Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 131 od 131

Tema: Dexamethason

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa

    Evo samo da se ubilježim sa svojim nalazima - antinuklearna, antiDNA, antikardiolipinska i LAC - sve OK. NK su bile 13%, znači unutar referentnih vrijednosti Rebra. Iako nemam neke dijagnoze oko koje bi se dr-ovi složili (osim što mi pišu coxartrozu lat dex i artritis seropozitivan) ipak se javljam ovdje jer su mi boljetice slične nekim reumatološkim problemima.
    Koliko sam shvatio, Vaša trudnoća sasvim dobro napreduje i za sada je sve "pod kontrolom". Nadajmo se da će tako i ostati

  2. #102
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Radončić prvotno napisa
    Koliko sam shvatio, Vaša trudnoća sasvim dobro napreduje i za sada je sve "pod kontrolom". Nadajmo se da će tako i ostati
    Hvala puno i ja se nadam - sad smo u 32. tjednu! Ovo sam navela samo kao - evo i mojih nalaza for the record. Iako ja i moja liječnica jako pazimo sve - tlak, proteini itd. da ne bilo nekog belaja, CB-ovi (streptokok, na žalost, ali je bar pod praćenjem) itd.

    Ništa više specijalno ne uzimam (do 12. tjedna onu mini-dozicu dexa 0,5 mg i to nakon transfera, ali opet - ja mislim da je kod mene bingo bio u tim mariborskim embrijima 6. dana, plus to je bio skroz prirodan FET (bez klomifena, endometrij fantazija 12 mm itd.) i da se jednostavno poklopilo. Embriji nisu bili baš blasto, nego morule, ali i prije tog FET-a u svježem IVF-ICSIju s tim morula-embrijima i bez dexa smo prvi put ikad došli makar do sitne biokemijske 10 (nije bilo bHCG boostera nakon transfera tako da računam da je to bilo reprezentativno)) - što nam je tada "diglo krila".

    Još jednom da Vam i ja zahvalim - osvježavajuća je Vaša otvorenost ovoj temi!

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    ... ali opet - ja mislim da je kod mene bingo bio u tim mariborskim embrijima 6. dana, plus to je bio skroz prirodan FET (bez klomifena, endometrij fantazija 12 mm itd.) i da se jednostavno poklopilo.
    To je tako - sinhrnonizacija promjena je glavna stvar, i nju je nekada najteže pogoditi


    Embriji nisu bili baš blasto, nego morule, ali i prije tog FET-a u svježem IVF-ICSIju s tim morula-embrijima i bez dexa smo prvi put ikad došli makar do sitne biokemijske 10 (nije bilo bHCG boostera nakon transfera tako da računam da je to bilo reprezentativno)) - što nam je tada "diglo krila".
    Booster doze HCG-a služe samo da bi natjerali bolju produkciju E2 i Progesterona u fiziološkim, dakle idealnom omjeru. To je isto kao kad dajete estrofem i Utrogetstan zajedno, s time da je izvana teže dobiti idelan omjer.
    A nema djelovanja progesterona bez predhodnog djelovanja estrogena.


    Još jednom da Vam i ja zahvalim - osvježavajuća je Vaša otvorenost ovoj temi!
    Nema na čemu - odlučio sam se aktivno uključiti samo kako bi raščistili ovih nekoliko važnih pitanja.
    Već sam tražio da mi se account zatvori, no - ukoliko je potrebno - možete me uvijek kontaktirati na "mom" forumu Zdravlje i život, kao i do sada.

    Pratim povremeno ovaj forum, i kako je već neko spomenuo, puno sam novih stvari ovdje po prvi put pročitao; nema tu nikakve taštine - svatko od nas svojim specifičnim razmišljanjem može za isti problem doprinijeti drukčijem kutu gledanja, i time svi nešto novoga naučimo.

    Za sada toliko od mene, lijepip pozdrav i ugodan nastavak rada

  4. #104
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Citiraj Radončić prvotno napisa

    Još jednom da Vam i ja zahvalim - osvježavajuća je Vaša otvorenost ovoj temi!
    Nema na čemu - odlučio sam se aktivno uključiti samo kako bi raščistili ovih nekoliko važnih pitanja.
    Već sam tražio da mi se account zatvori, no - ukoliko je potrebno - možete me uvijek kontaktirati na "mom" forumu Zdravlje i život, kao i do sada.

    Pratim povremeno ovaj forum, i kako je već neko spomenuo, puno sam novih stvari ovdje po prvi put pročitao; nema tu nikakve taštine - svatko od nas svojim specifičnim razmišljanjem može za isti problem doprinijeti drukčijem kutu gledanja, i time svi nešto novoga naučimo.

    Za sada toliko od mene, lijepip pozdrav i ugodan nastavak rada
    Od srca hvala

    Meni osobno bi ovako nešto bilo od ogromnog značaja u vremenu dok sam tragala za ''čarobnom formulom'', pa u tom smislu mislim da je od pomoći mnogima koji su i dalje u nedoumici što i kako dalje nakon niza neuspjeha koji ih iscrpljuju u svakom pogledu.

    I možda sam se nespretno izrazila u svom prvom postu na ovu temu, ali heparin mi je kao otkriće osvanuo u potpunosti ne nakon mog uspjeha, već tek sad nakon vašeg objašnjenja - do sad mi je u tom smislu govorila uglavnom moja intuicija... ili možda ''čitanje između redova''.

    Hvala!

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    384

    Početno

    zahvaljujem se na aktivnom uključenju o imunologiji!
    mislim da je bezveze da kažem, koliko nam znači ovak pristup prema nama

  6. #106

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    St
    Postovi
    422

    Početno

    Prvo srdačan pozdrav Vama cijenjeni dr. Radončić i jedno veeliko hvala na velikodušnoj pomoći, te svim mojim dragim suborkama.

    Ja i MM borimo se s neplodnošću još od davne 1994. g. Naravno, apsolutno nismo znali ništa o toj problematici. Inače smo iz Splita, ovdje nismo mogli poduzeti ništa, krenuli odmah u Zagreb u Petrovu bolnicu. Napravljene su nam sve pretrage (HSG, CB), suprug bio kod dr. Čolaka, ustanovljena oligoastenozoospermia gr II i odmah smo krenuli u prvi postupak IVF-ICSI.
    Uvijek dobivali u prosjeku 5-6 JS uz razne stimulacije (Metrodini, Gonali,..), uvijek dobivali lijepe embrije, ali do implatacije i trudnoće došlo tek iz 9-og pokušaja.
    Rodila sam predivnu djevojčicu 2003. g. U tom postupku iza transfera sam koristila andol 100 i utrogestane.
    Iza poroda pokušala još 6 puta i NIŠTA. Sad sam ovdje u Splitu kod predivnog ČOVJEKA - doktora, koji me uputio da napravim neke imunološke pretrage. Možda smo otkrili zbog čega je tako teško dolazilo do implatacije. Naime kod mene je problem PAI-1 4G/5G, koji pokazuje moguću sklonost trombofiliji i ACE, koji ukazuje na veliku sklonost trombofiliji.
    Danas mi je 2. DC. Pijem folnu, omegu 3, andol 100, dexametazon 2x1 (0.5 mg), te od drugog dana ciklusa femaru 3x1.
    Dr. Radončić molim vas ako mi možete možda savjetovati mogućnost uzimanja heparina u ovom postupku, o čemu bih naravno razgovarala i sa mojim liječnikom (ne bih uzimala bez njegovog znanja). HVALA

  7. #107
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Već sam tražio da mi se account zatvori, no - ukoliko je potrebno - možete me uvijek kontaktirati na "mom" forumu Zdravlje i život, kao i do sada.


    petrili, možda bi bilo dobro da na Zdravlju i životu ponoviš svoje pitanje.

  8. #108
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Samo da puno pozdravim svog najdražeg doktora R., i odam mu počast što nam se ovdje pridružio - pa makar i nakratko!

    Hvala vam i čvaka čast , jer je ovdje baš ao i općenito imunologija najnejasnije područje i mislim da ćete ovdje uvelike pomoći mnogim ženama, mojim hrabricama!

    Mah mah i Hvala! :D

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    St
    Postovi
    422

    Početno

    Marči, hvala na info

  10. #110

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    FYI:

    Dr. Radoncic je spomenuo pretragu agregacije trombocita, provjerila sam Petrova te pretrage vise ne radi, no u popisu pretraga s Rebra imate:
    - Agregacija Trc - ADP (adenozin-difosfat)
    - Agregacija Trc - adrenalin
    - Agregacija Trc-kolagen
    - Agregacija Trc- arahidonska kiselina
    Priupitala sam dr. Radoncica na njegovom terenu da li je to to, inace dao mi je interesantno vidjenje za moj problem habitualca, da sad ne ponavljam pogledajte na zdravljeizivot (prepoznat cete po naslovu i mom alteregu )

    Pronasla sam jos nesto - Petrova je ponovno pocela raditi TEG - tromboelastografiju - nalaz gotov isti dan!

    Svima velika

  11. #111
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Zahvaljujem dr. Radoncicu što se uključio u raspravu ........ja sam jedna od onih kojima je pomogao riješiti neke nedoumice vezane oko imunologije, a eto uz njegovu pomoć ( i Mb-a, dexa, heparina i andola,....sreće....) mi smo sada u 26.tjednu !!!! :D

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    83

    Početno

    Poštovani dr Radončić!Možda sam se prekasno uključila u ovu temu,ali evo:iza sebe imam tri propale trudnoće, 2 misseda i jedan blighet ovum,sve pretrage su u redu,uključujuću karigrame mene i supruga!Jedino mi je dokazano da sam homozigot za PAI 1 4G/4G,inače imam 28 godine i sve su trudnoće došle prirodnim putem!Moj soc ginekolog mi preporučuje uzimanje heparina u novoj trudnoći!Možete mi reć šta dalje,dali bih uz heparin mogla iznijet trudnoću do kraja?Dali bih trebala uzimati još nekakvu dodatnu terapiju?Oprostite šta se u ovu temu uključujem kasnije ali tek sam je sada otkrila,bila bih vam jako zahvalna da mi napišete par riječi!Hvala!

  13. #113
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    slap, postavi pitanje na forumu Zdravlje i život (www.zdravljeizivot.com), gdje dr redovno odgovara na postavljena mu pitanja.

  14. #114

  15. #115
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    znači, o dexu nastavite pisati ovdje i sretno svima u postupcima!

  16. #116
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,dizem staru temu,da ne otvaram novu.neke cure sam vec i pitala na pp,ali evo htjela bih i ovako...
    naime,mm i ja smo bili u postupku u pragu..od punkcije do bete rekli da,pored utrogestana,uzimam i prednison,a tek sam ,citajuci postove ovdje,skontala da je to to ,otprilike.
    saznala sam i da nije dovoljno da ga pijem od punkcije,trebalo bi prije.
    ja sma iz BiH ,dr ovdje smao amsu rukom na svu ovu pricu,a ja bih nekad krajem februara na FET i pord folne,omege 3 i vrkute, htjela bih ranije piti i prenison odnosno dex.
    imam i PCOS,povisen testosteron,TSH 2.4.

    pitanje:
    je li bolje da pijem dex ili prednison? i kako uopce da ja sad doziram to?
    u pragu rekli 2,5 mg prenisona od punkcije,posto je sad fet,ne znam je li treba da ga odmah pocnem piti ,pa nastavim sve do kraja februara ili....

    hvala mnogo i svima

  17. #117
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    prenison=prednison

  18. #118
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Tuzna, mislim da bi za povisen testosteron svakako trebalo uzimati dex, a kada početi, ne znam. Ja ga uzimam već punih osam mjeseci (povišen testosteron i DHEAs) iako su ti nalazi bili uredni već dva tjedna nakon početka terapije, no preporuka dvaju doktora je uzimati ga stalno do trudnoće. Tj. na decortinu sam, no to je isto. Nemam gotovo nikakvih nuspojava.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Drage moje, ja imam PCOS, ali svi hormoni su mi ok. Da li ja mogu samoinicijativno, u svrhu poboljšanja uslova za implataciju, uzimati dexametason? I, naravno, kako ga dozirati?

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Mene zanima upotreba dexa kod neuroloških problema i,oteklina.,tumora na mozgu.... Jel ti ima poboljšanja?
    Bilo kakvo iskustvo bi mi pomoglo da sagledamo malo bolje stvari
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.12.2019. at 10:15

  21. #121
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima upotreba dexa kod neuroloških problema i,oteklina.,tumora na mozgu.... Jel ti ima poboljšanja?
    Bilo kakvo iskustvo bi mi pomoglo da sagledamo malo bolje stvari
    Dexametasone je kortikosteroid i daje se za kontrolu upalnih procesa. Za ovo što pitaš nemam pojma, ali kortikosteroidi imaju nuspojave, pa treba biti oprezan. Tu ima jako puno varijabli, pa treba dobro odvagnuti prednosti i nedostatke.

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    To znam ali je takva preporuka.mora se sanirati stanje.
    Koji je način izbacivanja iz tijela neka posebna prehrana.......

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Stanje je takvo da se sad ne smije reći ne. Počela je terapija intra i t skoro tabletno naknadno
    Navodno trebat će par mjeseci to uzimati ali vidjet ćemo

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Znači zanima e što brze izbacivanje iz organizma kad jednog dana bude potreba za manje

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Nadam se da će se javiti netko od medicinara, tko bolje zna... Ja znam uglavnom isto sto i ti znaš, da kortikosteroidi mogu maskirati bakterijske infekcije, kao i gljivice. Zbog toga je pametno umanjiti korištenje rafiniranih šećera u prehrani. Ne znam kako se može ubrzati eliminacija kortikosteroida iz tijela, a nekako mi se čini da to i ne bi trebalo činiti. Skidanje s visokih doza ionako se mora napraviti postupno i polako.
    Prehrana-možda da malo pogledaš makrobiotiku,ali treba se savjetovati s liječnikom.

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Budem i ja mislim da bi trebala biti lešo bezbijela klopa
    Ali do prestanka korištenja će još vremena proći

  27. #127
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kortikosteroidi ruše imunitet, a skidanje s njih ide polako smanjivanjem doze do potpunog ukidanja.
    Sve to treba raditi u suradnji s doktorom.

  28. #128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ajde trebam opet pomoć
    Operacija napravljena trenutna doza 2puta8
    Muskularno bolnički uvijeti
    Sutra otpust
    Čitam da treba smanjivati postepeno 50 posto kroz neko doba
    Može li točno sheme smanjivanja dio netko zna
    Hvala
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.03.2020. at 13:04

  29. #129
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Doktor će to objasniti i napisati u otpusnom pismu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ok hvala

  31. #131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    U našem slučaju
    Od 2puta 8
    Tri dana ,2 puta 4
    Tri dana 2 puta 4
    Jučer kraj
    Bekon više od tri mjeseca uzimanja lijeka.sto venozno,što tabletno,što mascularno
    Sretni kaj je jedan lijek iza nas
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.03.2020. at 22:00

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •