Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Helen Doron - early english - iskustva?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno Helen Doron - early english - iskustva?

    u našem kvartu imamo mogućnost ići na učenje engleskog po HD.

    razmišljamo da upišemo curku najesen..

    ima li netko iskustva?

  2. #2
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    evo mene opet,

    sigurna sam da vi mame čiji su klinci išli ili još idu na HD engleski sad nakon 2 godine imate mišljenje

    zanima me konkretno ako su djeca 4-6, znači već malo veća..
    doživljavate li ovaj program kao igraonicu ili zaista kao učenje stranog jezika
    kakva je razina znanja, koliko nauče nakon 1 godine
    kakav izgovor djeca imaju - ovo mi je posebno interesantno!

    ma, sve me zanima!

    javite se..

  4. #4
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Podizem...mene zanima isto to.

  5. #5
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Ja sam islana ogledni sat HD s curicom koja je tada imala 2,5 godine (već je znala pa setrebala priključiti grupi koja je već učila).
    Za moj pojam ( i od moje curke) previše je bilo statično, djeca sjede u kruguroditeljima, teta ih pozove pa dodju do nje da im da neku sličicu, oni kažu štoje to i tako..sve polagano.Žena nije ni skužila da moja A. uopće zna engleski akamoli bolje od sve te djece koja subila prisutna. Ni meni ni njoj nije se svidjelo.

    Na netu samnašla jednu drugu školu, tamo je došla na sat, bez problema se priključilagrupi djece koja su učila već drugu godinu, naučila je svašta ali kroz igru (jako aktivnu što njoj odgovara -plesanje, skakanje, preoblačenje u vile ikoješta drugo).
    Ako nekogzanima javim na pp detalje, lokacija je Trešnjevka.
    Ipak, kad sudjeca u pitanju najbitniji je učitelj koji mora zadržati njihovu pažnju a što nijebaš lagan posao.Ja sam i za ovaj engleski i sport na koji je išla odmah znalada je to to čim sam je dovela- i tako je i bilo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    mi smo dijete upisali sa 4 g, i tamo smo već 2 godine.
    jako smo zadovoljni. djeca nauče puno, razina znanja 4. godišnjeg djeteta je nakon
    te prve godine bilo zantno veće nego starijeg djeteta koje je zavrsilo 1. r. OŠ.
    grupe su male, i doista se djeci pristupa gotovo individualno.
    što se izgovora tiće, on je posebno dobar, dijete čak niti kod kuće,nazive crtića ili bilo
    čega na engleskom izgovara kao mali Britanac.

    Uz jednu napomenu: mi djeci revno svako jutro stavljamo CD-e koji se dobiju u školi.
    Na početku sam mislila da to neće biti moguće, ali kad ti uđe u rutinu da čim se digneš
    uključiš cd dok se svi spremamo, više nema problema

  7. #7
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    moj mali će sad treću godinu ići u HD i prezadovoljni smo. krenuo je s 4 godine. nevjerojatno je koliko je riječi savladao. zna nabrojiti 80 životinja, broji do sto, zna sve žive boje (ne samo osnovne, nego i light blue, dark blue npr.), slaže jednostavne rečenice (my name is xy, I like to eat xy, itd), učili su množinu, kod imenovanja svojih prijateljapravilno upotrebljava she/he, zna hrpu pjesmica.
    grupa mu je super, sad su već to pravi prijatelji koji se zovu na rođendane, na satu stalno nešto pjevaju, skaču, svi sudjeluju. mislim da ogledni sat nije baš najbolje mjerilo jer je puno statičniji. kasnije se djeca oslobode, bolje surađuju.
    recimo, ponekad se doma igra, ja gledam neki film na enegleskom a on svako malo kaže koje riječi je čuo iz tog filma.
    definitivno nastavljamo i preporučila bi svakome.

  8. #8
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Cijena?

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Cijena mjesečno 300 kn plus knjige i CD 500 kn. Mišljenje dobro (višegodišnji zadovoljni polaznici). Svakodnevno višekratno puštanje CD-a je mus, jer inače je premalo izloženosti stranom jeziku (svaka čast Dori i BabyTV-u itd.). Nismo to uvijek štreberski organiziravali, ali uglavnom tijekom vožnje ili doma kao zvučna kulisa - traži samo malo discipline u smislu da se roditelj sjeti, a radi veliku razliku.

  10. #10
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Mi krećemo idući tjedan, mali ima 3,5 godine i baš se veselimo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Ovo nam je četvrta godina. Prezadovoljni.
    Puno igre, plesa, crtanja, a razina znanja jako velika. Izgovor perfektan.
    S obzirom da je od ove godine školarac, počet će i pisati.
    CD-ove puštamo kao zvučnu kulisu, to nije problem. Preporučam.

  12. #12
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Podizem malo,
    Mi bismo krenuli ove godine, da li je netko isao na Laniste i kakvi su dojmovi?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mi smo išli pola godine, ali malac više neće da ide. Meni su ti satovi super, roditelji su bili prisutni nekoliko puta i svaki put sam se oduševila. Najgore mi je što on stvarno uživa na tim satima, vidim da je veseo, nasmijan, rado sudjeluje, a sad kaže da ne želi ići, da mu je tamo dosadno Prvi put se susrećem sa dilemom oko ovakvih aktivnosti - odustati ili inzistirati. Idu li vaši rado, ili ih ponekad morate malo pogurati ?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo išli pola godine, ali malac više neće da ide. Meni su ti satovi super, roditelji su bili prisutni nekoliko puta i svaki put sam se oduševila. Najgore mi je što on stvarno uživa na tim satima, vidim da je veseo, nasmijan, rado sudjeluje, a sad kaže da ne želi ići, da mu je tamo dosadno Prvi put se susrećem sa dilemom oko ovakvih aktivnosti - odustati ili inzistirati. Idu li vaši rado, ili ih ponekad morate malo pogurati ?
    moji ne upotrebljavaju riječ dosadno, ali mlađoj se ponekad ne da ići. s tim da sam sigurna da to nije radi HD
    već radi toga što je ponekad umorna od škole i dr. i jednostavno joj se ostaje doma. pogotovo zimi.

    starijoj se uvijek ide. njoj je najbitnija zabava, a u HD je uvijek ima.
    starijoj se inače ne ide na aktivnosti kad je lijepo vrijeme jer voli u parkić.

    vidi da li možda nije neki od sličnih razloga, da mu se jednostavno ostaje u parkiću i da mu
    se ne da ići u zatvoreni prostor, pa ga pokušaj u tom smislu nekako uvjeriti, prisjetivši ga zime.

    da li bi ili ne bi inzistirala, ovsi o tome koliko je dijete dosljedno u svojem nećkanju.
    ako je to 1,2 puta i vidiš još neki drugi mogući razlog, onda bih ga pogurala, ali ako konstantno
    priča da ne bi, onda bi odustala.

    čudno mi je što kaže da je dosadno, jer u HD stvarno teško može biti dosadno,
    osim ako ga nisu stavili u neprikladnu grupu (koja zna manje).
    i to se zna desiti, jer budući da roditelji biraju termine, zna se desiti da oni u terminima koje smo mi odabrali
    nemaju najoptimalniju grupu za dijete, a da nam to eksplicitno ne kažu.

    stavljaju oni njih u pravilu po razini znanja, ali da zna biti padobranaca u ovom ili onom smislu - zna.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    E meni se otpočetka čini da je to problem - natjerati njega da se ustane i pokrene. On je općenito pasivan tip kojem u životu trebaju samo njegova soba, igračke i ništa više. Njemu je najljepše doma, kada sjedi na podu i igra se, a kada treba ići negdje (vrtić, šetnja, park) - živa muka, jedino voli ići kod bake jer ona drži domaće životinje. Znao je nekada reći da mu se ne ide, da više ne želi ići i ja bih mu rekla da izdrži do kraja mjeseca, jer smo to platili. Nakon sata ga upitam kako je bilo, on kaže da mu je bilo super, uzbuđeno prepričava što su radili, kaže mi da se šalio kad je rekao da neće više ići, a onda sljedeći put, prije polaska, opet isto. Ne želim ga forsirati i siliti na nešto, ali da ga svojim očima nisam vidjela kako uživa na tom satu, i da on nije sretan poslije sata, ne bih imala nikakvih nedoumica.

  16. #16
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    relativno su mi blizu HD Špansko i HD Jarun...
    ima li tko iskustvo za podijeliti?
    ima li razlike uopće od jednog do drugog HD centra?!

    hvala unaprijed!

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    relativno su mi blizu HD Špansko i HD Jarun...
    ima li tko iskustvo za podijeliti?
    ima li razlike uopće od jednog do drugog HD centra?!

    hvala unaprijed!
    I mene ovo zanima,pa ponavljam pitanje.

    Plus, spomenuta je prije HD na Tresnjevci kao dobra. Gdje je tocno?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    relativno su mi blizu HD Špansko i HD Jarun...
    ima li tko iskustvo za podijeliti?
    ima li razlike uopće od jednog do drugog HD centra?!

    hvala unaprijed!
    Mislim da je HD nešto kao McDonalds ili Starbucks, svugdje je isto Neka me netko ispravi ako griješim.

  19. #19
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je HD nešto kao McDonalds ili Starbucks, svugdje je isto Neka me netko ispravi ako griješim.
    Hmmm, ako ima dobru kavu kao u Starbucks'u, idem i ja s djetetom

  20. #20
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    I mene ovo zanima,pa ponavljam pitanje.

    Plus, spomenuta je prije HD na Tresnjevci kao dobra. Gdje je tocno?
    Tu je link na sve lokacije:
    http://helendoron.hr/worldwide.php

    Mislim da je ova "Trešnjevka" u stvari Jarun...

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hop.
    Moja je u vrtiću isla na engleski, prva godina je bila promašaj, u drugoj se promijenila učiteljica i dogodio se procvat cijele grupe. Bila presretna s novom učiteljicom, puno naučila i govorila da cijeli život želi učiti engleski.

    Polaskom u školu dobila je uciteljicu starog kova i engleski joj je stagnirao. Razmišljam o HD na Sigecici.
    Ima netko da ide ili je išao tamo?
    Posljednje uređivanje od Mojca : 25.11.2018. at 23:20

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •