Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: PREDŠKOLARCI

  1. #51
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ajme, bas si morala napisat da je to za mjesec i pol :shock:
    odmah me pocne u trbuhu frkat, morat cu stvarno prvi dan skole pelene stavit

    kupljena je torba, radni stol i stolac, imamo i nesto pribora zbuksanog
    znamo da ce biti 1B, znamo i ime uciteljice

    L. nije nesto pretjerano uzbudjena, njoj je to valjda nekakav normalan slijed dogadjaja - jaslicevrticskola,
    jedino s cim nas naganja je da joj napravimo kljuceve od stana

  2. #52
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    I mi krećemo u 1. razred, ne znamo ime učiteljice, znamo da smo 1b cjelodnevna nastava.
    Dida je torbu kupio .
    A ključeve od stana već koristi .

  3. #53
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ma koristi ih i ona, al nema svoooojeeeee (necu rec da vec ima jedno tri privjeska za kljuceve pa je sad muka i koji ce bit prvi u upotrebi )

  4. #54
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Mi ne zanmo još koji smo razed, pa kako vi svi znate
    Zvaću školu
    Torbu smo dobili Scouticu staru dvije godine savršeno očuvanu pa je trebamo samo malo očistiti.
    Kupili smo Scout pernicu s jednim preklopom i još dvije ekstra olovke.
    Bili sad u inozemstvu pa nakupovali i garderobe za šminkera (ja sam jedna od onih kojoj su trenirke za tjelesni, ne za razred )
    Ja sam užasno užasno uzbuđena (ne ovako ko Ines, ali ipak... )
    I Jan jedva čeka, kaže "mama, ja ću sad svu energiju usmjerit na školu, želim puno puno učiti, da dobijem sve petice". Ah, uspjela sam stvorit neurozu

  5. #55
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    U većini škola po centru Zg rade raspored pred kraj ljeta, koliko sam shvatila. U našoj su ga napravili prije prvog roditeljskog pa smo saznali tko je u kom razredu, tko će biti učiteljice, što je s boravkom i slične informacije. Bit će još roditeljski s učiteljicom. Meni je srce na mjestu, sve se posložilo kako smo se nadali (učiteljica s kojom smo "kliknuli", strani jezik, veličina razreda) i jedva čekam početak škole, nadam se da će biti dobro. Kad V. pitaš da li se veseli školi, kaže da ne zna .

    Što se tiče pripreme, povremeno rješava labirinte i one slike koje dobivaš tako da spajaš točke s brojevima, i to onda kad želi. Učiteljica je rekla da ga ništa ne pripremam, da će biti dosta vremena u školi, da je imala jednog dečka koji nije htio ni olovku primiti na početku, a u 4. je odlikaš. Gledala sam gradivo prvog razreda, ne čini mi se da će biti nešto što neće moći savladati s vremenom.

  6. #56
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mi još ništa nemamo - niti razreda niti učiteljice niti torbe niti pernice.
    kakve su to scout torbe? ima ih kod nas za kupiti ili?

  7. #57
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam raspored po razredima nasla na stranicama skole
    za roditeljski su rekli da ce nam javiti, al nisu nista pa pretpostavljam da ce tamo negdje pred pocetak

    shoping garderobe cemo obavit tjedan prije pocetka, vec imam dogovor za austriju sa par drugih mama (isto trenirke samo za po doma i tjelesni ) - majke mi, strah me kupit joj ista prije, noge su joj svaki dan sve dulje i dulje

  8. #58
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja sam raspored po razredima nasla na stranicama skole
    za roditeljski su rekli da ce nam javiti, al nisu nista pa pretpostavljam da ce tamo negdje pred pocetak

    shoping garderobe cemo obavit tjedan prije pocetka, vec imam dogovor za austriju sa par drugih mama (isto trenirke samo za po doma i tjelesni ) - majke mi, strah me kupit joj ista prije, noge su joj svaki dan sve dulje i dulje
    ah, naše stranice su ubibože, znam kakve su vaše, lako vama
    roditeljski smo već imali, ali s vrlo malo novih informacija

  9. #59
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    mi još ništa nemamo - niti razreda niti učiteljice niti torbe niti pernice.
    kakve su to scout torbe? ima ih kod nas za kupiti ili?
    Ima Scoutica kod nas koliko voliš

  10. #60
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja sam raspored po razredima nasla na stranicama skole
    tri luce u razredu
    oce s rodjom sjedati u klupi?

  11. #61
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i ne mogu vjerovati da se ove godine u nasu skolu upisalo 15 djece vise nego prije 2 godine :shock:

  12. #62
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja sam raspored po razredima nasla na stranicama skole
    tri luce u razredu
    oce s rodjom sjedati u klupi?
    nemam pojma, nisu se izjasnili

  13. #63
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Nama je kod samog upisa i razgovora sa pedagogicom odmah rečeno da je Tara upisana u 1b razred, eto tada smo i saznali.

  14. #64
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    nismo imali roditeljski, a ni ne znamo koji smo razred.rekli su da će biti krajem 8. mjeseca obavijest na školi.

    koja je cijena scout torbi?

  15. #65
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    oko 800 kuna
    a lego je preko 1000
    to me skroz iuznenadilo jer je prije 2 godine lego bio oko 400 kuna

  16. #66
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    ne znam, sve preko 500 kn mi je zbilja too much.

    zar te torbe zaista toliko vrijede?

  17. #67
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    je, lego me iznenadio posteno (jel pricamo o istom, na cosku ilice i -cini mi se - margaretske?)

  18. #68
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    torba je kupljena.u Mariboru.
    anatomska, ima garanciju na godinu dana,s ninja kornjačama.
    dobije se i nešto kao čuturica, od neškodljive plastike.
    moje veliko dijete je oduševljeno.

    košta 57 eura, ali smo dobili povrat poreza od 10 eura.

    eto, briga manje.

  19. #69
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    super!!!!
    sljedeca briga: omoti

  20. #70
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj mislava prvotno napisa
    torba je kupljena.u Mariboru.
    anatomska, ima garanciju na godinu dana,s ninja kornjačama.
    dobije se i nešto kao čuturica, od neškodljive plastike.
    moje veliko dijete je oduševljeno.

    košta 57 eura, ali smo dobili povrat poreza od 10 eura.

    eto, briga manje.
    molim te gdje ste je kupili i koja je to marka torbe

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Jel ima neko čiji će prvašić učiti njemački?
    Mi smo htjeli, ali su nam rekli da je interes premali
    Nikola jeko voli strane jezike, pa sad ne znam kako i gdje ćemo organizirati odlazak na tečaj, kad već ide na karate i engleski ... Niti znam gdje u zapadnom dijelu grada ima njemački za malene....
    Torbu, pernicu, robu i nove cipe već imamo, jedva čekamo školu 8)
    Samo kako je krenulo bojim se da robu ne prerastemo. Od pregleda, prije 2 mjeseca je narastao 3 cm, sad je već 132 cm :shock:

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    mi jos ne znamo ni koja tocno skola. kod nas na jarunu je jedna zgrada u kojoj su dvije skole: i. mestrovic i a. stepinac. mogu birati samo oni koji vec imaju starije dijete u jednoj od tih skola pa da idu u istu smjenu. ja nisam znala da li da inzistiram da mi lara ide u mestrovic samo zbog imene ili ne, pa i nisam inzistirala. bila sam ne razgovoru i u jednoj i u drugoj skoli i obje (psihologinja i pedagoginja) su mi rekle da je sve isto i da nema nikakve razlike. stvarno sam mogla inzistirati jedino zbog imena, nikakav drugi razlog nisam mogla naci. nema razlike ni kod vjeronauka niti iceg drugog. rakle su da cemo sve moci procitait na vratima skole iza 20.08. a nemamo ni torbu, ni pernicu niti ista drugo. ma stignemo kupit torbu, a ostalo cu kupiti kad mi tocno kazu sto ce im trebati, kakav pribor i biljeznice.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    maksimir
    Postovi
    213

    Početno

    i moja K. je predškolarka!

    Za utjehu svima koje su zabrinute, moj je V. po mojoj procjeni imao jako lošu grafomotoriku. Kad sam njegove crteže uspoređivala s crtežima od druge djece, došlo mi je da se objesim. Mi smo vježbali prije škole i ja sam sva bila u komi, ali mogli smo vježbati samo onoliko koliko je on htio. Nisam ga mogla tjerati više od toga.To se vidi i danas jer stvarno ružno crta i piše.
    Ali, ima super učiteljicu kojoj očito to nije bilo prevažno. Njegove brojke i slova su i dan danas za umrijet od smijeha. Sve neke buhice, teško čitljive.... a on je super učenik!!!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Vikiikatja; i N je grafomotorika crtati je na našu sreću bio prisiljen jer je išao na engleski gdje je svati tjedan imao 2 zadaće za nešto nacrtati, pa sad ti crteži na nešto i liče...Čak sad voli crtati...
    Mi smo doma preradili nekih 6 vježbenica, inače bi bilo prestrašno...
    Birali smo, po preporuci psihologa tolerantniju učiteljicu, pa se nadam da ćemo nekako preživjeti. Sreća pa voli čitati i to mu ise dobro, sad već čita kao veliki, stigne i sve titlove na crtićima 8)
    sandam; Kod nas su iso u obzir dolazile 2 škole, ali smi ipak izabrali ovu bližu, kojoj i pripadamo, između ostalog jer su razredi mali i ima ih samo 2 po 20-ak učenika.
    OT. sandam imaš isti nick kao moja najbolja frendica

  25. #75
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    torbu smo kupili u centru Maribora, zamjetila sam ju dok smo išli prema H&M-u. Marka je Modan.

    Na vrećici piša Ajda tgovina daril.
    unutra imaju krasnih darova, ove torba su izložene ispred same trgovine, na stalku.
    bilo je i s barbie, spidermanom i batmanom.

    ako te zanima, mogu ti potražiti na melveru točnu adresu dućana.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj pikulica prvotno napisa
    sandam; Kod nas su iso u obzir dolazile 2 škole, ali smi ipak izabrali ovu bližu, kojoj i pripadamo, između ostalog jer su razredi mali i ima ih samo 2 po 20-ak učenika.
    OT. sandam imaš isti nick kao moja najbolja frendica
    ma ovdje se radi o tom da su dvije skole u istoj zgradi (2 ravnatelja, 2 racunovodstva, 1 skola ima psihologinju, druga ima pedagoginju, svaka skola ima svoje ime i dijele zgradu, prostor). znaci mi po mjestu boravka svakako pripadamo u tu skolsku zgradu, ali ne mozemo odabrati da dijete ide npr. u i. mestrovic a ne u a. stepinac ili obrnuto. a ja o skolama nista nisam uspjela bitno saznati (osim sto mi je ivarica rakla o pozitivnom iskustvu njene necakinje) pa nisam znala niti za koju skolu da se probam izboriti. jedino mi je srcu drazi mestrovicev lik i djelo od stepincevog, a to mi se cini u cijeloj prici nebitno. kad ionako ne znam niti koje su uciteljice. ali u obje skole je dobro to da su mali razredi, kazu do 20 ucenika.
    o.t. a gdje ti frendica ima taj nick

  27. #77
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sandam, zar se te dvije skole nece uskoro spajat u jednu? samo ne znam kojeg imena

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    kazu da hoce za dvije, tri godine. nadam se da ce nositi mestrovicevo ime jer je ta skola od vajkada bila mestrovic, a onda se u ratu doselio stepinac. ma meni je samo cudno i pomalo bizarno da kad me netko pita u koju ce mi skolu dijete, ja ne znam. znam adresu i to je to. ali ja sam se odlucila ne sekirati oko ovog upisa, pa makar torbu kupovale 1.9. nekako se mislim: cuvaj sanda zivce za upis u srednju skolu, vise ce ti tamo trebat. a ovdje ako bas nesto podje jako krivo, onda cemo o tom mislit i prebacivati se. sad ionako ne mogu nista predvidjeti kad mi nisu znale reci niti koje uciteljice ce voditi prvasice, jedino su znale da su uciteljice, nema ucitelja.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    joj, imam krivi smajlic na ot. o pikulicinoj frendici. trebao je biti "?" a ne smajlic. kako sam ga samo ubacila!?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    2 škole pod istim krovom e svašta.
    Kakogod sretno.
    Ja sam bila u totalnoj panici oko upisa još prošle godine, jer smo imali ne baš lijepo iskustvo pri premještanju u novi vrtić sad sam se malo skulirala...
    Glavno da mi dijete ne paničari 8)
    (sandam nick je kod jednog, recimo pružatelja telefonskih usluga)

  31. #81
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj pikulica prvotno napisa
    Jel ima neko čiji će prvašić učiti njemački?
    Mi smo htjeli, ali su nam rekli da je interes
    evo ima .
    krenut će odmah u 1. s engleskim i njemačkim (wald. škola).

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    mi još nismo školarci,ali se na njegovu inicijativu lagano pripremamo

    u posljednje vrijeme opsesivno(a moram reći da oduvijek krasno crta) vježbamo pisanje...u tolikoj mjeri strpljivo ispisuje redove u pisankama po sat i po bez prestanka da ga namjerno prekidam da ne dođe do zasićenja i kontra efekta

    prekretnica se desila kad su školarci iz njegove grupe otišli,a ostala njegova generacija,rekao mi je da je sad na njih red i da želi naučiti lijepo pisati,strašno mu je porastao interes za engleski

    vježbanjem mu se svakodnevno poboljšava grafomotorika,slova su mu jedna ke veličine,od crte do crte,to je valjda zato što ga jako ljuti ako nije kako si je zamislio

    naručila sam Malu učilicu,počinjem sa skupljanjem listića....brzo će to doći

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    ja nisam baš zadovoljna malom učilicom , nekako mi nije baš zanimljiva.
    recimo malo selo mi je puno bolje.
    s tim da mala učilica radi točno ako je komp. napravljen kako piše u uputstvima ja sam je reklamirala jer nam je pola ne radi.
    rekli su mi da kupim drugu zvučnu karticu (slabiju) svašta.

    što se tiče predškole, mi smo završili i dobili odgodu za prvi razred na moju inicijativu jer smo vadili mandule i jer mi je malo preslaba.ima sve 16 kg.
    nije bilo nikakvih problema tako da ćemo opet u predškolu.
    pa kao imate kakvih pitanja o predškoli - samo naprijed!

    radne listiće sam kupila u knjižari i mnoštvo isprintala na netu tako da se imla s čim zabavljati.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Naše pripreme za srećom odgođenu školu su još u fazi vježbanja crtanja i čitanja slikovnica. Crtanje je bilo na razini trogodišnjaka, ali vidljivo napreduje. Slikovnice čitamo mi, a dijete uživa, posebno kad mijenjamo glasove. Kad nemamo vremena ostavimo mu slikovnice pa gleda slike i sam si priča priču.

  35. #85
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    I mi krećemo u prvi razred. ne znamo koji, ali znamo da je to njemački razred, cjelodnevna nastava. T. je to sam izabrao. Čita, piše računa do 100, jedino nam je crtanje malo problem, iako je fina motorika razrađena odavno, svi ljudi imaju ogromne ruke i ćelavi su.

    meni je muka od početka škole, ne mogu vjerovati da je već tako velik...

  36. #86
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    evo i nas
    jedno vrijeme je luce intentivno vježbala, kasnije manje
    ne forsiramo ju ništa
    potičem ju sam da bude svjesna onog dobrog osjećaja kada nešto napravi i da bude ponosna na sebe
    ne idealiziram školu kao neko super mjesto; kažem da će biti dana kada joj se neće dati ići, kada će joj nešto možda biti glupo i sl.
    ali da joj škola nudi puuuno toga (onda ona ubaci kak će pod odmorom ići kupiti sok )
    razred ne znamo
    cjelodnevni, egleski odmah, a kasnije vjerovatno francuski (ja bih bila sretnija sa njemačkim; sorry, da se ne bi netko uvrijedio)
    torbu imamo
    stol je već od proljeća spreman (sada samo detalji)
    gđica se svakim danom mijenja, odrasta
    prije 10tak dana je išla prvi put sama u dućan (sve sam snimala); bilo me je strah i to sam joj priznala, ali ju i pohvalila kako je sve super napravila
    pazi na cestu
    ja ću ju furati u školu, a mm doma (nije daleko, ali želimo tako)

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •