Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: marama, mei tai / ****, sling - što odabrati? Molim pomoć!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno marama, mei tai / ****, sling - što odabrati? Molim pomoć!

    Drage forumašice, pregledala sam dosta postova na ovu temu, i moram priznati ostala malo zbunjena. Zato molim vašu pomoć. Rodit ću krajem 3. mj. drugo djete. Prvo - sin, nisam imala ništa od ovoga (ni klokanicu), toliko sam ga se nanosala na rukama, da i danas imam križobolje. Rekla sam da s drugim sigurno neću tako, da ću si sigurno kupiti klokanicu. No kao što sam čula i vidjela ovdje, nije baš idealno rješenje.

    Voljela bih djetešce nositi od početka uz pomoć nekih od ovih pomagala - tamo negdje od mjesec dana. Kako stvarčice i nisu baš jeftine, voljela bih kupljeno u početku nastaviti koristiti i dalje - tamo negdje od 6,7 mjeseca. Koliko sam shvatila, marama može od početka, ali mei tai/**** tek od 6. mj.. Ono što bih željela od te stvarčice je da mi jednako raspoređuje težinu i to ne na križa već na druge dijelove, da je mogu koristiti duže vrijeme, da je dovoljno čvrsta. Ako je preporuka mei tai/hip strpit ću se i prvih 6 mj., samo da kada djetešce zaista bude htjelo nošenje radi razgledavanja i učenja, kičma više ne trpi onako kao s prvim.

    Usput, u postovima sam vidjela nešto stranica gdje se mogu naručiti. Ima li još dodatnih stranica, trgovina (netko je spominjao Kiku?). Molim vas da me opskrbite i s tim informacijama i najboljim iskustvima.

    Unaprijed vam se zahvaljujem na pomoći.

  2. #2
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ako zelis proci jeftino, preporucam za prvo vrijeme improvizirani sling, tj. obicna tkanina (plahta, zavjesa, siri sal) velicine 2m puta 70cm (moze i manje, sto god pase oko tebe i nije premalo za bebu), svezana kao sling, sa kliznim cvorom. Pgledaj video instrukcije za vezanje tog cvora: http://www.youtube.com/watch?v=bSw-kde19Q8.

    Za malo vece bebe svakako mei tai, ali ja bih rekla da se moze nositi prije 6 mjeseci. S drugim djetetom (koje ce ako sve bude u redu doci pocetkom 4. mjeseca) namjeravam koristiti MT od pocetka, pa cemo moci usporedjivati iskustva

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam za početak sašila maramu. Dok je beba mala stvarno može bilo kakav materijal, pisalo se puno o tome, pronjuškaj malo. Ja sam maramom jako zadovoljna i mislim da je ona najuniverzalnija nosiljka. Sling ipak ne raspoređuje težinu tako dobro a ove druge su za veću decu
    Kad je beba prešla 9kg mislila sam da kupim "pravu" maramu ali mi je "koleginica" sa foruma našla tako dobar, čvrst, dijagonalno tkan materijal pa sam opet sašila i jaaaaaaaaako sam zadovoljna. To šivenje i materijal me je oba puta izašlo cca 15 eura.
    Sad se mislim da za leto kupim neku tanku maramu, ali se nadam da će ova moja bubica od 11kg do leta ipak malo hteti u kolica.

  4. #4
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    dok je beba tako mala ja bi sling ili maramu...mi smo imali sling i odličan je, marama mi tad izgledala prekomplicirana (al sad vidim da nije)...i danas se nekad nosimo u slingu al većinom u Mei Tai-u....

  5. #5
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    dobar, čvrst, dijagonalno tkan materijal pa sam opet sašila i jaaaaaaaaako sam zadovoljna..
    Pitanjce jedno kako se zove ta vrsta materijala?
    Kad tražim po dućanima izađem van još više zbunjena!

  6. #6
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    mozda keper? (twill na engleskom)
    meni to nije omiljeni materijal za marame. Moje marame su sve bile od vrlo tankog materijala (imala sam 3, isto sama sasila).

  7. #7
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    Citiraj vissnja prvotno napisa
    dobar, čvrst, dijagonalno tkan materijal pa sam opet sašila i jaaaaaaaaako sam zadovoljna..
    Pitanjce jedno kako se zove ta vrsta materijala?
    Kad tražim po dućanima izađem van još više zbunjena!
    Evo ja cu ti reci ("koleginica s foruma" )-keper,ali gledaj da bude sto tanji.Ovaj koji smo nas dve kupile dosta je tanak i mekan,ali ipak dovoljno cvrst za nase dupetare
    I zut je :D :D

  8. #8
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Tražila sam pod keper ali tete mi vele da je tanak i vrlo sličan materijalu za krpe :? i da se lako cijepa pa sam odustala.
    Probaću u drugom dućanu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    monax baš noćas mozgam kako da ti opišem materijal. Ako Marika kaže da je keper onda je, jer ja nemam pojma. Ja bih ga opisala ovako: kao neka tanja draperija od koje bi se npr. napravila zavesa za pozorište, onako čvrst i jak a mek, lepo pada i giba se A kad se zagledaš u njega vidiš da je tkanje dijagonalno. I ne gužva se.
    A jesam opisala.....
    Uglavnom sušta suprotnost onoga što sam ja milslila da treba za maramu. Tako je prvi materijal koji sam kupila bio tanak, lako se gužvao i nije bio baš sjajan kad je beba prešla nekih 7-8kg, bolela su leđa, nije se lepo raspoređivala težina a ni njoj nije bilo najudobnije.
    Ovaj sad je super :D

    A možda da odeš u npr. Kamaris i opipaš jednu njihovu maramu pa onda tražiš materijal?

  10. #10
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    franka, ja glasam za maramu - moze od pocetka i po meni je najudobnija (ako imas pravu). jedino kaj treba malo vremena za nauciti vezati, ali ni to nije neki bauk.
    ima ih u kiki, vrlo kvalitetne didymos, ali i dosta skupe. mislim da babyshop.hr ima hoppediz, isto super. najbolje probati uloviti koju na burzi. koliko sam ja probala, ove iz 'kucne radinosti' po udobnosti nisu ni blizu ovima.
    ak imas krizobolju, sling ti nije najsretnije rjesenje. a jednom kad se navuces na nosenje, *trebat* ce ti i mei tai, sto je super rjesenje za vece bebace.

    hope it helps

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    morska obala
    Postovi
    18

    Početno mei hip

    može meni mala pomoć
    kupila sam mei hip ali eto nemam pojma kako vezati traku koja ide
    preko ramena i kako je protrati kroz onaj prsten?

  12. #12

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    ja sam E nosila u slingu, ali ubrzo je postao težak, znala sam ga dobro namjestiti imala sam i cd za pomoć ali rame bi me bolilo kako god namjestila.. (nosila ga do nekog 4mj)
    zatim ako bih ga stavila u sjedeći položaj noge nakon nekog vremena bi počeo sklizati, pa opet detaljno proučavala cd, i namještala pomno, ali ništa..
    kupila klokanicu bebybjorn i oduševljena!!
    stegne se u struku, ima široke neramenice, leđa stoje ravno, lijepo uhvati križa i tako sam ga satima šetala, ali mislim da ostale firme nemaju tako kvalitetne klokanice, ova mislim da je jedina.

  14. #14
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    ja imam mai hip sa kopčama (ella roo) i jako je praktičan.

    samo nije za bebu manju od 6 mj, a Karlo i ja smo se počeli češće nositi tek sa nekih 8mj jer do tada mi nije bio stabilan.

    bočna je nosiljka, ali kad mi zaspe u šetnji ja ga samo zarotiram sprijeda, raširim mu nogice i uživam u kavici 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj mamabanana prvotno napisa
    franka, ja glasam za maramu - moze od pocetka i po meni je najudobnija (ako imas pravu). jedino kaj treba malo vremena za nauciti vezati, ali ni to nije neki bauk.
    ima ih u kiki, vrlo kvalitetne didymos, ali i dosta skupe. mislim da babyshop.hr ima hoppediz, isto super. najbolje probati uloviti koju na burzi. koliko sam ja probala, ove iz 'kucne radinosti' po udobnosti nisu ni blizu ovima.
    ak imas krizobolju, sling ti nije najsretnije rjesenje. a jednom kad se navuces na nosenje, *trebat* ce ti i mei tai, sto je super rjesenje za vece bebace.

    hope it helps
    Mamabanana, thx na odgovoru. Vidjela sam ove u Kiki i malo sam :shock: na cijenu. No, na kraju krajeva moja leđa s kojima ću se družiti cijeli život su vrijednija od te cifre. U svakom slučaju je znači preporuka - marama. Hvala još jednom.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Mislim da je to stvarno stvar ukusa i interesa, sve opcije su odlične za koju god da se odlučiš.
    Mi smo u slingu od 1mjeseca i meni je to bio spas, u početku sam bila nesigurna u položaj koji ima kao mala beba u njemu ali me je pedijatrica podržala da je to i najbolje i da ne griješim što ga stavljam u sling tako malog. Naime mali je imao bolne i dugotrajne grčeve, samo u slingu je bio miran, a meni su trebale slobodne ruke jer trebalo je i drugu bebu zadovoljiti. Još uvijek smo u slingu al na kraćim relacijama, postalo mi je teško ih nositi imamo već kilažu.
    Dakle ja sam ovisnik o slingu.

  17. #17
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ni ja ne znam sto odabrati

    zato imam 2 marame, sling i mei hip. jos mi samo fali mei tai i pouch

    nama je na pocetku bila najbolja marama (hug-a-bub, nije ju uopce tesko vezati, dosta je lagana i ugodan materijal), sling nikako nisam mogla dobro namjestiti, a sad se vise nece nositi u njemu.
    mei hip je za vecu djecu, imam ella roo, i moja zamjerka je sto je dosta kratak, volejla bih da podrzava cijela leda, al je ok, moje dijete zaspi i tako. ali meni to nije bas udoban nacin nosenja, dobro je kad ti se ne da vezati maramu, npr. za skociti do ducana, lako se stavlja i skida, al na duze nikako.

    sad sam kupila jos jednu maramu, hoppediz, jako mi se svida materijal, super je podatan!

    po meni je marama najbolja investicija, poslije toga sling.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Meni se ova mei hip nosiljka čini super, kao stvorena za nas, jer je i nosim na boku i spasilo bi moje ruke. Nego jel netko ima iskustva o tome sada zimi, preko jakne kako funkcionira?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Krivi smile , ups, mislila sam na

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj (masa) prvotno napisa
    dok je beba tako mala ja bi sling ili maramu...mi smo imali sling i odličan je, marama mi tad izgledala prekomplicirana (al sad vidim da nije)...i danas se nekad nosimo u slingu al većinom u Mei Tai-u....
    Potpis!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    I ja sam u dilemi marama ili sling :/

    Daniela nisam gotovo ništa nosila jer je volio biti u kolicima, pa nemam baš iskustva.

    Sada bi voljela kupiti maramu ili sling i nisam baš sigurna što uzeti. Neda mi se dati preveliki novac za nešto što neznam niti hoću li koristiti.

    Zanima me, ako bi šivala maramu, koliko materijala mi treba? Visoka sam oko 165 cm.

  22. #22
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Bepina55 prvotno napisa
    Meni se ova mei hip nosiljka čini super, kao stvorena za nas, jer je i nosim na boku i spasilo bi moje ruke. Nego jel netko ima iskustva o tome sada zimi, preko jakne kako funkcionira?
    ja niakd ne nosim preko jakne. cak i da je ne znam kako zima to malo tijelo toliko grije da ti je bas ugodno i s raskopcanom jaknom, ili unutar neke malo sire jakne.

  23. #23
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Eh ovako... imam stretchy wrap maramu koja se pod težinom od 12,5kg sva rastegne i nikakva mi više nije podrška za nošenje cure. S druge strane, imam i sling maramu u kojoj se cura uredno naginje na jednu stranu, izvija prema nazad i nikako više ne funkcionira.

    Idu nam odmori i ne da mi se sugdje vući kolica.

    Eh sad, koja nam je alternativa, kakva nosiljka s obzirom na kile i radosno vrzmanje cure- molim vas i konkretnog proizvođača ako je moguće, s linkom maybe??? I da li ima koja nosiljka da ne smeta 5mj trudnom stomaku, da ne pada nisko na stomak. Mislim, nosit će ju i mm, on je obožavao neku bezveznu klokanicu, ali je stvarno i loša kvalitetom i mala, a i želim ju i ja pronosati, neće mi za 3-4 tjedna toliko skočiti stomak.

    Slingoca mi je savršeno visoka, ali eto problem je u vrzmanju.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    31

    Početno

    A da probate neelasticnu maramu i nosenje na ledjima?

  25. #25
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ergobaby pa nosi na ledjima

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  26. #26
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ergobaby pa nosi na ledjima

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Moram na google malo proučiti. Nije mi ni padalo na pamet nošenje na leđima. mm isto voli da ju nosi prema sebi, onda se oni igraju, puse si daju, škakljaju se, pričaju i slično. No vrijedi razmotriti.

  27. #27
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    I-JU! Jesu skupe!

  28. #28
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    im ali itko iskustva s wallaboo slingom?
    Djeluje mi sasvim jednostavno za korištenje al nije baš najeftiniji pa se nebi zaletavala s kupnjom

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    splitsko-dalmatinska
    Postovi
    33

    Početno

    Moze li mi neka mama ( ili krhkiji tata ) preporucit nosiljku za tesku i dugacku ali mladu 4,5mj bebu sad za toplije mjesece?
    Dobila sam wrap maramu onu rastezljivu ( Boba wrap ) i bila nam je super ( jos uvijek ju koristim), no sad se oboje jako uznojimo, ako ju stegnem da ne klizi dolje oboje smo mokri i on je nervozan tako stisnut, ako olabavim skoro ode mi kicma.
    Dvoumim se izmedju slinga i mei tai, tanki sling od lana mi super zvuci sad za toplije mjesece ( i mogucnost dojenja u njemu ) , a mei tai mi izgleda bolje za tesku veliku bebu, ali puno deblji i prevruc za ljeto .... To meni tako izgleda na videima i fotkama, nemam pojma jel tako? ( jel postoji mei tai od lana lagani za kupit u Hr? )
    Plz preporuke i savjeti, moram ubrzo kupit nesto drugo, a nemam mogucnosti isprobavat po trgovinama ( on line kupnja ).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •