Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: "Čudan" madež

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno "Čudan" madež

    Sven već neko vrijeme ima jedan madež na prsima promjera cca 2-3 mm. Međutim, prekjučer sam primjetila da je na sredini tog madeža bijela točkica. Nisam nikada do sada vidjela takav madež, baš čudno izgleda.
    Sutra ionako idemo pedijatrici pa ću obavezno pitati i za to.
    Vjerujem da će nas poslati dermatologu.
    Zanima me je li tko imao nešto slično i kojeg dermatologa bi nam preporučili?
    Nije mi baš svejedno :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Necu te prepadati, ali super je da ides doktoru jer svaku promjenu na mladezu treba prijaviti.


    Ali to kod njega ce ionako biti nesto bezazleno....

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Joj, stvarno se nadam. Pri samoj pomisli na nešto tipa "ono" odmah mi se želudac preokreće.

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nikada neću zaboraviti ljeto prije 2,5 godine, kada sam molila boga da nije slijepo crijevo ili salmonela, a nakon svega bih na te dvije stvari skakala od sreće
    Puj, puj... neću početi brijati

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Nađa ima na ruci, od nekog drugog-trećeg meseca života mladež koji je kao sastavljen od više braon tačkica a između ima i malo belog. Kao da je neko npr. tačkao flomasterom pa između ostane malo neotačkanog. U ravni je sa kožom i promera je možda 3-4 mm.
    Pošto često idemo kod dermatologa zbog atopijskog dermatitisa, ja sam pitala, rekoše da je sve OK.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Nikada neću zaboraviti ljeto prije 2,5 godine, kada sam molila boga da nije slijepo crijevo ili salmonela, a nakon svega bih na te dvije stvari skakala od sreće
    Puj, puj... neću početi brijati
    Vec si pocela.... Odite dermatologu samo da tebe smiri.

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Kaže pedjatrica da njoj to izgleda kao sušenje (spominjala je kapilaru) i nešto kao hemanešto. Nisam zapamtila kako se zove to nešto, uglavnom nešto na H i da to nešto nije opsano.
    U svakom slučaju da ga pratim i ako dođe do bilo kakve promjene da dođemo.
    Zanimljivo je to što je jučer navečer nakon kupanja i mazanja mlijekom za tijelo to bijelo na madežu nestalo. Međutim, danas je opet tu.

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Brunda, bez obzira na razmišljanje pedijatrice, ja bih se ipak umirila (kad bih bila na tvojem mjestu) sa nalazom dermatologa. Ne kažem da je Svenu nešto, ali razumijem tvoju brigu.

    Mi smo bili kod dr. Pavičić na Kvatriću.

  9. #9
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    I ja bih išla kod dermatologa.
    Tek onda ćeš biti mirna.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Brunda a jel mladež inače crven ili braon?
    Nađa ima crvene mladeže, oni se zovu hemangiomi i to su u stvari kapilari koji se tokom razvoja nisu povezali sa ostatkom krvotoka. Ništa opasno, treba paziti da se ne zakači, ogrebe. I oni vremenom blede i nestaju i to baš tako da im beli deo po deo.

  11. #11
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Vissnja, mislim da je možda rekla baš to, hemangiomi. Samo što je Svenov madež tamno smeđi :/
    I danas sam mu opet namazala mlijeko za tijelo i tada se to bijelo definitivno ne vidi. Ali čim se koža valjda posuši opet se javlja.
    Pričekati ću još tjedan, dva, pa ako se ne povuče (to bijelo) otići ćemo dermatologu.
    I baš sam sad išla googlati i po svim slikama što sam vidjela nije mi baš slično s ovim što ima Sven.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ma samo ga prati, to bijelo je vjerovatno ljuspica suhe koze.

    Nego....Pod utiskom ove price, jucer se ja vratila s posla, skinula za tusiranje, kad imam sta vidjeti - ogroman, odvratan mladez, nepravilnog oblika i skoro crne boje, na sredini grudi...
    Umrla sam od straha i sahranila samu sebe u jednoj sekundi. I onda skontala da sam na pauzi jela krofnu s cokoladom...

  13. #13
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Ma samo ga prati, to bijelo je vjerovatno ljuspica suhe koze.

    Nego....Pod utiskom ove price, jucer se ja vratila s posla, skinula za tusiranje, kad imam sta vidjeti - ogroman, odvratan mladez, nepravilnog oblika i skoro crne boje, na sredini grudi...
    Umrla sam od straha i sahranila samu sebe u jednoj sekundi. I onda skontala da sam na pauzi jela krofnu s cokoladom...
    Ninet, da te nema, morali bi te izmislit!!!!

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ajme ninet, ludaro

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Nego....Pod utiskom ove price, jucer se ja vratila s posla, skinula za tusiranje, kad imam sta vidjeti - ogroman, odvratan mladez, nepravilnog oblika i skoro crne boje, na sredini grudi...
    Umrla sam od straha i sahranila samu sebe u jednoj sekundi. I onda skontala da sam na pauzi jela krofnu s cokoladom...
    Ajme, umirem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •