Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: jako bolno ritanje

  1. #1
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno jako bolno ritanje

    dakle, otvaram poseban topik jer ovo je nevjerojatno. sad sam (tek) u 26. tjednu. ova beba kad se rita, to je toliko bolno da moram ovdje pitati ima li vas jos sa slicnim iskustvom. lupa u mjehur, cini se kao i u zeludac (odjednom mi postane muka), to su trzaji kao da je na boksackom treningu. sinoc me toliko mlatila u mjehur da me bolilo kao da ce ga probiti. pocela sam se tresuckati u krevetu maltene kao da imam napad epilepsije da prestane jer sam mislila da necu izdrzati jos koji udarac. u prvoj T ni priblizno tako, mali se ritao ali puuuuno njeznije, lakse. bojim se da mi ova beba ne raspara utrobu.

    ajmo cure, da vas cujem, ima li tko jos gladijatora? pazite, tek je 26. tjedan. sve mi je bed kako ce tek biti kasnije?!?! ponekad mi se cini da ima zivcane napadaje kao npr. moji otac i sestra, pa me trese sve u 16. jel to uopce normalno, takva silovita aktivnost? bojim se da nije neka bolest. help!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    mikka...stvarno ne znam. Zvuči baš bolno Mene moj mali još ugodno škakljuca..Nadam se da se to neće baš toliko promijenit .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja sam 24 tj pakad me udari zvijezde vidim...a isto prvi malac je udarao ali ne tako strašno...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Moja curka je uglavnom, ali uglavnom ok. No znala je pedalirati po mjehuru i jajnicima da sam ja mislila ili da ću se upiškiti iste sekunde ili riknuti od boli kad zvekne jajnik. To su joj inače moja dva omiljena organa. Ja sam pak bila u strahu da ne zavoli moje bubrege jer sam čula da je najbolnije kad igraju nogomet s bubrezima.
    Na žalost, čini se da ćeš se morati strpiti. Ja ti sa svojom uobičajeno porazgovaram kad me tako lupa, kao da se ljutim na nju. Ne znam da li djeluje, ali navodno bebe čuju u tibici.
    A što se tiče trzaja, to su normalne kretnje - i moja ima te "živčane" ispade ali tako se bebani kreću :D

  5. #5
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    a ja pomislila da je moja dosta živahna Jako mi je aktivna, lupa me, no nemam takve bolove kao što si ti Mikka rekla da imaš...očito je bebač vrlo vrlo živahan :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    8

    Početno

    Ja sam danas ušla u 38mi tjedan, i ova moja medvedica me dosta lupa, čak ponekad toliko da se trese cijeli madrac na krevetu ispod mene. Meni to nije ni neugodno ni bolno, nego simpa, mala je pravi sumo borac.....
    Međutim, u zadnje vrijeme, otkako se spustila, dakle desetak dana u nazad, me zna zveknut u živac negdje u preponi tako da vidim sve zvijezde, ali to je rijetko i trenutačno, tako da se ne zabrinjavam previše.

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne znam. mozda hoce da se stalno krecem? najgore je navecer, kad legnem u krevet, pa pocne bombardiranje. cini mi se i da reagira na brata, kad on jase po meni onda se isto sutira, kao da bi htjela igrati nogomet s njim.

    jel postoji mogucnost da ti beba takvim ritanjem napravi neke ozljede?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Moja beba mene tako jako udara da nekontrolirano jauknem na opće čuđenje svih prisutnih,ovo mi je peta beba i nijedno nije tako jako udaralo da boli.
    Ali eto valjda je jako živahno.
    To sam poćela osjećati jako rano,a sad sam u 35 tj. i mislim da ću jedva izdržat.

  9. #9
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    ja sam u 34 tjednu,i moja se rice ko luda....najvise me lupa sa strane.....a nekad tako zaboli kad se okrece koliko je duga i siroka...

  10. #10
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    I ova moja je puno živahnija od prve bebe.
    Navečer legnem u krevet na bok i trbuh mi skakuće :shock:
    Nije mirna ni sat vremena, nekad skoro uspijem uloviti i nogicu kad poviri van. Točno vidim koji dio tijela se miče, znam u kojem je položaju i kak je okrenuta.

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja vidis nemam pojma s cim me lupa. vjerojatno nogama i sakama :/

    ili glavom

    ali boli, za ne vjerovati. mislim nisam ja neki pekmez pa da se zalim na sicu. ovo su stvarno opaki udarci. najvise su me zabrinuli ti u mjehur preksinoc, stvarno sam imala filing da ce mi ga probusiti, ili istjerati van kroz onu rupicu za pisanje :/

  12. #12
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Glavom upire u mjehur, stopalima pokušava moj želudac potjerati još koji cm gore da si napravi još mjesta. Jučer smo snimali kak izviruje po trbuhu. I ako se zgrbačim kad sjedim, dobijem par udaraca da se ispravim. Mala trenerica Još kad se sjetim da sam mislila da je prvi bebač živahan

  13. #13
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    mikka ja ne moram uopće više niš pisati, ti sve napišeš i za mene
    Dakle, isti su. Nisam se još tu pojadala jer ne stignem a i mislila sam da me nitko ne bi ozbiljno shvatio.

    Inače, Patrik je bio isto vrlo živahan, non stop u pokretu ali ovaj je :shock: kad šusne. Najčešće me zaista boli. Vrlo često imam filing da će izletit van kak se jako (i nisko) gurka, pa se sav spusti i rita ko na rave partiju, pa ode gore i skroz u jednu stranu, pa na drugu i bum u želudac.. ma zvijezde vidim.
    A to kaj veliš kad čuje brata - fakat - ko na centrifugi! Ima valjda još puno mjesta pa brije.

    I moram priznati da ga puno jače osjetim nego prvog klinca, iako mi je posteljica ovaj put sprijeda pa kao ne bi trebalo bit jako.. Nema to izgleda neke veze..

    Morat ćemo ih upoznati kad propužu

  14. #14
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Meni je bio strašno neugodan i bolan osjećaj zadnjih tjedana trudnoće; N. je bila nogama okrenuta dolje, k tome sam još bila otvorena, lupala bi me nogicama dolje po "ostacima ostataka cerviksa". Imala sam doslovno osjećaj da joj je nogica vani... strašno

  15. #15
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    hm, Tiwi, bojim se da bi ovo mogla biti "million dollar baby" :/

    upoznavanje moze, samo se bojim da nekog ne isprebija, ako ovako nastavi

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Pozdrav svima na ovom topicu Znači ima vas još, sad mi je lakše, hehe...Ova moja 3-godišnjakinja koja se pokazala kao hiiiperaktivna cura bez riječi "stanka" u riječniku se ritala upola toliko ko bebačica koju sad već 27 tjedana nosam u trbuhu. Tako se rita da, ako se po tome može vidjeti bebin temperament, mene je ove bebe strah! Pa valjda se i duplo jače rita no što se seka ritala, za ne vjerovat. Pleše brerakdance unutra ili šta? Inače jako nisko nosim pa već danima na svaku čašu vode moram jednom ići piškit, osim ak me prije ne stigne ritnuti-onda moram ići ravno po suhe gaće

  17. #17
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa da, mogu ti reci da se i ja pribojavam ove bebe, ako je ritanje znak kakav ce biti karakter. valjda nece biti sizika ko ovi moji sestra i stari.. mali je prilicno "smiren" koliko se to moze reci za frajera od godinu i pol. ali ova.. boze dragi. bas me zanima kakva ce biti.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    pa da, mogu ti reci da se i ja pribojavam ove bebe, ako je ritanje znak kakav ce biti karakter. valjda nece biti sizika ko ovi moji sestra i stari.. mali je prilicno "smiren" koliko se to moze reci za frajera od godinu i pol. ali ova.. boze dragi. bas me zanima kakva ce biti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    10

    Početno

    .. boze dragi. bas me zanima kakva ce biti.[/quote][/quote]

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    10

    Početno

    I meni je Ines ovih dana iznadprosjecno aktivna. Tjesim se sto sam vec u 36. tj. pa ce uskoro i tome doci kraj. Mozda ima nesto i u ovom vremenu. Ili u punom mjesecu? Ha,ha,mali vragolani. Kako bi to izgledalo kada ih ne bi osjetili?
    Pozdrav svim ludicama i njihovim mamama.

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Joj kad se samo sjetim... Nisam spavala ni u trudnoci a ne spavam ni sad kad sam ga rodila. Nevjerovatno je aktivan, nogama i rukama udara sve oko sebe i tocno takav je bio i u trbuhu. Snimila sam s kamerom kako mi trbuh skace i obecala sam da cu to pokazat njegovoj buducoj zeni!

  22. #22
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    jednom sam povratila od udarca
    i sad me od dragosti zvekne da mi dodje plakat.
    nisam mimoza

  23. #23
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Moji su oba lupali i sad su takvi al mlađi je lupao malo više.Čak i dok bi stojala i prala suđe lupali su.
    Najgore mi je bilo kad su gurali tj kao da se istežu pa od pupka do grudi pucalo, bolilo kao da će se sve rastrgnuti,..i sad me zaboli kad se sjetim.
    Tad mi je moglo pomoći jedino da ležim i da se i oni opuste.

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    hi hi, meni ova najvise podivlja kad legnem.. a nemrem bas stajati, trcati i hodati cijeli dan i noc

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    36

    Početno

    mene je isto druga beba ubijala

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    132

    Početno

    Potpisujem vas. I isto je drugi u pitanju. I već sam par puta bila na rubu da odem na hitnu, misleći da mu nekaj je kak divlja
    Kažu da će se isti trend nastaviti i kad se rodi, jer je već sad ovo pokazatelj karaktera. Nastradale smo...

  27. #27
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    moj dr je rekao MM i meni kako radi vec skoro 20 god i kako ovako aktivno dijete, kao sto je nase, nije jos imao priliku vidjeti!
    ako je to pokazatelj njegovog karaktera, a ja sam uvjerena da je, mislim da znam kako cu opet biti prekrasno mrsava

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    31

    Početno

    i meni je malac otprilike tada poceo ludovat u roku 2 3 dana.i do danas nije stao.sad sam 37 tjedan.a buba samo jace a kad se nagura pod rebra i gurne nogice ne mogu nista.lezim kao buba svaba suze idu cekam da popusti i da me muz pridigne.mislila sam da nesto ne valja i da pati beba al ako nas ima vise sa takvim bebama pretpostavljam da je to ok-pozdrav

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    blago vama šta imate tak živahne bebe.
    meni je moja nekak premirna u zadnje vrijeme.
    tu i tamo se pomakne, poškaklja me s nogama po jetri, stisne mi mjehur i to je to. doktori kažu da je sve u redu s ali ja se ipak brinem.
    vi koje imate born to be wild bebe bar ste sigurne da su žive & zdrave.

    sva sreća idem sutra na kontrolu, jedva ćekam...

  30. #30
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj nikailuka prvotno napisa
    Potpisujem vas. I isto je drugi u pitanju. I već sam par puta bila na rubu da odem na hitnu, misleći da mu nekaj je kak divlja
    Kažu da će se isti trend nastaviti i kad se rodi, jer je već sad ovo pokazatelj karaktera. Nastradale smo...

    Oooo da,
    nastavljaju lupati.
    Mene su lupali u stomaku a i sad im sasvim dobro ide.
    Mirni su samo kad imaju temp. na moju žalost.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    a čujte sad ovo, jedne noći me toliko bolio bubreg da sam na kraju završila na hitnoj, toliko me bolio da sam mislila da imam bubrežni napad a kad ono ništa, bebač se malo naslonio na krivo mjesto

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Podizem ovo i pridruzujem se klubu. Zna me tako zveknuti da hocu pasti s nogu. Pa jos krene upiranje - smirim ga samo kad kleknem sa rukama na podu i trbuhom prema dolje...
    Strasno!

    PS - ja nemam prag bola, ja imam Ajfelov toranj bola ali ovo je nesto toliko neugodno da jedva cekam da se porodim...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

    Početno

    I moja malena zna me baš jako lupati po mjehuru i po utrobi i baš bude jako naugodan osjećaj, a nekad i na van toliko lupa da se vidi preko majice i debljeg poplona s kojim se pokrijem, a tek smo u 26 tjednu. Nije tako svaki dan, ali dosta često. Inače osjetim ju skoro pa kroz cijeli dan mišicu malenu.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

    Početno

    Eh, zaboravih još napisati. Ginić mi je na zadnjem pregledu (prošli tjedan) rekao da ću od sljedećeg pregleda (za 3 tjedna) dobiti nekakav papir na koji ću morati pisati svaki dan pokrete bebe kako ju osjetim da se miče i lupka.
    Ima netko iskustva s time i što je to točno?

  35. #35
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja imam baš čudno iskustvo s ovom bebom; kao da je trbuh premali za nju. Ne rita se ona divljački, ali znate onaj osjećaj kad vam je negdje tijesno - svaki pokret ko jedva ima mjesta, plus ti pokreti su tak nekak čudni - kao da svaki put kad se miče razmiče nedovoljno raširene mišiće, kožu, sve živo - i to me boli, ne mjehur, jajniici ili nešto.
    S prednje me strane boli - i često se moram namještati skorz ispravno da ona ima mjesta - s prednje strane - ak sam skvrčena - upre nečim - nogicom ili sl. i ne može dalje - dok se ne namjestim - pritisak ne popušta - doslovce kao da joj put otvori tih par cm koje joj dam promjenom položaja. A kad se miče u trbuhu dok sam ja skvrčena - doslovce kao da vrtiš neki veliki objekt u maloj zdjelici...

    Ono, stvarno mislim da trebam veći trbuh... kak se to dobije?

    Baš me zanima što će ginić reć na sljedećem uzv-u?

  36. #36
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    blago vama šta imate tak živahne bebe.
    meni je moja nekak premirna u zadnje vrijeme.
    tu i tamo se pomakne, poškaklja me s nogama po jetri, stisne mi mjehur i to je to. doktori kažu da je sve u redu s ali ja se ipak brinem.
    vi koje imate born to be wild bebe bar ste sigurne da su žive & zdrave.

    sva sreća idem sutra na kontrolu, jedva ćekam...
    Sada sam tek 9. tjedana trudna, tako da iskustva s ritanjem nemam. Ali u 1T sam, moram priznati, ponekad bila pomalo zabrinuta što je bebica bila tako mirna. A kad se rodio - 100 na sat. Tako i danas, 34 mjeseca poslije. Mislim da tu nema pravila.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Ja imam baš čudno iskustvo s ovom bebom; kao da je trbuh premali za nju. Ne rita se ona divljački, ali znate onaj osjećaj kad vam je negdje tijesno - svaki pokret ko jedva ima mjesta, plus ti pokreti su tak nekak čudni - kao da svaki put kad se miče razmiče nedovoljno raširene mišiće, kožu, sve živo - i to me boli, ne mjehur, jajniici ili nešto.
    S prednje me strane boli - i često se moram namještati skorz ispravno da ona ima mjesta - s prednje strane - ak sam skvrčena - upre nečim - nogicom ili sl. i ne može dalje - dok se ne namjestim - pritisak ne popušta - doslovce kao da joj put otvori tih par cm koje joj dam promjenom položaja. A kad se miče u trbuhu dok sam ja skvrčena - doslovce kao da vrtiš neki veliki objekt u maloj zdjelici...

    Ono, stvarno mislim da trebam veći trbuh... kak se to dobije?

    Baš me zanima što će ginić reć na sljedećem uzv-u?
    Tako nekako izgleda i kod mene. Gin mi je rekao da je to u drugoj trudnoci normalno jer je materica zapravo mnogo veca nego u prvoj. Dakle, beba ima dovoljno prostora, ali ga ti nemas

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Kada odprilike tata osjeti te udarce bebe?
    Ja sam sada 19+2 i beba se miče i to svakim danam sve jače i jače a tata je nestrpljiv da i on malo više sudjeluje u upoznavanju.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Ja sam imala bolno ritanje pod kraj trudnoće,odnosno rodila sam u 37 tj.Kroz cijelu trudnoću nisam imala sa tim problema ali 3 dana prije poroda užas,stvarno je ritanje jako bolilo.Dal se pripremao na izlazak neznam,ali mi ritanje bilo :shock: .Narodio se sa pupčanom vrpcom 3 puta omotanu oko vrata.Ja mislim da se omotao onda kad je trajalo to ritanje jer tj dana prije poroda doc na uzv ništa nije vidio :/

    ________

    D 1998.
    I 2007.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Ja sam sada 37 tjedana i par dana..i bebini pokreti su mi bas bolni. Nisu bas precesti ali kad se javlja bas je gadno. Imam osjecaj kao da me netko bas sjece po mjehuru necim ostrim. Ili da ce mi se rebra poispadat van. Nekad mislim da cu na pupak rodit. Boli i vise mi lisi kao na nekakve trzaje.
    A unazad par dana traju duze, nekad po pola sata osjecam kako se namjesta. :?
    Sve je to normalno, jelda?
    Joj,blizi se temin...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Moja mala djevojčica ima talenta za lupanje po mjehuru ali i ( s oproštenjem na izrazu ) - guzi. I to naravno blizu ionako bolnih hemeroida.Ponekad mi se učini da će mi izletjeti mokraća koliko su udarci oštri i jaki. Nekad je nelagodno, a nekad je podnošljivo i ok. Mislila sam da nosim nisko ali mi je dok. rekao da nije tako već da je to jednostavno refleks ritanja. Veli da je dobro dok nije bubreg ili jetra jer jetra ima tanku opnu ( ak sam dobro skužila ) No, kakav sam pegula sigurno ću i to doživjeti. Sve u svemu brzo joj oprostim jer smo je dugo čekali.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    moj deckic je isto jako aktivan i to bez pravila kada... lupa me dok hodam,stojim,sjedim,lezim,..
    sad smo na 34+2
    najsmjesnije mi je kad legnem i onda lupi nogom u cicu i ona zaplese ( a da vam ne pisem da mi je D kosarica premala vec odavno)...
    ja i MM se smijemo da vjezba za nogometnu karijeru

  43. #43
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Mikka kak si u zadnje vrijeme ? Kod nas nema baš nekog smirivanja. Što je veći i jači to jače i osjetim lupanje, guranje i ritanje. Kao da je na treningu. Danas me prvi put opalio u rebro :shock: I opet je nadrapala desna strana, isto kao i s Patrikom, samo je ovaj počeo dosta ranije.

    Inače, mene uz ovo bolno ritanje muče i prilično jake BH kontrakcije i u zadnjih par dana žestoki grčevi u nogama. No to je druga tema (odoh u pretražnik..)

  44. #44
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ej, Tiwi, ok sam hvala na pitanjcu. mala se rita regularno, nekad me trese a nekad je u granicama normale. ne znam imam li i ja te kontrakcije, jedino nekad osjetim da ne mogu doci do daha pa pomislim da je to to, samo da ih osjecam drugacije nego sa F.

    inace sve 5, trbuh mi je malo kao nize i drugaciji je nego u prvoj pa mi se teze namjestiti. konstanta je jedino to da mi je u obje T daaaaleko udobnije na desnom nego na lijevom boku. a budim se spavajuci na ledima :/ , to mi nije bas jasno.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Meni je bio strašno neugodan i bolan osjećaj zadnjih tjedana trudnoće; N. je bila nogama okrenuta dolje, k tome sam još bila otvorena, lupala bi me nogicama dolje po "ostacima ostataka cerviksa". Imala sam doslovno osjećaj da joj je nogica vani... strašno


    I ja imam te iste probleme! Probala sam pitati prijateljice koje su rodile da li su imale slicni dojam, ali kad opisem kakav je to osjecaj... zvuci smijesno.
    Naime, ja sam bila na serklazi, i neki put imam feeling kao da mi nogama bubnja po tom savu, i kao da ce ispast van. Uzas!
    Neki put osjecaj je kao da nogama lupa po nekom medu-prostoru izmedu guze (moje) i p...e. Ne svida mi se!!
    Onda legnem pa malo gladim ili ceskam trbuh, i najcesce se okrene (ili barem prestane lupat po tom mjestu).
    Inace mi se isto tako zna smjestit negdje na povrsini trbuha, tako da je tvrd ko kamen, i ko da glavom upire iznutra... totalni smijeh! To mi nije neugodno, samo to "veslanje" po savu

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    110

    Početno

    26. tjedan a mali udara ko lud. trbuh mi skače na poslu dok sjedim...kad mi postane naporno dignem se i skakućem 10sec, onda se smiri i prestane. ekipi u sobi prvo bilo čudno, sad znaju da ga smirujem i stvar pali...navečer u krevetu stalno nešto pipka iznutra

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Ja sam u 32-om i bebač mi je i inače jako aktivan ali sada osjećam da je ojačao i kad me lupi između rebara prestanem disat. Ali čak i udarci mi nisu toliko strašni ali kada se upre na neko mjesto ( mjehur, želudac, sredina prsnog koša ) i to traje satima onda se osjećam kao da ću se raspuknut. Neki dan ležim na trosjedu i pomislim kako me steže grudnjak ispod prsa i onda skužim da ga uopće nemam nego me malac pritišće
    A MM obožava. Može biti skoro miran satima a onda kad mu čuje glas poludi. MM se rastapa a ja umirem. Sa bolnim smješkom. Neki dan sam ga lijepo zamolila da ušuti jer se nije dalo izdržati. Malac kao da je krenuo trčati ukrug po trbuhu.

  48. #48
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Jedva čekam to cure moje vjerujte mi, ponekad sam zamišljala o tome. Inače sam bila u postupku IVF pa valjda kužite zašto

  49. #49
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Pepita, uskoro bi i ti mogla osjetiti prve pokrete. Kao da imaš malu ribicu u trbuhu. Ja sve čekam kad ću osjetiti izvana, da i tata može sudjelovati u pokretima svojeg djeteta. I sve si mislim ako se sad već tako osjeti, kako će tek biti pred kraj...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Ja sam u 25. i nas malisha se rita poprilicno.. tako da se nekad jednostavno trgnem.. nekako, nije bolno, ali intenzitet udarca je poprilican, ali za sada izgleda ne pogodi u mesto gde boli.. a besiku kad sutne, ne boli, ali bolje da mi je wc u blizini

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •