Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 250

Tema: rodiliste rijeka

  1. #1
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    RAZMIŠLJAM...........
    Postovi
    26

    Početno

    Malo sam neupućena :?
    Zanima me da li trudnica plaća troškove ležanja u bolnici kada dođe na porod i ostane još onih par dana poslje poroda?

    Zanima me za prorod u vodi u Rijeci: da li moram ići na trudnički tečaj?
    Malo mi je komplicirano jer nisam iz Rijeke!

    Hvala na odgovoru.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    ne.
    ne, ali možeš.

  4. #4
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Krenula je i inicijativa za dobivanje naslova “Bolnica - prijatelj majki”, koji također dodjeljuje UNICEF, a odnosi se na uvjete koje majka ima pri porodu.�
    :D

  5. #5
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Rijeka je zakon.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    RAZMIŠLJAM...........
    Postovi
    26

    Početno ŠTO PONJETI U RODILIŠTE?

    Cure zahvaljujem se na odgovorima!

    Imam još pitanja:
    - da li treba ponjeti u rodilište svoju piđamu ili ti oni daju neke spavaćice
    - da li treba ponjeti vlasitie pelene
    - da li treba ponjeti šampon ili sapun za bebu ili oni sve to imaju tamo
    - čula sam da i robicu za bebicu imaju (mislim za onih par dana što ležiš u bolnici)? - istina?

    Zahvaljujem

  7. #7
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno Re: ŠTO PONJETI U RODILIŠTE?

    Citiraj MaliLo prvotno napisa
    Cure zahvaljujem se na odgovorima!

    Imam još pitanja:
    - da li treba ponjeti u rodilište svoju piđamu ili ti oni daju neke spavaćice
    - da li treba ponjeti vlasitie pelene
    - da li treba ponjeti šampon ili sapun za bebu ili oni sve to imaju tamo
    - čula sam da i robicu za bebicu imaju (mislim za onih par dana što ležiš u bolnici)? - istina?

    Zahvaljujem
    možeš uzeti svoju piđamu, ali dat će ti i njihove. nisu baš zadnji krik, ali ok su, pogotovo ako jako mažeš svoje.

    pelene ti ne trebaju.

    sve za bebe imaju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    RAZMIŠLJAM...........
    Postovi
    26

    Početno

    TNX thalia

  9. #9
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    nećemo pričati o sobama, propuhu, WC-ima, kupaonama, hrani i osoblju na 5-om katu (kao i ponekim doktorima) pa da cure ipak gaje malo iluzija :smajlićkojibljuje:

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    curama koje idu u rijeku uglavnom je važan prirodni porod/ porod u vodi i/ili rooming in, a ne uređenje interijera

  11. #11
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Zar nije važno na kakvu ćeš zahodsku školjku sjesti (prljavu i bez daske, bez toalet papira i kvake na vratima) ili u kakvom ćeš se tušu tuširati (prljavo, mokro i opet bez kvake), zar nije bitno što će ti dati jesti (kupus daju dojilji, a zna se da ne smiju dojilje određenu hranu), zar nije bitno kakvo je osoblje? Ovaj rooming-in u Rijeci je smijurija! Bebe su u sobi sa mamama i te bebe plaču cijelu noć, ne možeš oka sklopiti. Ja sam moju redovito davala sestrama u 8 navečer i donosili su mi ju tek u rano jutro. Pravi rooming-in bi bio kada bi svaka žena imala sobu za sebe, a ne ovako slušajući plač tuđih beba. A onda još i šestoro žena na isti WC i tuš, da se ispovraćaš!

  12. #12
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    joj iridana pa mogla si uzeti apartman pa nebi ničiju bebu slušala kako plače. Katastrofa mi je pročitati ovakve stvari

  13. #13
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Apartman je bio zauzet pod 1, a pod 2 - ne dam im 800 kn za ono što nude pod 'apartmanom'!! Sramota! Obična soba samo što si sam unutra, hrana ista, WC isti, tuš isto tako..... Fuj, fuj, fuj - niakd više ni u jedno naše rodilište!!!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Apartman je bio zauzet pod 1, a pod 2 - ne dam im 800 kn za ono što nude pod 'apartmanom'!! Sramota! Obična soba samo što si sam unutra, hrana ista, WC isti, tuš isto tako..... Fuj, fuj, fuj - niakd više ni u jedno naše rodilište!!!
    Rodila sam u Rijeci prije manje od 3 godine i bila sam u apartmanu koji definitivno nije bio kao obična soba. Bile su dvije sobe, jedna je imala kauč, TV i komp, kupaonica je bila potpuno opremljena (u sklopu apartmana, samo za mene) i još sam dobila ručnike i fini debeli, mekani bademantil...

    Da, hrana je bila loša, pogotovo za vegetarijanke, ali je MM kupovao hranu u veggie restoranu i donosio mi je obroke izvana ta 2-3 dana.

    Ovo za bebe... Mogu ti samo reći - razlika između tvoje bebe i beba tih žena je da je tvoja plakala sama u krevetiću, gdje je nitko nije mogao čuti.

  15. #15
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Apartman je bio zauzet pod 1, a pod 2 - ne dam im 800 kn za ono što nude pod 'apartmanom'!! Sramota! Obična soba samo što si sam unutra, hrana ista, WC isti, tuš isto tako..... Fuj, fuj, fuj - niakd više ni u jedno naše rodilište!!!
    Ovo za bebe... Mogu ti samo reći - razlika između tvoje bebe i beba tih žena je da je tvoja plakala sama u krevetiću, gdje je nitko nije mogao čuti.
    Ja sam rodila u Rijeci pred 5 godina (dakle 2 godine čine znatnu razliku), a što se tiče moje bebe - ona jedina nije plakala, nego kad bi bila gladna, cuclala je glasno šakicu. Čak su mi to i sestre govorile 'joj gospođo, pa vaša beba jedina ne plače, ali se sva iscucla '! A tkava je bila sve do svojih 18 mj - suze nije nikad spustila!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Super, onda je cuclala cijelu noć sama

  17. #17
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Ne kužim iridana, zašto se onda osjećaš pozvana pričati o uvjetima u riječkom rodilištu ako si zadnji put tamo bila prije 5 godina.
    Mislim da cure tu zanima sadašnje stanje, a ne prošlo.
    Naravno da uvjeti nisu idealni, ali nije niti tako sve crno kako ti opisuješ.

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zar novorođenče ima potrebu samo za hranom? nakon 9 mjeseci u maminom trbuhu - rez: nepoznata okolina, zvukovi, svjetlo... majčina blizina olakšava prilagodbu na vanjski svijet, predstavlja utjehu, toplinu... beba i mama se boraveći zajedno povezuju, uče komunicirati - to je vrijeme djetetovih prvih spoznaja o prihvaćenosti, prva kockica u izgradnji samosvijesti.

    (btw moje dijete je u rodilištu - u onom vremenu koje smo proveli skupa - zaplakalo jedan jedini put, kad sam otišla na wc a on baš tad poželio mamu. cimerica ga je pokušala utješiti, ali bez uspjeha).

  19. #19
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    zar nije bitno što će ti dati jesti (kupus daju dojilji, a zna se da ne smiju dojilje određenu hranu), zar nije bitno kakvo je osoblje?
    ovo isto nije točna informacija, nema hrane koja je svim dojiljama zabranjena
    [/b]

  20. #20
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Kao prvo, kad probate rodilišta u inozemstvu onda ćete biti kompetentni raspravljati o stanju u našim rodilištima i odnosu doktor-pacijent tj. trudnica(odvratno!).
    Zatim - svatko ima izbor i učini onako kako misli da je najbolje. Moje dijete - moja odgovornosti - dakle biti ću s njom onoliko koliko ja želim, a dodajem kako svoju djecu volim iznad svega, ali ja sam na prvom mjestu - sretna majka - sretno dijete.
    Uglavnom, zgadilo mi se sve u tom riječkom rodilištu, a i pouzdano znam da nisam jedina. One koje ga uzdižu su one koje ne znaju za bolje, tj. nisu probale bolje. Žao mi je, ali pitajte cure koje su rodile ovdje i vani pa ćemo onda nabaciti jednu konstruktivnu raspravu o 'za i protiv' naših rodilišta. Mislim da sam u potpunosti kompetentna pričati o jadnom stanju riječkog i ostalih rodilišta u Hr. Nažalost, rodilište u New Delhiju izgleda bolje od riječkog (bila pa vidjela)

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne moramo valjda roditi u svakom rodilištu na svijetu da bismo bile upućene u razlike?

    ne pokušavamo uljepšati situaciju u našim rodilištima niti umanjiti ono što je loše (dapače - pokušavamo mijenjati nabolje). u ovom slučaju željela sam samo podsjetiti da treba misliti i na potrebe djeteta, ne samo na potrebe majke.

    naravno, tvoje dijete - tvoj izbor - tvoja odgovornost, ali ima tu i žena koje tek trebaju roditi.

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    ali ja sam na prvom mjestu - sretna majka - sretno dijete.
    ne slažem se
    to mi je glupost, jer majku može usrečiti svašta, pa i ono što bi moglo ići na djetetovu štetu

  23. #23
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Iridana, ja mislim da su tvoji kriteriji "dobrog" rodilista u drugaciji od kriterija "dobrog rodilista" vecine cura ovdje - da jednostavno ne pricate o istoj stvari.

    Vecini cura je najbitnije da ih nitko ne uznemirava za vrijeme poroda, da im ne daju nepotrebne intervencije, da je dijete uz njih sto je moguce vise vremena. Kako su sobe i kupaone opremljene je manje bitna stvar. Je, idealno bi bilo da je k'o u sheratonu, ali ako nije, bitnije je (vecini ovdje) ovo prvo sto sam nabrojala.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja sam rodila prije 7,5 godina u Rijeci i istina je da stanje same bolnice nije baš bilo uzorno, ali koje bolnice jest. Ja sam mogla birati između Pule i Rijeke i nisam požalila. U Puli tada nisu imali ni običan Lekadol za bolove, a pelene si isto tako morala nositi u bolnicu. Totalna neimaština.
    Rijeka mi je bila izbor radi stručnosti med.osoblja i humanosti. Nisam požalila.

    Moram roditi za cca 11 tjedana i ponovno idem u Rijeku, ali ovaj put želim u vodu

    Ima li još tko da planira porod u vodi?

  25. #25
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Znam kako je vani, konkretno u Njemačkoj i Finskoj, ali ja ne živim tamo nit neću roditi tamo.
    Neke stvari su nekome bitne, nekome manje, što se tiče kreveta, zahoda, mene to ne ferma pet posto jer je to tako i gotovo i ne očekujem Sheraton kako je već netko napisao.
    Osoblje, a Bože moj, kako tko i kako koji dan, pa vidite samo nas ovdje pa pokušajte prebacit u mislima nas tamo, kakve bi mi bile.
    Da,da, to je njima posao, ali to su ljudi od krvi i mesa. Ja mislim da su odlični za uvjete u kojima rade. Vani je omjer osoblje-pacijent daleko više u korist osoblja, smjene se mogu dogovorit u postocima koliko želiš raditi i tako. Plaće neću spominjati jer kao to ne bi trebalo utjecat na odnos prema pacijentu.
    Nisam imala namjeru nikome spuštat i prepucavat se, to je samo moje viđenje stvari. Rijeka je zakon.

  26. #26
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    nisam odolila se uključiti u raspravu. eto ja sam ko što se vidi iz rijeke i oba puta sam rodila u rijeci. kad sam rađala sina bilo mi je bolje jer je bio praznik i bio je moj ginekolog uz mene, nije bilo gužve, a ono najbitnije dadonja je poslije bio odmah uz mene. kad je curka dolazila na svijet bila je noć, nisam htjela maltretirat čovjeka jer dok bi on došao već bi sve bilo gotovo, rađaona je bila priručna, ali opet ono najbitnije dora je bila uz mene.
    dušu bih griješila kad bih rekla da je idealno, ali nije ni tako loše, na žalost živimo gdje živimo i bilo bi fantastično kad bi se stvari mjenjale na bolje, ali dok god je sustav zdravstva ovakav kakav je možemo se veseliti da nam je u rijeci tako dobro.
    osim toga ja sam imala dva prekrasna poroda, gdje imam samo riječi pohvale i za liječnike i za sestre.
    i na kraju ne najmanje važno ja sam našu svu robicu za malu bebu odnijela poslije njima i možda prijedlog ostalim majkama da učine isto da i ta robica koja je čista bude i nešto ljepša od one koju imaju, jer je stalno peru.

  27. #27
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    uh, ni ja ne mogu odoljeti temi.
    ne volim se stavljat na nikakve "strane", ali reću ću svoje iskustvo i mišljenje, nek se nađe:
    ja rodila oba puta u Rijeci (tu sam doma) pa o tome mogu pričat. Nije mi bilo isto prošle godine i prije 6 godina, na žalost pristup mi se više sviđao tada (topliji, pozitivniji, više podrške dojenju) - i nadam se da je opet tome sličan kad je rodilište ponovno obranilo titulu. jasno mi je da na osnovu 2 poroda ne mogu generalizirati, možda je bio samo takav dan, period, šta li...
    u svakom slučaju, i meni je bilo primarno biti što više uz djecu i uspostaviti dojenje što lakše. da uvjeti u kupaonicama nisu dobri, to stoji. i ne kažem da se s tim treba pomiriti - da nema papira u wc-u je neoprostivo - to niš ne košta. ali ni mene to nije omelo u radosti i posvećenosti djeci. tu neću komentirat pristup blizancima, on je nažalost specifičan i puuuno gori nego kad rodiš jedno dijete. navest ću samo ovaj argument: većina me pedijatara pokušala uvjeriti da neću moći dojiti dvije bebe istovremeno ili da će tako preslabo napredovati! da nisam znala da to mogu od prije, bila bih odustala!

    iridana, draga, nažalost - većina nas ne može ni razmišljati o porodu vani. živimo ovdje - i mi i naša djeca. to da imaš dobro iskustvo je super za tebe, manje super za tvoja očekivanja. normalno da ti je onda drugi porod ovdje bio teži. većina nas, isto tako, nismo ni rasli u optimalnim uvjetima (kao možda ti, materijalno mislim) pa su nam i očekivanja što se tiče vanjskih uvjeta malo niža. a to da uvjeti nisu hotelski - isto stoji. ali kad racionalno uzmem u obzir opće stanje društva, pa zdravstva - riječko je rodilište super! bolje uz dve druge bebe koje se povremeno jave, nego bez svoje bebe. vjeruj mi, ja svoje nisam dobila odmah kao duge mame (prvi put nakon vaginalnog samo "zato jer su blizanci"-glupost!!; drugi put nažalost -za mene,za tebe znam da ne- je bio carski i morala sam ih čekati 26 duugih, bolnih sati) i to mi je bila vječnost, a kamoli da nisu bili sa mnom u sobi! pa puklo bi mi srce!

    osobno, jako sam sretna da sam rodila u Rijeci.

  28. #28
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    dodajem: meni je robica bila više nego dobra. i čista, i sasvim dostatno lijepa.

    a sad pitanje: koji su kriteriji da rodilište dobije titulu prijatelj majke? jer po meni, teško će ih zadovoljit...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    umag
    Postovi
    29

    Početno

    Evo da se i ja uključim. Ne mogu šutjeti...

    sutra će biti točno dva mjeseca da sam rodila u Rijeci. prije samog poroda ležala sam tri dana na 4. katu - pohvale sestrama i uvjetima. naravno da nije idealno, ali je vjerojatno najbolje od onog što se nudi drugdje(Pula, Zg, Šibenik,...). I dobro je s obzirom na financijske uvjete. Kupaone i WC-i su takvi kakvi jesu, moglo bi se reći siromašni - ali ne mislim da su užasno prljavi i neuredni. Prilagodiš se, paziš na sebe, pustiš uredno nakon sebe i to je to. Nažalost, ali je tako. Vjerujem da je vani bolje - ali nismo tamo, nego ovdje, nemamo financijske uvjete da odemo tamo, pa hajmo malo bit pošteni prema onome što imamo, a ne samo kuditi pa i onda kad ne treba.
    sestre su na 4. katu strpljive i blage, barem ja imam takvo iskustvo. Prate i brinu se za tebe od trenutka javljanja trudova, pa naravno i ne samo tada. Dolaze po tebe u sobu, pa bilo i 4 ujutro. Naravno, to im je posao, ali znamo kako neke druge profesije odrađuju svoj posao. Ok, svugdje ima iznimaka. Hrana je takva kakva je, nažalost. istina je da rodilje dobivaju i kupus, ali je veeelika istina da sve dojilje imaju čaja u izobilju, imaju friškog čaja čim dođu u sobu nakon poroda, a juha se nudi i izvan redovnih obroka. Mene je osobno ta juha posebno krijepila.
    Porod - primalje su blage i strpljive i pažljive, rađaone su vrhunski opremljene.
    Na 5. katu, istina, ima malo nervoznih i bezobraznih sestara, ali i one znaju iznenadit. zaista, nije im lako i treba se staviti i u njihovu kožu.
    Malo je iscrpljujuće za majku da je beba čim rodi cijelu noć s njom, ali nikako mi nije smetao plač drugih beba!! Sestre su uvijek tu da je malo uzmu, ako baš padaš s nogu, mene su ta dva puta, u noći i pod temperaturom, samo sa samilošću i razumijevanjem pogledale i odnijele mi miša na 2, 3 sata.
    I neću zaboravit što je jedna divna sestra s 5. kata rekla kad nam je na stolu stajao ručak, a mi smo sve tri mame bile zaokupljene našim paketićima - Mame, jedite, jer ako Vi niste dobro , ni bebe neće imati koristi od Vas.
    Eto, ispričavam se na podužem postu, ali imala sam potrebu prenijeti svoje friško iskustvo.
    Glasam za Rijeku!!!

  30. #30
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    irko - krasno rečeno!

  31. #31
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Moram se i ja uključiti kao friška mama. Za par dana će biti 3 mjeseca kako sam rodila.
    Na 4. katu nisam ležala, pa ne znam.
    Osmi i deveti mjesec sam bila svaki tjedan u ginekološkoj ambulanti zbog intolerancije glukoze, pa mogu i o tome par riječi napisati. Istina je da je nevjerojatna gužva i da se čeka dugo na pregled, naročito ako se mora obaviti CTG, vaginalni pregled i UZV. No, s druge strane, u KBC Rijeka dolaze žene iz 3 županije plus otoci sve do Paga, a svakodnevno ulijeću i hitni slučajevi. Ipak je jedan UZV u ginekološkoj ambulanti, pa je razumljivo da se mora čekati. Jedan doktor radi s trudnicama, nekad uleti još jedan, ali nema mjesta za više njih, s obzirom na broj soba za preglede. Dakle, s obzirom na uvjete, još se dobro i radi. Doktorima skidam kapu... Cijelu smjenu stvarno odrade bez predaha.

    3.kat- prijem, predrađaona, rađaona. Opremljeno sasvim solidno, druge nisam vidjela, pa možda ne znam za bolje, ali meni se ono što sam vidjela činilo sasvim OK, uredno prije svega. Moj porod nije bio prirodan, ali mi je objašnjeno sve što su rekli da će mi napraviti. Istina, ja sam pitala: A jel' morate prokidati vodenjak, jel' me baš morate rezati? Meni je odgovaralo da dok sam bila u trudovima ne skaču puno oko mene, MM i ja smo imali potpunu intimu, bili u polumraku (to mi je jako puno značilo, sad ni sama ne znam zašto). Promijenila mi se i smjena, pa sam upoznala 3 babice. Zadnju, onu koja me vodila pri izgonu nikad neću zaboraviti. Divna žena, tako mlada, a tako dobro radi svoj posao.

    5.kat- svi se žale, ali meni ni gore nije bilo loše. Školjke IMAJU daske, IMA toalet papira (nije 3-slojni, ali ga ima), čisti se redovito, kvake se MOGU zatvoriti. Inače, i u hotelima se tuširamo u šlapama, pa zašto je to čudno u bolnici? Hrana je zadovoljavajuća, čaja ima u izobilju, meni je taj čaj odličan i donosili su nam koliko god smo tražile. Na svako zvonjenje, sestre su dolazile. Jedino što meni nije bilo po guštu je to što su neke sestre za dojenje imale jednu priču, druge drugu, treće treću i tu sam se malo pogubila. Mojoj cimerici su se upalile grudi i jedna je sestra skoro cijelu noć provela s njom izdajajući je i sigurna sam da ju je spasila od još većeg zla.
    Jedna od mojih zamjerki bi bila da bi se bebe mogle češće presvlačiti. No, s druge strane, kad bi zamolile sestre da presvuku bebe jer su se ukakale odmah nakon presvlačenja, učinile bi to. Ovo govorim iz osobnog iskustva. I robica na bebama je solidna, nije ful nova, ali šta sad.
    Sve tablete i terapija dobiva se u bolnici, ja ništa nisam morala kupovati (doduše, nisam puno toga ni pila, osim onih tableta za stolicu, ali moje cimerice jesu, pa znam). Dobiju se i 3 jednokratne gaćice i 5-6 uložaka za prvu ruku dok ne stigne torba.

    Ako se sjetim još nečega, napisaću.

    I da, moja cimerica npr. nije bila zadovoljna odnosom doktora na porodu... Hoću reći da nismo sve jednako prošle... Netko možda previše očekuje, pa se razočara, ne znam.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    nećemo pričati o sobama, propuhu, WC-ima, kupaonama, hrani i osoblju na 5-om katu (kao i ponekim doktorima) pa da cure ipak gaje malo iluzija :smajlićkojibljuje:
    1. sobe su super,propuh žene rade same
    2.wc i kupaona su barem 5x bolji nego u V. (govorim iz iskustva)
    3.hrana je barem 3x bolja nego u V. ima i zajutrak i užina znači dva obroka više i čaj po želji.
    4.osoblje u rađaoni je mrak, a na petom katu je ok (s Barbarom je sada i gore sigurno super)
    5.najvažnije ne dam na riječko rodilište

  33. #33
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Apartman je bio zauzet pod 1, a pod 2 - ne dam im 800 kn za ono što nude pod 'apartmanom'!! Sramota! Obična soba samo što si sam unutra, hrana ista, WC isti, tuš isto tako..... Fuj, fuj, fuj - niakd više ni u jedno naše rodilište!!!
    Rodila sam u Rijeci prije manje od 3 godine i bila sam u apartmanu koji definitivno nije bio kao obična soba. Bile su dvije sobe, jedna je imala kauč, TV i komp, kupaonica je bila potpuno opremljena (u sklopu apartmana, samo za mene) i još sam dobila ručnike i fini debeli, mekani bademantil...
    Kad sam ja rodila, apartman je bio 400 kn, a ne 800, odnosno za 3 dana, koliko si u bolnici, 1200 kn.
    I apartman nije nikakva "obična soba".
    Ja sam bila u apartmanu na 4. katu jer su ovi na 5. bili zauzeti, ali pretpostavljam da su više-manje isto uređeni. Velik je taman koliko ti treba, čist i ima sve što ti treba. Imala sam sve ovo što navodi mommy_plesačica, a jedna sestra mi je rekla da je onaj drugi apartman na tom katu još veći i bolje uređen.
    Ali meni je bilo najvažnije to što sam bila sama sa bebom i što je MM bio kod nas svaki dan od 8 do 21, a ne uređenje.
    Rodila sam u vodi, babica mi je bila fenomenalna. Ma sve sestre s kojima sam došla u kontakt na 3. katu su mi bile super.
    Što se tiče hrane, meni je sve bilo fino, ali su im porcije premale. Imala sam 3 obroka, nije bilo zajutraka. Ali su mi zato nosili litre finog čaja.
    Zamjeram i to što rooming in i nije bio baš 24 h. Znali su odvest bebu na neku kontrolu, kupanje ili što već i to bi trajalo 2-3 sata.
    Što se tiče sestara na 5. katu..., a ima ih svakakvih, i boljih i lošijih.
    Nisam stekla dojam da nešto promiču i podržavaju dojenje. Jedna sestra mi je, kao, pokazala ispravan položaj i rekla da dojim svaka 3 sata, ne duže od 20 min. Jedna pedijatrica, u viziti, mi je rekla da obavezno zovnem sestre da mu daju adaptirano nakon dojenja "da mu ne bi pao šećer u krvi jer je velika beba", druga mi je na odlasku objašnjavala (bez da sam ja išta pitala) kako napraviti adaptirano, koliko mu dati itd...Ni d o dojenju.
    Uglavnom, ima stvari koje bi mogle biti puno bolje, ali vjerujem da ću i sljedeći put roditi u Rijeci.

  34. #34
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    5.kat- svi se žale, ali meni ni gore nije bilo loše. Školjke IMAJU daske, IMA toalet papira (nije 3-slojni, ali ga ima), čisti se redovito, kvake se MOGU zatvoriti. Inače, i u hotelima se tuširamo u šlapama, pa zašto je to čudno u bolnici? Hrana je zadovoljavajuća, čaja ima u izobilju, meni je taj čaj odličan i donosili su nam koliko god smo tražile. Na svako zvonjenje, sestre su dolazile.
    Ovo molam malo prokomentirati. Oprosti Sandrij", nemam ništa protiv tebe, ali ovdje se radi o tome da svatko ima drukčija očekivanja i svatko drukčije proživljava taj osjetljivi period.
    Ja kod nas očekujem (i od naših doktora) ono što sam vidjela i proživjela vani. Vani sam rodila stariju kćer i znate li ljudi gdje smo mi???? Bilijun godina unatrag!!!
    Ja sam rodila 2003 god i WC-i nisu imali daske, NIJE bilo toalet papira (znam da mi ga je MM nosio), NIJE bilo kvaka (sve su bila razvaljene). Moja prijateljica (inače poznata estradi, ali neću je imenovati) rodila je sina 3 dana prije mene, spavala u apartmanu, bila sam kod nje, a i pouzdano znam da je plaćala 800 kn! Hrane NIJE bilo u izobilju. Večeru dijele u 6 i pol i što da krepam od glada do 8 i pol ujutro kad je doručak??!! Nismo imali ni zajutrak ni užine. Što će mi čaj, meni treba hrana!!!
    U hotelima u kojima se moram tuširati u šlapama nikad u životu nisam spavala (a cijeli cjelcati život putujem) tako da tu stvar ne očekujem u bolnicama. U apartmanu u inozemstvu sam imala jacuzzi i masažnu tuš kabinu i zasebnu kupaonu za MM ili goste. Nerealno bi bilo to očekivati od državne bolnice, ali da barem imaju lijepe i čiste sanitarije na ne više od 3 žene. Da one žene koje žele rooming-in imaju zasebne sobe od onih koje to neće (ima i takvih) da ove druge ne moraju slušati plač beba cijele noći niti da im sestre stalno ulaze i izlaze iz soba.
    Uistinu sam počela razmišljati o trećem djetetu sada kada se otvorilo privatno rodilište jer najveći problem mi je bilo naše rodilište i doktori. Sada kad znam da ću dobiti carski i apartman....možda se i odlučim za koju godinu.
    Znam da je nekima u riječkom rodilištu bilo lijepo i da imaju samo riječi hvale, ali ja sam probala i inozemne doktore i bolnice, i ove ovdje i uistinu se 100% smatram kompetentnom za prosuđivanje i komentiranje. Voljela bi da se u ovu raspravu uključe cure i žene koje su rodile i vani i ovdje pa da na kraju stavimo suma sumarum.

  35. #35
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    iridana, bez ljutnje ali na ovom topicu nas zanima kako je roditi u rijeci kako bismo odlucile dal cemo ici tamo roditi ili ne. to sto si ti negdje imala jacuzzi nas iskreno boli patka.

  36. #36
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam rodila u Rijeci nego na razvikanom SD i to mi je jako žao
    u Rijeci sam ležela na patologiji trudnoće i nemam pritužbi
    u rađaoni sam bila i mogu reći da je i prije 10 godina, prije kade, stolčića, odnos babica i liječnika stvarno bio super
    i mislim da ovo nije tema naša vs. strana rodilišta
    vjerujem da je negdje vani sve to na puno višem nivou
    budući da većina mama ovdje ne može ić rađati u neka elitna strana rodilišta, možda je bolje da tema ostane na riječkom rodilištu kao takvom
    a iridana2666 stvarno bez imalo cinizma, super za tebe da si mogla probati i te uvjete i stvarno ti želim da 3. dijete opet rodiš u nekom stranom rodilištu

  37. #37
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    partyka pošto vidim da si nova ovdje (ja možda imam mali broj postova za godine koje sam registrirana, ali to je stoga što sam lijena pisati već češće čitam) samo da ti napomenem da način na koji pričaš i taj tvoj izraz na kraju možeš koristiti na drugim forumima, a ne na Rodi. Ovdje se uspoređuje riečko rodiliše sa onima iz inozemstva. Ukoliko tebe ''boli patka'' što u inozemstvu imaju jacuzzi u apartmanima, a ovdje nemaju ni poštenu dasku na WC školjkama onda je to jako žalosno. Ne želiš da se išt popravi u našem zdravstvu? Želiš da i tvoje unuke rađaju u istim uvjetima kao ti?
    Naše riječko rodilište je vjerojatno najbolje u HR, ali naglašavam da je jaaaako daleko od prosječnog europskog standarda ( da ne pričam od onog gdje sam ja rodila). Trebali bi se svi složiti da poboljšamo uvjete rađanja i boravka u rodilištu, a ne da te ''boli patka''. I ja bi rađe bila u svojoj Rijeci, blizu kuće, kada bi dobila tretman kakav želim i platila riječkom rodilištu nego da svoje novce ostavljam drugoj državi i bolnici. Nažalost....

  38. #38
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Kao i uvijek, moj stav o riječkom rodilištu, carskom i sl. neke ovdje vrijeđa pa se povlačim 8)

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    8

    Početno

    Da vas prvo svih lijepo pozdravimv , upravo sam se registrirala na ovaj forum potaknuta upravo ovom temom..........
    Ja sam trudnica koja treba rodit za 19 dana (toliko mi je do termina), i ne pada mi na pamet otići u neko drugo rodilište nego u riječko, napišem vam kasnije svoja iskustva....
    A sad da se malo usput osvrnem na neke postove, netko je rekao da dok ne skužimo kakva su rodilišta vani ne možemo komentirat naša, to je čisti BS, jer kako netko reče kasnije - živimo u Hrvatskoj....a s druge strane, znam ženu koja je prvo dijete rodila prije 2 godine u kraljevskoj bolnici u Londonu, a curicu je došla rodit prije mjesec dana u Rijeku, ona kaže da nema nikakve razlike između rodilišta.....ja joj vjerujem, a znam i drugu ženu koja će doć rodit u Rijeku jer u Južnoafričkoj republici, gdje živi, i gdje je rodila pred 3 godine - zato jer se tamo porađaju djeca isključivo i samo na carski....
    Šta se tiče riječkog rodilišta i WC-a, bila sam prekjučer tamo, WC je ČIST, zaključava se i IMA velika rola toaletnog papira.....
    A inače, situacija danas i prije godinu dana u riječkom rodilištu je značajno drugačija, a kamoli prije 2,3,4 ili 5 godina, oni se u okviru svojih mogućnosti moderniziraju koliko mogu i ja vjerujem da će biti sve bolje i bolje......a s druge strane - pisalo je neki dan u Novom listu da je u našem rodilištu prošle god.rođeno više od 3000 beba, ali ne zato jer su riječani plodni nego zato jer u naše rodilište dolaze žene iz CIJELE HRVATSKE rodit....
    E,da, i apartman se plaća 400kn po danu, ali je predivan, imaš divan krevet, kauč, stol, stolicu, TV, KOMPJUTER, ormarić, kao u nekom hotelu, a i može netko od familije biti stalno s tobom.....

  40. #40
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Kao i uvijek, moj stav o riječkom rodilištu, carskom i sl. neke ovdje vrijeđa pa se povlačim 8)
    Mene ne vrijeđa drugo mišljenje, a ni to što si me citirala i malo poklopila .

    Ja sam baš i napisala da ja ne znam kako je drugdje, ali iznijela sam čiste činjenice (ima papira-nema papira). Prije 3 mjeseca je tako bilo... a vjerujem da će iz dana u dan biti i bolje.

  41. #41
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    I da, madcox, želim ti puuuuuuuuuno sreće i na 3. i na 5. katu!
    Javi nam se nakon poroda.

  42. #42
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Madcox, sretno, ja sam na redu desetak dana iza tebe.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Draga iridana2666! Ne znam kako uopće možeš uspoređivati standard u stranim rodilištima s našima. Ali nas prije svega zanima kvaliteta rada. Usput, koliko si platila svoj jacuzzi u rodilištu? Sigurno nije sve besplatno kao u nas. Tamo se čak i svaki osmjeh plača.

  44. #44
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    i mi, ljudi, plaćamo naše zdravstvo! itekako! a to da se sve plaća, i tu i "tamo vani" - to je istina. mene zanima što možemo učiniti da se ovo stanje još unaprijedi. opet pitam - koji su kriteriji za rodilište prijatelj majki?

  45. #45
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    A onda još i šestoro žena na isti WC i tuš, da se ispovraćaš!
    u petrovoj je, pricam na pamet, ali valjda 40 žena na jedan WC t
    ko da meni ovo jako dobro zvuci.

    Kako ide to s apartmanima? Vjerojatno se do njega moze ako je taj cas sobodan? I, kakav je rezim u apartmanu, je li to znaci da clanovi obitelji mogu slobodnije i cesce dolaziti (makar muz i dijete)?

  46. #46
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ovaj zadnji quote je greskom...

  47. #47
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ovdje se uspoređuje riečko rodiliše sa onima iz inozemstva
    Mislim da ovaj topic nije bio zamišljen kao topic za takvo uspoređivanje, al nek me flower ispravi ako griješim.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    mislim da bi pojedinci trebali biti svjesni prvenstveno geografske sirine i duzine na kojoj su smjesteni pri donosenju suda.
    znam da su u drzavama zapadne europe zahodske skoljke izglancane, ali znam i da se porodi placaju i po 4-5 000 eura. pa ko voli...
    moramo biti svjesni da ovaj jadan proracun zdravstva cupaju svi, a ulaze ih malo. meni osobno je drago vidjeti da postoji jedna bolnica koja iz tog proracuna izvlaci maksimum. bolnica koja se pobrinula da radjaonu kompletno preuredi, ne bi li u tim najdelikatnijim trenucima mogla rodiljama dati komotno i friendly ozracje na vjerojatan ustrb uredjenja wc-a i ostalog. inace taj famozni problem kojeg iridana stalno naglasava sam ja rijesila onim papirnatim nastavcima za daske. bez problema sam obavila sve. a apartmani su uredno odrzavani i o nus prostorijama u njima mogu reci samo najbolje.
    mislim da lezanjem od ukupno 25 dana na patologiji, dva poroda i boravkom u dva razlicita apartmana mogu donositi neki zakljucak, a taj je da se osoblje neizmjerno trudi i ulaze strasnu volju i ljubav u taj posao za iste novce koje primaju u ostalim rodilistima u hrvatskoj (od servirki i cistacica do babica i sefova odjela)

  49. #49
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nista ja nisam zamisljala, neka topik ide svojim tijekom...

    ja sam rodila 02. i ne sjecam se da je bilo tako lose kao sto i. pise, znam da je bilo daske, da su nam mijenjali posteljinu i vise puta dnevno, iskreno se ne sjecam za wc papir...mislim da bi se sjecala da je bilo bljak i fuj...meni je sto se higijene tice ostao dobar filing.

    a za dolaske obitelji - u to moje vrijeme i bez apart. je bilo doslovce 24 sata slobodan ulaz, mojoj cimi su dosle dvije kceri, meni cijela obitelj+kumovi i stalno nam je bilo veselo.
    nas tri cime i danas se cujemo i naravno da nam nije smetalo tudje dijete, nekako smo imale filing da su to nasa djeca.
    sto se prematanja djece tice mi smo se dogovorile sa sestrama i od prvog dana same prematale, u onom ormaricu ispod kadice su bile pelene i robica, prozor smo otvorile odmah...znam da su nas sestre kao sobu obozavale

  50. #50
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    sad kad razmisljam ja ne bih u app. valjda zato sto sam imala srece s cim. nas tri smo se upoznale na tecaju a zatim smo nas dvije imale iste termine u trud. ambulanti i rodile na isti datum, u sobi nas je docekala treca...ja sam se osjecala super, ko sa sestrama i falila bi mi ta zenska solidarnost u app.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •