Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Kupovina lijekova - Mađarska

  1. #1
    ninatz avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    273

    Početno Kupovina lijekova - Mađarska

    Pozdrav svima, pratim vas već godinu dana i poslije tri godine pauze odlučili smo da ponovo krenemo u postupak a zahvaljujući vama i vašoj pozitivnoj energiji.
    Molba za one koje imaju informacije o kupovini lijekova u Mađarskoj, merional i superfact sprej (nadam se ada sam dobro napisala). Da li je potreban recept, ako da bilo kakav ili nešto posebno i kakve su cijene. Inače ja sam iz Tuzle (BiH) pa bi mi odgovaralo negdje oko Pečuha ako neko ima broj telefona apoteke.
    UNAPRIJED HVALA

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Draga ninatz,

    Ja kupujem lijekove u Nagykanizsi (valjda se tako pise): merional, plus decapeptyl ili suprefact. Recept ne treba, samo moram telefonom naruciti lijekove bar 2 dana unaprijed. Posalji mi pp ako zelis kontakt.

    Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Ja planiram ici u Madjarsku po lijekove i kao i ti pitala sam cure za savjet.Dobila sam tel.broj apoteke u Siklosu ako ti odgovara, ali i info da moras imati recept koji ti moze napisati i tvoj ginekolog ili cak lijecnik opce prakse.Cijene Merionala (koji meni trebaju a i po sastavu su isti kao Menopur) su oko 10 eura ili cak malo manje.Za ostalo ne znam ali kad nazoves sve mozes pitati.Telefon je:003672351631.I jos jedna bitna informacija, ne primaju strane valute samo forinte ili mozes platiti karticom.Sretno.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Što je bolje, kupiti lijekove izvan Hrvatske pa dobiti povrat novca na granici, ili kupiti lijekove u Hrvatskoj pa dobiti povrat poreza?

    Pusa

  5. #5
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Ružica je sve napisala što se Siklsa tiće samo ću još dodati na nema PDV-a na lijekove.provjereno 100%

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj Iskra prvotno napisa
    Što je bolje, kupiti lijekove izvan Hrvatske pa dobiti povrat novca na granici, ili kupiti lijekove u Hrvatskoj pa dobiti povrat poreza?

    Pusa
    Tako je, nema PDV-a na lijekove, dakle nikakvog povrata na granici.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Iskra prvotno napisa
    Što je bolje, kupiti lijekove izvan Hrvatske pa dobiti povrat novca na granici, ili kupiti lijekove u Hrvatskoj pa dobiti povrat poreza?

    nema univerzalnog odgovora - ako znaš koje i koliko ampula i da ih nećeš baciti - možda isplativije kupit u mađi, ali npr. u MB-u vole započet s gonalima, pa prebacivat na menopure ili merionale, a u ljekarni u mađi ne mežeš vratiti i dobit novac nazad, a u našim privatnima možeš - vidi deal koji je predložila pippi na tpicu gonal di ona s ljekarnom filipović ostavi polog i rezervira i dobije količinu lijekova i vrati neiskorišteno... ako točno znaš koliko i kojih ampula i da ćeš to sve ispotrošit i ako si već prešla godišnjih 12.000 onda mađa, ako ne, onda hrv. itd. moraš zavrtit sve te scenarije, plus ako ti za reakciju treba 20 ampula, a ne 40 možda će isto bit jednostavnije nabavka u hrv. itd.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    godišnjih 12.000 kn za prijavu poreza - taj limit, mislim

  9. #9
    ninatz avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    273

    Početno

    Hvala na informacijama, posebno RuziciSB zbog informacije oko recepta. Zvala dogovorila ali mi za recept nisu inšta rekli. Ipak ću ponijeti. Što se cijena tiče, ako sam dobro izračunala Merional oko 8 eura a suprefakt spray 40.

  10. #10
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    nina jedna ampula merionala je 7,5 eura i znam da je utrogestan jeftiniji već u Hr a za ostalo ne znam jer nisam uzimala. Recept obvezno ponesi jer su mi ga svaki put tražili.Sretno!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Da, sve ovisi što će mi biti preporučeno i koliko. Imam jedan jajnik. Na VV sam dobivala 40 ampula Gonala.

    Hvala drage moje!

  12. #12
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Iskra što se gonala tiće više ti se isplati kupovati u Hr jer su u Mađarskoj (Siklosu) skuplji za nekih 10-ak kn po ampuli.Ako hoćeš mogu ti sutra provjeriti točnu cijenu pa ti javim.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Sonja, bila bih ti zahvalna.

    Pusa!

  14. #14
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Iskra jedna ampula gonala je 9300 forinti a to ti je oko 269 kn po današnjem tečaju,a koliko se sjećam u Hr se može nabaviti i po cijeni od 205-210 kn.
    Ako koga zanima provjerila sam i za menopur, njega uopće ne nabavljaju.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Sonja, hvala ti puno. Zaista je velika razlika u cijeni.

    Pusa!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Na kojoj adresi u Zagrebu se nalazi ljekarna "Filipović" i ima li tko broj telefona. Proguglala sam o tome, ali spominju se Filipovići iz cijele Hrvatske, pa se odlučih postaviti pitanje rodicama za koje znam da će mi pomoći .


  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Iskra prvotno napisa
    Na kojoj adresi u Zagrebu se nalazi ljekarna "Filipović" i ima li tko broj telefona. Proguglala sam o tome, ali spominju se Filipovići iz cijele Hrvatske, pa se odlučih postaviti pitanje rodicama za koje znam da će mi pomoći .

    Odeš na www.tportal.hr - desno ideš na link tel. imenika - upišeš u tražilicu "Ljekarna Filipović", odabereš grad Zagreb, iskoči ovo:

    01. LJEKARNE FILIPOVIĆ d.o.o. Zagreb, Zagorska 42 (01) 3692 100

    Sretno - izgleda da imaju više prodajnih mjesta.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Hvala Ina , evo i ja sam se dala u potragu. Znači to je negdje na Trešnjevci. Nazvat ću i vidjeti gdje su im ostala prodajna mjesta.
    Ako se odlučim za Decapeptyl 0.1 mg, trebam ga početi aplicirati 12.02. i u uputama iz Maribora piše svaki dan do dan pred punkciju, a punkcija se planira 08.03. Znači treba mi 26 injekcija Decapeptyla. Tražila sam po forumu cijene Decapeptyla, uspjela sam pronaći da je injekcija 50 kn. Znači to je 1300,00 kn. Suprefact je nekih 500 kn, ako me sjećanje dobro služi. Onda je Suprefact isplativiji? Ispravite me ako griješim. Bila sam uvjerena da je Decapeptylu puno manja cijena.


  19. #19
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    iskra ja imam sprey i valjanost mu je još ovaj mjesec ,tek sad vidila .Rado ti ga poklonim samo javi di si da ti pošaljem.može i na pp

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Iskra prvotno napisa
    Onda je Suprefact isplativiji? .

    Ovo ti pišem ovdje jer mislim da je hitno da slučajno ne faliješ jer su pp-ovi spori pa da ne odeš u kupivnu krive stvari - Suprefact SPREJ ti uopće NIJE OPCIJA U MARIBORU - NIJE NA LISTI LIJEKOVA UOPĆE. To se radi o Suprefact INJEKCIJAMA, a s njima je zez da ih moraš miksat, dok decapeptyle samo odčepiš i bocneš.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    Laky , kako si moram aplicirirati Suprefact ili Decapeptyl od 12.02. pa do 08.03., a ti si napisala da tvoj Suprefaktić ima valjanost još do kraja ovog mjeseca. Ma kao da jesam.

    Ina33 , sutra ću sjesti na telefon kad se vratim s posla i zvati Zg.

    Sjetit ću se ja još nekih stvari pa ću opet pitati .



  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Danas sam zvala ljekarnu u Siklosu i pitala za injekcije Merionala da li se mogu kupiti bez recepta i da li ih imaju.Mogu se nabaviti bez recepta, imaju ih i 25 injekcija ce me kostati 43000 forinti iliti 1220 kuna.Ljubazni gospodin koji se javio na telefon govori hrvatski dovoljno dobro da se moze sporazumjeti.Dao mi je adresu i zapisao ime i prezime te broj injekcija tako da slijedeci tjedan idem po njih.

  23. #23
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Jl ide netko u Osijek kod Dr. P?

    On mi je rekao da kupim 10 ampula Menopura, pa me zanima, mogu li umjesto toga uzeti 10 Merinala u Siklosu? Jel to isto?

  24. #24
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Jl ide netko u Osijek kod Dr. P?

    On mi je rekao da kupim 10 ampula Menopura, pa me zanima, mogu li umjesto toga uzeti 10 Merinala u Siklosu? Jel to isto?
    Hej draga ja sam ti također za stimulaciju imala propisan Menopur i pitala svog MPO doktora mogu li koristiti Merional i on je rekao da jo isto po sastavu. A tek ušteda jedan menopur je 150 KN a merional u mađarskoj 9 EUR ili 75 KN.
    Mislim da je to ok i da možeš uzeti merional.
    A usput ja sam na merional super reagovala dobila 13 JS.

    Sretno!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  25. #25
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mene zanima gdje se u Zg ili bilo gdje u Hrvatskoj može nabaviti gonal pen i koliko je gonala sadrži jedna aplikacija?Da li je jedna jedan gonal ili kako već?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    46

    Početno

    Draga sky!! Nadam se da nije problem što upadam na ovakav način, ali vidim da kupuješ ljekove u Nagykaniszi pa bih te molila ako bi mi mogla poslati broj ljrkarne ili neki drugi kontakt...

    Hvala!!!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    46

    Početno

    Drage forumašice!!! bila bih jako zahvalna ako bi mi netko mogao dati broj ljekarne u Nagykaniszi ili barem neki drugi kontakt, puno hvala!!!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    evo broj u Nagykaniszi +360693536620,ali rade samo do 4 ,

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    5

    Početno

    cure, puno hvala na tom broju telefona, samo ispravak - točan broj ide: +3693536620, i samo kažite "horvatorsag" i dat će vam zaposlenicu koja govori hrvatski. bila sam tamo, uzela 30 merionala i suprefact sprej, i onda se dogodilo da mi ništa od toga više ne treba - ČUDO!!!
    tako da ako kome treba, neka mi se javi na pm. lijekovi nisu otvarani, sve je u orginalnom pakiranju.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj mikisan prvotno napisa Vidi poruku
    cure, puno hvala na tom broju telefona, samo ispravak - točan broj ide: +3693536620, i samo kažite "horvatorsag" i dat će vam zaposlenicu koja govori hrvatski. bila sam tamo, uzela 30 merionala i suprefact sprej, i onda se dogodilo da mi ništa od toga više ne treba - ČUDO!!!
    tako da ako kome treba, neka mi se javi na pm. lijekovi nisu otvarani, sve je u orginalnom pakiranju.
    javljam da su lijekovi otišli...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    58

    Početno

    Zna li možda tko mogu li se u Mađarskoj kupiti Puregon i Orgalutran i kolika im je cijena?

  32. #32
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    orgalutran je 35e,ja neki dan pitala. to je 9969 forinti.pitala ja prije 7 dana u apoteci u nagikanjizi.
    samo 2 dana prije naruciti

  33. #33
    Leva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Molim vas za pomoc. MM i ja se spremamo za prvi IVF a prije toga smo bili na 5 IUI. Zivimo u BiH i kod nas su svi lijekovi uzasno skupi. Interesuje me vase iskustvo vezano za kupovinu boca u Madjarskoj i gdje su jeftinije u Nagykaniszi, Siklosu ili pak Budimpesti? Gdje mi je jeftinije kupiti Suprefact i Decapeptil u Hr ili u Madjarskoj? Pisale ste o cijeni Merionala, kakva je cijena Menopura povoljnija nego recimo kod Filipovica?
    Hvala vam puno

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    58

    Početno

    Cure drage, ja u subotu idem u Nagykanizsu po Merional. Molim vas, može li mi koja od vas napisati gdje je ta ljekarna u Nagykanizsi, koja je adresa ljekarne?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    evo vam i ovdje imate nešto o ljekovima u mađarskoj
    http://forum.roda.hr/threads/62220-G...i-najjeftiniji

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    3

    Početno molim pomoć!

    Ćao djevojke,
    pronašla sam ovaj forum,jer me takođe interesuje gdje mogu po najpovoljnijoj cijeni nabaviti decapeptyl i menopur(ili gonal-F) pošto sam u postupku IVF krajem marta, znači trebaju mi već u februaru. Ja sam iz BIH, kod nas je to užasno skupo, vidjela sa na forumu da se spominje Mađarska??? Može li mi neko pobliže reći kojem se gradu radi i kako da kontaktiram apoteku?
    Hvala unaprijed

  37. #37
    dani39 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    242

    Početno

    gonal f je u mađarskoj nekih 269 kn,tako da je kod nas u Hr(200kn) jeftiniji ali Srbija je po meni najjeftinija jer je ampula gonal f 17 eura(125 kn),a uskoro ću znati cijene Italije i Slovenije
    U mađarskoj je merional jeftin,neznam točno koja je cijena ali već su cure ovdje na forumu pisale o tome

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala Dani39,
    danas ću zvati apoteku Igor u BG jer sam na forumima nalazila da je spominju, jesi li na nju mislila kad si spomenula da je tu gonal-F 125 Kn? Hajde molim te da mi javiš čim saznaš cijene lijekova u Sloveniji, to bi se još i moglo otići, Italija otpada.
    Koliko sam uspjela skontati na forumu decapeptyl je najpovoljniji u Zg ( 50 Kn) čini mi se apoteka Filipivić??
    Eto to su neke informacije koje sam uspjela pohvatati čitajući razne forume. Ovo mi je prva IVF, pa neznam odakle da krenem. Dobila sam protokol i sad sam na anti-bebi....

  39. #39
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    koja od cura ide slijedeća u mađarsku moze i na pp ako nije problem da mi kupi samo par komada merionala da ne klapamo iz Hercegovine?moze i na pp.hvala

  40. #40
    dani39 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    242

    Početno

    da li netko zna koja je cijena i gdje je najpovoljniji Bevactid od 1500 i 5000?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    36

    Početno

    Drage cure molim pomoć, spremam se na prvi IVF (ak Bog da) pa mi je doktor preporučio Merionale.
    E sad imam par pitanja u vezi Mađarske : 1. da li se i Merionali moraju naručiti ili samo dođeš i kupiš?
    2. i koja je adresa i br tel (ak se Merional mora naručiti) te ljekarne u Nagykaniszi?
    Unaprijed puno hvala

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj *Nelly* prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure molim pomoć, spremam se na prvi IVF (ak Bog da) pa mi je doktor preporučio Merionale.
    E sad imam par pitanja u vezi Mađarske : 1. da li se i Merionali moraju naručiti ili samo dođeš i kupiš?
    2. i koja je adresa i br tel (ak se Merional mora naručiti) te ljekarne u Nagykaniszi?
    Unaprijed puno hvala
    Evo draga postupak ti je sljedeći. Ja sam ih kupovala prošli mjesec u toj apoteci. Nazoveš na broj +3693536620 i kažeš "horvatorsag" onda će ti dati gospođu Eriku koja govori hrvatski. Kažeš koliko ti Merionala treba i ona će ti reći da li ih imaju ili ih trebaju naručiti, a ti ih rezerviraš i kažeš kada ćeš doći po njih.
    Adresa ti je Kiraly U. 29 (sa kosom crticom na A). Apoteka ti se kod njih kaže "patika". Ta ti je apoteka skoro pa na ulazu u Nagykanizsu. Ja sam parkirala prije kružnog toka, na broju 29 ti je jedna zgrada u kojoj se nalazi dosta trgovina.
    Ponesi sa sobom recept jer će ti ga tražiti.
    Posljednje uređivanje od Maja Lena : 07.02.2011. at 10:48

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    36

    Početno

    Puno puno hvala Maja Lena !

    A Brevactid 1500 sam danas pitala u apoteci na Črnomercu u Ilici 191 c, košta oko 89 kuna i imaju ga za kupiti po komadu ( na Dolcu 2 apoteke imaju po 3 u pakiranju)

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav djevojke! I ja uskoro krećem u postupak sa Suprefactom i Merionalima pa me zanima kakva su iskustva s tom terapijom. To će mi biti 1. prostupak i ne znam što da očekujem, a voljela bih raditi do punkcije i čuvati ostatak godišnjeg za mirovanje iza punkcije i ev. transfera. Zanima me kako ste se osjećale, jeste li puno "natekle" i je li okolina primjetila kakve promjene (ne bih voljela da moji na poslu skuže jer sam nedavno čula kako komentiraju jednu drugu curu za koju sumnjaju da je bila u postupku) i želim izbjeći slične komentare. Posao mi nije fizički naporan pa bih voljela raditi da ne sjedim doma i cijelo vrijeme vrtim po glavi kako će sve proći.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    36

    Početno

    bok sarahkay , mislim da je individualno ,ja sam imala kombinaciju Suprefakta i Menopura i nisam imala nikakvih "nuspojava" , ni manje ni više "žutih" minuta nego inace

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    68

    Početno

    Bila sam na Menopurima (isti sastav kao merional) i Gonalima u 2 razlicita postupka. Nema velike razlike - nadebljala sam se tijekom stimulacije (prije ostvarene trudnoce) oko 2 kg - mozda i 3 kg, ali sam relativno mrsava bila. Mislim da sam na Menopur reagirala emotivnije. Mozda je slucajnost, ali tijekom stimulacije menopurima sam imala ispad na javnom mjesti koji se jedino hormonima moze obrazloziti. Ipak Menopur je za mene bio dobitna kombinacija, Gonal ne.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    21

    Početno

    Nelly i sanja-m, hvala! Prilično ste me umirile. Nisam neka mršavica, ali nisam ni krupna, pa mislim da 2-3 kile mogu sakriti. Više me muče moguće vrtoglavice, glavobolje i sl. što se opisuje u nuspojavama i naravno, psiha. Znam da je sve to individualno, ali iz vaših postova i još par koje sam našla na forumu čini se da nitko nije imao nekih gadnih problema što je prilično utješno. Pozz!

  48. #48
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ima li tko broj ljekarne u BARCS-u u Mađarskoj

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    36

    Početno

    curkeeeee, sutra idem u H po merionale, a nisam pitala : kak "prolazi" to na granici ? da kupim kobasu i prijavim ju mjesto merionala? :D

  50. #50
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    u koju ljekarnu ides koja je cijena? da ides za BIH ja bih ti rekla za granicu ovako neznam

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •