Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: beba je jako nisko

  1. #1
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno beba je jako nisko

    Drage moje imam jedno pitanje za vas...

    Zadnjih dana jako nisko osjetim bebu..toliko nisko da mi je sada u 18 tjednu bolno sjedati,ustajati,kasljati,...
    U ponedjeljak sam bila na kontroli i rekla ginicu da me jako boli desni jajnik...on kaze da se beba glavom navalila na njega i tiska ga...nogice su joj na suprotnom jajniku....Dobila sam terapiju canestena jer me uhvatila candida i uputnicu za UZV u bolnici...i jos jednu za bikemiju..moram napraviti CRP (sto iskreno neznam sta je).

    E ali od ponedjeljka je meni jos gore...osjetim ju jako,jako nisko i tome brine...na UZV nisam isla jer cekam da potrosim terapiju koju sam dobila.

    Dali netko mozda zna dal je to normalno i dali beba smije biti tako nisko??

    Eh i jos nesto...od pocetka trudnoce imam podosta povisenu temperaturu-38.5,6, 39.0,......isla sam prije Bozica na neke pretrage krvi i urina i sve je u najboljem redu i nista ne ukazuje na neku upalu koja bi bila uzrok temperaturi. Problem je i taj sto tu temper. neosjetim i nesmeta mi...nikakvi bolovi u misicima,glavobolje,nista...savrseno normalno sam funkcionirala do prije par dana.
    Ali eto vec dva,tri dana ja temperaturu pocela osjecati i smeta mi,kao kad vas uhvati gripa...i sad to sa bebicom..i sad se stvarno jako brinem!

    Ginica sam zvala ali nekako i nije susretljiv zadnjih par pta i samo mi govori da ja kompliciram i sad nemam vise koga pitati.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    29

    Početno

    Imaš za kupiti kao nekakav "steznik" ili tako nešto, za trudnice koje nose nisko. Stavi se ispod stomaka a kopča na leđima i on tako podiže stomak. Raspitaj se! A što se tiče temperature stvarno neznam, možda najbolje opet kontaktirati ginekologa.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    dala bi ja njemu tvoje kompliciranje...uh baš je ******
    crp ti se radi da vidi jel imaš kave upale...
    to ti i djeci rade da vide jel bi dali antibiotik ili je virus...to ti je primjer...
    mene ti je isto tako boljelo nisko...pišanje svako malo,sjedanje bolno...blabla...na kraju beba pritiskala mjehur...
    ali idi na uzv...
    i nađi ak možeš drugog dr...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    39

    Početno

    Najbolje ti je u tom slucaju da mirujes!A imas za kupiti pojas kad ti je beba nisko!Ja sam si kupila u ducanu koji se zove Anita,250kn sam ga platila,a imas ga i u malesnici u Mamma novoj,tamo je oko 160kn,ali tada nije bilo mog broja pa me prodavacica poslala u Anitu!Cudi me da ako ti je beba nisko da ti nije odredio strogo mirovanje!A mozda bi morala promijeniti ginica!Ja sam malo opekla kod svog,pa sam mu nasla zamjenu!Najgore je ako se opeces ili nemas povjerenja u njega!Pa valjda ti najbolje znas kako se osjecas!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    meni beba isto lupa po mjehuru cijelo vrijeme i to me brinulo... Isto mi se sa 20 tjedana već bilo teško saginjat... Bila sam na UZV i rekla mi dva doca da je nisko, al niš alarmantno. Tak da ti ja i dalje po starom...tj. pravim se da je sve ok. Bilo mi je bitno da vidim da je s bebicom sve ok, a ja bum zdržala nekak

    Možda da odeš po drugo mišljenje

  6. #6
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    moje obje trudnoće su prošle tako da su mi moja dječica bile čitavu trudnoću nasađene na unutarnje ušće cerviksa. I to glavicom.
    Isto su me napale gljivice... ma identično kao i kod tebe.
    U prvoj trudnoći nisam ništa mirovala i rodila u 39+4 a u drugoj t. sam dobila od 24 tjedna STROGO mirovanje (ležala sam non- stop) i rodila sam na 38+0
    Curice su žive, zdrave, predivne

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    evo i ja nisko nosim, kaze ginic glavica bebe je na zdjelicnim kostima, ali nista alarmantno, rekao mi da odmaram vise, ne se naprezati... uglavnom sve lagano! Sad sam u 28tj. i mene ne boli dok hodam, sjedim... vec osjecam pritisak na mjehur, pa udarce bebe po mjehuru, jajnicima...
    Takodjer imam pojas za trudnice ( i to imam 2kom ), naravno koristim jedan, ali iskljucivo dok hodam, kad sjedim ne pase mi, ali pomaze - manji je pritisak dok hodam!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Evo da se i ja pridružim ekipi nisko nosećih. Ja sam u 33 tjednu zadnja 3 na mirovanju zbog lagano smekšanog cerviksa.
    Današnja kontrola kaže kao i prošli put hvala bogu nije gore. Beba je dosta nisko odnah iznad zdjeličnih kostiju. Igra nogomet sa mojim mjehurom i svako malo sam na wcu. Pritisak kad hodam u malom trbuhu, ali nije tako strašno.

    Izdržat će mo mi to sve!! :D

  9. #9
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Evo me...
    napravila sve pretrage i sve je u redu...upale nema,temperatura i dalje onako visoka ali nesmeta......a bebica je bila onako nisko jedno 2 tjedna i onda se podigla....i sad suta mamu svoju kao bravi boksac!!
    Trazim novog ginekologa ali nije bas jednostavno....svi oni jako na dobrom glasu u Osijeku su pretrpani.....12 idem na kontrolu kod onog svog pa cu vidjeti sta cu!
    A pojas koji spominjete sam trazila tu u Os i nema nigdje....
    Eto toliko.....
    Hvala cure...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Da se i ja pridružim u niskonoseće, po drugi put. Ali ovaj put je sve puno ranije i ozbiljnije. Prije dva tjedna, dakle s nepunih 16 tjedana mi ginica odredila mirovanje, jer se malo otvaram. Ništa strašno, al da usporim. I sad ja kakti mirujem doma, koliko mi moja malenkost do dozvoljava, ali osjetim bebu jako nisko, ali jako, jako nisko, odmah iznad stidne kosti, tj. pubične (možda je to i isto...). Stalno idem na WC, po 20ak puta skoro u danu (i noći). Sad zovem ginicu da joj javim da su brisevi OK, sve sterilno (imam iscjedak, najvjerojatnije gljivice), pa me pita kak sam i jel odmaram. Kad sam joj rekla da osjetim bebu nisko, to mi je potvrdila i rekla da radim samo nužno po kući. Užas, nisam ni mislila da je tak ozbiljno. Ili je ona to možda meni namjerno tako predočila, jer me pozna i zna da ne ležim doma. Sad me malo frka, jer sutra moram obavljat neke stvari po Zg, bit skoro cijeli dan na nogama. Kak ću ja to? Fizički sam ja OK, jedino me sad malo trta.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    I meni je bebač nisko,no sve normalno radim,pozitivno je što me ne muči žgaravica,jedino piškim stalno,urinokultura,brisevi,sve ok.

  12. #12
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    Pridružujem se i ja!
    Nisko nosim od početka, pa moram bit na bolovanju, ne smijem dugo hodat i ništa fizički radit, više se moram odmarat, uglavnom da se ne počnem otvarat. Trenutno sam u 27. tjednu.
    Zbog toga sam počela gomilat kile pa moram bit na dijeti.
    Imam manjak željeza iako pijem Heferol, a ostalo je sve ok.
    Meni jedino smeta navečer, kao da mi se spusti na mejhur pa dva puta u sat vremena idem na WC.
    Da li tko zna hoćemo imati kakve probleme pri porodu zbog niskog nošenja?

  13. #13
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    I ja pripadam vasem kruzoku Ali meni se to sto nisko nosim zasad ne cini tako strasno (25 tjedana trudna). Jest da sam svaki cas na wc-u, ali nekih drugih problema nemam. Jedino mi je ginicka savjetovala da kad se odmaram radije lezim nego sjedim. Ali zasad nema govora o strogom mirovanju.
    A moja frendica, koja je takodjer nisko nosila, ne da nije mirovala, nego je cijelo vrijeme radila i studirala, i na kraju je prenijela i zavrsila na indukciji! Ne savjetujem vam da se povodite za njenim primjerom, samo hocu reci da je to dosta individualno.
    A sto se poroda tice, to i mene zivo zanima. Nacula sam cak da moze biti od koristi, ali svakako cu vise pitati o tome na sljedecem pregledu.

  14. #14
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    to moze biti samo korisno jer nemoras cekati da se djete spusti u zdjelicu pa ti se za toliko skracuje porod

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    eto i mene k vama. I moja curica je jako nisko i imam sve iste tegobe kao i vi. Ali ja dosta mirujem jer me dosta često i boli. Ušće mi je također skraćeno. Dio terapije mi je naravno mirovanje još od 4. mjeseca trudnoće i zbog kontrakcija.
    Doc mi je rekao da ako budem pazila - znaći čim osjetim bolove i pritisak odmah odmor, fizički napor svedem na minimum i krećem se onoliko koliko beba i tijelo dopuste - vjeruje da će sve biti ok i da ću najnormalnije iznjeti trudnoću. Tako da ja ipak ziheraški igram na sigurno pa ga slušam

  16. #16
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Meni je prva beba bila jako nisko i zahvaljujući tome (tako doc kaže) sam imala jako lagan porod. :D S trudovima svega 15 min.
    Druga je bila visoko i mogu reći da su mi oči skoro ispale od boli i muke u trudovima,a beba nije htijela da se spusti.
    Molim Boga da sada nosim nisko....

  17. #17
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Evita, divno je to cuti ...
    Reci, jesi li imala kakvih poteskoca u trudnoci zbog toga i opcenito kako si se ponasala za vrijeme trudnoce?

  18. #18
    BUBI80 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    64

    Početno

    Bila sam danas na kontroli i doc je rekao da nisko nošenje ne znači da ću imat probleme na porodu nit da to olakšava porod.
    Rizik je samo u prijevremenom otvaranju, zato moramo mirovat i ništa fizički radit. Nije baš bio razgovorljiv.

  19. #19
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Evo i mene s kontrole. Srecom, sve je u redu, ja zatvorena, i nije ni ovaj put bilo rijeci o nekom ozbiljnijem mirovanju :D
    Pitala sam i kako stvari stoje s porodom, pa mi je ginicka rekla da je vidjala zene kojima je doslovce u tri truda sve izaslo van, a ima i onih koje su se posteno namucile. Drugim rijecima, ne mozemo racunat na to da cemo se lako izvuci, ali se smijemo nadati

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Ja sam u 18 tjednu dobila preporuku da strogo mirujem jer da mi je bebica jako nisko. Sve živo me dolje bolilo. A onda mi je u 20 tjednu trbuh krenuo na gore naočigled i na zadnjoj kontroli ( 23 tjedan ) je sve bilo ok i niš me više ne boli. Jedino što mi se pojavila žgaravica ali ne smeta me previše.

  21. #21
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Palagruža prvotno napisa
    Evita, divno je to cuti ...
    Reci, jesi li imala kakvih poteskoca u trudnoci zbog toga i opcenito kako si se ponasala za vrijeme trudnoce?
    U oba dvije trudnoće sam se otvorila već oko 6. mj trudnoće i trebala mirovati. Međutim, slučajem okolnosti nisam mogla mirovati i nastavila sam biti jednako aktivna kao i prije i dočekala sam termin. Sve je prošlo za 5!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    utješno je kako kažeš da je sve bilo ok. thx

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    ja sam u 18.... pa me zanima da li sam možda i ja niskonoseća.. :?
    imam jaku bol u donjem delu leđa.. užas... ne mogu da stojim duže od pola sata.. a piškanje katastrofa... sinoć sam sedela, i mislila na momenat ad ću se upiškit, a išla sam pre 10 min na WC, ja trk do kupatila.. u zadnji čas stigla..
    Da li to znači da moja bejbi stiska bešiku ili šta? ako je neka imala iskustva neka se javi pliz....

  24. #24
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Gombica, simptomi koje opisujes jesu dosta karakteristicni, ali nosis li nisko ili ne se sa sigurnoscu moze utvrditi jedino ginekoloskim pregledom.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja sam bila na UZV u petak - 35+6
    Dr. mi je rekla da je glava od malog u zdjelici i pitala me da kaj nemam trudove :shock: Ne moram vam ni govorit da sam jučer hitno spremila tu torbu za bolnicu

    INače - nemam nikakve trudove niti kontrakcije.... I pitala sam ju da li postoji mogućnost lakšeg poroda Rekla je da nema pravila. Njesra...

  26. #26
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    već dva dana osjetim pokrete jako nisko, al stvarno jako. i strašan pritisak. bila sam u utorak na kontroli i bilo je sve savršeno. da l da se brinem ili je to normalno??? inače, sad sam 27. tjedan

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    hermina
    i ja sam iz osijeka

    ako nije problem, kod kojeg si ti ginekologa?

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    sjebah se

    ne hermina, nego tkonjuh

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Meni je ginić i prije trudnoće rekao da mi se cerviks jako nisko spustio i nek se ne uplašim uko0liko malo izađe van :shock: kod malo većeg napora...

    Sad sam trudna, u 29-tom tjednu i beba je toliko nisko (i već okrenuta glavom na dolje) da je osjećam ispod pubične kosti i u preponama (kad se miče) :shock:

  30. #30
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    počelo me i probadati oko jajnika a baš danas mi dr radi popodne. sad više ne znam je l od straha ili od čega. ići ću vidjet, valjda je sve ok

  31. #31
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa
    to moze biti samo korisno jer nemoras cekati da se djete spusti u zdjelicu pa ti se za toliko skracuje porod
    tocno tako! samo treba mirovati, ne dizati nista tesko, ne naprezati se opcenito...

    ja sam isto bila niskonoseca, beba se uglavila jos puno prije poroda i ja sam rodila za 5 sati (bez dripa).

  32. #32
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    I ja sam bila niskonoseća skoro cijelu trudnoću, prenesla par dana i rodila za 3 sata, isto bez dripa. Isto se nadam da će mi i druga trudnoća biti takva, jer je porod bio superlagan!!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Curke, samo da se ubacim i kazem da imate pravo preko socijalnog dobiti pojas ako nisko nosite.
    ja sam nazalost zbog niskog nosenja i uzasnih bolova i otvorenosti u 28 tj. odmirovala cijelu trudnocu.
    ironija je da sam na kraju rodila sa 37tj carskim rezom.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    U 18. sam tjednu i zadnjih nekoliko dana osjećam strašan pritisak, naravno prema dolje. Bojim se ići na wc, jer imam osjećaj da kada bi se malo bolje napela da bi bebica izašla van. Znam sa neće, ali ne mogu protiv sebe. Očekujem da će se narednih dana podići prema gore i da je to kod mene samo prolazna pojava. E sada, jeli moguće da nosim nisko i da će tako ostati do kraja?
    Ako da, ajme jadna ja. U tom slučaju selim se na spavanje u wc, jer i tako dobar dio noći provodim na njemu, ono kap po kap... smiješno
    Kakva su vaša iskustva, da li ste imale takve slatke brige već u 18. tjednu ili je kod mene riječ o nečem drugom?
    Na kontrolu sam naručena tek 30.05.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    44

    Početno

    Evo da se i ja pridružim... Na UZV u subotu (20+1) mi doktorica nije mogla normalno napravit mjere glavice jer se nije vidla cijela koliko je nisko :shock: . Da ne govorim da osjećam pritisak dok hodam (ko da će mi ispast) i da sam na wc-u konstantno jer mi mali lupa po mjehuru. Al mi je doktorica rekla da ona svojoj kćeri nije vidla glavu od 18 tjedna na dalje jer je bila skroz nisko i da se ne brinem :/

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    30 sedmica sam trudna i opet neke nove brige! na zadnjem ultrazvuku-prije 2 sedmice doktor mi je rekao da se beba još nije okrenula, ali da se ne brinem unaprijed. međutim, danas osjećam bol u predjelu mokraćnih kanala i mjesta gdje budu jajnici, ali bebu osjetim samo jednim dijelom iznad ljevog kuka. da li se beba okrenula?
    kako ću to znati? :?
    naravno, odmah uz ovaj bol javljaju se novi filmovi u mojoj glavi: npr.šta ako se zamutila plodna voda? ustvari, postoje li neki znaci kada, zašto kako dodje do toga?
    MA JOOJ CURE POMAŽITE, DOSTA MI JE STALNOG PLAKANJA I BRIGE-PITAM SE DOKAD ĆU USPJET IZDRŽAT

  37. #37
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa
    30 sedmica sam trudna i opet neke nove brige! na zadnjem ultrazvuku-prije 2 sedmice doktor mi je rekao da se beba još nije okrenula, ali da se ne brinem unaprijed. međutim, danas osjećam bol u predjelu mokraćnih kanala i mjesta gdje budu jajnici, ali bebu osjetim samo jednim dijelom iznad ljevog kuka. da li se beba okrenula?
    kako ću to znati? :?
    naravno, odmah uz ovaj bol javljaju se novi filmovi u mojoj glavi: npr.šta ako se zamutila plodna voda? ustvari, postoje li neki znaci kada, zašto kako dodje do toga?
    MA JOOJ CURE POMAŽITE, DOSTA MI JE STALNOG PLAKANJA I BRIGE-PITAM SE DOKAD ĆU USPJET IZDRŽAT
    zašto bi ti se zamutila pl. voda??? Koliko ja znam pl. voda se može zamutiti pred kraj trudnoće, posebice kod prenešenih trudnoća, ali nisam čula da se može zamutiti u 30 tj. Ako tako nastaviš razmišljati šta bi moglo biti a nikakvih indikacija nema, samo ćeš naškoditi i sebi i bebi.
    Što se tiče okretanja bebe, moja je od 29 tj. bila nogama dolje i to sam itekako mogla ocijeniti po neugodnim udarcima po cerviksu

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    12

    Početno

    Bas sam nesto danas zabrinuta....i pitala sam se jel moguce da beba udara nogama po cerviksu???Ne mogu vam opisati par puta danas kako mi je dolje sjevnilo,sve sam zvizde izbrojila....na zadnjem uzv beba je bila na zadak i skroz nisko pa sam se i uvjeravala da me beba udara dole....imam ja i kontrakcije ali u normali su sada jer sam na strogom mirovanju i zasivena dolje trakicama.....ali znam razlikovat jedno od drugog...btw 26.tj. sam trudna i kad mi je ovoliki pritisak sada pitam se sto ce biti do kraja...

  39. #39
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    U 18. sam tjednu i zadnjih nekoliko dana osjećam strašan pritisak, naravno prema dolje. Bojim se ići na wc, jer imam osjećaj da kada bi se malo bolje napela da bi bebica izašla van. Znam sa neće, ali ne mogu protiv sebe. Očekujem da će se narednih dana podići prema gore i da je to kod mene samo prolazna pojava. E sada, jeli moguće da nosim nisko i da će tako ostati do kraja?
    Ako da, ajme jadna ja. U tom slučaju selim se na spavanje u wc, jer i tako dobar dio noći provodim na njemu, ono kap po kap... smiješno
    Kakva su vaša iskustva, da li ste imale takve slatke brige već u 18. tjednu ili je kod mene riječ o nečem drugom?
    Na kontrolu sam naručena tek 30.05.

    kao da si opisala moj problem. kao što sam gore napisala pred neki dan, mislila sam da je beba nisko i da mi to stvara probleme (imala sam iste simptome kao ti). kad ono: glavica je niže ali ništa alarmantno ali imam jaku upalu mokraćnog mjehura koja i uzrokuje te tegobe. zato mislim da bi bar trebala nazvati dr za svaki slučaj. meni je moj rekao da odmah dolazim čim sam zvala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Sanjaneo prije tjedan dana napravila sam nalaz urina i urinokulturu. Urinokultura ok, urin- neznatno povišeni leukociti. Moj gin kaže da su ti nalazi uredni. E sad stvarno nemam pojma, ako mi za par dana ne bude bolje, odoh ja na pregled.
    Hvala na savjetu

  41. #41
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Taja.St prvotno napisa
    Bas sam nesto danas zabrinuta....i pitala sam se jel moguce da beba udara nogama po cerviksu???Ne mogu vam opisati par puta danas kako mi je dolje sjevnilo,sve sam zvizde izbrojila....na zadnjem uzv beba je bila na zadak i skroz nisko pa sam se i uvjeravala da me beba udara dole....imam ja i kontrakcije ali u normali su sada jer sam na strogom mirovanju i zasivena dolje trakicama.....ali znam razlikovat jedno od drugog...btw 26.tj. sam trudna i kad mi je ovoliki pritisak sada pitam se sto ce biti do kraja...
    moja je od 29. tj. bila na zadak i to ne klasični guzom nego nožicama prema dolje. Cijelo vrijeme me je lupala po cervixu što je znalo biti jako neugodno jer sam doslovno imala osjećaj da će joj nožica izletiti van.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    12

    Početno kad beba udara....

    Citiraj emira prvotno napisa
    moja je od 29. tj. bila na zadak i to ne klasični guzom nego nožicama prema dolje. Cijelo vrijeme me je lupala po cervixu što je znalo biti jako neugodno jer sam doslovno imala osjećaj da će joj nožica izletiti van.

    Imam isti takav osjećaj,...ono samo što ne izleti i ne samo to...pošto imam šavove samo čekam kad će popucati a tako ti je nama ženama,kroz sve to moramo proći,nek se ne javlja za pravo glasa onaj moj Danas sam malo bolje,jutro sam provela u krevetu,spavala,gledala tv,igrala društvene igrice s mojom Lucijom,...i beba manje lupa i manje boli.....hvala,baš si me smirila.....mislila sam već da umišljam da me beba udara.

  43. #43
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    na zadnja dva pregleda mi je dr rekao da je glavica jako nisko, odmah iznad stidne kosti. ali u zadnja tri dana me stvarno boli. osjetim svaki pokret kao da netko svrdlom radi po meni. a moram hodati puževim korakojm jer imam osjećaj da će mi ispasti van. ima netko kakav savjet kako da to ublažim :shock:

  44. #44
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj sanjaneo prvotno napisa
    na zadnja dva pregleda mi je dr rekao da je glavica jako nisko, odmah iznad stidne kosti. ali u zadnja tri dana me stvarno boli. osjetim svaki pokret kao da netko svrdlom radi po meni. a moram hodati puževim korakojm jer imam osjećaj da će mi ispasti van. ima netko kakav savjet kako da to ublažim :shock:
    ista situacija je kod mene, ista bol. cak sam imala neke trudove.sad svaka 2 dana idem na sv.duh na kontrolu. doktor mi stalno savjetuje mirovanje i rekao mi je da je ta bol također povezana sa ispadanjem cepa, sto bi se uskoro navodno moglo dogoditi. sad sam 38+4 tj.

  45. #45
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mici85 prvotno napisa
    Citiraj sanjaneo prvotno napisa
    na zadnja dva pregleda mi je dr rekao da je glavica jako nisko, odmah iznad stidne kosti. ali u zadnja tri dana me stvarno boli. osjetim svaki pokret kao da netko svrdlom radi po meni. a moram hodati puževim korakojm jer imam osjećaj da će mi ispasti van. ima netko kakav savjet kako da to ublažim :shock:
    ista situacija je kod mene, ista bol. cak sam imala neke trudove.sad svaka 2 dana idem na sv.duh na kontrolu. doktor mi stalno savjetuje mirovanje i rekao mi je da je ta bol također povezana sa ispadanjem cepa, sto bi se uskoro navodno moglo dogoditi. sad sam 38+4 tj.

    ja sam tek 32, tko će izdržati još 8 tjedana tako. i meni je rekao da mirujem ali kad se ja smirim bebač se još više rita tako da mi je još gore

  46. #46
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    meni je gore kad hodam... tocno onaj osjecaj da ce mi nesto ispast. kad lezim isprepletem se sa onim savrsenim jastukom za dojenje pa mi je super. odmah zaspim.

  47. #47
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Sanjaneo i mici, ako imate osjecaj da ce vam ispasti, onda bi stvarno i moglo biti tako, tj. mogle biste imati lagani i brzi porod. Vibram za vas

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Ja sam imala 2 trudnoće i obje sam nosila nisko.Svi simptomi kao i vaši.Strogo sam mirovala.

  49. #49
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Jucer na pregledu sam opet cula dobro poznatu recenicu: "Glava od bebe je vec jako nisko.", sto me potaknulo da se vratim ovoj temi. Ironija je u tome sto sam jucer bila 40+1. NIsam ni u jednom periodu trudnoce strogo mirovala, dapace, neko vrijeme sam cak isla i na vjezbe za trudnice, u lipnju sam bila tjedan dana na moru, a u zadnje vrijeme me stvarno ima po cijelom gradu i sve manje odmaram. I usprkos svemu sam prosla termin. I sad vec lagano zivcanim kad cu vise rodit i hocu li nedajboze zavrsit na indukciji.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Prvi put cujem da se bebi nije mogla izmjerit glavica jer je prenisko :?
    Ja sam do zadnjeg pregleda imala totalnu placentu previju,dakle nize ne moze biti,i doktor je normalno izmjerio sve.

    A i to "nisko nosenje" je jako relativan pojam. Treba znati koliko tocno nisko.

    Sto se tice pritiska na dolje i osjecaja da se stalno mora na wc,vrlo cesto su simptomi upale,pa bi to bilo dobro provjerit.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •