Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: Molim iskustva vezano za liječenje neurodermitisa u Naftalan

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno Molim iskustva vezano za liječenje neurodermitisa u Naftalan

    Molim lijepo ako netko ima iskustva sa liječenjem neurodermitisa u liječilištu naftalan da napiše svoje mišljenje. Naime, moj sin (star godinu i 8 mjeseci) ima dosta intenzivan neurodermitis po licu, a manje po tijelu. Alergotest nije pokazao ništa. Alergolog i dermatolog kažu da je ipak riječ o alergijskom neurodermitisu. Četiri puta u mjesec dana smo mazali kortikosteroidima, a sad samo eucerin intenziv no ne povlači se. Pošto smo čuli da se u Naftalanu to uspješno liječi molim iskustva.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno Mi se naručili

    Evo samo da kažem mi smo se naručili za 11.03.2005. g. za pregled u Naftalanu kod dr. Skrbin, pa ponovno molimo ako netko ima iskustva da nam javi.
    Mi javimo svoje dojmove nakon pregleda. Hvala!

  3. #3
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    bas fini topic. gdje je uopce naftalan? mi isto imamo problema sa neurodermitisom iako ga relativno drzimo pod kontrolom pa i mene zanima?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    Naftalan je u Ivanić Gradu-meni vrlo blizu pa nešto znam o većini dr.tamo.Osobno nisam imala iskustva s dr.Skrbin ali moje nećakinje imaju neurodermitis i godinama se liječe kod nje.Svi koga znam ,a puno djece u mojoj okolini ima iskustva s tom dr.kažu da je ok.

  5. #5
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    cure mi se borimo s neurodermatitisom već 3g...
    spasio nas je otac našeg pedijatra koji nam je rekao da uzimamo ZYRTEC sirup i mjesta s osipom mažemo nevenovom masti...
    moj T je imao rane po licu i tijelu...to je bilo stravično....uz zyrtec i nevenovu mast mi smo se preporodili....sad se tu i tamo javi na pregibima ali odmah to namažemo i nakopn dan dva sve se povlači...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Moja mama svake godine ide u Naftalan na terapije zbog kičme, bila sam dosta puta tamo.
    Ima i djece i nije loše, nisam čula ružnih iskustava a specijalizirani su najviše za liječenje kožnih bolesti, te je to zaista dobro mjesto ako treba jača terapija.

    Doma imamo dosta njihovih krema (od belobaze pa do one čuvene naftne koju koristim za sunčanje) - upravo jednom liječim grde flekove i osip na bradi.

  7. #7
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    i mi smo neurodermitičari okorjeli, ali evo pod kontrolom...
    ...nikada do sada nismo koristili kortikosteron u nikakvom obliku...
    ...ne koristimo nikakve kreme jer je uvijek poslije frka...
    ...inače kupamo se ne redovito, najbolje nikako, onda je koža najbolja...
    ...zimi ne peremo lice jer je onda svrbež i crvenilo neminovno...zbog hladnoće...možeš misliti kad ti se dijete ne umiva kako to izgleda, ali je istina i pomaže...
    ...i sada da vi ne biste mislili da smrdimo za poludit i da pretjerujemo ova nam je metoda proizašla iz petogodišnjeg iskustva...
    ...idemo mi i na bazen tu i tamo, e onda se pripremimo s maslinovim uljem...
    ...kupke također radimo s maslinovim...makar se i onda zasvrbi, ali samo na kratko...
    Brane, pratim te i evo što da kažem nego da se držiš...
    Mislim da ti ga zyrtec sigurno i omamljuje ako uzima tablete...

    O naftalanu ništa ne znam.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Da li taj sirup ZYRTEC ide na recept ili se kupuje. Ma nama je najgore po licu, a malo malo bukne i na očima, a iza uha su stalno rane, a po tijelu prištići. Kao što sam već rekla u mjesec dana smo četri puta lice mazali koritkosteroidima 2 x elocomom, 2 x aflodermom, a oči maxidexom. Sad je dermatologica rekla da više ne mažemo kortikosteride, a lice je stalno crveno i hrapavo ko kora od drveta. Sami smo skužili da je alergičan na čokoladu i izgleda na konzervanse. Više nismo znali kaj da radimo pa čim smo čuli za Naftalan smo se naručili.

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Tanjasoic, daj napiši koliko je staro dijete.
    Frano je tak izgledao kao beba. I sada mu je koža jako osjetljiva, ali mi se čini da što je stariji ide na bolje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Roko je star godinu i 8 mjeseci. Prvi put mu se par lišajeva pojavio sa 5 mjeseci, pa malo jače u proljeće ove godine (10 mjeseci), a od 12. mjeseca 2004. (godina i pol) je grozno

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    E da, nemam savjet.
    Frani se neurodermitis pojavio jako rano (mislim s 3 mjeseca) ali je prema ljetu išlo na bolje. Onda na jesen a i kako je rastao sve bolje. More mu je pomoglo, a i prestanak centralnog grijanja.
    Odonda je koža osjetljiva ali sve držimo pod kontrolom. Zna opet biti loše i od vrućine i znojenja.

    I ja ga zimi ne kupam prečesto, a kada je stvarno koža loše namažem ju Mustelinom stelatopia emulzijom. To mi je do sada definitivno najbolja krema.

    I mi koristimo maslinovo ulje, ali s dodatkom gospine trave. I što manje sredstava za pranje. Samo ponekad sapun, i zo Eucerin.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mi se kupamo svaku drugu večer i to samo u uljnoj kupki Dercome Wolf Ollbad, ništa drugo, a tijelo mažemo Belobazom a lice smo prije sa Bepanthen masti, a sada Eucerin intensiv, a sve po preporuci dermatologa iz Klaićeve

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Šta se tiče krema i kozmetike - čini mi se da svakom djetetu paše nešto drugo i onda je na roditeljima da isprobavaju (i potroše gomilu novca).
    Meni se Mustela do sada čini najbolja (i oni imaju kupku), ali kako su sve te kremice skupe ne znam da li u apoteci imaju tester. Nama ni belobaza ni Bepanthen nisu niš pomagali ( a maloj od moje frendice jesu) E pa ti budi pametan.
    Pedijatrica mi je potvrdila da je Stelaopia momentalno najbolja na tržištu. Ak si negdje u blizini, mogu ti dati malo kreme pa probaj. I držim fige s Naftalanom.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mi smo iz Samobora. Imam doma stelatopijino ulje za kupanje koje smo dobili od prijatelja kojima nije pomagalo pa ću probat s njim a u apoteci ću pitat za testere za kremu. Puno hvala na pomoći, mi smo već poluludi. Neznamo više šta da mu damo jesti, pogotovo za užinu jer se pogorša iza voćnih jogurta, sirića, hrenovki, očigledno ga smetaju konzervansi. Neko vrijeme smo davali trajno mlijeko pa mu je i iza njega znalo buknut. A o čokoladi i agrumima da i ne pričam. Zapravo je sve i počelo kad smo mu počeli davat mandarine. Sve smo to izbacili iz prehrane.

  15. #15
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Zyrtec se ne uzima na recept, ali najbolje je najprije razgovarati s pedijatrom prije negose krene u bilo kakvu terapiju.
    Mi se isto ne kupamo redovito, obično je to 2x tjedno s par kapi djecjeg Bubchen ulja i nakon kupanja mazanje istim uljem.
    nama se dermatitis pojavio s tri mjeseca samo što je naša doktorica bila uvjerena da je to uvod u astmu :? :? :? :? :? jher je ona imao napadaje gušenja radi tog alergijskog osipa.
    Tino je prvo bio jako osjetljiv na kućnu prašinu 89,2%, naranču, limun,grejp koliko se sječam i to smo testirali s 6mj. nakon godinu dana smo se opet testirali i pokazala se jako velika osjetljivost na povrće (ja povrče nikad u usta nisam stavila i izaziva mi užasno povračanje...izgleda da je to od mene povukao), opet smo radili test s kojih 2,5 g )mislim da je tako nešto bio star) i nikakvih alergena nije bilo....

    a sad da vam kažem za slatkiše i grickalice, bilo prije par dana (oko mjesec mislim) na nekom stranom programu, iskreno ne sječam se kojem....
    svi slatkiši, sve grickalice imaju u sebi jedan aditiv koji se naziva E aditiv i koji se stavlja u slatkiše i grickalice za poboljšanje okusa.Baš taj aditiv E je jako veliki alergen i izaziva neurodermatitis kod djece u jako velikom broju slulčajeva.

    Poslije toga što sam gledala pratila sam Tina jedno tjedan dana i primjetila da se poslije svakog konzumiranja slatkiša navečer češe ko lud i da mu koža na pregibima postaje užasno suha, prije dva tjedna izbacili smo iz upotrebe sve slatkiše i grickalice i niti jedan put nije se požalio da ga nešto svrbi niti sam primjetila suhu kožu

    cure, probajte pratiti djecu...
    mi smo se izludili s tim ali evo uspijevamo,
    Zyrtec nas je izvukao od onog najgoreg oblika u obliku rana a sad kad se pojavi malo namažemo nevenovom masti i sutradan nema više ništa.

    sretno...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mi smo radili testiranje prije mjesec dana ništa nije pokazalo, Ig u krvi normalan. Ali su dermatologica i alergologica rekle da one ipak misle da je to alergija, jer da u 40% slučajeva, pogotovo kod tak malih alergotest ništa ne pokaže, iako je dijete zapravo alergično, a posebno jer ima obiteljske predispozicije. Probat ćemo i mi izbacit sve grickalice. Već smo izbacili čokoladu, agrume, trajno mlijeko, voćne jogurte, siriće i ostalo.

  17. #17
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Nas mali je dobio atopijski dermatitis isto s oko 3 mjeseca i odmah su mi preporucili da iz prehrane izbacim sve sto ima mlijeka (Leon je samo dojen) pa sam to i ucinila. No, jos mu se 2x ponovilo, al sad drzimo pod kontrolom. Maszemo Mustela Stelatopia i u toj kupki se kupamo.

    Za NAftalan sam cula, ali nisam znala da lijece jako dobro kozne bolesti.
    Al, htjela bih samo reci da imamo pozitivno iskustvo s homeopatskim pripravkom i kad mu se pogorsalo stanje smo odlucili ne ici s kortikosteroidnom kremom, vec drzati jako vlazno lice, ruke i noge i vidjet kako ce djelovat na homeoptaski lijek. I uspjelo je!
    Ja vec 2 mjeseca nisam okusila nista mlijecno (cak ni trunku), a cula sam da su cokolade dosta veliki alergeni, kao i konzervansi. Ja izbjegavam i jedno i drugo, a ako me ulovi zelja za slaztkim kupim onu cokoladu od kakaa bez mlijeka - je da su skuplje, ali su meni osobno i finije Al, postoje i jeftinije cokolade za kuhanje u kojima nema mlijeka. (a kakao je zdravo)
    Pa eto mozda da probate najprije izbaciti mlijecne proizvode pa da vidite kako ce malisani reagirat, al trebate biti strpljivi, jer za to treba vremena. Al vrijedi pokusati.
    I jos smo kupili ovlazivac zraka da se ublazi suhi zrak od centralnog u stanu po ovoj zimi

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam već pisala da Danijela liječim jogurtima. Ne prođe dan , a da Dani ne jede jogurt. Radim domaći jogurt po Davorovom receptu i to najčešće s acidofilom. Kad sam počela bila sam skeptična , ali njemu je puno bolje. Povremeno mu se pojavi jedna mala krastica, ali nije više sav u tim lišajevima kako je bilo prije.

    Oni voćni jogurti iz dučana su puni šećera i zato mu ih ne dajem. Ali ne bih se htjela ponavljati. Ako te zanima, možeš pogledati što sam ranije pisala o tome.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Lijepo molim ako mi možete napisat taj recept za jogurte, ili reć gdje se nalazi na forumu pa da pogledam. Ja sam još friška na forumu pa se ne snalazim najbolje pa molim da mi kažete i gdje mogu pogledat što ste ranije o tome pisali.

    Puno hvala!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Čini mi se da je podforum Dohrana.

  21. #21
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Ja sam već pisala da Danijela liječim jogurtima. Ne prođe dan , a da Dani ne jede jogurt. Radim domaći jogurt po Davorovom receptu i to najčešće s acidofilom. Kad sam počela bila sam skeptična , ali njemu je puno bolje. Povremeno mu se pojavi jedna mala krastica, ali nije više sav u tim lišajevima kako je bilo prije.

    Oni voćni jogurti iz dučana su puni šećera i zato mu ih ne dajem. Ali ne bih se htjela ponavljati. Ako te zanima, možeš pogledati što sam ranije pisala o tome.

    Brigita, zasto mislis da mu bas jogurt pomaze :?

    Recimo, ja ne jedem nista mlijecno, bas zato sto su mi rekli da je njemu dermatitis od alergije na mlijeko. Ta alergija nije dokazana na alergotestu, ali vidim da mu je bolje.
    Dobro, on sada jos ni ne moze jogurt, al me zanima da znam kada bude poceo.

    I zasto mu ne bi dala gotov acidofil kada ga vec stavljas u mlijeko za pravljenje jogurta :?
    A koje mlijeko upotrebljavas za jogurt - svjeze ili trajno i koliko masno?

  22. #22
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Da, evo linka za pravljanje jogurta:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ghlight=jogurt

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Puno hvala na linku.

    Imam još jedno pitanje. U receptu piše da je jogurt najbolje radit od trajnog mlijeka, a mi smo skužili da on reagira na trajno mlijeko, jel ima to veze, ili se to na kraju neutralizira, ako neko zna

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa

    Brigita, zasto mislis da mu bas jogurt pomaze :?
    Danijelu je sad bolje. bilo mu je jako loše. Stalno sam ga morala mazati tom elkon kremom, a sad ne moram. Imao je lišajeve po licu, čelu, vratu, rukama, ramenima, nogama, šakama, pa čak i po stopalima. To je bilo strašno. Onda smo promjenili prehranu jer sam našla jednu specifičnu stranicu na internetu. O svemu sam pisala prošlo ljeto i nisam našla sljedbenike, ali ja sam ostala vjerna ovakvoj prehrani.

    Zašto?
    Zato jer mu je puno bolje! Zato jer sad povremeno dobije jedan lišaj i taj obično izliječimo bez kortikosteroida. Jer mislim da je mlijeko potrebno maloj djeci i jer ga moj klinjo obožava pa bi mi bilo teško izbaciti iz prehrane.

    Kako znam da mu je bolje baš od jogurta?
    Pa ne mogu biti sto posto sigurna, ali nismo primjenjivali nikakvu drugu terapiju.

    Zašto radim domaći acidofil, a ne kupujem onaj iz dučana?
    1. zato jer je jeftinije
    2. zato jer je jako jednostavno napraviti, čas posla
    3. zato jer je ukusniji (puno)
    4. zato jer je "navodno" efikasniji od kupovnog u reguliranju probave

    S kakvim mlijekom radim?
    Trajno mlijeko. Proizvođač po izboru. Masnoća po izboru. Ja radim s 3,2%. Davor je tu sve objasnio na forumu, a ja sam ga još malo gnjavila preko pp-a.

    Evo linka na moj stari post:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=4346

  25. #25
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Brigita, dosta si mi pomogla s ovim savjetima, a i ovaj link na drugi topic takodjer mi dosta otvara oci.
    Uglavnom, ja vec 2 i pol mjeseca ne jedem nista mlijecno, ali namjeravam pocet jer nisam ni sigurna dal mu je ND od mlijeka
    Necu ga jos voditi na testiranje - prvo da vidim kako ce reagirati kada pocnem jesti jogurte.
    Mlijeko nisam iovako ni prije pila, a sa sirevima i sl. cu pricekati jos barem neki mjesec.
    Do kada pocnemo s uvodjenjem jogurta u njegovu dohranu ima jos vremena, pa cu napraviti poseban plan
    Uvest cu i ovu tvoju dijetu
    Ne znam sta cu kad me ulovi zelja za slatkim Kako ne jedem cokolade i sl. natjerala sam mamu da mi napravi baklavu, koju u zivotu nisam jela Al, dobro, mali nije reagirao na tolko secera

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Moja preporuka je da ga ne testirate. Mi smo Roka vodili prije mjesec dana, pikali su ga 25 puta, ne moram pričati da je urlao, jedva smo ga MM i ja držali na kraju ništa nije pokazalo. Jedino preporučam da izvadite krv da se vidi Ig. Nama je i to bilo u redu, no alergologica je rekla da nalazi mogu biti lažni i da ona misli da je tu ipak riječ o alergiji. Znači opet smo na početku. 99% alergija je, na što - nitko ne zna - dijete bespotrebno maltretirali. Testovi su najpouzdaniji nakon 3 godine.
    To ne znači da se dijete do tada ne može testirati, ali nalaz može biti lažno pozitivan ili lažno negativan.

  27. #27
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Tanja, sto je to Ig :?
    Sto ce on pokazati?

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Naišla sam na dobar članak u reviji Vaše zdravlje (ona što dijele besplatno u ljekarnama).

    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/585/

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Pretraga se zove rist - rast. Krv se vadi iz vene. Mislim da je Ig kratica za imunoglobulin, ali nisam sto posto sigurna, uglavno povećana razina Ig-a u krvi ukazuje na alergiju. Mislim da je kod djece normalno 70 jedinica Ig-a a Roko ima 11. Inače se rist-rastom može radit testiranje na 3-4 alergena, a najčešće se radi na kravlje mlijeko, jaja, grinje, prašinu, ili ako na nešto sumnjate možete tražit. Ukolko je Ig povišen a Rist-rast na ta 3-4 alergena na koja je rađen ne pokaže ništa tražit će dalje. Roku nisu tražili dalje jer mu je Ig normalan. Mislim da je bolje prvo probat tako jer ak je Ig normalan neće ni na pikanje ništa pokazat, a lakše je izvadit krv iz vene nego ga pikat.
    Testiranje se radi tak da sestra prvo nakapa kapljice alergena na koje se radi testiranje na ruku, ako ih ima više, na obadvije, ali radi se jedna ruka po jedna, a zatim iglom lagano pikne da alergen uđe pod kožu. Cijelo to vrijeme morate djetetu ruku čvrsto držat, a i njega jer se baca (barem se Roko bacao) da se alergeni ne pomješaju. Užas jedan. Nakon par minuta obriše kapljice i da vam sat da čekate nekih 10-ak minuta, i nakon toga idete alergologu da očita.
    Ovo je možda lakše radit dok je dijete skroz malo, nama je bilo grozno, na kraju smo svi tri plakali.

  30. #30
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja pitala pedijatricu dal da malome radim taj Ig i rekla da jos ne jer je samo dojen. On dobiva hranu preko mog mlijeka, ali nista direktno i taj Ig bi bio nepotpun. Preporucila mi je da barem navrsi 8 mjeseci, ako ne i godinu dana.


    A, jeste vidjeli reklamu Melema na TV-u? Preporuca se cak i u slucaju dermitisa :? Jel imate iskustva s tim? Kako koza bebe podnosi melem?

  31. #31
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Kako izgleda neurodermatitis?

    Petra naime jos od najmanjih nogu svake jeseni pa do proljeca posebno na guzi, ali i po nogama/rukama ima uzasno suhu kozu koja se raspuca (prvo se pojave kao mali pristici) i zacrveni, zakrasti i boli (a ona ima neku super disciplinu da se ne cese) i ako ne mazemo (obicnom kremom za suhu kozu marke Vaseline - jedino ta djeluje) svaki dan ujutro i navecer, rasplamsa se k'o vatra. A ako mazemo, kao da ni nema, koza fina glatka.

    Ja imam isti problem ali puno manjeg intenziteta.

    Isto kao i samaritanka, ne kupamo se precesto i ne koristimo sapune (osim za ruke i genitalije).

    Sad ja neznam jel to neurodermatitis (ima ga u familiji) ili ne :?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Neurodermitis je (bar kolko ja znam) suho odnosno atopična koža, pa ga zato još i nazivaju atopijski dermitis. Kod Roka se prvo pojavio u obliku suhih "lišajeva" i grube - suhe kože. Po licu mu je crvena gruba koža - koja se malo malo peruta. Po rukicama su mu crveni suhi lišajevi koji se znaju raspucat, najgore je oko zglobova. Po tijelu ima tu i tamo par suhih "lišajeva" a često mu izbiju prištići koji se povuku kroz dan - dva.
    Kažu da je neurodermitis prepoznatljiv jer se najčešće pojavljuje po tjemenu (Roko nema ništa po tjemenu), oko očiju (tu ima najviše), te ispucala koža iza uha (mi stalno imamo rane iza ušiju), ali ni to nije pravilo. Mislim da bi se i kod Vas moglo radit o neurodermitisu, ali je najbolje da to vidi pedijatar ili dermatolog koji će to najbolje prepoznat.
    Nećete pogriješit ako ju budete kupali u uljnim kupkama, ili u maslinovom ulju, koje treba dodat tek pred kraj kupanja (što sam naučila iz tekstova Rode) kad se koža već napije vode. Što se tiče melema mi smo probali i s njim no nije nam pomagao. Neke mame su mi rekle da je njima pomogao, to ovisi od djeteta do djeteta, ali kolko ja znam nema zapreka da se koristi i kod djece. Nama baš nijedna krema puno ne pomaže.
    Po preporuci smo u DM-u kupili kremu od nevena (mislim da se zove Melkfete ili nešto sl. nemam ju tu da vidim točan naziv jer pišem s posla) kutijica koja je dosta velika košta 10-ak kuna, i po njoj mu se dosta povuklo po licu, dok mu ruke ostaju iste. Nama je dermatologica rekla da moramo isprobavat dok ne pogodimo kremu koja mu paše. A i onda to traje neko vrijeme dok se koža ne zasiti, pa opet ispočetka. Nažalost mi još nismo pogodili pravu, ali u petak idemo u Naftalan pa ćemo vidjet.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ne zaboravi nam dati puni report o tome kako je bilo u naftalanu. držim fige da pomogne.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Naravno, u ponedjeljak dobijete raport, nažalost doma nemamo internet, pa pišem s posla. Jučer smo bili kod pedijatrice po uputnicu. Rekla je da ona do sada nikoga još tamo nije poslala , (mi smo u Ivanićgradu za 45 minuta lagane vožnje), ali nam je ipak dala uputnicu. Njezin komentar je bio da kod neurodermitisa treba najviše njegovati kožu. DOšlo mi je da joj kažem da ja mišića ne perem, ne kupam, ne umivam niti ga mažem s kremom ., al sam prešutila zbog svog djeteta. Još je rekla da se s neurodermitisom treba pomirit, povremeno koristit kortikosteroide (kad je neophodno) - na što sam joj ja rekla da bi mi onda stalno mogli mazat jer mu po kortikosteroidu prođe, al se nakon 3-5 dana vrati, a od kad ne mažemo kortikosteroidom uopće se ne povlači, na to naravno nije imala komentara. Da puno ne gnjavim samo bih još htjela iskomentirat nalaz dermatologice iz Klaićeve koja nam je na kontroli napisala " status kože u poboljšanju" a ja joj 4 puta ponovila da već 5 dana mažemo Aflodermom i pijemo Flonidan

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Tanja, sada mi se nada čitati postove iz početka, ali daj probaj Musteline proizvode. Već sam ti to savjetovala ali se nemrem sjetiti šta si odgovorila. Stvarno je Stelatopia (emulzija) jako dobra. Moj ti je Frano bio dijagnosticiran s atopijskim dermatitisom (onaj tipični po tjemenu, čelu, licu). Stvarno je očajno izgledao (bili smo i na alergijskom testiranju). Koža mu je s vremenom sve bolja, ali se još znaju javiti ekcemi. Prije tri godine te kreme nije bilo, a sada svaki problem na njegovoj koži uspijem njome riješiti.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Evo unazad tjedan dana koristimo Stelatopia uljnu kupku, čini mi se da mu više paše nego Dercome Wolf ollbad koju smo koristili do sada, a sad neću još kupovat kremu dok ne vidimo što će biti u Naftalanu.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ancice, je li to Petri na straznjoj strani nogu, iza koljena?
    Da li je izbijanje toga povezano sa carapama, tj. stramplama?

  38. #38
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ancice, ako na Google-u upises dermatitis, otvorti ce ti se dosta stranica, a neke od njih imaju i slike male djece s dermatitisom. Pa usporedi. Ja sam tako skuzila da Leon ima dermatitis i prije nego sto smo posjetili pedijatricu da nam to potvrdi

    Cekaj, sad sam se sjetila - ja sam vec stavila neki link na tu stranicu sa slikama - idem prosurfat po forumu pa ti se javim.

    Al, ovo sto si opisala zvuci kao ND , no ne mora biti.

    Nama pomaze Mustela Stelatopia, a imamo i tu uljnu kupku koja se ne mora ispirati i jako smo zadovoljni!
    Ako pocnete koristiti Mustelu, nemojte ocekivati rezultate odmah i reci da vam nije dobra, jer dok ona pocne djelovati treba proci desetak dana da vidite promjenu. Ja sam pomislila kako krema nist ne valja, dok nisam skuzila da je zakon! I najbolje je to sto ne zatvara pore na kozi, pa koza moze disati bez obzira sto je krema na njoj! I da, jos obnavlja lipide (sta god to znacilo, ali dobro zvuci 8) )

  39. #39
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ancice, evo linka:

    http://www.aafp.org/afp/990915ap/1191.html


    Da, a sta nitko nema iskustva s Melemom na djecjoj kozi?

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Mony, ja stalno ponavljam da je ta krema zakon i već sam dosadna sama sebi. Još će ispasti da imam proviziju od prodaje, ali mi smo stvarno isprobali dosta krema i mislim da imamo nekog iskustva.

  41. #41
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja mu Mustelu jedino ne stavljam po nogama, jer na pregibima isto ima dermiticnu kozu, vec stavljam Pavlovicevu od Biofarma (koju koristim za guzu). Mustela mu tu nije bas pomogla, ili ja nisam dovoljno dugo mazala njome da pocne djelovat Zato i pitam za Melem, pa mozda da kombiniram Mustelu s Melemom :?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mony evo ja sad napokon procitala clanak za koji je brigita2 stavila link u časopisu naše zdravlje. Tu piše da je kod atopične kože smanjena količina lipida u koži te povećan gubitak vode, te je vjerojatno zato važno da krema obnavlja lipide. I na tom članku ima slika kako izgleda neurodermitis. Ja ne znam stavit link, al vam je on u ovom topicu malo gore više.

  43. #43
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    E sad barem znam za te lipide

    Valjda nisam dovoljno pazljivo citala taj clanak

    A pedijatrica nam je i rekla da ga kupamo cesce jer njegovoj kozi fali vode. E, sad, a kako, kad kazu da kupanje isusuje kozu :?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Hello!

    Neznam ništa o Naftalanu. Ali moj mali nećak ima Neurodermitis, alergijski (laktoza mislim), odnosno imao ga je. I sad mu se javi s vremena na vrijeme ali samo po koja točkica. Bili su kod homeopata i dobili kapi koje se umasiraju na nadlakticu i nakon 2 tjedna kao da je rukom odneseno! Uz to je trebalo izbacit mlijeko i mlij. proizvode, koje se nakon ta dva tjedna postupno vraćalo u prehranu.

  45. #45
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Pia prvotno napisa
    Hello!

    Neznam ništa o Naftalanu. Ali moj mali nećak ima Neurodermitis, alergijski (laktoza mislim), odnosno imao ga je. I sad mu se javi s vremena na vrijeme ali samo po koja točkica. Bili su kod homeopata i dobili kapi koje se umasiraju na nadlakticu i nakon 2 tjedna kao da je rukom odneseno! Uz to je trebalo izbacit mlijeko i mlij. proizvode, koje se nakon ta dva tjedna postupno vraćalo u prehranu.

    A kolko ima tvoj necak mjeseci ili godina?

    Moj mali je isto alergican na laktozu (protein kravljeg mlijeka) i ja ga jos nisam pocela unositi u prehranu, nakon 3 mjeseca apstiniranja od mlijeka

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Sad mu je 1,5 god. Kod homeopata su išli kad mu je bilo 6-7 mjeseci.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Evo mi se javljamo nakon pregleda u naftalanu. Dojam je odličan. Bili smo kod dr. Skrbin (dermatolog). Jako je ljubazna i ima lijepi pristup prema djeci. Rekla nam je da je atopijski dermitis (neurodermitis) bolest kože, a to je ponovila nekoliko puta, kod koje koži nedostaje neka aminokiselina te stoga pojačano gubi vodu, pa je automatski takva bolesna koža podložna iritaciji, i razno raznim infekcijama. Predložila nam je da napravimo bris grla i nosa (iako Roko nije često bolestan) jer atopijski dermitis može biti uzrokovan i stafilokokom, pa je moguće da je i to. Rekla je da postoje dvije vrste atopijskog dermitisa (namjerno ne koristim naziv neurodermitis jer mi je Rokova pedijatrica rekla citiram "Mama, sam naziv "neurodermitis" govori o čemu se radi da je uzrok na "nervnoj" bazi, dok je dr. Skrbin cijelo vrijeme govorila o atopijskom dermitisu, a ne neurodermitisu za koji naziv smatram da se može koristiti kod starijih, a ne kod djece), jedan uzrokovan alergijom, a drugi ne, odnosno taj drugi pokreće neki drugačiji mehanizam u organizmu, pa se stoga ne očituje na alergotestu. TO baš i nisam točno shvatila. Kako Roko ima genetske predispozicije (ja alergičar, mužev brat asmatičar) ona smatra da je kod njega ipak alergijski. Upute su da u kući ne smije biti toplije od 20 stupnjeva, da izbacimo plišane igračke, deke i sl. te da dijete ide čim više van. Od terapije smo dobili njihovu kremu koju u početku mažemo 1x svaki drugi dan, a dane između mažemo kombinacijom elocom masti i bivacina (napravili nam u apoteci po uputi dr.) a kad se crvenilo povuče nastavljamo svaki dan sa njihovom kremom. Također smo dobili njihovo ulje koje se koristi kod kupanja. Skuha se čaj od lipovog cvijeta, te se u njega stavi to ulje i u tome se dijete kupa (ne treba svaki dan, nego kak i inače kupate dijete - mi svaki drugi dan). Također nam je preporučila da ga između mažemo belobazom s maslinovim uljem koju sami doma napravimo. Odnosno kutijicu belobaze pomiješali smo sa 05, dcl maslinovog ulja i s tim ga sad mažemo. Također i dok se ne povuče crvenilo koristimo sirup protiv alergije. Napomenula je da nema potrebe da kupujemo razne skupe kreme, jer da i ovo pomaže. Mi mažemo tek dva dana pa ćemo vidjet. Za sada mu se počelo povlačit crvenilo. Moram reći da sam jako zadovoljna sa odnosom doktorice prema nama jer nam je rekla više nego svi do sada (naša pedijatrica, te alergolog i dermatolog u Klaićevoj).
    Na kraju bi htjela samo napomenut ak hoćete da vam klinci lijepo miriše nemojte ovo koristit. Smrdi grozno (po lož ulju), al nama to stvarno nije bitno nama je bitno da njemu bude bolje i da ga to više ne svrbi.
    Skoro zaboravih kremu smo platili 45,00 kuna i 3 dcl. ulja 110 kuna, dakle ukupno 155,00 kuna, a za pregled smo imali uputnicu.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Roko_mama, drago mi je da ste ipak nešto više doznali i vjerujem da će terapija kremama i kupkom djelovati.

    Da, to je ta 'legendarna' naftaška krema. :D
    Ja sam se s njome mazala na moru, za preplanulost mi je bila bolja čak i od maslinovog ulja!
    A tek da vidite kako se odmah napravi mjesta na plaži, kad fino zamiriše....

    Sve sam mogla izdržati al mi je ipak bio najgori miris (tj. smrad) veša, tijelo kao da upije taj miris. Odlazilo je s puno praška, pa dvostrukim ispiranjem, pa eteričnim uljem u pretincu za omekšivač.

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Kopiram tekst iz Večernjeg lista:

    "Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Naftalan u Ivanić Gradu uskoro bi mogla postati jedinstveno lječilište u cijelom svijetu. Kako su sadašnje zalihe nafte pri kraju, stručni je tim Ine, naime, pripremio novi pripravak iz nafte - naftalan ulje - kojim se očekuju još bolji učinci u liječenju bolesnika oboljelim od psorijaze, reumatskog artritisa, atopijskog dermatitisa te upalnih reumatskih bolesti.
    Potvrda kvalitete
    Kako se radi o novim kemijskim svojstvima, izvest će se znanstveno kliničko istraživanje pripremljenog naftalana koje će s 503.000 tisuće kuna financirati Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa te Zagrebačka županija.

    - Znamo da pripravak uistinu djeluje na bolesnika, ali da bi dobio na vrijednosti i da bismo ga mogli ponuditi i na inozemnom tržištu, potrebno je provesti detaljno istraživanje.

    Time će naftalan ulje dobiti i potvrdu za svoju kvalitetu, a lječilište će privući potencijalne korisnike iz cijelog svijeta - istaknuo je ravnatelj Specijalne bolnice Pero Vržogić.

    Malo kreveta
    Ljekovitost nafte iz ležišta u Azerbajdžanu oko Kaspijskog jezera poznata je već stoljećima, dok se u Specijalnoj bolnici Naftalan u Ivanić Gradu ljekovita svojstva iz nafte koriste trideset godina.

    Osim bolesnika iz Hrvatske, u posljednjih 15 godina u Ivanić Grad na liječenje dolaze i pacijenti iz gotovo svih država Europske unije, a u posljednje su vrijeme česti i bolesnici iz Sjeverne Amerike. Stoga je, kaže ravnatelj Vržogić, potrebno povećati i broj kreveta u bolnici, kojih je trenutačno tek 110.

    - Želja nam je uz razvoj bolnice Naftalan razviti i turističku ponudu. U skoroj budućnosti imamo u planu gradnju otvorenog i zatvorenog bazena s geotermalnom vodom, za što smo već ishodili lokacijsku dozvolu, a uskoro ćemo raspisati i međunarodni natječaj za investitore i partnere - zaključio je Vržogić."

  50. #50
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Roko_mama - to je predivna vijest!!!
    Bas mi je drago da ste naisli na specijalistu koji je voljan sve vam objasniti i jos pritom preporuciti pripravak koji djeluje

    Leon je jos malen da ga nosam okolo, a i sada dolazi proljece, pa ljeto, pa se nadam da mu dermitis nece biti toliko izrazen, kako barem svi tvcrde. Onda cemo vidjeti na jesen kako ce mu se koza ponasati.

    Al, ipak, samo da pitam, Sunce, gdje si ti nabavljala tu kremu? Jel se po nju bas mora ici u Ivanic Grad?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •