Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: dječje navike

  1. #1
    tali

    Početno dječje navike

    Moja cura, 3 g. bila je do prije 4 mj. jedinica i samim time u centru pažnje kako doma tako i kod sve rodbine jer je najmlađi član. Vrlo je živa, mala mudrijašica i vrlo, vrlo zahtjevna ( pitam se tko li ju je to naucio ). Do 2 i pol godine cuvala ju je moja mama, a sada je sa mnom i malom bebom doma. U vrtic ce na jesen. Sa jednom i pol godina zavrsili smo u zaraznoj i tamo noćile i od onda ima veliki strah od doktora, plakala bi čim ugleda ambulantu. Sad se to smirilo, ali zapravo ne odlazimo doktoru jer je zdrava, a cjepljenje je tek u prosincu. Ne znam kak će reagirati. Uredno ide s nama na sekin pregled, ali onda zna da teta doktor gleda samo bebu i ne boji se. Kakva su vaša iskustva, da li taj strah nestaje ili će plakati i dalje na svojim pregledima??
    Isto tako ima jednu za moje zivce nemoguću naviku, a to je da legne na trbuh, glavu zarije u jastuk, noge prekrizi i ustegne sve misice. Scena je .... ne lijepa! Pobojala sam se da je to naznaka neke bolesti pa sam pitala doktoricu koja mi je rekla da je to oblik djecjeg samozadovoljavanja i da je to česta pojava i da će proči kroz X mjeseci. Nikad nisam čula od druge mame sličnu priču, pa ne znam da li je moje djete jedinstveno ili nitko nece pricati o tome. HELP!

  2. #2
    haligali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Ena se bojala doktora od kada je s tatom išla na cijepljenje s 2 godine. Plakala bi, ukočila se, ništa nije dala da joj se pogleda. I to je trajalo. Neko vrijeme. Molili smo, objašnjavali, potkupljivali, ali ništa nije pomagalo. Sve dok ona jednom pred ordinacijom nije rekla: mama, ja se više neću plakati. I tak je bilo. Od tada na dalje sve obavljamo bez problema. Eto, moje dijete je takvo, dok ona sama nešto ne odluči ne bi je čovjek nagovorio...
    A mislim da fazu dječjeg samozadovoljavanja svi klinci prođu na ovaj ili onaj način. Nemoj puno obraćati pažnju na to, a pogotovo pokazivati da ti to smeta, nije to ništa čega bi se curka trebala sramiti

  3. #3
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Borna je imao iskustvo sa bolnicom sa dvije i pol godine, nakon toga zazirao je od doktora jedno vrijeme ali se to polako smirilo...Pomogle su nam razne slikovnice na tu temu, dobro je što i vi vodite curu kada ide i beba.

    Ima on i sada "svojih dana" sa doktorima, recimo mrzi onaj štapić za pregledavanje grla. Dogovorili smo se da kaže doktorici da on to ne želi, svaki puta ju upozori odmah na početku i ona to prihvaća :D

    isto tako, nedavno su mu u kratko vrijeme dva puta vadili krv iz vene. Prvi puta je vrištao iz petnih žila, neki dan smo se dogovorili da, ako želi, smije plakati, naravno...samo se ne onako jako derati. I poslušao je

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Mina se nikada nije bojala dr, a za Filipa tek cemo videti.

    Mis inace cesto igramo doktora kuci, tako da ona ada ide na pregled zna sama sta treba da radi, kako da dishe, otvori usta...

  5. #5
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sven obooožaaavaa svoju doktoricu. Ne može dočekati da dođe na red, pa moramo paziti, jer svaki put kada se otvore vrata, on trči unutra i viče ja tuša-da njega sluša.
    Bio je u bolnici sa godinu dana na 2 dana, ali nikada nije pokazao znakove da je to za njega bilo traumatično.

    Što se tiče samozadovoljavanja, do sada nije pokazao nikakve naznake, ne dira se uopće po piši, a kada mu ga čistim, u zadnje vrijeme se dosta buni :?

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sorry, nisam uopće skužila da je ovo od 3-6.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •