Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 88 od 88

Tema: ŽELITE LI JOŠ DJECE NAKON BLIZANACA, TROJČEKA...

  1. #51
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    dođi me vidi izbliza... dobro, jes da sam se navikla na podočnjake i to, ali ne mogu se naviknut na nedostatak energije i volje da se potpuno predam djeci i bavim samo njima cijeli dan...nije ni realno, znam, ali ipak teško prihvaćam da im se tako malo mogu posvetiti pojedinačno...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    trenutno ne razmišljam o još djece,možda kad cure malo porastu jer moj muž ima ambicija za jednog sina(ako se ne bi desila dva).

  3. #53
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    ili opet dve cure? tko zna? ma samo ti daj, znaš da ja podržavam....
    pa onda mijenjajte nickove u dupla duplica2, dupla duplica3.... e, jesam umišljena...

  4. #54
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja pominjah jednu cimericu iz porodilišta koja je ostala trudna po treći put nakon 2 devojčice od 2 i 4 godine. Tata je hteo sina i dobio ga...i još dva gratis...

    Srela sam ih letos na moru - prelepa porodica

  5. #55
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja bih trebala biti dupla_duplica2. Prva sam uhvatila red na ovom topicu

    Ili da predam/prodam titulu nekoj sa boljom krvnom slikom. Ja sa svojim trenutnim zdravstvenim stanjem sve češće imam želju da ove moje dam na mesec dana nekoj od onih prolaznica koje im se unose u facu i izgovaraju famoznu rečenicu ''Jooooj, što smo muž i ja želeli blizance ali eto...sudbina...'''

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    lijepo mi želite nema šta al uz moje dvije nepogode(od milja) ne čini mi se privlačnim,evo upravo mi laura tipka po tipkovnici,sad da si zamislim još dvoje tako...dupla duplice svaka ti čast,skidam kapu.puse svima idemo na kupanje.

  7. #57
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Duška, uz svo dužno poštovanje, ja se ne bih baš puno bunila čim ti se pojmovi 'budna deca' i 'surfovanje internetom' preklapaju. Ja ni dan danas ne mogu biti na netu kad je momčadija budna a u tom uzrastu internet mi je bio misaona imenica

  8. #58
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    i meni kao i clumsy... ako slučajno zaboravim ili nadobudno pokušam upalit komp dok su budni, samo sam si zapečatila sudbinu: tipkanje, klikanje mišem, skakanje po meni koja sjedim, otvaranje i zatvaranje CD-roma i tako dok ne poludim....

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    i kod nas je situacija počela sličiti vašima zato se ni ne javljam često.al ne kažem ja da su moje cure male napasti,nisu...samo su malo žive(neće spavati do 22h),volimo ih što su nam uljepšale živote.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    8

    Početno Curke

    Da se predstavim, mama klinkica, rođenih 10.05.07, (sad 10 mjeseci stare ).
    Zovu se Janja ( veća i tamnija ) i Tena ( manja i svijetlija ).
    Blog ako netko voli gledati fotke: http://blizanke.blogspot.com/
    Inaće taj blog sam objavila kako bi ih moja sestra i šogor koji žive u Americi mogli vidjeti.

    Što se tiće teme o kojoj se ovdje piše, baš me privukla. Zašto?
    Zato što bih htjela još djece!!! ako priroda da još blizanaca ili može i pojedinačno.... ALI jedino što me spriječava jest to što ne živimo na baš nekoj nozi......imamo prosječne plaće, ništa extra.... i bojim se da bi nam to dosta otežalo stvari. Da je malo bolja situacija, ne bih niti malo oklijevala. Zapravo, sigurna sam da kad sam objavila da nosim blizanke, prva unutarnja reakcija ljudi bila: kako će oni to financijski ! ( dobro, možda i zato što imamo još dva tornjaka i mačku ). Ali eto, sve je super ! Možda dva mjeseca nakon što sam rodila, došla mi je želja za još djecom. malo čudno, ali mislim da je to stvar prirode. Sada nakon 10 mjeseci, i dalje mislim isto. Što se tiće države i davanja, nije tako loše. Najbolje je ne oslanjati se na to i onda je super. Ništa ne oćekuješ, a opet dobiješ i onda ti je mrak! Ma, razumijem da su neki roditelji ogorćeni na državu i naknadu, ali kako kažem, mi smo se oprostili s tim i uopće nismo znali niti kolika je naknada i tako dalje i zato nam je bilo dobro.
    Dakle, ono što želim reći jest da jedva ćekam trenutak kada ću biti malo više sigurnija u nas ( mene i muža ) da nećemo imati finncijskih problema u budućnosti
    sa troje ili četvoro djece........tako da mogu Janja i tena dobiti bracu ili seku ili brace ili seke!

  11. #61
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    samo naprijed, draga!
    ne znam za prirodu, ali ako mene pitaš za iskustvo - Bog se brine za djecu, i u mom slučaju, a isto ne stojimo niš posebno, uvijek je sve posložio, i sve što je trebalo za djecu - došlo je.

    divno je da želiš još djece, da nisi umorna, nervozna i odustala od svega.
    ali - to su curice. ček da dobiš dva fakina....

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Bok dupla duplica!!!!!

    Pa, tko bi me gurao naprijed, ako ne dupla duplica!!!! :D

    Hvala ti.
    Tko zna, možda se javim za kojih 9, 10 mjeseci sa novostima!
    :D :D :D

    Vidjet ćemo još.

  13. #63
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Blizanke - samo naprijed! Razumijem te u potpunosti. Kada sam prvi puta rodila bila sam toliko zaokupljana majčinstvom i sinom da sam odmah znala da ću opet roditi . Oduvijek smo željeli troje djece. Kada sam doznala da nosim blizance, pomislila sam "To!" .
    Ni mi baš financijski ne stojimo dobro, ali kada bi se čovjek na to obazirao.. tko zna kada bih uopće rodila.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Blizanke,
    preslatke su ti cerkice, medene! Kad vec radjas tako slatku i veselu decu, onda i treba jos, sto da ne. Meni se cini da je bolje napraviti pauzu, najpre zbog poklanjanja kvalitetne paznje, a i same ce moci da priskoce i pomognu... koliko to deca mogu.
    Meni se sada dogadja da kad presvlacim jedno dete drugo rado ide da baci pelenu, ma jedva cekaju. Ili, dok ih oblacim da pronadju stvarcice i cipele koje im pripremim, a oni odmah razbacuju. Vole deca da pomognu i da budu od koristi.

    Sve najbolje

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Svaka čast Blizanke, u potpunosti se slažem s tobom, mi i nakon godinu i pol i dalje želimo još djece. Malo ćemo pričekati da vidimo kako će nam se životna situacija odvijati, i da ovi malci još malo stasaju. Nekako ćemo se financijski pokrpati,jer ako ćemo o tome razbijati glavu onda ni ovih medenjaka još ne bi bilo, još uvijek bi planirali.....

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Pitam se, da li je jednostavnije i lakse imati jedno dete pa dobiti blizance ili nakon blizanaca dobiti jos, na primer, jedno. Sinoc je sin moga brata, koji ima cetiri i po godine, prespavao kod nas i sve je proteklo u najboljem redu. Bila sam sama sa njima, deca su bila odusevljena sto je sa nama, svi su se grlili i ljubili. Govorio mi je ko sta radi dok sam im pripremala veceru, hranio je Djurdju, vodio je racuna o tome da neko ne stavlja u usta sto ne sme.. zajedno su se i kupali i opet je mnogo brinuo o njima. Takav je on i prema svojim bracama i sestri, ali meni je prijalo da sam to dozivela.

    A inace moja deca imaju histericne napade kada im ponestane snage, na srecu, naizmenicno. Jedva mogu to da podnesem, jer sam i sama na ivici placa u takvim situacijama. Ne tucem ih jer tada batine ne pomazu, cesce ignorisem dranje, vec pricam sasvim nesto drugo, a lagano se doticem osetljivih i kriticnih tema za takve momente. Uh. Mislim da se mnogo trosim.

    Ne znam kako se zivot izvede sa jos dece?

  17. #67
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Lijepo.
    Gdje ima volje, ima i načina.
    Evo, u mene ih je troje.
    Lakše mi je sada, nego dok je bilo jedno. Sad osim mene imaju i jedno drugo, bar za društvo (naravno stariji ih ne čuva niti ima kakvih obaveza, da ne pomisliš na tako nešto).

  18. #68
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    kod mene je teže. nismo svi dobili "laku" djecu ko Girica.
    ali guramo...sve je bolje.
    moji stariji zapravo imaju dosta obaveza prema malima, kad to gledam iz kuta dječjih prava i potreba.
    bilo bi lijepo da se samo igraju i ne moraju ništa. ali da li ih to priprema za život na realan način, ne znam.
    u svakom slučaju, silom prilika, moraju nekad uskočiti i kad im se možda ne da. i dodat pelenu, i pričuvat minutu dok ja nešto obavim, i dodat vodu....no nikad se ne bune, vole pomoći malenima.
    ono na što se bune jest moja pažnja koja ide puno malima, a premalo njima. i tu im dam za pravo. ali opet - ne mogu se organizirati bolje. šteta.
    baš sam sinoć s mm-om pričala kako da to skupa povučemo, jer vidim da veći pate, dugo to traje, već skoro 2 godine.

    no nemojte dat da vas to odgovori.

    mislim da puno ovisi o samoj djeci, o temperamentu. meni su dosta zahtjevni, osobito jedan stariji i jedan mlađi. traže cijelu mene, i nemoguće se podijeliti na četiri.
    ipak smo sretni jako.

    u svakom slučaju, mici, i ja se jako trošim. umorna sam.
    i koliko god bih htjela dati i više, veselim se da će u jaslice na jesen, nadajući se da ću biti odmornija i manje u stresu te da ću im se dati kvalitetnije. već je sada mnooogo bolje nego prije godinu dana.

    svim mamama duplicama!

  19. #69
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    bravo, samo naprijed! curke su prekrasne!!! svaka ti čast na želji za dječicom, to je super!

  20. #70
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Laka djeca = razvučena mama.

    Plus natalni horoskop, sigurno je to.


  21. #71
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Girice, ti si ko Elastika iz The incredibles!

  22. #72
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    To mi je i I. svojedobno rekao. 8)

    Bit će bolje i kod tebe.. kad se još malo razvučeš..


  23. #73
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    nemoj da ti pošaljem N i M na dan-dva, pa da vidimo možeš li se još rastegnut ili ćeš doć na moje....

  24. #74
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    blizanke, curice su ti preslatke. Tako su različite netko bi rekao da nisu seke ali odaju ih oči.

  25. #75
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    A šta da ti kažem, Dd..
    Za sada se djeca i ja, te oni međusobno super slažemo, a nadam se da će tako i ostati! AiR me čak i slušaju kad kažem "ne". Ma zlatanca mamina, svi trojica. Bogu hvala!

    Tebi i svim mamama duplicama i triplicama .

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Bas nesto ovih dana razmisljam o svemu ovome, pa rekoh da malo podignem temu.....
    Nedavno mi poznanica kaze : kada ti "pravljenje i radjanje" djece ide tako dobro, zasto prekidati?
    Malo me to iznenadilo, jer imam osjecaj da sam u totalnom haosu. Uglavnom se ljudi ovdje snebivaju na nasu pricu o izletima, putovanjima, gosti nas uglavnom pitaju od cega su nasi zivci i sl.
    Iskreno receno volim svoju djecu, Bog me blagoslovio......ali licno mislim da je ogromna razlika kada djeca dolaze jedno po jedno nego kada je to u duetu . Zeljela bih ja jos djece, ali moji blizanci su mi debelo utjerali strah u kosti

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Ja uopće ne mogu vjerovati da ću ovo napisati, ali da, u zadnje vrijeme često razmišljam o tome. Ne znam kaj mi bi :shock: . Al obzirom da mi je razum jači od srca to će na željama i ostati . Nemam hrabrosti za još jedno...

  28. #78
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    kad me uhvati želja, brzo odem do friških mama i malo pomazim te male mirišljave paketiće i vratim se svojim "velikim" curama sa splasnutom željom...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    dobra ideja mislim da bi moglo proći. Da, to se ustvari i meni događa...razmišljam o tome, a kad sam u prilici biti u istoj prostoriji sa bebom, nemam je uopće želje počuvati (kao što je to bilo prije ovih mojih hahara) i samo govorim "hvala bogu kaj niste više tak mali" ...totalno oprečna razmišljanja ...valjda su mi sad slatki samo na daljinu

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    na prošloj strani stoji moj post u kojem spominjem i možebitno četvrto dijete. neću reći NIKAD, ali, trenutno, sam na takvom rubu od iscrpljenosti i umora (nešto takvo napisala je duplica u gornjem postu), da sam blizu izricanja te riječi.
    ustvari, kad bih mogla uzeti 5 dana za odmor-prije svega psihički, mislim da bih mogla sve ispočetka (citiram jednu moju frendicu).

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Val da što prije dođeš "k sebi"....ja sam već neko vrijeme stvarno odmorna pa mi valjda zbog toga takve gluposti šeću po glavi ...zaboravila sam kak je bilo...

  32. #82
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    uf Val ti umori u ovoj našoj fazi (3,3 g) imaju svakojakih oscilacija, ima dana kad su krasna mala bića u koja sam zaljubljena preko moguće granice, a ima dana kad zaista mislim da je nečastivi među njima i skače iz jedne u drugu. i to je valjda tako.... :/

  33. #83
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    i ja sam trenutno toliko u komi da uopće ne razmišljam o ničemu,a ponajmanje o još djece

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    I i L su sada u uzrastu u kojem je bila A kada sam zatrudnila drugi put.
    Kad ih gledam ne mogu vjerovati da sam u ono vrijeme mislila da je A dovoljno velika i da trebamo ici na novu bebu ( mislila sam doci ce jedna , kad ono BINGO).
    Dvije godine kasnije imam duple 1,5-godisnjake i jednu 3,5-godisnjakinju. Problem je sto mi se i ona sada cini manjom nego ikada. U kuci nam je stalno stampedo, poceli smo sticati prijatelje po domovima zdravlja ( da ne kazem hitnoj).
    Mozda je i kod mene isto kao i kod Val....iscrpljenost.
    Gledam slike dok smo imali jedno dijete i one nedavno napravljene, pa mi se cini da sam za 3 godine ostarila 10.
    I ja sam spominjala cetvrto dijete, sad se bas pitam......

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ustvari, kad bih mogla roditi dijete od godine dana starosti, možda bih se i odlučila na četvrto. jer prva godina mi je najteža.

    ovako, čini mi se da ne bih mogla progurati to ponovo.

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ja bih i dalje vrlo rado jednu bebu, al pod uvjetom da imam 24/satnu pomoc koja bi s nama yivjela i bila na raspolaganju i u odgoju, i u kuhanju i u spremanju ovisno o potrebi,
    al to znaci veci stan, veca primanja..... pa cemo se za sada zadovoljiti snovima i mislima sorry na necitkom pismu imam malih tehnickih problemcica,
    pozdrav svima

  37. #87
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Imam troje hvala Bogu koliko sam i željela, tako da ne bih još djece.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    mi ćemo ih imati 4 pa mislim da nećemo više.....

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •