Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: kolica - quinny buzz vs freestyle

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno kolica - quinny buzz vs freestyle

    Drage mame i buduce mame,

    Nasla sam se usred muke - prijatelji ce nam posuditi AS-maxi cosi i kosaru- quinny (onu za prvih par mjeseci) a mi trebamo kupiti osnovu kolica Smile
    malo smo gledali i prevladala su ova dva modela jer jedina imaju opciju da se beba moze okrenuti da gleda i u nas ali i u prirodu i okolis

    svaki ima svoje za i protiv, pa vas molim savjete iz iskustva

    thnks :D

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ako rolaš buzz nema kocnicu, a freestyle ima!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    buzz ima samo noznu dok freestyle ima i rucnu i noznu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Mi kupili Buzz - prva koja su mi se svidjela, još kad sam bila samo 3 mjeseca trudna. Nakon toga sam pregledala još milijun kolica, što u HR što u inozemstvu, a i preko neta, i niti u jednom trenutku nisam niti razmatrala mogućnost kupnje drugih.
    Frendica kupila Freestyle, pa kad je mala imala 2 mjeseca, otišla kupiti Buzz. Ako ti to nešto znači....

  5. #5
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Išla sam pogledati koja su to freestyile, ali ima ih više vrsta kolko vidim. Uglavnom ja bih rekla da nikako speedy iz vlastitog iskustva. A o kolicima imaš više na pdf-u nošenje djece pa pogledaj si tamo komentare.

  6. #6
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Nama su Buzz super. Još uvijek su mi najljepša što sam vidjela.
    Obožavamo ih iako u nam se gume probušile već dva puta, a stvarno je komplicirano izvaditi bujel (zračnicu), tj. lako je izvaditi ali staviti nazad...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    zanima me samo kako je sa stolicom u BUZZu?
    jel nezgodna djeci jer nema lezeci polozaj?
    jel uska kao sto djeluje ovako gledajuci?

    svese nekako vise odlucujem za BUZZ - djeluju mi laksa i ljepsa
    ali nisam sigurna kakva je udobnost za dijete?
    da li imate mjesta za staviti suskalicu ili igracku u kolica djetetu?
    kako pokriti bebu dekicom kad je hladnije?
    kakva su vasa iskustva?

    hvala na svim savjetima i pomoci!

  8. #8
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    zasto ne speedy?

    mi ih imamo i super su nam.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    speedi imaju i nasi frendovi koji ce nam dati kosaru i AS i imaju sve pohvale za njih ,ali nam jednostavno nisu toliko lijepa kao BUZZ - evo ovo je najiskreniji odgovor
    nadam se da necemo zazaliti


    kod speedija se spusta naslon ili su isto fiksna sjedalica kao i BUZZ?
    mislim da ni ona nemaju lezeci polozaj?

  10. #10
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Bili smo zadovoljni korisnici Buzza i ostajemo vječni zaljubljenici u ta kolica. :D

    Sad smo na Zappu jer smo narasli i Buzz nam je nepotreban, ali u podrumu čeka drugu bebu.


    Kupi Buzz nećeš požalit.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Ria - hvala na savjetu

    sad smo vidili da je izasla nova kolekcija 2008, boje nisu lijepe kao kod 2007 ali sam se zaljubila u gold varijantu (bez obzira sto ce biti deckic)...
    2008 kolekcija ima opciju da se gornji dio skine (onaj kao platneni) i onda ostaje siri dio ispod koji je stvarno prostran i sirok

    jjedino me sad jos strah ovog perioda izmedu 4 i 6. mjeseca bebe - sto ako preraste kosaru a jos ne smije u kolica u sjedeci polozaj?
    jesi imala takvu situaciju ?

    evo i link od gold-a
    http://www.babycare.nl/product_info....oducts_id=1203

  12. #12
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Onda trk po auto sjedalicu za buzz i problem riješen.

  13. #13
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa
    zanima me samo kako je sa stolicom u BUZZu?
    jel nezgodna djeci jer nema lezeci polozaj?
    jel uska kao sto djeluje ovako gledajuci?

    svese nekako vise odlucujem za BUZZ - djeluju mi laksa i ljepsa
    ali nisam sigurna kakva je udobnost za dijete?
    da li imate mjesta za staviti suskalicu ili igracku u kolica djetetu?
    kako pokriti bebu dekicom kad je hladnije?
    kakva su vasa iskustva?

    hvala na svim savjetima i pomoci!
    Nama nije bio problem zbog ležećeg položaja jer nikad nije spavala u njima duže od 1 h.
    Meni djeluju udobna a i šira su nego što izgledaju na prvi pogled.
    Mi smo uzeli zimsku navlaku koja nam je bila idealna, i sad je koristimo a Enola ima skoro 1,5 godinu iako mi se čini da je namjenjena za manju dječicu.

    I meni su lijepše bile boje od prošle kolekcije. Baš mi je drago što ih imamo :D

  14. #14
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Mi imamo Buzz iz one prve kolekcije gdje je sjedalo od drugog materijala i malo šire. No kako smo mi bili oduvijek sitni, nama su ta kolica uvijek bila velika Razmišljali smo bili još davno o Freestyleu i hvala Bogu da ga nismo kupili jer bi u njih mogla stvaiti 3 moje Ariane odjednom.
    Imali smo u njima mjesta i za hrpu igračaka i dekicu i zimksu navlaku, iako su mi milijun puta spočitnuli da će nam bit mala.
    Položji nisu nikakav problem, jedine situacije kad sam poželila ležeći je kad sam je kao već stariju par puta mijenjala u njima, e onda je nezgodno, sve drugo na je bilo ok.
    Vozili smo se 3-4 mjeseca u košari, kasnije u autosjedalici i onda u normalnom sjedalu i bilo nam je super.
    Ona je uvijek bila zadovoljna, i kad bi zaspala imala je lijep i normalan položaj, nikamo nije visila niti se bunila.
    Kolica su savršena za manevriranje, penjanje i spuštanje uz stepenice, ručka mi ima idealne položaje, sklapanje i rasklapanje nenadmašivo...ma ono, meni su ta kolica stvarno NO 1.
    A još ako je takav tip kolica nekome estetski privlačan, a meni jest, onda je to stvarno odličan izbor.

    E sad, svaki cio svoga konja hvali, no kad vidim moje frendice koje su kupovale po 6-7 kolica jer s njijednima nisu bile skroz zadovoljne, a nas je naš Buzz poslužio u apsolutno svemu, onda znam da nisam pogriješila što sam ih platila malo više.

    Sad imamo Zapp u vezi kojeg su me isto milijun puta ogadili, a nama su kolica zakon.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Hvala Ria na svim preporukama, i meni su BUZZ predivna kolica i djeluju mi jako lako upravljiva
    rjesila si me mojih dilema

    Freestyle mi je bio opcija samo radi tog lezeceg polozaja, to mi djeluje kao prednost, ali su 3kg teza i djeluju mi dosta glomaznija, pa mi je to nekako minus...

    jos imamo malo vremena za odluciti se, ali sve mi je srce nekako vise na srani BUZZa a sad jos kad si mi makla sumlje da ce biti premala - definitivno su mi broj jedan

  16. #16
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Ma gle, ja sam upoznala nekoliko ljudi koji imaju BUZZ i nisu zadovoljni, no ni sami neznaju reć zašto.
    Nama su ona definitvno bila dovoljno velika, s tim da mi imamo onu prvu verziju, ne znam koliko je u ovim novima sjedalo manje.
    Vozimo Punta, prije smo vozili onog najmanjeg i BUZZ nam je uredno stajao u portapak, a za Freestyle nisam baš sigurna da bi. Ona su definitivno puno glomaznija i za upotrebu, i esteski i kad se sklope.
    Kupi si suncobran i dole onu košaru i imaš savršena kolica...bar po meni.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    u novoj kolekciji, mislim da su napravili pravu stvar i spojili dvije stare kolekcije - pa ima sire sjedalo od kao plastike (neznam kako opisati taj materijal - kao za kisobran kolica), i preko toga ima navlaku od ovog kao platnenog (kojeg su mnogi popljuvali da im djeluje presinteticki - ali meni djeluje vrlo udobno i mekano za bebu, i djeluje mi lako za odrzavanje)...
    platneni dio se jednim potezom skida i ostaje sire sjedalo...
    kosaru i AS imamo, tako da nam ostaje kupiti samo footmuf,suncobran i kosaru, i mislim da cemo i mi biti zadovoljni....
    nisam jos cula nikoga tko ima freestyle, ne mogu vjerovati da nitko nema ta kolica, ali mi je drago da dijelimo misljenje....

    ali to je sve tako individualno, npr, svi hvale JANE, a dvije frendice koje ih imaju su mi rekle da i nisu bas zadovoljne sa njima...

    vazno mi je bilo dobiti info od nekoga tko ima BUZZ da mi kaze iskreno kakve su mane i prednosti , jer nazalost sama ih necu moci prepoznati sve dok ih ne kupim i ne pocmem koristiti (bez obzira sto imam iskustva sa kolicima )

  18. #18
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Od mana ljudi najčešće spominju da im se čine malena, no nitko ko ih ima to im nije rekao i nekima smeta što nemaju skroz ležeći, odnosno u zadnjem položaju noge ostaju savijene.
    Nama to nije smetalo jer nismo ni koristili taj zadnji položaj osim par puta za presvlačenje guze.

    Jane kolica su ti neusporedivno glomaznija i u vožnji i kad se sklope. A vjerujem da su i teža.

    Naš BUZZ prošao je s nama kilometre i kilometre, svaki dan smo šetali po par sati, od zagrebačkog asfalta, do peljeških makadama i plaža i nikad nismo imali pritužbu.

    Ovo ljeto u njima se vozila i 4-ogodišnjakinja i to spavala u njima. Pa kad se ona nije bunila onda fakat mislim da nema problema.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    super

    ja se nadam da cu ih ovo ljeto isprobati po zag.asfaltu , na zimu po snijegu i iduce ljeto po dalmatinskim plazama i obali

    sigurna sam da ce savrseno posluziti

    jos jednom hvala puno Ria
    ako ti jos sto padne na pamet sto bi trebala kupiti ili nabaviti samo pisi

    e,da - u beby media shopu su mi rekli (kad sam prvi put gledala) da nemaju kosaru(onu za ispod kolica - a to mi je bilo vazno)...jel to znaci da je nemaju oni ili da je mogu naruciti po zelji?

  20. #20
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj Plusic prvotno napisa
    super
    e,da - u beby media shopu su mi rekli (kad sam prvi put gledala) da nemaju kosaru(onu za ispod kolica - a to mi je bilo vazno)...jel to znaci da je nemaju oni ili da je mogu naruciti po zelji?
    Kosara se kupuje posebno, vjerovatno ti ih ima u TL a dode 100 kn.

  21. #21
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    I mi imamo Buzz i jako smo zadovoljni.
    Kosaru smo koristili skroz do 6 mjeseci, mozda bi i duze da nije bilo hladno pa je bila malo naknap kad bih je strpala sa vrecom unutra. Inace je kosara stvarno prostrana i duga, tako da bebaci uzivaju unutra ... mi smo je koristili i cijelo ljeto i nije joj bilo vruce.
    Nakon kosare smo se se ubacili na kratko u AS i sad je u sjedacem dijelu i uziva. Mi imamo kao i Ria iz stare kolekcije pa je sjedalo sire i meni se cak cini dublje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •