Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 243

Tema: Karlovacko rodiliste

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala, Matilda!

    Pitam za predrađaonu zato šta neke žene imaju cijeli spisak šta im treba za u "veliku" torbu, a šta za "malu" za predrađaonu?
    Ne da mi se sve stvari potrpati u veliku torbu ako će mi nešto od toga trebati u predrađaoni, a veelika torba neće moći biti samnom! jaooo, kako kompliciram hehehehehhe

  2. #102
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Meni nije trebalo ništa u predrađaoni, jedino mobitel da javim mužu kad da dođe Isto sam hodala dok sam mogla, a prije odlaska u box se pokrila po glavi plahtom i disala. Tako mi je najviše pasalo Plahtu imaju tamo, nisam si ju donijela
    Mislim da još imaju pilates loptu, pa probaj i malo hopsati da si olakšaš trudove i pomogneš spuštanje bebe.

    I dobrodošla na forum

  3. #103
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Što se velike torbe tiče, ona je išla sa mnom od predrađaone, do boxa i na kraju u sobu. Cijelo vrijeme je bila sa mnom.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    Hej, puno si mi pomogla!! :D Znači, velika torba će svuda samnom? jupiiii :D

    a bebač mi je toliko nisko da niže ne može biti - pa se stoga nadam da bi mogao brzo van

  5. #105
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    A čuj, u predrađaonu sigurno ide s tobom. Gdje bi inače bila? A kad odeš u box, sasvim ti je svejedno di je nekakva tamo torbetina

    Samo hrabro i veselo, još malo i konačno ćeš vidjeti svog bebača

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    ma ja bi ponijela sa sobom i 15 torbi - samo da mi nešto ne prifali

    u Zagrebu ti veliku torbu daju tek kad rodiš i dođeš u sobu - do tada imaš malu torbu pa zato pitam..

    inače sam iz Karlovca, ali već dulje vrijeme živim u Zagrebu i rodit ću u ka pošto je ovdje u bolnocama opći kaos i nehigijenski uvjeti za poludit.. tako da sam upućena kako to izgleda ovdje u bolnicama, ali ne i kako je ka

    DA - JOŠ MALO PA ĆE DOĆI MOJ SINČIĆ, JEDVA ČEKAM!! :D

    a ti? imaš dečka, curicu?

  7. #107
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    poz patricija, nas dve se vidimo onda, ja sam 34 tj, i isto imam sincica.

    i dobrodosla. :D

  8. #108

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    hej, call me mommy!

    da, mogle bi se i vidjeti ako budemo rađale u terminu - kaže doktor da ako da ću ranije pošto nisko nosim, no to su govorili mnogima, pa su na kraju prenijele.

    je li ti to prvi bebač?

  9. #109
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    je, je,prvi bebac.

    meni je termin 8.5. i nemrem docekat vise.

  10. #110
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Razumijem da ste nestrpljive i razgovorljive, ali molim vas da ćakulice budu na pp, a da se ovdje usmjerimo na pričanje o rodilištu koje može svima dati korisne informacije. Hvala

  11. #111
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    u petak imamo obilazak rodilista sa tecajem, zivo me zanima kako to izgleda, pa se javim sa info. 8)

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    super, javi se !! :D

    :D

  13. #113
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    ah,,, evo ovako...

    dobili smo zastitna odjelca, koja dobiju i tate ukolko idu na porod, + savjet da se lagano obuku jer je tamo strasno toplo.

    vidjele smo sobu gdje cure leze prikopcane na CTG, neke, a druge valjda cekaju.

    nejveci sok mi je bio onaj stol za brijanje i klizmu, sva sam se preznojila kad sam ga vidila,taj je valjda stariji i od moje bake, ali dobro sluzi svrhu a i tamo se ne zadrzavas dugo.

    trece je bila radaona, odnosno boksevi. moram priznat da mi se svidjelo , kolko ti se to moze sviditi, kreveti su stvarno extra, podizu se nasloni, mozes traziti masazu da ti ukljuce, postavljeni su i zvucnici i to mozes traziti, da ti puste muziku, a imaju i jednu pilates loptu, a i tatice dobiju stolicu za prisjesti malo, da nam se ne umore.

    poslje smo obisle sobe, 2 su kreveta , uz krevet odmah mali "kavezic" za bebicu i lijepi samsung televizori na zidu,hehe. neke imaju i svoj sanitarni cvor, no ova nije koju smo mi gledali.

    poslje je bio razgovor sa dr štajcerom. on kaze ovak; nema plana poroda, nema presjecanja pupcane vrpce nakon prestanka pulsiranja, ima uzimanja maticnih stanica za obiteljsku bazu, a uskoro i za donacije, rade spinalnu, a uskoro i epiduralnu,nisu kruti sto se tice dolazenja tata po noci, da ih se zamoliti, i mislim da je to to. dr. jako podrzava dolazenje muzeva na porod.

    osoblje koje smo susretali na obilazku je bilo ugodno i susretljivo, od sestri do sefa,bilo je nekako ugodno i smireno,osim stola za klizmu.

    tako, sad mi je lakse kada znam kamo idem, kako idem, sto me ceka, bar donekle. strah cu pokusati ostaviti van bolnice.

  14. #114
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj call me mommy prvotno napisa

    poslje je bio razgovor sa dr štajcerom. on kaze ovak; nema plana poroda, nema presjecanja pupcane vrpce nakon prestanka pulsiranja
    Da li je ovo obrazložio zašto ne može? Meni je ostavio ok dojam na tečaju pa me sad malo čudi tako kruti stav.

  15. #115
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    nikakav konkretan odgovor, sto se tice plana poroda, u stilu;ja idem u banku njima reci kakav ce mi oni kredit dati.

    sto se tice vrpce, ona ne pulsira ?? i za time nema potrebe jer dijete cime zaplace i udahne stvori svoj vlastiti krvotok,pa nema potreba za krvlju iz posteljice. ?

    cini mi se da se jos uvijek dosta stvari smatra najobicnijim pomodarstvom.

  16. #116
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    A dobro, barem su sobe lijepe... :/
    Neke stvari su se u zadnjih par godina stvarno drastično promijenile, barem prema novijim iskustvima iz rodilišta, ali trebat će još vremena da se rodilje prestanu tretirati kao da nemaju baš oko ničeg pravo glasa.

  17. #117
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    mislim da se tu trebaju i rodilje poceti mjenjati.

    ja sam cekala 2 mj da bi se nas 9 skupilo za tecaj , puno cura ni nezna kaj moze traziti,zasto se ne educiraju neznam.

    ok,mozda netko nema para za tecaj , ali sigurno necu dozvoliti da se netko prema meni ponasa ko prema stoci,a dosta njih je i samo krivo za to.

    ovaj tecaj i sami taj obilazak rodilista ,,cista petica!!!

    i da je duplo skuplji isla bi, i ako budem opet trudna ici cu.

  18. #118
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Prvo se moram nasmijati
    Opet čudne izjave koje zbunjuju trudnice.
    Vrlo baby i mother friendly.

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    A dobro, barem su sobe lijepe... :/
    Izgled uvijek može prevariti. Lijepo jest, ugodnije se osjećaš, ali su bitnije druge stvari koje će ti dati osjećaj da si zadovoljna svojim porođajem i bolničkim tretmanom.

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    Neke stvari su se u zadnjih par godina stvarno drastično promijenile, barem prema novijim iskustvima iz rodilišta, ali trebat će još vremena da se rodilje prestanu tretirati kao da nemaju baš oko ničeg pravo glasa.
    Pa o ženi ovisi hoće li biti tretirana bez prava glasa ili će se znati izboriti za sebe. U bilo kojem rodilištu.

    sto se tice plana poroda, u stilu;ja idem u banku njima reci kakav ce mi oni kredit dati.
    Opet usporedbe! Ovaj put je izostavljena prosvjeta.

    sto se tice vrpce, ona ne pulsira ?? i za time nema potrebe jer dijete cime zaplace i udahne stvori svoj vlastiti krvotok,pa nema potreba za krvlju iz posteljice. ?
    Što i to nije znanstveno dokazano?! Onda su neki svjetski porodničari u velikoj zabludi.

    cini mi se da se jos uvijek dosta stvari smatra najobicnijim pomodarstvom.
    Pomodarsvo su Samsung plazme, a ne porod na stolčiću, u vodi, izbjegavanje epiziotomije, kasnije presijecanje pupkovine i kontakt koža na kožu.


    A sad idem van u šetnju sa svojim sinom koji je rođen bez dripa i epiduralne, čija je mama pila vodu tijekom trudova (ups! to se ne smije!
    koji je neopran, krvav, pun verniksa, još uvijek povezan pupčanom vrpcom dočekan na majčine grudi.

  19. #119
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    call me mommy, samo se ti opusti, napravi plan poroda, napiši ono što želiš, a hoće li biti baš po planu ili ćeš se morati prilagođavati, ovisi o tvom djetetu i tebi, tj. tvome tijelu, a ne liječnicima.
    I mislim da nećeš imati problema u ostvarivanju svog plana, da je većina liječika i primalja u rodilištu fleksibilna i s ok pristupom (jedino ako im se sada nakon ovoga ne dopusti više ništa, neg šibaj na drip i da to riješimo u dva-tri sata).

  20. #120
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    ma da, ja cu sebi napraviti svoj plan i napisati svoje zelje i uvaliti odmah tamo sa dokumentacijom pa APP, ako prode prode,nemam kaj izgubiti, a mogu samo olaksati buducim majkama.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    Call me mommy,

    ovo su super vijesti! :D
    Tako mi je sada lakše!

    hvala što si to podijelila s nama!!

  22. #122
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ček, ček... Jesam ja dobro shvatila da se tečaj plaća? Koliko se ja sječam, prije je bio besplatan... Ili se varam?
    Ja sam prvo rodila 2007 i po ovim pričama imam osječaj da je samo estetski bolje i ljepše, iako su moja iskustva jako pozitivna i svoj prvi porod pamtim samo po dobrome.
    Meni je najvažnija bila moja pozitiva u glavi i sigurnost u sebe, a sve drugo se nekako posložilo

  23. #123
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Tečaj u bolnici se nije plaćao prije 4 mjeseca.

  24. #124
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Tečaj u rodilištu je besplatan, a onaj u gradu se plaća.

  25. #125
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Jučer je u Karlovačkom rodilištu bila Unicefova komisija. Čak nisu otpuštali rodilje sa bebama iz bolnice. Baš me zanima jesu li ponovno dobili status Bolnica prijatelj djece.
    Matilda imaš li kakvih saznanja?

  26. #126
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj ivory prvotno napisa
    Matilda imaš li kakvih saznanja?
    Budite strpljivi.

  27. #127
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    same pohvale !!!

    od doktora do cistacica, cista petica!!

  28. #128
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    :D

  29. #129
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Pročitala sam u jednom od prethodnih postova da se i u našem rodilištu može dati krv iz pupkovine
    Ima li netko podrobnijih informacija o tome?
    Koliko ranije bi trebalo dogovoriti pojedinosti oko donacije i kakva je procedura?

  30. #130
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Citiraj ivory prvotno napisa
    Matilda imaš li kakvih saznanja?
    Budite strpljivi.
    Karlovačko rodilište je opet prijatelj djece.
    Čestitamo! :D

    Prenosim vijest s Mrežnice.

    http://www.radio-mreznica.hr/vijesti...rijatelj-djece

    Karlovačko rodilište opet prijatelj djece
    objavljeno 15.6.2009. u 16,25

    KARLOVAC - Karlovačko rodilište ponovo je 'rodilište – prijatelj djece'.
    Ovaj prestižni naziv, koji ima 14 hrvatskih rodilišta, znači da je karlovačko ispunilo svih 10 traženih kriterija, a među njima i promicanje dojenja te omogućavanje novorođenčadi da uz majke budu 24 sata na dan.

    Plaketu je danas voditelju Službe za ženske bolesti i porode dr. Željku Štajceru predao koordinator UNICEF-ova projekta 'Rodilišta – prijatelji djece' prof. Josip Grgurić, podsjetivši da je Rodilište ovu titulu prvi put dobilo 1996. Sada je svoj status obnovilo, takav bi naziv uskoro trebao dobiti i dječji odjel, a i Karlovac je 'Grad – prijatelj djece'.
    - Prenatalni dio, trudnoća i dojenje, nije dovoljno u žiži našeg interesa, puno toga treba napraviti. Drugi dio je kada majka i dijete dolaze u svoju kuću, nakon rodilišta, kada treba velika potpora patronažne službe, ali i primarne zdravstvene zaštite koja nedovoljno čini u promicanju dojenja. Deklarativno: svi smo za dojenje, ali u praktičnom pogledu, zapravo, nedovoljno činimo. Onaj tko zaista puno čini je upravo rodilište i zato mu dajemo priznanje - naglasio je Grgurić.

    Dobitak za majke i djecu, zasluga osoblja Rodilišta
    Obnavljanje ovog statusa, koji dodjeljuju Ministarstvo zdravstva i UNICEF prema kriterijima Svjetske zdravstvene organizacije i UNICEF-a, po riječima Gorane Dojčinović iz UNICEF-a, postignuće je za majke i djecu, ponajprije zaslugom osoblja Rodilišta.
    - To potvrđuje da ovo rodilište želi unaprijediti svoju skrb o majkama i djeci i pružiti im ono što nam je svima jako važno: najbolji početak života, gdje su majke i djeca zajedno, gdje od početka postoji podrška za rani odnos i za dojenje. Zahvaljujem osoblju na motivaciji jer ipak je prošlo 13 godina od prvog statusa i to govori koliko je važno, ne dobiti ovaj status 'rodilište - prijatelj djece', koji je inicijalna potvrda kvalitete skrbi o majkama i djeci, već koliko je važno biti uporan u održavanju te kvalitete i njenom unapređivanju - kazala je Dojčinović.

    Pojasnila je da status rodilišta, prijatelja djece treba obnoviti svake tri godine, te da je projekt u Hrvatskoj nekoliko godina bio prekinut.
    - Krajem 90-ih je UNICEF prekinuo provođenje ovog programa zbog uvođenja paketa 'Sretna beba' koji je izravno kršio međunarodni pravilnik o reklamiranju nadomjestaka za majčino mlijeko. Program je ponovo pokrenut krajem 2006. i Karlovac je 14. rodilište u Hrvatskoj, od 34, koje nosi ovu titulu - ispričala je Dojčinović.

    Zagrepčanka na porodu u Karlovcu
    Naglasivši da su u karlovačkoj Bolnici iznimno zadovoljni zbog ovog statusa nedavno uređenog rodilišta, ravnatelj dr. Nedjeljko Strikić rekao je da se na tome neće stati.
    - Naravno da tu nije kraj za karlovačku Bolnicu; mi idemo dalje i vrlo brzo ćete ponovo doći u inspekciju Dječjeg odjela, naše pedijatrije, da i ono dobije status prijatelja djece jer i naš Karlovac je 'grad - prijatelj djece'. Za građane Karlovca ovo je veliki dobitak - izjavio je dr. Strikić.

    Da se za karlovačko, jedno od najljepših hrvatskih rodilišta, čuje i izvan županije, pokazuje i Zagrepčanka koja je odlučila svoju prvu bebu na svijet donijeti upravo u Karlovcu. Ivanu Cvitanović, zajedno sa suprugom Denisom, zatekli smo u rađaoni.
    - Za sad dobro napreduje; nadamo se da će brže - rekla je, a upitana zašto Karlovac, odgovorila: ljepše je!

  31. #131
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Upravo pročitala :D
    Već se veselim porodu, iako znam da u praksi baš i nije sve tako ružičasto kao što navode u članku.
    U svakom slučaju čestitam osoblju, a i karlovačkim Rodama koje su se zalagale da naše rodilište opet dobije status prijatelja djece.

  32. #132
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    BFHI ili Bolnica-prijatelj djece je titula koja se dobije kad se ispuni 10 koraka do uspješnog dojenja (ili barem 80%). Karlovačko rodilište ispunilo je sve korake.

    Osoblje mora biti educirano o dojenju, pomoći majci oko dojenja, ne hraniti dijete formulom (osim ako je medicinski opravdano), ne davati dude i bočice, usmjeriti majku na grupu za potporu dojenju nakon izlaska iz rodilišta itd.
    Dakle, titula je vezana uz dojenje i skrb o majci i djetetu nakon poroda (ako ne računamo edukaciju trudnica o dojenju).
    Načini poroda, pristup porodu, prirodni porod i sl. nemaju baš veze s tom titulom, jedino što moraju omogućiti prvi podoj još u rađaonici unutar pola sata od poroda.

  33. #133
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Bravo za rodilište! :D

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    46

    Početno

    pozdrav, karlovcanke
    evo, spremam se rodit za nekih mjesec dana pa me zanima dali je koja skoro rađala u klcu i kako to sve izgleda u praksi.
    prosla sam njihov tecaj i moram priznati da mi sve to krasno zvuci ali me dosta poznanica odgovara od klca. one su rodile pred koju godinu pa me zanima kako je to danas.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    49

    Početno

    Prvog sina sam rodila prije 8 godina prirodno, a drugog u lipnju ove godine na carski rez.
    I prvi i drugi put mi je porod i boravak u bolnici bio ugodan i rado se sjećam tih trenutaka.

    Budući da sam znala da ću roditi carskim rezom (zbog bebe koja se okrenula na noge u zadnjem mjesecu), pokušala sam se na to pripremiti psihički. Nije mi išlo i u bolnicu sam na dogovoreni dan došla prilično u strahu.

    Svo osoblje bolnice bilo je vrlo drago i rekla sam im za svoj strah. Bili su divni.
    Bojala sam se boli dok mi stavljaju kateter. Dr. Lončar me zabavljala pričama i pitala me o mom poslu dok su sestre radile svoj posao. Sve je bilo gotovo u trenu, a ja nisam gotovo ni osjetila. Cijeli dan prije CR su dolazile u moju sobu, kratko porazgovarale, pitale kako sam. Nema žurbe, nema nervoze. Kao da suosjećaju sa mnom i osjećaju moje strahove.
    Sam CR je prošao odlično. Čak su mi nakon vađenja bebe, pregledali maternicu i izvadili miom za koji nisam ni znala da ga imam.

    BOravak u bolnici je izuzetno lijep. Beba me dočekala u sobi kad sam se probudila. Nema ljepšeg trenutka nakon buđenja, a dijete s tobom. Držale su me u sobi odmah prekoputa sestrinske sobe. Imala sam kraj sebe gumb za pozvati sestre. Prvi dan su vrata bila stalno otvorena i redovito su prolazile i povirile s osmjehom. Redovito su nas (mene i cimericu koja je isto imala CR) dolazile oprati, presvući. Donosile su nam čaj, čiste spavaćice, presvlačile bebe. Čim bi dijete zaplakalo, netko od njih bi se stvorio kraj naših kreveta.
    Prvo ustajanje iz kreveta nakon CR je teško, sporo i za tih nekoliko metara do umivaonika u sobi, treba ti više od pola sata. Sestre nisu bile ni nervozne, niti su nas požurivale.

    Griješe one koje te odgovaraju od naše bolnice. Uređenost soba je na vrlo visokoj razini. Bebe ne izlaze iz sobe od trenutka kada ih unesu nakon poroda pa do predzadnjeg dana kada ih kratko odnesu da im izmjere sluh. U svakoj sobi je plazma sa 4 programa za gledanje i edukativnim filmom o bebama i mamama.

    Iako ovoga puta nisam rodila prirodnim putem, znam da se pristup dosta promijenio. Trudnice kojima je porod počeo, ne moraju ležati u boksevima, vezane za CTG. Štoviše, potiče ih se da šeću. Tek pred kraj ih odvedu u boks gdje su stolovi "svemirski", ugodni, s masažom za leđa kada trudovi bole. (Zato mi je još više bilo žao što nisam prirodno rodila.)

    Iz bolnice sam otišla 5. dan od CR, hodajući uspravno i nasmijana.
    Budući da sam napunila 38. godina pre dnekoliko dana, bilo mi je žao što nisam mogla reći na odlasku: "Hvala, vidimo se opet!!!"

    Ili možda jesam?

  36. #136
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Zna li netko kad je trudnički tečaj u bolnici?
    Drago mi je da netko ima lijepo iskustvo :D , uglavnom do sada nisam slušala lijepe priče.

  37. #137
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne znam je li se što mijenjalo, mislim da nije, trudnički tečaj u bolnici je uvijek prvi tjedan u mjesecu. Prijave su tjedan-dva prije.

    Sve podatke imaš ovdje http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=146&Show=1645

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    46

    Početno

    hvala huanita, drago mi je da si imala pozitivno iskustvo.
    žabice, tečaj ti je svaki prvi tjedan u mjesecu, moraš nazvati da se predbilježiš pa ce ti sve reci.
    mi smo ušli u 36. tjedan i nervoza je sve veca.

  39. #139
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Curke hvala vam za info

  40. #140
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj ANA100 prvotno napisa
    hvala huanita, drago mi je da si imala pozitivno iskustvo.
    žabice, tečaj ti je svaki prvi tjedan u mjesecu, moraš nazvati da se predbilježiš pa ce ti sve reci.
    mi smo ušli u 36. tjedan i nervoza je sve veca.
    Oh, pa ti si lagano pri kraju...
    Ja sam tek 25+5. S koliko tjedana je ok doći na tečaj? Mislim ja još ni pošten trbuh nemam a već bi na tečaj .

  41. #141
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    A čuj, to ti je relativno.
    Najbolje je oko 30. tjedna (budući da ovaj tečaj u bolnici traje samo 5 dana), ali ako ideš na tečaj koji traje 2 mjeseca, onda možeš krenuti i u 25. tjednu.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Ja sam išla tjedan prije ternima, to se zove lijenost (siječanj 2009. ) . Rekla mi dr. da odmah mogu ostati, .

  43. #143
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Ajde cure koje ste rodile u Klc nabacite poneko iskustvo...
    Što da potrpam u torbu? Niš ne znam i lovi me panika Imam do kraja još 8 tj tako da se stignem sabrati.

  44. #144
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Da, ne znam ni sama što želim od svog poroda ni što mogu tražiti i što odbiti.
    Znam da me jako strah i znam da boli... Idem uskoro na tečaj i andams e da ću se malo dobiti što se straha tiče.
    Frka me dripa, rezanja i tako, a to koliko čujem rade većini žena koje prvi puta rađaju.

  45. #145
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Priče su jedno, neke su i pretjerane, a tebi može biti sasvim drugačije.
    Onako kako ti želiš.
    Koliko znam, epiziotomija nije rutina (no, dobro, ovisi o primalji), no nastoje da ne moraju rezati međicu. A drip uvijek možeš odbiti.

    Prvo se moraš riješiti straha jer strah povećava adrenalin koji koči porod (i onda nastanu problemi).

    Na Rodinu portalu imaš dosta tekstova o porodu i pripremi za porod.
    Meni su koristile knjige Marsdena Wagnera "Pripremite se za porođaj", Odentova knjiga " Preporod rađanja".

    A za rodilište spremi pribor za higijenu, neke osobne stvari (mobitel, fotić), Vir uloške, donji veš (ili jednokratne gaćice), ručnike za umivanje i tuširanje, kućni ogrtač i šlape s kojima možeš u tuš kabinu. Spavaćica je bolnička.

  46. #146
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Matilda, hvala na odgovoru.
    Knjige ću svakako nastojati nabaviti i pročitati.
    Idem idući mjesec na tečaj pa se ndama da će mi i on u nekoj mjeri pomoći da se opustim i shvatim što zapravo očekujem i želim.

  47. #147
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Na koji tečaj?

    U rodilištu ili u Domu umirovljenika kod Bibe?

    Imaš na portalu sve info o ta dva tečaja.
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=146&Show=1645

  48. #148
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Na onaj u rodilištu.
    razmišljala sam i o ovom u staračkom, al nikako ulovit vremena pa mi se nekako omaklo da sam se prekasno sjetila

  49. #149
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    N taj u rodilištu je najbolje otići pred kraj trudnoće.

    Ako imaš još pitanja, samo pitaj.

  50. #150
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Imam pitanje vezano za tečaj u staračkom.
    Dal postoji mogućnost ići samo na vježbe disanja, da se barem znam snaći kad me ćope trudovi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •