Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 250

Tema: rodiliste rijeka

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    I ja mislim da se opčenito u rodilišta premalo ulaže a tu ipak počinje život i trebalo bi biti prioritetno. Večinom se sve svodi na donacije a i to ovisi o zainteresiranošću vodećih ljudi. Znamo u kakvom je stanju naše zdravstvo i baš zbog toga treba više cijeniti napore pojedinih rodilišta da postignu neki napredak, kao npr riječko rod.

  2. #52
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    rodila sam u Rijeci u kadi pred deset mjeseci i moram pohvaliti opremljenost rađaone, izvrsne primalje (pozdrav i Andrei i Barbari) koje su omogućile da moj porod bude predivan, doktor se može pokriti po ušima jer u javnosti istupa kao zagovornik prirodnog poroda, a u praksi je zagovornik dripa i načina "da te što brže riješimo jer imamo gužvu" ali nisam se dala, imala sam podršku primalja i sve je bilo super.

    ono što njaviše zamjeram riječkom rodilištu što se NISU potrudili oko dojenja tj. kad sam došla u sobu sestra mi je pokazala položaje ali to je bilo sve...obzirom da dok sam bila u rodilištu nisam dobila mlijeko još su mi veću paniku radile sestre sa savjetima neka ne držim bebu stalno na cicama, treba mu adaptirano i bok...nažalost sam podlegla njihovim savjetima i dijete mi je oteklo skroz, do ne prepoznavanja...sada znam da je to zbog alergije na k.mlijeko (boluje od ADa)

    da skratim, riječko rodilište je odlično za naše uvjete, trude se, pogotovo mladi kadar ali ima onih koji su još uvijek u 70im god. prošlog stoljeća ali se nadam da će se i oni preobratiti....vidjet ćemo kako će mi biti s drugim djeteom

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj madcox prvotno napisa
    E,da, i apartman se plaća 400kn po danu, ali je predivan, imaš divan krevet, kauč, stol, stolicu, TV, KOMPJUTER, ormarić, kao u nekom hotelu, a i može netko od familije biti stalno s tobom.....
    Za sada ću samo ovo komentirati jer sisavac zove
    U apartmanu u kojem sam ja ležala prije 4 mjeseca nema kompjutera, sastoji se od 1 sobe+tuš i wc, TV ima sobnu antenu tako da možeš biti sretna ako uspiješ vidjeti 1 program sa snijegom. I ono meni najvažnije: u posjet može doći jedna osoba ISKLJUČIVO U VRIJEME POSJETA

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Eh, i nema kauča ali meni je to bilo potpuno nevažno. Doduše, ja sam bila na 5. katu, možda je na 4. režim drugačiji (i tamo su 2 apartmana, čini mi se od Croatia osiguranja, nisam sigurna). Ja bih recimo sugerirala ako netko želi na 5. u apartman neka vam donesu od doma noćnu lampicu, meni je to zaista falilo jer pod neonima ne mogu spavati a u mraku nisam mogla vidjeti bebicu.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj mamažabica prvotno napisa
    Eh, i nema kauča ali meni je to bilo potpuno nevažno. Doduše, ja sam bila na 5. katu, možda je na 4. režim drugačiji (i tamo su 2 apartmana, čini mi se od Croatia osiguranja, nisam sigurna). Ja bih recimo sugerirala ako netko želi na 5. u apartman neka vam donesu od doma noćnu lampicu, meni je to zaista falilo jer pod neonima ne mogu spavati a u mraku nisam mogla vidjeti bebicu.
    Hvala na ovoj informaciji, spakirat ću si sama lampicu odmah!!!!

  6. #56
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Evo ovako.
    Informacije od datuma iz potpisa.

    Ekipa za porod, moraš se izboriti za ono što želiš. Svi doktori će probati s dripom i epi ako ih ne razuvjeriš. Primalje su mi po defaultu divne.
    Posjete bez obzira na apartman ISKLJUČIVO u vrijeme posjeta i nikako drugačije.
    Hrana, više manje ok, nije baš zdrava i obilna, ali ok.
    5.kat, glavna sestra super, ostale prilično loše.
    Dojenje, najveći minus, upropastili mi dojenje skoro (da nije bilo Roda...), nadohranjivali bez pitanja čajem i formulom, forsirali tri sata razmaka ...
    Rooming in, koji je meni najbitniji omogućen na dan poroda tek u 11 navečer a rodila sam u 1 popodne pa vi računajte.
    Higijena, prilično loša, ali to je zadnje na popisu prioriteta.

    Ja sljedeći put opet idem u svoj grad, opet u apartman, opet s mužem, ali s puuuuno manje razumijevanja i više svjesnija svega.
    Rijeka DA, ali one fore, ne dam na Rijeku pa neki bijesni smajlići su mi za zbljuvat se.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Candy prvotno napisa
    Evo ovako.
    Informacije od datuma iz potpisa.

    Ekipa za porod, moraš se izboriti za ono što želiš. Svi doktori će probati s dripom i epi ako ih ne razuvjeriš. Primalje su mi po defaultu divne.
    Posjete bez obzira na apartman ISKLJUČIVO u vrijeme posjeta i nikako drugačije.
    Hrana, više manje ok, nije baš zdrava i obilna, ali ok.
    5.kat, glavna sestra super, ostale prilično loše.
    Dojenje, najveći minus, upropastili mi dojenje skoro (da nije bilo Roda...), nadohranjivali bez pitanja čajem i formulom, forsirali tri sata razmaka ...
    Rooming in, koji je meni najbitniji omogućen na dan poroda tek u 11 navečer a rodila sam u 1 popodne pa vi računajte.
    Higijena, prilično loša, ali to je zadnje na popisu prioriteta.

    Ja sljedeći put opet idem u svoj grad, opet u apartman, opet s mužem, ali s puuuuno manje razumijevanja i više svjesnija svega.
    Rijeka DA, ali one fore, ne dam na Rijeku pa neki bijesni smajlići su mi za zbljuvat se.
    Kao šta sam prije napisala, situacija u riječkom rodilištu se mijenja iz mjeseca u mjesec,a kamoli iz godine u godinu. Žao mi je šta nisu ispunili tvoja očekivanja....

  8. #58
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    [quote="madcox"]
    Citiraj Candy prvotno napisa

    Kao šta sam prije napisala, situacija u riječkom rodilištu se mijenja iz mjeseca u mjesec,a kamoli iz godine u godinu. Žao mi je šta nisu ispunili tvoja očekivanja....
    Čemu taj smajlić? Loše je imati očekivanja možda? To da se mijenja je dobro, to da se trude je dobro, i to što mi razmjenjujemo svoja (RAZLIČITA) iskustva je dobro. Po meni. Bez obzira na sve opet ću u svoj grad u svoju bolnicu s novim OČEKIVANJIMA (starija, pametnija, haha).

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Ma moram i ja ovo prokomentirati jer ne želim da frustrirani pojedinci šire neistine. Ovo novo privatno rodilište i riječko rodilište su opremljeni identično (aparatura, stolčić, kada i krevet za rađanje); za riječko rodilište imam samo riječi pohvale (sutra će biti 4 mjeseca da sam tamo rodila), babica je gotovo bila stalno sa mnom u sobi i pitala me treba li mi što, brisala mi čelo, pokrila me još jednom dekom, davala mi stalno vodu da pijem.... Liječnik je dolazio svakih 5-10 min očitati ctg i pitati me kako se osjećam. Bili su ljubazni, nasmijani, šalili se sa mnom ali i ja sam bila sretna i bolilo me ko sam vrag jer sam imala samo drip-trudove, svojih ni jedan ali sam ostala pribrana jer nisam ni prva ni zadnja koja je rodila. Slušala sam cijelo vrijeme što mi govore dr. i babica i sve je prošlo ok.

    Osoblje na 5. katu je jako profesionalno, dolazili su svako toliko i na svaki naš poziv, odveli nam bebače kako bi se mogle naspavati. I uopće mi nije smetao ničiji plač (pa nisam došla u hotel na odmor pa da mi smeta plač nečije bebe). To neprocjenjivo iskustvo da budem sa svojom bebom non stop mi je bilo nešto predivno Bebe su presvlačili najmanje 5 puta na dan, jednom bi ih okupali i to pred nama. Sobe su odlične a da ne govorim o dječjim krevetićima Sve sobe su klimatizirane i uredne, svaki dan se brišu podovi i nivo higijenski je na visini. Što se tiče wc-a, svi imaju i kvake, i wc papir i ogledalo i sapun. Nisu najmoderniji ali su čisti i služe svojoj svrsi.

    Zaboravila sam reći da sam ležala 3 dana i na 4. katu i opet-za osoblje svaka pohvala, sobe super, hrana-meni je bila odlična, svaki dan nešto drugo i sve sam jela jer nisam došla u restoran nego u bolnicu

    Ali to je samo moje mišljenje i moj doživljaj s kojim sam oduševljena i upravo iz svih tih razloga jedva čekam novu trudnoću i novi porod jer mi je prvi ostao u najljepšem mogućem sjećanju

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    tko bi rekao,ali meni je bilo isto kao i maaji,kao da se ne radi o istom rodilištu,kako neki pišu...eto baš sam sretna da je još pozitivnih iskustava sa Rijekom,pomislila bih da sam ili jako skromna ili mlada i neupućena.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Candy prvotno napisa
    Ekipa za porod, moraš se izboriti za ono što želiš. Svi doktori će probati s dripom i epi ako ih ne razuvjeriš. Primalje su mi po defaultu divne..
    nije istina, na temelju čega se donose takvi zaključci? Dapače, ja sam htjela epi. ali su mi rekli da sam dovoljno otvorena i da ću roditi u roku 6 sati (rodila u roku 5 sati). Ipak su oni dr. sa dugogodišnjom praksom i iskustvom, zar bi trebala ja njima govoriti kako da me porađaju??

    Citiraj Candy prvotno napisa
    Posjete bez obzira na apartman ISKLJUČIVO u vrijeme posjeta i nikako drugačije...
    A kako bi trebalo biti, da ušetavaju kad god se kome svidi????? Oduševljena sam takvim režimom.

    Citiraj Candy prvotno napisa
    Hrana, više manje ok, nije baš zdrava i obilna, ali ok....
    ok je hrana.

    Citiraj Candy prvotno napisa
    5.kat, glavna sestra super, ostale prilično loše....
    Ovisi od osobe do osobe, meni su bile ok, nikako prilično loše.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    A zašto na kraju krajeva ne odete doma rađati jer svi toliko pametuju i pljuju po doktorima, sestrama, sobama itd. pa kad ste sve tako upućene i pametne-porađajte se doma same gdje ćete imati sve. Ovo se odnosi na "vječno nezadovoljne forumašice" i na većinu tema svi odgovaraju negativno, odmah vide problem u svemu, malo je onih koje istinski žele pomoći i koje se vesele.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    joj iridana pa mogla si uzeti apartman pa nebi ničiju bebu slušala kako plače. Katastrofa mi je pročitati ovakve stvari
    X

  14. #64
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Bebe su presvlačili najmanje 5 puta na dan, jednom bi ih okupali i to pred nama.
    ov nije bio slučaj pred deset mjeseci...presvlačili su ih 2, max. 3 puta dnevno

  15. #65
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Ipak su oni dr. sa dugogodišnjom praksom i iskustvom, zar bi trebala ja njima govoriti kako da me porađaju?? ...
    a šta, ti si predmet kojeg oni porađaju, ti nisi žena koja se porađa?

  16. #66
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Meni je u Rijeci baš sve bilo super i opet ću otići tamo roditi. Svaki put.

    A oni koje brinu 'kvake, propuh, prljavi wc-i i apartmani' slobodno rode u privatnim rodilištima ili u UAE. :/

  17. #67
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Meni je u Rijeci baš sve bilo super i opet ću otići tamo roditi. Svaki put.

    A oni koje brinu 'kvake, propuh, prljavi wc-i i apartmani' slobodno rode u privatnim rodilištima ili u UAE. :/
    @n@ misliš na mene? Je li to ljubomora ili? Ti ne bi išla roditi u UAE ili privatno rodilište kada bi imala prilike? Oprosti, ali takvi komentari su posljedica potonjeg. I da, ići ću u privatno rodilište i platiti 3000 € (i 5000 € ako treba) da dobijem carski rez na datum koji ja hoću (3 tj prije termina jer ne želim one zadnje usr...e tjedne), u apartmanu, sa čistom kupaonom (i samo mojom), telefonom, plazmom i ostalim pripadajućim inventarom i ne- ne želim bebu u sobi 24 sata jer želim spavati i odmarati se, želim jesti ono što poželim (a ne 1 tvrdo kuhano jaje sa 1 kriškom polubijelog kruha za doručak ili kupus za ručak) i želim da mi posjeta dođe kad hoću (a ne od 4-5 i to je to). Da, bitan mi je odnos i interijer u bolnicama jer sam tako odrasla, tako sam odgojena (u materijalnom blagostanju), cijeli život putujem i znam za puno bolje nego ovaj jad u našim rodilištima.
    I mislim da bi se sve mi trebale udružiti i učiniti nešto protiv tog jada, a ne prihvaćati stanje u stilu 'ali ok je, ipak smo u Hrvatskoj'. Kakav je to odgovor?! Umjesto da se ta negativna energija utroši na trud da se situacija u rodilištu popravi, vi se mirite sa situacijom i sprdate se na moj račun! Puno puta se pitam zašto sam se uopće vratila u Hrvatsku među ovaj zatucani svijet koji samo zna spustiti glavu i ne da im se boriti za ništa. Stvari koje doživljavam otkad sam se vratila :smajlićkojipovraća: i doktore kakve sam sve upoznala i vidjela :smajljićkojiseizbljuvaopocijelomforumu:
    Ne ljutim se uopće, samo je ovo jako jako jadno i žalosno.
    A ti @n@ slobodno idi u Rijeku, ali ja se tebi zbog toga neću podsmijavati. Svakom svoje, svakom po zasluzi i svakom po volji.

  18. #68
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    iridana2666 blago tebi na blagostanju u kom živiš
    u odnosu na to, su vjerovatno naši uvjeti za tebe šok, kao što bi za nas bilo neko rodilište u Indiji ili Kini
    ja nemam plazmu doma, pa je ne očekujem ni u bolnici
    i želim ti da dobiješ (platiš) sve te uvjete
    i u svemu tome mi je jedino problematičan porod 3 tj prije termina
    ne to što ti to želiš, nisi medicinski educirana i ne znaš to time možeš napraviti djetetu
    brine me jedino što ima ginekologa koji su spremni radi novaca, bez ikakve medicinske indikacije napraviti SC 3 tjedna prije termina

  19. #69
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    iridana2666 brine me jedino što ima ginekologa koji su spremni radi novaca, bez ikakve medicinske indikacije napraviti SC 3 tjedna prije termina
    moj ginekolog u UAE, carski rez je bio 37+3 i ona nikad nije imala nikakvih zdravstvenih problema (to dijete je uvijek zdravo) za razliku od mlađe koja se rodila vaginalno na pun termin i 1 kg više od starije kćeri. S njom smo stalno po doktorima zbog laringitisa, faringitisa, bronhitisa i ostalih respiratornih problema. Od teorija, koje se spominju ovdje po forumu, da je vaginalni porod zdraviji za bebu od carskog, mi se iskreno bljuje, jer u kući imam primjer i jednog i drugog. Kao i teorije o dojenju, ali to je već druga priča. Svatko vjeruje u ono što želi vjerovati i u ono što čini.

  20. #70
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Iridana, draga moja, da si barem odrasla u duhovnom i intelektualnom blagostanju, umjesto u materijalnom. Baš mi te žao.

    Ne, nije to nikakva ljubomora, kao što misliš. Ja sam odrasla u materijalnoj neimaštini, a blagostanje sam si stvorila i stvaram sama, svojim mozgom i rukama.

    To je samo razlika između tebe i mene: ja radije biram svoje dijete uz sebe, ma koliko mi teško bilo. Radije biram da imam 2 ili 3 'babe' u sobi s kojima mogu klafrati, nego plazmu ili jaccuzzi.
    Žao mi je čitati tvoje postove, jer u svakom (ne samo u ovom topicu) vidim jad: svi su protiv tebe, a ustvari si ti protiv svih. Prkosiš prkosa radi, a ne zato što imaš nešto za reći.

    I ono što mi je najtužnije za nekoga tko je proputovao pola svijeta: nemaš osnove pristojnosti. Pljuješ po svima i svemu.
    Ako ti je ovaj forum i svi njegovi članovi 'ispod tvojeg ranga', pobogu, zašto si još ovdje??

  21. #71
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja pljujem? Smeta vas to što sam drugačija, što drukčije razmišljam, što sam drukčije odrasla i u drukčijim okolnostima? Ima tu nekih forumašica koje me znaju privatno i mogu, sa uvjerenjem, reći da se uopće ne bi složila sa tobom. I nisam sama protiv svih nego jedina imam hrabrosti reći ono što mislim, dok ostale misle isto kao i ja, ali se ne usuđuju izraziti. O kulturi bi se dalo raspravljati jer ako se nekog ovdje izvrijeđalo onda sam to ja i to samo zbog različitog mišljenja i drukčijeg doživljavanja istih stvari i situacija.
    Neću te vrijeđati, jer mislim da vrijeđanje nitko nije zaslužio, ali, draga moja, ti si se prva počela posprdavati samnom, a ne ja sa tobom i na račun tvojih želja i odluka.
    Riječko rodiliše je za mene štakorska rupa od čijeg se kulturnog šoka još nisam oporavila, a da ne pričam o tamošnjim doktorima (izuzev dvojice za koje imam samo najljepše za reći) i ne - više se ne bi odlučila na porod u niti jednom našem rodilištu ikad. Platiti ću i dobiti tretman kakav ja želim i zaslužujem. Jer kad putujem, platim i spavam u hotelima sa 5*, isto tako očekujem od bolnice. Ako ne platiš niš - zna se što dobiješ pa ti opet idi u Rijeku i želim ti puno puno sreće.
    I ne moj da te vrijeđa moje razmišljanje, samo je puno drukčije od ostalih, ali bit je da ja nikog ne osuđujem nego samo ukazujem na drugu stranu. Ti valjda još duhovno nisi dovoljno sazrijela (a i čini mi se da si mlada sa vrlo malo životnog iskustva pa mi tu ne možeš parirati) pa to ne shvaćaš. Kad odrasteš, shvatiti ćeš, ako ikad.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno


  23. #73
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    X

  24. #74
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno


  25. #75
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    iridana2666 Nije me briga gdje ces i kako roditi , to je tvoja stvar , ali me jako smeta velicanje UAE! Mm zbog svog posla poprilicno vremena provodi tamo i iskreno receno sve ostale rase osim Arapa su samo uvozna radna snaga koja im je momentalno potrebna i prvom prilikom ce dobiti nogom u guzicu. Ma koliko dobro materijalno stajao nas prijatelj je gradanin drugog reda jer nije cisti , majka mu je bjelkinja. A i drugi put kad budes putovala izadi iz hotela pa pogledaj malo uokolo. Nigdje nije sve bajno.[/b]

  26. #76
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam moderator, ali dajte se vratite na temu
    pustite iridana2666 s njenim stavovima
    vi ih promjeniti nećete

  27. #77
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    kakav ja želim i zaslužujem
    zakon


    di se pišu zasluge?



    da se znam upisat.


    prošla sam s 5 sve razrede.
    Mogu i ja proć bez štakorskih rupa.I moj budući Tesla

  28. #78
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa
    iridana2666 Nije me briga gdje ces i kako roditi , to je tvoja stvar , ali me jako smeta velicanje UAE! Mm zbog svog posla poprilicno vremena provodi tamo i iskreno receno sve ostale rase osim Arapa su samo uvozna radna snaga koja im je momentalno potrebna i prvom prilikom ce dobiti nogom u guzicu. Ma koliko dobro materijalno stajao nas prijatelj je gradanin drugog reda jer nije cisti , majka mu je bjelkinja. A i drugi put kad budes putovala izadi iz hotela pa pogledaj malo uokolo. Nigdje nije sve bajno.[/b]
    dole ne idem u hotel, imam kuću od 300 kvadrata u elitnom kvartu

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    jadno

  30. #80
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    iridana, na ovom Forumu je zabranjeno vrijeđanje po bilo kojoj osnovi, a ovo što ti radiš je omalovažavanje korisnica na materijalnoj bazi (koja je, zapravo, ovdje najmanje važna).

    kako bi se prisjetila kako je to kada živiš kao "normalan" ili "prosječan" čovjek, pročitaj svoje postove iz 2005.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    @n@ je prva prozvala iridanu... porod u UAE ( ako griješim -ispravite me )

    ok iridana uvijek govori o svojim stavovima o porodu bez dlake na jeziku...no to su njeni stavovi, koji se razlikuju od mojih, a opet se možemo složiti u nekim stvarima....( i ja bih željela tuš kabinu- čistu i wc koji ne moram dijeliti s čitavim odjelom )

    ono što ja ne volim, a to svi ovdje znaju, je mahanje novčanikom.....i nekretninama itd....

    ali opet, takvi stavovi meni smetaju, a možda ih pola forumašica preskoči...

    rodila sam cr, ne veličam cr jer sam se napatila za 5 života, no neki stavovi pojedinih forumašica mogu biti poprilično neugodni za frišku rodilju sa cr...( na neke izjave sam prije 3 godine i plakala )


    I ja sam često puta svojim oštrim komentarima povrijedila neke forumašice, neke su me na to i upozorile i iskreno mi je zbog toga žao...

    Vjerujem da bi se svi ipak uspjeli usuglasiti da se vidimo u RL

    Peace

  32. #82
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    A sto radis onda ovdje? I stvarno mislis da je kuca tvoja? Poznavajuci ih draga otrijezni se!
    Moja poznanica je bas grofica ( nisu jos sve izumrle) , muz Arap , intelektualci ,on profesor na fakultetu u Kanadi , vise nego dobro situirani , posjeduju nekretnine na tri kontinenta ,djeca govore 4 jezika , ali ovakvo preseravanje od njih nikad dozivio nitko nije! Naprotiv ljudi su skromni i ljubazni. Da pokusas malo smanjit dozivljaj same sebe?

  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    molimo vas da svaki sljedeći post bude vezan isključivo uz rodilište u Rijeci.

  34. #84
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Jedno je imati mišljenje i 'oštre' komentare, a drugo omalovažavati sve i svakoga. I to bez nekog pokrića.
    Ni ja nemam dlake na jeziku, pa se pitam zašto ljudi ne skaču na mene?!?! :?

    Rodilište u Rijeci je meni bilo raj na zemlji. Iskreno.
    U sobi sam bila sa super curama, više ili manje su mi odgovarale, ali smo se poštivale i uvažavale. I nitko nije okretao očima kad je tuđe dijete plakalo cijelu noć.
    Osoblje je bilo super! Svaka čast. Od čistaćice, preko sestara, primalja, vježbenica, do predstojnika klinike... sućutni, ljubazni, obzirni. Naravno da je bilo ljudi kojima je 'baštajdan' bio loš, ali Bože moj... kad imaš tolerancije i razumijevanja za nekoga, onda je sve lakše.
    Meni je svatko od osoblja u sobu unosio svjetlost. Osmijeh.
    Pomogli su mi da naučim dojiti, sjedili pored mene u krevetu dok sam škrgutala zubila koliko me peklo, tjerali su me da dojim umjesto da uzmu bebicu i daju joj dohranu...
    I još tisuću sitnica na kojima im do groba hvala!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno

    iridana2666 zašto nebi nešto donirala u ova naša jadna rodilišta? vjerujem da bi ti bili vrlo zahvalni?!?
    nas "obične" smrtnike ostavi na miru, jer ako to nije tvoj nivo ne trebaš se ni petljat tamo gdije ti nije mijesto, iako osobno mislim da nisi ništa puno bolja niti gora od nas.
    SKROMNOST JE VRLINA

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    partyka pošto vidim da si nova ovdje (ja možda imam mali broj postova za godine koje sam registrirana, ali to je stoga što sam lijena pisati već češće čitam) ....
    A nisi možda promislila da su mnogi čitali puuuuuno prije i dolazili na Forum kao gosti a tek kasnije se logirali???

    Svatko ima svoj neki subjektivni doživljaj ali realne činjenice su da su rađaone opremljene izvrsno (aparatura je potpuno nova) a liječnici idu na doškolovanja stalno. Zar ne govori činjenica da je upravo u Rijeci omogućen prirodan porod (stolčić i kada) prvi u RH??

    Što se tiče soba gdje su rodilje meni su odlične; mislim da bi mi bilo grozno da sam sama a ovako s cimericama i našim bebama mi je bilo prekrasno, sa dvije od njih (izmijenile su se 4 prilikom mog boravka) sam ostala dobra i tako se rado sjetim tih trenutaka. Što će mi zaboga plazma kad imam pored sebe bebu koju sam toliko jedva čekala, nisam ni spavala od uzbuđenja, stavila sam kod sebe u krevet, gledala ga, mazila, ljubila i slikala i slala mm i mojima....

    A sestre su dolazile na svaki naš poziv, ja sam u jednoj večeri morala ići 3 puta na wc i one su me doslovce svaki put nosile na rukama i bile sa mnom u wc - u da se ne bi srušila.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa
    A sto radis onda ovdje? I stvarno mislis da je kuca tvoja? Poznavajuci ih draga otrijezni se!
    Moja poznanica je bas grofica ( nisu jos sve izumrle) , muz Arap , intelektualci ,on profesor na fakultetu u Kanadi , vise nego dobro situirani , posjeduju nekretnine na tri kontinenta ,djeca govore 4 jezika , ali ovakvo preseravanje od njih nikad dozivio nitko nije! Naprotiv ljudi su skromni i ljubazni. Da pokusas malo smanjit dozivljaj same sebe?
    X (to je tako kad uskočiš iz opanaka u čizme; da je odrasla u materijalnom blagostanju ne bi bila ovako oduševljena samom sobom i znala bi da materijalno bogatstvo nije ljudska osobina ).

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Da se vratim na temu, u riječko rodilište nisam trebala nositi ni higijenske uloške, ni tablete protiv bolova, jednokratne gaćive, ručnik i wc papir. Sve smo tamo dobile (iako sam ja sve to imala sa sobom) i upravo jer sam nažalost slušala ovakve pojedince pripremila sam se na sve a izašla sam oduševljena i jedva čekam ponovo roditi , naravno, opet u RIJECI

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    a šta, ti si predmet kojeg oni porađaju, ti nisi žena koja se porađa?
    naravno da sam žena koja se porađa i bili su divni prema meni, ohrabrivali me u svakom pogledu. Dr. Petrović je rekao da sam idealna za porađanje na stolčiću ali nisam se bila pripremila na to tako da sam ipak odabrala krevet i vodili su me kroz cijeli moj porođaj baš onako kako sam priželjkivala. Nije mi nedostajalo ni toplih riječi ni bodrenja ni ljudskosti a najmanje stručnosti.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    dole ne idem u hotel, imam kuću od 300 kvadrata u elitnom kvartu
    U elitnom, da ne bi bilo zabune

  41. #91
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Citiraj betty boop prvotno napisa
    a šta, ti si predmet kojeg oni porađaju, ti nisi žena koja se porađa?
    naravno da sam žena koja se porađa i bili su divni prema meni, ohrabrivali me u svakom pogledu. Dr. Petrović je rekao da sam idealna za porađanje na stolčiću ali nisam se bila pripremila na to tako da sam ipak odabrala krevet i vodili su me kroz cijeli moj porođaj baš onako kako sam priželjkivala. Nije mi nedostajalo ni toplih riječi ni bodrenja ni ljudskosti a najmanje stručnosti.
    da se razumijemo, i ja sam jako zadovoljna svojim porodom u riječkom rodilištu i zaista mi je ostao u najljepšem sjećanju ali zato jer sam se morala sama izboriti za porod BEZ dripa koji mi je doktor za svaku cijenu želio uvaliti, a za to nije bilo nikakve potrebe
    ne znam da li ste primjetile, ali ako pratite u Novom Listu kada budu objavljena imena djece rođene u riječkom rodilištu skoro uvijek je jedan datum krcat i to je najčešće petak....znate zašto? zato jer kada žene dođu na termin na pregled u polikliniku oki lijepo žene spraše u rađaonu na drip pa ih se riješe pred vikend...tako je bilo i meni ali nisam željela da oni odluče kada ću ja roditi i donijela sam najbolju odluku u životu

  42. #92
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    OT ali mislim da sam dužna reći par riječi. Ispričavam se za uvrede, to mi nije bila namjera, ali neke su se forumašice prve počele podsmijavati meni i mojim stavovima i to me razljutilo jer ja nikog ne ismijavam.
    Istina je, imam kuću od 300 kvadrata u UAE, mogla sam dobiti i njihovo državljanstvo, ali sam ga odbila, moja starija kćer ga ima i priča arapski (forumašice koje me znaju, znaju da je to istina). Ne želim živjeti dole iz meni vrlo osobnih i emotivnih razloga koji se nikog ne tiču. Da sam mislila da je sve u novcu i danas bi bila tamo, ali ne mislim tako (kako su me neke forumašice okarakterizirale).
    Možda sam jedna među stotinom sa takvim razmišljanjem i stavovima o porodu i carskom rezu, dojenjem, nošenjem djece, ali to ne znači da svoju djecu ne obožavam i da ne bi učinila sve za njih. Uostalom, kada bi forumašice znale što sam prošla zbog jedne svoje kćeri, pognule bi glavu, a tako nešto ne bi poželjela ni najgorem neprijatelju.
    Pametniji popušta, pa vam čvrsto obećajem da NIKAD više neću doći na ovaj podforum. Čvrsto ću se držati sigurnog teritorija jer na ovom se konstantno podstavljaju mine, a dovoljno sam stresova prošla da mi ne trebaju još i takva podbadanja i omalovažavanja. Moje stavove ionako neće nitko promijeniti, ali neću dozvoliti ni da ih se omalovažava.
    A ako nekog interesira slika moje kuće u UAE, mogu je slobodno poslati mailom.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    čitala sam o tvojoj kćeri još davno prije i žao mi je što si to kao majka morala prolaziti, ne mogu ni zamisliti tu bol i grozotu. Ali ako nisi primjetila mnoge ovdje su odrasle u drugačijim materijalnim uvjetima; e sad ne shvaćam jednu stvar, kako to da u postovima od prije 2-3 god. nisi imala novaca za odvjetnike a tu se razbacuješ izjavama da "dala bi i 5000 eura za privatno rodilište".

    Toliko, ciao svima!

  44. #94
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    maaja imaš pp.

  45. #95
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa

    @n@ misliš na mene? Je li to ljubomora ili? Ti ne bi išla roditi u UAE ili privatno rodilište kada bi imala prilike? Oprosti, ali takvi komentari su posljedica potonjeg. I da, ići ću u privatno rodilište i platiti 3000 € (i 5000 € ako treba) da dobijem carski rez na datum koji ja hoću (3 tj prije termina jer ne želim one zadnje usr...e tjedne), u apartmanu, sa čistom kupaonom (i samo mojom), telefonom, plazmom i ostalim pripadajućim inventarom i ne- ne želim bebu u sobi 24 sata jer želim spavati i odmarati se, želim jesti ono što poželim (a ne 1 tvrdo kuhano jaje sa 1 kriškom polubijelog kruha za doručak ili kupus za ručak) i želim da mi posjeta dođe kad hoću (a ne od 4-5 i to je to). Da, bitan mi je odnos i interijer u bolnicama jer sam tako odrasla, tako sam odgojena (u materijalnom blagostanju), cijeli život putujem i znam za puno bolje nego ovaj jad u našim rodilištima.
    a vidi se iz priloženog.....pa ti idi i rodi vani (u sobi sa plazmom ili bez nje, svejedno)

  46. #96
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Vratit ću se na temu. Ne znam zašto neki osobno shvaćaju tuđa iskustva koja nisu ista kao njihova. :? Govorim za rodilište u Rijeci. Moje iskustvo je takvo kakvo je, onako sivo. Pa super je da napišemo što više različitih iskustava da curama koje tek idu rađati u Rijeci predočimo kako je nama pojedinačno bilo. Ja OPET ponavaljam da ću opet izabrati Rijeku, dakle, to nešto isto govori. Da je dobro. I molim da mi se vjeruje kad nešto napišem. Ne morate me razuvjeravati, moja iskustva su moja a vaša vaša i jednako dragocjena.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Moja susjeda koja je ležala sa mnom 3 dana na 4. katu i rodila u boksu do mene pola sata prije mene imala je jednaki tretman kao i ja i ona je potpuno nezadovoljna, iz dna duše, posvađala se sa babicom, sa svim sestrama na odjelu pa čak i sa čistačicom-a što reć?

  48. #98
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    molim vas sve da se vratimo na temu riječkog rodilišta, a ostalo- tko voli, nek rješava putem pp-a.
    ako postoji potreba za uspoređivanjem rodilišta kod nas i vani, molim da za to otvorite poseban topic.

    i bez vrijeđanja molim.
    svakome je dozvoljeno iznijeti svoje mišljenje, ali ajmo da to bude na nekom pristojnom nivou, bez vrijeđanja drugih, a ne ko na placu.

  49. #99
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Moja susjeda koja je ležala sa mnom 3 dana na 4. katu i rodila u boksu do mene pola sata prije mene imala je jednaki tretman kao i ja i ona je potpuno nezadovoljna, iz dna duše, posvađala se sa babicom, sa svim sestrama na odjelu pa čak i sa čistačicom-a što reć?
    E, to je to.

  50. #100
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    samo bih htjela skraćeno iznijeti svoje viđenje riječkog rodilišta....
    dakle, primalje su divne, apsolutna podrška i prepune razumjevanja i njima se klanjam
    doktori...ovisi na koga naletiš, ja nisam imala dobro iskustvo i rado bih ga imenovala ali neću jer će me administratorica sprašiti ....ima dobrih doktora koji su puni razumjevanja i skroz su za prirodni porod, a ima i onih drugih kojima si samo broj i žena koju treba poroditi (kao da se žena ne porađa sama )
    5.kat...tako, tako, kako koja sestra, ali bi svakako trebali više poraditi na edukaciji o dojenju
    o opremljenosti rodilišta sve najbolje[/b]

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •