Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 206

Tema: punkcija jajne stanice

  1. #101
    Vojvođanka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    360

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer mi je bila 5. punkcija, 11dc - klomifenski stimulirani. Na svim dosadašnjim punkcijama (kratki/dugi protokol - i gonal i menopur) punkcija je uvijek bila 11dc. Samo jednom je bila 13dc i tada su mi vraćene dvije blastice (jedino tada sam i imala bastice). Inače, u prirodnim ciklusima ovulacija je isto 11dc (ako dodamo tome 14 dana, M stigne 25. ili 26. dan koliko mi i traju ciklusi). Obzirom da sam idiopata, da li je moguće da zbog ranih punkcija (11dc) i isto tako u prirodnom ciklusu, nije nikada došlo do trudnoće? Možda js nisu dovoljno zrele?
    po meni do ovulacija dolazi samo i samo onda kad je j.s. zrela - pogotovo u prirodnom ciklusu -tako to radi majka priroda, ima jedan ljep primjer u knjizi ŽENSKO TIJELO ŽENSKA MUDROST od dr. K. Northrup gdje ona opisuje svoju trudnoću koja se desila u ciklusu u kojem je imala ranije ovulaciju i kad ju je mjerila u danima kad je inače ima testovi su bili negativni, tako da je zaključila da se radi o anovulatornom ciklusu i oprostila se za taj mjesec od trudnoće, međutim taj mjesec je ostala trudna - zašto? zbog orgazma - to je njeno tumačenje - nakon orgazma tijelo luči sve potrebne hormone da požuri sazrijevanje j.s. da bi je plivači stigli oploditi.....
    pa cure testirajte se

  2. #102
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    [QUOTE=Maxime;1626444]loks, u buduce molim te budi malo opreznija kada dajes bolu 'kategoriju'.

    u potpunosti si u pravu kad ovo kažeš. nespretna usporedba i nisam imala loše namjere...

  3. #103
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Jim, stvarno skidam kapu kad se dobro oporaviš, složi u nekoliko rečenica svoju priču, ovo je tipičan primjer loše strane ovog zakona, neznam koliko će js zamrznuti ali znam da je mali postotak nakon odleđivanja iskoristiv . A tebi su tom stimulacijom ukrali najmanje godinu i pol plodnog razdoblja tj, približili te menopauzi- sranje

  4. #104
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pitanje ...ako su moji ciklusi svakih 24-25 dana dali onda i punkcija bude ranije , npr. 10dc- 11dc ili to nema veze?

  5. #105
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Da, najčešće je tako i dobro da je tako jer je važnije da drugi dio ciklusa bude oko 14 dana. Kod mene je punkcija 10. ili 11. dan. Kad je stimulirani u pitanju, može se malo produžiti, ali sve ovisi o veličini i izgledu folikula te o endometriju...Možda kod tebe oko 11. ili 12-tog dana?...

  6. #106
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Ja sam jučer imala svoju prvu punkciju kod dr.Reša....popila sam nekakvu tabletu protiv bolova i nešto za smirenje.Dobila sam 10 js.... Sama punkcija me je bolila ali ništa strašno što se ne može izdržati.Kao malo jača menstrualna bol....Mislim da je ta možda i individualna ovisno i kako se opustiš prije same punkcije.Recimo i za HSG kažu da boli.Ja sam ga radila i ništa me nije bolilo.Malo neugodno i to je to......
    Ma sve se to izdrži jer sama punkcija kratko traje. Malo stisneš zube i to je to.

  7. #107
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Jutro cure!!
    Molim za malu pomoć onih iskusnih,ali i ostali su dobro došli...
    Naime,kad sam bila na 1.postupku-klomifen,punkcija mi je bila 12dc.-tada su mi,godinama ciklusi bili 24-25dc.
    Onda sam bila na Menopurima i jedva jedvice dobila folikule koji su se tek pred kraj nešto pomakli,ali malo i imala sam punkciju 17dc-čak su i taj dan bili mali-vidjela sam u otpusnom pismu da je pisalo 13 i 15mm???
    Nakon tog postupka mi se ciklus pomaknuo-tj.sljedeća M mi je došla 28 dan,a jedan ciklus iza stimulacije čak 29.dan..U biti to je ok,ali..
    Sad sam bila na klomifenima,bila na uzv 10dc i folikuli su bili 9 i 10/10,endometrij 6.Dobila sam Menopure,svaki dan jednu ampulu i 13dc. došla na uzv.Tada mi je ovaj od 9 došao na 13,a ova dva-ko fol napredna, na 15/16,endometrij samo 7.Jučer sam si povečala sokić od cikle-već mi je zlo..Dobila sam još dva Menopura i u nedjelju,16dc imam punkciju-nadam se...
    Osim što me muči što mi folikuli slabo napreduju,čini mi se da imam dosta kasno punkciju..
    Čitala sam da je bilo cura isto tako sa kasnijom punkcijom,ostale trudne,sve pet,ali nisam sigurna da sam se utješila,pa vas molim pokoji "pametan"komentar na sve to jel sam pomalo luda..

  8. #108
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    mia74 - mislim da za uspjeh ivf-a uopće ne igra ulogu koji dan je punkcija, kod nekog se folikuli razvijaju brže a kod nekoga sporije, važno je da bude js i da se oplode.
    Sretno!

  9. #109
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    cure....dali poslije punkcije puno boli i dali se moze putovati doma -voznja 4h ...ili se mora odlezati par sati? znam da to sve ovisi od zene do zene,
    ali eto je moguce putovati ?

  10. #110
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    vecinom se moze putovati. sama punkcija je bolna, ali se bol brzo smiri nakon punkcije...

    sretno!!

  11. #111
    kiša avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    .........u nadi........
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    vecinom se moze putovati. sama punkcija je bolna, ali se bol brzo smiri nakon punkcije...

    sretno!!
    meni ti je punkcija bila jako bolna, i nisam mogla putovati, a imala sam namjeru, valjda to sve ovisi od žene do žene, ne znam,

  12. #112
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam nakon punkcije putovala sat i pol doma i to mi je bilo najgore moguće putovanje u životu. Osjetila sam i najmanju prašinu na cesti preko koje je kotač prošao! Ali kak cure vele, to je individualno, ja sam sa stola sišla četveronoške i plakala se tri dana od bolova, a cura prije mene je s punkcije otišla pjevajući ko da ništa nije bilo.

  13. #113
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Ja sam i sama vozila 1.45 h, a prije toga sat i pola šetkarala po gradu...Sve je to individualno...

  14. #114
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Ja sam pravo s punkcije išla piti kavu u neki kafić nekih 500metara od bolnice, a nakon toga putovala 2sata do doma...malo me je probadalo ali stvarno ništa strašno.Došla doma odspavala i navečer išla đir do apoteke .

  15. #115
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Jim,hvala na odgovoru..i ja sam tako mislila..Naime,malo me frka jer uvijek,do sada,sam imala js,ali je bila nezrela tako da sam pomalo lucidna šta će biti ovaj puta..Osim toga vidiš mi i u potpisu da nisam nikada došla do transfera..pa od tuda ta "silna" briga..
    Pusa tebi!

  16. #116
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a u biti bol je ta kad probadaju vaginalni zid jelda? a busenje folikula ( ili sta vec ) i vađenje js to ne boli ? zato je bitno koliko ce puta bosti vaginalni zid da bi dosao do folikula a ne bockanje folikula , jesam li blizu?....znaci 10 folikula ne znaci 10 uboda nego moze biti i 3 uboda jel tako?

  17. #117
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Crvenkapice ja sam imala 10-tak folikula i to što kažeš to ne znači deset uboda.Ja sam osjetila 2-3 uboda na svakoj strani jajnika jer u biti se usisava iz jajnika i tekučina u kojoj su folikuli u neku epruveticu pa ti onda u labaratoriju usišu jajne stanice za dalje.....

  18. #118
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    crvenkapice, mene ti probijanje vaginalnog zida uopce nije bolilo, ali na pikanje jajnika/folikula sam mislila da cu riknuti. zadnja punkcija mi je bila grozna, grozna (bacala sam, vikala i svasta), ali nekako brzo nakon sto zavrsi, bol se smiri... naravno da boli i dalje, ali podnosljivo... i naravno da je sve individualno, ali vecinom nema problema s putovanjem ako ne vozis sama - lijepo se izvali odozada i popij nesto protiv bolova... a i nije svaka punkcija ista - na to su me cure odmah upozorile. prva mi je recimo bila macji kasalj u usporedbi s drugom.
    nemoj panicariti unaprijed - bolno je, ali druge opcije nema i tako si to odmah poslozi (znam da je tesko i da te trta). rokni si apaurin od 5 ili 10mg i 1 ili 2 ketonala/tramala prije i sve ce biti ok. nije ugodno, ali gotovo je za cas (bez obzira kaj ti se u tom trenu cini kao da traje 100 g.).

    sretno!!

  19. #119
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    bacala sam, vikala i svasta
    hehe - nisam nis bacala - malo je naopako ispalo! htjela sam reci bacala sam se... tj. micala...

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Jel se može prije nešto roknut?
    Ja bih si svakako čvaknula jednu za smirenje i jednu protiv bolova. Al neke, onako, poštene.

  21. #121
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ma samo rokaj, bejbe

  22. #122
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a koje su najbolje protiv bolova...voltaren? ketonal? neofen? ibuprufen? .koje najbolje djeluju i kad ih popiti?
    .za normabel znam i nabavila sam ga vec

  23. #123
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Tramal ili ketonal...ja bi ti preporučila Tramal i normabel,popiti 2 h prije punkcije jer tabletama treba malo duže da počnu djelovati...
    SRETNO...

  24. #124
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    svemoguci ketac (i tramal je dobar). pa ne znam - negdje pol sata prije punkcije?

  25. #125
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    kiara me preduhitrila... mislim da je 2 sata ipak malo predugo... pol sata, 45min do sat prije...

  26. #126
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    svemoguci ketac (i tramal je dobar). pa ne znam - negdje pol sata prije punkcije?
    jel i ti mislis na ketonal?

  27. #127
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    kiara me preduhitrila... mislim da je 2 sata ipak malo predugo... pol sata, 45min do sat prije...
    jok...premalo vremena,neće je uloviti..za 2 h to je taman vremenski raspon kad je djelovanje na najvišoj točki i najbolje djeluje...

  28. #128
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    naravno - ketonal.

    ja racunam po MM-u - kad ima migrenu, popusti mu pola sata nakon tablete, a vrati se 2 sata nakon... valjda isto ovisi od osobe do osobe... a i ja sam dosla na red za punkciju 3 sata nakon injekcija i mislila sam da cu riknut - mislim da je vec pocelo popustat...

  29. #129
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    3 h nakon injekcije je too much...ja bi riknula...kaj nisi tražila još jednu neposredno prije
    a migrena...to pijem malo pa malo tablete...ne pijem nego gutam i manje od 2 h...

  30. #130
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a to je bezveze dođes na punkciju npr. u 8h cekas ko luda tamo 2-3 h jeli?....tablete vec popustile....a naravno da unaprijed ne znas kad ce biti punkcija tocno...a ne znaju ni oni...jer je vjerovatno guzva ili sta...

  31. #131
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    crvenkapice...sad kad sam bila u ponedjeljak..u 7.30 folikulometrije i nakon toga,znači za 1 h oko pola 9 idu odmah punkcije...bez brige nećeš čekati gore dugo za punkciju...nakon toga ti idu transferi,i na kraju inseminacije..

  32. #132
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Meni je kombinacija normabel+ketonal bila ko da sam pojela kiki bombone.

  33. #133
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    evo ja obavila jutros punkciju i ziva sam hehehe.....dosla u 8: 30 tek u 10h me uzeli....guzvara ajme majko....popila sam 1 i pol ketonal + normabel 5mg....ne znam jeli djelovalo ( valjda jeste) ali onako bolilo jeste ali izdrzi se , najbitnije je da kratko traje....od 7 folikula dobila sam 5 js
    punkcija bila 12dc........

  34. #134

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Mene kada je doktor pregledao 7dc rekao je da imam jako puno folikula ( ni dan danas ne znam koliko je to?) od toga dana mi je smanji dozu Menopura, predložio je opću anesteziju( što je rijetkost u našim državnim bolnicama jer to troši njihov proračun) i od mora folikula dobila 10 jj. Punkciju sam imala 11dc... to mi je bio 1.stimulirani IVF po kratkom protokolu...

  35. #135
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    približava se i moja 2.punkcija. prva mi je bila stvarno jako malo bolna. u samim trenucima uboda onako, niš strašno a već nakon možda 15tak min ništa. cura prije mene je izašla da ju je dečko doslovce nosio. ajme majko mislila sam si šta me to čeka, a mm da ne pričam, bio je toliko blid da sam mislila da će njemu tribati doktor, a ne meni. dr.Reš odradio ekspresno, brzo, efikasno i bezbolno. nakon punkc shoping, kavica i planirali spavat u Postojni šta na kraju nismo jer sam se super osjećala, bez ijedne jedine tablete za bolove ili smirenje. i jedino šta mogu zaključit da je to stvarno individualno jer baš se ježim kad čitam kako neke cure boli i kako se napate na onom "ružnom" stolcu. ja se samo nadam da će i moja 2.punkcija biti ista takva (vrlo malo bolna), to je sve što sebi zaželjet mogu, a drugima....pusa i svu sreću ovoga svijeta i što bezbolnije punkcijeeee!!!

  36. #136
    Mona 20 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Curke, da li je netko bio skoro na punkciji pod anestezijom u Vinogradskoj? Zanima me koliko se spava pod tom anestezijom kod njih? (kratkotrajna ili dugotrajna anestezija)

  37. #137
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Mona ja sam bila u 2.mjesecu ove godine, to ti je kratkotrajna anestezija, ma mislim da možda spavaš 15-ak minuta. Mene je sestra odmah probudila čim su me dovezli u sobu, nikakvih problema nije bilo.

  38. #138
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Probude te jer te dovezu na onom stolu-kolicima u sobu i onda se moraš sama ležečki premjestit sa stola na krevet. Kasnije se toga mnoge ni ne sjećaju jer se nakon toga još malo odspava uglavnom, ugodno je, ne brini.

  39. #139
    Mona 20 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Gabi25 i AuroraBlu, hvala vam na korisnoj informaciji, budem i ja pitala može li s anestezijom.

  40. #140
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj Mona 20 prvotno napisa Vidi poruku
    Gabi25 i AuroraBlu, hvala vam na korisnoj informaciji, budem i ja pitala može li s anestezijom.
    mona 20, jesi li uspijela saznati da li ćeš dobiti anesteziju u Vinogradskoj? Ja sam ovaj mjesec u postupku i pitala sam sestru mogu li dobiti opću anesteziju, našto je ona odgovorila da to ovisi o broju folikula. Toliko se bojim punkcije, noću se budim od straha. Postupak je s Femarom pa pretpostavljam da broj folikula neće bit velik, a to znaći da vjerojatno neću dobiti anesteziju.

  41. #141
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    delfin, ja te mogu utješiti. Imala sam dva folikula, dobila onu injekciju u venu od koje ti se kao vrti u glavu (ja nikakvu vrtnju nisam osjetila i pitam se je li uopće djelovalo). Možda me samo maaaalo opustilo da me nije strah. sami ubodi bili su tako brzi i gotovo bezbolni da nisam trebala dobiti niti tu injekciju. da je bilo i više uboda podnijela bih to bez problema, uistinu nije ništa strašno i jako se dobro podnosi. Sretno!
    Baš je u sobi sa mnom bila cura s femarom i imala je isto dva folikula, s istom reakcijom.
    ps a mene zanima kako si dogovorila taj postupak s femarom, jel to ide na teret klinike ili si morala platiti? na osnovu čega si dobila baš femaru?

  42. #142
    delfin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    296

    Početno

    andream,hvala ti. Malo si me utješila. Ovako,imala sam konzultacije a slučajno mi je bio drugi dan ciklusa. Dr. Kuna rekao šteta što nije prvi da možemo krenuti sa stimulacijom i predložio Klomifene od 3-7 d.c. No, odmah me pitao hoću li ih uspjet nabavit za jedan dan. Pretpostavila sam da neću i pitala mogu li s Femarom - na svoj trošak, naravno. Klomifene nisam uspjela nabavit pa sam jučer dala 960 kn za Femaru. Puno je,ali nije mi žao. Tvoj postupak s Femarom nije bio dobitan? Čitam potpis pa vidim da je bio stimulirani.

  43. #143
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja nikada nisam niti imala femaru, zato i pitam. Prvi stimulirani bio je s menopurima i suprefactom, ali nam je ipak bio dobitan FET (preostali embriji iz tog stimuliranog). Stimulirani u Vg bio je sa menopurima i decapeptylom.
    A za punkciju se ne moraš bojati, mene je i inače uvijek jako strah kad čitam priče i slušam, ali vjeruj da je uistinu posve podnošljivo, mene čak niti nakon punkcije nije ništa boljelo i kao da nisam niti bila na njoj.

  44. #144
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    imam jedno pitanje i nemam pojma gdje ga postaviti...
    uhhh...imam anovulatorne cikluse i zadnja 3 ciklusa sa Duphastonom M ko urica...kad nisam pila Duphastone,M dolazila 33-37 dana i punkcija bila 16 dc-po meni prerano jer nije bilo niti jedne JS..

    eh,sad me zanima ako je netko isto bio na Duphastonui,kako tj. koji dc vam je bila punkcija...
    trebala bih znati barem okvirno zbog posla da li će punkcija biti isto kasnije ili bi sad mogla biti koji dan ranije,jer sam izregulirala cikklus..

    nadam se da nisam previše spetljala,pa će me netko skužit..
    tnx..

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    kiara79 kad ce ti punkcija ovisi prvenstveno od tvog odgovora na stimulaciju. A kakav ce on biti to nikada ne mozes znati unaprijed. Tek na prvoj folikulometriji se mozda moze na temelju velicine folikula okvirno zakljuciti sta bi se moglo ocekivati. Ali ni to ne mora biti tako, jer sve ovisi o brzini rasta folikula, koji ponekad rastu malo sporije ili malo brze od ocekivanog (2-3 mm/dan)... Kada ce tocno punkcija znas tek kada dobijes stopericu.

    Duphaston sa svime time nema bas puno veze.

  46. #146
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    ah..a ja se nadala da će punkcija baš zbog toga što su se regulirali ciklusi sa duphastonom biti ranije..
    inače danas je 7 dc.folikuli 10-11 mm,endo 8-9 mm..

  47. #147

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    ah..a ja se nadala da će punkcija baš zbog toga što su se regulirali ciklusi sa duphastonom biti ranije..
    inače danas je 7 dc.folikuli 10-11 mm,endo 8-9 mm..
    Takve mjere su ocekivane za 8. dc, prema tome nastave li ti folikuli rasti normalnim tempom punkciju okvirno mozes ocekivati 13. ili 14. dc. Tako bih ja to procjenila, a ti ces vidjeti kako ce biti u stvarnosti.

  48. #148
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Takve mjere su ocekivane za 8. dc, prema tome nastave li ti folikuli rasti normalnim tempom punkciju okvirno mozes ocekivati 13. ili 14. dc. Tako bih ja to procjenila, a ti ces vidjeti kako ce biti u stvarnosti.
    tnx draga...tako sam i ja izračunala,ako će biti po planu i nešto nes ne iznenadi..

  49. #149
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    moze li meni netko objasnit -pojasnit

    1 IVF punkcija 13dc = 5js = 3 oplođene odlicne = kratki protokol = 20mp = 9 deca
    2 IVF punkcija 12dc =5js = samo dvije zrele, oplođene = kratki protokol = 20mp =oko 9deca samo drugacije raspoređeni
    3 IVF punkcija vjerojatno 11dc ....potpuno isti protokol ko prosli i moja briga kako to da je punkcija ranije , dali su folikuli brze rasli nego prosli put ? i sto ako opet bude nezrelih js ....eto voljela bi cuti koju pametnu od vas , jer od juce ja i mm nonstop o tome razmisljamo

  50. #150
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Vjerojatno su folikuli rasli brže nego prošli puta.


    Meni su sve punkcije kasnije, oko 15 dc. Prva mi je bila 16 dc.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •