Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 164

Tema: Upomoc - strije

  1. #101
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Iskreno, zapravo ni sama ne znam što bih mislila o tim kremama, ja sam se mazala u obje trudnoće običnim bademovim uljem i nisam nimalo popucala (ali su mi zato noge pune proširenih kapilara). Držala sam se one-bolje spriječiti... Pomoglo ili ne, barem si miran jer znaš da više od toga i ne možeš (odnosno, možeš paziti i na kg). Ali, mojoj se frendici s tim strijama dogodilo nešto baš čudno - pet dana poslije poroda (do tada nije imala nijednu) cijeli joj je trbuh popucao, iako je bebonja već bio vani!? (A to se dogodilo i mom frendu iz srednje-u jednoj je fazi dogurao do stotke i u kratkom razdoblju jako smršavio - tek su mu se tada na rukama pojavile strije). Moja derm. kaže da je dobro mazati se nekom kremom i do mjesec dana poslije poroda. Kako god, dobro je znati, pa kome se da, nek' se maže.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    da li postoji cura koja je prije trudnoće imala strije a da ih je u trudnoći izbjegla....ja ih naime idemam dosta po guzi i unutarnjoj strani nogu....strah me da nema šanese da izbjegnem strije u trudnoći, jer sam im očito sklona.

    Naime, nisam sklona mjenjanu težine, a opet ih imam

  3. #103
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Evo JA. Imam ih na unutarnjoj strani bedara. U početku prve trudnoće se namazala par puta, pa skontala da je to besmisleno, drugu trudnoću se nisam nikako mazala, strija - nijedna jedina.

  4. #104
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Ja sam sebi naručila Fissanovu kremu iz inozemstva, ne znam zašto sam se za nju odlučila, nekako mi ostalo da je prije puno žena bilo njome zadovoljno dok je bila na tržištu, pa kažem ajmo probati..

  5. #105
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj principesa prvotno napisa Vidi poruku
    da li postoji cura koja je prije trudnoće imala strije a da ih je u trudnoći izbjegla....ja ih naime idemam dosta po guzi i unutarnjoj strani nogu....strah me da nema šanese da izbjegnem strije u trudnoći, jer sam im očito sklona.

    Naime, nisam sklona mjenjanu težine, a opet ih imam
    j sam im sklonajer ih imam od puberteta i mislila sam kad sam prvi puta bila trudna da ću sve popucati,ali mazala sam se fissanovom kremom i nisam dobila ni jednu novu-trudničku.<E sada je li to to kreme ili nešto drugo ne znam....

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    j sam im sklonajer ih imam od puberteta i mislila sam kad sam prvi puta bila trudna da ću sve popucati,ali mazala sam se fissanovom kremom i nisam dobila ni jednu novu-trudničku.<E sada je li to to kreme ili nešto drugo ne znam....
    Gdje ste nabavile tu fissanovu kremu? Danas sam trazila u Trstu pa nema.

  7. #107
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    bademovo ulje, i za sad nema ni jedne strije, a punih 38 tt. do sad sam dobila 13 kg,pa je mozda i to razlog, mada znam neke koje su popucale i sa manje.
    rtg, davno sam ti poslala jedan pp....

  8. #108
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Zna li netko koliko košta vichy protiv strija?

  9. #109
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj principesa prvotno napisa Vidi poruku
    da li postoji cura koja je prije trudnoće imala strije a da ih je u trudnoći izbjegla....ja ih naime idemam dosta po guzi i unutarnjoj strani nogu....strah me da nema šanese da izbjegnem strije u trudnoći, jer sam im očito sklona.

    Naime, nisam sklona mjenjanu težine, a opet ih imam
    Ja imam svjetle strije na bedrima iz puberteta a u trudnoći nisam dobila ni jednu, stoga nema pravila

  10. #110
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj rtg prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ste nabavile tu fissanovu kremu? Danas sam trazila u Trstu pa nema.
    imaš ih u Austriji i Njemačkoj i čini mi se u Poljskoj.ali lako možeš nabaviti i preko e bay

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Gdje se kupuje mustela krema i od kad se može koristiti? U apoteci sam pitala za vichy ali mi je magistra rekla da se ne smije koristiti prije 4. mj. trudnoće (sad sam 9 tjedana). Ne znam...vjerojatno ću do daljnjeg koristit samo bademovo ulje jer ono nije štetno a kasnije preći na nekaj konkretno. Inače,sklona sam strijama tak da mislim da ću ih teško skroz spriječiti...

  12. #112
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    U prvoj t. mazala se uljem pšeničnih klica iz Aromateke - fenomenalna stvar! Mazala revno i prošla bez ijedne strije iako sam ih prije T imala par (ne znam od čega, niti sam nešto posebno visoka, niti sam brzo izrasla, a bogme ni nakon druge-treće godine kada sam bila bucka, nisam imala viška kila...).

    Sada, krenula s uljem pšeničnih klica ponovo, ali MM kupio neku drugu marku pa mi miris uopće nije odgovarao, prešla na maslac za mame i bebe iz l'occitane-a (ili kako god se to već piše) koji je fenomenalan i za svaku preporuku!
    Ali, zadnjih 6 tjedana na mirovanju i uz preporuku minimalnog "prčkanja" po trbuhu pa se mažem jaaaaako rijetko i rezultat u vidu par novih strija je tu!¨

  13. #113
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    U prvoj t. mazala se uljem pšeničnih klica iz Aromateke - fenomenalna stvar! Mazala revno i prošla bez ijedne strije iako sam ih prije T imala par (ne znam od čega, niti sam nešto posebno visoka, niti sam brzo izrasla, a bogme ni nakon druge-treće godine kada sam bila bucka, nisam imala viška kila...).

    Sada, krenula s uljem pšeničnih klica ponovo, ali MM kupio neku drugu marku pa mi miris uopće nije odgovarao, prešla na maslac za mame i bebe iz l'occitane-a (ili kako god se to već piše) koji je fenomenalan i za svaku preporuku!
    Ali, zadnjih 6 tjedana na mirovanju i uz preporuku minimalnog "prčkanja" po trbuhu pa se mažem jaaaaako rijetko i rezultat u vidu par novih strija je tu!¨
    Ja sam prije koji dan kupila ovo ulje psenicnih klica u Aromateci i odlično mi je! Ženskica mi je rekla da ga mogu kombinirati s uljem sjemenki grozdja i bademovim.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Ima ko mozda kakvu frisku preporuku za kremu protiv strija?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj Lee Loo prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ko mozda kakvu frisku preporuku za kremu protiv strija?
    i mene ovo zanima. u trudnoći nisam ništa popucala, ali sam se iz rodilišta vratila ko zebra

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Ajoj :D

    Ja se iskreno nadam da one cjene preko 200 kn ne stoje jos uvijek.. toliko bome nedam

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj Lee Loo prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoj :D

    Ja se iskreno nadam da one cjene preko 200 kn ne stoje jos uvijek.. toliko bome nedam
    ja sam spremna dati do 200

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    kaj fali zebri?

  19. #119
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Meni je super Mustela. Istina, dođe preko 300 kn ali iz četiri trudnoće nemam ni crtice na sebi pa mi nije žao kunica.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Bila sad u ljekarni.. nude afroditinu nocnu i za dan po 96 kn. To sam uzela.. sve ostalo preko 200

  21. #121
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    bitno da koža nije suha, sad bila to krema od 50 ili 300 isti je vrag
    A i ako je genetika odlucila da imas strije mislim da nema te kreme koja ce pomoci. Ja u cijeloj trudnoci nisam dobila ni jednu i mazala sam se ko luda, a nakon poroda sam ih dobila malo po grudima, tako da đaba to mazanje

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Imam ih samo kod reza od slijepog crijeva...

  23. #123
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja imam strija po tijelu ko u prici. Sve su nastale u pubertetu.
    S obzirom na to, bila sam pomirena da cu u trudnoci nadopuniti svoju kolekciju i strijama po trbuhu
    Ostala sam nemalo iznenadena kad sam prosla bez ijedne!
    Mazala sam trbuh Biobazom i to je sve.
    Mislim da je tu ipak rijec o kvaliteti koze, a hidratacija pomaze da koza ne svrbi ali ne sprjecava pojavu strija.

  24. #124
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj strategija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super Mustela. Istina, dođe preko 300 kn ali iz četiri trudnoće nemam ni crtice na sebi pa mi nije žao kunica.
    Koliko si ju dugo koristila, cijelu trudnoću ili si počela nekad kasnije? Ja je isto koristim, svi koji su je koristili baš je hvale...

  25. #125
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja ovaj put koristim samo bademovo ulje, i to par kapi razmažem nakon kupanja po mokroj koži i po potrebi upijem višak ručnikom.
    Prvi put sam odjurila po mustelu, pa onda sam koristila i neko ulje protiv strija kojem se više ne sjećam imena,
    ali samo sam se mastila, a o odjeći da ne pričam :/
    s dolaskom djeteta sam se počela više informirati i shvaćati da je i ta blažena mustella kao i ostala kozmetika puna različitih kemijskih supstanci i da kad čitam sastav tih kremica većinu sastojaka ne mogu prepoznati po imenu
    sve manje takvih preparata kupujem, kako za dijete tako i za sebe
    kako sam prošla s tih par kapi bademovog ulja mogu javiti naknadno, za sad je ok

  26. #126
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    ja ovaj put koristim samo bademovo ulje, i to par kapi razmažem nakon kupanja po mokroj koži i po potrebi upijem višak ručnikom.
    Prvi put sam odjurila po mustelu, pa onda sam koristila i neko ulje protiv strija kojem se više ne sjećam imena,
    ali samo sam se mastila, a o odjeći da ne pričam :/
    s dolaskom djeteta sam se počela više informirati i shvaćati da je i ta blažena mustella kao i ostala kozmetika puna različitih kemijskih supstanci i da kad čitam sastav tih kremica većinu sastojaka ne mogu prepoznati po imenu
    sve manje takvih preparata kupujem, kako za dijete tako i za sebe
    kako sam prošla s tih par kapi bademovog ulja mogu javiti naknadno, za sad je ok
    Ja sam se vrlo intenzivno mazala bademovim uljem, nije pomoglo.... popucala u zadnjem tjednu. Da sam slušala Podobnika koji me htio rezati u 38 tt sad bi bila bez strija.

  27. #127
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    eto kad se nisi dala pod nož
    ali meni se čini da strije ionako nastaju nakon trudnoće kad se koža vraća
    bar tada sam ja primjetila svoje - nije nešto strašno ali ima ih malo

  28. #128
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A na kraju me ipak rezali...


    Ja točno pamtim kad sam ih ugledala po prvi put... u apartmanu di smo čekali... a čekali smo od 39+0 do 41+0.

  29. #129
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    nisam znala da si na kraju bila na carskom, sori ako je bilo neumjesno
    ali mislim da bi ih vjerojatno dobila i ovako, nakon trudnoće

  30. #130
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma sve ok.

    Vjerovatno... ali zanimljivost vezano za strije... dok sam od rujna do prosinca 2013 bila na jednoj dijeti (i skinula 10 kg) se nisu vidjele... čim sam se vratila neurednoj prehrani, eto i njih nazad...

  31. #131
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko si ju dugo koristila, cijelu trudnoću ili si počela nekad kasnije? Ja je isto koristim, svi koji su je koristili baš je hvale...
    Nisam baš odmah ali s jedno 3mj trudnoće sam krenula i do nekih mjesec dana poslije poroda sam je koristila. Sad je stavljam ujutro i navečer.
    Vjerujem da je najveći faktor tip kože koju imaš i da možda nebi popucala ni da sam neku jeftiniju koristila ali nisam htjela riskirati kad mi je već isprobana

  32. #132
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    ja sam od 6 do 42tt pobožno utrljavala shea maslac po trbuhu i biobazu po ostatku tijela 2-3x dnevno i nisam dobila nijednu, unatoč solidnoj kolekciji iz puberteta i dvadesetak nabijenih kila
    (dala sam šansu i Palmers vosku i hladno prešanom bademovom ulju ali ipak sam se odlučila za prije navedeno)

    i ne bih ja rekla da strije nastaju kad se koža vraća jer koža puca od širenja, ne od šrinkanja - samo ih većina žena koja popuca pod sam kraj trudnoće tek naknadno primijeti...bit će su vidljivije na ispuhanoj koži...

  33. #133
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mogu strije nastati i kod šrinkanja, pogotovo naglog

    Ja nisam dobila niti jednu, imam samo one od puberteta i rasta
    U trudnocama sam se mazala mjesavinama ulja koje sam sama mijesala
    A mazala sam se i nakon poroda

  34. #134
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma kako, ta mi logika nikad nije bila jasna; koji bi bio mehanizam? Za širenje mi je jasno - elastičnost omotača više ne može pratiti ekspanziju sadržaja, ali zašto bi popucao kad se volumen sadržaja smanji? Kad prenatrpaš vrećicu u Billi, puknut će jer joj je preteško, a kad staviš u nju samo kutiju ronhila, pa neće puknut jer joj je prelagano

  35. #135
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Mazala sam se sa svim mogucim uljima, 3 puta dnevno utrljavala po 10min, od 7og tjedna do kraja trudnoce i samo se jedno jutro probudila sva izšarana..
    I mojoj mami je ostalo strasno puno strija, valjda ima nesto i u genetici..

  36. #136
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ja itekako mislim da je do genetike. Prvu trudnoću sam se mazala ponekad običnim melemom i baby uljem,znala sam preskočiti mazuckanje i po 7dana. Dobila sam 23-24kg i nije bilo ni jedne strije. Drugu trudnoću se skoro pa nikako nisam mazala (+17kg) opet ni jedna strija. Zato mi je pupak grooozan i kad prestanem s dojenjem imat ću cice ko prosječni 13ogodišnji dječak. Nemožeš sve

  37. #137
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    I još mi je rekla jedna primalja "ako ih nisi dobila u prvoj t nakon toliko kg, nećeš ni u drugoj" Bila je u pravu. Navodno se koža naviknula na rastezanje

  38. #138
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Arđo, ne znam vise tocno, al nesto kao zbog nagle promjene pa se koza ne stigne lijepo uredno stisnuti

    O da, i ja mislim da je i do genetike
    Al mislim da mazanje moze ipak nesto pomoci

  39. #139
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Arđo, ne znam vise tocno, al nesto kao zbog nagle promjene pa se koza ne stigne lijepo uredno stisnuti

    O da, i ja mislim da je i do genetike
    Al mislim da mazanje moze ipak nesto pomoci
    Ma i nije do genetike toliko. Moja mama je imala striju na striji veeelike ko kratere, živo su mi ostale u sjećanju i nakon 20 godina.
    Ja nemam niti jedne iz trudnoća, a nisam se mackala s uljima skoro ništa.

  40. #140
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Zara, ti možda nemaš kožu na mamu nego na tatu

  41. #141
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja nemam ni jednu striju od trudnoće. Mazala sam se. Ali mislim da cu dojeci staž završiti sa strijama.

  42. #142

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Moja mama se nikad nije mazala, nema nijednu striju.
    Ja se mažem cijeli život, kremama, uljima.. i imam ih..nema pravila..da barem ima
    Al trbuh mi je u trudnoći bio ogroman..koža je pred kraj svrbila i tada se vjerojatno događalo pucanje.. nema te kreme koja bi to spriječila.

  43. #143
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    kad se dobiju te strije, 2-3 tj prije termina ??

  44. #144

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    kad se dobiju te strije, 2-3 tj prije termina ??
    ja sam ih dobila tek kad su me porodili, kad sam izdušila

  45. #145
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ja sam dobila jednu na trbuhu nakon poroda cisto ono da nebi mogla rec da nisam dobila ni jednu

    a cuj moze ih se dobiti kad god, znam cure koje su dobivale u ranoj trudnoci,a i curu koja ih je doslovno dobila dan prije nego sto je rodila, ah te srece

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    42

    Početno

    ja nema mnogo 2 3 na kukovima

  47. #147
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Ne znam hoće li kome pomoći - u 7. mjesecu sam, sva sam u trbuhu k'o raketa, nigdje se drugdje (još) nisam proširila. Mali se rita k'o lud, toliko da mi se cijeli trbuh izobliči, a zna me koža i vraški zapeći. Pitam se što će biti za mjesec-dva. Cice su mi narasla za 2.5 broja i na preporuku frendice mažem se uljem kokosa (Muller, 50 kn) - to je ono isto na kojem se može peći hrana. Navodno pomaže u produkciji kolagena. Niš' drugo nije pomagalo sa grozno svrabljivim trbuhom koji se rasteže. Za sada nijedna strija, ne znači da ih neće biti, no ulje kokosa je stvarno puno pomoglo. Jedini minus je to kaj stalno mirišim k'o kolač pa mi i previše budi apetit! :/ Prije ulja kokosa je pomagala obična lanolinska Nivea, no nije baš pomagala s nesnosnim svrabom, pogotovo oko pupka.

  48. #148
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    A za strije koje su se već pojavile navodno je najbolji lijek sirovi bjelanjak! To je najbolja stvar i za obnovu kože nakon težih opekotina i protiv kojekakvih ožiljaka. Ak' bude potrebno, probat ću i to. (Kokosovo ulje za strije, med za akne, a bjelanjak protiv bora..)

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    ja sam u prethodne dvije trudnoće koristila kremu za trudnice protiv strija koju su proizvodile Gradske ljekarne Zagreb, cijena je bila 30ak kuna, koliko se sjećam... - nijednu striju nisam dobila
    sada je nažalost više ne rade, ne znam koji je razlog, uglavnom ovog puta sam kupila u DM-u Alaverde maslac za tijelo u trudnoći, piše da je i protiv nastanka strije - vidjet ćemo rezultate

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    5

    Početno

    pozdrav svima.
    ja sam u trudnoci koristila Lush-ovu plocicu za masazu. inace sam sklona strijama, od struka do ispod koljena. srecom su svijetle pa se ne vide.
    plocicu sam koristila po cijelom trbuhu, osim na nekih 2 cm ispod lijeve dojke jer na toj strani imam 2 madeza pa ih obicno izbjegavam. na ta 2 cm se pojavilo nekoliko strija. plocica kosta nekih 72 kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •