Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 243 od 243

Tema: Karlovacko rodiliste

  1. #201
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    na_kratko

    ne treba se poklopiti po ušima i ustima,
    ti nisi bila bolesna, ti si došla roditi svoje dijete,
    zato nam ne trebaju dripovi, infuzije, žičice i strojevi,
    treba nam mir i podrška...
    slušajući priče, jedan je zaključak, većinu poroda induciraju i većina njih završi nekom komplikacijom


    i baš zbog toga što šutimo, događaju nam se takve stvari

    i možeš se žaliti,
    ovo s griženjem, meni da je to rekla, definitivno u trudovima ne bih garantirala pristojnost

  2. #202
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    O da, i previše je priča s istim scenarijem (indukcija-dugotrajni drip-carski rez).
    I žene još uvijek govore: "Nema veze, glavno da je dijete živo i zdravo!"

    Izgleda da su navikle da se ne može drugačije roditi, i to je jako jako žalosno

    Jedini izlaz vide u epiduralnoj, da ne trpe 10-satni drip na stolu

    I još uvijek šute jer "moraju slušati što im govore oni koji znaju više od njih".

  3. #203
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa Vidi poruku
    O da, i previše je priča s istim scenarijem (indukcija-dugotrajni drip-carski rez).
    I žene još uvijek govore: "Nema veze, glavno da je dijete živo i zdravo!"

    Izgleda da su navikle da se ne može drugačije roditi, i to je jako jako žalosno

    Jedini izlaz vide u epiduralnoj, da ne trpe 10-satni drip na stolu

    I još uvijek šute jer "moraju slušati što im govore oni koji znaju više od njih".
    Ja nisam šutila i znala sam da može drugačije pa mi nije pomoglo. Na samom izgonu sam se svađala sa doktorom i primaljom da mi makar malo podignu leđa i daju da se za nešto uhvatim-nula bodova. Kad mi je još doktor "objasnio" da se tako ne mogu rađati djeca (jer bi se presavila zdjelica ?!) došlo mi ja da ga katapultiram na mjesec,ali jedino što sam u tom trenu mogla je vikati od očaja, stisnut zube i rodit na leđima držeći se za koljena. Svaki put kad se toga sjetim imam osjećaj da bi nekog mogla odalamit posred nosa.
    Još razmišljam o tome što sam mogla drugačije...ali iskreno, ništa još nisam smislila.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    na_kratko

    ne treba se poklopiti po ušima i ustima,
    ti nisi bila bolesna, ti si došla roditi svoje dijete,
    zato nam ne trebaju dripovi, infuzije, žičice i strojevi,
    treba nam mir i podrška...
    slušajući priče, jedan je zaključak, većinu poroda induciraju i većina njih završi nekom komplikacijom


    i baš zbog toga što šutimo, događaju nam se takve stvari

    i možeš se žaliti,
    ovo s griženjem, meni da je to rekla, definitivno u trudovima ne bih garantirala pristojnost
    što mi vrijedi žaliti se?
    još u bolnici sam govorila svojima ...blowin' in the wind....
    i vrana vrani ne kopa oči...
    inače i ja sam prošla tečaj za trudnice...a kokoške mi nisu dale na loptu...niti da hodam...kao moraju skidat infuziju i kajtijaznamkaj...
    kad mi je davala patku/gusku za mokrenje, nije me htjela pokrit po nogama sa plahtom kak se spada...
    ma to je sve za odstrel...bože mi prosti...

    Citiraj Honey prvotno napisa Vidi poruku
    O da, i previše je priča s istim scenarijem (indukcija-dugotrajni drip-carski rez).
    I žene još uvijek govore: "Nema veze, glavno da je dijete živo i zdravo!"

    Izgleda da su navikle da se ne može drugačije roditi, i to je jako jako žalosno

    Jedini izlaz vide u epiduralnoj, da ne trpe 10-satni drip na stolu

    I još uvijek šute jer "moraju slušati što im govore oni koji znaju više od njih".
    da, oni znaju više od nas, ali još uvijek ne znaju poroditi ženu
    a kaj da kažem...ne znaju niti ultrazvuk očitati...meni rekli beba je teška 3500, a zapravo je bila 4150...mislim da su malo previše falili.
    moja ginekologica je 20 dana prije toga na svom ultrazvuku iz prahistorije izmjerila bebu i rekla da je 3700...e sad...
    još je carski rez najsigurniji i za bebu i za ženu.
    i one kaj plaču da nemru niš poslije carskog. pa ja poslije ovog vaginalnog isto niš nisam mogla. hodala sam danima ko na štakama, šavovi se upalili. bebu nisam mogla prebacivati preko sebe. isto kao da sam išla na carski.
    ma bezveze...

    Citiraj Zrina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam šutila i znala sam da može drugačije pa mi nije pomoglo. Na samom izgonu sam se svađala sa doktorom i primaljom da mi makar malo podignu leđa i daju da se za nešto uhvatim-nula bodova. Kad mi je još doktor "objasnio" da se tako ne mogu rađati djeca (jer bi se presavila zdjelica ?!) došlo mi ja da ga katapultiram na mjesec,ali jedino što sam u tom trenu mogla je vikati od očaja, stisnut zube i rodit na leđima držeći se za koljena. Svaki put kad se toga sjetim imam osjećaj da bi nekog mogla odalamit posred nosa.
    Još razmišljam o tome što sam mogla drugačije...ali iskreno, ništa još nisam smislila.
    yap, ovo boldano.
    ista stvar je i kod mene.
    evo čitala sam na ovom forumu kažu da je slična stvar i u riječkom rodilištu.
    inače sam pobornica stolčića, a negdje sam pročitala da je jedna rodilja htjela na stolčić pa su babice rekle da ih boli kičma....hm..i kaj je onda garancija da ćeš se poroditi prema želji tj. kao žena...podobnik ako se nešto pri porodu zakomplicira, šalje žene na sveti duh...

    itd.itd. jel vrijedi nabrajati?

  5. #205

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    pa u karlovačkom rodilištu nema stolčića jel tako? samo riječko i varaždinsko?

    ovdje čitam dosta negativna iskustva, a na ostalim forumima dosta pozitivna.. i ova privatna iskustva iz bliske okoline su mi dosta pozitivna...

  6. #206

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Evo i dojmovi jednog tate. Ovo je mail na koji nisam dobio odgovor:

    Poštovani dr. Štajcer,

    javljam Vam se ovim putem kako bih Vas upoznao sa problemom koji imam (ne samo ja, nego i ostali novopečeni tate).
    Radi se o sljedećem: Moja supruga S. je 17.9. u 21:58 rodila djevojčicu Jelenu. Prisustvovao sam porodu (najljepše iskustvo u mom dosadašnjem životu!) i nije bilo nikakvih problema oko toga. Nakon poroda liječnik i babica (svaka pohvala ljubaznom i predivnom ponašanju oboma) su mi rekli da mogu normalno doći sljedeći dan u vrijeme posjeta (15:00-16:30).
    Sljedeći dan je uslijedilo razočarenje, nevjerica i tuga kad sam saznao da dijete mogu vidjeti samo kad ga donese sestra i to u trajanju od nepune minute!
    Razlog tome je navodna mogućnost zaraze djece. Apsolutno mi je jasan oprez zbog toga, ali mislim da je mogućnost zaraze i ovako postojeća kad rodilje dolaze u predvorje rodilišta i tamo kontaktiraju sa posjetiteljima, a i sestre i zaposlenici odjela se kreću po bolnici u istoj odjeći i obući kao i na odjelu.
    Mišljenja sam da adekvatna zaštita posjetitelja (odjeća, maska, navlake za obuću) nije problem koji je nerješiv (pa čak ako je potrebno to i platiti).

    Strašno sam i sretan i tužan istovremeno jer svoje dijete smijem vidjeti samo nepunu minutu dnevno, a čak ni tada je ne smijem uzeti u ruke!

    Okrutno i bešćutno su preslabe riječi kojom bih to opisao.

    Molim Vas da dopustite posjete djeci uz adekvatnu zaštitu jer mislim da je ovo što se događa protivno ljudskim pravima i nekoj, nadam se da ne koristim pogrešan izraz, liječničkoj etici.

    Nadam se da ćete mi odgovoriti na ovaj mail i da će se nešto pozitivno promijeniti u trenutno krajnje ponižavajućem i diskriminirajućem odnosu prema očevima koji žele vidjeti svoju djecu, a to im je pravo uskraćeno.

    Srdačan pozdrav!

  7. #207

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    pa to je već godinama gore tako.. i iako ću se uskoro i ja gore naći, meni je ok da se dijete ne nosi stalno van.

    ja ću bit toliko biatch da neću sestrama dat da bilo kojim posjetama pokazuju bebu. bit će da spava.

  8. #208
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    što bi značilo....da bebe nisu sa mamama?
    ili, kad tata treba doći ih pospreme, zaraze radi?
    ne kužim.

    ne bi se ni ja složila da se djete negdje nosa...pogotovo ne van...al braniti ocu da vidi svoju bebu....meni je strašno...
    ne zaboravim nikad ta tri dana u rodilištu i što je meni osobno značio posjet mm...i tih sat vremena provedenih zajedno s našom bebom...
    još da mi je i to netko oduzeo...ili njemu...ma mislim....

  9. #209
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    što bi značilo....da bebe nisu sa mamama?
    ili, kad tata treba doći ih pospreme, zaraze radi?
    ne kužim.

    ne bi se ni ja složila da se djete negdje nosa...pogotovo ne van...al braniti ocu da vidi svoju bebu....meni je strašno...
    ne zaboravim nikad ta tri dana u rodilištu i što je meni osobno značio posjet mm...i tih sat vremena provedenih zajedno s našom bebom...
    još da mi je i to netko oduzeo...ili njemu...ma mislim....
    Bebe su sa mamama stalno,ali nitko ne smije ulaziti na odjel. Znači kad dođu posjete treba izaći van i bebe se naravno ne nose sa sobom nego se zamoli sestra da ih donese i "pokaže" u toj prostoriji za posjete.

  10. #210
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Ma kuzim to. Ali, u Puli je tatama, jedino tatama, dozvoljen ulaz u sobu. Znaju se svercat i drugi...to je i mene nerviralo...al tatama je dozvoljeno biti u sobi. Pa mi je cudno kad se to ne moze.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Pa nisam ni mislio da se bebe treba nositi ne znam ni ja kud, ali zar je u redu ako rodilja dan nakon poroda mora ustat iz kreveta i puna šavova prelaziti cijeli hodnik te stajati za vrijeme posjeta u predvorju da bi bila sa ocem svoje bebe, koji bebu može vidjeti pola minute. Meni to nitko ne može objasniti kao normalno....

  12. #212
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    niti meni

  13. #213

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    4

    Početno

    A i kad sam jedenu sestru (koja je, moram priznati, bila izuzetno ljubazna) koja je donijela bebu, pitao zašto je to tako, odgovorila mi je: "ali znate, mi peremo ruke pa je smanjena mogućnost zaraze"..... odmah sam okolo tražio gdje je skrivena kamera....

  14. #214
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    To je tako jer je tako lakše bolnici-na odjel se ne smije i nema provjeravanja tko je, kada i koliko ih u sobama.

  15. #215
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Isteklo mi vrijeme za dodati...
    Po meni je to samo linija manjeg otpora i nije mi u redu.

  16. #216
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Po meni to ne drži vodu, zaraza i sl., jer je u nekim bolnicama u Hrvatskoj, a pogotovo diljem svijeta, dopušteno da očevi, mali brat ili sestra, uđu u sobu i vide mamu i novorođenče. Ako u Puli može, zašto u Ka ne može? Imamo li mi u Ka više bakterija nego oni u Puli?!

    Ok, ja definitivno nisam da sam cijela horda defilira odjelom, babe, dede, tetke, stričevi iz drugog koljena, ali otac, zašto ne. I njemu treba povezivanje s djetetom. Da ne govorim koliko je to bitno za psihu majke, djeteta, a i oca. Naravno, oni koji neće, ne moraju. To isto vrijedi i za porođaj. Meni je MM trebao i u predrađaonici, možda čak i najviše, a mislim da bez njega ne bih ni rodila. Eto, mi smo tako povezani i zašto nam ne omogućiti da doživimo rođenje djeteta. Ima muževa koji iskrcaju ženu pred roilište i bris. Ok, to je njihov izbor i to treba poštovati. Važno je da imaš izbor. Jer kad ga nemaš...:/

  17. #217

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    ja se jedino slažem s ovim da bi taticu trebali pustiti u sobu...

    još se može potreiti da beba spava kad dođe u posjet onda je tek neće sestre dirati...

  18. #218
    duga30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    85

    Početno

    To su gluposti! Najnormalnije bi bilo da tate smiju u sobu do svog djeteta i zene u vrijeme posjeta. Ja sam opcenito jako razocarana u ka rodiliste, u odnos sestara prema rodiljama.Moje su dijete usred ljeta zarazile nekom bakterijom tako da je imao gnojne pristeve po vratu, s kojima sam se borila jos mj.dana kod kuce. I nista mi nisu htjeli reci, ali mi frendica radi u lab.pa sam znala s kojom bakt.se borim. Jos bi mogla puno toga napisati... A za 2 mj.cu se opet druziti s njima. No sad sam psihicki spremnija!

  19. #219

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    pa uvijek možeš i u zagreb ić rodit.

    mislim da je za gore najbitnije imat nekog svog.

  20. #220
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Drage moje..evo ja se lagano spremam za gore,jos 23 dana do poroda. Cula sam da daju piti vode na porodu i zanima me da li je to istina..na prvom sam umirala od zedi.

  21. #221
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje..evo ja se lagano spremam za gore,jos 23 dana do poroda. Cula sam da daju piti vode na porodu i zanima me da li je to istina..na prvom sam umirala od zedi.
    Meni su dali-nakon treće molbe i ubojitog pogleda pa pretpostavljam da možeš, ali i ne moraš dobiti.

  22. #222
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Budem se potrudila.. :D

  23. #223
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja sam imala bočicu Baby J... kraj sebe. Nitko ništa nije rekao.

  24. #224
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Na prvom porodu - ništa.
    Na drugom porodu - i pila i jela ručak.

  25. #225
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Joj bas ste me razveselile!!

  26. #226
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Sretno!

  27. #227

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    ja sam isto pila vodu. imala litru i pol jane sa sobom.

    ali jest nisam dobila...

    dobro mi smo imali maraton od 42 sata (jebala im majku al sve super prošlo na kraju i za bebu i za mene) koji je završio carskim koji je odlično napravio dr..mrgan,,, rez je krasan tanak i uopće se ne vidi.. i nije me uopće bolio rez. je smo ćoškić prvih 2-3 dana ako sa previše hodala ili malu nosila..

    odjel babinjača meni fantastičan..e sad jel to zato što imam neka poznanstva ne znam.. ali sestre su mi općenito bile super i pomagale oko dojenja i svega...

    samo je frka vikendom kad je po jedna sestra u smjeni za bebe a jedna za mame.. a gore je trenutno ludnica.. 19.10 je moja bila peta beba :zubo:

  28. #228
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Joj ja se lagano pripremam...i nadam se da nece sad bas na 1.11. Upravo se spremam za pregled pa cemo vidjeti sto me ceka.

  29. #229

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj tear-of-blood prvotno napisa Vidi poruku
    ...dobro mi smo imali maraton od 42 sata (jebala im majku al sve super prošlo na kraju i za bebu i za mene) koji je završio carskim...
    jel sam dobro shvatila da ti je porod trajao 42 sata?!

  30. #230
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    ma daj,,tko bi pustio da porod traje 42 sata?!

  31. #231

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    da da ljudi moji 42 sata... od noći 17. na 18.10 3 ujutro zaprimljena s puknutim vodenjakom, a rodila carskim 19.10 u 20 navečer

    od toga bila na dripu u dva navrata:

    18.10. prikopčana u 12 h, pa do 17

    onda su se do 19.10 do ujutro čekali moji trudovi koji su krenuli, pa me opet u 7.48 skočali na drip i bila na dripu prikopčana do 19 h

    trudovi nikakvi otvorila se 8 prstiju, mala se spustila dolje, al otkrivena malformacija u zdjelici i porod završen carskim rezom

  32. #232
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    previše dripa

  33. #233

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    ma previše dripa, zaštopali mi jednu venu pa drip nije ni išao.. nego se skipljao u ruci (kak je to izgledalo kad sam vidla ruku :O )

    i cijeli dan im govorim da to ne ide da nek me voze na carski jer ja trudova nemam (ctg očitava 50-90) al mene to niš ne boli... i tek nakon što sam počela vikati kod pritiska na guzu da više ne mogu tako da sam 1.premorena jer nisam 2 dana spavala, 2.trudovi slabi a meni veeelik nagon za tiskanjem... 3.mala nikako van....

    mislim hvala bogu pa se sve super završilo i za mene i za nju

  34. #234

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Rodila u Karlovačkoj bolnici prije 5 mjeseci i nažalost mi je to najtraumatičnije iskustvo u životu. Još uvijek se znam probuditi usred noći sva u paranoji od sjećanja na porod.

    Trudnoća mi je bila savršena pa sam se nadala da ce i porod biti ok. Dan poslije termina sam dobila trudove i otišla s mužem u bolnicu. Došli smo u noćnu smjenu, oko 20h. Dežurna doktorica me je pogledala, rekla da sam otvorena 2 prsta te da se beba još nije sasvim namjestila, ali da ce to sve biti ok kada se krene u porod. Imala sam plan poroda, ali babica se odmah počela bahatiti da kaj si mi trudnice umišljamo kada dođemo s planom poroda. Prešla sam preko toga, nisam htjela biti bezobrazna jer ipak ce me te žene poroditi. Koja zabluda!

    Odmah sam dobila klizmu, drip i probušili su mi vodenjak. Tu su stvari krenule krivo. Otvarala sam se, ali beba se nije namještala. Oko 3 ujutro sam se otvorila od kraja, doktorica mi je rekla da tiskam, ali djabe! Mali nikako da namjesti glavicu i krene van. Ne mogu vam opisati koja je agonija slijedila - ne mogu se porodit, tiskam svakih pola sata, boli me da se počinjem gubiti, a doktorica nakon 2 sata mrcvarenja odluči „ne možemo ništa, čekat ćemo da se beba okrene". Sada ćemo čekati?!?Sada?!! U tom trenutku babica je nešto tako bezobrazno prokomentirala na moj račun da nisam mogla vjerovat da takve žene rade u rodilištu i nazivaju se babicama. Uglavnom, babica i doktorica su otišle iz boksa u svoju sobu gledati TV i ostavile muža i mene same. MM je oko 6 ujutro otišao do njih i inzistirao da nešto poduzmu. Tada je doktorica pristala pozvati starijeg liječnika koji je tu noć isto bio dežuran ali se nije udostojio niti u jednom trenutku spustiti u rađaonu.

    Čim je došao stariji liječnik, skinu me s dripa i ctg-a, pokušao porodit, nije išlo,i poslao me na hitan carski. MM me pripremio za carski – stavio kapu, podvezao ruku za vađenje krvi, prebacio me na krevet…toliko o babicama. Kada su me otvorili, vidjeli su da je maleni bio zamotan u pupčanu vrpcu oko vrata i trupa.

    E da, zadnje posprdne rijeci babice dok su me vozili na carski je bio "A vi biste sada i birali", aludirajući na moj plan poroda. Iskreno - BI! Ja bi birala, ja bi individualan pristup porodu a ne kao na traci, ja bi humani odnos u jednom od najintimnijih i najemocionalnijih trenutaka u životu ...ali bila sam tako izmučena da joj nisam mogla ništa odgovoriti.
    Karlovačko rodilište - nikada više!

  35. #235

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Rodila sam prije 2 tjedna u Karlovačkom rodilištu i moram napisati da imam samo velike riječi hvale od rađaone pa do odjela na kojem smo ležali nakon poroda.
    Svaka pohvala liječnicima i primaljama koje u svojim rukama imaju dva života itekako su svjesni toga i uvijek rade za dobrobit majke i djeteta iako se možda mamama nekad čini da možda i nije tako , ali uvjerila sam se da njihovo iskustvo i dugotrajan rad to dokazuju. Smatram da je Karlovačko rodilište na samom vrhu rodilišta u Hrvatskoj jer imaju apsolutno individualan pristup prema svakoj rodilji i njezinim potrebama, tehnika ne zaostaje za drugim rodilištima i na kraju osoblje je više nego otvoreno za suradnju. Moj porod je bio nešto najljepše što mi se moglo dogoditi, a toliko sam ga se bojala. Kad sam se predala u ruke iskusnoj babici i doktorici sav strah je nestao i porod je krenuo. Bile su kraj mene cijeli moj porod , nisam niti trena bila sama iako moj suprug nije bio sa mnom i cijelo vrijeme su me bodrile. I došla je moja mala ljubav na svijet - Največa im hvala zbog toga.
    A sada posebno želim pohvaliti i sve sestre na odjelu koje su se brinile o meni i mojoj bebi. Žene sa toliko razumijevanja i strpljenja za nas razdragane majke i plačljive bebe. Drage sestre još jednom hvala vam na svemu !!!!! Takvo osoblje ja mislim nema ni jedno rodilište osim Karlovačkog.

  36. #236

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    3

    Početno

    @Vikivik - pročitaj moje prijašnje postove. Imamo, hajde recimo, slično iskustvo.
    Ne znam kada sam zadnji put gledala što pišu ovdje. Valjda kad je onaj uberzahvalni tata napisao srceparajuće pismo oduševljenja gospon štajceru.
    Inače, uopće se ne slažem da očevi dolaze u sobu ženama dok su u bolnici. Da, samo u slučaju ako je žena sama sa bebom. Ne i ako ima cimericu. Da su moje cimerice (jer sam bila duže u bolnici) dobivale posjete u sobu, nabavila bih pušku. Prvo i osnovno trebao mi je mir. Eto, mislim da je o tome dosta.

    Inače, omiljeno okupljalište karlovačkih dokića je supernova. Tamo uvijek naletim na nekog da me podsjeti. Umjesto da zaboravim, u onom šarenilu gluposti, igračaka i šoping manije, ja se podsjetim one strave.
    Nemam česte noćne more, više zbrčkane snove, ali sam primjetila da u snu prestajem disati. Kao da jednostavno zaboravim. I tada se probudim. Prije mi se to nije događalo.
    Još uvijek me jako boli zdjelica nakon dugo hoda i stražnji mišići nogu kada se saginjem. A prošlo je bit će 9 mjeseci.

    Sjetila sam se još jedne provale sa poroda...Dakle, ja krvarim, u svom filmu, grčevi itd...i neka žena - nije babica, bit će kvočka koja nije imala posla na svom odjelu pa je došla na kavu i vidjet kaj ima novo - stane kraj mene, smije se i govori: Vidiš na kakvom stolu porađaš, super stol, ja kad sam rađala bio je stari, metalni. a gle kakve uvjete imaš...blabla...sad kad to pišem zvuči onak bedasto. A tad sam ju slušala kroz maglu. Nevjerojatno. Nije mi jasno kako mogu u rađaonu puštati takve babetine i da tako razgovaraju sa rodiljama. Drugo, rodilji treba mir. I treće zlatno pravilo, a to vrijedi i inače u životu, ali glupani nikako da shvate: ako nemaš ništa pametno za reći - šuti.

  37. #237
    Mamilyn Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    9

    Početno

    Budući da sam u bolnici bila nešto kratko, iz predostrožnsti, a i prenijela sam 8 dana,imala sam prilike upoznati i gornji kat-patologiju trudnoće, i donji kat-predrađaonu, i onda napokon i boks i babinjače ..
    Dvije riječi-oduševljena sam...Imala sam osjećaj da sam u privatnoj klinici koliko su svi susretljivi,dragi,komunikativni,profesionalni,paž ljivi... Od čistačica,sestri,babica do doktora,svi su predivni!
    Uvjeti su odlični,s obzirom na situaciju u zdravstvu... Higijena je na nivou,čak ni hrana nije tako loša kako pričaju,organizacija pregleda,posjeta,kasnije i pregleda bebaća su jako dobro posložene...

    Prvorotka sam i naravno da me pred kraj trudnoće uhvatila panika kako će taj famozni porod proteći...Boravkom u OB Karlovac izgubila sam strah i osjećala se sigurno i smireno,jedva čekajuć taj dan ...
    I onda kad je taj dan došao,budući da mi je majka priroda malo zaštekala i da sam morala na inducirani, bilo je baš onako kako sam htjela,bez ikakvog plana poroda, samo sa jednom jedinom željom-da mi sinko izađe van živ i zdrav.Zar to ne bi trebala biti jedina točka plana poroda o kojem svi tako jako razmišljaju
    I tako sam od ukupno 9 sati poroda 6 sati prehodala,procupkala uz Otvoreni radio,čučala,klečala, uz predivne babice i doktore koji su me svako malo obilazili...
    Iako smo muž i ja bili na tečaju,i dogovor je bio da će biti sa mnom na porodu,ipak sam odlučila samo mu javit kad uđem u boks i kad 'riješim posao'...Jer,vodu sam pijuckala i sama,trudove prodisavala sama,a tko će mi bolje od babica govorit što i kad treba radit ... I tako sam nakon kratke muke od nekih 1,5 sata koliko su trudovi bili neizdrživi, u jednom trudu cvaknuta (prije toga masirana-informacija za sve one koke koje idu u zagrebačka rodilišta u kojima se masira međica,da i ovdje vas masiraju,ali prvi put se izlazna vrata moraju malo proširit,bolje tako nego popucat...) ,u drugom malo stisnuta i sinko je izletio ko ribica...

    Nakon toga,na odjelu babinjača,opet predivno osoblje...Te sestre zaista zaslužuju tu titulu,jer se prema svima ponašaju kao rođene sestre iako je bio pravi mali baby boom i nije se čulo ništa osim zvonca i plača
    Zahvaljujući sintocinonu koji se dobije odmah na porodu i sestrama koje su mi pokazale tajne zanata,dojim svoju mrvicu...To mi najviše znači!!!

    Toliko strpljenja,mirnoće,savjeta,a sve uz osmijeh...Svaka im čast... I hvala na svemu..
    Posljednje uređivanje od Mamilyn Monroe : 27.12.2013. at 14:59

  38. #238

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    76

    Početno

    Bas lijepo da imas takvo dobro iskustvo....a obzirom da me to ceka za tri tjedna lakse cekam.....i sama sam imala sasvim pozitivna iskustva bez obzira na teska dva poroda......ovisi dosta o tome kako se majke same postave......jel ti muz bio na porodu ns kraju il ne ?

  39. #239
    Mamilyn Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    9

    Početno

    onda za tri tjedna drzim fige za jos jedno dobro iskustvo u ka rodilistu . ne,ipak sam odlucila da sama to obavim,bez muza tih sat vremena izgona,prije happy enda,za vrijeme tsunami trudova sam bila u transu,ni babice nisam dozivljavala,sama sam se koncentrisala na disanje i ohrabrivala se...

  40. #240

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    76

    Početno

    Evo ja mogu isto pohvaliti rodiliste i osoblje....osim jedne doktorice koja je inace i voditelj pa vsljda i mora biti malo strasnija....
    Meni je porod izmedu ostalog prosao savrseno i tocno kako sam ga zamislila pa mozda i to daje rodilistu jednu ljepsu dimenziju....al eto...cijelo vrijeme dok sam isla na ctg i preglede svi su bili uljudni i ljubazni a posebno jedna sestra-babica koja mi je na kraju i bila na porodu -hvala joj...divna je...
    Karlovacko rodiliste mi je vec treci put ostalo u lijepom sjecanju......

  41. #241

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Mamilyn Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Budući da sam u bolnici bila nešto kratko, iz predostrožnsti, a i prenijela sam 8 dana,imala sam prilike upoznati i gornji kat-patologiju trudnoće, i donji kat-predrađaonu, i onda napokon i boks i babinjače ..
    Dvije riječi-oduševljena sam...Imala sam osjećaj da sam u privatnoj klinici koliko su svi susretljivi,dragi,komunikativni,profesionalni,paž ljivi... Od čistačica,sestri,babica do doktora,svi su predivni!
    Uvjeti su odlični,s obzirom na situaciju u zdravstvu... Higijena je na nivou,čak ni hrana nije tako loša kako pričaju,organizacija pregleda,posjeta,kasnije i pregleda bebaća su jako dobro posložene...

    Prvorotka sam i naravno da me pred kraj trudnoće uhvatila panika kako će taj famozni porod proteći...Boravkom u OB Karlovac izgubila sam strah i osjećala se sigurno i smireno,jedva čekajuć taj dan ...
    I onda kad je taj dan došao,budući da mi je majka priroda malo zaštekala i da sam morala na inducirani, bilo je baš onako kako sam htjela,bez ikakvog plana poroda, samo sa jednom jedinom željom-da mi sinko izađe van živ i zdrav.Zar to ne bi trebala biti jedina točka plana poroda o kojem svi tako jako razmišljaju
    I tako sam od ukupno 9 sati poroda 6 sati prehodala,procupkala uz Otvoreni radio,čučala,klečala, uz predivne babice i doktore koji su me svako malo obilazili...
    Iako smo muž i ja bili na tečaju,i dogovor je bio da će biti sa mnom na porodu,ipak sam odlučila samo mu javit kad uđem u boks i kad 'riješim posao'...Jer,vodu sam pijuckala i sama,trudove prodisavala sama,a tko će mi bolje od babica govorit što i kad treba radit ... I tako sam nakon kratke muke od nekih 1,5 sata koliko su trudovi bili neizdrživi, u jednom trudu cvaknuta (prije toga masirana-informacija za sve one koke koje idu u zagrebačka rodilišta u kojima se masira međica,da i ovdje vas masiraju,ali prvi put se izlazna vrata moraju malo proširit,bolje tako nego popucat...) ,u drugom malo stisnuta i sinko je izletio ko ribica...

    Nakon toga,na odjelu babinjača,opet predivno osoblje...Te sestre zaista zaslužuju tu titulu,jer se prema svima ponašaju kao rođene sestre iako je bio pravi mali baby boom i nije se čulo ništa osim zvonca i plača
    Zahvaljujući sintocinonu koji se dobije odmah na porodu i sestrama koje su mi pokazale tajne zanata,dojim svoju mrvicu...To mi najviše znači!!!

    Toliko strpljenja,mirnoće,savjeta,a sve uz osmijeh...Svaka im čast... I hvala na svemu..
    bravo za tebe, neka ti je sve bilo divno, krasno, bajno, superrrr!!! al evo i ja bila u istoj bolnici, i znam ih puuuuuuuno koje su tamo bile...i jedino što mogu reć za tu bolnicu, jest činjenica da će vam gore biti kao u hotelu s 10 zvjezdica,ma sa 100!! jedino, ako i samo ako imate jako jako jako deeeeeebelu vezu!! živa istina! sav ostali obični puk, snalazite se kako znate, ovisite o volji onih kojima baš taj dan padnete u ruke i molite boga da ne rasp..... neku ili nekog, e onda ste naheb..... eto al to su samo moja zapažanja i zapažanja mnogih drugih koje su tu rodile.. pa tko voli, nek izvoli!!
    ps - čast izuzecima!! ima ih, ali su stvarno rijetki!! i samo gledate hoće im uskoro bit smjena...
    zato savjet za one koje idu gore - bez puno zahtjeva, prohtjeva, pitanja, slušaj što ti pričaju, govore, porod mora proć, i moli boga da je s bebom sve ok! sve ostalo je manje bitno

  42. #242

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    124

    Početno

    Ej cure,imam pitanje...rodila sam u zg-u al rekli su mi da konce mogu vadit i u klc-u. Jel to moram ic u rodiliste vadit,jel mi treba uputnica ili ?

  43. #243

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    124

    Početno

    Ps.- rijec je o carskom rezu

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •