Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 206

Tema: punkcija jajne stanice

  1. #151
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Bak, ja sam se toliko bojala punkcije da sam bila odlučila promijeniti bolnicu u kojoj liječimo neplodnost (VV) samo zato što tamo rade punkciju bez anestezije. I onda mi se dogodilo da sam razvila više folikula na klomifenima kada smo trebali ići na inseminaciju i dr. je odlučio da ćemo ići na punkciju i ivf. Mislila sam da ću se onesvijestiti od straha prije zahvata, no onda sam se iznenadila jer je u mojoj glavi ta bol bila puno veća nego ona stvarna.

    Od tada sam bila na 3 punkcije, sve bez anestezije, samo s nekim koktelom normabela i nečega protiv bolova (ali ne u žilu). Jedna mi je bila sasvim ok, druge dvije prilično bolne, no ne toliko da bih išla negdje gdje imaju anesteziju. Ta bol je kratkotrajna i prolazna, malo odležiš nakon toga (15-ak minuta) i već si skroz spremna za ustati i ići.

    Evo sljedeći mjesec idemo u postupak u Ljubljanu, gdje će mi punkciju raditi bez ikakve anestezije ili ičega protiv bolova i vjeruj mi, na umu mi je samo da postupak uspije, da bude jajnih stanica, da se oplode... a bol, ona mi je potpuno sekundarna, nešto što će doći i proći. A to ti kažem ja koja sam bila u totalnoj panici pri pomisli na punkciju, dakle ne neka cool cura koja ima visoku toleranciju na bol. Zato ništa ne brini! Kako znaju reći cure ovdje, bol punkcije se ne može mjeriti s onom negativne bete...

    U svakom slučaju imaš izbor klinika gdje rade s anestezijom (negdje i općom) i nemaš se razloga bojati. Puno sreće!

  2. #152
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ja sam imala mogucnost da uzmem anesteziju, no nisam htjela. rekla sam samo da mi daju nesto za smirenje, ali su se smutili u organizaciji pa nisam ni to dobila. nije mi se dalo cekati jos pola sata na punkciju samo da dobijem nesto za umirenje, pa sam se odlucila da idem bez icega. vadjenje prve dvije JS nisam ni osjetila, onda je pocelo malo zatezati, ali sve se moglo izdrzati..radilo se od sest 'junaka'.
    nakon toga nisam trebala nista za bolove..mada su me htjeli našopati..
    sretno svima..i kako crvenkapica kaze, najbitnije je da su zrele i da se lijepo spoje s plivačima..

  3. #153
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Tako je! Evo ja sam zadnji put imala 20, onda možete zamisliti, no jedina misao mi je bila, čak i za vrijeme zahvata, samo da ih bude, samo da budu dobre...

  4. #154
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Cure, tražila sam odgovor na pitanje ali ga nisam našla pa sad pitam vas ako ste imale iskustva sa sljedećim: da li vam se dogodilo na punkciji da vam se na uzv ne vidi jajnik? Što dr radi u tom slučaju?

  5. #155
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, tražila sam odgovor na pitanje ali ga nisam našla pa sad pitam vas ako ste imale iskustva sa sljedećim: da li vam se dogodilo na punkciji da vam se na uzv ne vidi jajnik? Što dr radi u tom slučaju?
    Kako ne vidi jajnik?????? Sorry, nisam nikad čula, pa ne mogu ni pomoći

  6. #156
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, tražila sam odgovor na pitanje ali ga nisam našla pa sad pitam vas ako ste imale iskustva sa sljedećim: da li vam se dogodilo na punkciji da vam se na uzv ne vidi jajnik? Što dr radi u tom slučaju?
    je,draga..meni se desilo,u 1.-oj stimulaciji,mi dr.nikako nije mogla naći lijevi jajnik...nakon izvjesnog vremena koliko je kopala po meni ga je našla...to je trajalo poprilično dugo,a i bilo izrazito bolno..
    već na idućoj folikulometriji je bio na mjestu..
    što se desilo ne znam..

  7. #157
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Ja sam bila neki dan na kontrolnom uzv i dr. mi nije mogla naći lijevi jajnik a trudila se pa me zanima može li se on naknadno pojaviti jer bi sa sljedećim ciklusom trebala u postupak pa ne želim izgubiti potencijalne js sa lijevog jajnika...

  8. #158
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    kako sam i napisala,već za 2 dana na folikulom.je nađen bez problema..isto je bio lijevi..

  9. #159
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Thanks!

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Cure može mišljenje..
    to je bio moj prvi stimul.IVF(men+cetr)
    8 dc kod mene puno pl.sluzi..ja u strahu da ću izovulirati zovem dr.J veli ona nek dođem sutra na zakazanu folikm.
    sutra 9dc na uzv veli ona imamo 2 lijepa folikula,ja začuđena,ja ih vidim 3 što se i potvrdilo(punkcija=3js)
    šalje me da vadim krv pa će mi reć kad je štoperica..nakon toga štoperica isti dan..
    jel moguće da ovaj treći nije vidjela?
    pa je E2 vrijednosti podjelila samo na ova dva,ili je i ona bila u strahu da ne puknu..u nadi da su zrele ispunktirala 11dc

    pošto se nisu oplodile ja zovem lab.da čujem neke info u vezi mojih js..
    kaže biologica ovako:nama su na dan punkcije js izgledale da su zrele.sutradan gledajući bile su morfološki kvalitetne i zrele..
    zar ne mogu na dan punkcije 100%znati jesu li zrele?
    ako su bile dobre i zrele zašto ni jedna oplođena?
    ako je neka od vas reći nešto o tome..pliz..

  11. #161
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    bila si na stimulaciji 7 dana po 4 menopoura, jel to točno i došla si samo do 3 j.s.?

    Pitaš da li je moguće da nije vidjela sva tri folikula na uzv? JE

    Znaš li iznos E2 koji si vadila taj 9 dc nakon čega ti je odredila štopericu?

    Na dan punkcije bi oni trebali vidjeti koliko je stanica u MII fazi, dovoljno dobre za oplodnju, no čini mi se da u zadnje vrijeme ima nekih čudnih priča s VV laboratorija. Uglavnom ti je biologica rekla da su sve tri stanice bile zrele što je ok.

    A zašto ti niti jedna nije se oplodila? Ja mogu samo nagađati da ti nisu radili ICSI nego IVF (zato što i nemate mušku dijagnozu, preptostavljam?) samo tvoja smanjena plodnost.
    A na 3 stanice dobivene kod žene od 38 godina ne raditi ICSI nego samo IVF meni je osobno ludost i veliki rizik koji si ti platila NEoplodnjom i ostali ste bez transfera. Vrlo neozbiljno s tako malim brojem j.s. ići na IVF, bez obzira što ne postoji indikacija za ICSI odnosno što je spermiogram očito normo. ja bih se sljedeći put na tvom mjestu dogovorila za obavezni ICSI obzirom da se od 3 zrele stanice niti jedna IVF-om nije oplodila, inzistiraj na tome.

    ti si očito low responder, znaš li svoj AMH? i broj antralnih folikula? Doktorica ti je išla s velikom dozom menopura (što je odlično posebno u ovim uvjetima štednje koja se osjeti i na VV-u), možda sljedeći put da pokušate sa jednako jakom dozom ali puregona ili gonala?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    krivo sam gore navela,štoperica je bila 10 dc a punk.12dc
    Kadauna,da radili su klasični IVF,nemam pojma koliki je bio E2 ja neupućena prepustila se njoj u ruke,eh što vam prije ne pristupi...?
    primila sam 32 men i još 4 cetr.
    AMH je 6.0 pmol ne znam dali spadam u low respondere,a za antralce nije niš rekla u početku stim...ja nisam pitala ...opet moje neiskustvo...
    još si svaki dan preispitujem zašto sam sve ono pikanje uzalud prošla...dal je moglo drukčije završit..

  13. #163
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    nemoj tako strogo niti prema sebi a ni prema VV-u, rekla sam ti, trazi sljedeci put:
    - da ti kaze broj antralnih folikula na pocetku ciklusa kad dodjes 2. ili 3. dan prije stimulacije.
    - dogovori promjenu stimulacije, probajte umjesto menopura - gonal ili puregon
    - predlozi obavezno ICSI obzirom na iskustvo Koje sad imas i pitaj za razloge zasto nije doslo do oplodnje, imas pravo na to

    Podatak E2 ti tek moze nesto reci koliko zrelih folikula racunas - ne i nuzno o broju j.s. koje ces dobiti. Ali i to imas pravo saznati.

    s tri dobivene j.s. spadas u low respondere iako mozda - ako imas vise antralaca, sljedeci put mozda mozes doci i do 5-6 j.s. Vjerujem da zbog smanjene plodnosti, odnosno nizeg AMH (no ona i ma jos jedan podatak - a to je tvoj FSH i tvoj broj antralnih koje je ona vidjela na uzv) doktorica i jeste odmah isla s vecom dozom od 4 menopura, budi sretna jer je stvarno malo zena koje idu s takvim dozama u zadnje vrijeme u drzavnim bolnicama - zbog sveopce stednje.
    Pitaj doktoricu jesi li low responder, sta mozes uopce ocekivati u sljedecoj stimulaciji, ima li neki protokol koji bi bio pogodniji za tebe...

    SRETNO!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    ma ne osuđujem nikog,znam da nema garancije..
    valjda će drugi put dr.mjenjat nešto u vezi stimul.to je bio prvi pokušaj,pa samim tim i moguće pogreške..
    tebi,i svim curama svu sreću..

  15. #165
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    [QUOTE=suzzie2;1604615]Djevojke malo me plašite sa svojim pričama!
    Jel ta jaka bol kod punkcije iznimka ili je bezbolna punkcija iznimka?

    Za one koje su to prošle...kako uzimati te tablete protiv bolova, budući izgleda u bolnici ništa ne dobijamo (apaurin koji navodno daju u Petrovoj mi se i ne čini kao anestezija)?
    Koliko vremenski traje ta punkcija? Mogu li popiti 2-3 Voltića?

  16. #166
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja na svoju ruku ne bih ništa uzimala... Mislim da je bezbolna punkcija iznimka no sama punkcija ne traje dugo i bez obzira što je bol jaka da se izdržati... Naravno, bilo bi nam svima puno draže da ju ne moramo trpiti, ali mislim da se ne treba tako strahovito bojati punkcije... Posebno kada svi znamo zbog čega ju trpimo

  17. #167
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    [QUOTE=mammasita;2592017]
    Citiraj suzzie2 prvotno napisa Vidi poruku
    Djevojke malo me plašite sa svojim pričama!
    Jel ta jaka bol kod punkcije iznimka ili je bezbolna punkcija iznimka?

    Za one koje su to prošle...kako uzimati te tablete protiv bolova, budući izgleda u bolnici ništa ne dobijamo (apaurin koji navodno daju u Petrovoj mi se i ne čini kao anestezija)?
    Koliko vremenski traje ta punkcija? Mogu li popiti 2-3 Voltića?
    Ja sam znala uzet 1 normabel i 1 voltaren sat vremena prije punkcije....i na punkciji sam dobivala po 1 injekciju tramala i 1 apaurina mislim....
    imala sam zadnje punkciju 12 jajnih stanica. Bilo je bolno, nemogu reć. Ali preživi se.
    Punkcija ne traje dugo..ovisi, kako kod koga, koliko ima folikula a i po položaju folikula.
    e sad o tome uzeti ili ne na svoju ruku, i sama rijec kaze "na svoju ruku" pa moramo razmišljat i o rizicima i posljedicama..
    u svakom slucaju sretno!

  18. #168
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    bol je jaka, ali nije strašno, ne znam kako bih opisala, boli, stvarno boli, ali je kao i porod, bol sa ciljem, lako se podnosi. ja nisam pila nišzta, prvi put sam aimala 12 jajnih stanica, kasnije manje...ma ništa strašno. Ja na cijeli postupak MPO ne gledam u segmentima, gledam to kao jedan cilj, dijete, a sve fazer koje prolazim su dio koji moram proći i to me ne dotiče jako, da sve doživljavam intenzivno mislim da bih poludila...ovako je lakše, ako muva bez glave, idem kroz to, trpim bol putujem, čekam, bodem se...i sve ponovo i u krug..kad dođu dani blizu bete onda se osvijestim i u panici sam, sve do tad je mačji kašalj

  19. #169
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Jesi na kraju uspjela dobiti dijete?

  20. #170
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj mammasita prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi na kraju uspjela dobiti dijete?
    dva puta!!!!

  21. #171
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne znam kome je upućeno pitanje no, moja beba upravo spava kraj mene... i da, sve mi želimo bebu što znači i porod pa nitko ne odustane jer porod boli... punkcija je ipak punoooo kraća od poroda!

  22. #172
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    mammasita, ti stvarno kao padobranac

    u Petrovoj prvi put čujem da dobiju apaurine, oni baš daju koliko ja znam anesteziju.

  23. #173
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    U petrovoj anestezija u venu...meni skroz bezbolno bilo

  24. #174
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    U petrovoj anestezija u venu...meni skroz bezbolno bilo
    mislim da samo kod naS NA Vuku Vrhovcu nema anestezije

  25. #175
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    dva puta!!!!
    ajme divno,predivno

  26. #176
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj mammasita prvotno napisa Vidi poruku
    ajme divno,predivno
    da, i gomila ispunktiranih stanica kojih se jedva i sjećam iako su bile bez anestezije..dakle, postavi si cilj( dijete) i šibaj! Ne razmišljaj puno, ne raspituj se puno samo go go go!!!
    Posljednje uređivanje od nataša : 24.03.2014. at 22:45

  27. #177
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Pozdrav svima! U ponedjeljak sam imala svoju prvu punkciju jednog folikula. Prirodni ivf i imamo jednu stanicu koja se nije oplodila. Mene brine to što sam prvi dan jako jako krvarila. Sva sam se uplašila. Jučer nešto manje, a danas još uvijek. kao da mengu imam.
    Jeste i vi krvarile? Sve si mislim evo staloje kad ono opet neki ugrušak iz mene pa malo opet svježa krv. Danas moram kod ginekologa.

  28. #178
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! U ponedjeljak sam imala svoju prvu punkciju jednog folikula. Prirodni ivf i imamo jednu stanicu koja se nije oplodila. Mene brine to što sam prvi dan jako jako krvarila. Sva sam se uplašila. Jučer nešto manje, a danas još uvijek. kao da mengu imam.
    Jeste i vi krvarile? Sve si mislim evo staloje kad ono opet neki ugrušak iz mene pa malo opet svježa krv. Danas moram kod ginekologa.
    hej, nije ti dobro to što krvariš. Mene je na prvoj punkciji dr isto iglom zarezao sluznicu i krvarilo je.Čekao je par minuta da vidi ako će prestati jer da nije rekao je da bi morao staviti šav. I rekao mi je ako bude dalje krvarilo do kraja dana da dođem svakako kod njega. Tako da mislim da bi trebala i ti otići kod svog mpo doktora da ti šav stavi ili nešto jer ja mislim da ti ginekolog neće puno pomoći..

  29. #179
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Sve je dobro prošlo. Krvarenje stalo, bila kod mpo dr da provjeri odakle je to krvarenje išlo. Sve se smirilo, mrva je na sigurnom.
    Red hvala na tvojim savijetima!

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Kako je zakljuceno da je mrva na sigurnom?
    Posljednje uređivanje od bubekica : 12.04.2014. at 12:18

  31. #181
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    [QUOTE=Krtica;2602146]Pozdrav svima! U ponedjeljak sam imala svoju prvu punkciju jednog folikula. Prirodni ivf i imamo jednu stanicu koja se nije oplodila. QUOTE]

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Aha kuzim, krvarenje je stalo prije transfera

  33. #183
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Da da.. Krvarenje nije bilo iz maternice, nego iz ranice na stjenci rodnice od punkcije. Kasno palim s odgovorom.

  34. #184
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Moje iskustvo s dvije punkcije:
    1. 9 folikula: ništa nisam osjetila, samo mi je bio prvi put pa sam umirala od straha. Prije toga bila na RTG-HSG još u fazi postavljanja dijagnoza, povraćala skoro od bolova. Ovo je bio smijeh spram HSG, uz lokalnu anesteziju (6 malih uboda u rodnicu, niti njih nisam osjetila). Pola sata prije punkcije, stavila sam si Ketonal čepić i popila Brufen 400 mg. Također sam popila i Lexaurin 3 mg, sve prema naputcima klinike. Strah je definitivno čovjekov najveći neprijatelj...

    2. 12 folikula: lagano me bolilo prije punkcije jer sam sada imala više folikula i jedva čekala da mi ih popikaju, da ih se riješim Ovaj puta me dulje bolilo i nakon punkcije. Otprilike 4 dana. Pila Brufene 400 mg svakih cca 8h. Sve prema uputama.

  35. #185
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Cure, za 2 dana idem na prvu punkciju u zivotu. Punkciju radim u Austriji i skroz sam sama jer nikako nismo mogli organizirati da MM dode pa vas molim samo da mi kazete sto i kako pripremiti da me čeka u hotelu.
    Vidim da treba puno vode, to kupujem. Što još, kakva vam je hrana odgovarala, jeste li mogli nositi ručnu torbu (moja je prilično velika i sama po sebi teška pa razmišljam nesto jeftinije sad uzeti)? Ništa mi nisu rekli da kupim protiv bolova, a ovdje imama samo brufen 400, lekadol i nurofen forte pa se nadam da će biti dovoljno...

  36. #186
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Era, sretno..
    Imala sam 6/7 folikula i 5 js, dobila sam pruje punkcije injekciju ketonala i normabela. Brzo je bilo gotovo, meni više neugodno nego bolno..
    Ležala pola sata nakon punkcije i išla doma. Popodne nikakve bolove nisam imala, prespavala cijeli dan, ujutro normalno išla na posao. Do ETa sam osjećala jajnike kao malo jaca bol za vrijeme ovulacije. Nista strašno.
    Vjerojatno ako je više folikula, da više boli,al svi smo prezivili pa ćeš i ti.

  37. #187
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Hvala ti latice, ovo je utješno jer sam se načitala mnoštva loših iskustava pa sam u panici jer sam sama ovdje. Na zadnjoj folikulometriji je bilo po 2 vodeća folikula na svakom jajniku i još nešto manjih pa se nadam da će brzo biti gotovo a još više se nadam da će biti JS.

  38. #188
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hipera s tim brojem folikula teško da će biti, ako ne dođe do nekih komplikacija na punkciji bez problema možeš sama nositi torbu (OK, nemoj je baš pretovariti) i ovi lijekovi protiv bolova će ti biti sasvim dovoljni. Hrana svejedno. Preleži ostatak dana i sve će biti u redu. Sretno i piši nam kako je prošlo!

  39. #189
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Argente, evo sve je gotovo. Na kraju smo odustali od sedoanalgezije i uzela sam totalnu u venu. Doktorica se uplašila mogućih posljedica jer sam sama a taj lijek moze dovesti do nesvjestice i dezorijentiranosti a kako nemam nikog tu onda smo se odlučili na tu opću koja prije izade iz tijela.

    Na kraju imam 3 jajne stanice, od stimulacije je bilo klomifen 2x dnevno 5 dana, 3 dana po dvije ampule menopura i pregnyl na 11 dc. sutra će mi javiti što je s oplodnjom. Za sada imam neke bolove ali nista nepodnošljivo.

  40. #190
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Super Era, znači na kraju je sve prošlo OK, nikakve komplikacije, bolovi? Bi li se usudila opet sama? Ne da će trebati, čisto hipotetski
    A sad vibre do bete ~~~~~~~~~~~~~~~~

  41. #191
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    ne znam sto bih rekla. Lezim u bolnici u Beču, sumnja na plućnu emboliju. Vjerojatno cu morati na CT,...
    Uzas jedan

  42. #192
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ERA, kako si? Što je bilo?

  43. #193
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Uh... Pokušat ću ukratko.
    U srijedu je bila punkcija JS, u četvrtak popodne sam počela ostajati bez zraka kad bi hodala ili promijenila položaj tijela.
    U petak (jučer) je bio ET i nakon njega me MPO dr.poslao spec.za srce i pluća jer bih se zadisala čim ustanem sa stolice i napravim par koraka. On mi je dao nekakav lijek za inhalaciju (Foster) i rekao da dođem u ponedjeljak na još jednu kontrolu prije puta kući i da se obavezno javim ako se stanje pogoršava.

    Sinoć na večer je sve postalo još jače, temperatura mi je došla na 37,4 i počela sam se znojiti. Hotel je zvao hitnu i oni su me prevezli u bolnicu. Temp jer nakon 2 sata pala na 36,5 (popila sam jedan maxflu )
    Tamo je prva sumnja bila na tu emboliju i rekli su ako se neki parametar u krvi pokaže kao loš da idem na CT tih plućnih arterija. Tu sam se ja izbezumila. Na kraju su rekli da nećemo na CT nego na UZV srca ako taj parametar bude loš. Onda se pojavila sumnja i na koronu ali su to isključili jer nema nijedan drugi simptom. U međuvremenu su mi dali neki od heparina, moram provjeriti koji i meni se stanje malo poboljšalo (mogla sam dublje udahnuti).
    Stigli su i krvni nalazi, svi su parametrima ok jedino je TSH skočio na 4,16 (prije postupka je bilo 2,66, pila sam Eutyrox pa je pao na oko 1,50. Tada smo smanjili terapiju i sada ovako...). Nisu me na kraju testirali na koronu jer su zaključili da bi se to na neki način pokazalo iz ovih krvnih testova. Sad sam u sobi u hotelu, još imam ti tegoba ali manje, nadam se da će proći nakon što sama danas krenem a heparinom.

    Pokušavam biti mirna u staložena da se moje točkice mogu u miru dalje razvijati, gledam fotkicu nakon ET i samo se nadam da će biti sve ok.

  44. #194
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ajme Era :O

    Jesi li bila na kontracepciji prije postupka, nekom estrogenu...? Nisu ti spominjali nikakve komplikacije tijekom punkcije?
    Jesu li uzeli u obzir hiper- rijetko, ali nekad se ipak desi i na mali broj folikula?

    Lezi, čim više miruj i ako osjetiš ikakvo pogoršanje, ne ustručavaj se opet zvati Hitnu.
    Plućna embolija je ozbiljno stanje, nije za odležati je sama u hotelskoj sobi - je li ti na kraju potvrđena ili ne?
    Može li netko doći po tebe i odpeljati te direktno u bolnicu u ZG?

  45. #195
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Ne, nisam ništa koristila prije postupka. Od stimulacije je bilo: klomifen 2x tijekom 3-7 DC, Menopur 3.dc, 5.dc i 7dc po dvije ampule i Pregnyl na 11 dc.

    Ne, nisu mi ništa spominjali za komplikacije tijekom punkcije, a nisu ni o hiperu komentirali. Meni je trbuh ok, za sada malo napuhnut ali ništa strašno, mislim da je i količina urina skroz ok.

    Nije, nije potvrđena. Prema tim nalazima krvi je sve ok pa nismo isli na daljnje pretrage. Pokušavam lagano šetati da ta cirkulacija bolje krene, danima sam već na krevetu.

    Ma MM nema šanse da dolazi, auto nam nije najpouzdaniji a nitko i ne zna gdje sam tako da pokušavam paziti na signale i nadam se da nije najgora dijagnoza. Danas sam malo lakše hodala po ulici, večeras nastavljam s tim heparinom pa ću vidjeti. U ponedjeljak idem na kontrolu onom dr.pa onda možda budem pametnija..

  46. #196
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    A kak misliš onda doma?

  47. #197
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Planiram u utorak na avion za ZG ako bude sve dobro. Ako ne bude morat ćemo nešto smisliti...

  48. #198
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Joj Era, baš bed da si sama u ovakvoj situaciji. Ne šeći okolo nego lezi, pusti cirkulaciju, ako ti je bilo što od navedenog to ne trpi lamatanje okolo. Drži se

  49. #199
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Ahaaa, dobro, dobro, onda neću nikud okolo šetakarati. Ionako mi je najlakše kad mirujem. Večeras mi je malo bolje nego sinoc, makar nije bilo temperature..
    Dala sam si i injekciju Enoxaparina pa se nadam da će to pomoći ako je išta igdje.
    Vjerojatno sam pogriješila što nisam krenula a tim u četvrtak (dan nakon punkcije) ali me bilo baš strah zbog krvarenja...
    Hvala ti na savjetima

  50. #200
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ERA, dobro je da su ti nalazi na emboliju negativni.
    Kako si jutros?

    Odmori se, ako ti bude lošije - traži medicinsku pomoć bez odgađanja.

    Jako mi je žao da si sama u postupku u Austriji, da muž nije uz tebe ili neka druga osoba od povjerenja.

    MPO postupci vrlo su stresni događaji, teško ih je prolaziti u fizičkom a često (gotovo uvijek) i još teže u emotivnom i psihološkom smislu. Blizina, podrška i razumijevanje partnera, prijateljica, obitelji - puno znači.

    Savjetovala bih ti da vidiš može li ipak netko doći do tebe i biti s tobom u hotelu. Vjerujem da bi ti uz dragu i blisku osobu bilo puno laše.

    Javi nam se ovdje kako si - ova forumska zajednica izvor je velike podrške i razumijevanja kako preko tipkovnice tako i u stvarnom životu.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •