođaja da nastavim,ali nije ni on siguran bez konsultacije sa ginekologom.Zanima me da li je neka od vas prekidala pred porodjaj ili ne?Inace se radi i o vantelesnoj oplodnji.
    Nisam prekidala, samo nastavila do cca mjesec dana iza poroda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Hvala vam
    A kako ste se porodila,prirodno?
    Cula sam da se ne može dati epidural ako se uzima inekcija pre?
    A hematolog pominje da moze doci mozda do većeg krvarenja kod porodjaja?

  30. #130
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Pa on bi to trebao znati zar ne? Mislim da kad se ide na porod taj dan kad krene se ne daje heparin nisam 100% sigurna ja planiram baš pitati svog hematologa idući tjedan pa mogu javiti. Ali svatko je slučaj za sebe i moraju doktori uputiti i dati detaljne korake.

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Da da,taj dan se ne daje.Samo što ja nisam vidovita pa ne znam kad ce porodjaj početi.Ali hajde videcu sutra u bolnici da li će mi nesto reci
    Hvala vam

  32. #132
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja sam došla u "nedoba", kao hitnoća u 2 ujutro, bio je CR, ali su pričekali max koliko se moglo jer sam si dala clexan u 20h navečer. Rodila sam ujutro u 6h.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Hvala vam puno.Kod mene nije neka mutacija velika samo je taj PAI 4G5G
    Pa se sve nadam da iako mi ga prekinu sada 2 nedelje do porodjaja da neće predstavljati neki problem,jer doktor koji mi je radio vto heparin mi je dao cisto preventivno,smatrao je da i ne mora ali hajde.Tako da me sada to i teši da ako se i prekine pre da neće biti nekih problema.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav!
    Evo i ja se pikam već 2 tjedna. Imam jedno tehničko pitanje. Naime, dok sam čekala da mi Petrova odobri heparin, u apoteci su mi prodali Clexane na temelju povijesti bolesti. Platila sam ga 280 kn i dogovorila se kad mi ga bolnici daju da ću im vratiti tu jednu kutiju, a oni meni novce. Međutim su mi u bolnici dali Inhixu (isti lijek samo drugi proizvođač) jer oni nemaju Clexane.
    E sad u apoteci mi to naravno neće zamijeniti, a ginekolog mi ne može dati recept.
    Ima netko možda u sličnoj situaciji..ideju kakvu?
    Unaprijed hvala

  35. #135
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Pa nisu farmaceuti hematolozi i doktori. Jel znaju u bolnici da si uzimala clexane? I sad mijenjaš terapiju.

    Što se tiče povrata novaca i zamjene mislim da tu više ne možeš ništa.

    Da za Petrovu sam čula da se čeka komisija, u Vinogradskoj toga nema, bar ja nisam tako imala, dobila sam heparin odmah po preporuci ginekologa.

  36. #136
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma farmaceut zna koji zamjenski lijek može izdati, to ne bi smio biti problem.
    A zamjenu sam i ja prilično sigurna da ti sad neće izvršiti.

  37. #137
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Pa hematolog je taj koji određuje koje injekcije i u kojoj dozi će primati, sad ispada da je neko vrijeme uzimala jednu terapiju sad drugu. Po meni heparin nije baš za zezanciju. A i samo tako promjena. Ima ih više vrsti na tržištu.

  38. #138
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Isto je to, aktivni sastojak je u oba ta lijeka isti, samo je marka drugačija. Farmaceut neće odrediti lijek i dozu koju pacijent treba uzimati, ali za odrediti zamjenski ne da je kvalificiran, nego mu je to jedna od osnovi posla

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Ginekologica mi je za vrijeme boravka u bolnici bila propisala Clexan 0,4, no u bolnici ga nisu imali pa su mi kao zamjenu davali Inhixu 0,4 a kad sam došla kući iz bolnice sam u ljekarni uzimala Clexane 0,4 kao što mi je prvotno bilo propisano. Sve je prošlo u redu.
    Ovo za zamjenu u ljekarni vjerujem da se nažalost ne može izvesti kad nije riječ o "istom" lijeku.
    Posljednje uređivanje od lotus5 : 03.08.2021. at 17:18

  40. #140
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Pozdrav, nadam se da ima kojih aktivnih, zanima me kojem ste hematologu isle? I da li on propisuje heparin u slucaju trudnoce, doze i sl? Upravo mi dolaze nalazi od trombofilije, svaki dan je jedan novi na mailu i za sada imam protrombin II heterozigot, pai homozigot 4g/4g i mthfr homozigot. Do sada sam imala jednu urednu ivf trudnocu, porod i ostalo bez problema, sada sam nakon neuspjesnih fetova krenula sama detaljno sve vaditi, do sada nisam imala niti pobacaja, jedino jednu biokemijsku... Uglavnom posto planiram jos jednu trudnocu pretpostavljam da trebam naci nekog dobrog hematologa koji ce me pratiti? Ili to sve moze i gin?

  41. #141
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Hemtaolozi prepisuku heparin. Ja idem u Vinogradsku kod dr. Rinčića. Na heparinu sam od pozitivnog testa. Da, on prepisuje i doze.

  42. #142
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Koliko cesto onda morate ici njemu?
    Koje mutacije vi imate?
    Posljednje uređivanje od LemonK : 03.10.2021. at 11:29

  43. #143
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Pai heterozigot i mthfr homozigot. Rekao mi hematolog da to nisu mutacije za heparin ali s obzirom na 2 spontana i preporuku ginekologa da uzimam heparin on se s njim slozio. U pocetku sam dolazila svaki 2.tjedan (2 dolaska) i onda 1x mjesecno. Mislim i da je i jedan dolazak bio nakon tjedan dana, pa nakon 2 tj i sada 1xmj.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •