Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 138 od 138

Tema: Pranje podova?

  1. #101
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nema poante
    nego je ne nadgledam 100% vremena, pa je ponekad uhvatim i u tome. tad ju naravno maknem. ali što je polizala, polizala je

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Jednom tjedno ide usisavanje i pranje podova, pranje kupaone. Obično mi treba sat-sat i po. Usisavanje po potrebi tokom tjedna - kako kad, to ne traje dulje od 15-20 minuta. I generalke koje idu za Božić i Uskrs, ali to je već nešto drugo - bacanje nepotrebnih stvari, vađenje robe iz ormara, itd itd, ...
    Stan nije nešto velik (oko 50m2), tako da ga se brzo očisti, pogotovo podovi. Sve prebrišem Viledin SuperMocio-m, s istim sredstvom za podove - i kupaonu, i dnevni boravak, i spavaće sobe. S tim da ga (Moccio) za parkete jako ocijedim.

  3. #103
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Spray mop iz top shopa kolegica ga nahvalila da joj je odličan. Sad je na akciji 50% ima netko?

  4. #104
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ne znam je li isto, ali ja sam lani dobila Viledin parni cistac i preporodila sam se. Inace mrzim pranje poda, totalna mi je to tlaka zbog susenja, tragova, kemije, a sad s time vise nemam problema. 2,5dc vode, suho je odmah, nema tragova i muz se snasao i ni njemu nije tlaka sad oprati pod.

  5. #105
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja kupila i predobar mi je! Potrosim 2dcl vode za cijeli veliki boravak bez tepiha...brzo...jednostavno, nema dodira sa prljavom krpom osim na kraju i nema previse vode brzo se susi.

  6. #106
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Čime oprati laminat? Imali smo neku poplavicu, pa smo uglavnom zasrali pod i sad ga treba oribati. Inače ga operem samo mokrom krpom, ali nije dovoljno. Da se ne gubim među detergentima, imate kakvu preporuku?

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Čime oprati laminat? Imali smo neku poplavicu, pa smo uglavnom zasrali pod i sad ga treba oribati. Inače ga operem samo mokrom krpom, ali nije dovoljno. Da se ne gubim među detergentima, imate kakvu preporuku?
    Moji na poslu peru laminate namjenskim sredstvom - Pronto za laminat - ovo:

    Nemam doma laminat, ali čini mi se da sam u Lidlu vidjela i W5 za laminat...

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Fali mi link na sliku sredstva za čišćenje laminata - evo ga: https://images-popusti.njuskalo.hr/d...r-27031047.jpg

  9. #109
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


    Hvala!

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pitala sam još i kolegicu - ona kaže da i u DM-u ima namjensko sredstvo za to, pa što prvo uspiješ naći...

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Uzmi limunsku kiselinu i sol. Što ćeš više.

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmi limunsku kiselinu i sol. Što ćeš više.
    Eh, ima stvari koje nisu topive u vodi i limunskoj kiselini. Za takve trebaš ulje/emulziju koja se nalazi u tim namjenskim sredstvima. marta je dugogodišnja domaćica, zna ona to. I napisala je da inače pere vodom, a sad treba očistiti malo detaljnije. To joj nije trajno, nego čišćenje nakon poplave.

  13. #113
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ima li neko ovo

    https://www.vileda.com/int/easywring...pin-mop-1.html ili ovo

    https://www.vileda.com/int/easy-wrin...ean-turbo.html

    Nisu jeftini, bar kod nas, ali ako su efikasni ne bih žalila. Ja sam inače od onih što podove pere ručno, krpa u ruke i ribaj. A kako me to mrzi tako su podovi rijetko oprani.

  14. #114
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam inače od onih što podove pere ručno, krpa u ruke i ribaj. A kako me to mrzi tako su podovi rijetko oprani.
    najbolja definicija toga mi je od sorci 3K (krpa, kanta, koljena)
    al to je i meni najbolji nacin pranja.

  15. #115
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Moja mama ima ovog prvog, ja imam zaostaliju verziju tj. obični močo...džoger..kako to već zovete.
    Neće ti ništa biti efikasno kao krpa u ruke i na koljena. Ali to je za mene prevelika cijena, pa je i močo dobar

    Za laminat ja imam neki "Emsal za laminat". Imala sam i Pronto. Ali me usred pranja mrzi mijenjati kantu s tekućinom pa prođem i pločice i laminat s Ajaxom za pločice. Ništa im nije. Za jednom možeš oprat s bilo čim (OK, možda ne baš s varikinom). BTW ja sam jednom pločice oprala Permetalom, isto im ništa im nije bilo.

    Evo, i spajka potvrđuje 3K
    Posljednje uređivanje od Argente : 14.06.2019. at 11:33

  16. #116
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Šta kaže mama, kako se pokazao?
    Imam ja taj neki stari od Vilede, onaj obični, valjda kao taj tvoj, kao i isti takav ali DM- ov.
    Meljaju po podu i nije to ta čistoća.
    Slažem se s ovim 3 K stvarno tako mogu dobro oprati mrlje.
    Od sredstava za čišćenje imam neki Pronto, zelena tekućina, pokazao mi se bolji od Emsala. A Ajax sam imala neki za pločice i laminat, koliko se sjećam nešto s bademom, on mi je ostavljao mrlje i kad čistim magičnim 3 K.

  17. #117
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Šta kaže mama, kako se pokazao?
    Kaže: "Tako-tako, metlica/krpa za ispiranje je loša"
    Više ga ni ne koristi, da joj stoji u ormaru.
    Pitam je: "A s čim onda pereš pod?"
    - "S običnom krpom i štapom s plastičnom četkom koje je još nona donesla iz Trsta"

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Šta kaže mama, kako se pokazao?
    Imam ja taj neki stari od Vilede, onaj obični, valjda kao taj tvoj, kao i isti takav ali DM- ov.
    Meljaju po podu i nije to ta čistoća.
    Slažem se s ovim 3 K stvarno tako mogu dobro oprati mrlje.
    Od sredstava za čišćenje imam neki Pronto, zelena tekućina, pokazao mi se bolji od Emsala. A Ajax sam imala neki za pločice i laminat, koliko se sjećam nešto s bademom, on mi je ostavljao mrlje i kad čistim magičnim 3 K.
    Prije pranja svakako treba usisati. Ne govorim ovo zbog vas, nego me podsjetilo na moje sinove - ufff, poderala sam jezik govoreći da se ne isplati prati pod ako nije usisan ili barem pometen. Kad nam je krepao mali ručni usisavač (nabavila novi u međuvremenu), a nije mi se dalo rasklapati veliki vodeni u tjednu - regula je bila da se prvo pod počisti SUHOM krpom od mikrovlakana, koja na sebe navuče prašinu i pobere mrvice i dlake, a tek onda se može ići prati.

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, da - za čišćenje prije pranja podova dobra mi je bila i ona gumena frizerska metla - ovo: http://www.frizerskipribor.com.hr/in...roduct_id=1013

  20. #120
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Usisavanje se podrazumijeva, samo mi se ne da poslije svakog usisavanja, kleknut i ribat pod.
    A kako je kod N. voda vječiti izvor zabave, stalno su neke fleke na tamnom laminatu.

  21. #121
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    najbolja definicija toga mi je od sorci 3K (krpa, kanta, koljena)
    al to je i meni najbolji nacin pranja.
    Ja imam oko 6-7 g. ovo s prvog linka i preporučujem.
    Odlično je i efikasno.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #122
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li neko ovo

    https://www.vileda.com/int/easywring...pin-mop-1.html ili ovo

    https://www.vileda.com/int/easy-wrin...ean-turbo.html

    Nisu jeftini, bar kod nas, ali ako su efikasni ne bih žalila. Ja sam inače od onih što podove pere ručno, krpa u ruke i ribaj. A kako me to mrzi tako su podovi rijetko oprani.
    Krivo sam kvotala.
    Dakle, imam ovo s prvog linka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja imam to s drugog linka, i jako sam zadovoljna.

  24. #124
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja sam se preporodila sa spray mopom napisala sam prije 2 god. Nedavno sam kupila i nove navlake bile na akciji. 3K nisam odavno ne sjecam se hehe

  25. #125
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    3K nisam odavno ne sjecam se hehe
    ja se mozda upgrade na 4K: kci, krpa, kanta i koljena

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja sam imala ovaj s prvog linka, ali smo potrgali štap. Sad imam neki najjeftiniji iz Spara ili Peveca, nemam pojma. Ide to ok, ali nije zamjena za 3k recimo 1x mjesečno, možda i rjeđe - 6 tjedana...

    A budući da imam svijetle fuge u kuhinji, kad se ipak odlučim spustiti na koljena, očistim ih onim proffissimo spužvicama iz dm-a.

  27. #127
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Nisam uzela nijedan, prvi mi je još skup a drugi više nije po akcijskoj cijeni. Čekat će bolja vremena ( nakon porodiljnog ).

    Spajka, onda bi kod mene moglo biti 5K, čim dovoljno porastu . Mada N. i sad voli trljati krpom po podu, kao pomaže mi. Ne želim opisati kakav pod ostaje iza nje a uvrijedi se kad ponovim za njom

  28. #128
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ajd ja s glupim pitanjem - ali nisam našla to na temi. Dakle, imam starndarni lakirani parket (onaj lamel-parket, ko i 90% stanova iz 70-ih i 80-ih) i lakiran je pred 6 godina pa je lak pomalo izgubio sjaj. S čim bi ga mogla oprati/ulaštiti pa da se malo vrati sjaj? Ima li išta za to? Inače ga perem najobičnijom vodom ili vodom s malo nekog sredstva za parket, i bude ok, ali ga trebam fotkati i trebam malo sjaja.

    Isto pitanje ako netko ima ideju za standardnu emajliranu kadu, čista je ali nekako malo žućkastog tona i bez sjaja (stara je 25g)

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd ja s glupim pitanjem - ali nisam našla to na temi. Dakle, imam starndarni lakirani parket (onaj lamel-parket, ko i 90% stanova iz 70-ih i 80-ih) i lakiran je pred 6 godina pa je lak pomalo izgubio sjaj. S čim bi ga mogla oprati/ulaštiti pa da se malo vrati sjaj? Ima li išta za to? Inače ga perem najobičnijom vodom ili vodom s malo nekog sredstva za parket, i bude ok, ali ga trebam fotkati i trebam malo sjaja.

    Isto pitanje ako netko ima ideju za standardnu emajliranu kadu, čista je ali nekako malo žućkastog tona i bez sjaja (stara je 25g)
    Ja koristim Pronto ili Lidlov klon istog - ovo https://images-popusti.njuskalo.hr/d...a-86558908.jpg

    Ako nemam, onda stavim u vodu deterdžent za pranje suđa i malo bijelog octa.

    Evo i malo tuđe pameti - ima neka fora s čajem: https://novi.ba/clanak/213832/parket...-blistavo-cist
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.09.2020. at 08:44

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Sad tek vidim da si i za kadu pitala...

    Kod svekrve često perem emajliranu limenu kadu (nije gus, tanka je). Samo dvije stvari ju očiste kako treba, a koristim ih na smjenu. Jedan vikend koristim kiselinu (sanitar ili slično, čak obična 9% solna kiselina), a drugi tjedan lužinu (domestos ili slično). Te dvije kemikalije nikad se ne smiju miješati jer varikina oslobađa klor, pa se otruješ, ali iz prakse - što ne očisti jedno, potamanit će drugo. Kiselina skida kamenac i žute naslaga, a varikina gljivice i druge biološke naslage koječega. Otvori prozore dok to radiš.

    Često mi je razmak između tih radikalnih pranja bude i 2 tjedna ili više, a također ne koristim velike količine kemikalija, da se lakše ispere i izvjetri. Imam četku (kao za nokte) s kojom ribam utore oko rupe za odvod i oko slavine. Ostalo - standardna spužva za suđe. Rukavice obavezno.

    Inače, dobra stvar je i onaj ručni parni čistač, ali sam od sebe bez kemikalija neće očistiti žutilo. Treba kadu pošpricati (imam ovo - dobro je, a nije tako agresivno kao kiselina ili lužina: https://images-popusti.njuskalo.hr/d...lidl-61770.jpg, ali samo po sebi bez vruće pare nije dovoljno).

    ***
    Nemoj previše truda ulagati u to. Napravi više fotografija i kod slikanja pazi da ne uhvatiš "kritične" dijelove, isprobaj pod različitim svjetlom (dnevno prirodno ili umjetno) da vidiš koje su fotke bolje ispale. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.09.2020. at 08:54

  31. #131
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Hvala Peterlin
    Ma oprala sam kadu solnom zbog kamenca i izribala arfom, čista je skroz ali nekako mat, vec se potrošio taj emajl... budem pazila kako slikam. I trebam neku bolju rasvjetu u kupaoni, da izgleda bolje (plocice su neke bez-sive mat, bas nekako uvijek depreaivno izgledaju, godinama me to nerviralo). Za pod probam ovo s čajem

    Za kadu probam jos varikinu - ona uvijek izblijedi sto treba :ideja:
    Posljednje uređivanje od sillyme : 22.09.2020. at 10:52

  32. #132
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Prvi slike kroz neke filtere na mobu.
    Barem aplikacija za uljepšavanje ima na izbor.
    Sve će da blista[emoji16].

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  33. #133
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi slike kroz neke filtere na mobu.
    Barem aplikacija za uljepšavanje ima na izbor.
    Sve će da blista[emoji16].

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Da ali doci ce netko i uzivo pa cu samo gubiti vrijeme na uzaludne obilaske zainteresiranih.. nije mi baš to cilj.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Stavi novi ručnik jake boje, možda kupaonski tepih, umjetnu biljčicu i sl. odvući će pogled od detalja
    ako prodaješ, ionako većina ljudi renovira

  35. #135
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da ali doci ce netko i uzivo pa cu samo gubiti vrijeme na uzaludne obilaske zainteresiranih.. nije mi baš to cilj.
    Mislim da ti je vaznije poslikati prostor, pogotovo ako je za prodaju.

  36. #136
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne prodajem nego iznajmljujem

  37. #137
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin
    Ma oprala sam kadu solnom zbog kamenca i izribala arfom, čista je skroz ali nekako mat, vec se potrošio taj emajl... budem pazila kako slikam. I trebam neku bolju rasvjetu u kupaoni, da izgleda bolje (plocice su neke bez-sive mat, bas nekako uvijek depreaivno izgledaju, godinama me to nerviralo). Za pod probam ovo s čajem

    Za kadu probam jos varikinu - ona uvijek izblijedi sto treba :ideja:
    Vidjela sam u Pevexu neko sredstvo za obnovu emajla. Došla sam u napast da s tim premažem kadu kod svekrve, ali nisam iz praktičnih razloga - treba ostaviti premaz da se suši cca 24 sata, a ako premažeš dva sloja, dođe i na 3 dana tijekom kojih ne možeš koristiti kupaonicu i moraš dobro paziti da ne upadne prašina i drugo trunje.

    Ako imaš uvjete, tj. ako u stanu nitko neće koristiti tu kupaonicu desetak dana - možda na taj način možeš jednostavno obnoviti kadu - trebaš ovo https://pevex.hr/premaz-specijalni-s...ml-323973.html, a vjerojatno i fini brusni papir i spužvasti valjčić (najmjanje dva - jedan od 5 cm za rubove i drugi od 10 cm za sredinu - po jedan držak i barem po dva valjka od svake širine, jer emajl ne možeš prati, nego se valjčić nakon upotrebe baca).

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Bok,
    mislim da nisam bas vezana za temu ali imam veliki problem...
    Dakle, trebala sam ocistiti uredski prostor koji po hodnicima ima plocice sa visokom sjajem. Nesto kao mermemr zuckasto/bijelo ali su plocice. No osoba koja je bila sa mnom je posula po njima bang za kamenac i sad su po njima ostale mrlje. Znaci mogu se spuzvom malo ublaziti al nikako do kraja da ih operem. Ima li iko ikakav savjet? Na rubu sam zivaca.
    Unaprijed hvalaa

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •