Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 126 od 126

Tema: I opet kakanje - ne zeli ga pustiti van

  1. #101
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    prehrana mu je ful zdrava. ok, uvijek bi mogla biti zdravija, ali smatram se roditeljem djeteta koje zaista kvalitetno jede.
    pod tim mislim raznovrsno, obavezno svaki dan jedan kuhani obrok (rucak - cuspajz, povrce s mesom, spinat uz krumpir, tjestenina sa umacima od povrca na masinovom ulju, domace juhe s povrcem, riba i slicno).
    svaki dan jede voce,ali bas svaki.
    voli ga i guramo mu ga, posebno ono sto potice stolicu tipa kruska, kivi, naranca, sok od cijedjene narance itd.
    palentu jako voli i jede ju sa sensiom cca svaki drugi dan za dorucak ili veceru.
    mlijeka popije do 3 deci, nikad vise, a nekad smo mlijecno samo na sensiji.
    ne jede cokolade, srecom nije ljubitelj, a slane grickalice tipa stapici i smokiji ne dajem.
    ujutro mi popije caj, najcesce kamilicu (sa portalakom) - dosta slatka kombinacija, malo mu i dosadila, pa sad uvodim sokice, (kršitelj koda) od sljive, prirodni sok od jabuka (mutni) vec mjesecima zna popit kroz dan.
    sokove ne smatram bas zdravim u prehrani, ali trudim se da je prirodno, ili cijedjena naranca, ili 100% od jabuke (taj otvara mnoge..) ili (kršitelj koda) sljiva.

    probala sam mu skuhati kompot od suhih sljiva, krusaka, limuna, sa cimetom - nesto pre pre fino - ja se davila u tome - on mrljao, jedva popio taj dan pol case.
    same suhe sljive nece, sok od njih isto ni pod razno.
    jedino smo dosta na bijelom kruhu i pecivnu, ali ipak ne smatram da bi to bio problem.
    pijemo i probiotik.

    kod njega je vjerojatno to sto je vec toliko ispraksao zadrzavanje, da mu 4 dana ne kakanja ne stvara big deal.

    dnevni ritam - tu smo malo losi, ali cekati njega da se pokaka - nikad nikud ne bi otisli.
    kad njemu dodje poriv, on se legne na kauc, zacas ga prodje i idemo dalje.
    na kraju se pokaka kad fakat vise nemrem drzat u sebi, kad se skupi toliko velika kolicina od cca 4 dana, a onda su to doma drame, znoj i suze.

    dobro, nije strasno. inace je vesel, cak jede zadnjih dana jako jako dobro, i ja sam se prestala nervirati.
    necu mu opce govoriti o kakanju, i stvarati presing. radimo sve kaj mozemo s prehranom i medikamentima i cekamo pregled za mjesec dana.
    Posljednje uređivanje od argentina : 30.03.2012. at 14:27

  2. #102
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    isto tako je i kod nas, zdravo se jede, s time da T. osobito voli variva i voće i povrće, dok je starija nešto više izbirljiva, i zatvor kod nje nije bilo nešto što se moglo riješiti prilagođavanjem prehrane

    ubrzo nakon uvođenja dohrane počeli su problemi jer bi ukočila nogice i nije puštala kakicu van, a kad bi se nakon nekoliko dana nakupilo i krenulo to je bilo vrištanje. samo je moja još bila beba pa sam ju mogla polegnuti, pritisnuti noge na trbuh da joj pomognem, i pokakala bi tako golem drekec da joj je koža popucala. Definitivno nije nešto što se baš može ignorirati

    Argentina, na pregledu je dr Mišak popipala trbuh i popričala s nama o navikama djeteta i dala nam pretrage koje smo morali obavit, dosta njih. Najvažnije je što je od nas tražila da do kontrole vodimo dnevnik kakanja i znatno nam je povećala Portalak.
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 30.03.2012. at 16:00

  3. #103
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    a evo ja sam sama pocela voditi dnevnik kakanja od kad smo na movicolu.

    covjece, danas je pojeo slijedece: pecivo s putrom i salicu sensie, sok s movicolom, probitok svaki dan popije, rucak priluk i pola fasiranog snicla, popodne tri kivija, vecera kuhani strukl.
    popodne opet borba protiv kakanja, malo zaprljao pelenu, ali nista od konkretne stolice.
    sutra nam je peti dan bez kakanja.

    aishwaria koliko vam je trebalo da se stvari normaliziraju?

  4. #104
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    imali smo sreće pa je portalak u pravilnoj dozi dobro djelovao, stolica je omekšala dovoljno je da ne može lako zaustaviti, i za 2-3 mjeseca je kakala redovito. Samo sam sad opet na sto muka jer trebamo skinuti pelenu i, iako piški u wc bez problema, kakanje je koma. A u jednom kratkom razdoblju je htjela na WC, čak i u vrtiću. Onda sam skužila da opet odgađa kakanje (bila je u gaćicama) i sad joj ostavljam pelenu.
    Ma kad počne normalno, svakodnevno kakakti u WC otvorit ću šampanjac
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 30.03.2012. at 21:46

  5. #105
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    tak nekak ce i nama biti, tj je...isto se popiski ujutro i navcer na wc, iako non stop ima pelenu.
    nekad nakon kaj se popiski tijekom dana veli: popiskio sam se (u pelenu).
    skinula biih ga taj cas u gace da nemamo situaciju s kakanjem.
    kontam da cu mu nuditi pelenu za kakanje kroz neko vrijeme kad ga skinem u gace, al nista prije pregleda kod Mišak.

  6. #106
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Znam da neki klinci traže pelenu za kakanje, i OK, tako bih i ja, ali ona uopće kakanje ne doživljava. Nekad kaže da joj smrdi i da ju brzo operem, ali najčešće tvrdi da uopće nije kakala. Znači isto mora biti cijeli dan u peleni, a to mi je tako žao, osobito sad kad dolazi toplije vrijeme. A opet, u pelenu se barem pokaka do kraja.
    Javi se kad obavite pregled, baš me zanima što će reći za skidanje pelene.

  7. #107
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    evo izvjestaja s pregleda.
    ja sam se bojala, ali doktorica je super, stvarno svaka preporuka.
    pricala sa mnom o svemu dok je on s tatom cekao vani, onda ga uveli, pregledala ga, naravno uz dreku, ali tako ide kod nas
    kaze da je super, lijepo razvijen, pametan i lijepo napreduje.
    nece kakati, to je njegov problem... a zasto - zakljucak je da je jednom ili dva put imao tvrdu stolicu koja ga je bolila i ne moze to zaboraviti (jer nije imao stresih situacija uopce).
    do daljnjega smo na movicolu, uz koji sad kaka svaki 2. 3. ili 4. dan.
    kaze ona, glavno da nije tvrda stolica.

    idemo dalje u obradu cisto da iskljucimo alergije celijakiju i slicno, ali 99% je to ono da si je on zapamtio da ga je jednom bubalo i sad nece, a uostalom usvojio je krivi obrazac kakanja, ne tiska van nego zadrzava.

    savjet nam je da se ne sekiramo i da ne suosjecamo s njim kad pocne cendrati jer mu se kaka, nego zivimo normalno kao da nije nije nista.

  8. #108
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    za skidanje pelene nam je rekla neka ne skidamo sad pelenu.
    nek ju ima, ak treba do jeseni i nek krene u vrtic s njom.
    a do tada ak bude bolje - super. pa mozemo pokusati.
    kaze da on mora zaboraviti na taj problem kakanja, a to ce lakse u peleni nego na tuti ili wc-u jer mu je to novo iskustvo i da ce ga sigurno unazaditi...
    eto

  9. #109
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    kako ste sad?
    evo da te utješim, moja je malena prije dva tjedna rekla da ide kakati na WC, sjela, obavila, i otada više nema nikakvih problema

  10. #110
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    htjela sam još dopisati, ali mi je isteklo vrijeme:

    ne mogu vjerovati koliko smo se mučili s tim kakanjem i kako je problem nestao od danas do sutra, kad je ona tako odlučila. Mi je nismo poticali da ide na wc, prepustili smo njoj da odluči hoće li pelenu ili wc

  11. #111

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    9

    Početno

    Tražim neku forum temu gdje se može pomoći. Moja šestogodišnja kćer se jednom pokakala u gaćice ali nisam se prestrašila jer sam mislila da je slučajno...No nije tako bilo. Ona je bila na jednoj predstavi i tamo se pokakala u gaće...A iz pelena je izišla prije tri godine jer je još kakala u gaće sa dvije i tri godine. Kupila sam joj nekakve male pelene bez neugodnih mirisa... Tjerala sam ju da kaka u wc ili u tutu. Išli smo kod bake njezine i tamo se pokakala dva puta. Onda ssam otišla s njom dječjem psihijatru. Ja sam mrzila psihijatre ali sam morala sve pokušati. Ona nije ništa psihijatru govorila samo je šutjela. Nema rješenja nigdje ne kužim....Ima još tih forum tema ali imamo dvoje starije djece od nje a ta djeca nisu imala nikakav problem s time. A nismo preživjeli s njom nikakve traume i rastavu i sl. Više se ne mogu sjetiti mogućnosti zašto ona kaka u gaće. U vrtiću joj je pobjeglo par puta pa su tete u vrtiću stavljale pelene i skinule kad bih a došla po nju. Možda je to samo neki problem. Imala je proljev svaki put kad se ukakala u gaće. Mislim da ima nekih problema s probavom, alergiju i sl.Uvijek znam kada će se ukakati jer uvijek čučne pa dok god to vidim brzo ju odnesem na wc a u sobi ima jednu tutu i njezina je najdraža igračka tamo. Kada se prvi put ukakala to je bilo na jednim krstitkma njezine sestrične. Ona je došla pokraj mene i čučnula i samo se ukakala. Ne znam što da radim sutra idemo liječniku na pregled. To joj mora pomoći jer ne postoji mogućnost koje se nisam sjetila osim te da ima probleme s probavom ako imate neki savjet osim toga javite mi odmah! Hvala!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Podižem temu: I mi mučimo muku sa kakanjem... I to sve traje evo već 8 mjeseci. Zadnjih mjesec-dva on već uspijeva trpiti i po 3 dana. Strah me da ga ne speče pa ćemo onda imati pravih problema... Da mu pustim ili da ga nakon nekoliko dana ipak potjeram na tutu (tako uglavnom radim...)

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj Tratina prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu: I mi mučimo muku sa kakanjem... I to sve traje evo već 8 mjeseci. Zadnjih mjesec-dva on već uspijeva trpiti i po 3 dana. Strah me da ga ne speče pa ćemo onda imati pravih problema... Da mu pustim ili da ga nakon nekoliko dana ipak potjeram na tutu (tako uglavnom radim...)
    i mi smo muku mučili uh kad se samo sjetim.. Više od godinu dana smo bili na portalaku i movicolu..sad unatrag 3 mj ne uzimamo ništa (smanjivanje terapije po preporuci doktorice s rebra), s tim da jako,jako pazim da svaki dan kaka jer ako preskoči taj jedan dan slijedeći joj već ide teže.. ne znam koliko sam pomogla, sretno!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1

    Početno

    moj trogodisnji sin nece tute nece u pelenu nece nikako...sve sam pokusala od cajeva ,jogurta,ulja,pa do sirupa doktora....zna da trpi isto tako 3-5 dana ...nemam vise ni ideja sta bi uradila i kako bi pokusala..pati se non-stop i kad je na tuti on trpi .kaze da ga boli...vristi placee bozee.....jede redovno zdravo voce isto tako ,mislila sam u vrticu krenuce kad vidi kako drug djeca al nista i dalje je tako ....molim vas pomazite...

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    D. ( 4.g. ) je na preporuku ped. tri mjeseca na Port.,uglavnom na 15-20 ml dnevno. Upute dr. su povećavati dozu dok stolica nebude normalna i svakodnevna , a onda postepeno smanjivati, no nama to baš tako ne ide, tako da nisam sigurna što dalje. Morat ću ju svakako zvati, no da čujem i vaša mišljenja. Npr. dođem do doze od 20 ml. i nakon par sati on doslovce ima proljevastu stolicu i baš ga napinje, drugi dan dam 15 ml misleći da je onih 20 previše i par dana bude super na 15 ml, stolica svaki dan i dobre tvrdoće nekih 5 dana , onda opet 3 dana ne kaka uopće ( unatoč dozi od 15 ml. ) i kad se pokaka opet bude tvrdo i dijete se muči. Tako da se ja stalno krećem gore- dolje, bili smo već i na dozi od 10 ml i kao što sam rekla tjedan dana je dobro i onda opet tvrda stolica, pa ja povećam dozu...Prije cca godinu dana je isto bio na Port no onda se sve brže normaliziralo. Ja smatram da je ta tvrda stolica posljedica premalog uzimanja tekućine, maleni ne voli vodu, doma žica sok i uglavnom mu dam misleći bolje išta nego ništa, premda sam u dilemi da i u tome možda griješim i da bi trebala ukinuti sok...No kako je većinu dana u vrtiću a tamo je voda koju si sam treba uzeti, ja znam da on skoro ništa ne pije tamo. Isto tako znam da u vrtiću neće kakati, sad kaže da mu tamo nikad nije sila, a prije je govorio da ne želi jer da bi mu guza prepala u školjku jer je školjka velika, pa da ne želi tražiti tete da mu brišu guzu a sam isto ne želi i tako... pa je trpio, što opet nije dobro Inače zaista raznoliko jede i nije izbirljiv. Već sam razmišljala bi li imalo smisla nositi stolicu na neku analizu, mimo ped. koja smatra da se to treba riješiti Port. i ne vidi u tome problem. Već sam sumnjala i na parazite, jer ih je nećak imao s kojim se često druži, no ped. je i na to odmahnula rukom...

  16. #116
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zaboravila sam koje doze je moj uzimao (mislim da je tema na podforumu do 3 godine), ali varirale su. Mislim da mu nikad nisu dali toliko, no on nije uzmao portalak (laktulozu), vec polietilen glikol (Miralax).

    Tvrda stolica je prvenstveno nastala zbog premalog uzimanja tekucine, a nakon toga je doslo do fisure, zatim odgode kakanja zbog boli, zatim (zbog toga) prosirenja crijeva i onda na kraju nekakanja zato sto je crijevo bilo dovoljno veliko da drzi stolicu po cetiri dana. Rijesili smo sve kroz 10-ak mjeseci stalne terapije miralaxom. Sad je preko godinu dana sve u redu bez ikakvih dodataka. Prvo i osnovno je bilo izlijeciti fisuru (nisam znala da je ima jer nije bilo krvi u stolici - pronasao ju je gastroenterolog), zatim traumu, zatim zatvor.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Cappy, ni ja s Portalakom nisam mogla curici pogoditi dozu. Ili je imala proljev ili nije djelovao. I strahovito ju je napuhavao. Sad je vec dugo na polietilenglikolu (Laksol, Macrobalance) i dobro je.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    MartinaP, jel joj to prepisao gastroenterolog ili ?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne, nije nikad isla gastroenterologu. Ja joj sama dajem. Nema drugih tegoba, osim ocigledno lijenih crijeva. Jer ona moze pojesti npr. veliku kolicinu smokava ili marelica (od cega bi i odrasla osoba dobila proljev) i opet kakati malo i tvrdo. Ona ne zadrzava stolicu, btw.

  20. #120
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nas pedijatar, a ni gastroenterolog (pedijatrijski) ne vole laktulozu. Kazu da previse napuhava, a najcesce ne djeluje dobro kao polietilen glikol.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Nama ped. rekla još mjesec dana biti na laktulozi, uz postepeno smanjivanje doze, te dakle konačan prekid, pa ćemo vidjeti. Danas sam mu dala flašicu vode da ponese u vrtić, jer se teta složila sa mnom da slabo pije tekućinu, no ne očekujem puno ni od tog poteza.

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    trebala si teti reći da mu svako malo i reće da popije vode, jer će se sam sjetiti nikad

  23. #123

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    trebala si teti reći da mu svako malo i reće da popije vode, jer će se sam sjetiti nikad
    A jučer sam joj sve ispričala, danas ću spomenuti i ovoj u drugoj smjeni, no realno mislim da ne mogu očekivati da će one voditi brigu o tome, a i kad on tako ne "voli " vodu, ja kad ga nagovaram da uzme, popije dva gutljaja i kaže da ne može više...

  24. #124
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bi li vodili racuna o tome da im doneses lijecnicku potvrdu? Nemam pojma kako hrvatski vrtici funkcioniraju.

    Inace, moje dijete je uzimalo Miralax na dnevnoj bazi preko 10 mjeseci.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nas pedijatar, a ni gastroenterolog (pedijatrijski) ne vole laktulozu. Kazu da previse napuhava, a najcesce ne djeluje dobro kao polietilen glikol.
    I prema smjernicama Hrvatskog pedijatrijskog drustva prvi izbor je polietilenglikol, ili 3350 s elektrolitima ili 4000.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    275

    Početno

    Curica za 2mj puni 3 god. Prije desetak dana skinula pelenu. Sama! Kaze mama skini mi pelenu piskit cu na solju,stavila nastavak i popiskila se. I tako cijeli dan. Htjela joj staviti uvecer nije dala. I nijednom nije pustila u gace. Sama ode sama se obuce. Ali kad kaki ne zeli ni na wc ni na tutu. Pokaki se u gace. Pustila je ja,mislim da se malo navikne prestat ce. Ali vidim da se stiska ne zeli kakiti. Kako se postaviti ima li tko slicno iskustvo

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •