Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 243

Tema: Karlovacko rodiliste

  1. #51
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    smatram da je to cisti prozirni izgovor za nemijenjanje ustaljene prakse koja je med. osoblju laksa (to sto je rodiljama teza nema veze).
    Svaka čast doktorima,ali ja mislim isto ovako. Jesam za to da rodilje budu informirane, da se pokušaju izboriti za svoja prava kad im ih već nitko ne može garantirati po default-u,ali mislim da za ovo nema opravdanja.
    Ići u rodilište sa strepnjom da li ćeš ući unutra sama ili uz podršku nije baš bezazlena stvar kod pripreme za porod. :/
    Nicols, što bi bilo da su tebi rekli da ne možeš biti na porodu?

  2. #52
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Moram priznati da je mene malo drmao strah od toga da ne puste MM ako porod krene popodne ili po noći.

    Zato sam u planu porođaja boldano napisala da bih htjela da MM bude na porodu u bilo koje doba dana ili noći i napisala razloge zašto.

    Na kraju je bio pomagač. Ne znam tko bi mi močio usta, dodavao flašicu s vodom, držao nogu kad sam tiskala na boku i držao glavu tijekom samog izgona. I prvi put i drugi put.
    MM meni više znači nego doktor. Bila sam sigurnija.
    Eto, MM je odgledao dva poroda, vidio je sve, ali zato ga moram držati za ruku kad mu se vadi krv.

    I sama bit tečaja je da dođu i očevi kako bi se upoznali s porođajem, ali i da bi se osoblje upoznalo s očevima, tako da znaju pada li otac u nesvijest (tj. vadi pištolj ili flašu pive ili je dobra podrška u porođaju.

  3. #53
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    zasto onda vani na dragom na zapadu nema nekih problema, a normalno je i ocekivano da ne samo tata nego i mama, sestra, prijateljica... tko vec, dodje i prisustvuje porodu, cak i carskom rezu?
    Mislim da je tu (na žalost) odgovor vrlo jednostavan. Više novaca = viša stručnog osoblja u bolnicama, bolja pripremljenost (educiranost) svih strana, puno manja stopa korupcije ... to se sve može sažeti u dvije rijeći: bolji standard.

  4. #54
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    Nicols, što bi bilo da su tebi rekli da ne možeš biti na porodu?
    Ajoj, ne znam što bi bilo, bio bih jako jadan, nastojao bih upotrijebiti sav svoj šarm i svoje diplomatske sposobnosti da me puste ... a neznam, imam i ja nekih veza i poznanstva u KA rodilištu, ali nisam siguran da li bi se upustio i u taj korak. U svakom slučaju, ne bi mi bilo lako.

    Kada sam dopeljao Honey u rodilište u 2 ujutro, jedan tata je taman bio na odlasku, dali su mu robu od njegove žene... Pa sam ga pitao da li zna jel puštaju tate ... on je rekao "nema šanse da te puste nočas unutra", i odjurio kao da ga je netko upiknuo... To me dosta uplašilo, ali me Honey poslije toga zvala i kaže da neće bit problema....

    No, isto tako mislim da i žene mogu dosta utjecati na odluku doktora da pusti tatu na porod, valja sve probati! Ja sam i dalje mišljenja da "lijepa riječ otvara sva vrata", može se i mobitelom nazvati i tražiti dežurnog doktora i zamoliti ga da vas pusti u rodilište...

  5. #55
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Da MM nisu pustili, ja ne bih ušla u box, a bome ne bih ni van iz rodilišta. Pa nek se porodim tamo na stolcu u čekaonici ispred kancelarije tete Bibe.
    Ili u autu ispred rodilišta.
    Evo, svako malo neka vijest da se djeca rađaju u prijevoznim sredstvima, bez doktora, bez dripa, klistira, brijanja, epizitomije, edpiduralne, samo mama i tata.

  6. #56
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Da MM nisu pustili, ja ne bih ušla u box, a bome ne bih ni van iz rodilišta. Pa nek se porodim tamo na stolcu u čekaonici ispred kancelarije tete Bibe.
    Da, ovo bi jedino možda moglo upalit...

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    65

    Početno

    ja ću opet ponoviti (ponavljanjem liječim frustracije s poroda ) da u mom slučaju "šef je bila dežurna primalja"; doslovno tim riječima mi je odgovorila dežurna doktorica i rekla da ona nema ništa s tim,

    pa je muž išao do dežurnog doktora koji ga je također odbio
    ali su rekli da će ga pustiti u 6 ujutro, i tako je i bilo

  8. #58
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    bubamarka,
    Meni bi bilo jako teško da se nama to dogodilo.

  9. #59
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    3. Jednokratna novčana pomoć za drugo dijete od Županije (3000 kn)
    Iako na zamolbi za novčanu pomoć (dobijete je u rodilištu) piše Vraniczanyjeva 2, zamolbu i sve dokumente predajete u Vraniczanyjevoj 6, 1. kat, soba 10.
    -ispunjena zamolba
    -potvrde o prebivalištu za cve članove obitelji
    -preslike rodnih listova prvog i drugog djeteta
    -preslike osobnih iskaznica roditelja
    -preslika žiro računa ili štedne knjižice roditelja koji podnosi zahtjev (PAZITE! tekući račun ne može!)
    Novost je da se ova novčana pomoć sad može primiti i na tekući račun.

  10. #60
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno



    A sjetili su se!
    Najviše roditelja ima tekući, vrlo malo štednu knjižicu ili žiro. Neki su morali otvarati žiro da bi primili tu naknadu.

  11. #61
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Podižem temu da vidim postoje li neke nove informacije iz "našeg" rodilišta.
    Ovaj tjedan sam negdje krajičkom uha čula na radiju da se kreće u adaptaciju prostorija rodilišta (kao i dječje kirurgije i još nekog odjela,ali sam zaboravila kojeg ) te da bi radova trebali završiti negdje krajem listopada pa možda bude i nekih inovacija što se tiče opreme (kreveti, stolica za rađanje...), barem se nadam.
    Pročitala sam priče od Honey i Matilde ( ) i čini mi se da pomaka stvarno ima pa me zanima da li su se te promjene mogle vidjeti upravo zbog donesenog plana poroda ili je i inače situacija bolja?
    Sad sam u 24. tjednu i najviše me muči odabir rodilišta tj. porod pa pokušavam skupiti čim više informacija.

  12. #62
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Meni se nikako ne da napisati priču ali moj porod u Ka rodilištu je bio super.Nisam imala plan ni muža sa sobom,ali mi je bila mlada doktorica L. i zbog nje je sve ispalo super.Doduše,ona i ja se znamo od djetinjstva,zajedno smo odrasle,ali ona je sa svima isto takva.
    U rodilište sam došla u podne,trudove sam imala od 3ujutro,rodila sam u 16 i 50.
    Prvo sam se šetala tamo po hodnicima 2,3 sata dok se nisam otvorila,onda sam tražila da malo ležim jer su me noge bolile od šetanja (jer sam i doma bila cijelo jutro na nogama),onda su se trudovi pojačali,pa me doktorica digla i natjerala da se u trudu naslonim na krevet i vrtim kukovima jer se beba nije baš spuštala(a i kako će dok lijena mama leži ).Tak su prošla 3 truda,onda sam otišla piškit na WC ,vratila se,odvrtila još 2 truda tako i onda više nisam mogla stajat kako mi je bio jak pritisak dolje,pa sam tražila da se legnem,tu je došao još jedan trud,pa sljedeći kad sam osjetila da mi je beba skroz dolje,pa sam počela vikati a oni meni da neka samo dišem da ne tiskam da to još nije to.Ali kad je babica pogledala viknula je :"Pa beba je već tu!" i počele su brzo rasklapati stol za izgon,podigle su tek jednu ručku za koju sam se uhvatila i kod sljedećeg truda istisnula Tonku na pola,glava joj je bila vani,sve sam osjetila,jedva je doktorica digla i drugu ručku koju sam hvatala po zraku i kad sam se uhvatila za obje stisnula sam i Tonka je bila vani!I onda na prsa,grijala se na meni desetak minuta,onda su ju tek malo oprali i opet je vratili k meni i nismo se više razdvajale!
    E,sad,babica me htjela rezati a doktorica ne,ali je svejedno babica počela vaditi nož ili kaj već iz zaštitnog papira da me reže ali nije stigla tako da sam prošla super.Ali,ona nije slušala doktoricu nego se ona postavila iznad nje kad su raspravljale jer me treba rezat.Dakle,od rezanja me spasilo jedino kaj sam tak brzo rodila.
    I mogu reći da ni ne znam da sam rodila,mogla sam se dići i istuširati čim sam došla u sobu (kad sam prvi put rađala digla sam se tek nakon više od 12 sati nakon poroda).
    I super je rooming in ali ako bebe vode na sunčanje onda im daju bocu ako se plaču ako baš ne naglasite da ne daju.
    To je sad kaj sam se sjetila.Još ću dodati nešto ako se sjetim.

  13. #63
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Istina je da se odjel "babinjača" preuređuje. Čula sam da će u svakoj sobi biti kadica i mjesto za prematanje. Farbaju se zidovi i svašta se još radi i sve je razrondano trenutno. Za dva mjeseca bi trebalo biti gotovo. Dr. S. navija da se uredi sobica gdje će tate moći doći u posjete mami i bebi.

  14. #64
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Istina je da se odjel "babinjača" preuređuje. Čula sam da će u svakoj sobi biti kadica i mjesto za prematanje. Farbaju se zidovi i svašta se još radi i sve je razrondano trenutno. Za dva mjeseca bi trebalo biti gotovo. Dr. S. navija da se uredi sobica gdje će tate moći doći u posjete mami i bebi.

  15. #65
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Dr. S. navija da se uredi sobica gdje će tate moći doći u posjete mami i bebi.
    Evo navijamo i mi!

    Ono na vratima, preko zavjese, na propuhu, u onom mraku i tvrde klupe. Pa se ti sjedni s epi.

  16. #66
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Da,to bi bilo super,ovako je katastrofa iznosit bebu na 3 sekunde na onaj prozorčić kao da tata nešto uspije vidjet koliko je brzo vrate natrag.

  17. #67
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Bobaibeba hvala na detaljnoj priči, stanje zvuči sasvim solidno. Makar je očito još uvijek najpametnije što duže ostati pred vratima pa "uletit" samo na finiš.
    Još da se riješe te rutinske epi.... gdje bi nam kraj bio.

  18. #68
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Pa,da kad doktorica nije mogla uvjeriti babicu da ne treba epiziotomija onda ne znam kako bih je ja uvjerila,jedino tak kaj sam stvarno jako stisnula pa je Tonkica "izletila" prebrzo za babicu,tako da je ova skomentirala samo :"A koja snaga!"

  19. #69
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Kod nas je bilo obrnuto: primalja je rekla da me nebi ni rezala da je ona bila sama, ali je dr. M recnula, ali samo "malo".
    Meni je porod ostao u prekrasnom sječanju i svi su bili izuzetno ljubazni i susretljivi. Prohodala sam svoje trudove i legla u box sasvim otvorena i nakon prokidanja vodenjaka rodila sam u roku sat vremena (bez dripa).
    Doriana sam dobila odmah na prsa, a dojila sam ga i dok je bio na sunčanju (iako sam vidjela listu sa rasporedom hranjenja umjetnom hranom na njegovom inkubatoru i znam da su mu i oni davali, ali su mi ureno tupili da nisu).
    MM-a nisam uspjela nazvati da dođe na porod, jer je sve bilo i pre brzo,a dok sam odrađivala trudove najbolje sam se osječala sama.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Možda pitanje ne spada pod ovu temu, ali svejdeno ću pitati, hahaha: u čemu ste nosili bebicu doma iz rodilišta. Dopušta li karlovačko rodilište da se beba nosi doma u AS (mislim da ju zovu jaje, mislim na onu koja se može montirati i na kolica). Ako ne dopušaju, u čemu da nosim bebu doma (nećemo kupovati ravnu košaru koja se montira na kolica).

  21. #71
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    iglice, nema ti što rodilište ne dopuštati da bebu izneseš u AS, dapače, po zakonu bi je obavezno tako trebala voziti, od rođenja.
    u nekim zapadnim zemljama čak inzistiraju da nema otpusta iz rodilišta ako dijete ide kući autom a nema odgovarajuću AS.
    vidi više ovdje
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ci+rodili%9Ata

  22. #72
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    iglica, u autosjedalici, normalno :D

    Ti nosiš svoju bebu doma, ti si odgovorna za njenu sigurnost.

  23. #73
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Potpisujem curke.
    Voziš li dijete na rukama, ne samo da kršiš zakon, već dovodiš svoje tek rođeno dijete u opasnost. I to životnu opasnost.
    Matildu sam iznijela u AS (prije 6 godina). Jan je bio na rukama i stavila sam ga u AS koja je već bila učvršćena u autu. I mislim da karlovačko rodilište nikad nije prigovorilo za izlazak iz rodilišta u AS (no, niti upozorava roditelje koji nose svoju djecu u onim jastucima, to odmah znaš da ga sigurno neće staviti u AS).

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Hvala cure.

  25. #75
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Karlovačko rodilište je već mjesecima u renoviranju. Još malo pa gotovo.

    Slike

    Po slikama izgleda fenomenalno. Ne mogu ga prepoznati. I sviđaju mi se novosti.
    Inače se bebe nisu odvajale od majki, osim kupanja i cijepljenja, pregledavale i prematale su se u sobi. Sad će sve biti u sobi, uz majku.
    Ono što je najvažnije, kupaonice, čiste i lijepe. Na ženama koje ih koriste je da tako i ostane.
    Nema više one zavjese, propuha na vratima i gledanje beba u mraku, sjedenja na drvenim klupama.
    Uz ovo namodernije i najljepše, osim novih stolova, bilo bi dobro da se nabavio i stolčić za porode (ili kada). Onda će stvarno biti najmodernije.
    PS: dođe mi da rodim i treće dijete

  26. #76
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ajme, stvarno izgleda super! A kad bi zbilja uveli stolčić i kadu, uštedili bi mi put do rijeke sa sljedećim bebačem. Mislim, jednog dana.

  27. #77
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Jupi

  28. #78
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Baš mi je drago, no super uređeni prostori sami po sebi ne čine i super rodilište, nadam se da će poraditi i na edukaciji osoblja i da će nam Ka rodilište moći parirati Rijeci i Varaždinu.

  29. #79
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja samo da dam glas za stolčić

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    65

    Početno

    da sam znala, bila bi se malo strpila s drugim,

    al možda sad nagovori muža na treće dijete

  31. #81
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    bubamarka, ne moram ja njega nagovarati, baš je obrnuto

  32. #82
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj bubamarka prvotno napisa
    da sam znala, bila bi se malo strpila s drugim,

    al možda sad nagovori muža na treće dijete
    Curke, nećemo na treće dok ne nabave stolčić.
    Žele li povećati natalitet županije, uvjet: stolčić.
    Mene fakat interesira kakav je osjećaj rađati na stolčiću. Ja kad sam se ustala i kleknula, skroz drugi feeling, puuuuno, puuuuno lakše. Sila teža čini svoje. I manje me bolilo.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Ja ću upasti u vašu raspravu kao padobranac ,valjda pišem na dobrom mjestu. Kako mi se primiče termin i malo me drži panika od spremanja torbe za rodilište, htjela sam vas koje ste prošle karlovačko rodilište pitati što zapravo ponijeti i koliko toga treba.
    Jučer su mi rekli da trebam, između ostaloga, uzeti cijeli paket pampersica jer oni u bolnici nemaju! Ne znam jel to samo priča ili je to iskustvo.
    Ako ima još takvih cakica molim vas podijeliti ih sa mnom .
    Meni je ovo prva trudnoća, pokušavam se informirati, ali nekako uvijek se isprepadam, poroda se bojim toliko da se počnem tresti kad se sjetim da me čeka. Pa da barem torbu spremim kako se spada.
    Hvala

  34. #84
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Iglica evo baš imaš sreće: danas je glavna sestra za bebe na tečaju upravo spominjala te Pampersice. Rekla je da se može dogoditi da će trebati ako će beba morati u inkubator,a inače se povijaju u platnene pa ne trebaju. Tako na kraju bude da ako tebi,tj. tvojoj bebi neće trebati-možeš ih donirati rodilištu jer njima uvijek trebaju. Ali nikako ne treba cijeli paket- rekla je do 10 komada.
    Inače od stvari za mame su spominjali pribor za osobnu higijenu, ručnici, papuče i kućnu haljinu,a spavačice su njihove. Izdajalicu kao isto ne unaprijed kupovati. Što manja torba to bolje jer se kao ne drže strogo rasporeda posjeta pa ti uvijek može netko donest ono što zafali. Za rađaonu može kakva čokoladica i voda. Ako se još nečeg sjetim-napišem.

  35. #85
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Potvrđujem ovo što je Zrina napisala. Meni su Pampe trebale samo kad je Jan bio na fototerapiji zbog žutice. Ostale dane u tetra platnene pelene.
    Na porodu imala sam malu flašicu vode. I svakako si ponesi papuče s kojima možeš pod tuš.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Hvala ženske.
    Ja nisam uspjela upasti na tečaj ovaj mjesec, pa me to očekuje tek u prvom mjesecu (nadam se da neću prije roditi, ).

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    37

    Početno

    Da li je vaše novo rodilište već u funkciji? Kakva su su iskustva? Ovakvih vijesti bi trebalo biti više! :D

  38. #88
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Nije još, ali svaki čas se očekuje otvorenje.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5

    Početno

    sto se tice tecaja ja i mm nikako da stignemo jer preuredujemo kucu a trebam roditi krajem siječnja. Planiramo svakako krenuti početkom siječnja pa se nadam da će biti još kandidata.

    Pošto je prvi nova godina jel zna netko kad bi mogao onda počet tečaj?

  40. #90
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Onda će ti početi od 5.1.

    Napisala sam negdje gore broj telefona za prijave.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Tečaj u prvom mjesecu počinje 12.1. 2009. u 17:30. Prijavih se i kako napisah gore, nadam se da neću roditi prije toga,

  42. #92
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    iglice, ti odmah s tečaja u rađaonicu.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Baš tako, hahahahahaha.
    Imala bih jedno pitanjce(opet!): postoji li mogućnost dogovora carskog reza u karlovačkom rodilištu?
    Naime, mene je toliko strah poroda da ponekad mislim da nisam normalna (žena sam, trudna sa svojom dugo očekivanom bebicom, ali kad se ja sjetim pričao bolovima, dripovima i svim ostalim stvarima bez imalo pretjerivanja padam u nesvjest).
    Kod menstruacija znala sam čim bi se primaknuo datum u mjesecu kad ona stiže popiti svaki dan ujutro neofen da me slučajno ne zaboli na poslu jer ja te bolove nisam mogl izdržati. Jednom sam pala u nesvjest od menstrualnih bolova, doista bilo je to u srednjoj školi, ali opet...
    Zbog toga nisam sigurna da ću ja uspjeti podnijeti porod i mislim da bi mi bilo idealno da odem na carski ako postoji ta mogućnost.

  44. #94
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    iglice, moraš onda porazgovarati sa mnom.
    Bolne menstruacije, gubljenje svijesti, povraćanje, dva puta na hitnoj.
    I mislila sam si, ajme meni, ako ovo ovako boli, kako ću ja roditi.

    No, kad sam išla rađati nisam uopće mislila na bol. Imala sam samo pozitivne misli i strašnu želju da svoju djecu konačno primim u ruke.
    Boli, ali sve je u tome kako shvaćaš tu bol, kao saveznika ili neprijatelja. Trudovi bole, ali trudovi ti pomažu, kazuju ti u kojoj si fazi, što trebaš raditi, pomažu bebici da se rodi.
    Što te više strah, to više boli.

  45. #95
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Nije još, ali svaki čas se očekuje otvorenje.
    I danas je bilo službeno otvorenje.

  46. #96
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Skupljam informacije,pa me interesuje šta ima novo?Kakvi su utisci?

  47. #97
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Iglice,ja sam padala u nesvjest kod zubara,i još uvijekmi se to događa,ali sam oba puta rodila pri punoj svijesti Ne znam,to je nešto drugačije,neopisivo,valjda i hormoni odigraju svoje.
    Ako već nisi rodila punosreće ti želim i što prirodniji i brži porod!

  48. #98
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    Skupljam informacije,pa me interesuje šta ima novo?Kakvi su utisci?
    dio koji sam ja uspjela viditi kad sam isla po svoje malo kumce je svrsen,dvije trudnice su u sobi, sa bebama, sa novim space krevetima, sa plazma telkama, a neke cak i sa svojim sanitarnim cvorem.

    to je sto sam cula.

    a na kraju tecaja idemo u obilazak rodilista a i jos malo pa i sam idem tam tako da cu onda zmati info iz prve ruke!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    DRAGE MAME (TRUDNICE)!

    TRUDNA SAM 35 TJEDANA I NESTRPLJIVO ČEKAM SVOG BEBAČA IAKO ME JAAAAAKO STRAH PORODA - PRVA TRUDNOĆA!

    RODIT ĆU U KARLOVCU I SUPER MI JE ŠTO JE RODILIŠTE PREKRASNO, SVE JE NOVO, MA ODLIČNO!

    TRUDNOĆU MI VODI IGOR LONČAR I ZANIMA ME MOGU LI GA TRAŽITI DA MI BUDE NA PORODU? (PRIJE PAR DANA JE PORODIO SVOJU PACIJENTICU?)


    ŠTO PONIJETI U PREDRAĐAONU?

    HVALA PUNO!! :D

  50. #100
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj PATRICIJA 11 prvotno napisa
    TRUDNOĆU MI VODI IGOR LONČAR I ZANIMA ME MOGU LI GA TRAŽITI DA MI BUDE NA PORODU? (PRIJE PAR DANA JE PORODIO SVOJU PACIJENTICU?)
    To ćeš pitati osobno njega.

    Citiraj PATRICIJA 11 prvotno napisa
    ŠTO PONIJETI U PREDRAĐAONU?
    Možda i ne budeš u predrađaonici. Možda budeš još kod kuće.

    Nisam bila u predrađaonici. Hodala sam hodnikom.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •