Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 198 od 198

Tema: ne mogu vjerovati-šokirana!?

  1. #151
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    hm, ako cemo bas tako, i pedofili misle da ono kaj rade nije bed, i serijski ubojice.. da budem ekstremna. pa ne bus bas prihvatila njihova misljenja i postupke, jel.

    a za ne mijesanje u tude postupke se slazem. i ja bum pustila svoju kcer da radi kak hoce, pa makar i radila onak kak ja mislim da nije ispravno.

  2. #152
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    zato sto je dijete imalo majku uzase, uvijek,nosila ga je, dojila kad je htio, spavali su skupa...nisu se majke trebale vratiti na radno mjesto udaljeno od djeteta a netko se drugi brinuo za dijete..
    Kako ti romantično gledaš na ovo.A to ustvari nije tako,mislim da djeca nikad nisu bila bliže mami kao danas.Pogotovo u stara vremena.Žene nisu išle na posao ali su imale polja a djeca su čuvala sama sebe.Teško da se tada koja mama zamarala oće dojit svakih pola sata ili tri,jeli dijete emotivno zadovoljno,fali li mu nježnosti isl..

    Ja i vi smo na istoj strani ustvari.
    U ovome bih se složila s Trinom, a ostaci toga vide se i danas, pogotovo na topicima gdje se žalimo na svoje roditelje i svekije jer je djecu odgajala zajednica ili u krajnjem slučaju bake i djedovi jer su mame, logično, bile mlađe i mogle više potegnuti na drugim poslovima.

  3. #153
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    trina, ja se nekako slažem s tobom - ne razumijem dosta forumašica ovdje koje dramatiziraju oko jednog keksa ili jedne kole ili ostavljanja djece baki,koja će im, ne daj bože, skuhati hrenovku za ručak. ne razumijem, komentiram, ali niti ne osuđujem.

    smatram da se mi izuzetno kvalitetno hranimo, ja i muž obožavamo kuhati (i jesti), kuhamo uglavnom mediteransku kuhinju, i to svakodnevno, ne kupujemo uopće junk i iz tog razloga me nerviraju komentari tipa ...ja svom djetetu nikad ne bi dala šećerić u kafiću da na miru mogu popiti kavu...e ja bi.
    ...
    Baš na to sam mislila.I ja sam za dojenje,za kvalitetan odgoj,za zdravu prehranu itd ali u mom slučaju sve ovo nije isključivo (osim dojenja prvih 6 mj).Iako pazim kako mi se djeca hrane,ja im ne branim slatkiše ni krokije ni čipseve,ali ja te stvari ni ne kupujem.Znači,kad dobiju i kad ima u kući oni smiju jesti.Meni je manja šteta od toga nego od branjenja svega pa na kraju djetetu načiniš štetu u drugačijem smislu-odrasta sa osjećajem da je drugačije od drugih a mislim da je to nešto najružnije što mali čovjek može doživjeti.Pa možeš ti učiti dijete koliko je sve to nezdravo i bezveze,on će opet to htjeti i osjetiti se izoliranim od druge djece kad se nađe u društvu.Ja sam i protiv batina pa su mi djeca ipak dobila po guzici i ne mislim da sam pogriješila jer kad stvari postanu opasne a dijete ne kuži i dalje radi po svom,za mene je to bio način da se zaustavi.Znači,to nije moja odgojna metoda ali se događalo.Znam da zbog ovoga neću biti simpatična većini na ovom forumu


    I da,i ja dam šećer da mogu popiti u miru kavu iako sam i to izbacila iz svoje rutine jer je popiti kavu s njima nemoguće.

  4. #154
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Znači,to nije moja odgojna metoda ali se događalo.
    ovo je poricanje
    to je bio (nadam se) dio tvoje odgojne metode

    dijete uči primjerom, svaki tvoj postupak je primjer
    izlemati kad ti digne tlak (uzrok nebitan, ne opravdava sredstvo) znači da je društveno prihvatljivo udariti drugog (slabijeg) čovjeka kad te naljuti
    ?

    danas čitam u Jutarnjem da oko 28% ex-djece (tj. odraslih ljudi) fizički i verbalno matletira svoje onemoćale roditelje, a kod nas je "odgoj prema batini" u jako visokom %
    mene ta povezanost uopće ne čudi: kako siješ tako češ žnjati

  5. #155
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    izlemati kad ti digne tlak (uzrok nebitan, ne opravdava sredstvo)
    Kad bi ih ja lemala kad mi dignu tlak bilo bi to više puta na dan.Ali nije.

  6. #156
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    ništa te ja, draga moja, ne uvjeravam već samo iznosim primjere iz moje svakidašnjice.
    i sta pokusavas postic tim primjerima? na podforumu o dojenju? s onim dakle? na kraju?

    ti me mozda nisi nista uvjeravala ali ja sam se osjecala uvjeravano da se pretjeruje s velicanjem dojenja (ja mislim da dojenje uopce ne treba velicat ). nisi to morala izgovorit (tj. istipkat) da bi ta poruka bila poslana.

    a da su ti se slucajno kod djece pojavili neki zdravstveni problemi bilo bi ti zao sto nisi dojila. ja te nista ne uvjeravam, cijelo vrijeme te pokusavam shvatit ali mi fakat ne ide.
    Trebala bi ići u Indiju, Bangladeš, Pakistan gdje sam ja bila jedno mali milion puta
    :?

  7. #157
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    izlemati kad ti digne tlak (uzrok nebitan, ne opravdava sredstvo)
    Kad bi ih ja lemala kad mi dignu tlak bilo bi to više puta na dan.Ali nije.
    definicija učestalosti leži u oku žrtve
    da me MM samo jednom udre, za njega bi to bilo "samo jednom", za mene bi to bilo "jednom previše"

    kužiš

    postoje pametni ljudi koji su pisali knjige temeljem iskustva i znanja o nenasilnom odgoju, o odgoju koji pristupa djetetu onakvim kakvim jest: čovjek vrijedan poštivanja

    sve šta ti treba je malo volje i članska iskaznica u grad. knjižnici
    jedna (po meni) inspirativni intervju:
    http://www.zarez.hr/117/zariste3.htm

  8. #158
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    ništa te ja, draga moja, ne uvjeravam već samo iznosim primjere iz moje svakidašnjice.
    a da su ti se slucajno kod djece pojavili neki zdravstveni problemi bilo bi ti zao sto nisi dojila. ja te nista ne uvjeravam, cijelo vrijeme te pokusavam shvatit ali mi fakat ne ide.
    Trebala bi ići u Indiju, Bangladeš, Pakistan gdje sam ja bila jedno mali milion puta
    :?
    prije svega, molim te da kvotaš rečenice do kraja. Ne vidim ništa smiješno to što sam bila milion puta u tim zemljama, već taj tvoj komentar govori sve o tebi riječi sasvim suvišne, kultura na zavidnom nivou 8)

    drugo - moj odgovor na ovo:

    a da su ti se slucajno kod djece pojavili neki zdravstveni problemi bilo bi ti zao sto nisi dojila.
    NE, NE i NE i NIKAD mi neće biti žao

    sretno sa dojenjem i daljnjom edukacijom i kuturnom uzdizanju 8)

    ovo je moj komentar na tvoje stavove

  9. #159
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    ništa te ja, draga moja, ne uvjeravam već samo iznosim primjere iz moje svakidašnjice.
    a da su ti se slucajno kod djece pojavili neki zdravstveni problemi bilo bi ti zao sto nisi dojila. ja te nista ne uvjeravam, cijelo vrijeme te pokusavam shvatit ali mi fakat ne ide.
    Trebala bi ići u Indiju, Bangladeš, Pakistan gdje sam ja bila jedno mali milion puta
    :?
    prije svega, molim te da kvotaš rečenice do kraja. Ne vidim ništa smiješno to što sam bila milion puta u tim zemljama (bila sam tamo poslovno), a i već taj tvoj komentar govori sve o tebi riječi sasvim suvišne, kultura na zavidnom nivou 8)

    drugo - moj odgovor na ovo:

    a da su ti se slucajno kod djece pojavili neki zdravstveni problemi bilo bi ti zao sto nisi dojila.
    NE, NE i NE i NIKAD mi neće biti žao

    sretno sa dojenjem i daljnjom edukacijom i kulturnom uzdizanju 8)

    ovo je moj komentar na tvoje stavove

  10. #160
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    izlemati kad ti digne tlak (uzrok nebitan, ne opravdava sredstvo)
    Kad bi ih ja lemala kad mi dignu tlak bilo bi to više puta na dan.Ali nije.
    definicija učestalosti leži u oku žrtve
    da me MM samo jednom udre, za njega bi to bilo "samo jednom", za mene bi to bilo "jednom previše"

    kužiš

    postoje pametni ljudi koji su pisali knjige temeljem iskustva i znanja o nenasilnom odgoju, o odgoju koji pristupa djetetu onakvim kakvim jest: čovjek vrijedan poštivanja

    sve šta ti treba je malo volje i članska iskaznica u grad. knjižnici
    jedna (po meni) inspirativni intervju:
    http://www.zarez.hr/117/zariste3.htm
    MGrubi,moja djeca nisu žrtve.

  11. #161
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    žrtva je prejak izraz
    a kako da nazovem onog tko dobiva fizičku/emocionalnu bol od strane jače osobe?

  12. #162
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ne vidim ništa smiješno to što sam bila milion puta u tim zemljama (bila sam tamo poslovno), a i već taj tvoj komentar govori sve o tebi
    o meni govori to, da mi je istovremeno presmjesno ali i nejasno zasto si smatrala vaznim naglasiti da si ti tamo isla mali milijon puta.
    moram li i ja otic mali milijon puta? hocu li ista naucit ako odem samo triput?
    NE, NE i NE i NIKAD mi neće biti žao
    ...nikad ne reci nikad mi nije bas najdraza poslovica ali nekad mi bas lijepo sjedne.

    ja se nisam smijala tvojim stavovima, ja sam se samo nadala da cu mozda razumjeti al evo kad ne ide, ne ide...
    hvala na lijepim zeljama.

  13. #163
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    koryanshea apsolutno te potpisujem. Ova cijela saga "zašto ne dojim i ponosna sam na sebe" je pretužna i meni apsolutno neshvatljiva.

  14. #164
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    ništa te ja, draga moja, ne uvjeravam već samo iznosim primjere iz moje svakidašnjice.
    uh skoro mi je promaklo, lijepo si mi svasta odgovorila na moj post ali si preskocila jedino pitanje koje se u njemu nalazilo (okej malo umjetnicki formulirano )... a mene zbilja zanima tvoj odgovor...
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    i sta pokusavas postic tim primjerima? na podforumu o dojenju? s onim dakle? na kraju?

  15. #165
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj znatizeljna prvotno napisa
    koryanshea apsolutno te potpisujem. Ova cijela saga "zašto ne dojim i ponosna sam na sebe" je pretužna i meni apsolutno neshvatljiva.
    da je htjela da ju shvatimo shvatile bi mi. ja sad shvacam da, ustvari, nema potrebe za uzrujavanjem jer ne shvacam neku nepoznatu osobu s ovog foruma. ne shvacam u nekim stvarima ni svoju najbolju prijateljicu pa ju ne pilam oko toga po citave dane (doduse ni ona mene ne provocira... :/)

  16. #166
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    zato sto je dijete imalo majku uzase, uvijek,nosila ga je, dojila kad je htio, spavali su skupa...nisu se majke trebale vratiti na radno mjesto udaljeno od djeteta a netko se drugi brinuo za dijete..
    Kako ti romantično gledaš na ovo.A to ustvari nije tako,mislim da djeca nikad nisu bila bliže mami kao danas.Pogotovo u stara vremena.Žene nisu išle na posao ali su imale polja a djeca su čuvala sama sebe.Teško da se tada koja mama zamarala oće dojit svakih pola sata ili tri,jeli dijete emotivno zadovoljno,fali li mu nježnosti isl..
    upravo to. baš mi je moj 84-godišnji djed nedavno pričao da je njega u biti odgojila najstarija sestra. mama je uvijek bila toliko zauzeta poslom,... po kući i u polju, vrtu, i problematičnim mužem... sve što je naučio i svu nježnost je dobio od najstarije sestre, koja se odrekla svog školovanja da bi mogla drugoj djeci (a bilo ih je 6 živih) biti na "usluzi". onda je onako sjetno dodao: mislim da se moja mama tek odmorila kad je umrla.

    Imam osjećaj da se ovdje žene natječu koja će odgojiti dijete bez klasičnih pomagala za bebe(bočice,dude,pelene,kolica i tisuću drugih stvari) .
    točno. a dokaz tome su mnogobrojni topici s famoznim: POSTROJIMO SE... sad će netko reći da postoji i postrojimo se na jednoroditeljskim il na dohrani, al kad se na dohrani nejedači postroje, onda još vidiš da je cilj stvoriti potporu među "supatnicima" i razmjeniti iskustva, naći rješenja... što se baš za postrojimo bezdudaši ne može reći. što je tu cilj, osim čistog hvalisanja.

    da je htjela da ju shvatimo shvatile bi mi.
    a zar postoji neki poseban razlog da bas vi koji ne shvaćate je morate shvatiti ? :? vi ste kao neki bitan faktor ? jel to ona stremi k apsoluciji ?

  17. #167
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    a zar postoji neki poseban razlog da bas vi koji ne shvaćate je morate shvatiti ? :? vi ste kao neki bitan faktor ? jel to ona stremi k apsoluciji ?
    pa i kazem - sto bi ju uopce morala shvatit? ja sam htjela, jer eto... znatizelja, upoznavanje drugih gledista (taj "neću dojit i neću reć ni jedan konkretan razlog zasto" me i dalje fascinira), širenje vidika, razumijevanje tudjih motiva i stoga izbjegavanje konflikata iiiiiiiiiiii tako dalje.

  18. #168
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    [što se baš za postrojimo bezdudaši ne može reći. što je tu cilj, osim čistog hvalisanja.
    mozda potpore, takodjer?

    mozda da se vidi da u ovom svijetu u kojem je navodno nemoguce zivjeti bez bocice i dudice, to ipak moguce.

    mozda da oni koji svakodnevno zive pod pritiskom kulture dude i bocice vide da se moze obraniti od nje i da se, malo po malo, vraca kultura dojenja. i da u toj zelji nisu sami.

    da, taj topic nije topic hvalisanja- "vidi me, uspijeli smo", taj topic je topic potpore onima koji zele uspijeti.


    topic, sve moje rodine majice- postrojite se je topic hvalisanja....i promocije

  19. #169
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    MGrubi,moja najdraža poslovica je-Lako je tuđim ku..em mahati .Pa te ja pozivam,budući da smo jako blizu,da dođeš kod mene na par dana i provedeš ih sa mojom starijom djecom.Tek onda ću razmisliti o ovome što govoriš,zasad mi je sve to čista glupost i laprdanje o nečemu što iskusila nisi.

  20. #170
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A da ne ispadne da ogovaram vlastitu djecu,moram reći da su oni ko blizanci,povezani do boli,strašno,strašno inteligentni,mudri,smiješni,veseli, razigrani,živi,živi,živi do nevjerojatnih razmjera.Kad su odvojeni to su savršena djeca.Kad su skupa to treba izdržati.Tada sva ta živost,sva mudrost i inteligencija+užitak u berekinstvu dolazi do izražaja i malo tko bi ostao imun na ono što su oni zajedno u stanju napraviti.

    Ne želim se pravdati nikome jer meni iskreno nije žao što oni znaju što znači dobiti po guzici (niti se brinem oće imat traume zbog toga jer znam da neće),želim ti dati do znanja da sa malenom curicom koja je stara kao moj sin ti nemaš pojma o čemu govoriš

  21. #171
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    [ a dokaz tome su mnogobrojni topici s famoznim: POSTROJIMO SE... sad će netko reći da postoji i postrojimo se na jednoroditeljskim il na dohrani, al kad se na dohrani nejedači postroje, onda još vidiš da je cilj stvoriti potporu među "supatnicima" i razmjeniti iskustva, naći rješenja... što se baš za postrojimo bezdudaši ne može reći. što je tu cilj, osim čistog hvalisanja.
    a što fali hvaljenju? pogotovo na takvim topicima gdje nikoga ništa niti ne pitaju, niti osuđuju, niti pametuju. meni svaki put kad mi neka mama kaže "blago tebi, ti imaš mlijeka, ja sam izgubila mlijeko kad je beba imala 2 mjeseca" dođe da se pohvalim zašto imam mlijeka, ali šutim jer mi ne pada dolijevati sol na ranu kad je već ionako kasno. pa mogu se valjda negdje i pohvaliti? i osobno nemam ništa protiv duda i bočica, sa J sam sve koristila i on je lijepo cicao do 14 mjeseci. sa M ništa od toga ne koristim jer ma bilo strah da ćemo poremetiti cicanje i sad imam pravu cico-ovisnicu koja sve pokušaje uvaljivanja boce i dude (od strane baka, mama i sl) zdušno odbija, grize i nema pojma što bi s time. i neka je tako.

  22. #172
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    da, taj topic nije topic hvalisanja- "vidi me, uspijeli smo", taj topic je topic potpore onima koji zele uspijeti.
    onda ti odavno nisi čitala taj topic.

    a što fali hvaljenju?
    ništa, dapače, al onda stoji dokaz trininoj tvrdnji.

  23. #173
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    kad kazem vracamo se izvorima, mislim na prirodne instikte i povjerenje u njih, u prirodne procese, u zensku snagu, u snagu zene pri porodu, u igru hormona koji svaki ima svoje mjesto, svoje vrijeme i svoj cilj, u snagu naseg tijela da proizvodi najbolju mogucu hranu za svoje dijete, u kolicinama koje su mu potrebne, koje dijete samo regulira i da ga hrani u periodu kad dijete najintezivnije raste....
    zar to nije cudo?

    i zar nije zlocin sto su nam servirali umjesto toga? zar nije zlocin sto nas po porodu odvajaju od nasih tek rodjenih beba? zar nije zlocin staviti zenu u polozaj kukca kad radja, ne dati joj da mrdne, vikati na nju u tim trenucima, ne dat joj jesti ni piti, uvesti joj kateter i dati joj klistir - samo zato sto se to tu radi, bez ikakvog logicnog objasnjenja?

    zar borba za bolje uvjete nije civilizacijska borba za osnovna ljudska prava?

  24. #174

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    ..da,ali mozda netko ne zeli roditi prirodno,zbog drugih razloga,i vjerujem u onu da ako nesto zarko zelis i izborit ces se za to!?!
    mislila sam da ako netko zeli roditi kako zeli moze se izboriti za to
    nemoze tebi nitko spiciti drip u bolnici ako ti to izricito naglasis
    da neces drip
    ili moze?????????

  25. #175
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj elizabet20 prvotno napisa
    ili moze?????????
    moze

  26. #176
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj elizabet20 prvotno napisa
    ili moze?????????
    moze
    može:
    -reči da je to samo infuzija da dehridriraš
    - koristiti emocionalnu ucjenu: optužba da ugrožavaš dijete
    - lagati da je nužan jer je porod postao problematičan
    ...

  27. #177
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Opet sam danas doživila šok. (Ujedno da se i vratimo na temu).
    Dakle danas, ne prije 20 - 30 god.
    U posjet su nam došli prijatelji s malom bebom (mali je star 3 mj.). Ulaze u kuću i komentiraju kako je bebač gladan.
    Mislim ja - sad će mu zmučkat flašicu,jer znam da je odustala od dojenja jer kako je rekla: previše ju bole ragade, a i ''nema mlijeka'',kadli vraga - vadi ona kašicu i hrani ''velikog'' dečka.
    Samo sam kao znatiželjno pitala: ''Pa kaj već jede kašice?'' :? :? :?
    A tata će ponosno: ''Pa da!!!! Sa 2 mj i tjedan dana je probao prvu!''. :shock:
    Tako su djelovali ponosni na njega i sebe da se iz aviona vidijelo kako doslovno nemaju pojma što rade svom djetetu.
    Nisam imala snage, niti volje, a niti prava išta komentirati. Tako sam bila jadna i razočarana.
    Možda ružno zvuči, ali kad sam čula da ne doje bilo mi je jaaaako žao, ali sada, nakon ovoga, ih samo gledam kao ''promašeni slučaj''. Mislim ono: Nema pomoći.
    Nebi ništa rekla da nemaju dostupne informacije ali obadvoje su komp. manijaci.Ona čak i radi nekaj s kompjuterima i non stop vise na internetu. Ali očito se bave krivim stvarima.
    Eto sam sam to htjela podjeliti s Vama.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    mgrubi,pa kaj su oni u stanju lagati?????????lagati da daju nesto ako netreba?nemogu vjerovati!!
    mislim ja cu biti u drugom porodu puno pametnija naravno,pa to je i iskustvo uostalom u kojem puno naucis!
    ali ja nebi dala da mi ga daju makar govorili da je infuzija,voda,zrak,kaj god...

  29. #179
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    pa to ni pas s maslom ne bi pokus'o!

    pa kaj su oni u stanju lagati?????????
    naravno, svi lječnici su lažljivi i pogani profiteri i vrše sotonističke obrede nad rodiljama. zar to nisi znala ?

  30. #180
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nemoze tebi nitko spiciti drip u bolnici ako ti to izricito naglasis
    da neces drip
    prošvrljaj po podforumu Priče s poroda

  31. #181

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    pa iskreno,cula sam za par malo bolesnih primjera ali ovak nesto nisam mislila da rade!tamo di sam ja rodila su bili ok,mislim jedna krava od doktorice me poslala u radjaonu da sam otvorena 1 prst,a kaj ces u tom trenu nisam znala kaj cu jer sam bila zbbunjena ali da mi to sad napravi reagirala bi sigurno.
    pa nemogu ti na silu nekaj napraviti
    mogu rec da nisam bila bas informirana s mojim 1 porodom ali sam se sada bome nacitala i puno sam pametnija kaj se svega toga tice
    al zadovoljna sam porodom svojim bez obzira na medikalizaciju.

  32. #182
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    pa to ni pas s maslom ne bi pokus'o!

    pa kaj su oni u stanju lagati?????????
    naravno, svi lječnici su lažljivi i pogani profiteri i vrše sotonističke obrede nad rodiljama. zar to nisi znala ?
    nisu svi, ali dr.-ovi ka ona sa topica "ne tako bajan Vž" spada u sumnjivu skupinu sposobnih na nešto takvo

    ili ti misliš da su svi humanisti, preotple osobe pune razumjevanja ... i sve tako rozo?

  33. #183
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Nhf, ali malo ste puuuuuno OT.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    pa nisam bas taaako naivna.ali da skuzim da je neki ofrnji doktor,kao sto ima pedica sadasnjih ,pa otisla bi nekom drugom i rjeseno!!!nebi dopustila da je netko bezobrazan prema meni i takve stvari..

  35. #185
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa nemogu ti na silu nekaj napraviti
    mogu i to, ali se rjeđe desi
    češće je da te psihički dotuku, pa pristaneš na sve

    i ne, nisu
    svi lječnici lažljivi i pogani profiteri i vrše sotonističke obrede nad rodiljama
    poznajem ih nekoliko fantastičnih

  36. #186

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    pa moj je bio fantastican pa se malo cudim ovome

  37. #187
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj elizabet20 prvotno napisa
    ali da skuzim da je neki ofrnji doktor,kao sto ima pedica sadasnjih ,pa otisla bi nekom drugom i rjeseno!!!nebi dopustila da je netko bezobrazan prema meni i takve stvari..
    držim te za riječ!
    gdje planiraš drugi porod?
    jedva čekam priču

  38. #188
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj elizabet20 prvotno napisa
    pa moj je bio fantastican pa se malo cudim ovome
    stvarno pročitaj "ne tako bajan varaždin"

  39. #189

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    ja sam rodila u vinogradskoj i tamo mi je i jedan prekrasan dok vodio trudnocu.pa vjerovatno cu i drugi put
    cekaj malo tek sam nedavno rodila di cu odma drugo

  40. #190

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    jesam,nazalost
    koma,ima svega

  41. #191
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    zato sto je dijete imalo majku uzase, uvijek,nosila ga je, dojila kad je htio, spavali su skupa...nisu se majke trebale vratiti na radno mjesto udaljeno od djeteta a netko se drugi brinuo za dijete..
    Kako ti romantično gledaš na ovo.A to ustvari nije tako,mislim da djeca nikad nisu bila bliže mami kao danas.Pogotovo u stara vremena.Žene nisu išle na posao ali su imale polja a djeca su čuvala sama sebe.Teško da se tada koja mama zamarala oće dojit svakih pola sata ili tri,jeli dijete emotivno zadovoljno,fali li mu nježnosti isl..

    .
    Slažem se, daleko smo mi bili od tog ideala nježnosti, na faksu sam čitala neki rad o obitelji na Balkanu prije 100 godina, to je jedna strana povijesti koje nema u čitankama , ona intimna, svakodnevna "nevažna", ženska.. više me je to zgrozilo nego opisi ratova...Ma kakva nježnost i potrebe slabijih (žena, djece, bolesnih), ako nedaj Bože ne bi rodila muško dijete, ajme je bila takva sudbina nevjeste i njenih kćeri...U mojoj obitelji (a korijeni su mi baš u dijelu gdje se dosta okrutno živjelo) su mi pričali kako su ih vezali za nogu za krevet kad su prohodali, po pola dana, (jer je polje bilo daleko....a krava i zemlja nisu mogli čekati-nije bilo porodiljnog, trebalo se preživjeti), samo su bogati imali taj privilegij da žene ostaju kući...

  42. #192
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    bio je to veliki pokus, sa žrtvama
    pa sad znamo svašta:
    - obično kravlje mlijeko može izazvati želudčano krvarenje i anemiju
    - zato i imamo tablicu dohrane (zabilježene su % alergije na neke namirnice s obzirom na dob)
    - zato znamo da se gluten može tek nakon 8mj, jer ranije može izazvati doživotnu bolest: celkaliju
    - zato znamo zašto je važno isključivo dojenje prvih 6mj
    ....

    zahvaljujući žrtvama tog pokusa :/

    Mene je mama dojila manje od mjesec dana.
    Nakon toga su me nastavili hraniti sa svježim mlijekom susjedove krave
    Kad je krava ostala bređa, susjed nije to rekao mojim roditeljima, da ne prestanu kupovati mlijeko, pa sam sam zbog teških proljeva (valjda uzrokovanih prevelikom količinom masnoća i hormona u mlijeku) završio u bolnici. Nakon toga su me nastavili hraniti mlijekom s placa.
    I opet nisam invalid ni nakaradan. Čak znam tipkati na računalu.
    A koliko vidim, znate i svi ostali koji se ovdje zgražate nad time što niste dojeni 6 mjeseci.
    Daklem, sve je relativno......

  43. #193
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Tako su djelovali ponosni na njega i sebe da se iz aviona vidijelo kako doslovno nemaju pojma što rade svom djetetu.
    Nisam "doma" u ovoj temi, pa bih molio objašnjenje, ako nije problem.... Kaj mu rade?

  44. #194
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nemoj suditi samo po sebi

    ima onih koji su pali kao "žrtve" takvog načina hranjenja, pa zahvaljujući njima danas znamo puno više kao npr. da čisto kravlje mlj. može kod male bebe izazvati želudč. krvarenje sa kobnom posljedicom, i zato znamo da imaš samo dvije opcije: majčino ili adaptirano
    ....

  45. #195
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    ...I opet nisam invalid ni nakaradan. Čak znam tipkati na računalu.
    A koliko vidim, znate i svi ostali koji se ovdje zgražate nad time što niste dojeni 6 mjeseci.
    Daklem, sve je relativno......
    Jel ti to ozbiljno?
    Nisu nekad ni cijepili protiv HBV-a, ni HiB-a... I većini nam ništa nije bilo. Al nekima je.

  46. #196

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    I MM je hranjen kravljim mlijekom, mama ga uopće nije dojila. I nije invalid ni nakaradan, ali ima alergije na svu moguću hranu i probavni sustav mu je totalno sj...n.

  47. #197

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nisam napisala do kraja, pobjeglo mi je...

    Ja sam dojena mjesec dana uz adaptirano, imam AD, alergična sam na hranu, i na sve moguće alergene koji napadaju dišne puteve. I moja sestra je isto tak hranjena, isto je imala grde alergije kad je bila mala i hodala godinama na injekcije. Možda ima veze s prehranom a možda i nema

  48. #198
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Tako su djelovali ponosni na njega i sebe da se iz aviona vidijelo kako doslovno nemaju pojma što rade svom djetetu.
    Nisam "doma" u ovoj temi, pa bih molio objašnjenje, ako nije problem.... Kaj mu rade?
    Pročitaj cijeli post (što vjerovatno i jesi, samo želiš malo provocirat ), pa češ vidjet na što sam mislila.
    A da pojašnjavam, mislim da nema smisla, jer svi jako dobro znamo koje su možebitne posljedice preranog uvođenja dohrane.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •