Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 250

Tema: rodiliste rijeka

  1. #101
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    doktori...ovisi na koga naletiš, ja nisam imala dobro iskustvo i rado bih ga imenovala ali neću jer će me administratorica sprašiti ....
    neće, ako želiš-slobodno napiši .

  2. #102
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj betty boop prvotno napisa
    doktori...ovisi na koga naletiš, ja nisam imala dobro iskustvo i rado bih ga imenovala ali neću jer će me administratorica sprašiti ....
    neće, ako želiš-slobodno napiši .

    ok onda....radi se o dr. Sindiku koji u javnosti istupa kao zagovornik prirodnog poroda, a meni je pošto poto htio dati drip i probušiti vodenjak....bio je jako neugodan, i jedan od njegovih komentara je bio da kako mogu mučiti dijete (zato jer ne dam da mi daju drip)
    samo da napomenem da su me s poliklinike sprašili u rađaonu jer sam bila 5 cm otvorena i ctg-u su vidjeli 1 (JEDAN) trud....a ja naivna ih poslušala
    u 17 sati sam dobila trudove i u 21.30 sam rodila i mislim da je to super brzo i da se dijete nije nimalo mučilo
    a to što je njima bila gužva i što sam ja bila u rađaoni s kadom koju su i druge htjele me nije nimalo bilo briga....ko mu je kriv šta mu je kolega Petrović napunio rađaonu sa ženama koje nisu za roditi nego za drip pa da ih se oni lijepo riješe prije vikenda (op.a. bio je petak)

    eto sad mi je lakše kad sam ih mogla i imenovati

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Ja sa dr. Petrovićem imam super iskustvo, predlagao mi je stolčić ali ja sam na kraju odustala jer nisam bila psihički spremna za to , možda bi i išla da je sa mnom bio mm, ovako sam sama odabrala krevet i sama sam odabrala drip i hvala bogu da jesam jer sam rodila skoro mjesec dana prije termina i to prilično veliku bebu (3600g i 52cm) jer je vjerojatno na mene (5500g i 56cm-mama me rodila 2 tj. prije termina) pa neću ni razmišljati kako bi ga rodila. Ja sam inzistirala da me režu ukoliko bude potrebe (i rezali su me ali samo mrvicu jer me babica cijelo vrijeme masirala). I moram pohvaliti dr. Vlašića koji me zašio tako da nisam ni osjetila i cijelo vrijeme sa mnom pričao, divan čovjek.
    Naravno i mog dr. Vlastelića koji mi je svako toliko dolazio pružiti riječ podrške i stisnuti me za ruku i reći da će sve biti ok i da ću dnevnik gledati sa svojim sinom

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    I htjela sam epiduralnu ali su rekli da nema potrebe, i doista nije bilo

  5. #105

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Betty boop ovo što pišeš za Petrovića je istina, mene je na silu ručno otvarao + još nekoliko žena koje su taj dan prešle termin a bile su na pregledu kod njega. Čula sam i od drugih to za njega, u više navrata. U njegovu stručnost ne sumnjam, ali to forsiranje me prilično živcira...

  6. #106
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Nina_ri prvotno napisa
    Betty boop ovo što pišeš za Petrovića je istina, mene je na silu ručno otvarao + još nekoliko žena koje su taj dan prešle termin a bile su na pregledu kod njega. Čula sam i od drugih to za njega, u više navrata. U njegovu stručnost ne sumnjam, ali to forsiranje me prilično živcira...
    kad sam bila kod njega na pregledu strašno me je boljelo, sva sam se počela izvijati....nikad nisam o tome razmišljala ali možda je i mene nasilno otvarao....ufffff

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    skoro uvijek je jedan datum krcat i to je najčešće petak....znate zašto? zato jer kada žene dođu na termin na pregled u polikliniku oki lijepo žene spraše u rađaonu na drip pa ih se riješe pred vikend...
    vidis, ja nemam takvo iskustvo. ja sam na drugi porod zaprimljena u petak s 40+5 i nitko ne nije zelio slati u radjaonu (koliko god sam ja inzistirala na tome iz osobnih razloga) dok nisam bila u ponedjeljak otvorena sama po sebi i spremna za radjaonu.
    Betty boop ovo što pišeš za Petrovića je istina, mene je na silu ručno otvarao + još nekoliko žena koje su taj dan prešle termin a bile su na pregledu kod njega. Čula sam i od drugih to za njega, u više navrata. U njegovu stručnost ne sumnjam, ali to forsiranje me prilično živcira...
    prof. Petrovic je i mene pokusao otvoriti na 42 tjedna jer nije bilo nikakvih znakova trudova pa je time zelio izbjeci otvaranje pod dripom. mislio je da cu time dobiti svoje trudove. Ja mu taj postupak ne zamjeram, mozda zato jer je kod mene termin stvarno vec bio na izmaku.
    A za dr. Sindika, koji me porodio oba puta, mogu samo reci da nije bas tako eksplicitan kao sto su neki dobili dojam i da je spreman poslusati savjet primalje.

  8. #108
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    jbistrica ja nisam krava da me se bez pitanja izloži tako nečem kao što je to nasilno otvaranje vrata maternice na sam dan termina dakle 40+0 i s tim da sam već došla otvorena 5 cm....
    ja nisam budala da mi se ne može lijepo objasniti o čemu se radi i zašto bi se to i to napravilo, ali kad ti tako bez pitanja nešto naprave osjećaš se jako poniženo

  9. #109
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    O dr. Sindiku imam isto mišljenje kao i betty, i meni je probušio vodenjak bez potrebe i htio mi dati drip, ali sam odbila pa me poslao u rađaonu s prijetnjom da ću dobiti drip ako porod odmah ne krene (srećom krenuo je)

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    jbistrica ja nisam krava da me se bez pitanja izloži tako nečem kao što je to nasilno otvaranje vrata maternice na sam dan termina dakle 40+0 i s tim da sam već došla otvorena 5 cm....
    ja nisam budala da mi se ne može lijepo objasniti o čemu se radi i zašto bi se to i to napravilo, ali kad ti tako bez pitanja nešto naprave osjećaš se jako poniženo
    zao mi je. stvarno nemam takvih iskustva s bilo kojim doktorom iz tog rodilista.

  11. #111
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    jbistrica ja nisam krava da me se bez pitanja izloži tako nečem kao što je to nasilno otvaranje vrata maternice na sam dan termina dakle 40+0 i s tim da sam već došla otvorena 5 cm....
    ja nisam budala da mi se ne može lijepo objasniti o čemu se radi i zašto bi se to i to napravilo, ali kad ti tako bez pitanja nešto naprave osjećaš se jako poniženo
    i ja, na žalost, imam loše iskustvo...
    moram se složiti s betty boop, meni su kod prve trudnoće inducirali porod bez mog znanja, prethodnog obavještenja ni privole - ja sam se osjećala SILOVANO!!! Kad već eksplicite govorimo, to je bio dr. Frančišković i tu traumu do smrti neću zaboraviti. mislim da sam trebala tužiti, ali tada su mi bile važne moje bebe, a ne te gluposti, no to je prestrašno iskustvo. Da me nije Karin Kuljanić dva sata tješila, "krpala" me psihički i bila uz mene, odmah nakon tog čina, ne znam da li bi bila normalna nakon toga...
    a dr. Petrović mi je odavao dojam stručne osobe, ali ne od povjerenja. bez stava, da ne kažem nešto neumjesno. nije se zauzeo u par situacija gdje sam jasno tražila informaciju od njega, nego se povukao. a nakon te indukcije, kao, trebao me on "pregledati" par sati kasnije (sestre su mi rekle da je to druga doza gela), no ja pozvala mm-a da dođe k meni i kad me doc pozvao u ambulantu na pregled ja kažem "ide moj muž sa mnom". i ustane mm sa stolice, sa svoja dva metra i sto kila, a dragi dr.Petrović napravi dva koraka unatrag i kaže "ma ne trebam vas gledati, ništa, ništa..." mislim, helou, tko tu koga zeza...to je bilo prije 6 i pol godina, pa vi vidite...sjećanje na bitne stvari ne blijedi....

  12. #112
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    jedino potpisujem da je Vlašić divan. I Finderle je okej.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Zato sam ja i dr. Petrovića i dr. Vlašića i 3 primalje i 2 dr. na specijalizaciji lijepo popiškila taman prije izgona jer mi nisu stigli staviti kateter i to nakon popijene skoro 2 l vode Eto, za vas

  14. #114
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Dr. Sindik mi je radio epiziotomiju=napuknuće sfinktera jer sam toliko popucala. Ginekologica mi je na pregledu rekla da mi je rez jako krivi i da je vrlo nestručno napravljen. I danas radim vježbe, a sljedeća trudnoća ne bi smjela biti još dvije godine jer mi mišići ne bi to mogli podnijeti (napor tiskanja). Ali zato moja primalja Silvana, pomogla mi je toliko puno kad mi je bilo najpotrebnije. Nisam napisala nešto jako bitno. Ja sam bila u apartmanu, i sestre su mi zaboravile uključiti ono zvono. Kad sam prvi puta htjela ići na wc, zvonila sam kao luda, nitko se nije odazivao. Ustala sam se i pala na pod, nisam se mogla pomaknuti. Sva sreća da mi je muž bio blizu bolnice, on je došao, zvonio im i molio da me odvedu na wc. Tako da obavezno provjeriti radi li zvono (u apartmanu).
    I to su isto činjenice, Maaja.
    A ja bi svejedno išla opet i to čim prije. :/

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Bolje da ne znate kakvi nestručnjaci rade u dubrovačkom rodilištu, e to je katastrofa riječko r. je naspram njih nešto presavršeno.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Iz svih ovih komentara vidim da SVUGDJE ima i stručnih i nestručnih (odnosno manje stručnih), i sklonih DRIPu, i onih za prirodni porod, ... i nečije osobno iskustvo ne može biti mjerilo koliko je koje rodilište dobro ili loše. Mislim da savršenoga nema ako se nekako same ne potrudimo da nam bude bolje, tj. da imamo hrabrosti zahtjevati ono što želimo. Ja imam dobra iskustva s Dbk rodilištem, što ne znači da je tamo sve dobro. Ali to ovdje nije tema pa ne bi o tom.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    .... da imamo hrabrosti zahtjevati ono što želimo..
    Ali onda neke rodilje koje nisu imale hrabrosti zahtjevati ono što žele poslije negoduju i to svoje nezadovoljstvo svaljuju na rodilišta.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    vidim da svi pamte iste. neke po dobru, neke po zlu.

    mene, kao i duplu duplicu, često proganja dr. frančišković. i bez riječi prokinuti vodenjak.
    vlašić me u petak (?!) poslao u rađaonu. inače se činio drag čovjek.

    s jedne strane mislim da je ok znati više o doktorima, ali meni je saznanje da će mi dr. f. biti na porodu stvorilo blokadu bez da sam ga ikad prije vidjela. onda sam mantrala da su to tuđa iskustva i tuđe priče, ali ipak ni moja nije ispala puno ljepšom.

    sve u svemu, ako ikad ikad još budem rađala, daleko od tamo...

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Ja sam nova na forumu ali stalno čitam. istina je da će se uvijek naći argumenti za&protiv rodilišta i doktora, uvijek ćete misliti da je negdje drugdje bolje.... A istina je da je svugdje slituacija ako ne ista onda bar slična.

  20. #120
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    dr Sindik mi je bio na drugom porodu, njegov pregled pamtit ću do kraja života, to je bilo nešto strašno, imala sam osjećaj kao da prekopava zemlju u meni
    poslije sam potiho babicu pitala koji je to dr a ona mi je još tiše i izvinjavajuće rekla: to nam je šef... ja sam samo rekla: nadam se da mu smjena brzo završava...

  21. #121
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Citiraj minići prvotno napisa
    .... da imamo hrabrosti zahtjevati ono što želimo..
    Ali onda neke rodilje koje nisu imale hrabrosti zahtjevati ono što žele poslije negoduju i to svoje nezadovoljstvo svaljuju na rodilišta.
    bojim se da je ovo realno.
    nije lako imati hrabrosti i biti asertivan u situaciji pred porod, ili u trudovima.
    normalno je da si tada osjetljiva, ranjiva, da se teško odlučuješ suprotstaviti autoritetu i onome tko ima moć - jer se brineš i boriš za svoje dijete.
    u toj situaciji - rodilja i doktor/primalja/tko god od osoblja - nisu u istoj situaciji.
    upravo zato trebamo raditi na promicanju prava rodilja, poboljšanju uvjeta, dijeliti svoja iskustva - dobra i loša, informirati se...i onda tražiti svoje.
    ali nije realno očekivati da će rodilja znati i moći se izboriti u svemu za svoje želje, prava i potrebe. koliko god osvještena, informirana i asertivna bila. i dalje je puna hormona i prepuštena u mnogome okolnostima koje vladaju u bolnici. zato: mjenjajmo okolnosti!

  22. #122
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    e da i dok me tako "orao" rekao je: imamo mekonijsku vodu... ne bi se čudila da se beba baš zbog njegovog pregleda ukakala od straha

  23. #123

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    umag
    Postovi
    29

    Početno

    Cure, jel ima koja od vas iskustva s dr. Žentileom? meni je bio na porodu. Rodila sam na zadak... Sve mi je unaprijed objasnio što će mi i kada raditi. Bio je ugodan i šalio se sa mnom. Često me obilazio. Ali mi se na kraju, na samom izgonu učinio malo nervozan, makar MM kaže da nije bio. Možda sam ja bila uplašena jer nisam baš imala snage za tiskati, a bojala sam se da glavica ne ostane u meni. jer NE SMIJE. malo te uplaše na tom porodu, ali valjda da nađeš snage da izvučeš sve do kraja. Hvala Bogu, sve je super završilo i sad smo jači.
    Uglavnom, dr. Žentile?

  24. #124
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Citiraj minići prvotno napisa
    .... da imamo hrabrosti zahtjevati ono što želimo..
    Ali onda neke rodilje koje nisu imale hrabrosti zahtjevati ono što žele poslije negoduju i to svoje nezadovoljstvo svaljuju na rodilišta.
    Prirodan i neinterventni porod (ako nema komplikacija), sa ljubaznim i stručnim osobljem, bi trebao biti nešto što ne treba zahtjevati, nšeto normalno i svakodnevno.

  25. #125
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    tako je, VM! ajmo se boriti za to...

    a dr.Žentil je i mene porodio, ali ovaj drugi, carski put. bio je okej, malo smo se zezali, pričali, nemam ni plus ni minus dojmove.

  26. #126
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja ću ko pokvarena ploča. meni su se nade i želje ispuhale ko balon u riječkom rodilištu :/. nakon što me doktorica pregledala strahovito bolno i isto tako ručno otvarala jer sam, nu mene, došla rodit navečer i bilo je očito da neću tako skoro, a imala sam par napismenih da neću drip (iako bih to valjda mogla mačku o rep objesit da nije bilo Barbare ) i nakon čega su me ostavili na stolu, s raširenim nogama dva sata da čekam dr. Prodana koji me šivao, na živo, i bio strahovito bezobrazan, tj. nije htio odgovarati na moja pitanja i samo je vikao na mene da se smirim i ležim mirno, a to šivanje je boljelo gore od poroda. dali su mi Svena na ruke i rekli da ga gledam

    uglavnom, ja ću prije doma rodit nego otići ponovno u naše najbolje rodilište x 3 milijuna. i slažem se s iridanom u nekim stvarima. ne treba mi plazma, ali mi treba čist wc. i ne treba mi mirisan wc papir, ali hoću da me tretiraju kao ljudsko biće.

  27. #127
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    tako je, VM! ajmo se boriti za to...
    a kako :/?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Ineska prvotno napisa
    e da i dok me tako "orao" rekao je: imamo mekonijsku vodu... ne bi se čudila da se beba baš zbog njegovog pregleda ukakala od straha

  29. #129
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj Boneco prvotno napisa
    Citiraj Ineska prvotno napisa
    e da i dok me tako "orao" rekao je: imamo mekonijsku vodu... ne bi se čudila da se beba baš zbog njegovog pregleda ukakala od straha
    I ja sam se nasmijala na ovo "oranje"...

    petak- po ZM sam prešla termin, bila na pregledu u petak, ali me nisu ostavili. Ponovo išla na pregled u ponedjeljak, otišla doma, vratila se oko pol noći i sljedeće jutro rodila.
    Tako da nije baš pravilo to za petak.

  30. #130
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    tako je, VM! ajmo se boriti za to...
    a kako :/?
    Možda da se, za početak, učlanite u Udrugu 8)

  31. #131
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Thalia, i mene je šivanje boljelo više od poroda. Ali ne znam tko me šivao.

    Inače su meni u super sjećanju ostali Sindik i Finderle. U F. sam se 'zaljubila'.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj vitekova mamuška prvotno napisa
    Citiraj maaja prvotno napisa
    Citiraj minići prvotno napisa
    .... da imamo hrabrosti zahtjevati ono što želimo..
    Ali onda neke rodilje koje nisu imale hrabrosti zahtjevati ono što žele poslije negoduju i to svoje nezadovoljstvo svaljuju na rodilišta.
    Prirodan i neinterventni porod (ako nema komplikacija), sa ljubaznim i stručnim osobljem, bi trebao biti nešto što ne treba zahtjevati, nšeto normalno i svakodnevno.
    To je istina ali, na žalost, ne žele sve žene prirodan, neinterventni porod (dakle one koje žele ipak to trebaju tražiti). A koliko god nam neka rodilište bila u lošem stanju, ljubaznosti i stručnosti ne bi trebalo nedostajati.

  33. #133
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj pirko prvotno napisa
    Uglavnom, dr. Žentile?
    Kod njega sam bila na jednom od pregleda nakon termina i to mi je definitivno naj, naj ginekološki pregled u karijeri (a imam dosta godina ). Ljubazan, nježan, objašnjava, priča, šali se,...
    Bio mi je i na porodu, ali kao gledatelj. Valjda nisu imali posla, pa ih se sjatila sva sila.

  34. #134
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    U Finderlea su svi zaljubljeni 8) jer je stvarno čovjek
    Ima još dobrih doktora, ali mislim da štafetu predvodi gore navedeni već godinama.

  35. #135
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    . U F. sam se 'zaljubila'.
    uf ja kad sam ugledala svog doktora (Manestar) pomislih kako nista ne moze krenuti krivo. a kad tamo...

  36. #136
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Citiraj pirko prvotno napisa
    Uglavnom, dr. Žentile?
    Kod njega sam bila na jednom od pregleda nakon termina i to mi je definitivno naj, naj ginekološki pregled u karijeri (a imam dosta godina ). Ljubazan, nježan, objašnjava, priča, šali se,...
    Potpisujem!
    i ja sam rekla da mi je to bio najnježnji pregled!

  37. #137
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Citiraj @n@ prvotno napisa
    . U F. sam se 'zaljubila'.
    uf ja kad sam ugledala svog doktora (Manestar) pomislih kako nista ne moze krenuti krivo. a kad tamo...
    i mene je pregledavao jer sam prenijela (po njihovom izračunu). isto kad sam ga vidjela, ista reakcija.... ajmemeni kad je počelo :/

  38. #138
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    evo i mene s Franciskovic i Sindik pricom...prvi me je zadrzao u bolnici jer sam bila 42+1...kad me je dosao pregledati stisla sam noge i nisam dala (samo mi je komentirao struku ) ali je napravio frku (bio je petak naravno i dezurstvo u paru sa S.) i ostala sam, cekala sam drugog doktora z a pregled...ali i ostala sam citava do pon. ujutro kad sam rodila (odbila sindikov gel, franciskoviceve uzv, s obzirom da imam anamnezu problema s kukovima dr.F je trazio CR koji sam odbila i trazila da mi donesu misljenje ortopeda da moja zdjelica moze prirodno roditi i sl.)...ima tamo wc s kljucicem, e pa ja sam cucala u njemu, setala oko bolnice i sl. sestre su me trazile i nisu me nasle i nikad nisam bila na viziti...i bas me bilo briga i sve je bilo ok do samog izgona (krasna babica Mirjana) kad je dosao Mamula i izgurao pritiskom bebu jer je jelte 6 ujutro a ja jos nisam a sef ne voli da se prebacuju porodi iz nocne u dnevnu, to me je jedino zafrknulo da ne rodim u smjeni svog doktora (koji kad je dosao odmah je rekao - znam da si rodila, svi vec znaju
    ). rodila sam na 42+3 usprkos sindiku i franciskovicu sa svojim trudovima i relativno ok.

  39. #139
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    a manestra je stvarno lijepo gledati... 8)

  40. #140
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    za kraj - nije toliko bitno da dodje doc. u kojeg imam povjerenja vec da je on bio tamo rodila bih skroz drugacije, ali eto...

    meni je MM strasno puno pomogao za sve moje zahtjeve, od mraka u sobi do kretanja i lezanja kako i kad zelim i sl. vode i jela.

    i najvise moja ginekologica koja je jedna fenomenalna zena koja me je jacala cijelu trudnocu i samnom mastala o ambulantnom porodu moje do tada zadak bebe...

  41. #141
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    flower, uh. znači, i ti.
    bravo tebi za hrabro i asertivno odbijanje pregleda. očito si znala već otprije za njega. ja, na žalost, nisam - osim organskog feelinga da bježim što dalje od njega. no to moje iskustvo je priča za uz kavu...

    i, repliciraj mi please na ono gore- što možemo učiniti - osim već predloženog da se učlanimo u udrugu? (adj dajte sad neki link na to kako i gdje jer ova mama ne stigne tražit po forumu)
    ono što do sada radim, osim na ovom forumu - i drugim forumima - je da svoja (i vaša) iskustva prenosim budućim mamama, ohrabrujem ih u izborima prirodnog poroda, dojenja, osobito dojenja blizanaca, upućujem na moguće zamke i stresne situacije itd....dakle, informiranje, podrška, pa ih zovnem nakon poroda (govorim o poznanicama i prijateljicama), savjetujem ako treba, ohrabrim, utješim, saslušam...
    što bih dodatno mogla napraviti u real life?

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    ono što do sada radim, osim na ovom forumu - i drugim forumima - je da svoja (i vaša) iskustva prenosim budućim mamama, ohrabrujem ih u izborima prirodnog poroda, dojenja, osobito dojenja blizanaca, upućujem na moguće zamke i stresne situacije itd....dakle, informiranje, podrška, pa ih zovnem nakon poroda (govorim o poznanicama i prijateljicama), savjetujem ako treba, ohrabrim, utješim, saslušam...
    što bih dodatno mogla napraviti u real life?
    Bravo!!! Kao budućoj mami mi jako puno znači da znam da ima ljudi kao ti koji će pomoć kad zaškripi.....

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Mene muči to što sam zaključila da se u Rijeci bitno drugačije postupa prema ženama iz Rijeke (čitaj lošije) nego prema onima koje dođu "izvana".
    Moj doživljaj redom:
    4. kat OK, svi korektni, više ili manje ljubazni. Jest da se WC-i i tuševi ne mogu zaključati ali to mi je i razumljivo. Jedino što neki tuševi nemaju ni zavjese pa postaje opasno kada moraš gacati po mokrim pločicama a trbuh do zuba
    3. kat Pregled dr Sindika bio je kao što je već napisano "oranje" :/
    Nažalost pregledao me nekoliko puta. Na izgonu mi je bio dr Žentil kojeg sam do tada primjećivala jedino po pošalicama i bio je stvarno OK (ili me "pucao" oksitocin pa mi je sve bilo super i svih sam voljela ). I za kraj primalje najljepši dio cijele priče, ma ne znam koja je bolja od koje: hvala Milanki, Nataši, Andrei , Silvani i Korneliji
    5. kat gore nego na porodu. Beba nije niti jednom presvučena preda mnom, jedan cijeli dan vizita za bebe nije došla, gotovo svaka sestra koja je ušla stiskala mi je krvnički bradavice... a sve ovo samo je pola priče
    I na kraju zaključak: meni nije bilo važno ni uređenje ni hrana nego LJUDSKOST

  44. #144
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj mamažabica prvotno napisa
    Mene muči to što sam zaključila da se u Rijeci bitno drugačije postupa prema ženama iz Rijeke (čitaj lošije) nego prema onima koje dođu "izvana".
    ovo i ja tvrdim.

  45. #145
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Kad sam prije 3 mjeseca rodila Jana, sestre na 5. katu (koje su bile katastrofalne prije 2 godine i 8 mjeseci kad sam rodila Vita) su bile stvarno super (osim jedne koja mi je pola sata nakon poroda doslovno svom težinom legla na trbuh bez prethodnih upozorenja ).
    Uzimale su mi Jana samo za kupanje i preglede (uvijek su prvo provjerile je li jeo tako da ga donesu prije idućeg podoja), nisu ga nadohranjivale ničim, čak na tvrdnju da Vita još uvijek dojim nisu reagirale ili im je bilo drago. Uglavnom, jako su se promijenile u vezi dojenja.
    E sad, ja sam bila u apartmanu (prvi put nisam) pa je to možda bilo zbog toga. Znale su da sam roda pa je to možda bilo zbog toga.
    A možda su sad prema svima takve. Nadam se da je ovo posljednje

  46. #146
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    ono što do sada radim, osim na ovom forumu - i drugim forumima - je da svoja (i vaša) iskustva prenosim budućim mamama, ohrabrujem ih u izborima prirodnog poroda, dojenja, osobito dojenja blizanaca, upućujem na moguće zamke i stresne situacije itd....dakle, informiranje, podrška, pa ih zovnem nakon poroda (govorim o poznanicama i prijateljicama), savjetujem ako treba, ohrabrim, utješim, saslušam...
    što bih dodatno mogla napraviti u real life?
    ono što mene muči je kada ženama pokušam dati savjet (naravno ako ga traže) o prirodnom porodu, o prednostima rooming in-a, o dojenju gledaju me ko da sam pala s marsa....drip je zakon, a tek epiduralna, to je bogom dano, dojenje je većinom jako komplicirano, a rooming in...ma daj, a kad ću se ja odmoriti....i kad dobijem takve komentare nemam uopće volje uvjeravati u suprotno, samo se bezveze naživciram i odustanem
    samo je razlika između mene i "njih" što ja za svoj porod kažem da je bilo predivno a one da im je to bilo najstrašnije iskustvo u životu

    blis imamo isto iskustvo vezano za dr. Žentila, on me je pregledao u 37 tj. kad sam bila na pregledu za porod u kadi i bio je divan, i sestra koja je radila s njim, tako da sam doživjela šok kada sam došla na pregled na dan termina, sestre su bile strašno bezobrazne, a za Petrovića sam već ispričala

  47. #147
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    ono što do sada radim, osim na ovom forumu - i drugim forumima - je da svoja (i vaša) iskustva prenosim budućim mamama, ohrabrujem ih u izborima prirodnog poroda, dojenja, osobito dojenja blizanaca, upućujem na moguće zamke i stresne situacije itd....dakle, informiranje, podrška, pa ih zovnem nakon poroda (govorim o poznanicama i prijateljicama), savjetujem ako treba, ohrabrim, utješim, saslušam...
    što bih dodatno mogla napraviti u real life?
    ovo što radiš je već puno.

  48. #148
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    vitekova - koliko košta apartman?

    i, jeste li imale kakav plan poroda, bilo kakve svoje želje na papiru? Kako gledaju na to i koliko poštuju te želje?

  49. #149
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    bubice 400 kn dnevno

  50. #150
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Ja sam imala plan poroda i smjeni koja me dočekala je to bilo ok, iako mi je odmah jedan mladi doktor objasnio da dolaze često žene s planom poroda,ali da oni ionako rade po takvim smjernicama ako nema komplikacija Problem je bio što smjeni koja je došla ujutro moj plan nije značio ništa pa sam jedva izbjegla drip, a prokidanje vodenjaka nisam Tako da stvarno ovisi na koga naletiš :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •