Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: MONONUKLEOZA - beba 15 mj

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno MONONUKLEOZA - beba 15 mj

    Što reći, osim strašno! Sredinom 12 mjeseca, podigne se temperatura. Evo antibiotik-Augumentin. Pred Novu god. opet temperatura, evo antibiotik Sulotrim. Pred vikend opet tempertura: povećani LČ, osip po prsima, dijagnoza - viroza odite doma. Vikend temperatura, LČ i osip. Na hitnoj u nedjelju, to je alergija, uho je začepljeno pa ne vidim, odite doma. Isti dan-Klaićeva-krvna slika-Mononukleoza, isti dan Zarazna: Mononukleoza. Ponedjeljak: osobni doktor-to nije mononukleoza, idite ponovno u Klaićevu na krvne analize i kod otorinca u Vinogradsku. Danas potrvđeno: Mononukleoza i upala uha. Pa Vas ja molim iskustva s tom bolešću kod malog djeteta. 15-mjesečni dečko. Što da se radi? Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    samo da zamolim tumačenje nalaza krvi. Leukociti 31,7 (inače do 12). Kakva je to vrijednost, zabrinjavajuća ili pak uobičajena za takvu vrstu dijagnoze? Kkavi su leukociti kod viroze, gripe... PLZ

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    ne znam ti reci, ali nadam se da ce djecak brzo ozdraviti

  4. #4
    carmaster

    Početno

    Kod mononukleoze povišene su jetrene probe i test na mononukleozu mora biti pozitivan (radi se iz krvi).
    Sama klinička slika nije dovoljna za dijagnozu.

  5. #5
    carmaster

    Početno

    Kod mononukleoze povišene su jetrene probe i test na mononukleozu mora biti pozitivan (radi se iz krvi).
    Sama klinička slika nije dovoljna za dijagnozu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Za test na EBV idemo u ponedjeljak, ali 99 % simptoma govori o Mononukleozi. Mene zanima ta razina leukocita od 31,7 (ponedjeljak), dok je dan ranije (isto u Klaićevoj) bila 25,5. Je li ona nešto dramatično velika ili uobičajena za viroze, upale i sl? Naime, ima k tome upalu uha.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Je, jetrene probe su povišene, a oni IgG, IgM... su u okvirima za tu dob. CRP =5.

  8. #8
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    imam dijete od 10 mj. i u srijedu je dobio temperaturu i bili smo kod pedice, jedan krajnik je bio gnojan pa je dg bila tonzilitis i dobili smo augmentin. od tog antibiotika je Adrian povraćao pa smo danas opet bit kod pedice i sumnja na mononukleozu.....krvna slika ukazuje na virus a onaj test na mononukleozu će biti gotov u ponedjeljak.
    Limfni čvorovi na vratu su otečeni i dr. je rekla ako se pojavi tijekom vikenda i osip onda je to sigurna potvrda mononukleoze.

    da li netko zna kako se djeca zaraze s m. i kakav je tijek bolesti?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Virus EBV mononukleoze širi se slinom na način da netko sa klicom zdravo dijete dobro izljubi, da uzme nečiju dudu, žlicu... No sve su simptomi, dok se serološki ne potvrdi EBV virus koji je uzročnik. Simptomi MNNKLZ su povišena temperatura, natečeni LČ, natečeni jetra i slezena, osip, te angina (grlobolja i tome sl.). Našem dečku su k tome povišeni leukociti i jetrene probe, a uz to ima upalu uha. Kako je mali već od prije na antibioticima (navodno bakterija u nosu, pa nešto urinarno-kažem navodno jer je dijagnoza postavljena bez briseva i urinokulture), tako pretpostavljamo da je angina izbjegnuta, ali je bio neki osip, koji je izblijedio, da bi se pojavio neki nabubreni oko usta uha, nešto po nogama, a to pripisujemo 3. antibiotiku Zinnat kojeg pije zbog uha. Poslani smo sutra na krvnu pretragu leukocita, au ponedjeljak na zaraznu u serološki na vađenje krvi iz vene za taj EBV virus. Koliko su vašoj bebi leukociti, odnosno kakva je krvna slika?

  10. #10
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    njemu su leukociti čak smanjeni, a i neke jetrene probe su povišene a neke snižene

    u biti, ima sve simptome mononukleoze ali ja se svejedno nekako nadam da ipak nije

    da li može netko prenesti virus EBS, a da sam od njega ne oboli, znači da je samo kliconoša?

    doktorica je rekla obzirom da je pio augmentin da će mu vjerojatno izbiti osip ukoliko se radi o mononukleozi

    koliko dugo traje temperatura i grlobolja?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    I to me brine, koliko traje temperatura? Ne znam je li sve od mononukleoze ili od čega, ali od prije Božića je počeo piti Augumentin (nos), pa par dana ništa, pa Sulotrim i evo već 5. dan Zinnat (uho). U svim slučajevima je bila prisutna temperatura. Nije je imao jedino kad je pio antibiotike, ai tad se pred kraj uzimanj počela javiti. Najviša je bila 39,2 jednom a sve ostale ispod i oko 38,5, pa ti budi pametan. Za grlobolju također i nažalost ne znam. Najviše me pak smeta što s tako bolesnim djetetom čekamo satima u punim čekaonicama, ugrožavajući zdravlje i druge djece i ljudi i vlastito. Evo ponedjeljak, Klaićeva: vađenje krvi na dva mjesta, dvije čekaonice: kasnije Vinogradska ORL: čekaonica (hodnik) puna ljudi svih generacija (od malih beba do starih ljudi). Svi šmrču, kišu, kašlju (takva je ordinacija - ORL) tako da ne bi ni neprijatelja tamo ostavio. A čekanje je druga priča. Za kraj malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za ozdravljenje sviju

  12. #12
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    njemu se temperatura popne do 39.5....

    pročitala sam negdje na netu da temperatura traje 7-14 dana ali vama je to dodatno zakompicirano upalama uha i ostalog

    nadam se da će šta prije ozdraviti

  13. #13
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja kćer je imala EBV s dvije godine. Rađena joj je serologija i sjećam se da smo čeklali na nalaz par tjedana.
    Ona je imala par dana twmperaturu i povećane limfne čvorove, jetru i slezenu i ove ostale krvne nalaze također u skladu s EBV. Ne sjećam se sad točno detalja koje jetrene probe i kolika je razina točno bila.

    Znam samo da je u bolesti i nakon nje bila jako umorna i osjetljiva na infekcije. Puno, puno više je spavala, češće se razboljevala cijelo to ljeto...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    3:0 za bolešćine! Zgoditak je postigao (vjerojatno) neki virus i od jutros povraćamo i imamo proljev. Utakmica sigurno još nije gotova, pa se očekuje još golova. Dakle, uz mononukleozu i upalu uha imamo i simptome rota virusa, enterovirusa ili crijevne zaraze. To tek snimka treba utvrditi (uzorak stolice, bili na zaraznoj.). Evo kronologije posjeta bolnicama od nedjelje: Dežurna ambulanta, Klaićeva, zarazna. PON: Pedijatar, Klaićeva (2 mjesta), Vinogradska); UTO: Klaićeva samo nalazi, SRI: Vinogradska, Pedijatar, Klaićeva samo po nalaze. PET: Pedijatar. SUB: Zarazna -doma. Više od 10 puta po čekaonicama punih, a kakvih, nego bolesnih ljudi. Pa tko ne bi dobio barem 3 komada????? Možda već pomalo gubim živce, ali vjerujem da ćemo smanjiti rezultat i na kraju izvojevati pobjedu.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    Jao jao jao... Ne mogu ti nista pametno reci osim drzi se stara!

  16. #16
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    a jooooj...pa kud sve na vas.....
    drži se i mislim na vas

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    U subotu dakle zbog povraćanja i proljeva bili u Zaraznoj, u nedjelju dobio temperaturu i zbog nikad tako tužnog i umornog raspoloženja otišli u 18 h opet na Zaraznu. Ostali na infuziji jednom bocom do 02:00. Već danas je imao 10 proljeva. Do sad nije povratio. Nešto popije, nešto pojede. Bojim se da to nije dovoljno zbog tolikih proljeva, odnosno gubitka tekućine. Koliko to traje, kad možemo očekivati poboljšanja, znam da je teško prognozirati, ali nam treba malo nekog svjetla... Treba nam što više iskustva drugih, da možemo prema tim iskustvima procijeniti kud sve to vodi.

  18. #18
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    mi smo prošli mono s 18 mjeseci, također uz visoke neobjašnjive leukocite i 2 kombinirana virusa, ebv i citomegalovirus. mononukleoza je tako reć ok, paziti na hranu, mirovanje i to je to ukoliko nema visoke temperature, ali dalje nisam istraživala jer je nismo imali(temperaturu)
    sama po sebi nije strašna samo što ruši imunitet pa se sad na vas ljepi svašta . mi smo pokupili teški bronhitis uz početak upale pluća.
    doc na zaraznoj nas je smirio i rekao da dosta djece unutar prve 2 godine preboli mononukleozu a da se nije ni znalo - kaže 70%. mi nebi ni otkrili da nam pedi nije dala vaditi krv prije sumameda za bronhitis.
    također mislim da je rekla da samo medazol - antibiotik - dolazi u obzir kad je riječ o monon. te da se drugi antibiotici nebi smjeli davat :/ . medazol valjda pokosi crijevnu floru tako da se daje kad je naljepi nekakav streptokok ili sl. tj, u krajnjim slučajevima
    šaljem i velike ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Joooj ljudi, da znate koliko znače vaše riječi podrške, utjehe i savjeta. samo da napomenem, supruga je s djetetom, a ja, otac, istražujem i kominiciram kad uhvatim malo vremena. I još kratke jadikovke sa suzama: uz sve gore navedeno u zadnjih tjedan-dva, s proljevom i povraćanjem je 'otišla' veš mašina i crijevo za tuš. Za sad. Očekujemo nošto 'novo'.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Drzte se, ja vam drzim fige za srecu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Drzte se, ja vam drzim fige za srecu

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Mojoj Annabel su sumljali na mononuklezu kad je imala 15 mjeseci da bi na kraju ustanovili da je sve bilo od cjepiva MoPaRu koje je dobila 2 tjedna prije toga. Naime navodno je dobila rubeolu od cjepiva.

    Da se niste kojim slucajem cjepili.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Nismo se cijepili, pa nije od toga. danas na zaraznoj na kontroli bili su nalazi stolice: Rota virus pozitivan, adeno virus negativan. Od jučer ne povraća, ali i dalje ima proljev. Nekako je bolje volje i nadamo se da ide na bolje

  24. #24
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj homeremoh prvotno napisa
    Nismo se cijepili, pa nije od toga. danas na zaraznoj na kontroli bili su nalazi stolice: Rota virus pozitivan, adeno virus negativan. Od jučer ne povraća, ali i dalje ima proljev. Nekako je bolje volje i nadamo se da ide na bolje
    joj, grozno, baš vas je sve pokosilo
    sad će to krenuti na bolje, vidjet ćeš

    Adrianu je definitivna dg mononukleoza, ali temperatura je pala, pa je odmah lakše....
    da li ti je netko rekao koliko su djeca zarazna za okolinu? ja svima govorim da ne dolaze da se oni i djeca ne zaraze...do kad tako?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Da, da dobro pitanje, koliko su zarazni? nešto je pedica rekla - 3 tjedna, a ja sad ne znam, jel od trenutka dijagnoze, početka bolesti ili kad od trenutka kad sam pitao... Što se oporavka tiče, samo da ne dobije temperaturu, to me nekako najviše muči, jer to je znak da nešto nije u redu. Također nam je nejasno, pa bi volio dobiti odgovor: je li moguće da se zarazio od osobe (djeteta) koji nema mononukleozu, a taj virus nosi u sebi a da ne zna, odnosno može li dijete imati virus mononukleoze kojeg širi, a da se pri tome sam ne zarazi?

  26. #26
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj homeremoh prvotno napisa
    je li moguće da se zarazio od osobe (djeteta) koji nema mononukleozu, a taj virus nosi u sebi a da ne zna, odnosno može li dijete imati virus mononukleoze kojeg širi, a da se pri tome sam ne zarazi?
    navodno postoje ljudi kliconoše...znači oni koji ne obole ali prenose virus

    a što je djece koji prenose virus tiče, navodno jako puno djece preboli mono a da nema nikakvih simptoma ali pretpostavljam da su zarazni za okolinu

  27. #27
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Moja malena curica također dobila Mono, bili smo evo 5 dana u bolnici i danas je točno 7 dan pustili su nas doma.. prestala joj je febra i začepljen nosić..meni nisu zabranili slatkiše, samo su rekli ne masno i začinjeno.. ja joj davam Hipove sokiće jer ih voli piti, slatkise smanjeno i trudim se da jede sirovo voće po cijeli dan i kuhano lešo.. međutim nije odusevljena sad sa tom nikako začinjenom hranom pa smo na mukama da to pojede.. e i da stalno spava po par puta a kad je budna stalno govori da joj se spava... tek su nas u utorak naručili da nam vade krv, da šaljemo za Zg, kao da provjere sa sigurnošću taj EBV virus..
    Drage mame koliko to traje kod dvogodisnjaka, svuđe čujem kraće kod male djece? Dajem joj probiotik od twin laba sa colostrumom, po apotekarki najbolje nesto za imunitet i naručila sa matičnu mliječ... jeli to dovoljno, mogu li išta još napravit?

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Evo vas opet. Nadam se da je tvoja princezica dobro. Vidim da priča, da li su vježbe pomogle i sve je motorički u redu? Znam da si bila jako zabrinuta kad je bila mala.
    S mononukleozom nemam iskustva i nadam se da će ti se javiti netko tko zna što treba.

    Mislim da ju ne trebaš siliti da jede više nego želi. Već će početi papati kad se skroz oporavi. Javi se, ako stigneš, da vidimo da je skroz ozdravila.

  29. #29
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Jest to poglavlje je zavrsilo i bas bih svim mamama koje imaju sličnih problema rekla da se netrebaju brinuti kao i ja da stvarno sve prođe i kao da nikad nije ni bilo tu... ali ajde ti to shvati kad ti se prvi put dogodi nesto takvo... uglavnom priča super, velika je i pametna cura... ali eto sad nas je to snašlo, blijeda je baš jako, i jutros ima proljev iako joj davam probiotik, neki sa colostrumom, navodno najbolji u apoteci.. nadam se da ne griješim sa tim probiotikom jer sam ga uzela na svoju ruku... sad mi i mm, žali se da se osjeća užasno i leži ako i on dobije tek sam onda u jadima...

  30. #30
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Jest to poglavlje je zavrsilo i bas bih svim mamama koje imaju sličnih problema rekla da se netrebaju brinuti kao i ja da stvarno sve prođe i kao da nikad nije ni bilo tu... ali ajde ti to shvati kad ti se prvi put dogodi nesto takvo... uglavnom priča super, velika je i pametna cura... ali eto sad nas je to snašlo, blijeda je baš jako, i jutros ima proljev iako joj davam probiotik, neki sa colostrumom, navodno najbolji u apoteci.. nadam se da ne griješim sa tim probiotikom jer sam ga uzela na svoju ruku... sad mi i mm, žali se da se osjeća užasno i leži ako i on dobije tek sam onda u jadima...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj homeremoh prvotno napisa Vidi poruku
    samo da zamolim tumačenje nalaza krvi. Leukociti 31,7 (inače do 12). Kakva je to vrijednost, zabrinjavajuća ili pak uobičajena za takvu vrstu dijagnoze? Kkavi su leukociti kod viroze, gripe... PLZ

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •