Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kolko treba piskit i kakat?

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Kolko treba piskit i kakat?

    5 mjeseci mu je. Iskljucivo dojen. Do prije 5 dana, od rodenja, je kakao 3-4 puta dnevno, jutarnja pelena je uvijek bila popisana skroz. U zadnjih 5 dana je kakao dvaput, jucer nesto malo i danas malo vise. Znam da to i nije toliko zabrinjavajuce ali me brine sto pelene vise nisu mokre ko prije. Ujutro je sad upola manje. Nema nekih promjena u njegovom ponasanju, jede ko i dosad. Jel to normalno u ovoj dobi?

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kaj sam pogrijesila podforum il kaj? Niko nista?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Za piškanje ne znam, ali za kakanje je normalno, kao što i sama kažeš.
    Moja je isto negde pre 6. meseca smanjila kakanje, da bi se posle jako proredilo sa početkom dohrane (koju nikako nije prihvatila). Pa se unormalilo posle prvog rođendana.

    A za piškenje ne znam, ako ima manje mokrih pelena, možda samo ređe piški a više. A ako ti se čini da je količinski manje, onda ne znam, probaj mu nuditi malo češće. I kakva je mokraća? Jel tamna, jel ima jači miris?

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Normalna je mokraca, nema mirisa ni boje. Al me bas pravo iznenadi ujutro kad pelena bude poluprazna a dosad bi obavezno procurila od kolicine.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    a jmel se posle spavanja još vani ispiša?

    moj kaka više nego drugo dvoje skupa,neki dan je kahlica bila puna,a i dost piša

  6. #6
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Normalna je mokraca, nema mirisa ni boje. Al me bas pravo iznenadi ujutro kad pelena bude poluprazna a dosad bi obavezno procurila od kolicine.
    Moja curka je suha ako se ne budi, skuzila sam da ne piski u snu nego samo kad se nocu budi i doji. Mozda tvoj bebac mirnije spava nego prije?

  7. #7
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    A da lipo noći cica manje ili isto?
    Ako cica manje normalno je da manje i piški...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Nama je prva tri mjeseca po noći pelena obavezno procurila a tijekom dana je kakao 3-4 puta. S 3 mjeseca je odjednom počeo kakati 2x tjedno i ujutro pelena isto polusuha, ali bi zato prva sljedeća pelena (recimo, od 8-10) bila pred eksplozijom. Tako se nastavilo i dalje, uz normalno dobivanje na težini tako da sam to prihvatila kao normalno.

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Cica isto ko dosad, preko dana svaka 2 sata, preko noci kako kad, nekad svakih sat nekad svaka 2... Ma ustvari me zacudilo da je to tako naglo doslo, od danas do sutra on vise ne kaka 3-4 puta i pelena ujutro nije puna ko obicno. Bas se i jedno i drugo poklopilo prije 5 dana.
    Druga jutarnja pelena je puna al bila je puna i kad je ova prva bila prepuna.
    Zapravo sam se najvise zabrinula jer zadnja 2 dana ima ispade placa, primi ga jednom-dvaput dnevno i place kao da ga nesto boli al umiri se kad ga primim i nosim pa ne mogu skuzit dal ga stvarno nesto boli ili eto, malo je pospan, nervozan...nesto...pa place. Stariji je u ovoj dobi imao jaki urinoinfekt pa sad pusem i na hladno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Nama se tada i stolica odjednom promijenila, do tada je bila žuta, tekuća s puno onih "ugrušaka" a onda postala kremasta, senfasta i s manje "ugrušaka".

    Za uroinfekt - prošli smo i mi E.coli 10x5 s 3.5 mjeseca. Poslije sam puhala na sve živo...ako te to baš brine ja bih uzela onu vrećicu za urin i odnijela urin u privatni lab samo za "obični urin" (ne urinokulturu), ako jest uroinfekt to bi se vidjelo (leukociti, nitriti, proteini, sediment). To te košta oko 120 kn, mi smo tako napravili i tako otkrili infekciju pa završili u bolnici.

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Evo me opet...
    To sto nije kakao je izgleda normalno, ja bi rekla sazrijevanje probave.
    Ali sad me muci sljedece; krenuli smo s dohranom prije 2 tjedna, on sad ima 6 mj i 5 dana. U pocetku je bilo ok s kakanjem ali sad ne kaka evo vec 5. dan. A fino pojede kasicu, zasad smo probali jabuku, krusku, palentu, tikvicu i proso. Znaci nista sto nije po tablici i sto bi moglo nastetit probavi. On bude cendrav ali idu mu i zubici pa je vjerovatno od toga.
    E sad me zanima, dal mu smijem dati nesto, caj ili sok od sljiva za probavu?
    Znam da je za iskljucivo dojenu djecu normalno da ne kakaju duze ali ne znam kako je kad krene dohrana.
    A da ne otvaram novu temu tamo eto pitam tu,

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •