Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Opet ti prištići...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno Opet ti prištići...

    Nika je stara 29 dana i prije par dana se osula po licu. Mali crveni pristici, najizrazeniji po obrazima. Nismo se zabrinuli jer smo na rodama vec procitali da se to desava i da bi trebali kroz par tjedana proci. Danas smo primjetili da pristica ima i po glavi i po vratu. Nigdje drugdje po tijelu ih nema. Temperatura u stanu je 21,5, ne oblacimo je previse pa valjda nemaju veze sa temperaturom. Da li se mogu ti "pubertetski" pristici naci i po glavi i vratu ili bi to moglo biti nesto ozbiljnije :? Da li je netko imao slicnog iskustva :?

  2. #2
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Mi Jakova umivamo jacim cajem od kamilice svako jutro i vecer vec par dana i gotovo mu se skroz ocistilo lice...

  3. #3
    lidac2004

    Početno

    nama je prdijatar rekao da kamilica moze isusiti kozu pa ako Nika ima osjetljivu kozu,mozda bolje ne dirati.
    isto nam je rekao da se ti pristici mogu pojaviti i po trbuhu,ali najbolje da pitas svoga pedijatra.
    mi smo samo umivali sa obicnom vodom i prosli su.

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    da, kamilica isušuje ali i dezinficira.
    treba probati na maloj površini.
    nama je, recimo, jako pomogla kod crvene guze jednom prilikom, ispirali smo s kamilom i sušili fenom. prošlo ko rukom odnešeno.

    obratite pažnju još i na majčinu prehranu, možda beba dobiva kroz mlijeko nešto što joj ne paše.


    treće, pazite kod kupanja možda joj ne paše sapun, ukoliko ga koristite, pa ga izbjegavajte.

    zatim, deterdžent za pranje rublja, izbacite ga ili promjenite. pazite na omekšivač, možda bi i to za sada trebalo smanjiti na minimum ili izbaciti.

    prištići najvjerojatnije jesu faza "čišćenja" bebe nakon poroda, svako dijete to ne mora prolaziti, a neki se recimo ljušte ili crvene ili imaju prištiće.

    ako vas jako zabrinjava javite se pedijatru za svaki slučaj.
    pusa Niki

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    I Filip je dugo imao te prištiće. Pojavili su se kad je bio oko tri tjedna star, a nestali su s nešto više od dva mjeseca.
    Prvo ih je bilo samo par po licu, sićušnih, crvenih, a nakon nekog vremena su izbili i po vratiću i glavici. I bilo ih je jako puno.
    U početku sam ga umivala kamilicom, a kako ništa nije pomagalo već je prištića bilo sve više na kraju sam se ipak zabrinula i odvela ga kod pedijatrice.
    Njen savjet je bio da ga ne umivamo kamilicom već samo običnom vodom iz pipe (mi smo do tad prokuhavali), i uvijek iza dobro osušimo lice i dobili smo neku kremicu koja je inače za oči, da s njom namazemo najkritičnija mjesta.
    Ne znam da li radi kreme, vode ili samo od sebe, prištići su par dana nakon toga polako nestali, s tim da smo kremom zaista mazali samo obraze gdje je prištića bilo jako puno, a ne i glavicu i vrat.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Nika ne pokazuje da ju pristici svrbe ili smetaju a nema niti jednoga po tijelu pa vjerojatno nije alergija ili nesto slicno. Malcice nas je zabrinulo kada smo ih nasli i po glavi ali probat cemo malo prati sa kamilicom kao sto rekoste..osim ako ne isusi kozu previse....
    A i prvi pregled je za koji dan..
    Mi smo s Nikom krenuli u prirodnom smijeru (maslinovo ulje, kamilica, kantarionovo ulje..), bez sampona, sapuna, omeksivaca, sterilizatora, prokuhavanja i ostalih stvari. Jedini poseban tretman je dvostruko ispiranje rublja... Da li radimo dobro, pokazat ce vrijeme. Za sada nam ide jako dobro osim tih pristica po licu.. :/
    A sta je najbolje, bas smo dan prije pricali i zakljucili kako ima lijepu i mekanu kozu i super ten kad ono iduce jutro :shock: , dijete nam uslo u pubertet

  7. #7
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja msilim da će to sve brzo proći

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I H. je imao prištiće po cijelom licu dugo, dugo, onda su se spustili na vrat. Sad ih na licu više gotovo i nema, ali su na gornjem dijelu trbuha.

    Što da ti kažem, mi čekamo da se povuku kroz nožne palce!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Ma sta je najbolje, koliko god bi mi voljeli da ih nema po licu tak nam je simpa sa tim pristicima...nekako imamo osjecaj da je puuuno starija i iskusnija..

  10. #10
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Evo, i mi usli u pubertet Nasi pristici su najprije poceli sa dva-tri bijela na nosu, onda su uslijedila dva-tri crvena na obrazima. Pa su ovi na nosu prosli, a ovi na obrazima se nakotili.
    Nego, upravo sad primjetih da ih ima i na ledjima. Sitne, bijele tockice, ne previse uzdignute. Je li i to normalno?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    1. Suhi zrak u stanu
    2. Previse utopljeno dijete
    3. Hormoni (ciscenje)

    kazu da su to tri moguca razloga. Pristici na vratu su obicno pokazatelj da je djetetu vruce ali ako ih ima i na glavi ne mora biti da je to razlog. Nama je ped. na prvom pregledu rekla "kako su dosli tako ce i proci". Nema puno pomoci osim eventualno otklanjanja prva dva gore navedena uzroka. Mozes ju prati kamilicom ali ce joj se vjerojatno isusiti koza (mi smo probali) tako da trenutno samo redovito peremo lice vodom i cekamo izlazak iz puberteta br.1...

    Srecom jednomjesecni klinci slabo vide pa mozda i ovakva zbari nekog..

  12. #12
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Evo ponovno podižem ovu temu. I mi smo izgleda ušli u pubertet jer Matija već tri dana ima po licu crvene prištiće koji su najviše izraženi na čelu i glavici. Za sada ih tretiramo kamilicom kako smo pročitali na forumu. Mene brine što on te prištiće ima već dva tjedna i po leđima i trbuhu. Kad smo pitali pedijatricu na prvom pregledu (tada ih još nije imao po licu) rekla je da bi se to trebalo povući samo od sebe. I malo se je, ali ne u potpunosti. Mene zanima do kada se bebe «čiste» i do kada su ti prištići normalna pojava?

    Imam još jedan problem. Svakodnevno mu čistimo vrat i dio iza uha, ali evo jučer mu se vrat zacrvenio. Mažem ga dječjim uljem, ali mu baš ne prolazi. Ima li netko neki prijedlog kako da smanjimo crvenilo i tako djetetu olakšamo!

  13. #13
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    probaj sa bebi puderom. Luni je odmah prošlo.

  14. #14
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    bepanthene mast ili krema za crvenilo, a za prištiće ništa nam nije više pomoglo od belobaze, a sve smo probali. nakon maanja s belobazom ten mu je porculanski. preporučam.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    I mene muče ti prištići- sitni, crveni s bijelom točkicom u sredini. Puna mi je Maksiću glava ali ne po tjemenu već uokolo, a danas sam primjetila da se spuštaju i na vrat i ramena, te 2 na licu.
    Dr nam je naručena za tjedan dana i telefonom mi je rekla da samo vodom peremo i da čekamo pregled. Ali ono što mene muči je atrebam li nakon umivanja namazati lice i glavu uljem ili ne??? Do sada jesmo mazali cijelog Maksića nakon kupanja uljem jer se ljuštio i čini mi se da bi mu kožabila presuha ako mu ne namažem lice, a kosu zbog tjemenica.

    Što da radimo?? :smajlić u pubertetu:

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Danijela, stvarno mu ništa ni ne treba.
    Čak prvih šest mjeseci je dovoljna samo voda - nikakva ulja ni šamponi, dijete niti ore niti kopa da bi se zaprljalo.
    Ako baš bude jako osut i ti se zabrineš, odi doktorici bez obzira što si naručena za drugi dan, tjedan, mjesec... To je tvoje pravo.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    I nasa Ani se osula. Izgleda prestrasno. Prvo par po obrazima, a sada na desetke po licu, glavici, usima pogotovo i vratu. A nas dvoje je gledamo u cudu. Sto puta sam citala da se djeca ciste od majcinih hormona, ali kad dodje do necega onda se uvijek pitas jel to to?! Malo mi je lakse moram priznati jer sam sada procitala da svi vasi limaci su to isto dobili s mjesec dana starosti. Taman ko moja. Sve si mislim da je kakva alergija, bila bi nemirna jer bi je svrbilo??? :? Dajte mi neki savjet.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    da ne otvaram novi topic...
    dakle, što s prištićima kod starije bebe? noa ima 8 mjeseci, i od rođenja prekrasan ten, niti jednog prištića.
    zadnjih 10ak dana lice mu je katastrofa, puno malih prištića, potkožnih, nisu crveni, nisu gnojni... perem vodom i mažem mustelom, ali sve je gore i gore. prvo se nisam brinula, mislila sam proći će, ali nije baš tako.
    od čega je sad to? hrana? da ga vodim doktoru malo mi je bezveze, ali...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    da mu nije još više od kremice?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    mislim da nije od kremice, mislila sam u biti da je od vrućine i avenove kreme za sunce, ali sunca nema već daaaaanima, opet smo u zimskoj obleki, ma nisam pametna...

  21. #21
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    podizem ovaj topic jel imamo problema s pristicima
    Mia ima osam mjeseci i prije tri dana mi se osula po celu sa sitnim pristicima nisu crveni ni gnojni ,onak sitni pristici ak me kuzite,sad nemam pojma jel je to neka reakcija na hranu,na mm i dal se trebam zabrinjavat,
    vidim da bas i nije preporucljivo isprati s kamilicom
    sta mislite o caju hrastove kore ? :/

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    dizem topic...
    imamo sitne crvene pristice po tijelu, kako gdje. povremeno se vide jace, po remeno manje..trebam li zbog tog kod pedijatra. bebac je inace ok i normalno se ponassa

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    jel možda od znoja?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •