Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 243

Tema: Karlovacko rodiliste

  1. #151
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje vezano za tečaj u staračkom.
    Dal postoji mogućnost ići samo na vježbe disanja, da se barem znam snaći kad me ćope trudovi
    To moraš pitati voditeljicu tečaja.

  2. #152
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Evo info iz prve ruke. U bolnici je bilo ok, mogla bi se na nešto požaliti, nešto pohvaliti. Rodila sam prije termina, bila sva zbunjena. Sestre su mi uglavnom mlađe bile bolje nego starije. Prva 2 dana nitko mi nije pokazao kako maloj dati cicu, samo su odmahivale glavom, nema mlijeka, mala prsa, uvučene bradavice, ništa od toga. jedna mlada sestra, nisam imena zapamtila se stvarno potrudila da mi stavi mlu na prsa i iako nije bilo mlijeka. Da nije bilo nje sumnjam da bih uspjela nešto s dojenjem. Doktori su ok, vizita dođe, pita kako ste i to je uglavnom to. Nema skidanja gaća pri svakoj viziti. Čistih spavaćica ima za uzeti kad god treba, klopa je šugava bolnička, ali sam ju jela sa oduševljenjem... Ne znam ni sama što još napisati.Ako nekog zanima nešto samo pitajte.
    Da, jedan veliki minus glede neznanja vezanih za AS. Sestra nas je oprala radi nje, jer kao nije dobra za kičmu ...

  3. #153
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    žABICA,,neke mi cure kažu ,,pošto ću roditi vjerovatno u KA,,, da treba ponijeti i pelene za bebe-ja puta 2 ?
    jel ti bio težak poroda?

  4. #154
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Ovako, glede pelena, koliko sam skužila imaju i oni svoje. Ja sam nosila svoje i svaki puta kad bi prematali bebu pitali su dal imam pelene, tako da su uzimali moje i njih trošili. Kreme za guzu imaju oni. U bolnici dobiješ kupon za paket pelena iz dm-a. Uloške, sapun i wc papir si također ponesi svoje.

  5. #155
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Vezano za porod, nije mi bilo strašno, očekivala sam puno gore. dobila i drip i radili mi epiziotomiju, ali nije bilo strašno, pogotovo s obzirom da sam ja velika kukavica.
    Ti čekaš dupliće, joj krasno...

  6. #156
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku
    Prva 2 dana nitko mi nije pokazao kako maloj dati cicu, samo su odmahivale glavom, nema mlijeka, mala prsa, uvučene bradavice, ništa od toga. jedna mlada sestra, nisam imena zapamtila se stvarno potrudila da mi stavi mlu na prsa i iako nije bilo mlijeka. Da nije bilo nje sumnjam da bih uspjela nešto s dojenjem.
    Jesi li možda rodila vikendom?
    Čudi me da te nitko nije savjetovao o dojenju. To im je obaveza. Ili titula "prijatelj djece" opet visi samo na zidu.
    Ono što ja čujem je sasvim suprotno od ovoga što se dogodilo tebi.
    Nadam se da će pročitati ovo što si napisala, i truditi se da se takve stvari ne događaju.

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku
    Da, jedan veliki minus glede neznanja vezanih za AS. Sestra nas je oprala radi nje, jer kao nije dobra za kičmu ...
    Time ne samo da je smanjla sigurnost djeteta u vozilu i ugrozila djetetov život, već i potiče roditelje na kršenje Zakon o sigurnosti prometa na cestama i plate 500 kn kazne.

  7. #157
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li možda rodila vikendom?
    Čudi me da te nitko nije savjetovao o dojenju. To im je obaveza. Ili titula "prijatelj djece" opet visi samo na zidu.
    Ono što ja čujem je sasvim suprotno od ovoga što se dogodilo tebi.
    Nadam se da će pročitati ovo što si napisala, i truditi se da se takve stvari ne događaju.


    Time ne samo da je smanjla sigurnost djeteta u vozilu i ugrozila djetetov život, već i potiče roditelje na kršenje Zakon o sigurnosti prometa na cestama i plate 500 kn kazne.
    Rodila u subotu. I istina, smjena u ponedjeljak je forsirala dojenje, pokazali mi i trudili se da beba uhvati cicu. Svi propagiraju dojenje, ali baš se ne trgaju da pokažu kako, a ja sam toliko zblinkana ostala da sam zaboravila i ono što sam znala Praksa i teorija se ipak razlikuju

  8. #158
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    Hvala žabica na odgovoru,,da,da dupliće ,jednu curu i jednu bebicu koja nam još ne želi otkriti jeli dečko ili cura,,uglavnom dvojajčani su.
    Sad mi je laše ipak kad kažeš da nije bilo strašno,,pa vidjet ćemo ako ne budem morala na carski rez.

  9. #159
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku
    Matilda prvotno napisa
    Jesi li možda rodila vikendom?
    Rodila u subotu. I istina, smjena u ponedjeljak je forsirala dojenje, pokazali mi i trudili se da beba uhvati cicu.

    znala sam da je vikend u pitanju.

    Reci mi još jesu li te uputili na grupu za potporu dojenja koju imaju patronažne?

  10. #160
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku

    znala sam da je vikend u pitanju.

    Reci mi još jesu li te uputili na grupu za potporu dojenja koju imaju patronažne?
    Koliko se sjećam nisu.
    Ali za tu grupu su nam rekli na tečaju.

  11. #161
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja sam rodila u Karlovačkom rodilištu u 10 mj i bili smo i suprug i ja na tečaju u bolnici u 5mj i nitko nam nikad nije rekao za tu grupu (a trebala mi je, hvala Bogu na ovom forumu pa smo rješili probleme s dojenjem i još dojimo i nadam se da ćemo imat dug staž )
    pošto je bolnica prijatelj djece mene zanima kakvu bi oni edukaciju što se tiče dojenja trebali pružiti? sva edukacija koju sam ja dobila (a rodila sam na ponedjeljak, iako ne znam kakve veze ima tjedan ili vikend, svatko ima pravo na jednaku edukaciju i ne bira kad će rodit) je bila da su mi par puta stavili bebu na siku bez ikakavog popratnog objašnjenja, onako u prolazu
    ja to ne smatram nikakvom edukacijom: niti pokazivanja položaja, niti objašnjenja kako izgleda bebino lice dok aktivno sisa, ništa
    istina je jedino da je jedna mlada sestra, ne znam kako se zove uistinu divna i pristupačna, ma super

  12. #162
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    i čestitam žabice! nisam vidjela da si napisala jesi postala mame curke ili dečka?

  13. #163
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Hvala na čestitkama. Postala sam mama jedne male curke...

    Vezano za dojenje, nisu niti meni pokazali položaje, uglavnom u bolnici sam dojila ležećki, sad se vježbamo sjedećki...

  14. #164
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku

    Vezano za dojenje, nisu niti meni pokazali položaje, uglavnom u bolnici sam dojila ležećki, sad se vježbamo sjedećki...
    ja sam isto dojila u bolnici i bolile su me bradavice jako, sve dok nisam doma počela više prakticirati dojenje sjedečki i bol je prestala
    sad mogu sve položaje i ne boli ništa

  15. #165
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Mene jedna sisa boli u bilo kojem položaju, imam ranicu na bradavici od dojenja ležećki. Nikako mi taj ležeći položaj nije išao, a u bolnici ga forsiraju. Pretpostavljam zbog epiziotomije, iako je mene jako malo bolila rana, isti dan kad sam rodila sam mogla normalno sjest. Manje me boli bradavica otkad doji sjedećki, ali mislim da joj treba da zaraste, a ne bi htjela prestat davat joj tu sisu.

    P.S. Sa sobom u bolnicu pored pelena ponijeti i wc papir, sapun za ruke, uloške...
    Posljednje uređivanje od Žabica : 29.03.2010. at 18:00

  16. #166
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    Ja bih jako voljela da mogu dojiti svoje bebice ,,a vidim da niste zadovoljne edukacijom u bolnici. Super što postoji Roda, pa puno toga možeš saznati ,naučiti,,, Imam frendicu koja je bila samnom na potpomognutoj u Petrovoj ,inače je iz Rijeke,,pa mi je rekla da oni pored tečaja za trudnice u bolnici imaju i tečaj dojenja i njege bebe u bolnici,,naravno besplatan,,koji traje nekih 5 dana.. pa neznam zašto mi to nemamo..

  17. #167
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    i ja sam se preporodila dojeći sjedeći
    meni super bitno bilo ponijeti u bolnicu tekučinu: vodu ili sok jer u prerađaoni ne možeš do trgovine

  18. #168
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj TARA M prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih jako voljela da mogu dojiti svoje bebice ,,a vidim da niste zadovoljne edukacijom u bolnici. Super što postoji Roda, pa puno toga možeš saznati ,naučiti,,, Imam frendicu koja je bila samnom na potpomognutoj u Petrovoj ,inače je iz Rijeke,,pa mi je rekla da oni pored tečaja za trudnice u bolnici imaju i tečaj dojenja i njege bebe u bolnici,,naravno besplatan,,koji traje nekih 5 dana.. pa neznam zašto mi to nemamo..
    to je odlično i bilo bi super da ima u ka. bolnici takav tečaj
    ja prije poroda, nažalost, nisam znala za rodinu školu dojenja

  19. #169
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ima li kakvih novijih iskustava iz Ka rodilišta?
    Jel netko rodio nedavno ili čuo nešto?
    Prijateljica mi ide uskoro roditi

  20. #170
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    prijateljica je nedavno rodila, pod epiduralnom, koliko sam shvatila bila je zadovoljna pristupom i smjestajem i uvjetima

  21. #171
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Kako je s prisustvom oca na porodu? Jel moguće da neka druga osoba (mama, sestra, bilo tko) bude uz rodilju?

  22. #172
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Koliko se sjecam iz vlastitog iskustva, kao i pravila bolnice/rodilista te iskustava drugih rodilja, osoba koja je pratila rodilju na trudnickom tecaju moze biti prisutna na porodu. Da li je to otac ili netko drugi, vjerujem da se moze postici zadovoljavajuci dogovor sa rodilistem.

  23. #173
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Hvala.

  24. #174
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Da li mi netko može reći kako izgleda rađaona nakon onog preuređenja prije par godina? Tada sam bila u obilasku u sklopu tečaja i sjećam se otvorenih "boxova" prema onom unutrašnjem hodniku, ali su još trajali radovi. Zanima me koliko u svom "odjeljku" imaš privatnosti? Da li postoje vrata? I općenito ako netko ima friško iskustvo sa poroda iz Klc rodilišta.

  25. #175
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Podižem i čekam friška iskustva...

  26. #176
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mi netko može reći kako izgleda rađaona nakon onog preuređenja prije par godina? Tada sam bila u obilasku u sklopu tečaja i sjećam se otvorenih "boxova" prema onom unutrašnjem hodniku, ali su još trajali radovi. Zanima me koliko u svom "odjeljku" imaš privatnosti? Da li postoje vrata? I općenito ako netko ima friško iskustvo sa poroda iz Klc rodilišta.
    Predrađaona i rađaona nisu uređivane. Bar ja nisam primjetila razliku (rodila 2007. i u ove godine, u veljači). Boksovi i dalje otvoreni, nema vrata.
    Sobe su sređene, uglavnom sve imaju kupaonu, po dva kreveta, televizor. Uredno je, sestre uglavnom ok. Vizita brza - jeste dobro - jeste, ok.
    Pitaj još, ne znam što bi ti još napisala. A i nije nešto friško zapravo...

  27. #177
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Hvala Enchi! Možeš mi reći kakvi su bili doktori na porodu? Koliko primalja vodi porod? Znam da je to ovisi o tome kako teče porod inače, ali vjerojatno se vidi osnovni "koncept".

  28. #178
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Bio je jedan dr. Vidjela sam ga 3 puta - kod prijema me pregledao, nakon ohoho sati trudova me pregledao još jednom i na kraju kod izgona. Nudio mi je da legnem na stol i da mi daju drip - odbila sam i rekao je da neka onda nastavim sa šetnjom koliko želim/mogu! Što mi je bilo super jer i nije bilo potrebe za intervencijama. Sestre su inače bile dvije (u jednoj smjeni - ja sam upoznala njih četri jer sam tamo bila 12 sati). Prva smjena je bila super, druga...hm..."Štaaa? Ona još nema drip? Šta čekate?" i tak...a ja svoje trudove odlične, za poželjeti. No sva sreća pa sam s tim sestrama bila na samom kraju kad je beba već izlazila. Tada sam i sama poželjela drip jer sam bila strašno umorna pa sam ga dobila ali doslovno par minuta jer je mali već izlazio sam. Ma, da su me pogledale prije ubadanja igle skužile bi da je to to i da možda treba još pola sata do poroda. No, ok. Prva smjena je bila odlična (jedna mlađa sestra, crne duge kose, mršavica, druga visoka žena srednjih godina, isto mršavica - zaboravila sam imena, baš mi je krivo), pustile su me da radim što mi paše u trudovima (šetala sam po predrađaoni, hodnicima - to mi je pasalo), smijale se samnom, hvalile me drugi dan na odjelu i tak.
    Pitaj dalje ako trebaš!

  29. #179
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Koncept je očito da konecepta nema...

  30. #180
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    jedna mlađa sestra, crne duge kose, mršavica
    Biba ))

  31. #181
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Dakle, Biba - hvala joj!

  32. #182
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    frendica bila sad u 10 mj,,sve nahvalila i s tim da su primalje napravile sve da nema epi,pa izgleda da ide u tom smjeru na bolje.
    ja sam bila 2009 u 4 mj,,i nikakvih zamjerki na nikoga nemam. sve je novo uredeno osim spavacica koje su tam valjda od 70 g.
    i opet se spremam 2012 na jos jenput i opet cu doci sa planom poroda i nadam se da bu opet bio i suprug sa mnom i da nebu bilo epi.
    stvarno niti rijeci da bi bilo nesto lose,da se netko derao na mene,da je netko nesto bilo sto.
    meni je puno pomogao trudnicki tecaj i obilazak rodilista.

  33. #183
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Super, baš mi je drago čuti da ide na bolje!

  34. #184
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    call me mommy, jel netko imao prigovor na plan poroda koji si donijela?
    Prije 4 godine ja sam došla s planom poroda pa su zvali pravnu službu.
    Posljednje uređivanje od Matilda : 09.11.2011. at 22:21

  35. #185
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    ne ali moji zahtjevi su bili kratki,,sjecam se da sam htjela da mi se dijete odma da na podoj, i da se pupcana ne prereze odmah,i jos nesto ali se ne sjecam kaj.
    i da pitanje je odmah bilo,kad sam izvadila plan,,jeste vi iz roda ?
    moj porod je bio klasican i jednostavan, klizma,brijanje ctg, prokidanje vodenjaka,znam da su mi pred kraj htjeli dati drip ali sam to odbila,,,ali sam mozda trebala uzeti jer sam ovak napravila hematom malom na glavi usljed mojih kratkih i slabih trudova?

  36. #186
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj klija prvotno napisa Vidi poruku
    prijateljica je nedavno rodila, pod epiduralnom, koliko sam shvatila bila je zadovoljna pristupom i smjestajem i uvjetima
    sad sam gledala neki prilog na tv- o karlovačkom rodilištu
    kao, super je, lijepe su boje, i imaju novu op. salu pored rađaonice pa je super ako treba na carski
    osim toga, po novom očito nude epiduralnu šakom i kapom, jer se taj neki doktor koji je pričao, hvalio da imaju super uvjete i da svaka žena ima mogućnost rađanja uz epiduralnu, i da je negdje 15% poroda s epiduralnom. meni to zvuči kao stvarno puuuuuuno?!?!?!

  37. #187
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Da, broj carskih se povećao, kao i broj poroda uz epiduralnu. Nije baš za pohvalu.

  38. #188
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    881 porod (ukupno 888 djece)

    epiduralna 130 žena (14,7%)
    sa carskim ispada da je 40% žena rodilo u anesteziji.
    http://www.trend.com.hr/trend-portal...-u-2012-godini

    Previše!!!
    Umjesto da smanjuju, oni to smatraju modernizacijom.
    Baš!

    Al dobro, oni čitaju forum pa će pročitati što mislimo o tome.
    Mene bi jako zabrinulo da me tijekom porođaja ništa ne boli. Bol je kao semafor.

    Nisu ni prije 4 godine kasnije rezali pupkovinu i stavljali dijete odmah na majku, pa koliko čujem sad to rade u većini slučajeva.
    Za mog Honza su i prije nego što se rodio rekli da će se pothladiti i da će morati u inkubator. Al smo probili led.



  39. #189
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    881 porod (ukupno 888 djece)

    epiduralna 130 žena (14,7%)
    sa carskim ispada da je 40% žena rodilo u anesteziji.
    http://www.trend.com.hr/trend-portal...-u-2012-godini

    Previše!!!
    Umjesto da smanjuju, oni to smatraju modernizacijom.
    Baš!

    Al dobro, oni čitaju forum pa će pročitati što mislimo o tome.
    Mene bi jako zabrinulo da me tijekom porođaja ništa ne boli. Bol je kao semafor.
    upravo tako

    i stvarno se nadam da čitaju i da će se zapitati jesu li ovi postoci koje si navela stvarno 'modernizacija' :/

  40. #190
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Bojim se da se ove brojke stvarno smatraju modernizacijom, ne samo u karlovačkom rodilištu već u većini rodilišta u rh...nadam se da sam u krivu, ali to je moj dojam..
    I još sam dojma da većina današnjih rodilja smatra epiduralnu i ostale intervencije "modernim" i poželjnim...i tu se još više nadam da me dojam vara

  41. #191
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Dr. Pall, koji je govorio u prilogu je meni bio na porodu i stavrno je intervenirao minimalno. Dva puta me pregledao i došao kada ga je babica pozvala jer sam ju obavijestila da beba izlazi , doslovno na zadnjih par trudova. Nije mi nudio epiduralnu i pustio me da radim što mi je volja dok god sam željela. Plus što sam dobila i jesti i piti - za razliku od prije 4 godine. Ok, to je sve bilo u 2/11, možda su se "modernizirali" u međuvremenu.

  42. #192
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Mene strašno iritira da se reklama rodilišta vrši preko tih famoznih plazmi od metra koji vise na zidovima soba-kao da se bez TV-a ne može preživjet u rodilištu. Svaka reportaža iz Klc rodilišta završi sa krupnim planom na plazmi.
    To što "box" nema vrata je sasvim u redu i što svatko sa hodnika može viriti unutra. Bit će da sam ja čudna,ali meni je cijela stvar tamo malo postavljena naglavačke; na tečaju je jedna od legendarnih rečenica bila i ova: "Samo slušajte što vam kažu sestre i doktor i sve će biti u redu." Na žalost nisam pitala da li je opcija i ja da nešto kažem pa da oni poslušaju mene ili to onda nije u redu!?
    Na kraju sam nakon tečaja ipak odlučila da ne idem tamo roditi.

  43. #193
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Kao da je nama najbitnija plazma i rozi zidovi.
    Uredno je, što jest, jest! Ali ne trebamo biti zahvalni na tome, to je nešto čime se oni ne bi trebali hvaliti.

    Ono što je meni najviše trebalo je kretanje do zadnjega časa, a morala sam ležati na lijevom boku.
    A tako sam htjela dignuti se, nasloniti se na MM i uživati u trudovima.
    I nedostaje intima, ona neka smirujuća tišina, tamno smeđe zamračenje (meni je sve bilo sivozeleno što mi je bilo presvijetlo).
    I da, onaj hodnik, prolaženje, lupanje pisaće mašine.
    Srećom, svaki put kad sam rađala bila sam sama. Ali da nekoga još slušam pored sebe...

  44. #194
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ovisi to očito o doktoru. Ja sam legla u boks na svoj zahtjev, nakon što su me noge već izdale od silnog hodanja - imala sam potrebu kretati se i tako nakon skoro 7 sati hodanja sam zalegla. Plus piće, plus jelo, krasne sestre, doktor zapravo i nije trebao! Šteta je što to ovisi o smjeni na koju naletiš. No, neću se ponavljati, mislim da sam već slično pisala par postova ranije na ovoj stranici!

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Rodila prije 2 mjeseca u karlovačkom rodilištu i sve pohvale za sve! Ne bojte se, idete u dobre ruke!!!

  46. #196
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj slavica29 prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila prije 2 mjeseca u karlovačkom rodilištu i sve pohvale za sve! Ne bojte se, idete u dobre ruke!!!
    Nisam mislila komentirati, ali ipak moram...
    Ja baš ne bi generalizirala jer sve ovisi s čim uspoređuješ. Prvi porod u Rijeci na stolčiću, drugi u Klc-ovaj put sam plakala od muke i razočaranja kad je bilo gotovo. Došla sa svojim trudovima na 3 min, rodila u roku 2 sata od kad sam pozvonila na vrata rodilišta,ali sam ipak dobila drip, prokidanje vodenjaka i epi. Na jedvite jade su mi dali gutljaj vode i podigli za 5 cm naslon stola,a izgon je bio na leđima dok sam si sama držala koljena. Nakon stolčića i Rijeke ovo je bilo ko noćna mora, mislila sam da ću doslovno umrijeti, ali moje molbe da me malo podignu i da mi daju da se za nešto uhvatim nitko nije doživljavao.
    Primalja i sestra su zajedno valjda imale oko 110 godina, a doktor se ponašao ko da sam retardirana pa mi se doslovno nije ni obratio nakon prijemnog pregleda nego je primalji samo izreferirao: klistir, prokidanje, drip i krenuo niz hodnik. Sramota.
    Odjel babinjača je stvarno lijep i uredan, sestre super. Dojenje, pripremite se dobro doma jer ako ćete imati makar kakav problem, nitko vam neće posvetiti više od 2 minute. Dohrana se dobije bez frke, viđala sam i dude varalice djeci po ustima.

    Eto, ukratko od mene.

  47. #197
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    A dobro, dobro.

    Nek znaju da ima i revizija titule "prijatelj djece".

    Opet će je izgubiti.

  48. #198
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    http://www.radio-mreznica.hr/vijesti...lijepe-i-teske

    inace evo friskih novosti,rodila sam tamo drugi put ove godine, tocnije 20.4. ,a prvi put 2009.

    neznam sto je poslo po zlu,ali sestre u rodilistu su prezaposlene,2009-nisi morao cekati duze od 5 min da netko pokaze bebu,nisi dobio odgovor da mozes i sam premotavati bebu, nisi morao kupovati toaletni papir.

    meni je bio ugodniji boravak tamo 2009-iako smo bili duze,nego sada krace u 2012.

    i da kupite si toaletnog papira i svega sto bi vam moglo zatrebati,jer nemaju niš.

  49. #199
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Imam pitanje.

    Je li itko imao VBAC u karlovačkom rodilištu?
    Ako da, tko je bio prisutan na porodu?

  50. #200

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Da li bih trebala jednostavno poklopit se po ušima, zašutit i pokušati zaboraviti sve što se događalo na porodu?
    Ili da ispričam svoju priču?
    Ali...
    Moj muž koji je prisustvovao porodu...kada su ga pitali..i kada je pokušao reći da je porod bio težak...ne težak nego rizičan i za mene i za dijete...samo su ga ušutkali...svaki porod je težak...ok...
    Onda smo rekli, nećemo više nikome niti pričati o tome...jer ljudi kad vide mene, kad vide bebicu ne kuže koliko smo bili blizu smrti...
    Kad kažeš da su bebu vadili na vakuum, ljudi kažu pa to je ok. Kao da to nije rizično...no više nismo imali izbora... beba je bila plava ko šljiva kad su je izvadili iz mene...ja više nisam imala trudova...i nemam pojma kako sam ju istisnula...i toliko su štoljali po meni da ju praktički uopće nisam osjetila...a imala je preko 4 kile...
    Inače, prvorotkinja sam...i to starija....38 g....cijelo vrijeme sam se bojala da li je dijete zdravo...pa briješ na down pa ovo pa ono...pa su nalazi u redu i trudnoća uredna...i misliš si da si pod liječničkim nadzorom i ništa ne može krenuti po zlu...
    Znala sam za podobnika, znala sam za riječku bolnicu...ali nisam htjela glumit neku milostivu...pa izmišljat kvake...ono, kako su druge curke, tako ću i ja...i gdje god da sam pitala svi hvale karlovačko rodilište...sve se promijenilo...odnos...osoblje, liječnici...
    ma dajte...
    ovo je bio tipičan primjer nasilnog poroda tzv. inducirani porod...drip od ranog jutra...prokidanje vodenjaka....nasilno proširenje ušća maternice....
    pitam se da li bih ja mogla tako porađati druge žene iako sam završila društveni faks...mislim, nije to neka mudrost...
    sa većinom medicinskog osoblja sam bila u stvarno dobrim odnosima...ali...evo izuzetka...
    primjer sa stola za rađanje...mene trese trud....i onako....grčim se..niš posebno...to je bilo ranije....muž sjedi pored mene...i dolazi stara baba....nisam ju vidjela...nisam gledala u nju...samo sam čula kako govori...hajde grizi ga sad, grizi ga, pa tu ti je...referirajući se na moga muža...iako ju ne vidim, u trudu joj začuđeno odgovaram....pa zašto bih ga grizla? sretna sam da je ovdje sa mnom...
    sjetila sam se toga nakon nekoliko dana...vrteći film unazad...inače nisam nasilna osoba, ali ozbiljno razmišljam da saznam koja je to žena i da joj dođem na vrata i razbijem facu.
    te žene valjda uživaju u tome kada žene vrište na porodu, psuju i vrijeđaju svoje muževe...čula sam sličnu priču od druge primalje...mlađe...

    pričate o plazmama u rodilištu....inače, par plazmi je završilo u privatnim rukama....hebeš plazme

    prosurfala sam po netu i naišla na priču sa index.hr o porođajima u karlovačkom rodilištu i vakuumu...jedno dijete je umrlo...drugo dijete je u invalidskim kolicima...

    možda bih se doista trebala poklopiti po ušima i šutiti...što vi mislite?

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •