Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: prirodni lijekovi- popis

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    121

    Početno prirodni lijekovi- popis

    Zanima me koliko znate o prirodnim pripravcima za djecu i mislite li da je to dobro davati im.

    Predlažem da napravimo popis svih pripravaka za koje smo culi i damo mišljenje i ososbna iskustva o njima.

    zatvor - Kamilica

    proljev- šipak

    maslac- ovaj savjet sam poslušala kad sam bila očajna sa marinovim nosićem koji je bio skroz zaštopan i fiziološka i pumpica nije pomagala, a operil je za djecu sa navršene dvije godine. prije spavanja mali komadić masla staviti u svaku nosnicu. Pomoglo prvi put nakon nekoliko dana prehlade prespavao noć.

    Jaki kašalj+ laringitis- Pržena kamilica na maslinovom ulju. Staviti u gazu i djeci skroz mlako na prsa ispod bodija (prije spavana). Pomoglo dosta.

    Gušća mast- namazati na prsa- izvlači bronhitis. To sam čula, ali nisam probala.

    Magareće mlijeko- Također sam cula da je za kašalj ali nisam probala

    Svinjska mast- KOd jakog nadražajnog kašlja žličicu masti rastopiti u 2 dl čaja ili mlijeka. Probala sam kad sam također bila očajna jer je strašno kašljao a ništa nije pomoglo. I uistinu prespavao dobar dio noći a da se nije mučio. Međutim, pitanje je koliko je to dobro za bebe radi jetre. Trebalo bi ipak pitati stručnjaka.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Odlična ti ideja :D Ne znam jel toga već bilo, mislim da je, ali po razbacanim temama (tipa sve za prehladu, opstipaciju i tako to), ovo je zgodno da sve bude na jednom mjestu.
    Evo nekih naših "lijekova":
    - sljezov korijen (ali to vjerojatno svi već znaju) - spas kod prehlada (stavi se močiti korijen od sljeza, kojeg ima pod normalno kupiti u ljekarnama) u malo prokuhane vode i po uputi sa kutije se procijedi (bude onako sluzava tekućina). To se ukapa sa kapaljkom u nosić i stvarno pomaže, nama barem, bolje od Sterimara
    - karamelizirani šećer sa malo mlijeka (ne znam kako se to u Zagrebu zove ali znam da to ima neko ime) - pomaže nam kod iscrpljujućeg kašlja bolje od Prospana ili kojeg drugog sirupa: na tavi se karamelizira šećer i na to doda mlako mlijeko (šećer se tad stvrdne ali se malo zatim ponovo rastopi pa se normalno pije).

  3. #3
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    kapula nasjeckana na sitno i omotana u gazu (stavi se uz ditetovo uzglavlje) - začepljen nosić; nama idealno pomaže

    korijen sljeza/limun/med - pomiješano - za kašalj; nama odlično djeluje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Potpisujem sve oko slijeza, bolji je od bilo kakvog sirupa protiv kašlja.
    Čaj od zobi, umiruje kašalj.
    Čaj od žalfije za ispiranje usta kod aftica.
    Ima nešto i za odrasle, kad me boli glava stavim dvije vrećice čaja od kamilice na čelo. Malo izgleda smješno kad hodaš po kući a sa glave ti vise dvije Frank etikete na končići ali meni stvarno pomogne, znaći utopliš neku krpu na nju staviš suhu vrećicu kamilice i vežeš oko čela.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    kako spremate caj od zobi?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    nije baš za bolest, ali je prirodno

    kod jačih udaraca (posebno na glavi pa ostane kvrga) debelo namazati hladnim margarinom iz frižidera

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Za udarce- kvrge- maslac ili margarin iz frizidera namazati- provjereno i djelotvorno.
    Caj od zalfije je super piti kod grlobolja i grgljati kod bilo kakvih upala ili ozljedica u usnoj supljini.
    Maslinovo ulje - mazati aftice ili ozljede na sluznici i kozi - potice zacijeljivanje.
    Temperatura- oblozi od ribanog krumpira( svjezeg naravno), takodjer pomaze i kod oteklina od npr. vrtickih ugriza
    Proljev- banana
    Ovo nije pririodno ali jako pomaze kod proljeva i mucnina ali to prakticiram samo kod sebe- hladna, svjeza Coca-Cola po nekoliko gutljaja vise puta na dan.


    buba klara to sa secerom mi zovemo spinani secer i isto nam je uz sljez medju najdrazim terapijama za kasalj.

  8. #8
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    za upaljene sinuse (ne za djecu):
    žlica meda
    žlica gela od Aloe vere (čisti bez dodataka)
    crnog brašna dodati toliko da nije tekuće
    namazati na čelo i napraviti "naočale" od smjese, kad se stvrdne šetati i plašiti ukućane max 4 sata
    ponoviti par dana za redom
    funkcionira

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa
    kako spremate caj od zobi?
    Na pola litre vode kad zakipi stavi se dvije na vrh pune žlice zobi i kuha se minimalno 20 minuta na laganoj vatri poklopljeno.Procjediti čaj.
    Pije se toplo, zašećeri se prije pijenja, a pije se u kolićni 1 šalice ujutro i 1 šalica navećer.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Citiraj nevena prvotno napisa
    kako spremate caj od zobi?
    Na pola litre vode kad zakipi stavi se dvije na vrh pune žlice zobi i kuha se minimalno 20 minuta na laganoj vatri poklopljeno.Procjediti čaj.
    Pije se toplo, zašećeri se prije pijenja, a pije se u kolićni 1 šalice ujutro i 1 šalica navećer.
    moze zobene pahuljice?

  11. #11
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...za ispucale ruke-kantarionovo ulje..meni super.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    Citiraj rinama prvotno napisa
    Citiraj nevena prvotno napisa
    kako spremate caj od zobi?
    Na pola litre vode kad zakipi stavi se dvije na vrh pune žlice zobi i kuha se minimalno 20 minuta na laganoj vatri poklopljeno.Procjediti čaj.
    Pije se toplo, zašećeri se prije pijenja, a pije se u kolićni 1 šalice ujutro i 1 šalica navećer.
    moze zobene pahuljice?
    Neznam.
    Ja radim samo od zrnja. Ima u Konzumu za kupiti pakiranja po pola kile.
    Ja sam do nedavno imala domaće, nabavljala preko prabake.
    Zrnje treba dobro oprati u toploj vodi prije kuhanja.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    121

    Početno

    ovo za sinuse ću isprobat!!!!!

    Ako funkcionira

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    121

    Početno

    ovo za sinuse ću isprobat!!!!!

    Ako funkcionira

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    zapravo caj od zobi je voda u kojoj se kuhala zob, jel tako?

    uh da sam znala da je ta voda tako zdrava, ja sam ju bacala. a zob smo pojeli.

    thank rinama

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    evo podižem
    moj S. ima 5,5 mj i dosta sekreta , jučer u pedijatra bili, pa nam je predložia kamilicu i maslinovo ulje
    taman san probala, al ili nešto krivo radin ili .....
    ispadne mi dosta mala količina, i da li se ocijede posli cvijetovi kamilice ili sve skupa ili
    bi li mi neko moga cili proces malo pojasnit
    i još nesto, sljezov čaj..čula san,da nakon sta odstoji može se davat žličicom bebi, svako 2 sata po žlićicu
    inace za to nisan prije cula a i on mi je mali, pa sam skeptična, a stvarno mu smeta ta sluz, čujen je pod rukama dok ga držim
    help, plizzzz

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Sljezov korijen dapače,zašto ne...

    lipov čaj...za upale,ali 7 puta dnevno,po malo(pogotovo djeca jer je taj čaj jak za srce)

    eterično ulje lavande za bolje spavanje,pri kupanju djeluje kao antiseptik(atopičari!!!!)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    južno
    Postovi
    49

    Početno

    aha, znači može sljezov korijen, po malo, jel?
    e hvala, spasila si

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno


  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Citiraj marissa22 prvotno napisa
    evo podižem
    moj S. ima 5,5 mj i dosta sekreta , jučer u pedijatra bili, pa nam je predložia kamilicu i maslinovo ulje
    taman san probala, al ili nešto krivo radin ili .....
    ispadne mi dosta mala količina, i da li se ocijede posli cvijetovi kamilice ili sve skupa ili
    bi li mi neko moga cili proces malo pojasnit
    i:
    suhe cvijetove poprzis na maslinovom ulju, cvijetovi sluze kao spuzva koja upije ulje, ja stavim u vunenu krpicu pa na prsa
    pazi da ne stavis pretoplo da se ne opecete

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Kontinentalni recept protiv kašlja:

    Povrtnica s medom

    Negdje sam na internetu našla recept, da ne pišem sve, evo linka:
    http://www.zzjzpgz.hr/nzl/14/rotkvica.htm

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    IMUNITET
    smjesa meda, limuna, cikle i jabuka... žlićica na dan.... provjereno
    ZAŠTOPAN NOS
    vodica od kadulje (isto kao i sljez samo kadulja), kod nas je efikasnije
    ZATVOR
    laneno ulje, topla voda na tašte
    UDARCI
    čisto ulje arnike

    i sjetit ću se još sigurno....

  23. #23
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    što od svega ovoga smije beba od 4 mjeseca (klasična je viroza u pitanju, cureči nos, kašalj)?

  24. #24
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    za jači imunitet
    - par kapi propolisa na kocku šećera (čekati da alkohol ispari) ili svaki dan žličicu proplisa pomiješanog s medom
    (ne znam točno od koje dobi smiju djeca koristiti propolis)

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Sad je vrijeme prehlada i kašlja... Moja djeca protiv kašlja dobivaju (i obožavaju, pa napravim i kad nije frka) zaprženi šećer s mlijekom u kojem se kuhao listić kadulje. I mm to voli.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    što od svega ovoga smije beba od 4 mjeseca (klasična je viroza u pitanju, cureči nos, kašalj)?
    ne znam za ovo ostalo, ali sigurno smije kapati u nos kapi napravljene od sljezovog korijena (nama je to pedica preporučila sa manje od mjesec dana, jer smo došli iz rodilišta sa par šmrklji koje su smetale) i doista pomaže

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    jel itko provao citrofit?

  28. #28
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj lana74 prvotno napisa
    jel itko provao citrofit?
    imam ga spremnog za isprobati, ali nemam nikakvu informaciju djeluje li zaista
    (a valjda bi trebao, s obzirom na količinu c-vitamina)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    32

    Početno

    KAŠALJ I GRIPA- na maslinovom ulju prodinstam brzo cvijetove kamilice i onda sve to na gazicu, malo pohladim i stavim djetetu na prsa ispod uže potkošulje, pa dok spava. Totalno ih to smiri.

    ZA UPALJENO GRLO - čaj od kadulje (žalfije) sa medom. Mljac! Ja još dodam npr. čaj od šumskog voća unutra.

    ZA UBODE, MANJE OZLJEDE, SVRBEŽ I SL - eterično ulje od lavande. Isto je super i za bolje spavanje kada djete ima puno nosić. Mi upalimo onu lampu sa lučicom ispod, a od gore stavimo u vodu par kapi eteričnog ulja od lavande ili čajevca. To je super i za smirenje.

    ČAJ OD CVIJETOVA BAZGE - protiv temperature i gripe. Super se oznojiš i odmah se bolje osjećaš. Naravno sa medom i limunom u čaju! I na litre piti!

    JABUKE - protiv kašlja. Jednostavno ih jesti!

    Baš mi je super ova tema. Naučila sam već dosta od vas cure. Ovaj čaj od zobi mi je otkriće. Nadam se da mi neće tako brzo trebati, ali čim zatreba, probat ću!

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Dobra tema!
    Čajem od kadulje grgoljit grlo kod bolesnog grla, upala i sl.

  31. #31
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Mene zanima koliko često i dnevno dijete smije popiti konkretno čaja od bijelog sljeza?

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    "Caj"od luka za kasalj. Pomaze kod bronhitisa.
    Kuha se 2 glavice luja u kori u 1l vode, a 10dag smedjeg secera (u jednom receptu pise 1/2kg al mi to vjera zabranjuje, pa ja stavim maks 6-7dag). Nakon jedno pol sata kuhanja procijedi se, pa se umijesaju jos 2 zlice meda. I onda se to pije mlako ili hladno, pomalo kroz dan, gutljaj po gutljaj.

    Meni se zeludac dize, ali klinci piju bez problema, valjda ih onasvijesti sav taj secer. Lovru je sinoc podiglo iz mrtvih.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    pišem što mi povremeno koristimo, jer lijekove nikakve ne pijemo:

    hren - list hrena se stavlja na bolno mjesto, primjerice bolnu glavu (na čelo), bolan zub (na obraz). list hrena se s naličja istruže po lisnoj žili drvenom drškom od noža na drvenoj dašćici. takav se stavi na bolno mjesto i poveže tetra pelenom ili nečim sličnim. peče i pojačava bol privremeno, nakon čega slijedi manja bol. ovo je važno. može se koristiti i za migrene

    čuvar-kuća - nakapati tekućinu iz listića u uho. mm je neku večer zabolilo uho, nakapali, ujutro više ništa

    domaći vinski ocat/kvasina - koristimo ga za obloge za skidanje temperature: 1/3 ocat, 2/3 voda, stavlja se na zglobove i zatim još povije nečim suhim, treba činiti satima, ali na ovaj način skinuta temperatura se više ne vraća, nema naglog skidanja, ali ni naglog skakanja nakon što je skinuta

  34. #34
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    UDARCI
    čisto ulje arnike
    ...
    kako koristiš čisto ulje arnike, ja obično kupim gel od arnike kad se netko udari

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    "Caj"od luka za kasalj. Pomaze kod bronhitisa.
    Kuha se 2 glavice luja u kori u 1l vode, a 10dag smedjeg secera (u jednom receptu pise 1/2kg al mi to vjera zabranjuje, pa ja stavim maks 6-7dag). Nakon jedno pol sata kuhanja procijedi se, pa se umijesaju jos 2 zlice meda. I onda se to pije mlako ili hladno, pomalo kroz dan, gutljaj po gutljaj.

    Meni se zeludac dize, ali klinci piju bez problema, valjda ih onasvijesti sav taj secer. Lovru je sinoc podiglo iz mrtvih.
    mi smo to radili bez šećera eventualno malo meda i prolazi!

  36. #36
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Odlicno, to mi je dobra inforamcija. Naime, svi recepti koje sam nasla sadrzavali su secer u ogromnim kolicinama, pa sam na kraju zakljucila da valjda treba kad svi o njemu pisu. Odsad cu ga skroz izbaciti i stavljati samo med kad je vec kuhano.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Citiraj lana74 prvotno napisa
    jel itko provao citrofit?
    Citrofit/sitrosept/grenifit - ulje sjemenki grejfruta odlican protiv bakterija virusa i gljivica ali nije za malu djecu (minimalno 3 godine), i nikako ne smije nerazijedjen na sluznicu speci ce je

  38. #38
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Za kašalj svake vrste- 10 listića lovora se kuha zajedno sa 10 žlica šećera(ja stavim 9-ali mora biti tako puno inače se ne napravi sirup) i 1 dl vode. Kuha se skroz dok ne postane gusto. Ja to čuvam u staklenoj bočici od kašica. Uzima se više puta na dan po žlica/žličica-ovisno o dobi djeteta. Nama je to genijalno otkriće. Klinci jako brzo prestanu kašljati.

  39. #39
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Sjetila sam se još:

    Maslinovo ulje-kad su nam jako ispucane usnice, ili suhe i upaljeno crvene od vjetra i lizanja prije spavanja namazati obilno s maslinovim uljem. Nekada do jutra već prođe. A nekada još par mazanja preko dana i usnice budu kao nove.

    Jojobino ulje-ima u ljekarnama za kupiti-za jako suhu i atopičnu kožu: ja sam M. znala za neurodermitis miješati sa Exomegom. Pregenijalno! Sad sebi redovno u ruci pomiješam s regularnim mlijekom za tijelo prije mazanja.

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Eterično ulje ravesare http://www.etericnaulja.net/etericna...ravensara.html
    Pedijatrisko ulje ,mogu ga koristiti djeca.Mi ga koristimo tako da namažemo leđa i trbuh baznim uljem(marelica ili badem) i onda par kapi ravesare.

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Gotovo je nevjerojatno da sam dva puta ispustila "n".

    Ravesara=ravensara

  42. #42
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Znam da je kamilica za zatvor al znam da ima i neka fora da ju se kuha duze ili krace tj. ne mogu se sjetit dal ju se duze kuha za proljev a krace za zatvor pa ak neko zna...
    A dobro bi mi dosao i jos koji savjet za zatvor.

  43. #43
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    sad ću ja malo offtopic - iziritirala sam si uho iznutra sa štapićima za čišćenje, s ćim bi mogla premazati štapić da se smanji svrbež - možda kap maslinovog ulja?

  44. #44
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Znam da je kamilica za zatvor al znam da ima i neka fora da ju se kuha duze ili krace tj. ne mogu se sjetit dal ju se duze kuha za proljev a krace za zatvor pa ak neko zna...
    blaga kamilica otvara a jaka zatvara

  45. #45
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Nadovezala bih se na pripremu čaja od zobi. Kupuje se isključivo neoljuštena zob. Ima ju za kupiti u Gei. Na 1,5 l vode se dodaju 4 velike žlice zobi i kuha se 20 minuta. Nakon toga čaj mora malo odstajati. Procijedi se i takav pije. Okus lagano podsjeća na kamilicu a izvrstan je protiv e.coli, za rječavanje kašlja kod djece i naravno u većim količinama za topljenje masnih naslaga na tijelu ma koliko vi jeli bilo kakvu hranu u bilo koje doba dana i noći ( ovo posljednje provjereno!!).

  46. #46
    mamma2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    287

    Početno

    češnjak 1-2česme i žlica meda to pojesti prije spavanja, za prehladu i grlobolju
    nećete vjerovati ali moje dijete od 5 god je ovo htjelo :D

  47. #47
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Evo da malo podignem temu posto je odlicna (i tema sama po sebi i svi savjeti od forumasica)
    Prirodni lijek koji sam ja nedavno isprobala i stvarno djeluje je za glavobolju.
    U salicu crne kave iscjediti pola limuna i popiti. DJELUJE!
    Meni cak ni nije los okus, ali ja sam trudna pa se moje misljenje o okusima ne racuna!

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    Za kašalj svake vrste- 10 listića lovora se kuha zajedno sa 10 žlica šećera(ja stavim 9-ali mora biti tako puno inače se ne napravi sirup) i 1 dl vode. Kuha se skroz dok ne postane gusto. Ja to čuvam u staklenoj bočici od kašica. Uzima se više puta na dan po žlica/žličica-ovisno o dobi djeteta. Nama je to genijalno otkriće. Klinci jako brzo prestanu kašljati.
    čitala sam da je to za iskašljvanje, pa jel je'

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •