Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: proljev kod djece-HITNO SAVJET.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    78

    Početno proljev kod djece-HITNO SAVJET.

    neznam dali je već tko otvorio temu proljev kod djece.nemam vremena da poglednem i ispričavam se ako sam otvorila temu kao još tko od vas.hitno trebam savjet.djete ima 3 dana proljev i ništa mu ne pomaže da proljev prestane.star je 3 god i bili smo kod doktora.krvna slika ok i nismo dobili ništa od doktorice za lječenje.pije u čaju rehidromiks ali nikakve koristi.postoji li u apoteki lijek za to a da se može kupiti bez recepta?

  2. #2

  3. #3
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    i mi koristimo umesokuzo i njegovi sastojci su mi dio putne apoteke za bilo koje putovanje duže od 4 dana

    preporučam umeboshi pastu (u teglici), meni je puno bolja nego baš šljive (lakša je za čuvanje, prenošenje i klinci mi je bolje pojedu)

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja nisam to probala, ali mi se činilo jako zanimljivo
    a klasika je medicinski ugljen, njega uvijek imama doma
    moja sveki ima recept, raskuhana riža prelivena kvasinom, ni to nisam probala, ona kaže da je dobro
    jedna sestra mi je rekla žlica meda rastopljena u jako hladnoj vodi (u toploj vodi otvara), ne moram reći da ni to nisam probala, jednostavno imamo sreće da nismo skloni tim bolestima, ali zato samo vjeeečnooo šmrkavi

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    nekad su za to davali djeci crni čaj, ali dosta razblažen. Moja teta kaže da ga je dala djetetu i da je nakon dobio takav zatvor da to svijet nije do tada vidio. Ne znam ipak da li bih ti to preporučila, možda da se još posavjetuješ s nekim stručnijim. Eventualno ako ništa drugo ne upali.

    I svakako pazi da ti ne dehidrira, to može biti jako opasno.

  6. #6
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ps. sad sam preletjela onaj link gore, pa sam vidjela da se spominje čaj od kore šipka (nara). To je isto dobro, nar i rogač jako zatvaraju, samo naru je već prošla sezona i ne znam hoćeš li ga naći, ali s rogačem bi mogla imati više sreće. Isto možeš shuhati narezan u vodi pa ćeš dobiti čaj.

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dobar je i ferzym, probiotik u bočicama, nešto tipa prolife i linex, a mogu i oni, za oporavak crijevne flore

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    od ****-a ima napitak u bocicama: ORS200, od mrkve je i ok je okus!

    nije lose ni:
    jabuku naribati pa ostaviti da 'pocrni', naravno bez secera

    kroz dan jesti laganu manestricu od:
    mrkve i krumpira narezanog na kockice i s time skuhati bijelu rizu (moze i malo pastice za juhu), lagano osoliti i bez ulja i ostalih dodataka!

    piti puno tekucine, ne odjednom vec onako malo-pomalo

    i standard: dvopek, suhi stapici, bijela riza skuhana na vodi i sa malo soli ali ne ispirati i cijediti nego jesti sa sluzi, ...

    ako proljev nije obilan, moze se jesti: malo bijelog mesa skuhanog 'na leso' bez zacina (naravnmo moze malo soli); moze i banana

    kazu nije lose ni malo coca cole (ali original varijanta sa secerom), i to dnevno oko 1-2dcl, kao dobro za zeludac, sestra probala dati mladjoj kceri i kaze nije se stanje pogorsalo ali nije primjetila ni neki napredak, tako da kako tko odluci.. :/

    ma sretno..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    i zaboravila: tamna cokolada! Moze i ona za kuhanje!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Nama je ferzym bio ok.
    Od hrane banane, naribana jabuka da pocrni, dvopek, štapići, raskuhana riža, kuhana mrkva, blagi čaj od šipka sobne temperature, kasnije kad se probava malo normalizira kuhano bijelo meso, svježi kravlji sir (bez vrhnja). Bilo je toga još ali ne uspjevam pronaći popis, ako pronađem dodam.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    9

    Početno

    U vrijeme ovih viroza sa proljevom i povračanjem treba paziti da dijete ne dehidrira. zato je važno piti ili caj ili samo prokuhanu vodu ili malo coca cole, a za hranu kako im paše. Ja počnem sa dvopekom i rizom, malo slanih štapića, grisina; i ja sam crnila jabuku davala bananu i sl. Meni uvijek pedijatrica govori da nije važno koliko jede nego koliko pije. Naravno da nijednoj mami nije lako ako se proljev ili povračanje produži na nekoliko dana a dijete ne jede, ali ako ono izgleda ok i nema znakova dehidracije onda je jednostavno izmučeno od svega toga i treba vremena da krene jesti. Dobro je nakon bolesti dati prolife ili linex ili probiotic jogurte.

  12. #12
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    možda će ti se činiti glupo ali coca-cola pomaže kod proljeva, meni je preporučila i doktorica a i čula sam da ju daju i klincima u zaraznoj

  13. #13
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    možda će ti se činiti glupo ali coca-cola pomaže kod proljeva, meni je preporučila i doktorica a i čula sam da ju daju i klincima u zaraznoj

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    takav divlji proljev ti ide uz lose bakterije, jeste dali pregledati stolicu

  15. #15
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Istina cola pomaze.
    Savjet dao doktor,stari,pred penziju.

  16. #16
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..e ovako.stvar je hitna..-.imam jednu kolegicu na poslu čija curica ima 13 mjeseci i problem je u tome što ima jako česte stolice na dan-i do 10,11 puta i liječnik je odredio da nesmije ništa jesti osim neznam kako se točno zove..neki pripravak..... ....-a inače je i izgubila nešto sitno na kilaži u zadnje vrijeme...-pod kontrolom su liječnika,u dnevnoj su bolnici i sad čekaju slijedeći tjedan ako se stvar ne smiri idu baš u bolnicu..-pitanje-imala neka od vas ovakvog iskustva?..-toliko,ja ovo nabrzaka napisala.A savjetovala i njoj da se prijavi ovdje na forum da detaljno ispita.
    :/

  17. #17
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    sin 15mj.11-12kg.visok je,ne izgleda mršavo.ima 8zubi.
    vec dva tjedna proljev.ako preskoci jedan dan onda bude kremasto.bananu mu davala,ali ga ništa nije stisnulo.
    jedan dan imao 38,6temp.dala sam mu cepic,i to je to.
    on je vesel,igra se,pije puno.normalno se znoji.nije dehidrirao.place sa suzama.

    kad mu zubi izlaze,svaki put je imao proljev i odmah smo znali da je to.nikad temp.neki dan proljev,izašla jedna dvica,opet proljev odmah druga dvica.i to je taj tjedan bio proljev.
    ali njega zadnjih par dana vata nervoza oko 18sati,jako place,desni mu natecene,crvene,tvrde jako.sve trpa u usta,liže sve redom.

    sreli smo dokt na rođendanu,on je rekao ako bude loše spavao da ga onda dovedemo.ali mali je inace super.odlicne volje.ali je tad na rođendanu ronio suze.nikako ga smiriti.

    ali mene zanima,jeli ovo previše ovoliko imati proljev?.2-3tjedna.eventualno jedan dan kremastije,pa proljev pa opet malo kremastije.ali,uglavnom je proljev.
    HVALA

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    da li si mu davala probiotike? Ako nisi , napravi jednu kuru od barem 10 dana.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.08.2012. at 11:17

  19. #19
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    da li si mu davala probiotike? Ako nisi , napravi jednu kuru od barem 10 dana.
    nisam.jede jogurte vocne.
    da kupim u ducanu probiotik?

  20. #20
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U ljekarni. Pitaj magistru koji je za tu dob.

  21. #21
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    a prolife?jel to za stariju dicu.
    recu muzu da stane u apoteku nakon posla.pa nek ih pita.

  22. #22
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Moja mala je imala ceste proljeve uz rast zuba jer je gutala slinu. Nekad bi prakticki samo slina izlazila. Smrrrrrdilooooo. Bijele boje. Fuj.
    Jako je slinila i apsolutno sve gutala

  23. #23
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    biorela baby: prašak probiotik koji se razmuti u malo vode
    i svakako Enteros gel! pitaj magistru za to oboje.

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nama je odličan Linex beby prašak.

  25. #25
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    da li si mu davala probiotike? Ako nisi , napravi jednu kuru od barem 10 dana.
    puno hvala.sve sam ove preparate prepisala i poslala por svekrvi.ona ce doci prije mog muza,a i bolje ce se raspitat u apoteci.
    svaki dan sam mislila ma nece vise proliv a bome se oduzilo.
    javim kako je proslo.

  26. #26
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    kupili smo Linex baby prašak.
    zanima me,u kojem vremenu mora popiti kad mu prašak stavim u vodu.stavim mu u njegovu bočicu.ali ne popije odmah.
    razmišljam da mu dajem ponoci kad pije vodu,mliko ili sok.pa da sve popije.

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Stavi u što manje tekućine, da čim prije popije. To je 1,5 g vrećica, zar ne? Nije to puno. Mojoj curi se sviđao okus. Znali smo uglavnom na žličicu i malo vode pa dok ne popapa. A dok su izlazili zubi, Linex je bio česta "hrana".

  28. #28
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Možeš tako kako kaže Beti, razmuti u žlicu s malo mlijeka, vode, ili soka, ovisno što više voli.

  29. #29
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    sigurno su zubi sve prouzrokovali.uuuužasno slini.desni su skroz tvrde i zadebljane.
    guza se osula.išli na plažu al je plakao.vjerojatno ga peckalo,a inace obožava more.došli doma i kupali se na balkonu.i ukakio se ali ovaj put nije bio proljev.juhuuuu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •